Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27301) MarQs


MarQs
senior tag

Sziasztok!
Egy 64 bites Win7 Professional frissen telepítve köbö mekkora helyet foglal? A rendszerpartíció mérete miatt lenne érdekes...

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#27302) nesh_019


nesh_019
senior tag

#27294 -re valaki? HELP!

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#27303) szabonagyur válasza nesh_019 (#27302) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egy választ kaptál már, hogy valószínűleg mert nem eredeti a Wined, de ha nagyítható lenne a kép sokat segítene :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#27304) pH érték válasza MarQs (#27301) üzenetére


pH érték
aktív tag

Engem az is érdekelne, hogy maga a telepítő mennyit foglal el, mert egy pendrive ról szeretném majd telepíteni.

(#27305) DS39 válasza szabonagyur (#27303) üzenetére


DS39
nagyúr

Nagyítható. Jobb klikk - kép megjelenítése. (a kép nagy csak a fórum szűkíti össze)

MarQs: adj neki egy 50-est, azon el fogsz férni kényelmesen.

[ Szerkesztve ]

(#27306) Bogyó bá' válasza pH érték (#27304) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Win7 telepítő simán ráfér egy 4GB-os pendrivera.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#27307) MarQs válasza pH érték (#27304) üzenetére


MarQs
senior tag

...kicsit konkrétabban ~ 3GB a Win7 Prof x64 telepítő mérete.
Már csak azt kéne tudni, hogy frissen telepítve mekkora helyet foglal! Továbbra is szívesen veszem, megköszönném az infót! :)

(#27305) DS39
Csak most látom, hogy már reagáltál a kérdésre... de 50GB biztos optimális? Igaz, játékokat nem telepítek, csak egy-két progi van, ami gigás léptékben mozog, a többi nyalóka és a biztonsági mentés is más partícióra megy, de Home Premium alá is 70GB-ot szoktam tenni. Bár, megeshet, kicsit túlbiztosítom a dolgot... :)

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#27308) DS39 válasza MarQs (#27307) üzenetére


DS39
nagyúr

20gb, de függ a RAM-od méretétől is, hiszen attól függ a virtuális memória mérete, a hiber fájl is.

Szerk. Én is így voltam de még úgy is hogy mindent oda telepítek 40gb foglalt. Igaz nincs hiber fájl és rendszer visszaállítás az mondjuk +8Gb.

[ Szerkesztve ]

(#27309) MarQs válasza DS39 (#27308) üzenetére


MarQs
senior tag

Értem, köszi szépen! Így teljesen oké! :R

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#27310) Bogyó bá' válasza MarQs (#27307) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azért nem válaszoltam a kérdésedre, mert nagyon sok mindentől függ: pl. mennyi memória van a gépedben, stb. Telepítéskor automatikusan be van kapcsolva a lapozófájl, és a hibernálás is. Csak ez utóbbi annyi helyet foglal, mint a RAM-od mennyisége, Utólag mindkettőt ki lehet kapcsolni, de friss telepítéskor kell neki a hely. Ha kikapcsolod őket (nincs rá szükséged, illetve van 8 GB memóriád, így a swap is büntetlenül kiiktatható), akkor úgy 10GB hely kell neki. Én a laptopomon (Brazos, 8GB rammnal és SSD-vel) 30GB-os partícióra telepítettem, de azon vannak a használt programjaim is. A másik 30GB-ot használom adattárolásra. Úgy általában azt mondanám, hogy 50-60GB-os partícióra telepítsd, hacsak nem vagy nagyon helyszűkében. (Az asztali glpemen egy 64GB-os SSD-n van a WIN és a programok. Nekem elég.

szerk: közben megelőztek... (hiába, no, öregember nem gyorsvonat)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#27311) nesh_019


nesh_019
senior tag

Windows Update felajánlott egy csomó frissitést. Nem eredeti a Windows7-em és ha felrakom őket akkor pontosan mire számítsak?

Igazából a Biztonsági frissítés Windows 7 for x64-based Systems rendszerhez (KB2281679)-ezeken kivűl mindent frissitettem az UPDATEL. Most jó, ezeket felrakjam?

SP1et nem engedi felrakni valamiért 70%nál feladja.

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#27312) pH érték


pH érték
aktív tag

Thx a választ! :)

(#27313) MarQs válasza Bogyó bá' (#27310) üzenetére


MarQs
senior tag

Köszi szépen a tippet! :R
Hajlok a köbö 50GB felé tanácsotok alapján! Egy jól optimalizált rendszernél és átlag igény mellett tényleg fölösleges eldobálni tíz gigákat...

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#27314) vlevi válasza nesh_019 (#27311) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Windows Update felajánlott egy csomó frissitést."
Na, majd akkor ettől megindul a tizengiga helyfoglalás, és lehet varázsolni kell, hogy 50 gigán elférjen!

Habár szerintem is el fog. Nekem kb 1 éves a win7-em, 100G-s partíción van, amiből kb 50 szabad.
Természetesen ebben a kb 50 gigában nem csak a Win van benne, hanem a teljes C partíció, program files, user data, és egyebek, amik általában ott szoktak lenne. Biztos, hogy lehetne sokkal kevesebb is, ha nagyon akarnám. De én egyáltalán nem agyalok rajta, hogy mennyi helyet foglal, mert 100G-nál kisebb partíciót úgyse tudok csinálni, ugyanis ennyi az SSD mérete.

Sok helyet foglalhat, ha be van kapcsolva a hibernálás, mert ez a RAM méretével megegyező méretű. Ezenkívül a Pagefile mérete lehet változó, ha sok RAM-od van, akkor egy kisebb, de fix méretű lapozófile is elég.
Rendszervisszaállítást viszont nem érdemes kikapcsolni helymegtakarítás címén. Egyszer még majd jól jön. Nem sokszor van rá szükség, de akkor az egyszer, amikor valami driver, vagy frissítés telepítése összekuszálja a gépedet, akkor viszont nagyon jó, ha van.

[ Szerkesztve ]

(#27315) DS39 válasza vlevi (#27314) üzenetére


DS39
nagyúr

Nem ő kérdezte a tárhelyet, neki az SP1 nem megy fel. (összetévesztetted az avatarjukat) :)

(#27316) bacsis


bacsis
Közösségépítő

skacok! Kéne egy kis HELP! lassan 4 éves telepítésű Windows Vista x64 SP2-t használok... Olyant csinál.. régóta, hogy bizonyos Pendrive-okat "nem ismer fel".. Persze a kezelés -->lemezkezelésnél látja az eszközt, és még meghajtóbetűjelet is kap, de mégsem rak ki neki valójában a sajátgépben.. mondjuk Total Commanderben van neki meghajtó betűjele...
Az a gond, hogy ugyanez igaz a telefonomra is, rádugom a gépre, s "nem látja" nem tudok rá file-okat átvinni pont ez miatt...

Illetve a másik, hogy tudjátok, már az XP is tudta az "automatikus lejátszást" ha beraktam a gépbe egy adathordozót, automatikusan bejött egy ablak és kiválaszthattam mit szeretnék.. na most ez sem jön elő, ezt hogy lehetne elővarázsolni?
Köszi előre is :R

(#27317) Anonymus X válasza bacsis (#27316) üzenetére


Anonymus X
tag

Milyen vírusirtót használsz? Nálam NOD 5-ös és 6-os verziójánál jött elő hasonló jelenség, igaz WIN7 alatt.

Ugyanaz, ugyanolyan, ugyanannyi, ugyanakkora stb. szavakat egybeírjuk, amennyiben hasonlóságot, egyformaságot fejezünk ki velük.

(#27318) DS39 válasza bacsis (#27316) üzenetére


DS39
nagyúr

Ez Win7 topik, de szerintem az USB drivert túrd le majd vissza. Hátha.

(olyant -> olyat, ez miatt -> emiatt)

[ Szerkesztve ]

(#27319) bacsis válasza Anonymus X (#27317) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Avast fut :)
DS39 Már többször is pont ti, kedves Windows 7 topic lakók javasoltátok itt tegyem fel a kérdésemet mert a Vista topic üres ;) :R És köszönöm a tippedet kipróbálom :)

[ Szerkesztve ]

(#27320) DS39 válasza bacsis (#27319) üzenetére


DS39
nagyúr

Igen? Ezt nem tudtam, bocsi. :)

(#27321) Winnie The P válasza Sub-ZeRo (#27299) üzenetére


Winnie The P
őstag

De akkor ezek szerint az MSE se sokkal jobb!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#27322) Sub-ZeRo válasza Winnie The P (#27321) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem jaja, de az mbam kiírtotta őket. [link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27323) Winnie The P válasza Sub-ZeRo (#27322) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ez igen, szép teljesítmény, és akkor ez még "csak" a gyors vizsgálat eredménye.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#27324) Fire/SOUL/CD válasza Sub-ZeRo (#27322) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

csak azt is írd le, hogy hány különböző kártevő is ez, mert soakn itt azt hiszik, hogy 2500 különböző kártevőről van szó, ami meg nem igaz :DDD (nem mindegy, hogy 2500 vírnyák, vagy 2500 fáljt fertőzött meg 1 kártevő...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27325) Sub-ZeRo válasza Fire/SOUL/CD (#27324) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Több kártevő volt, 3 az biztos, de azok a regisztritől a fájlokig mindent ettek ami jött velük szembe. :DDD
Amúgy tudjuk hogy az mse egy életbiztosítás, de én még így is jobban bízok benne, mint egy avast, nod kergetőkben, főleg úgy, hogy az mbam is fent van most. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27326) bacsis válasza DS39 (#27318) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Még azt megkérdezhetném hogy konkrétan mit értesz USB Driver alatt?

(#27327) Mans20 válasza bacsis (#27316) üzenetére


Mans20
addikt

4 éves vista,ez olyan mint ismerősnél a 3 éves XP,csodálkozik hogy már minden baja,rakd fel a win 7-et szerintem.

(#27328) sfdrakex válasza Mans20 (#27327) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mi a gond a 4 éves Vistával vagy egy 3 éves XP-vel? Normálisan használva simán futnak gond nélkül újratelepítés nélkül.

(#27316) bacsis

Ha total commanderben látszik akkor másolj ott, az még gondolom annyira nem nagy probléma. Automatikus lejátszást pedig a vezérlőpultban tudod állítani az automatikus lejátszásnál.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#27329) bacsis válasza Mans20 (#27327) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

azérse, a Vista a jó a Win7 a szar :P
Trollkodás OFF :)

sfdrakex! Köszi a tippet, totl commanderben másolok, de pl a telefonomnál ez nem műűködik, ha rádugom a gépre akkor a telefonom ikonja csak a sajátgépben látszódna, ugye annak nem si oszt meghajtóbetűjelet, de mivel sem pendrive sem a telefonom nem látszódik sajátgépben, kéne rá valami megoldás :U
Viszont az automatikus lejátszáshoz a tippet köszönöm már kapcsolom is be, hátha így kezelni fogja a telefonom :R

[ Szerkesztve ]

(#27330) DS39 válasza bacsis (#27326) üzenetére


DS39
nagyúr

az Eszközkezelőben az USB-vezérlők illesztőprogramjának eltávolítására és újra telepítésére gondoltam.
De ha TC-vel megy a fájl csere, akkor nem lehet ez a hibás. Milyen telefonról van szó? mert alap esetben csak a telefonban lévő SD kártyát látja a Windows, az kap betűjelet, lehet rá másolni, stb. de ha vmi régebbi típus, akkor lehet annak a driverét kell telepíteni (újra) hogy lássa.

(#27331) bacsis válasza DS39 (#27330) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

LG P700... Win7-es gépen tökéletes, már dobja is ki a teló ikonját a sajátgépbe :)

(#27332) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok

Újra kellett telepítenem a gépet, de nem tudom be állítani a rendszer visszaállítást. Ezt a hibaüzenetet kapom:

" A rendszer visszaállítás által használt kötet árnyékmásolata szolgáltatás nem működik 0x81000202"

Mi lehet a baj?

(#27333) andrasko válasza andrasko (#27293) üzenetére


andrasko
senior tag

A probléma forrása szerintem:

A win7 x64 telepítése discrét vga-val (HD7770 vga-kártyával) történt.
Most, ha kiveszem a vga-kártyát, akkor a BIOS-ig jó a rendszer, de a WIN nem tölt be.
(természetesen megfelelő BIOS beállítás mellett)

Olyan, mintha a win-be beégett volna a discrete vga megléte!? :F
Hol lehet a win-ből kigyalulni a vga-t? (driver uninstal, és az eszközkezelőn kívül)
pl: registry-re gondolok...

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#27334) DS39 válasza bacsis (#27331) üzenetére


DS39
nagyúr

érdekes. pedig android-os telefonok nem kell driver hogy felismerje benne a belső SD-t ill. a külső SD-t, (csak a root- és egyéb buherához).
bármelyik usb-be dugva ugyanez a helyzet? ha igen. akkor vagy ezzel az illesztő program eltávolítás/újratelepítéssel próbálkozz vagy vista telepítőről javító install (bár ha más baja nincs a Win-nek akkor ez talán felesleges, ha meg tudod oldani máshogy az adatcserét)

andrasko: win7 lemezzel bootolj be és javítás / rendszer-visszaállítás ha volt.

[ Szerkesztve ]

(#27335) DS39 válasza andrasko (#27333) üzenetére


DS39
nagyúr

az előbb kimaradt (lejárt a szerkesztési idő) hogy csökkentett módban sem indul el?

(#27336) Bonkheads


Bonkheads
tag

megoldódott

[ Szerkesztve ]

(#27337) Fire/SOUL/CD válasza andrasko (#27333) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Driver Sweeper 3.2 vagy ennek a megújult/továbbfejlesztett változatával, a Driver Fusion progival próbálkozz. (Ez utóbbinak .NET 4.0 vagy újabb kell)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27338) szabonagyur válasza DS39 (#27334) üzenetére


szabonagyur
félisten

Samsung Galaxy mininek konkrétan kell USB driver, hogy felismerje bármelyik rendszer háttértárnak :) Tapasztalat :P

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#27339) CarrGomm


CarrGomm
aktív tag

Üdv!

Valami tipp arra, hogy 60%-on áll a memóriahasználat a gépben és folyamatosan kapom az üzeneteket, hogy kevés a memória, zárjak be programot. 4 GB ram van a gépben amúgy, és 4 program fut éppen, amiből a Photoshop ami említésre méltó.
?

(#27340) Sub-ZeRo válasza CarrGomm (#27339) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Virtuális memóriád mennyi?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27341) CarrGomm válasza Sub-ZeRo (#27340) üzenetére


CarrGomm
aktív tag

100 - 1024 -re van állítva. Hát lehet ettől van, de asszem SSD miatt lett így beállítva. Valahol mintha lett volna egy ilyen tipp, hogy ha legalább 4 GB memória van a gépben, akkor erre elég beállítani.

(#27342) Sub-ZeRo válasza CarrGomm (#27341) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor adj neki vagy 4-8 gigányit és úgy próbáld meg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27343) CarrGomm válasza Sub-ZeRo (#27342) üzenetére


CarrGomm
aktív tag

Ok, thx!

(#27344) Mans20 válasza Sub-ZeRo (#27342) üzenetére


Mans20
addikt

A játékok miatt hogy érdemes beállítani a lapozófájlt?mert már mindenfélét olvasni,jó ha kikapcsoljuk,de aztán mégse,inkább bízzuk a winre,másik meg a fizikai memória háromszorosát adjuk meg.

(#27345) Sub-ZeRo válasza Mans20 (#27344) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát én úgy hagyom ahogy a rendszer beállítja magának. Nem piszkálom és még nem volt vele problémám.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27346) Lenry válasza Mans20 (#27344) üzenetére


Lenry
félisten

nem jó, ha kikapcsolod, mert egyes szoftverek igénylik, az a legjobb, ha békén hagyod.
esetleg, ha nagyon foglalja a helyet a C:\-n, akkor átteszed egy másik meghajtóra, de a méretét nem érdemes piszkálni.
jobban tudja a Windows nálunk, hogy mennyire van szüksége

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27347) Mans20 válasza Lenry (#27346) üzenetére


Mans20
addikt

Oké köszi,most win kezeli.Van egy másik öröm,topikja elég kihalt,ide írom

[link]

ennyiből áll a kékhalálom,már 1 éve mióta új a lap,a régebbi biosokkal többször jött elő,van hogy ez sincs csak megáll az egész rendszer,vagyis a win 7,betudom annak hogy asrock rejtély ez is,de mire utalhat?minibump fájl amiből kiderülne mi ez az meg nincs.

[ Szerkesztve ]

(#27348) zzolika válasza bacsis (#27329) üzenetére


zzolika
aktív tag

Total commander-ben kapcsold be az opcióknál: Display / Show parent dir also in root of drive.
Akkor ki tudsz menni a C: meghajtó "felé" (mint egy alkönyvtárból), és a meghajtók betûjele alatt látszik a telefonod is.
Nekem Nokia-val mûködik, látja az SD kártyát és a belsõ memóriát is, de csak ha Ovi Suite-ra rakom az USB csatlakozási módot.

[ Szerkesztve ]

(#27349) andrasko válasza DS39 (#27334) üzenetére


andrasko
senior tag

(#27334) DS39:
win dvd - > indítási javítás nem talált hibát
(dvd boot-ról vga nélkül az igpu-ról rendben ment)

(#27335) DS39:
boot screen után semmi nem látható... így a csökk.mód sem.

(#27337) Fire/SOUL/CD:
próbáltam a Driver Fusion... leszedte, habár valamihez nem fért hozzá
(kérte a fizetős prémium verziót)

A probléma tovább is fenn áll: (diskrete vga nélkül)
igpu-ról nem látható a win, illetve nem töltődik be. :(

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#27350) Fire/SOUL/CD válasza andrasko (#27349) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát akkor a Sweeper-t erezd rá, az nem kér semmit, leggatterolja az ATI cuccost tutira. Ha azután sem indul a masina, akkor nem szoftveres a gond vélhetően, pl a BIOS-ban be kellene állítani elsődleges kijelzőnek az IGPU-t, hátha most nem úgy van... (vannak deszkák, amik meg tudnak "keveredni", ha kiszedik a PCIE karit)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.