Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27101) joccadoki válasza Telda (#27099) üzenetére


joccadoki
senior tag

te most miről beszélsz? a ctrl+alt+del kombinációval a taskmanagert hoztad elő nem a gép lezárását.
a task managert elő tudod hozni a ctrl+shift+esc-el


King Unique
A mini alkalmazásoknak üzemelni kellene ha van internet hozzáférés, ha otthon működik, akkor vagy nincs jól beállítva a net hozzáférés a gépen , vagy a szolgáltatásnál vannak hibák

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#27102) Telda válasza joccadoki (#27101) üzenetére


Telda
addikt

ctrl+alt+del és Számítógép zárolása.
Erre a képernyőre gondolok.
Taskmanagerről szó sem volt.

(#27103) Mr. WolfDog


Mr. WolfDog
tag

Miért van az, hogy feltettem a Windows 7 Home Premium x86-ot egy munkahelyi gépre, és a videókártya 8 bites színben és marha kicsi felbontásban (640 x 480) hajlandó csak működni? Xp-n ment rendesen, és nem egy olyan régi gép.

Ui: Betöltéskor és jó színeket mutat, csak az után "romlik" el, amint bejönne az asztal.

[ Szerkesztve ]

(#27104) föccer válasza Mr. WolfDog (#27103) üzenetére


föccer
nagyúr

Drivert kellene feltenni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27105) Mr. WolfDog válasza föccer (#27104) üzenetére


Mr. WolfDog
tag

Windows feltett hozzá egy "Szabványos VGA grafikus adaptert" alapjáraton, csak éppen ezzel nem lehet semmit sem módosítani. Azt nem tudom milyen VGA van benn (nem az én gépem) és a driver genius sem talált semmilyen VGA drivert

(#27106) PumpkinSeed válasza Mr. WolfDog (#27105) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Eszközkezelőben megnézed milyen a VGA, és keresel hozzá drivert az interneten. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27107) joccadoki válasza Telda (#27102) üzenetére


joccadoki
senior tag

ne haragudj de most hallok ilyenről

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#27108) Mr. WolfDog válasza PumpkinSeed (#27106) üzenetére


Mr. WolfDog
tag

Megoldottam. Találtam egy régi alaplap driver cd-t és eszközkezelőből betallóztam neki a VGA drivert. Így már működik

(#27109) Johnyy válasza sanyek2 (#27093) üzenetére


Johnyy
tag

Valószínű, hogy IDE módba van állítva a HDD.
"(gyakori jelenség, hogy SATA IDE módban telepített W7 alatt, nem lehet alvásba/hibernálásba tenni a gépet avagy onnan nem ébred fel a rendszer)"

Forrás:
[link]

(#27110) tknof1871 válasza Sub-ZeRo (#27098) üzenetére


tknof1871
őstag

Csak egy DVD meghajtó van ott, viszont az az igazié. Kellene egy másiknak is lenni, a Virtual CloneDrive-é, de az nincs. A Cserélhető adathordozós eszközök alatt. Ott kéne lennie a virtuális meghajtóknak is.
Viszont Sajátgép a Windows XP-ben van. A 7-ben Számítógép a neve ugyanannak.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#27111) Johnyy válasza tknof1871 (#27110) üzenetére


Johnyy
tag

A Settings fülnél a Number of Drivers ne Disabled legyen. Válaszd ki hány virtuális meghajtót szeretnél majd OK. Ezután már meg kellene jelennie az említett helyeken, + ha be van pipálva a Show Tray Icon, akkor az óra mellett is, ott is tudsz Mountolni.

(#27112) joccadoki válasza Johnyy (#27111) üzenetére


joccadoki
senior tag

az a daemon tools- nál van persze (Tray Icon) a drive csatolása minden ehhez hasonló programban megtalálható

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#27113) tknof1871 válasza Johnyy (#27111) üzenetére


tknof1871
őstag

Valami miatt nem jó. Már uninstaláltam és újra telepítettem, hiába.
Number of Drives: 5 (és egyet se látok belőlük)
Virtual Sheep nincs pipa; Keep History of recently mounted images van pipa, Automount last Image nincs pipa, Buffer I/O nincs pipa, Show Tray Icon van pipa, Eject unmounts image file nincs pipa.

Tud a Virtual CloneDrive működni 64 bites rendszeren?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#27114) Bogyó bá' válasza tknof1871 (#27113) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én az Alcohol 52% egy legalább másfél éves verzióját használom (nem engedem frissülni, mert onnantól kezdve nem free), az simán működik 64bites W7 alatt. Ez a régi verzió még shareware freeware volt...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#27115) Johnyy válasza tknof1871 (#27113) üzenetére


Johnyy
tag

Nekem is így van beállítva és tökélesen működik win7 prof. SP1 64 bites rendszeren,

Nem tudom mi lehet a probléma, esetleg eseménynapló nem ír valamit ezzel kapcsolatban?

(#27116) zuzu000


zuzu000
őstag

Hello!

Az mennyire normális, hogy a dllhost több mint 5GB memóriát eszik meg, és folyamatosan megy fel? :Y

(#27117) föccer válasza zuzu000 (#27116) üzenetére


föccer
nagyúr

Semennyire. Restart segít?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27118) tknof1871 válasza Johnyy (#27115) üzenetére


tknof1871
őstag

Erről semmit. De az egeremnek se tudok makrót csinálni, mióta telepítettem az egér editorát. Rákattintok az editorra, és azt írja:
Nem lehet hozzáférni a parancsikon által hivatkozott elemhez. Lehet, hogy nem rendelkezik a szükséges engedélyekkel.
Rendszergazdaként is ugyanezt írja.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#27119) zuzu000 válasza föccer (#27117) üzenetére


zuzu000
őstag

Most indítottam újra, már nincs ott, de ha egyszer előjött szerintem előfog megint.
Feladatkezelőből ki lehet lőni? Vagy összeomolna a rendszer?

(#27120) föccer válasza zuzu000 (#27119) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha vírus, akkor ki lehet lőni és nem okoz gondot. Ha nem az, akkor nem engedi a feladatkezelő lelőni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27121) gari24


gari24
tag

Hali

Valahogy sikeresen sikerült felrakni ez a delta szörcs nevű hitetelten jó progit.

Kérdésem . Hogyan tudom levakarni a gépről ? Programok telepítése és törlésénél már kitöröltem de a jelenség továbbra sem múlt el.
Ill. próbáltam már internetbeállításoknál a mindent törölni
Ill már a keztdőlapot is átállítani de semmi

Hogyan tudom ezt levakarni a gépemről ??

(#27122) Bogyó bá' válasza gari24 (#27121) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha már a programok közül sikerült kiirtani, akkor uninstalláld (!!) a böngészőt, és azt telepítsd újra! Nekem így sikerült csak (mondjuk nem vagyok szakértő, biztos van profibb megoldás is rá).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#27123) joccadoki válasza gari24 (#27121) üzenetére


joccadoki
senior tag

nos!!!! Fél siker fél kudarc
volna egy ilyen config: -amd athlon 3000+
-abit kn8 sli
-2gb ddr 400mhz
a következőt moddoltam a biosban mert az auto funkción mert a cpuz progi multinak 5x volt a freki pedig 200mhz ami 1000mhz, a ramokat 200mhznak érzékelte
a procinál a multiflield 9x a frekvencia pedig 233mhz így kihoztam 2057mhz-t a ramokat is átkapcsoltam ddr400ra (ezzel nem működött úgyhogy átállítottam 333mhz-ra) Júj de jóó indul működik gyors.
a baj nem ott adódott, hanem win 7en belül. Nem tudom hogyan de elszállt a hang, internetszolgáltatás jelzése (van net kapcsolat, csak nem jelzi), nem megy a tűzfal, még a fix it sem indul. egyedül a hangdrivert sikerült helyreállítanom, hogy az eszközkezelőben letöröltem a drivert, és új plug and play eszközt kerestettem vele. így van hang. a többi probléma mitől van, vagy hogy lett ez? Nem hinném a procihúzástól

gari24
azt a cromeban tudod letörölni a beállításoknál (keresőmotorok, lap megnyitása)

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#27124) zuzu000 válasza föccer (#27120) üzenetére


zuzu000
őstag

Ki tudtam lőni, megint felment 4GB fölé. A system32-ben van, mit csináljak vele? Avast nem jelez semmit.

(#27125) Kácsa válasza zuzu000 (#27124) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Üdv !
Itt nézz körül,talán találsz megoldást forum. Igaz angolul van.

ZoLee

(#27126) Johnyy válasza tknof1871 (#27118) üzenetére


Johnyy
tag

Passz.
Még esetleg a megbízhatóságfigyelőt megnézheted, ha sok problémát ír, akkor lehet érdemes lenne újratelepíteni a rendszert.

(#27127) jpisti


jpisti
senior tag

Hali!
Az alany egy W7 Ultimate (64bit)
Valamiért a Windows update nem akar működni, amikor ellenőrzöm a beállításokat akkor minden rendben van, automatikusan kellene működnie, de mégis amikor a "frissítések keresése" opciót választom akkor előjön egy piros x és azt írja, hogy "A frissítések keresése nem fog megtörténni mert a szolgáltatás leállt! Lehetséges, hogy újra kell indítania a rendszert." (nem szó szerint, de valami ehhez nagyon hasonló a hibaüzenet...)
Hiába indítom újra, akkor is ez a helyzet. Eddig a Security Essencial sem akart frissülni, ezt tegnap eltávolítottam és újra telepítettem, akkor frissült, de azóta még nem néztem...
(ez egy laptop amin eredetileg egy Home Premium volt, ami egy winyó halál után, amikor ugyanolyan gyártmányú, típusú és kapacitású új HDD beszerelése után a üzembe helyezéskor készült biztonsági mentés nem volt hajlandó működni, pedig semmi baja... és a harmadik próba után kapott egy virágbolti verziót! Hozzáteszem, hogy ez a virágbolti W7 biztosan tudható, hogy jól működik!)

Ötletek? Nagyon nincs kedvem újra húzni az egészet, hátha valahogy rá lehetne venni, hogy rendesen frissítsen?

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#27128) joccadoki válasza jpisti (#27127) üzenetére


joccadoki
senior tag

érdekes. próbálj fixitézni hátha jó lesz, ámbátor az én esetemben ez sem működik. Nekem valószínüleg újra kell pakolnom a rendszert(amit hétfőn meg is teszek mert jön a terrás winyóm :C )

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#27129) PumpkinSeed válasza gari24 (#27121) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A delta search a világ legjobb dolga... :D minden nap 1 négyzetcentis részt vágnék ki abból aki kitalálta... :D

Valami takarító progival mint a Ccleaner, Glary Utilities, Your Uninstaller. Ezek tuti leszedik.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27130) joccadoki válasza PumpkinSeed (#27129) üzenetére


joccadoki
senior tag

az a helyzet már csak a böngészőbe van ahogy látom azt meg le lehet tiltani a következőkben:bővítmények, kezdőlap, keresőmotor. ezekben mindből törölni kell!!!

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#27131) Johnny Cage válasza gari24 (#27121) üzenetére


Johnny Cage
addikt

..egyáltalán minek raktok fel ilyen sz@rokat?

(#27132) joccadoki válasza Johnny Cage (#27131) üzenetére


joccadoki
senior tag

sajna az ember nem mindig tudja elkerülni (nem figyel és már rá is kattintott) hogy ezek a szarok ne próbálnák bizonyítani hogy mennyire fosok :D

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#27133) guftabi96


guftabi96
addikt

üdv
szeretnék segítséget kérni abban, hogy egy friss win7-en milyen módosításokat érdemes elvégezni a rendszer gyorsításának érdekében? gondolok itt áttűnések letiltására, meg ilyenekre.
Másik kérdés, hogy a windows updateről letöltött frissítéseket le lehet szedni a microsoft oldaláról, mert adott egy gép, amin egy utimate(x64) van feltelepítve, viszont egy darab frissítés sincs még rá letöltve. csakis megbízható, legális forrásbó szeretném leszedni, és nem valami ismeretlen oldal eldugott zugából, hiszen mégiscsak egy rendszerről van szó :)

#KeepFightingMichael

(#27134) sfdrakex válasza guftabi96 (#27133) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A frissítéseket simán húzd le a Windows Update-el, vezérlőpultban megtalálod. A Windowsba belenyúlni szerintem nem kell, a manapság használt gépeken nagyon szépen működik felesleges belenyúlni bármibe is.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#27135) sfdrakex válasza joccadoki (#27123) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem lehet hogy autó funkciónál ha csak kicsit van használva a gép visszaveszi az órajeleit? Emiatt láttad csak 5*200 at? Milyen is a proci pontosan? Gondolom nem Athlon XP 3000+. A DDR400-as ramok pedig 2*200 Mhz-n mennek. Nálam is 666 MHz-t ír a CPUz az 1333-as ramokra. Érdemes lenne visszatenni autóra mindent. W7-ből milyen verziót tettél fel? Driverek rendben vannak?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#27136) guftabi96 válasza sfdrakex (#27134) üzenetére


guftabi96
addikt

most nézem, hogy pont a lényeget nem ítam. ahol ez a gép van ott nincs internet, szóval wu. kilőve. ezért gondiltam, hogy hátha le lehet szedni mondjuk a microaoft oldaláról, mert akkor leszedném, és elvinném pendrive-on és rátelepíteném arra a gépre

#KeepFightingMichael

(#27137) sfdrakex válasza guftabi96 (#27136) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Talán ez a neked való program.

Szerk.: Cseréltem a linket.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#27138) jpisti válasza joccadoki (#27128) üzenetére


jpisti
senior tag

hogy mit? mi az a "fixite"

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#27139) Impressa válasza jpisti (#27138) üzenetére


Impressa
őstag

Microsoft Fixit szolgáltatása.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#27140) guftabi96 válasza sfdrakex (#27137) üzenetére


guftabi96
addikt

Köszi, majd kipróbálom

#KeepFightingMichael

(#27141) joccadoki válasza sfdrakex (#27135) üzenetére


joccadoki
senior tag

minden rendben van jó volt előtte vele. Windows 7 ultimate sp1 a driverek jók van net is csak az állapotjelző nem mutatja, a hangot megoldottam hogy újraraktam, a fix it nem megy sem a tűzfal. Nem baj újrarakom majd úgy is

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#27142) jpisti válasza Impressa (#27139) üzenetére


jpisti
senior tag

:R
kipróbálom majd...

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#27143) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziastok. Letöltöttem és telepítettem a microsoft oldaláról a win7-hez a virtual XP mod-ot. Restart után azonban sehol nem találom. A vinyón megvan, de a start menüben nem találom, a Total Commanderben meg nem tudom elindítani, nincs hozzá semmi olyan fájl, ami futtatható lenne.
Tud vki segíteni? Köszi előre is :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#27144) Sub-ZeRo válasza GrooveHero (#27143) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mindkét programot felraktad a mod-hoz? Az oldalról a mod-on kívül még valamit fel kell rakni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27145) GrooveHero válasza Sub-ZeRo (#27144) üzenetére


GrooveHero
addikt

Nem is rémlik. Előbb egy genuinecheck progit szedett le az eredetiség vizsgálatához, aztán meg a modot. Mást nem igazán láttam.

meglesz a hiba. Én csak az xp modot szedtem le. a virtual pc része kimaradt.

Köszönöm, megpróbálom így. :R

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#27146) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Üdv!

Ez nem pont a témához kapcsolódik, szóval offba is teszem.
Amatőr kérdés lesz, de sajnos én nem tudom. Húgom valami torrentfájlt nyitott meg és azt mondta, hogy minden program a UTorrenthez van rendelve. Letörölte a a progit de így sem jó. Hogy kellene visszaállítani, hogy ne egyesével kelljen társítgatni?

:R

[ Szerkesztve ]

(#27147) föccer válasza Tomi0703 (#27146) üzenetére


föccer
nagyúr

Elsőnek futtass egy víruskeresést. :) Elvileg a társítós ablak alján van egy pipa, hogy az adott fájt mindig ezzel a programmal nyissa.

Azt kipipálod, majd oké és elvileg jónak kell lennie utána.

üdv föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27148) King Unique válasza joccadoki (#27101) üzenetére


King Unique
titán

Kipróbálgattam ezt-azt (google...), de csak rendszer visszaállítás oldotta meg, úgy látszik ez vmi bug lehet, mert kereső elég sok esetet dobott ki...

(#27149) GrooveHero válasza Sub-ZeRo (#27144) üzenetére


GrooveHero
addikt

Sikerült, működik. de daemon tools-szal nem férek hozzá a képfájlhoz. Ez miért lehet?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#27150) fujitsu97


fujitsu97
csendes tag

Üdv.!
Már többször újratelepítettem a laptopom, de valamiért miután felteszek ezt azt, és a gép ki van kapcsolva kb. 2 percig, utána bekapcsolás után nem jelennek meg megfelelően az ikonok az értesítési területen, nem tudom, hogy vajon melyik program miatt lehet. Gondolom ilyen prioritási probléma lehet, "mi milyen sorrendben" induljon. (A BIOS elem le van merülve. Ha hibernálásból vagy alvó állapotból kapcsolom be akkor minden OK. Más: ha kijelentkezek majd újra be , akkor minden okés már, biztos valami bekapcsolási probléma.)
Windows 7 Ultimate 64bit
Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.