Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) Flyme


Flyme
senior tag

Sziasztok,

Windows Resume Loader
The last attempt to resume the system from its previous location failed. Attempt to resume again?
(Use the arrow keys to highlight your choice.)

Continue with system resume
Delete restoration data and proceed to system boot menu.

ENTER=Choose

Ezt dobja ki az asztali gépem indításkor, a billentyűzetet baromira nem érzékeli a gép.. Mit lehet tenni ilyenkor? Win7 van a gépen. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#27902) L!NK->Q3 válasza Sub-ZeRo (#27857) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

RDP kapcsolat, korlátozott a fhasználó jogosultság(vezérőpultban letiltva). A serveren az adott levelező program a default. Másik 4 fhasználónál jó, de az ötödiknél nem

Excelnél és Wordnél(Office 2003) gond, de azoknál meg nem tudom hol tudok alapértelmezetté tenni vmit.

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#27903) merkucyo válasza wrox (#27900) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Vezeték nélkül , Asus N56 , A router meg egy erősebb tp-link .

Köszi

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#27904) wrox válasza merkucyo (#27903) üzenetére


wrox
senior tag

Annak simán kellene vinnie. Tudom, nem opció, de csak kíváncsiságból :vezetékkel összekötve milyen sebességet tud?

(#27905) Arlekim válasza merkucyo (#27903) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Csomagütemezési különbség nem lehet az eszközök között?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#27906) Johnny Cage válasza krealon (#27898) üzenetére


Johnny Cage
addikt

köszi, ez azért nem válik be, mert ott nincs "chrome", csak "firefox" van.

(#27907) krealon válasza Johnny Cage (#27906) üzenetére


krealon
veterán

Viszont semmibe sem kerul utananezni az ertekeknek. ;)

(#27908) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Eseménynaplóból hirtelen leállás oka:

A rendszer egy kritikus termikus esemény miatt leállt.
Leállítás ideje = ‎2013‎-‎06‎-‎06T16:43:55.739983700Z
ACPI-termikus zóna = ACPI\ThermalZone\THM0
_CRT = 400K

Mi ez pontosan?
A rendszer rendesen hűtve van, lehet szoftveres hiba?

(#27909) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok,
nincs valami ötletetek, hogy egy évek óta használt Filmek mappám, miért kér hirtelen Adminisztrátori jogokat, hogy be tudjak lépni? Total Commanderben meg is adom neki, és egész addig jó is, amíg ki nem lépek a Totalból, de amint újra indítom, megint feljjön az ablak, hogy Rendszergazdaként?
Mi okozhatta ezt most hirtelen?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#27910) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!
Már három órája küzdök a win7 felrakásával, de idáig esélytelen.

A gép amire fel akarom rakni:
Abit IP35
2 giga CSX ddr2 800-as ram
2TB toshiba hdd

xp-t használtam a gépen évek óta, mindig stabil volt, memtest is lement minden oké.
Ma vettem egy 2 terrás Toshiba hdd-t, és ebből kifolyólag szeretnék Win7-re váltani.
A "Telepítés befejezése"-nél rendre sokat tököl, utána újraindul, és közli, hogy gebasz volt a telepítés közben, próbáljam újra.
Legelőször ACHI módban próbálkoztam, utána a fent említett sok tökölés telepítés végén, mivel nem tekert a hdd és nem csinált semmit a gép, ezért nyomtam neki egy resetet.
Utána már semmikép sem akart cd-ről bootolni, hiába volt a boot sorrend rendesen beállítva.
Visszaraktam a sata vezérlőt IDE módba, most van normális boot sorrend, de most "Telepítés befejezése"-nél tekeri folyamatosan a hdd-t (legalább is a led szerint) és magától indul újra olyan 10 perc folyamatos led égetés után.
Visszaállítottam a biost optimatized defaultsra, ugyanez a hiba.
Most letiltottam teljesen a floppy meghajtót (egyik szben olvastam, hogy érdemes megpróbálni)
meglátjuk így mi lesz.
A hdd teljesen új, most került gépbe, nem hiszem, hogy vele lenne gond, látom sokaknak volt gondja ezzel a "Telepítés befejezése" mizériával.

valaki segítsen! :W :R

(*)(*)

(#27911) bubobubo válasza #65675776 (#1) üzenetére


bubobubo
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem.
A cégnél letiltották a gépről a netemet.
Win7 van rajta és rendszergazda jogosultságom van.

A lényeg ha másik gépet kötök a kábelre azon jön a net, de az én gépemen nincsen internet kapcsolat.

Van rá esély, hogy meg lehet oldani valahogyan?

Ha rossz topic-ba kérdezném akkor elnézést.

Üdv.

(#27912) föccer válasza bubobubo (#27911) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem IP alapján tiltottak ki, arról nem is beszélve, hogy valószínűleg nem véletlen. :) Beszéld meg a rendszergazdával az esetet és kérd meg, hogy engedje ki a gépedet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27913) Sub-ZeRo válasza Angelotti (#27910) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

2 terásra te arra gépre nem tudod felrakni, mert már nem mbr kell neki, hanem gtp vagy mi. Szóval az mbr nem támogatja a 2 teránál nagyobb hdd-ket, így nem is tudod telepíteni rá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27914) Arlekim válasza Angelotti (#27910) üzenetére


Arlekim
aktív tag

A patrtíciók hogy vannak?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#27915) Angelotti válasza Arlekim (#27914) üzenetére


Angelotti
tag

300 giga a winfosé, a többi még particionálatlan.
azóta IDE módban feltelepült, a floppy letitlás volt a ludas.
átállítottam ACHI-ra, akkor összefosta magát.
újeahúztam most achi módban, jelenleg a telepítés befejezésénél várok már 10 perce, vinyó nem megy, gép áll.

Sub-ZeRo:
2,2 terra fölött kell GPT partíció, amit csak az UEFI biosos lapok tudnak.

(*)(*)

(#27916) bubobubo válasza föccer (#27912) üzenetére


bubobubo
csendes tag

És rendszergazda jogosultsággal nem tudok más IP-t beállítani?

(#27917) Arlekim válasza Angelotti (#27915) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Olyan még szokott számítani, hogy melyik porton van. Célszerű a legalacsonyabbra tenni.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#27918) Angelotti válasza Arlekim (#27917) üzenetére


Angelotti
tag

sata 1-en van a vinyó.

(*)(*)

(#27919) Arlekim válasza bubobubo (#27916) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Az is lehet hogy mac filterrel bannoltak, akkor vigyél be egy usb lan kártyát, és azzal meg tudod kerülni :)

Angelotti:
Milyen lap? Hátha van valami eldugott beállítás...

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#27920) Arlekim válasza Angelotti (#27918) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Bocs, közben láttam hogy megírtad a lap típusát. Mikor hibaüzenetet adott, mi volt benne?
A GPT-nek nem volt hozzá köze?

A helyedben még megpróbálnék szerezni egy meghajtódrivert, és betölteni telepítés előtt, hogy mit csinál úgy...

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#27921) Angelotti válasza Arlekim (#27920) üzenetére


Angelotti
tag

abit ip35-höz már nincsenek Win7 driverek.
lehet megenne egy vistást is, nem tudom.
lehet vmivel tükrözni a win7est? most ide módban van lap, jelenleg is erről a gépről pötyögök, meg akarom majd még késöbb meg akarom próbálni az AHCI-t, elején az ip35 vistás sata driverével, még primarybe is állítom boot priorityban. De ha nem jönne össze nem akarok mindent előröl telepíteni.

Amúgy AHCI és IDE mód között mekkora a különbség, előbbi százalékban kb mennyivel gyorsabb?
A vinyóm egyébként egy Toshiba 2TB, 5900-as fordulattal, 32 mega kessel. sebesség miatt írom, mivel amúgy sem egy villámgéza
nem rémlik a GPT hiba.

És nagyon köszönöm, hogy próbálsz segíteni. :)
Nem hittem, hogy ekkorát fogok szopni egy oprendszer váltással. :W

az aláírásod hatalmas! :D

[ Szerkesztve ]

(*)(*)

(#27922) vlevi válasza Angelotti (#27921) üzenetére


vlevi
nagyúr

Persze. Normál win7 backup. Csinálhatod a mentést a második partícióra. Nem fog 300 gigát menteni, csak annyit, amennyit a C: partíció foglal.
Ezt a win7 telepítő lemezzel a helyreállítással vissza tudod rakni.

(#27923) flash-


flash-
veterán

miért választ le eszközöket a windows 7 ilyen hibaüzenettel hogy gyorsabb müködésre is képes?

mellesleg mindegy melyik usb portba helyezetm..
azért ez egy telefon szoftver frissitésnél nem túl jó dolog...
fent van minden driver...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#27924) merkucyo válasza wrox (#27904) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Vezetékkel összekötve közel 60 mb/s

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#27925) Ombi5


Ombi5
őstag

Üdv.

Win 7 alatt szeretnek internetezni egy TP-Link 3g Mobile Wi-Fi kütyüvel,amit usb keresztük kötöttem rá. Eszközkezelőben megjelent ,mint eszköz a portoknál (COM7). Hogyan tudok igy netezni azaz kapcsolatot letesiteni vele?

(#27926) DS39 válasza merkucyo (#27924) üzenetére


DS39
nagyúr

[link] :U

némely eszköz válogatós. érdemes próbálkozni, az ideális kombináció megtalálásához.

[ Szerkesztve ]

(#27927) PumpkinSeed válasza Ombi5 (#27925) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A két eszköz látja egymást?

Ha igen akkor állíts a routeren DHCP-t és gépen is és tudsz netezni.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27928) Arlekim válasza Ombi5 (#27925) üzenetére


Arlekim
aktív tag

A mobil net, vagy a wifi beálításában szeretnél segítséget?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#27929) Ombi5


Ombi5
őstag

Van egy 3G-s eszkoz,amita gep lat, portoknal megjelenik,mint eszkoz, mashol nem... A PC-mben nincs wi-fi vevo kartya, igy usb kabellal csatlakozok hozza, es igy szeretnek netezni rola. Wi-fi resze mukodik,de jelen esetben en nem ezt akarom hasznalni,fenti okok miatt.... :R

(#27930) #68216320


#68216320
törölt tag

Mi lehet az oka annak, hogy a laptopom HD3000 VGA-ja a desktopot használva azt az érzetet kelti, mint amikor 3D alatt nincs vsync bekapcsolva? Ha görgetek egy böngészőt, mozgatok egy ablakot, stb. akkor amolyan "lapozós" lesz a képernyő egy része. Driver legújabb, video gyorsítások is mennek, 3D is van.

(#27931) BudaiZoli


BudaiZoli
tag

Sziasztok.

Win7 HomePremium 32bites és 64bites rendszerek tudnak egymással kommunikálni a hálózaton?

Köszönöm, ha válaszolsz rá! :R

Üdv: Z

(#27932) ela válasza BudaiZoli (#27931) üzenetére


ela
tag

Miért is ne tudnának ?
Azonos munkacsoport és kész.
Innentől már mindegy,hogy 32 vagy 64 bit-es a telepített verzió.

Üd:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#27933) spiritex


spiritex
veterán

Meg tudná valaki mondani, hogy mi tette fel ezt az X64 nevű Context menüt? Illetve meg lehet-e ezt nézni valahol? Mert a régi rendszerem is W7 64-es volt, de ez nem szerepelt soha a jobb egérrel való rákattintás utáni listában.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#27934) BudaiZoli válasza ela (#27932) üzenetére


BudaiZoli
tag

Rendben. Köszönöm szépen a segítséget! :)

(#27935) Sub-ZeRo válasza spiritex (#27933) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Valami programhoz van, adobe, vagy pdf készítőhöz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27936) Peace


Peace
nagyúr

Hali!

Be lehet azt valahogy állítani win 7-ben, amit a win 8 alapból tud, hogy ha létezik egy 01.jpg képem, és lementenék netről egy 01.jpg képet ugyanoda, akkor automatikusan 01(1).jpg néven menti le, és nem kérdez rá, hogy felül kívánom-e írni??!!!! Megőrjít!

Keresgéltem már gugliban, de vagy én vagyok tuskó, vagy tényleg nem találtam semmi hasznosat....

(#27937) overland


overland
aktív tag

Sziasztok,
eltávolítottam a paragon particionálót, azóta nem indul a gép, ez van a képernyőn:

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#27938) overland


overland
aktív tag

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#27939) spiritex válasza Sub-ZeRo (#27935) üzenetére


spiritex
veterán

Na megtudtam, hogy ez az almenü a 7.55-ös Total Commander-hez tartozik, amikor 64 bites op.rendszert észlel, csak még azt nem tudom, hogy mire jó...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#27940) Sub-ZeRo válasza spiritex (#27939) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lehet valami plugin van betöltve a tc-ben és azért észleli a jobb gombos menüben.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27941) föccer válasza overland (#27938) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha fontosak róla az adatok, akkor Get Data Back RAW recovery módban való futtatása. Jó sokáig fog tartani és szükség lesz egy másik, ugyan akkora drivera, amire ment. Ha ez megvan, akkor meg kell próbálni az összes partíciót eltávolítani a meghajtóról és új partíciós táblát csinálni rá, formázni a megfelelő méretekre és utána visszamásolni rá a cuccokat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27942) Johnny Cage válasza overland (#27937) üzenetére


Johnny Cage
addikt

ezzel a paragonnal egyszer már megszívtam én is.. mindenkinek azt ajánlom h kerülje el messzire ezt a programot.

[ Szerkesztve ]

(#27943) föccer válasza Johnny Cage (#27942) üzenetére


föccer
nagyúr

Úgy általában az onfly partició varázslókat...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27944) hito


hito
nagyúr

Ha windows 7-ben szeretnék rendszervisszaállitási pontot étrehozni, akkor azt hogy kell elkövetni? Az a cél, hogyha valamit elszúrok a rendszeren, vagy magától bedobja a törölközőt, akkor helyre tudjam állitani ugyanarra az állapotra, mint amilyenben most van. Elég sok frissitést telepitette, driverek fenn vannak és ha megdöglik nem akarom előlről kezdeni.

Szóval minek a segitségével tudom ezt megcsinálni? Vezérlőpultban több dolgot is találtam erre: lemezkép lértehozása, rendszer-helyreállitó lemez készitése, biztonsági mentés beállitása, stb...

Melyiket tanácsos használni a kivánt cél elérésére?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#27945) PumpkinSeed válasza hito (#27944) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Start menü: beírod, hogy "Visszaállítási pont létrehozása" és létrehozol egyet. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27946) hito válasza PumpkinSeed (#27945) üzenetére


hito
nagyúr

És akkor ez a drivereket, meg a frissitéseket is tartalmazni fogja, ugye? :) Tehát ha baj van, 2 mozdulattal ugyanilyen állapotra hozza vissza a rendszer.

Elég ganyúsan gyorsan végzett. Kb. 1perc volt. Nem kéne ennek egy kicsit tovább tartania? :U

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#27947) PumpkinSeed válasza hito (#27946) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem nem mert a rendszer amúgy is tárolja az akkori állapotát. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27948) hito válasza PumpkinSeed (#27947) üzenetére


hito
nagyúr

Ok, köszönöm! :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#27949) sunny84


sunny84
senior tag

üdv :R , olyan gondom lenne hogy s video és rca kábel kombóval szeretnék 1 régebbi gépet összekötni a tv -vel rendszer w7 x64 vga kártya asus gts250 és nem sikerűl , beszemetelődik a kép + kikapcsol gép mikor összekötöm :U , de nem is észlel semmit az nv 266.58 driver, nem tudom mi lehet a gond

előre is köszönöm a segítséget :R

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#27950) Impressa válasza sunny84 (#27949) üzenetére


Impressa
őstag

Szia Ebben a topic-ban tudnak (joecontra ) neked segíteni, aktív kábelre lesz szükséged. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.