Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) PumpkinSeed válasza Lenry (#27498) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Bocs, hülye vagyok... Péntek este én meg valamiért összekevertem a FAT-ot az OSX-el. :(

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27502) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

Pendrive-ról szeretnék Win7-et telepíteni egy laptopra, melyen XP van. Megcsináltam mindent a parancssorban, leformáztam, boot primary, minden oké, rámásoltam a Win7-et is, a laptopon a bootot is átállítottam a BIOS-ban, de olyan problémám van, hogy mikor bootolna a pendriveról, ezt írja ki:

"A disk read error occurred"

Próbáltam már Win7 USB DVD Tool-al is, nem segített. Ilyenkor mi a teendő? :/
DVD-ről sajnos nem tudom telepíteni, mert nem jó a laptop DVD meghajtója.

(#27503) szabonagyur válasza Grampy (#27502) üzenetére


szabonagyur
félisten

A Win7 to USB program végig futott rendesen, tehát a telepítő elkészült?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#27504) Grampy válasza szabonagyur (#27503) üzenetére


Grampy
aktív tag

Igen, rendben ment minden. Most olvasom, hogy lehet nem támogatja a laptop alaplapja a pendrive-ról bootolást, ez lehetséges? Nem mai darab, konkrétan egy Fujitsu Amilo L 6820-as. BIOS-ban úgy ismeri fel a pendrive-ot, hogy "Removable Device".

(#27505) Lenry válasza Grampy (#27504) üzenetére


Lenry
félisten

igen, ez lehetséges.

bár a hibaüzenet inkább a pendrive hibájára utal.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27506) Grampy válasza Lenry (#27505) üzenetére


Grampy
aktív tag

Mindegy, hagyom, nem nagyon tudok vele így mit kezdeni.

(#27507) Fire/SOUL/CD válasza Grampy (#27504) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ami okozhatja a jelenséget
# Valóban nem tud USB-ről boot-olni (kétlem, de persze lehetséges)
# BIOS-ban a Legacy USB Support -vagy hasonló nevű- opciót engedélyezni kell
# Pendrive FAT32-re legyen formázva, ne NTFS-re (régebbi laposok/asztali gépek sem szeretik)

BIOS-ban a HDD legyen a boot sorrend elején és használd a lapos boot menüjét, ami Amilo-knál tipikusan az F12-vel lehet előcsalogatni. Ha előjön, akkor látszódnia kell a pendrive-nak (és értelem szerűen onnan indítsd a telepítést)

A Linux topikban linkeltem pár szoftvert, de azok W7/8 telepítőket is létre tudnak hozni. (YUMI és Universal USB-vel próbálkozz elsőre, pipáld be bennük majd, hogy FAT32-re formázzák le a pendrive-ot, akkor az NTFS is kizárható lesz)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27508) Grampy válasza Fire/SOUL/CD (#27507) üzenetére


Grampy
aktív tag

Hm, köszönöm! Megnézem majd!

(#27509) mandin


mandin
senior tag

Sziasztok.
Új gépem lett, amely sajnos gyakran kap kékhalált. Én arra tippelek, hogy ram hiba lesz, mivel 2 slotba van 1066-os, a másik két slotba pedig csak 800 mhz-es ram van. Csináltam pár képet, hátha a hibakódok alapján könnyebben meg lehet találni a bajt.

Kép1
Kép2
Kép3

[ Szerkesztve ]

(#27510) w.miki


w.miki
veterán

W7HP esetén egy laptopon, 10-15 perc után magától kijelentkezik, az mitől van?
Elvileg az energiagazdálkodás menüpontban Áramforrás esetén csak 1 óra után kapcsolna le a képernyő...
de mégis kijelentkezik 10-15 perc után... ezt hol lehetne kikapcsolni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#27511) PumpkinSeed válasza mandin (#27509) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

1038-as hiba:

"Általában hibás driver, hibás memória vagy túl sok overclock okozhatja."

Nézd meg a drivereket, vedd le az overclockot, és futtass egy memtest86+-t. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27512) mandin válasza PumpkinSeed (#27511) üzenetére


mandin
senior tag

Akkor tuti memória lesz... pedig bíztam benne, hogy nem fognak összeakadni.

(#27513) kinsky77


kinsky77
csendes tag

Sziasztok! Vásároltam egy usa-ból származó sony vaio laptopot. Eredethileg egy win7 home prof volt rajta. Az előző tulaj szépen letörölte, mert angol és felrakott más oprendszert. Szeretném vissza álltani az eredeti angol win7-et, de nincs semmi telepitőm hozzá. A tulaja aki vette nem találja sehol a dolgait, csak a papirokat adta hozzá, de nincs benne windows dolog. A noti alján ott a win7 hologrammos szériaszámos matricája. Hogyan tudom visszaállitani és hitelesitettni? Tudtok segiteni? Előre is nagyon köszönöm!!!!!

(#27514) PumpkinSeed válasza kinsky77 (#27513) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az ilyen laptopokon a windows telepített egy recovery partíciót. Arról újra tudod tenni.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27515) szcsaba1994


szcsaba1994
tag

nem tudom, hogy ez ebbe a témába való-e, de a következő a gondom:
Az internet elvileg működik, de egyik böngésző se indul.
Eleinte a skype működött, de kijelentkezés után nem tudok visszajelentkezni se.
Pingelni tudom az oldalakat.
Routerről megy, más gépnél működik (és rrestart után a hibáson is pár percig)
Mi lehet a gond?

(#27516) Winnie The P válasza szcsaba1994 (#27515) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hali!

Feladatkezelőbe valami olyan folyamat ami eddig nem volt, nem fut véletlenül (vírusra gondolok)?!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#27517) szcsaba1994 válasza Winnie The P (#27516) üzenetére


szcsaba1994
tag

Vírusírtót lefuttattam, volt rajta káros program, de még mindig fennáll a probléma. Néztem a feladatkezelőt is, de nincs semmi szokatlan folyamat

(#27518) Winnie The P válasza szcsaba1994 (#27517) üzenetére


Winnie The P
őstag

Milyen irtót futtattál, ha szabad kérdeznem? Esetleg még lehet próbálkozni Mbam, Kaspersky Virus Removal tool, Emsisoft Emergency Kit, Hitman Pro.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#27519) szcsaba1994 válasza Winnie The P (#27518) üzenetére


szcsaba1994
tag

AVG Internet security

(#27520) Winnie The P válasza szcsaba1994 (#27519) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szerintem próbáld ki valamelyiket amiket írtam, hátha talál/nak még valamit. Akár persze többet is kipróbálhatsz.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#27521) sfdrakex válasza szcsaba1994 (#27515) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Maga a böngésző nem indul el, vagy csak nem tölt be semmit? Router nélkül közvetlen nem megy? Talán be kellene állítani a net kapcsolatot rendesen, utána mennie kellene.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#27522) szcsaba1994 válasza sfdrakex (#27521) üzenetére


szcsaba1994
tag

Nem tölt be semmit, de mondom, az előtte megnyitott alkalmazások mennek. Konkrétan a dota2 is működött, egy teljes meccs kereséssel együtt.

(#27523) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Hol tudom beállítani, hogy a mappák egységes kinézettel jelenjenek meg? (Úgy, hogy ne látszódjanak a bennük lévő fájlok pl. képek.)
Nagyon zavaró, hogy az alapból sárga mappák tarka-barka színekben pompáznak...

(#27524) PumpkinSeed válasza Apollo17hu (#27523) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Jobb klikk tulajdonságok, testreszabás ikoncsere. Ott az ötödik egy olyan mappa ikon, hogy nem mutatja mi van benne. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27525) kinsky77 válasza PumpkinSeed (#27514) üzenetére


kinsky77
csendes tag

Szia! Sajnos ezen minden le van törölve. Megnéztem én is azt a bizonyos particiót, de nincs rajta már. Letöröltek mindent a HDD-ről. Lehet letölteni a Microsoft oldaláról ISO-t, ha jól tudom. Azzal feltudom telepíteni és regisztrálni? Mi kell esetleg még hozzá? Nagyon köszönöm a segítséget!!!

(#27526) PumpkinSeed válasza kinsky77 (#27525) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Sajnos akkor a Windows érvényét veszti én úgy tudom. Még ha meg is adod az eredeti kulcsot akkor is licencelési problémák lehetnek.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27527) Apollo17hu válasza PumpkinSeed (#27524) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Köszi, de én a létező összes mappára szeretném alkalmazni ezt a beállítást. Ezt meg lehet oldani valahogy?

(#27528) Assasin_


Assasin_
aktív tag

Üdv!

Az lenne a problémám hogy most raktam újra a win7et elsö újraindítás után minialkalmazások leállt és azóta nem megy. Fontos lenne mert ott nézem a höfokokat. Van erre valami megoldás vagy ilyesmi?

(#27529) Assasin_ válasza Assasin_ (#27528) üzenetére


Assasin_
aktív tag

Senki nem tudja hogy lehet ezen segíteni :U :U

(#27530) kiskornel válasza kinsky77 (#27525) üzenetére


kiskornel
addikt

A licenszkulcs a megfelelő verzión belül az összes disztribúcióra jó (elvileg). Ha pl home, akkor a home verziót kell, ha prof, akkor azt, stb...
Elvileg annyiszor telepíted újra, ahányszor csak akarod, ha a hardver jelentősen nem változott, akkor a kulcs élni fog. Ha mégsem, akkor úgyis azt írja ki, hogy telefonon regisztrálj.

Nem tudom, hogy van ez, de én inkább a magyar verziót használnám, lévén valami baj van, akkor lehet, hogy az USA-ba kell telefonálgatni. Lehet, hogy az itteniek is el tudják rendezni, de gondolom neked nem az itteni teloszámot írja majd ki. Szerintem egy HUsat rakj fel.

Már gondolom ez OEM win volt, és nem dobozos...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#27531) Krisz79 válasza sfdrakex (#27499) üzenetére


Krisz79
őstag

Ott volt a pont!
Köszönöm, megoldottam.
:)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#27532) sfdrakex válasza Assasin_ (#27528) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen verziót tettél fel? Nem nyúltál bele valami optimalizálóval a Winbe?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#27533) szcsaba1994 válasza szcsaba1994 (#27522) üzenetére


szcsaba1994
tag

Még mindig fennáll a probléma, pedig már több 100 malware-t letöröltem az említett programokkal

(#27534) sfdrakex válasza szcsaba1994 (#27533) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem kapcsolja le véletlen valami energia takarékosság miatta hálókártyát? Esetleg beállítva olyan hogy X idő után bontsa a kapcsolatot?

Amúgy ha van router és azzal megy, akkor miért szórakozol router nélkül?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#27535) gyuri81


gyuri81
veterán

az alábbi gondom lenne:

kb 2 hétig nem volt bekacsolva a gépem. Tegnap bekacsoltam és elég sok frissítést letöltött magának a gép! Újraindítottam , kikapcsolásnál telepített majd a bekacsolásnál is. Eddig oké! Majd megnéztem ,hogy van -e új frissítés . A frissítés keresésénél csak keres .... nem lép tovább.

Letöltöttem a Microsoft fix it -et de el sem indul 80072f8f hibával kidob!!!

utánaolvastam ez az idő beállításával kapcsolatos probléma! a rendszer időm megfelelő...

várom a segítségeket!

köszi szépen

(#27536) sfdrakex válasza gyuri81 (#27535) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Biosban az idő nincs elállítva? Időzóna rendben? Amiket letöltött sikeresen telepítette is? Eredeti a Wined?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#27537) gyuri81 válasza sfdrakex (#27536) üzenetére


gyuri81
veterán

a bios idő rendben van

időzóna rendben

aktiválva van a win 7

telepített frissítések: [link]

(#27538) sfdrakex válasza gyuri81 (#27537) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az szép, a frissítések nagy része nem települt. Nem kókányolt a W7-ed ugye? Próbáld meg egyesével újra telepíteni a sikertelen és függőben lévő frissítéseket, kezdve a legrégebbivel.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#27539) gyuri81 válasza sfdrakex (#27538) üzenetére


gyuri81
veterán

oké!

de hogy telepítsem őket?? manuálisan?

(#27540) sfdrakex válasza gyuri81 (#27539) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezzel letudod tölteni a frissítéseket és próbáld meg őket gépről telepíteni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#27541) szcsaba1994 válasza sfdrakex (#27534) üzenetére


szcsaba1994
tag

Eddig nem volt ilyen gond, alaplapi a hálókártya.

(#27542) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

sziasztok. egy ideje services.msc ezzel a hibaüzenettel fogad (alul a szabványos fülre kattintok; bővített nézetben nem látszik semmi, a service-ek sem):

tehát még egyszer, a services.msc-ben kapom ezt az üzenetet.. van valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#27543) tapppeeer


tapppeeer
tag

Sziasztok!
Átirányítottak ide... Kérdése(i)m, hogy hol tudom kikapcsolni a hibernálást, valamint manuálisan állítani a lapozó fájl méretét?

Köszi!
Üdv.

(#27544) Impressa válasza tapppeeer (#27543) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Virtuális memória:

Vezérlőpult - Speciális rendszerbeállítások - speciális - teljesítmény, és ismét speciális beállítás.

Hibernálás:

cmd futtatás redszergazdaként, utána írd be a parancssorba a powercfg.exe /hibernate off

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#27545) King Unique


King Unique
titán

Vki találkozott már olyannal win7 (Ultimate x64) alatt, h az aero ablakok, tálca, start menü ablaka "csíkossá" vált, pedig háttérképnek nem olyan kép van beállítva, amelyben csíkok lennének :F Ha más háttérképet állítok be, akkor is csíkos.

Mi okozza ezt, vmi videókari gond, most jött elő, eddig nem tapasztaltam? Gépen van dualbootba win8 is,annál nincs ez a gond, igaz ott aszem aerot is kivették.

(#27546) tapppeeer válasza Impressa (#27544) üzenetére


tapppeeer
tag

Köszönöm!!! Összejött mindkettő! Kicsit durva, hogy majdnem kereken 30GB-tal lett több a szabad helyem az SSD-n!! Nem semmi...
800MB-ra állítottam a minimum értékét a lapozó fájlnak és 1000 MB-ra a max-ot, mert rinyált a Windows, hogy 800MB alatt hibák fordulhatnak elő, én meg elhiszem neki. :)

Köszi mégegyszer a segítséget!!

U.I.: Nem értem miért kell így eldugni a hibernálás funkciót! Miért nem lehet beépíteni "rendesen", mondjuk pl. ikon, vagy futtatható alkalmazás formájában?

(#27547) kiskornel válasza King Unique (#27545) üzenetére


kiskornel
addikt

Nyiss meg egy világos (fehér) ablakot, és úgy nyisd rá a startmenüt... Meglátod miért olyan a minta...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#27548) King Unique válasza kiskornel (#27547) üzenetére


King Unique
titán

Bár így hirtelen nem igazán értem... :F , meg-rányitottam, most is látszódnak a csíkok kicsit halványabban, olyan mintha háttér mögött lenne vmi alap csíkos mintázat.
Ha vmi meg nyitva teljes képernyőre és a jobb alső sarokban lévő "asztal váltó-mutató gomb" v minel hívják-ra kattintok, akkor látszik az "eredeti " csíkozott képernyő.

[ Szerkesztve ]

(#27549) Impressa válasza tapppeeer (#27546) üzenetére


Impressa
őstag

Szívesen! :) Nekem 500/500 MB-on van, de teljesen jó úgy is, ahogy beállítottad.

A hibernálás is egy olyan funkció, amit nem fogsz mindennap állítgatni/módosítani.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#27550) Flyme


Flyme
senior tag

Sziasztok,
Win 7-et hogyan tudnám újratelepíteni CD nélkül?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.