Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27651) üszök


üszök
őstag

Van egy elég régi gépem,vagyis inkább egy nagyon régi gépem. :C
AMD athlon (tm) 64 processor 3000+
2.01GHZ 1,5 Giga Ram.
Ha veszek bele még egy Giga Ramot van esélyem,hogy normálisan el fog futni a Win7?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#27652) Poo válasza üszök (#27651) üzenetére


Poo
aktív tag

Valamennyi van de egy jobb procko sem ártana még pluszba.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#27653) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

home premium oem et hogyan tudok magyarosítani?
eredeti 32 bit -es verzióról van szó.

Szépnapot!

(#27654) üszök válasza Poo (#27652) üzenetére


üszök
őstag

Nem igazán szeretnék sokat invesztálni gépbe.Bár tudom,hogy kéne egy 2 magos proci egy újabb lappal.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#27655) Sub-ZeRo válasza Dexter-2000 (#27653) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A lemezt megszórod pirospaprikával.

Amúgy 2 féle képpen. Vagy beleintegrálod a Magyar nyelvet a telepítő dvd-be, vagy egy Magyar home premium változatot szedsz le valahonnan.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27656) szpal17 válasza Dexter-2000 (#27653) üzenetére


szpal17
őstag

Leszeded telepítés után a magyar nyelvi pack-ot a windows update-ről.

(#27657) bepken válasza bepken (#27647) üzenetére


bepken
veterán

(#27646) Poo! kikapcsoltam a touchpad-ot és kihúztam az egeret is, de filmnézés közben 1-2 alkalommal így is be-bevillant az asztal....ami érdekes, hogy most nem maradt ott, hanem csak egy tized másodperc erejéig villant fel. mi a fene van itt kérem? :D

lehet, hogy hagyom a nyomozást a fenébe és inkább újrapakolom az egészet...

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#27658) Воланд válasza szpal17 (#27656) üzenetére


Воланд
titán

hp eseten ez nem mukodik.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#27659) allein


allein
addikt

Üdv. mindenkinek. Képeken látható alkalmazás miatt felpörög a proci ventillátor, innentől kezdve gyanítom, hogy a cpu kapott egy kis terhelést. Kilövöm mégis újraindul. Msconfigból is pipa kiszedve. Hiába lövöm ki, újra indul. Teendő? :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27660) allein


allein
addikt

Bocsi, ez a kép jobban sikerült. Lehet látni, hogy a cpu dolgozik.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27661) andy83 válasza andy83 (#27636) üzenetére


andy83
aktív tag

Sikerült beállítani, viszont nem ír ki hibakódot, csak simán kikapcsol.
De túl sokáig pörög kikapcsolásnál, lehet h melege van a laptopnak, azért indult újra mindig a leállításnál. :F

facebook.com/SzeretekMozizni

(#27662) krealon válasza andy83 (#27661) üzenetére


krealon
veterán

Elkepzelheto, hogy melege van. Ki kene deriteni (pl Process Explorer-rel), hogy mi tekeri kikapcsolaskor a gepet.

(#27663) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hello, azt a sok bios betoltest ami meg a windows betoltese elott bejon nem lehet valahol kikapcsolni ? Mert nekem azok tobb idot elesznek mint maga a windows betoltes... (foleg miota AHCI-t bekapcsoltam az is betolt valamit mindig) bakker Windows 8-al a tesom laptopja 5400-as HDD-vel gyorsabban bebootol mint az en gepem Windows 7-el SSD-vel, mire elkezd nekem toltodni a win neki mar be is jottek az ikonok a talcan :D szoval az alaplap betoltesi idejebe allat nagyok a kulombsegek Gigabyte GA-Ep43-DS3L az alaplapom

(#27664) Sub-ZeRo válasza allein (#27660) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az egyik sávnál -2 százalékot használ, a másiknál meg 94-et. Lent a feladatkezelőben meg 24%-ot. Melyik az igaz?! :U

Amúgy az acrobat readert töröld le.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27665) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Ebbe a videoba lathato mennyire hosszu a bios boot ideje ennel az alaplapnal:|

(#27666) bepken válasza Sub-ZeRo (#27664) üzenetére


bepken
veterán

annyival egészíteném ki, hogy jó eséllyel egy frissítés is elegendő neki. ez simán lehet egy korábbi verziós bug.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#27667) eastone1


eastone1
senior tag

Sziasztok.
Érdeklődnék, hogy a notim egyik billentyűje letört, egy darabig tudtam használni nélküle is de már így sem működik. Be lehet állítani neki az op rendszerben egy másik gombot, mondjuk a Pg Up- ot amit ritkán használok?
Köszönöm.

(#27668) allein válasza Sub-ZeRo (#27664) üzenetére


allein
addikt

A kép látható infók egy print screenről származnak :) Nyilván, a gadget nem a valós cpu terhelést mutatja :(

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27669) Dexter-2000 válasza szpal17 (#27656) üzenetére


Dexter-2000
őstag

direktben kilehet választani a magyar pack ot mert én nem találtam :F

Sub-ZeRo sajnos home prémium hu OEM et nem találtam :F

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#27670) szpal17 válasza Dexter-2000 (#27669) üzenetére


szpal17
őstag

Windows update és a választható frissítések között szokott lenni.

(#27671) utgyuru válasza szpal17 (#27670) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Sziasztok!

2 kérdésem lenne:
Tálcán rögzítve volt a Firefox, leszedtem, aztán mégis visszaraktam. Most ha elindítom, megjelenik még 1 ikonja, ezt hogy csináljam vissza?
Másik: MS oldaláról leszedtem egy hotfixet, de nem tudom telepíteni: "A frissítés nem érvényes erre a számítógépre." Ez miért van? Win7, x86, így választottam ki a weboldalon.

(#27672) Dexter-2000 válasza szpal17 (#27670) üzenetére


Dexter-2000
őstag

igen ott kerestem de nekem nincsen

Szépnapot!

(#27673) szpal17 válasza Dexter-2000 (#27672) üzenetére


szpal17
őstag

Most nézem mit írt a kolléga pár hozzászólással ezelőtt. Nem működik Home premiumnál ez a funkció. Ezt nem tudtam. Akkor be kell szerezni valami jobbat. (ultimate, enterprise tudja az biztos)

[ Szerkesztve ]

(#27674) TigerCat válasza Dexter-2000 (#27653) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Emlékeim szerint ha leszedsz egy magyar telepítőt, a kódoddal tudod aktiválni. Egy próbát megér és tudtommal legális megoldás.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#27675) SocketA


SocketA
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy Western Digital 250Gb-os hasznalt merevlemezt. Beletettem a Lenovo ThinkPad T61-esembe, es ezt irja:
Error 2100: HDD0 (Hard disk drive) initialization error (1)

A gep jo, masik HDD-vel megy. A HDD viszont masik T61-esekben sem megy. Egy Fujiba is beletettem, ott meg a Windows telepito 0Mb-nak latja.

Lehet ezzel valamit kezdeni? A Lenovo honlapjarol a firmware frisitest letolottem, de mivel nem lat HDD-t, igy nem is csinal semmit.

(#27676) Bogyó bá' válasza SocketA (#27675) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Megkeresni az eladót, és a vinyót az Ő kicsi fejéhez kocogtatni....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#27677) lck válasza allein (#27660) üzenetére


lck
senior tag

Adobe Acrobat Readert hanyagolnám - hacsak nincs valami speciális ok a használatára.
Helyette ezt javaslom.
Tökéletes - kisgépigény - magyar felületű - free verziója is teljes körű szolgáltatást ad.

(#27678) SocketA válasza Bogyó bá' (#27676) üzenetére


SocketA
aktív tag

Gondolom, nem fogod elhinni, de: nem veszi fel a telefont...

(#27679) SocketA válasza Dexter-2000 (#27653) üzenetére


SocketA
aktív tag

Froggie.sk -innen toltsd le az op.rendszeredhez tartozo MUI-t, ez teljes mertekben megvaltoztatja a nyelvet. A letolott nyelvi file-t tedd be a Vistalizator programba, ami a honlapon van, kb. 20 perc alatt telepiti a nyelvet, utana mar tudsz valtani a telepitett nyelvek kozott (urjainditast igenyel)

(#27680) King Unique válasza lck (#27677) üzenetére


King Unique
titán

Vagy Sumatra pdf is hasonló, az is free, magyar, kis gépigény. :)

(#27681) sfdrakex válasza utgyuru (#27671) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tálcán jobb klikk/tulajdonságok és itt tálcagomboknál válaszd ki az összevonást.

#27665) SirAlo

Több HDD is van a gépben? Az is lassítja a bootot, a videó alapján egyébként annyira nem durván lassú az. A gép se mai darab ha jól gondolom.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#27682) lck válasza King Unique (#27680) üzenetére


lck
senior tag

Azért ez a Sumatra a képek alapján kissé "minimalista" :)
Az általam javasolt szolgáltatásaiban azért jobban hasonlítható az Adobe-hoz.

(#27683) King Unique válasza lck (#27682) üzenetére


King Unique
titán

Lehet, én csak ajánlottam 1-et, de ha az jobb, akkor kipróbálom rögvest :R

(#27684) utgyuru válasza sfdrakex (#27681) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Be van nyomva, ezért nem értem mi van. Más programot indítok a tálcáról, marad 1 ikon csak "bekeretezi", FF meg dob még egyet. Ha még egyet ablakot nyitok (tehát a másodikat), akkor azokat már összevonja.

(#27685) Poo válasza bepken (#27657) üzenetére


Poo
aktív tag

Hát jó kérdés de akkor jó helyen kapiskálunk,lehetséges h valamiféle driver probléma lesz de passzolom a dolgot :R

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#27686) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!
Egy teljesen egyedi témát szeretnék feltelepíteni a gépemre és a navigációs gombok egyedivé tételéhez le kell cserélni a System32 mappában lévő eredeti ExplorerFrame.dll fájlt egy -a témához szükséges- másik ugyanilyen nevű fájlra de sehogy sem akar összejönni mert ezt írja ki:

Milyen beállítással szerezhetnék engedélyt a System32 mappában való módosításhoz?

(#27687) tmximum


tmximum
tag

Sziasztok, egy igen nagy problémám van. 3 hét után most kaptam vissza a laptopomat a szervízből alaplap csere miatt. egy Asus X52Jr-t. Állítólag nem az X52-es, hanem a K52-es szeria alaplapja lett beletéve. Úgy kaptam vissza, hogy a rajta lévő win 8 nem működik valami videó illesztő miatt, de fogalmam sincs, úgyhoggy rárakták a win 7-et, de az illesztő progikat nem. és az a baj, hogy pl elkezdtem felrakni a videó kártya drivert, de onnantól nem indul a gép csak csökkentett módban és a képernyő sem változik, ugyanaz az elnyújtott béna :/ nem tudom, hogy mit telepítsek és itt vagyok egy szigorlat előtt... :/

Everest dump

[ Módosította: 7 ]

(#27688) sfdrakex válasza tmximum (#27687) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vidd vissza a szervízbe szépen.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#27689) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Az igen, 3 kilométeres hsz. :C

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27690) bopeti98


bopeti98
őstag

Remélem nem haragszik meg senki de belinkelem az előbb feltett kérdésemet nehogy elvesszen az utánam következő válaszoló h.sz-től. :D

(#27691) bepken válasza tmximum (#27687) üzenetére


bepken
veterán

az első kérdésem, honnan származik az a driver, amit telepíteni próbálsz? azért kérdezem, mert nekem az jött le, hogy magát az op.rendszert nem Te telepítetted, tehát az a tippem, hogy nem a megfelelő driverrel próbálkozol...

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#27692) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Tegnap hoztam haza szervizből ezt a ... Dell notit (1hónapos) és már megint ilyen baromságokat ír ki a Win az akksi időnél, pedig a rendszert is újrarakták. Tegnap még normálisan jelezte, ma pedig megint ilyen. Ezt mi okozhatja ?

(#27693) bopeti98 válasza bopeti98 (#27690) üzenetére


bopeti98
őstag

Már tárgytalan.Sikerült rájönni.

[ Szerkesztve ]

(#27694) brd válasza eastone1 (#27667) üzenetére


brd
nagyúr

SharpKeys.

The only real valuable thing is intuition.

(#27695) Dexter-2000 válasza Dexter-2000 (#27669) üzenetére


Dexter-2000
őstag

köszi a válaszokat közben sikerült megoldani a magyarosítást
netán ha legközelebb kéne még valakinek itt megtalálja és még egyszerű is :)

[link]

Szépnapot!

(#27696) Impressa válasza Krystal_s (#27692) üzenetére


Impressa
őstag

Hát nincs sok szerencséd ezzel a lapossal, lehet a BIOS a ludas. Ha jól emlékszem neked próbáltunk segíteni egy másik topic-ban, és a végén szerviz lett belőle( akit a kolléga javasolt szervizest), ami nem most volt.
Dobd fel légyszíves ezt a progit, és nézd ott mit ír.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#27697) Krystal_s válasza Impressa (#27696) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, Bios a legújabb, cserélték már az alaplapot is. Aida64 szintén ezt írta ki, majd megnéztem BatteryCare progival és az már normális időt mutatott. Restart után még egyszer ilyen hülye érték volt Win szerint, aztán a következő restart után most rendesen írja. Ki érti ezt...az egész gép már rejtély számomra. :(((

Dell fórumba írta valaki nemrég és neki válaszoltam, hogy nekem is pont akkor kezdett el ilyen hülye értékeket írni, de nekem nem válaszolt ott senki, csak az a fórumtárs, akinél a jelenség volt, ő újratelepítette a rendszert és jó lett neki.

[ Szerkesztve ]

(#27698) Sparrow88


Sparrow88
tag

Sziasztok!
A mostani vinyómon XP van, délután kapok egy új 500GB-os vinyót. Duál rendszert akarok csinálni.
Az új vinyón lenne egy 100GB-os partíció a Win7-nek, meg 2x200GB tárhelynek. A Win7 telepítőlemezével szeretném particionálni.
Mire kellene odafigyelnem,h rendben működjön majd a dolog?
Melyik vinyót állítsam elsődlegesnek, az újat? Olvastam itt vhol korábban arról, h a Win7 csinál egy 100MB-os partíciót magának, és ha később úgy gondolom, h esetleg nincs szükségem a régi vinyóra,vagy csak egyszerűen bedöglik, akkor is működjön a Win7 (azaz a 100 MB-os partíció szintén az új 500GB-os vinyóra kerüljön.)
Particionálásnál esetleg vmi sorrend, vagy vmi ami fontos?
A bootolás utólagos beállításához ajánlották már az EasyBCD nevű kis progit, de ez csak utólagos kozmetikázásra jó, ha jól sejtem.

Szóval ha valamire nagyon oda kellene figyelnem azt légyszíves osszátok meg velem. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#27699) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

az mitől lehet, hogy a win7 írtó sok adatforgalmat generál? céges gépemre felhúztak win7-et a héten xp helyett. ha mobilneten netezek és nem csinálok semmit akkor is kb fél óra alatt forgalmaz 300-400 mb adatot. xp alatt ilyen nem volt..(nem vagyok felcsatlakozva a céges hálóra..)
firefoxban már levettem a gyorsítótár méretét 1gb-ról 5 mb-re de még mindig fennáll a helyzet..
szerintetek mi lehet a megoldás?
tapasztalt már valaki ilyet?
az építő jellegű hozzászólásoknak köszönet előre is!

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#27700) Sub-ZeRo válasza dellfanboy (#27699) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lehet frissítést tölt le?!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.