Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26051) #77081088 válasza sfdrakex (#26050) üzenetére


#77081088
törölt tag

Vagyis akkor mindent ahogy eddig megszokott! Aztán ikon áthelyezés!

Rendben! Köszönöm! :R :R

(#26052) PumpkinSeed válasza Kephamos (#26047) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Glary U. - val takarítasz :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26053) PumpkinSeed válasza #77081088 (#26051) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Minden ikon-t le tudsz szedni, kivéve a Lomtárat amit kicsit neccesebb. Jobb klikk az asztalon, személyre szabás majd bal oldalt asztali ikonok. A lomtárat ott kipipálod. Bár nem érdemes ezt leszedni, de ha ezt akarod :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26054) Bici válasza sfdrakex (#26049) üzenetére


Bici
félisten

Routerrel általában cat5 kábelen, de mivel gagya a routerem, néha átdugom direkben a routert az egyik LAN portra és PPPOE-ben csatlakozom.
Viszont ilyenkor a másik gép nincs bekapcsolva, pedig azon is azonos a probléma, íg yezt kizárnám mint probléma forrást.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#26055) Alex123 válasza DS39 (#26045) üzenetére


Alex123
senior tag

Javító nem fut, azt írja, hogy nem kompatibilis - szerintem az sp1 pack miatt...
A másikat nem találtam, újrateszem majd...1ccer csak...

Köszi.

(#26056) Kephamos válasza PumpkinSeed (#26052) üzenetére


Kephamos
addikt

Köszi a segítséget!

(#26057) zozo0424


zozo0424
csendes tag

Nem tudok kilépni az otthoni csoportból.
Ezt a hibaüzenetet kapom: A Windows nem tudja eltávolítani a számítógépet az otthoni csoportból.

Amit próbáltam:

1. Start -> szolgáltatások
2. A listában letiltottam az PNRP protokoll és az PNRP számítógépnév-közzétételi szolgáltatás szolgáltatást
3. Törölni akartam a C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Roaming\PeerNetworking mappa tartalmát, de üres, nincs benne az idstore.sst
4. Gép restart
5. Engedélyeztem a korábban letiltott szolgáltatást (mindkettőnél az indítás típusa kézi)
6. Gép restart

Ezt minden otthoni hálózatban levő gépen végig kell csinálni, vagy csak azon amelyiken nem tudom eltávolítani a számítógépet az otthoni csoportból?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#26058) JoceeHunt válasza zozo0424 (#26057) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nem lehet hogy pont azzal a géppel lett létrehozva az otthoni csoport? Gondolatom szerint ha azzal csináltad, a többi gép csak hozzácsatlakozik. Így arról nem lecsatlakozni kellene, hanem törölni. Persze ha lehet. Mi a végső cél? Mert ha annyi, hogy ne lássák a megosztott dolgokat, akkor lehet elegendő lenne egy jelszóváltoztatás is.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#26059) zozo0424 válasza JoceeHunt (#26058) üzenetére


zozo0424
csendes tag

Azon a gépen amelyik kábelesen csatlakozik a routerhez, újra volt telepitve a windows, ezen volt létrehozva az otthoni csoport, a többi gépen maradtak az előző windows otthoni csoport beállitásai. A fájl-, és a nyomtatómegosztás lenne a cél.

[ Szerkesztve ]

(#26060) happyguy


happyguy
csendes tag

Sziasztok,

Most vettem egy új notebookot, de még nincs rajta op rendszer. A Windows 7 ajánlott hozzá, én is arra gondoltam, hogy azt kéne rá felrakni. De itt van most a Windows 8, és páran azt mondták szerintük jobban megérné azt telepíteni. Ti mit gondoltok erről?

A másik kérdésem meg az lenne, hogy szerintetek megéri megvenni eredetiben a Windowst? Az előző gépemen XP volt, az meg is van otthon eredetiben. Nézegettem fórumokon a Win 7et, van egy csomó verzió, amit le lehet tölteni, de valamiért nem tetszik az ötlet. Egyszerűbb lenne bemenni a boltba és megvenni, és kész. Jobban is érezném magam. Csak hát nem egy olcsó szoftver. 30.000 Ft a Home Premium. Mit gondoltok?

(#26061) PumpkinSeed válasza happyguy (#26060) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Itt a fórumon nincs warez. :) Ha akarsz win-t meg kell venni. Most elvben nyáron jön majd a Windows Blue a Win 8 tovább fejlesztése érdemes lenne megvárni. Na de addig se lehetsz operációs rendszer nélkül. Most perpill a Win7 a legjobb szerintem, de ez szubjektív. Ha viszont várnál nyárig a Win Blue-ra akkor addig tudsz Linuxot használni, már az Ubuntu linux azt mondom teljesen felhasználó barát lett. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26062) Raidon


Raidon
őstag

Sziasztok nekem olyan problemam lenne hogy ossze akarnek hozni itthon egy kis hazi studiot zenere.
Rendeltem is egy Behringer C1-U USB-s mikrofont. Azonban nem talalom sehol sem a Microphone Boost ot a windowsba... Az mitol fugg hogy van e vagy nincs? Ugyanis eleg halk a miki...
Es nem tudok erre jelenleg megoldast.
Aki tudna segiteni megkoszonnem :R

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#26063) JoceeHunt válasza zozo0424 (#26059) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Jaaa. akkor próbáld meg, hogy a többi gépek valamelyikén nézd meg a jelszót, és úgy csatlakozz a csoporthoz az újratelepített gépről. Talán fenntartják a hálózati csoportot, ha az azt indító gép újra van telepítve. Fixre nem mondom, de egy próbát megér.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#26064) zozo0424 válasza JoceeHunt (#26063) üzenetére


zozo0424
csendes tag

Köszönöm, megpróbálom.

(#26065) happyguy válasza PumpkinSeed (#26061) üzenetére


happyguy
csendes tag

Nem ezen a fórumon keresgéltem. Egyébként meg akarom venni. Egyedül ez az OEM dolog bizonytalanít el, mert azt olvastam itt, hogy csak egy gépre lehet feltelepíteni,alaplaphoz kötött. Tegyük fel bemegyek egy üzletbe és megvásárolom a Win 7et, 4 évig használom is, de utána új notit kell/akarok venni. Akkor az új gépre már nem tudnám feltelepíteni a Windowst? Mert ha így van, az nem valami jó.

(#26066) Winnie The P válasza happyguy (#26065) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!

Egyébként nem kell 30.000 Ft-ot kifizetni a windows-ért, mert van egy kicsivel olcsóbban is, mégpedig: itt.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#26067) #77081088 válasza PumpkinSeed (#26053) üzenetére


#77081088
törölt tag

Szia!

Mégsem küszködök vele. Valamiért nem jó! :F Vagy lehet én balf@@kodok! :U Nem tudom pontosan a menetét hogyan kell helyesen az ikonokat áthelyezni egy külön mappába. Ahogy én csináltam(egyszerű áthúzással) egy idő után nem jelennek meg normálisan az ikonok! :F

Másik kérdésem lenne! Már telepítve van a gépen a net.keretrendszer 4.5-ös verziója. Így kell e a 3.5.1-es vagy valamennyi régebbi verziót telepítenem? Azért kérdezem mert a frissítések közt megjelenik a 3.5.1-es javítás is.

Köszönöm előre is! :R

(#26068) DS39 válasza happyguy (#26065) üzenetére


DS39
nagyúr

pedig ez sajna így van. ezért is olcsóbb mint a dobozos.

(#26069) Winnie The P válasza DS39 (#26068) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hát én ezt a részét azért cáfolnám. Nekem a mostani rendszerem előtt is OEM szoftveres rendszerem volt (Windows XP), és bizony ott kellett alaplapot cserélnem egy villámcsapás miatt és semmiféle gondot nem okozott az új rendszer telepítése. Szerintem a Windows 7-nél sincs ebből gond, ha végképp nem megy akkor a telefonos aktiválás segít.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#26070) Delta×


Delta×
senior tag

Hello
Nemtudom jó topikban vagyok e hirtelen nem tudtam hova lenne illő menni o.O
Na szóval ahhoz szeretnék segítséget kérni hogy a windows-on belül van e valahol valami olyan lehetőség hogy a gamepad-on egyes gombokat beállítóm például a nyilakra illetve enterre ?!
Játék menükben ugyanis nem működika joy-om :/ nem vagyok lusta ember de irritáló 2-3 perces körök után odamenni a géphez hogy megnyomjam a következő meccs gombot :D

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#26071) happyguy


happyguy
csendes tag

Használtan megéri szerintetek megvásárolni? Elvileg még nem volt telepítve, bontatlan, de a doboz felbontott. Nem írhatják így ki belőle az aktiváló kódot?

(#26072) PumpkinSeed válasza Raidon (#26062) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nincs valami telepítő lemez hozzá? Esetleg az is lehet, hogy az alaplapod nem bírja el a mikit, és kellene hozzá egy megfelelő hangkártya. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26073) PumpkinSeed válasza happyguy (#26065) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ezért is olcsóbb az OEM változat :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26074) DS39 válasza Winnie The P (#26069) üzenetére


DS39
nagyúr

Hát nem tudom, ezt egyszer el lehet játszani, de tényleg nem véletlen olcsóbb az OEM Windows, a dobozosnál.

(#26075) PumpkinSeed válasza #77081088 (#26067) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

.NET -et nem hiszem, hogy használni fogsz mint átlag Win felhasználó. De ha az fent van akkor az elöző is fent van mert a 4.5 a 3.5-nek egy újabb verziója :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26076) brd válasza Winnie The P (#26069) üzenetére


brd
nagyúr

Nem az a kérdés, hogy technikailag megoldható-e, hanem az, hogy a licence mire szól. ;) Ha én megoldom, hogy egy nem vásárolt Ultimate verzió működjön egy gépen, akkor az jogtiszta is lesz...? (Esetedben akkor maradt volna az, ha az alaplapot garanciában cserélték volna, egyébként nem.)

The only real valuable thing is intuition.

(#26077) PumpkinSeed válasza Delta× (#26070) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

[link] :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26078) Delta× válasza PumpkinSeed (#26077) üzenetére


Delta×
senior tag

:R

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#26079) brd válasza happyguy (#26071) üzenetére


brd
nagyúr

Számlát kapsz (vagy mást, amivel az eredetét tudod igazolni)? Ha igen, elgondolkodhatsz rajta, ha nem, felejtsd el (mert akkor ingyen is okosíthatsz egy verziót, pont ugyanott vagy).

The only real valuable thing is intuition.

(#26080) #77081088 válasza PumpkinSeed (#26075) üzenetére


#77081088
törölt tag

Előre bocsátom hogy nem értek hozzá de... pl a ccc el sem indul net keretrendszer nélkül. Telepítésnél ki is írta hogy valamelyik verziót telepítsem, mert a driver futtatásához az szükséges.

(#26081) PumpkinSeed válasza #77081088 (#26080) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

De az frissül automatikusan a Win-nel. Szval neked semmiféle frissítést nem kell vele kapcsolatban feltenned. Viszont vannak programozók akik használják elég keményen. Nekik szükségük van arra, hogy piszkálják a dtonetet. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26082) odipapa


odipapa
senior tag

Sziasztok.
Segítség!
Hol tudom beállítani? -ha csak rávezetem az egeret egy fájra vagy mappára, kiírja automatikusan, kis felugró ablakban a tulajdonságait?

(#26083) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Boot közben fekete képernyő és ezt írja ki a gép:

Lemezhiba

Nyomjon meg egy billentyűt

Megnyomom a töltés folytatódik, mintha mise történt volna, a gép gond nélkül használható.

SSD-m van, erre most engedjek rá egy scandisk-et vagy mi lehet a gáz?

═════════════════════════════════════════

(#26084) W. A. Lacky


W. A. Lacky
tag

Sziasztok!
Gyötrelmesen lelassult a W7-em. Valszeg újra kéne tenni. Ha a működő W7-re ráküldöm a telepítő lemezt, mi történik?
Van-e javítási lehetőség vagy mindent törölni kell?
Köszi a választ!

W. A.

(#26085) PumpkinSeed válasza W. A. Lacky (#26084) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én megnézném, hogy mi okozza a lassulsát. pl.: víruskeresés, chkdsk... stb. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26086) W. A. Lacky válasza PumpkinSeed (#26085) üzenetére


W. A. Lacky
tag

Persze már mindent megnéztem. Minden frissítést kikapcsoltam. Nincs több ötletem. Időnként valami 99%-ban használja a procit. A memória - igaz nincs sok - 100%-ban terhelt. Ilyenkor a feladatkezelőben vagy semmilyen progi nem fut, esetleg az explorer vagy a taskmanager.
Ötlet?

W. A.

(#26087) PumpkinSeed válasza W. A. Lacky (#26086) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha tényleg mindent megnéztél akkor szerintem csak az adatmentés és újratelepítés segít ezen a problémán. De én azért még egy mbam-ot lefutattnék rajta :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26088) PumpkinSeed válasza RootRulez (#26083) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

chkdsk volt?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26089) PumpkinSeed válasza odipapa (#26082) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem hinném, hogy a Winben ilyet lehet. De itt biztos tudnak programot ajánlani neked. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26090) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Keresővel próbáltam megoldást találni a kérdésemre, de nem lettem okosabb. Az érdekelne, hogy magát a Windows mappát miképp lehet takarítani? Egyéb fájlokkal, amik a user profilja alatt vannak már megvagyok, illetve a windows temp mappát is ismerem, de ezen kívül miket lehetne még törölni?
30 gigás a rendszer partíció, tudom, 40-re vagy 50-re kellett volna inkább, de most hirtelen nem tudom átstrukturálni, munkában vagyok, és le kellene az 500-ast üríteni hozzá teljesen, laptop. Szóval volt rajta 5-6gb szabad hely, amíg rá nem eresztettem a frissítéseket, hirtelen 500MB szabad hely lett már csak. Lehet valahogy törölni például a frissített fájlok előző verzióinak mentését, vagy egyéb dolgot? Már a profil alól is átköltöztettem a dokumentumok, képek, stb mappát más partícióra, de sokat nem nyertem vele.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#26091) RootRulez válasza RootRulez (#26083) üzenetére


RootRulez
félisten

LOL!!!

Egy pendrive benne volt a gépben felejtve. :W

:DDD

alap... :U

═════════════════════════════════════════

(#26092) PumpkinSeed válasza A_ScHuLcZ (#26090) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A programok szolgáltatásokon belül meg lehet nézni a frissítéseket illetve le is lehet azokat törölni. A nem használt frissítések letörlésével lehet nyersz egy kis helyet. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26093) PumpkinSeed válasza RootRulez (#26091) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

LoL. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26094) DS39 válasza PumpkinSeed (#26089) üzenetére


DS39
nagyúr

winben is van ilyen, tooltip-nek hívják :)
(bár túl sok infót nem tartalmaz: méret, dátum, zene/video esetén hossz, képnél felbontás)

[ Szerkesztve ]

(#26095) PumpkinSeed válasza DS39 (#26094) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Igen? Nem tudtam róla, bár lehet olyanra gondolt ami attributumok hihetetlen mennyiségével látja el. :D

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26096) DS39 válasza PumpkinSeed (#26095) üzenetére


DS39
nagyúr

igen én is gondoltam rá. de lehet csak nem működik neki.
pl érdekes hogy nekem Win7-en a Total Commanderben nem jelenik meg a tooltip ha egy fájlra viszem az egeret, XP-n meg igen. rejtélyes, és nem jövök rá mi lehet a gond. (XP 32 bites, a TC is; a 7-es 64 bites és a TC is) :U

[ Szerkesztve ]

(#26097) PumpkinSeed válasza DS39 (#26096) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Lehet, hogy Win7-ben lekorlátozták, és csak winben engedi más segédprogramokban nem. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26098) W. A. Lacky válasza PumpkinSeed (#26087) üzenetére


W. A. Lacky
tag

Mi az az mbam? Lszi!

W. A.

(#26099) brd válasza W. A. Lacky (#26098) üzenetére


brd
nagyúr

Haverod.

The only real valuable thing is intuition.

(#26100) PumpkinSeed válasza W. A. Lacky (#26098) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

mbam :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.