Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) happyguy


happyguy
csendes tag

Feltelepítettem, működik, csak annyi a problémám, hogy a merevlemez meghajtóknál csak a C-t jelzi ki, amin a Windows van (ez a 100 GB-os). A 200 GB-os másik partíciót nem látom sehol. Ez miért van?

Eddig csak XPt telepítettem, ott ilyet még nem tapasztaltam.

(#26452) Fire/SOUL/CD válasza happyguy (#26451) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Lemezkezelőben lehet, hogy létre kellene hozni azt a 200G-s partíciót vagy ha a telepítéskor létrehoztad, akkor meg leformázni...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26453) TigerCat válasza #01682176 (#26449) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A driver kell neki, csak ki kell kapcsolni benne mindent. Az az igazság, hogy már rég volt ilyen gépem, nem biztos hogy jól emlékszem. Kimenetet kell megadni a felvételhez, ahonnan rögzítesz. Mivel leszedted a drivert, ez megváltozott. Eszközkezelőben nézd meg, a Windows felismeri-e normálisan. De mondom, ez csak tipp. Én itt kezdeném...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#26454) happyguy válasza Fire/SOUL/CD (#26452) üzenetére


happyguy
csendes tag

Igen, telepítéskor létrehoztam, majd a lemezkezelőben leformáztam (RAW formátumról NTFS lett), de attól még nem látom a sajátgépben.

(#26455) #01682176 válasza TigerCat (#26453) üzenetére


#01682176
törölt tag

Csak az Srs-t lehet letiltani, kipróbáltam mindent, de semmi sem segít..:(
Azért köszönöm a segítségedet.:)

(#26456) TigerCat válasza #01682176 (#26455) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Utánaolvastam kicsit, de legtöbb helyen az AC-ben lévő beállításokat ajánlották. pl. itt és itt
Tuti a kimenet kalibrálása lesz a ludas, esetleg keress rá google-ben erre. Sajnálom hogy nem tudok többet segíteni...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#26457) cigam válasza #01682176 (#26455) üzenetére


cigam
félisten

Nem lenne 1xübb, a stream-et lementeni, mintsem lejátszáni azt, közben (több kevesebb sikerrel) újradigitalizálni?!
Ilyen pl. a screamer
.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26458) Fire/SOUL/CD válasza happyguy (#26454) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Adj neki betűjelet a lemezkezelőben(bár az nem egészséges, ha formázáskor nem kapott)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26459) happyguy válasza Fire/SOUL/CD (#26458) üzenetére


happyguy
csendes tag

Igen, időközben már rájöttem, köszi.

Már csak az internetkapcsolat létrehozása van hátra (wifi). Megnéztem az eszközkezelőben, egyelőre még nem ismerte fel a gép a hálózati kártyát, ethernet adaptert. Hogy oldjam meg, hogy felismerje? Csak simán menjek rá, és hátha felismeri magától, vagy külön telepítsem? A laptophoz kaptam egy telepítő cdt, de az jelenleg nincs nálam, így nem tudom megnézni mik vannak rajta, rajta van e a hálózati kártya telepítéséhez szükséges szoftver. Gondolom ez az első lépés. Ha ez megvan, akkor ezekután már tudom fogni majd az internetet, vagy még vannak utána más teendők is?

(#26460) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Van egy konfig AGP-s Radeon 2400PRO WDDM 1.1-es driverrel és két monitorral kiterjesztett módban használva. A második kijelzőnek 1360-as a felbontása. Ha összedugom egy olyan vga kábellel amiben a 9-es pin is a helyén van, akkor a windows szépen beadja a másodlagos megjelenítőnek a támogatott felbontásokat. Azonban ezt a kábelt ki akartam cserélni mert rövid, szereztem is egy jobb minőségű kábelt, azonban ebben a 9-es pin nincs benne, így a detekció elmarad. A windows nem tudja ezzel a kábellel azonosítani a felbontást és mindent felajánl ész nélkül, csak az a gond az 1360-as nincs benne a listában.
Hogy tudnám megoldani hogy ezzel a kábellel ott legyen a kívánt felbontás? Driver nincs a neten ehhez a megjelenítőhöz (alapból plug & playként megy) és már beállítottam kézzel is az "1360 + 60Hz digitális panel" nevű stock drivert, de azzal sem adja be a felbontást.
Van valami registry trükk erre vagy valami megoldás?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#26461) a1200


a1200
aktív tag

Hali.
Nem értem mi van ezzel a Win7 x64 Ultimate hun SP1-gyel.
A régi konfigomon jól működött, ez volt az: P5KPL-VM, 4 GB DDR2 800, E2180.
Az új konfigom ez: P8H77-M, i3 3225, 8 GB DDR3 1600.
A HDD 250 GB SATA2 WD, az új konfigomnál AHCI-ban fut.

1-- Tegnap a friss telepítés órákig jól működött, 2-szer megnéztem, hogy nem volt több frissítés, megvolt a sok újraindítás, lefuttattam a NIS 2012 (ezt adták a géphez) full system scant, töredezettségmentesítést, sok beállítást is megcsináltam, több órát dolgoztam vele, ennek ellenére a Win7 aktiválása utáni újraindítás után nem bootolt be ez a HDD.
Indításkor bejön az alaplap logója, csippan a speaker, eltűnik a logó, 3-szor megvillan a HDD LED, nem bootol, és kezdődik minden elölről, 6-7 mp-enként ismétlődik ez. Ez miért lehet?
Nem nyúltam a BIOS-hoz, bár be tudok lépni.

2-- A régi konfigommal gond nélkül működött ugyanez a telepítés.
Az is érdekes, hogy a régi konfigra telepített Win7 alapból ezt a 7 mp-es bootolási ciklust csinálja az új konfigommal, pedig a régivel jól működött. Mi a baja a rendszernek?
A régi konfigomra telepített Win8-as HDD miért működik gond nélkül mind2 konfigomon? Mindent ugyanúgy csináltam, ugyanazok a programok vannak fent.

Most ezzel a Win8 pro x64 HDD-mmel fut a rendszer, ezt használom most, a driverek lettek frissítve.
De én Win7-et akarok használni, mert az még XP-szerű, a 8-as fos.
Az XP-s HDD-mmel nem indult el az új konfigom, amúgy sem látta volna a 32 bites XP a 8 GB-ot, ennek a helyére telepítettem a Win7-et, ami most nem működik.

3-- 1152×864-en használt 17 collos CRT monitorom van RGB dsub bemenettel, az új konfigom BIOS-ának összes menüjének a fele-1/3-a lelóg a képernyőről mind2 irányban, így nem látható. Ez miért van? Miért nem érzékeli a BIOS, hogy mekkorára kell állítsa a betűméreteket, és a többit?

[ Szerkesztve ]

(#26462) a1200


a1200
aktív tag

Nehogymár 64 bites XP-re kelljen váltanom, mert csak ez marad, ha nem működik jól a 7-es.

(#26463) brd válasza a1200 (#26461) üzenetére


brd
nagyúr

1. A normál' aktiválástól nem lesz ilyen, az biztos. Elnézést a feltételezésért, ha nem így van, de ez az "aktiválás" nem egy loader használatát jelenti? Mert akkor ott kell keresni a hibát...
Ha F8-at nyomkodsz (kiválaszod a booteszközt - köszi ASUS - és megint F8-at nyomkodsz), és a hiba esetén automatikus újraindulás letiltását választod, akkor milyen hibakódú kékképernyőt kapsz? Az AHCI/IDE beállítás, vagy driver nem módosult?

3. A monitorod tud kommunikálni a videokártyával? Ha nem, akkor ne is várd, hogy felismerjen bármi bármit, állítsd be a monitorodon rendesen a képet.

The only real valuable thing is intuition.

(#26464) vlevi válasza a1200 (#26462) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Nehogymár 64 bites XP-re kelljen váltanom"
Arra ne is. Az XP 64 bites az nem volt egy túl sikerült dolog.
A win7x64-nek viszont mennie kell.
Olyan nincs, hogy nem megy. Főleg, ha vadonatúj telepítés volt.

Ott inkább az van, hogy volt egy windows frissítés pont a múlthéten, ami bizonyos konfigoknál pont ilyen újraindulgatós vackot okoz. És csak 7-esen, a win8-on nem.

Közben megtaláltam, itt van az írás :
"Az eheti patch kedd után végtelen újraindítási ciklusról, nem működő Kasperksy antivírusról érkeztek beszámolók."

[link]

[ Szerkesztve ]

(#26465) a1200 válasza vlevi (#26464) üzenetére


a1200
aktív tag

Olyan hiba is volt, hogy a friss telepítés után az egyik frissítésnél sokáig mutatta a konfigurálás előkészítése, ne kapcsolja ki a szg-et képernyőt, 25 percig ez volt, kikapcsoltam a gépet, újraindítottam, de ugyanaz a 7 mp-es bootolási kísérletsorozat hiba lett, mint az aktiválás után.
Ez volt az 1. telepítés, utána format C kellett.

A 2. telepítésnél kivártam a hosszú tökölést, pontosan 1 órán át tartott, de ott is ugyanaz a nem bootolás hiba lett, de nem az aktiválásnál, hanem sima frissítések utáni újraindításnál.

A 3. telepítés volt az, amit a 26461-ben írtam, itt nem volt 1 órás tökölés. Már tele a tököm az egésszel, 2 napja csak telepítek, formázok, és nincs eredmény.

A cikk alapján úgy látszik nem is az én hibám ez a szívás.
Akkor mit tegyek?
Hogyan lesz újra használható formázásos újratelepítés nélkül a frissen telepített Win7-em?
Hogyan lehet ezt kijavítani?

[ Szerkesztve ]

(#26466) a1200


a1200
aktív tag

Hogyan tehette tönkre tegnap ez az elvileg 1 hete letiltott KB2823324 frissítés a rendszeremet?

[ Szerkesztve ]

(#26467) a1200


a1200
aktív tag

A most futó Win8-amon nincs is ilyen kódú frissítés.
Csak akkor kezdem el újra a 7-es telepítését, ha 10000% hogy nem lesz újra ilyen végtelen újraindulásos hiba. Hogyan kerülhetem el ezt?

[ Szerkesztve ]

(#26468) DigitXT válasza a1200 (#26467) üzenetére


DigitXT
félisten

Hogyan kerülhetem el ezt?
Elegánsan figyelmen kívül hagytad brd kérdését, noha kb. egy
mondatban el lehetne oszlatni a "kételyeket". Ha nem valósak.
Ha viszont valósak, ez nem az a fórum, ahol segíteni tudnak...

(#26469) a1200 válasza DigitXT (#26468) üzenetére


a1200
aktív tag

A 26464-ben leírt hiba lehet az oka. Nem kell azonnal rosszat feltételezni rólam.

(#26470) DigitXT válasza a1200 (#26469) üzenetére


DigitXT
félisten

Én nem feltételeztem semmi rosszat. Viszont ha eredeti Win7, akkor
önmagában az aktiválástól semmi rossz nem történhet vele. Ha csak
egy frissítés miatt sz*rt be, az más tészta... Erre mondtam, hogy egy
mondatban el tudnád oszlatni a kételyeket. (Ezzel pont nem sikerült.)

(#26471) tjb007


tjb007
nagyúr

Akadt egy nagyon fura problémám.
Tök mindegy, hogy milyen pendrive-ot dugok rá a gépre, nem ismeri fel, ráadásnak amint rádugtam gyakorlatilag lehal az egész rendszer.
A Számítógépben megjelenik, de csak annyi van kiírva, hogy Cserélhető lemez, és az ikonja is olyan mint az ismeretlen fájltípusoké.
Biztonságos leválasztás nem működik mert használatban van, és a lemezekből is csak ennyit látok:

Miután csak szimplán lehúztam újraindítás nem működik, megáll a Leállítás feliratnák, kikapcsolni meg csak a bekacsológombbal tudom.
Csökkentett módban minden okés.

Van esetleg valami tipp/ötlet, hogy mi a franc okozza ezt és mivel lehetne helyre lehetne hozni ?
Nem nagyon szeretném ismételten (három hónap után) újrarakni az egész rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#26472) DigitXT válasza tjb007 (#26471) üzenetére


DigitXT
félisten

Esetleg valami antivírus szoftver kavarhat be?:F Nekem a céges Win7
szokta ezt játszani a régi telefonommal: proci használat fel 100%-ra (a
Symantec eszi az erőforrásokat), leállításnál mintha megfagyna, aztán
sok idő után kékhalál.:D Érdekes, mert az új telefonnal nem csinálja...

Teszem hozzá, pendrive-val sem jellemző, szóval ez csak egy ötlet.:)

[ Szerkesztve ]

(#26473) DS39 válasza tjb007 (#26471) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem is vírusirtó kavarhat be, azokban szokott lenni olyan hogy usb eszközöket csatlakoztatáskor ellenőrzi.

(#26474) tjb007 válasza DigitXT (#26472) üzenetére


tjb007
nagyúr

& (#26473) DS39

És tényleg. Köszi, erre nem is gondoltam.
Avast és Comodo kilőve, működik minden rendesen. Már csak azt kell kiderítenem, hogy pontosan melyik okozza.

(#26475) DS39 válasza tjb007 (#26474) üzenetére


DS39
nagyúr

Avastot használok én is. a 8-as (legfrissebb) verziót abban a Biztonság fül/Antivírus/Fájlrendszer védelem/Beállítások/Vizsgálat hozzácsatoláskor alatt lehet kikapcsolni ezt a funkciót. (így nem kell az egész vírusirtót lekapcsolni a teszteléshez)

(#26476) tjb007 válasza DS39 (#26475) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem az Avast a problémás, hanem a Comodo. Kipróbáltam, minden okés nélküle.

(#26477) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok,

Egy win7-es gépen böngészés közben azt hiszem operát használva állítólag egy kisablak ugrik fel a következővel:
"Az internet x másodpercen belül megszakad. Csatlakozva marad vagy Megszakítja."

Ez mitől lehet?

Köszi a segítséget.

(#26478) LA21


LA21
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég van Win 7 (64 bit) a gépemen és a parancssorban nem mindig jól jeleníti meg az ékezetes betűket... Csak akkor jeleníti meg jól, ha pl én írom be vagy mondjuk a DIR parancsnál jól írja ki az olyan mappákat, amik nevében ékezet is van.
Próbáltam a Google-t segítségül hívni, a következőt találtam:

c:\windows\system32\config.nt fájl kiegészítése:

COUNTRY=036,852,C:\Windows\System32\COUNTRY.SYS

c:\windows\system32\autoexec.nt fájl kiegészítése:

C:\Windows\System32\KB16 HU,852,C:\Windows\System32\KEYBOARD.SYS

Ezzel csak az a gond, hogy nincsenek meg ezek a fájlok. Esetleg valakinek valami ötlet? Van más is, aki találkozott ezzel a problémával?

(#26479) Lenry válasza LA21 (#26478) üzenetére


Lenry
félisten

tuti Win7hez valók ezek a parancsok?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26480) King Unique


King Unique
titán

Azt mi okozza, h win7Ulti x64 alatt, ha winrarral kitömörítek, van amikor indokoltnál lassaban, kicsit akadozva megy - ok vírusírtó is fogja vsz vmennyire (ESET SS), bár folyamotoknál nem látszik - , máskor szinte 1 szempillantás alatt, 1-2 sec kibont pár-néhány 100 MB fileokat :F

(#26481) LA21 válasza Lenry (#26479) üzenetére


LA21
csendes tag

Több oldalt is találtam, ahol Win 7-nél is ezt írták megoldásnak. De néhol oda volt írva, hogy 32 bites. Ezért külön rákerestem a 64 bitre, de úgy nem igazán találtam semmi használhatót... :/

(#26482) DS39


DS39
nagyúr

a Win Update nálam úgy van beállítva hogy értesítsen ha van új, aztán én döntöm el mikor töltöm le, és telepítem. viszont a Win Defender is ezen keresztül frissíti a definíciós fájlokat, így mindig rá kell bökni hogy telepítse. be lehet vmi registry kapcsolóval azt állítani hogy ez frissüljön magától úgy mint más vírusirtó vagy spywareirtó ? a win update-eket nem szeretném automatizálni, meg amúgy is csak havonta egyszer van szükség rá, akkor meg jobb megnézni mi megy fel (nem csak win cuccok jönnek, hanem office, visual studio, sql server)

(#26483) a1200


a1200
aktív tag

Tegnap sikeresen felraktam a Win7-et.

Frissítettem a BIOS-omat a legújabb 1101-esre is itt [link], mert a 0804 2012. okt. 26-os volt a lapban. Itt még lettek menüpontváltozások.

Az alaplaphoz kapott angol manual 2012. márciusi 2. kiadás, de a BIOS menük több helyen nem ott, nem úgy vannak, valami ott van, ami a manualban nincs ott, és fordítva, ezért letöltöttem ezt [link], ez a 3. kiadás, 2012. dec., de még ez sem a legújabb BIOS leírása, korábbi kiadás.

A kérdés még mindig adott, hogy miért nem férnek rá a képernyőre a BIOS menüpontjai, a legfrissebbnél is ugyanúgy lelóg minden. Hiába nyomkodtam az F8-at, akkor sem változik semmi.
Nincs itthon modern PC monitorom, amivel kipróbálhatnám pl. 1920×1080-ban, vagy 1366×768-ban.
Semmilyen ismerősöm sincs, akihez elmehetnék kipróbálni másmilyen monitorokkal.
CRT-t használok 1152×864-ben.
Melyik topikban tudnának segíteni? Nem találtam értelmes BIOS topikot.

Érdekelne még a teljes Win7 64 bites rendszer, és az alaplapom tegnap letöltött legfrissebb BIOS-ának a teljes leírása kizárólag magyar nyelven. Csak kicsit tudok angolul, ami 5 év netezés alatt rám ragadt. Ezeket hol találom meg?
Egyáltalán hogyan lehetséges, hogy Mo-on vásárolt PC cuccokra nincs elérhető magyar leírás?

(#26484) a1200


a1200
aktív tag

Nagyon nem tetszik a képernyő kontrasztja, a betűtípusok, az egész, ahogyan a W7 kinéz.
Hogyan lehet olyanra átállítani, mint az XP-nél volt?
Ha leveszem a fényerőt, a kontrasztot, még akkor is túl világosak a fehér részek, közben meg a többi rész túl sötét lesz.
Ha úgy állítom be, hogy a sötétebb részek jók legyenek, akkor meg olyan világosak a fehér részek, hogy kisül a szemem.
Minden olyan elmosódott, nincsenek éles kontrasztok a betűk és a háttér között.
Hová tűnt az élsímítás, és a többi?
A monitort sem tudom úgy beállítani, mint XP-nél volt.
Az OS-t kell átállítani.
A clear type-os szövegkalibrálás, a képernyő színkalibrálása, és az árvíztűrő tükörfúrógépes betűtípus beállítás nem ér semmit, csak rosszabb lesz.
Hogyan lehet az XP-ből importálni az ottani OS kép, betű, stb. beállításokat?

(#26485) benjemin1994


benjemin1994
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy hogy lehet kikapcsolni valahogy az automatikus lemezellenőrzést bootoláskor?!
Ugyanis olyan videókártya (Quadro FX 1300) van a gépbe amihez nincs win7 driver, ezért Vista driver van ráerőltetve, és ha engedem hogy végig menjen a lemezellenőrzés akkor valamit töröl és megint eltűnik a driver... :F

(#26486) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Üdv!

Volt egy mappám megosztva, töröltem, de a megosztások között látszik. Kezelés-ben rámegyek, hogy megosztás megszüntetése, de nem lehet, mert nem található. Hogyan lehet törölni innen?

(#26487) cigam válasza utgyuru (#26486) üzenetére


cigam
félisten

Hozd létre a mappát megint, ezután vedd le róla a megosztást, aztán a mappát is törölheted.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26488) a1200


a1200
aktív tag

dupla post, kérem törölni.

[ Szerkesztve ]

(#26489) a1200


a1200
aktív tag

A 26483-4-re valaki valamit? Végre jól használhatóvá kéne tennem a rendszert.

Hogyan lehet a mappabeállításokat minden mappára érvényesíteni?
Mindenütt a részletek, és balról jobbra a méret, típus, módosítás dátuma sorrendű megjelenítést akarom használni. Nem csak a C-ben, hanem a pendrive-nál, a D partíción, és a DVD meghajtónál is.
A mappabeállítások/nézet részben nem lehet rányomni az alkalmazás a mappákra részre, mert halvány.

Hogyan lehet fixálni a feladatkezelő, alkalmazások, stb., az erőforrás figyelő összes, és hasonló dolgok ablakaiban a kiírt infók vsz-es kiosztásait, hogy a legközelebbi bekepcsoláskor is így nyíljanak ki?
Hiába állítom be, legközelebbre elfelejti, és megint összezsúfolva nyitja ki.
A feladatkezelő csak a folyamatok ablakban lévő beállítást jegyzi meg.

[ Szerkesztve ]

(#26490) TigerCat válasza a1200 (#26489) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A kérdésed első felére:
Állítsd be minden mappának a típusát (amelyiknek szeretnéd: dokumentumok, képek, videók, zene, stb.) majd ha testreszabtad, Alt-ra előjön a vízszintes felső menü, Eszközök, Mappa beállításai és Nézet fül. Rányomsz, hogy "Alkalmazás mappákra", amivel minden azonos típusú mappa ezt a nézetet kapja meg.

A második fele:
Nekem a feladatkezelő megjegyzi ahogy bezárom. Oszlopok szélessége, ablak mérete, stb. Persze, ha használsz valami rendszerkarbantartót, akkor lehet, hogy az törli ki a konfigfájlokat és ezért nem jegyzi meg. Ha nem, akkor csak egy tipp volt és más lesz a hiba...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#26491) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Pár napja észrevettem 1-2 furcsaságot. Először az tűnt fel, hogy ha a tálcán az óra fölé viszem a kurzort, nem mutatja a dátumot, illetve ha rákattintok, akkor sem jön fel a naptár. Aztán megnéztem vezérlőpultban, a Dátum és idő ikonja egy fehér lap (és angolul van, pedig magyar a winem).

Illetve ha a start menüben elindítom a Windows szolgáltatások be- és kikapcsolását, bejön az ablak, kiírja, hogy kérem várjon, aztán eltűnik a felirat, de nem jelenik meg semmi.

Van ötletetek mi lehet a probléma? Nem nagyon állítgattam a Windowst, talán a játékokat kapcsoltam ki a szolgáltatásoknál, de ezen kívül nem nagyon piszkáltam.

(#26492) TigerCat válasza petyus_ (#26491) üzenetére


TigerCat
nagyúr

1. Rendszer visszaállítás?
2. Esetleg ez segíthet, ha jól tippelek.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#26493) nyurga82


nyurga82
tag

Ma telepítettem életem első windows 7-jét. Sikerült is. Egy kérdésem volna. Az elején megadtam egy jelszót, amit minden bekapcsolásnál kér. Be lehet állítani úgy hogy ne kérje a jelszót?

(#26494) Sub-ZeRo válasza nyurga82 (#26493) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Felhasználói fióknál kikapcsolod. Vezérlőpultban megtalálod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26495) petyus_ válasza TigerCat (#26492) üzenetére


petyus_
senior tag

Az a baj, hogy nem tudom mióta van ez a hiba, a dátum-nem mutatás már biztos régebb óta, rendszer-visszaállítási pont meg nincs olyan, ami túl régi lenne.

Meg lefuttattam ezt az sfc-scannow-t, a végén kiírta, hogy talált hibákat, de nem tudta javítani.

Egyéb ötlet? Amúgy már terveztem az újratelepítést, csak most nem igazán van hozzá kedvem :) .

(#26496) nyurga82 válasza Sub-ZeRo (#26494) üzenetére


nyurga82
tag

Köszi szépen, sikerült.

(#26497) a1200 válasza TigerCat (#26490) üzenetére


a1200
aktív tag

A mappabeállítások kb. jók lettek. Nem használok rendszerkarbantartót.

A 26483-4-re valaki valamit? Végre jól használhatóvá kéne tennem a rendszert.

(#26498) DS39


DS39
nagyúr

a Futtatás -> NETPLWIZ-re előjövő ablakot el lehet érni a grafikus felületről?
Angol Windows-ban (ahogy a Google-ben olvastam) Advanced User Accounts Control néven fut, ezt akárhogy fordítom magyarra nem találom, ha a keresőbe írom hogy netplwiz és a találtra ráviszem az egeret kiírja hogy Speciális felhasználói fiókok vezérlőpultja, de ha ezt írom be a keresőbe már nem jön ki.

(#26499) brd válasza DS39 (#26498) üzenetére


brd
nagyúr

Alapból nem.

The only real valuable thing is intuition.

(#26500) TigerCat válasza petyus_ (#26495) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Látod-látod. Ilyenkor jól jön egy lementett rendszer. Erre a Paragon-t használom, így bármi gondom van, csak visszateszem a jól működő konfigot.
Amúgy Én újratenném a helyedben. De ha nincs kedved, hát ne tedd...
:-)

(#26497) a1200:
Nincs mit, más ötletem nincs sajnos...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.