Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) kcs73 válasza Bobó_20 (#26299) üzenetére


kcs73
aktív tag

Köszonom!!!!

"kikapcsolod a Fast BIOS Mode-t" ez volt a megoldás!!!!

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#26302) Sub-ZeRo válasza DigitXT (#26290) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azt elsősorban, de nem hinném hogy 4-8-16 giga ramnál már hozzá nyúlna a boost-hoz mikor a 7-es pl. mindent a ramba nyom be. De nem tudom. Win7 rtm óta ready-vel használom az asztalit így nem tudom mennyit dob a rendszeren.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26303) DS39 válasza fecg21 (#26300) üzenetére


DS39
nagyúr

Platformfrissítés nevű. Sokaknak okozta ezt pl. a Firefoxban. Az IE10 miatt került fel a gépekre.

[ Szerkesztve ]

(#26304) katt777


katt777
félisten

Eltűn az "Új dokumentum" menüből a szöveges fájl létrehozásának lehetősége, és semmilyen win7 trükköző progival vagy regből nem tudom visszatenni. Erre kérnék egy megoldást, köszönöm. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26305) Sub-ZeRo válasza katt777 (#26304) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Rendszer visszaállítás.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26306) netseft válasza kengyel (#25136) üzenetére


netseft
aktív tag

Én is erre jutottam, de nem találtam meg leírva sehol, ezért összefoglalom.

Hibajelenség: 2013.03.13. óta, vagy akkori frissítések telepítése után nem működnek a Minialkalmazások. A futó folyamatok között szerepel ugyan a sidebar.exe, de mégsem jelennek meg a gagdet-ek. A folyamat manuális leállítása és ismételt elindítása után látszólag minden rendben, de rendszerleállításkor ki kell kényszeríteni a terminálását, következő rendszerindításkor pedig ismét nem indul el automatikusan.

Megoldás: Az Internet Explorer 10 (IE10) eltávolítása.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#26307) Sub-ZeRo válasza netseft (#26306) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor az ő gépén van gubanc, mert nekem 7 64 biten minden frissítés fent van ie10-el és vannak gadgetek. Ez sezrintem egyéni probléma, akkor meg az ms-nek kellene jelezni a hibát és javítanák.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26308) happyguy


happyguy
csendes tag

A SP1 telepítése telepítő DVDről miért 7400 MB, míg windows frissítéssel csak 1050 MB? A Windows oldalán olvastam. Mi a különbség, miért több a DVDs? Most akarok venni egy OEM Windowst, az egyik a sima alap, a másikban benne van az SP1, és csak 600 Ftal drágább.

A Windows 7 telepítéséhez nem tudtok egy levezető írást? A logout blogon találtam ezzel kapcsolatban írásokat, de ott inkább már a telepítés utáni részt tárgyalták. Engem maga a telepítés érdekelne, nem akarok semmit elrontani. Érdekelne az is, hogy a telepítés előtt, a BIOSban kell e csinálnom valamit. (pl. hogy állítsam át, hogy dvdről bootoljon),

(#26309) netseft válasza Sub-ZeRo (#26307) üzenetére


netseft
aktív tag

Nem csak az övén. Más is írta már ezt, és nálam is fenn állt eddig, szóval nem egyedi.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#26310) DS39 válasza happyguy (#26308) üzenetére


DS39
nagyúr

azt kétlem hogy 7 GB lenne, még ha egybe van integrálva az alap windows-zal, akkor is. (egy MSDN-es Win7 Pro EN SP1 integrált ISO fájlja [lemezkép] alig több, mint 3 GB)

ha telepítettél már XP-t, akkor a Win 7 még könnyebb lesz, miután létrehoztál egy legalább 50 GB-os partíciót, kiválasztod hogy oda telepítse, utána már csinálja magától gyakorlatilag. (egy-két tovább gomb nyomkodás)

előtte a BIOS-ban persze be kell állítani hogy az elsődlegesen a DVD meghajtóról bootoljon. (új gép esetén az alapból így szokott lenni)

[ Szerkesztve ]

(#26311) Kezdő Balázs válasza Winnie The P (#26272) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Köszönöm winnie

Üdv:Balázs

(#26312) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!

Légyszíves aki tud segítsen,párnappal ez előtt lett megjavítva a notebookom Hp 615 KillHates jóvoltából,Win7 ultimátumot használok & sajnos minden indításkor ki írja, bal felső sarokban & bal alul,hogy PCI Controller error,
még KillHates javítása előtt is ki írta ugyan ezt,
Ezt miért csinálja ? Ez baj?

Üdv:Balázs

(#26313) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Hali
Kérdés hogy van program, beállítás akármi, amivel olyat lehetne elérni hogy ha itt hagyom a gépet bekapcsolva egy idő után kódolja le magát de semmi se szakadjon meg, régebben talán XP-nél volt olyan lehetőség hogy ha bekapcsol a képernyővédő, és megmozgatom az egeret akkor csak jelszóval enged tovább, itt nincs ilyen?

Xbox One: bandymnc

(#26314) TigerCat válasza bandi0000 (#26313) üzenetére


TigerCat
nagyúr

De van. OSX-ről írok, de emlékeim szerint a képernyővédőnél kell kipipálni a bejelentkezési képernyőt. Ha megmozgatod az egeret, akkor akkor kérni fogja a jelszót.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#26315) PumpkinSeed válasza Kezdő Balázs (#26312) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Következő indításnál lépj be a BIOS-ba (F8, F12, DEL de ez BIOS függő, és az elején ki van írva), majd ott keress olyat, hogy "enable express card", "Disable USB legacy Support" majd nyomj F10-et ami ment és újra indít.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26316) PumpkinSeed válasza bandi0000 (#26313) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Jobb klikk -> Személyre szabás -> bal oldalt a képernyőkímélő, és ott az, hogy bejelentkezési képernyő.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26317) Kezdő Balázs válasza PumpkinSeed (#26315) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szia!
Az a helyzet,hogy amikor belépek F12-el a BIOS-ba és ezt követően,nyomom a Delete billentyűt ,elkezd egyfolytában sípolni,szóval nem tudok belépni a BIOS-ba ,mit csinálok rosszul? :((

Üdv:Balázs

(#26318) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok.

Ismerősöm vett nemrég egy Lenovo laptopot, amit netezésre használ. Win 7 megvan neki, így azt raktam fel a gépére. Felraktam minden jó volt és gyors, viszont amikorra minden win update felkerült, a gép láthatóan lassult. Ez mennyire normális jelenség? A frissítések ennyire lassítanának a gépen?

iPhone 13 Pro Max

(#26319) DS39 válasza jozsi252 (#26318) üzenetére


DS39
nagyúr

hát ha HDD van benne, akkor ennyi frissítés után eléggé töredezetté válik a vinyó, ami lassíthatja a rendszert, érdemes lenne töredezettségmentesítést futtatni rajta.

(#26320) Sub-ZeRo válasza Kezdő Balázs (#26317) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De ha F12-vel lépsz be biosba, minek nyomsz del gombot? Akkor már nem kell.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26321) Kezdő Balázs válasza Sub-ZeRo (#26320) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szia !

Hideg indítást után nyomom az F12-es gombot és ezt követően a Del-et gombot és itt már egyfolytában sípol,próbáltam belépni a BIOSba,de vmiért nem engedi :(( vagy csak ennyire láma vagyok :W

Üdv:Balázs

(#26322) föccer válasza Kezdő Balázs (#26321) üzenetére


föccer
nagyúr

Keresd ki, hogy az adott bioshoz milyen hiba tartozik az adott hangjelzéshez. [link]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26323) DS39 válasza Kezdő Balázs (#26321) üzenetére


DS39
nagyúr

egy gombot kell csak nyomni a bios-ba belépéshez!
F2 vagy F8 vagy F12 vagy DEL - ezt gépe válogatja.

ennél világosabban már nem tudjuk leírni neked ;)

(#26324) katt777 válasza Sub-ZeRo (#26305) üzenetére


katt777
félisten

Ezért eszemben sincs. OK, hogy van mentésem, de eszem ágában sincs az időközben frissülő és állítgatott alkalmazásokat újra frissíteni + beállítani. Inkább új word dok, és txt-nek nevezem. :P

netseft: Ha telepítőből kiveszed a gadget-támogatást, aztán restart után engedélyezed, akkor is? Van egyébként egy Win7quickfix alkalmazás, de nem tudom, azzal lehet-e orvosolni a hibát. A nálam fellépőt sajna nem.

DS39: Minek a W7-nek 50GB? Agyonpakolva GB-nyi szoftverekkel is elfér 25-ön. :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26325) Winnie The P válasza katt777 (#26324) üzenetére


Winnie The P
őstag

Azért az a 25 GB az jócskán soványka. Mi lesz a frissítésekkel? Jó az az 50-60 GB a win7-nek. Nálam most 30 GB-ot foglal (játékok nélkül, rendszer+programok).

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#26326) DS39 válasza katt777 (#26324) üzenetére


DS39
nagyúr

azt végiggondoltad hogy mi van vkinek 8 GB RAM-ja van akkor 8 GB alapból a hyber file, és ha mondjuk ultimate a rendszer akkor van rajta bőven cucc, az említett frissítések, és rendszervisszaállítási pontoknak hely, és akkor a telepített programok. ennek megfelelően adtam a tanácsot, hogy biztos ne legyen sírás belőle hogy 3 hónap múlva nincs hely. persze sok mindent ki lehet kapcsolni benne, és akkor nem foglalnak helyet, de nem az az alaphelyzet. arról nem is beszélve hogy nagyobb fájlok kitömörítéséhez is kell a hely a swap-nek. :)

nekem úgy 40 GB foglalt a rendszer partíción, pedig hyber file kikapcsolva, nincs rendszervisszaállítás sem, de Office + Visual Studio, SQL Server + BI cuccok, és egyéb fejlesztő szoftverek vannak telepítve. (másnak ugyanez lesz, csak játékokkal)

katt777: igen. természetesen. :K

[ Szerkesztve ]

(#26327) katt777 válasza Winnie The P (#26325) üzenetére


katt777
félisten

Hát, nálam még akkor sem kellett, amikor tesztelésképpen AutoCad + 3D Studio + Photoshop, + Office + még egy rakat program fent volt. Igaz, hiber-, swapfájl kapásból install után kiirtva, mentési pontok szintén, hotfix és SP backupok, szintén. SP1-re frissített x64 W7-em mindenestül nem volt 7GB. :P Nem szeretek bármi más szemetet a gépemen, ha már a Windows rajta van. :D :R

DS39: Hiberfájlt parancssorból irtottad ki?

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26328) petakpa1 válasza Jorus (#26248) üzenetére


petakpa1
őstag

Win7 alapból felismerte a hardvereket, kivéve hang és vga talán.
HP honlapján Vista drivereket ajánlanak hozzá. Remélem jó lesz.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#26329) Kezdő Balázs válasza föccer (#26322) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Hali

Köszönöm a linket Folyamatos sípolás : memória vagy videokártya problémára utalhat ,sajnos nem működik egyfolytában sípol,nem enged belépni a BIOSba :O

Üdv:Balázs

(#26330) föccer válasza Kezdő Balázs (#26329) üzenetére


föccer
nagyúr

Akkor köv lépésben le kell tesztelni, hogy jók-e a memóriák és a vga. Ha mind a kettő hibátlan, akkor alaplap a ludas. Ha valamelyik hibádzik, akkor meg van a hiba oka.

Ha nincs semmi másik gép a közelben, akkor szedj ki mindent az alaplapból. Memóriát, kártyákat, meghajtókat, még a processzort is. Csak a táp legyen rajta. Indítás után meg kell halgatni, hogy mi a hibajelzése. Elvileg legelsőnek a CPU-t ellenőrzi, majd utána a memóriát, majd a vga-t.

Mindig a megfelelő hibaüzenetet kell a speekernek leadnia.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26331) Winnie The P válasza katt777 (#26327) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ha van bőven hely a hdd-n és mondjuk nincs külön ssd a rendszernek akkor 50-60 GB bőven jó. Ma azért már általános dolog, hogy ha valaki hdd-t vesz akkor is minimum 500GB-os amit vesz, na most abból 50-60 GB a rendszernek szinte semmiség. Ha meg ettől nagyobbat akkor meg .... :) .

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#26332) Kezdő Balázs válasza föccer (#26330) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Az az igazság,hogy én nem értek hozzá ,és így ez által nem ismerem bevállalni,hogy szétszedjem,biztosan nagyon jó amit mondasz ,de a leírtak alapján nekem az nem fog menni túl bonyolult.
azért köszönöm szépen.
Üdv:

Üdv:Balázs

(#26333) föccer válasza Kezdő Balázs (#26332) üzenetére


föccer
nagyúr

Az infók alapján ez hardveres hiba, minek a diagnosztizálásához és javításához mindenképpen szét kell szedni a gépet. Ha nem mersz nekiugrani, akkor marad a szakszerviz. El kell vinni egy olyan számítástechnikai üzletbe, ahol vállalnak javítást is és beadni nekik, hogy csinálják meg.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26334) Kezdő Balázs válasza föccer (#26333) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!

Mindent vissza vonok és elnézést a lámaságom miatt, képzeld el,hogy indításnál teljesen véletlen megnyomtam vmelyik gombot (de nem F-et)és bejött a BIOS :B ,át állítottam azokat amiket javasoltatok és jó pár hideg indítást csináltam és most minden oké :C köszönöm a segítségeteket :R
Üdv:

Üdv:Balázs

(#26335) Kezdő Balázs válasza PumpkinSeed (#26315) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Igaz véletlen ,de végre betudtam lépni a BIOSba és megcsináltam ezeket a beállításokat és ez segített Köszönöm szépen :R
Üdv:

Üdv:Balázs

(#26336) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
Ha elindítok bizonyos pc játékokat akkor automatikusan az asztali háttérképem lecserélődik az adott játék háttérképére.
Hogy tudnám ezt kiküszöbölni,tehát hogy az eredetileg beállított asztali háttérképem fixen megmaradjon bármit is indítsak el?

(#26337) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Van magyar nyelvü infó a 2823324 patch viszahívásáról? Mert ez eléggé töri a magyar nyelvet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26338) HZoli87 válasza cigam (#26337) üzenetére


HZoli87
veterán

Én egy magyar cikkel találkoztam, ezzel:

Saját frissítése gyilkolja le a Windowst

Nálam fent van, semmilyen gondot nem okozott (64 bites W7), ezért nem is törlöm.

(#26339) bandi0000 válasza PumpkinSeed (#26316) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Bepipáltam de nem történt semmi tehát nem kért jelszót...

Xbox One: bandymnc

(#26340) gari24


gari24
tag

A minap mikor egyszer bekapcsoltam a gépet odáig eljutott a gép h bootoljon h Welcome és utána sötét lett a képernyő és senki semerre .
Jó nincsenek rajta fontos adatok újrahúzom , újra húztam ment 2 napig tökéletesen és megint előjött ugyanez a hibajelenség . Üdvözlőkép --bootolás --welcome -- jön a gondolkodókör és az forog is sötét háttér alatt majd az is eltűnik és sötét háttér és megáll a tudomány.

Erősebb táppal is próbáltam már , eredmény ugyanaz . Mindent lehúztam a kiv rendszer hdd , semmi változás.
Csökkentett mód hálózattal meg elindul és van is netem.

Kérdés . Mit tegyek még ??

[ Szerkesztve ]

(#26341) DS39 válasza HZoli87 (#26338) üzenetére


DS39
nagyúr

Nálam sem jelentkezett még semmi ilyen probléma.

(#26342) PumpkinSeed válasza Kezdő Balázs (#26317) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Azt, hogy megnyomod a DEL billentyűt. :) F12-val bent vagy a BIOS-ba és kész, nem kell DEL billentyű. Ott kikeresed amiket leírtam és kész. :)

Látom már sikerült. :)

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26343) PumpkinSeed válasza bandi0000 (#26339) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Eredetileg van beállítva jelszó a fiókra? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26344) egykori


egykori
őstag

Sziasztok, hamarosan vennék új gépet Win7 prof-fal, és érdekelne az XP mód, amit alatta lehetne használni. Ha ez egy virtuális gépet hoz létre, akkor feltehetnék rá egy Office97-et úgy, hogy a Win7 alatt futó Office 2007-tel ne zavarják egymást?

(#26345) fer


fer
őstag

Sziasztok! Valaki meg tudná mondani, hogy ez miért jött elő? Az asc-t futtattam le, és ezután jelentkezett ez a hibaüzenet!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#26346) fer válasza gari24 (#26340) üzenetére


fer
őstag

Én is jártam már így egy geforce karival! A driver volt a ludas, csökkentett mód is erre utal! Próbálj meg másik drivert, esetleg régebbit!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#26347) #93794560 válasza HZoli87 (#26338) üzenetére


#93794560
törölt tag

A rossz frissítést visszahívták, és állítólag már a javított verzió van fenn. Hibát állítólag csak a 32 bites változat okozott.

(#26348) katt777 válasza Winnie The P (#26331) üzenetére


katt777
félisten

Kisebb partíció, kevesebb fájl -> gyorsabb működés. ;)

gb4400: Az sem rossz, ha az ember nem hagyja automatikusan frissülni a wint, csak letölti a fájlokat. Épp elég "javítás" cseszett már el rendszert XP-n is.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26349) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Kb 1 hete olyan problémába futok bele a Win7 64 bit rendszeren, hogy, miután betölt az op. rendszer, a tálcán az óra mellett az értesítési területen nem mindig jelenik meg az összes ikon.
Be van pipálva, hogy mindig jelenjen meg az összes ikon és értesítés, és mióta fent van a Win (kb 3 hónap) azóta rendben működött idáig minden.

Most pedig elkezdte ezeket a jelenségeket, hogy minden indításnál random eltűnik 1-2 ikon, de van olyan is, hogy újraindítom és minden megjelenik.

Mitől lehet ez? Frissítéseket kb 1 hónapja nem telepítettem, tehát ezt kizárnám. (Feladatkezelőben látszik, hogy futnak azok a programok, amiket nem jelenít meg.)

(#26350) katt777 válasza Qtya123 (#26349) üzenetére


katt777
félisten

Nem telepítettél valami védelmi programot? Nálam ilyenek (tűzfal, AV) produkáltak eddig ilyen jelenségeket (XP-n és ME-n is). Esetleg megpróbálhatod egyesével aktiválni a tálca ikonokat, aztán vissza. Nálam néhány restart után helyre szokott állni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.