Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) Lenry válasza Kezdő Balázs (#27183) üzenetére


Lenry
félisten

ha én ezt a 8-at fel telepítem a külső memóriámra,akkor a masinám nem fog be lassulni?

valamivel lassabb lesz az USB kapcsolat miatt

illetve a két Op-rendszert tudom használni úgy,hogy pl:át váltok rá? & ha ez így van akkor közben fut a win7-esem is?

nem, a váltáshoz újra kell indítani a számítógépet

vagy nincs ehhez vmi program ami szabályozza az átváltást?

a Win8 telepítéskor fel fogja ismerni, hogy van fönn egy Win7 is, és létre fog hozni egy menüt, ami a gép bekapcsolása / újraindítása után fog mindig fel fog bukkanni és onnan tudod kiválasztani, hogy melyik op.rendszert akarod indítani

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27202) krealon válasza Mans20 (#27193) üzenetére


krealon
veterán

"volt egy win XP rendszernek a C meghajtón,a 2007-es outlook volt fent, a naptárba beírva sok telefonszám meg időpont,most meg a win 7 basic lett feltéve vagy ghostolva,de asszem nem lett kimentve az outlookból az a fájl amibe az egész napló benne van,valahogy vissza lehet szerezni még?"

0.00000001% valoszinuseggel vissza lehet hozni.
Gyakorlatilag biztos, hogy legalabb egy szektora felulirodott a fajlnak, ha nem upgrade volt vegrehajtva.
Innentol kezdve sajnos nincs eselyed a visszallitasra.

(#27203) #71028224


#71028224
törölt tag

Sziasztok!
A Logonscreen-t hol lehet kikapcsolni?
1etlen 1 felhasználói fiókom van,és még igy is,bekell irnom a nevét mindig(jelszó nincs)
Hogy tudom eltüntetni ezt?
Előre is köszi! :R :R :R

(#27204) Mans20 válasza krealon (#27202) üzenetére


Mans20
addikt

Az gáz,köszi.

(#27205) Ninja Chick.


Ninja Chick.
tag

A Piriform Defraggler vagy a Windows 7 beépített töredezettség mentesítő a jobb?

[ Szerkesztve ]

(#27206) DS39 válasza #71028224 (#27203) üzenetére


DS39
nagyúr

Olvass vissza tegnapra, raktam be két képet erről.

(#27207) Kezdő Balázs válasza Lenry (#27201) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szia Lenry!

Nagyon szépen köszönöm a segítséged :R :R
Mindenkinek további szép napot.

Üdv:Balázs

(#27208) #71028224 válasza DS39 (#27206) üzenetére


#71028224
törölt tag

Szia,tegnap csaknem 100 hsz volt,léccives linkeld be a hsz-ed.

(#27209) wrox válasza #71028224 (#27208) üzenetére


wrox
senior tag

Ha rákesel a topickban a nevére (DS39), akkor egyből ott van, nem kell átnyálazni 100 hszt.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#27210) DS39 válasza #71028224 (#27208) üzenetére


DS39
nagyúr

Mobilról vagyok, azért nem linkeltem, de köszönet wrox-nak, hogy kisegített. :)

(#27211) Tomi0703 válasza Jorus (#27172) üzenetére


Tomi0703
őstag

Itt pont nem. :DDD Miden program jóhoz volt amúgy társítva. Bár csak az alapvetőek voltak ott, meg a Skype, de az egyedül indult rendesen. Azért köszi.

(#27173) lck: Köszönöm, jó lett! :R

[ Szerkesztve ]

(#27212) joccadoki válasza Ninja Chick. (#27205) üzenetére


joccadoki
senior tag

szerintem a w7-é

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#27213) Lenry


Lenry
félisten

Win7, tönkrement boottal

van ugye a betűjelmentes 100 megás, meg a rendszer (meg egy csomó egyéb, de azok most lényegtelenek)
igazából már szinte az egészet helyrerugdostam, de a betűjelek sehogy sem akarnak helyrerázódni.

a 100 megásból C: lett, néha F:
a rendszerből E:

aztán hiába adom meg a bcdedit-ben a device partition-ban, hogy \Device\HarddiskVolume1, ő azt nagyon lelkesen azonnal C:-vé meg F-é konvertálja és így is tárolja le a bootmenüben, aztán rendszerindításkor meg csodálkozik, hogy semmi sem ott van, ahol ő hitte.

mit lehetne ezzel kezdeni?

természetesen a Windows indítási javítás, fixboot meg fixmbr és társain már túl vagyok

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27214) Impressa válasza Lenry (#27213) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

És mi van, ha a win7 telepítőlemezével megpróbálod a boot sectort helyrehozni? én nem egyszer így oldottam, ha sérülése volt, és nem kellett reinstallt csinálnom.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#27215) brd válasza Lenry (#27213) üzenetére


brd
nagyúr

Mitől ment tönkre a boot? A 100 megás partíció maradt az aktív, ugye? A betűjel igazából mindegy, mert a boot folyamán még nem betűjel alapján azonosítja a rendszer a partíciókat, hanem az ID-juk alapján. A Windows alatti betűjelek pedig az adott Windows registryjében vannak tárolva, a HKLM\System\Mounteddevices kulcs alatt (ahhoz nem nyúlt senki/semmi?).

The only real valuable thing is intuition.

(#27216) Lenry válasza brd (#27215) üzenetére


Lenry
félisten

hosszú sztori (ma az egész napom ezzel ment el) de azért megpróbálom röviden.

Vaio laptop, a mai patch kedden kapott pár plusz updatet, amiknek köszönhetően megfeküdt. hála az égnek, a rendszervisszaállítás sem működött, így azt kellett elsősorban helyrehozni

a hiba ez volt, a megoldás szintén itt található

a kulcs az utolsó mondat: "Telepítse a testreszabott Windows helyreállítási környezet lemezképét bármilyen adathordozóra."

a kényelem és a boldogság jegyében a bármilyen adathordozó egy pendrive volt, és igazából ez okozta a hibákat. semmi sem működött, és mint kiderült sok órányi netbújás után a "bármilyen adathordozó" az leginkább optikai lemez kell, hogy legyen, különben csúnyán összekuszálódnak a dolgok, nálunk a BCD kuszálódott össze, pláne akkor, amikor megpróbáltam helyrehozni, persze még azelőtt, hogy tudtam volna, hogy a pendrive okozza ezt az egészet.

utána optikai lemezről a sysrestore helyreállítása sikeresen meg is történt, de sajnos a noti azóta is bootképtelen a fentebbi hsz-ben írt hibával

a partíciókhoz és tartalmukhoz elvileg nem nyúlt senki és semmi, így az aktív státusz és a registry is érintetlen kell, hogy legyen.

(#27214) Impressa mint írtam is: "természetesen a Windows indítási javítás, fixboot meg fixmbr és társain már túl vagyok"
úgyhogy igen, próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27217) Ájvi


Ájvi
csendes tag

Szerbusztok!

Rendszerparticiót szeretnék átméretezni (term. Op.r. megmaradással)>
Mit gondoltok?
A WIN 7 lemezkezelőjével biztonságosabb, jobb v. az Easeus Part. Mesterrel?
A C-t ugyanolyan "könnyedén" lehet zsugorítani mint kiterjeszteni mint hagyományos partit?

Gyanús megfigyeléseim:
A 7-es lemezkezelője csak! a rendszerparticiónál csak zsugorítani enged, kiterjeszteni nem! Miért?

Az Easeus progi bár engedi mindkét méretezést, de zsugorításkor újraindítást kér..
Bízhatok a progiban, v. inkább a 7-es lemezkezelőjét válasszam?
Egyáltalán milyen biztonsági arányban lehet C-t átméretezni? Tudva azt, h. a lemezkezelő klasszul kiszámolja MB-ban a leválasztható részt ill. a progiban a mérő-csúszkát sem húzhatom a végtelembe kedvem szerint...?

Köszi a véleményezésetek! :U
Szép Májust!

(#27218) cobra64 válasza Ájvi (#27217) üzenetére


cobra64
csendes tag

Easeus part. managerrel nyugodtan átméretezheted, én is azt szoktam használni, ha éppen pár gigát le kellett csípnem a rendszerből, hogy legyen egy kis plusz helyem a játékaimnak.
Újraindítás után meg is csinálja, bár a rendszer méretétől függően eltart egy db-ig.

AMD 5800X, Msi b550 tomahawk, Sapphire 7900xt pulse.

(#27219) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Tegnap frissítettem a Win7-t és azóta induláskor a következő üzenet jelenik meg:

google.exe - Sorszám nem található

A sorszám (459) nem található a DLL-ben (urlmon.dll)

Továbbá eltűntek az asztalról és a gépről is (!) a minialkalmazások, azaz még vissza sem tudom őket hozni.

Utána olvastam ennek a dolognak, és a regedit-ben kell valamit törölni - de nekem nem jött be.

Valami ötlet?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#27220) Lenry válasza BenJoe80 (#27219) üzenetére


Lenry
félisten

mi a fene az a google.exe?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27221) BenJoe80 válasza Lenry (#27220) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Ez a felugró ablak "címe"... az ablakban meg az áll, amit írtam.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#27222) Lenry válasza BenJoe80 (#27221) üzenetére


Lenry
félisten

akkor ideje víruskergetőt futtatnod

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27223) Jorus válasza BenJoe80 (#27221) üzenetére


Jorus
nagyúr

Gugli első találat.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#27224) BenJoe80 válasza Lenry (#27222) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Már volt... háromszor - semmi. Olvastam valahol, hogy ez egy jellegzetes "trojan", amit egyetlen vírusirtó sem talál meg? nem tudom, hogy mi igaz - mi nem...

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#27225) BenJoe80 válasza Jorus (#27223) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Hm... akkor ezek szerint igaz. Hogy tudok megszabadulni tőle? És főleg - hogy a sunyiba került a gépemre? Mert Windows frissítés után jelentkezett...

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#27226) Jorus válasza BenJoe80 (#27225) üzenetére


Jorus
nagyúr

How to remove google.exe? :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#27227) BenJoe80 válasza Jorus (#27226) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Köszi a segítséget de kb egy órája keresek és eddig csak "googleearth.exe" találtam. Az általad megadott linkben szereplő "google.exe"-nek nyoma sincs.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#27228) elodman


elodman
aktív tag

Ave nektek

Ha nem játék célú a Win 7 telepítés (XP után), akkor megéri?

pl.
azt olvasom, hogy stabilitásban nem jobb a 7 az XP nél itt
Ellenben biztonságban jóval többre értékelik ugyanazon a review-en, szerencsére.

Köszi, ha regéltek, esetleg rábeszéltek a váltásra!
(dual boot rendszer kell, és linux és win 7 -en töprengek)

[ Szerkesztve ]

(#27229) zoltanz válasza elodman (#27228) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Valamivel kevesebbet pörgeti a merevlemezt a 7-es (ha nem SSD-ről nyomod persze.), meg szebb, kevesebb klikkeléssel elérhetők dolgok, de XP partíciókat könnyebben kezeled Linux alól sztem. (a Win7 -nél a felhasználók jogosultságai szigorúbbak, csak bonyolultan kezelhetők sztem más rendszerről)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27230) Mans20 válasza elodman (#27228) üzenetére


Mans20
addikt

Win 7-et rakj fel,jobb a támogatása is,mindegy hogy játék vagy sem.

(#27231) Lenry válasza zoltanz (#27229) üzenetére


Lenry
félisten

a Linux pont telibeignorálja a Win7 jogosultságait...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27232) zoltanz válasza Lenry (#27231) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mármint visszafelé gondolom, ha valamit módosítasz Linux-al, akkor Win7 sírni fog, hogy a tulajdonost ad hozzá stb...

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27233) Lenry válasza zoltanz (#27232) üzenetére


Lenry
félisten

áh, értem :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27234) brd válasza Lenry (#27216) üzenetére


brd
nagyúr

Hát, akkor töröl bcd file, és ez lapján készíts újat. Ha nem értesz valamit, kérdezz!

The only real valuable thing is intuition.

(#27235) Lenry válasza brd (#27234) üzenetére


Lenry
félisten

been there, done that.

másik leírás alapján, de már ez is megvolt.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27236) brd válasza Lenry (#27235) üzenetére


brd
nagyúr

Tehát az mbr, bootsector, bootmgr file, és a bcd is újra lett építve/másolva, és nem indul? Akkor bizony a Win7 a rossz, nem a boot rész. Pontosan mi történik, hogyan nem indul, mi a hibaüzenet?

The only real valuable thing is intuition.

(#27237) Lenry válasza brd (#27236) üzenetére


Lenry
félisten

attól függ, hogy épp mit nem talál.

ha a bootmanagert, akkor dob egy kékhalált 0x7B-vel, ha a rendszert, akkor meg általában a winloader.exe hiányával áll meg, bár akkor nem kékhalálozik.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27238) brd válasza Lenry (#27237) üzenetére


brd
nagyúr

A 0x7B (legtöbbször, de én máskor még nem is láttam ilyen hibakódot) akkor jön, ha a háttértároló-vezérlőhöz nincsen drivere. Nem sérült meg a driver, ill. nem lett AHCI-ről IDE-re, vagy vissza állítva a BIOS/UEFI? Ill. nem lett a UEFI bootról nem UEFI-re (vagy fordítva) állítva a BIOS/UEFI?

The only real valuable thing is intuition.

(#27239) Lenry válasza brd (#27238) üzenetére


Lenry
félisten

a driver lehetséges, bár lövésem nincs hogyan tudnám kideríteni működésképtelen Windows-zal...

a többi nem valószínű. egy Sony Vaio laptopról van szó, annyira fapados BIOS-a van, hogy semmi ilyesmi nem állítható benne.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27240) szekra


szekra
őstag

Sziasztok. Itt van előttem egy új lenovo g580. Kérdés: hova kellene telepítenem a win7-et? Vagy hogyan kell formázni, hogy egyáltalán felmenjen? Ezek a partíciók állnak rendelkezésre, és sehova nem tudom telepíteni.

Lemez: 0 Partíció: 1 Teljes méret: 29.3 GB Szabad terület: 29.3 GB Típus: Rendszer

Lemez: 0 Partíció: 2 Teljes méret: 29.3 GB Szabad terület: 29.3 GB Típus: Elsődleges

Lemez: 0 Szabad terület Teljes méret: 871.8 GB Szabad terület: 871.8 GB Típus -

Lemez: 0 Partíció: 3: LENOVO_PART Teljes méret: 1.1 GB Szabad terület: 466.0 MB Típus: OEM (fenntartva)

Köszönöm a segítséget előre is, vadiúj formázatlan gépre még sosem telepítettem.

[ Szerkesztve ]

(#27241) brd válasza Lenry (#27239) üzenetére


brd
nagyúr

Chkdsk volt már? Ha jól értem, valami restore is végre lett hajtva, az biztos, hogy egy jó állapotot tartalmazott?

The only real valuable thing is intuition.

(#27242) szekra válasza szekra (#27240) üzenetére


szekra
őstag

Illetve gondolom én, hogy a 871 GB-osra kell tenni, de ha rákattintok, hogy "új", akkor hiába alkalmazon, nem szedi szét őket, illetve nem is tudok rá telepíteni. :(

Ezt írja: "A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelőlt lemez MBR partíciós táblát tartalmaz. Az EFI-alapú rendszerekben a Windows csak GPT-lemezekre telepíthető."

Fire/SOUL/CD: FreeDOS van rajta, ami annyit tesz, hogy nincs rajta semmi, nem?

[ Szerkesztve ]

(#27243) Fire/SOUL/CD válasza szekra (#27240) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azon az új Lenovon biztosan nem előtelepített OS csücsül, hanem egy FreeDOS-al szállított kütyü csak ugye? Ha igen, akkor az összes partíciót le lehet darálni (az OEM-en ilyen esetben driverek szoktak lenni, esetleg azokat érdemes lementeni előtte, hogy ne kelljen e netről újra letölteni őket)
Telepítővel letörlöd az összes partíciót majd újra létrehozol 2-t (egy max. 60-70GB-t a rendszernek, maradékot adatoknak)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27244) szekra válasza Fire/SOUL/CD (#27243) üzenetére


szekra
őstag

Köszönöm! :R Igen, nincs rajta előtelepített oprendszer, ez biztos. Kaptam hozzá win7-hez lenovo drivereket tartalmazó cd-t. Akkor mehet le a LENOVO_PART is?

Letöröltem, de hiába megyek rá, hogy "Új", nem szedi őket szét, illetve továbbra sem telepíthető Windows a lemezre, a fenti hibát írja ki.

[ Szerkesztve ]

(#27245) szekra


szekra
őstag

Megoldódott, köszönöm.

(#27246) Fire/SOUL/CD válasza szekra (#27244) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nagy valószínűséggel az a gond, hogy GPT partíciósémát használ a HDD jelenleg és Te pedig sima install-t indítasz, nem UEFI install-t. Ezt 2 módon lehet kiküszöbölni
1. UEFI install-t indítasz (ehhez kellhet még plusz kötöket futni, mert W7-t nem minden esetben lehet így indítani) - ezt nem javaslom
2. Teljesen letakarítsz minden partíciót a HDD-ről és MBR partíciósémát alkalmazol (ezt javasolnám inkább)
Ezt egyszerű kivitelezni, bejegyzésemben a 4. pontban van a parancssoros módszer, abból is a 2. módszer szerint járj el.

szerk
Mi volt a gond amúgy? :U

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27247) szekra válasza Fire/SOUL/CD (#27246) üzenetére


szekra
őstag

Az, hogy amikor írtam még nem döntöttem el véglegesen, hogy leszedjem az OEM partíciót, de miután nem csinált semmit letöröltem, és így kiválasztottam, hogy "Új". Majd a fennmaradó 900vmennyi GB partícióból létrehoztam 150-et a windows-nak, a többit pedig saját maga automatikusan felosztogatta.

szerk.: viszont igen, most egyenként rakhatom fel mind a laptophoz tartozó 19 drivert.. :(((

[ Szerkesztve ]

(#27248) Lenry válasza brd (#27241) üzenetére


Lenry
félisten

a keddi Windows Updatekor a frissítés előtt lefutott automatikus visszaállítási pont került visszaállításra. hétfőn még működött a gép.

chkdsk még nem volt... megpróbálom, hátha. :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27249) qqcqqc


qqcqqc
őstag

3 db .NET 4.5 frissítés figyel, amit nem tud feltelepíteni a rendszerem.
mi lehet a hiba?

(#27250) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Uhh, Windows Live Essentials szívat, de keményen. Elsőre vmi hiba miatt nem sikerült a telepítés, nembaj, újra... Restart, és csak két komponens (Mail és Movie Maker) telepítése írd és mond 110 perc alatt jutott el 50%-ig, mérgemben megszakítottam a telepítés - szabályszerűen - erre meg kiírta, hogy várjak, amíg az eredeti állapotot helyreállítja, de ez már "csak" 40 perc volt :) Ja, és mindez egy i5, 8GB RAM, SSD gépen, Win7-tel...

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.