Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#146051) joergie


joergie
őstag

Egy idős ismerősömnél egy legalább 10+ éves sötétkék cisco antenna nélküli router-modem van. nem döglődik, de betettem neki egy i5 3.gen notebookot, és erősen vacakol a net nála (amúgy is: rámértem speedtest-el, elvileg nincs nagy baj), de azért többé kevésbé eldöcög. De azért jó lenne egy modernebb kütyü.
Szerintetek hogy tudok legegyszerűbben kapcsolatba kerülni az üfsz-al?
az elsődleges védelmi falon( telefonos AI) nem volt türelmem átjutni.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#146052) Frontiner válasza joergie (#146051) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Chat?

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#146053) snyper990 válasza zolka95 (#146049) üzenetére


snyper990
őstag

„az ONT-t sem tudom pingelni”

Honnan próbálod pingelni? Saját router építette fel a PPPoE kapcsolatot, amikor próbáltad?

(#146054) Essejó válasza joergie (#146051) üzenetére


Essejó
veterán

Vandának azt mondod, hogy számla probléma, erre embert kapcsol.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#146055) zolka95 válasza snyper990 (#146053) üzenetére


zolka95
őstag

Egy a saját routeremre kötött kliensről próbálom pingelni az ONT-t.
Hogy érted azt, hogy a saját router építette-e fel a kapcsolatot? Openwrt-n megadtam a felhasználó/jelszót aztán Apply/Save gombra kattintottam.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#146056) snyper990 válasza zolka95 (#146055) üzenetére


snyper990
őstag

„Hogy érted azt, hogy a saját router építette-e fel a kapcsolatot?”
Úgy, hogy az ONT-n be volt-e kapcsolva a PPPoE passthrough és a saját routeredben meg voltak-e adva a PPPoE adatok (mert ilyenkor a saját routered létrehoz egy PPPoE kapcsolatot), amikor próbáltad. De akkor ezek szerint igen.
Milyen címen próbáltad pingelni az ONT-t?

(#146057) zolka95 válasza snyper990 (#146056) üzenetére


zolka95
őstag

192.168.1.1
Ez az ip címe ha közvetlenül pc-re kötöm. Ha közéjük rakom a routert, akkor már unreachable.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#146058) AnonymusX válasza zolka95 (#146057) üzenetére


AnonymusX
senior tag

A routered számára az ONT kb. nem létezik, ha ő is felépít egy PPPoE sessiont az ONT mellett. Ha a routerről el szeretnéd érni, akkor Aceess Pointként kell konfigolnod a routered (openwrt esetén ez azt jelenti, hogy NAT, DNS kikapcsol, statikus vagy automatikus LAN cím beállítás, LAN porton kell összekötni az ONT-tal).

Ha nem szükséges számodra, hogy egy hálózatban legyenek, azaz lássák egymást és a rájuk csatlakozott eszközök is lássák egymást, akkor maradhat a mostani felállás is.

Én javasolnám a gyári szoftver visszatételét, abban könnyebben beállíthatod és nem mellesleg gyorsabb lesz a routered, ha nincs rá Openwrt-ben hardware NAT támogatás (hardware, software offloadingnak hívják Openwrt-ben, megnézheted hogy bekapcsolása javít-e valamit a sebességen) .

Azonban ez már otthoni hálózatos kérdés és annak a topiknak a témája.

[ Szerkesztve ]

(#146059) snyper990 válasza AnonymusX (#146058) üzenetére


snyper990
őstag

Kb. így.
Bár ha megnézed az ONT WAN IP-jét, azt tudod pingelni a saját routered által létrehozott alhálózatból az interneten keresztül, de annak nem sok értelme van

(#146060) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy kedves ismerősöm nevében aki nem nagyon tech vonalú ember.
Ha rá megy kilépés a kliensből kikapcsol a box ahogy bekapcsolja ez a képernyő fogadja. Kábelek rendesen vannak csatlakozva.
Mi lehet a gond?

(#146061) snyper990 válasza Maxxy10 (#146060) üzenetére


snyper990
őstag

Azt írja, hogy le lett tiltva a kliens. Leginkább az ügyfélszolgálat fogja tudni megmondani, hogy miért

(#146062) molnarpeter válasza Maxxy10 (#146060) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

1414-et hívja fel :R

(#146063) molnarpeter válasza joergie (#146051) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mi a megoldandó probléma? (Ha pl a mostaniban nincs wifi, de igény az lenne rá, akkor újabb fajtát meg lehet próbálni kérni, ahogy az optikai hálózatos wifi újítás is volt mostanában… :F Ha kábelen van használt, jól működik, nem nyúlnék hozzá, stabil eszközt nem bántunk :D

(#146064) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Köszönöm szépen! :R

(#146065) Obyboy


Obyboy
addikt

Telekom appban ezen (segítség és támogatás/ otthoni internet és telefon szolgáltatás/ otthoni internet/ otthoni internet menedzsment...) az elérési úton található ez:
"Otthoni internet hálózat testreszabása
Otthoni hálózatod és Telekom Home Box-od (modem-ed) beállításai már távolról is testreszabhatóak a Telekom alkalmazás segítségével teljesen díjmentesen. Könnyen és gyorsan adhatsz egyéni WiFi nevet és jelszót a hálózatodnak, ami egyszerűen meg is osztható más eszközökkel. Figyelemmel kísérheted a WiFi hálózatodra csatlakozott eszközöket, korlátozhatod hozzáférésüket azonnal, akár eszközre szabott offline idősávok beállításával is.
A szolgáltatást folyamatosan frissítjük, így egyre több elemmel bővülnek az elérhető funkciók, melyek ITT érhetők el.
Amennyiben nem jelennek meg a funkciók, akkor sajnos a jelenlegi Telekom Home Box (modem-en) még nem érhetők el. A menedzsment funkciók kiterjesztése a különböző modem-ekre folyamatban van."
Sagemcom 5670 ONT -on szerintetek ezt be kellene tudnom kapcsolni? Nekem nem jelenik meg ez a lehetőség. :F az 5655v2-n biztosan működött, nem hiszem, hogy pont egy újabb ne tudná ezt.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#146066) Constantin79 válasza polonic (#146004) üzenetére


Constantin79
csendes tag

Helló. Ettől féltem én is. De most hogy már 3× csinálja ez így elég gáz.... Én a napokban egy Sagemcom 5670-t kaptam. Konkrétan nincsen wi-fi-m ha aktív az 5Ghz. Ez meg miért lehet? :F Ppnt a 2 legfontosabb eszköz a xiaomi S10 és egy Xiaomi Mi box nem csatlakozuik a netre.... Ami még nem is elnne nagy gond de mindig egy gépről ki kell kapcsolni az 5ghz-t. Meg különben is miért kapcsolódik vissza random..... :F Bad steering-t nekem nem engedi kikapcsolni... Tehát jól értem külön kellene nálam is választani a 2 wi-fi-t és akkor jó lenne?

Klímázás után, adj a szigetelésnek is, + új nyílászárók....

(#146067) polonic válasza Constantin79 (#146066) üzenetére


polonic
félisten

Sagemcom 5670-et nem ismerem. Régebbi előfizetéshez az AC-s sagem van, most az újhoz pedig Technicolor. Ott a 2 ghz-es wifi beállításoknál egy kapcsolóval lehet kikapcsolni a band steeringet. És egyébként, ahogy nézem, az ac-s sagemben is. Lehet, hasonló a felülete. Talán annyit csinálj, hogy két külön nevet állíts be a hálózatoknak és utána hátha engedi.

(#146068) unclefucka


unclefucka
senior tag

Sziasztok!

Hamarosan jön optikát kötni a Telekom.
Szeretném előkészíteni a kábelnek a nyomvonalat.
Ha jól láttam, akkor egy szimpla SC/APC csatlakozóval ellátott kábel jön be majd.
(kb. 9 x 7,5 mm)
Ha 10-es lyukakat fúrok, akkor abban elmegy, ugye?
Köszi a válaszokat.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#146069) Indiant


Indiant
addikt

Van valami infótok arról a titkos dologról, hogy csak TV csomagot net nélkül miképp lehet venni?

(#146070) snyper990 válasza unclefucka (#146068) üzenetére


snyper990
őstag

Szia!
Általában csatlakozó nélküli kábelt húznak be, és arra hegesztenek csatlakozót helyben. Maga a kábel kb. 5 mm átmérőjű, úgyhogy kisebb lyukon is átmegy, de ha biztosra akarsz menni, jó a 10-es

(#146071) skroy válasza unclefucka (#146068) üzenetére


skroy
senior tag

A 10-es bőven sok, csak a kábel férjen át rajta, csatlakozó nélkül.

(#146072) unclefucka válasza snyper990 (#146070) üzenetére


unclefucka
senior tag

#146070 snyper990:
Köszönöm.
#146071 skroy:
És szintén köszönöm.

6-os fúrószár beizzítva. :)

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#146073) Atomantiii válasza unclefucka (#146072) üzenetére


Atomantiii
őstag

Még az is nagy lesz. Kb 3 mm a kábel átmérője.

(#146074) barnibooo válasza polonic (#146067) üzenetére


barnibooo
tag

5670-en nincs ilyen funkció.

(#146075) Kbali válasza Indiant (#146069) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mivel IPTV van egy ideje, net nélkül nem lehet már venni.

(#146076) AnonymusX válasza Indiant (#146069) üzenetére


AnonymusX
senior tag

1414 vagy chat (vezetékes telefon előfizetést érdemes lehet mellé rendelni, úgy valószínű olcsóbb). Ezt írja is a honlap, ha tévé előfizetést akarsz rendelni.

Kbali
Korábban is IPTV volt net megkötés nélkül. Ennek a smartboxnak kell valami csoda folytán az internet előfizetés.

[ Szerkesztve ]

(#146077) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Két android box közül az egyik a régebbi szoftveren volt (amin még nem lehetett a saját csatornasorrendet állítani), a sajátomon a legfrissebb. A régebbi már jó ideje, értsd több, mint fél éve jelzi a frissítést, amit én direkt nem tettem fel, mert egész korrekt módon ment szüleimnél. Ma arra jövök haza, hogy morognak, máshol vannak a csatornák. Frissült a legújabb verzióra a cucc. A kérdésem az, hogy ezt magától csinálhatta meg most valamiért vagy elnyomkodhattak valamit és sikerült frissíteniük? Ha magától, akkor eddig miért nem?Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#146078) molnarpeter válasza AnonymusX (#146076) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tehát aki nem akar SmartBoxot, itt a kiskapu, hogy először külön IPTV-t kell rendelni? :DDD

(#146079) patrikcoc válasza tylerddd (#146077) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Maguktól frissülnek már. [link]

(#146080) szalai112 válasza molnarpeter (#146078) üzenetére


szalai112
senior tag

Régen csak felraktuk a parabolàt meg a dekoderel összekötötük volá tv.
De volt olyan is hogy rá csatlakoztunk a koaxra a régi szép idők :U

(#146081) molnarpeter válasza szalai112 (#146080) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nálunk a kábel TV mai napig be van kötve, szerződés felmondása óta nem igyekeznek kivinni, működik is.

(#146082) zolka95 válasza AnonymusX (#146058) üzenetére


zolka95
őstag

Visszaraktam a gyári firmware-t a routeremre (1043NDv4) és a WAN portján összekötöttem a Sagemcom routerrel, a sajátomon beállítottam rá a PPPoE kapcsolatot, mintha modemre kötöttem volna.
Speedtest egyből jobb eredményeket hozott, felment 900Mbps fölés is, de ingadozó a sebesség, főleg a feltöltésé. Jóval magasabb, mint az OpenWRT-vel mért 250Mbps.
Kiderült, hogy azzal nem megy a hardveres nat, OpenWRT támogatott routereken belül is csak néhányon támogatja a hardveres nat-ot.

Az IPTV-hez járó boxot nem lehet valahogy kijátszani, hogy ne kelljen? Okos tv-ken már van rj45 port, saját mókolt routerrel vagy raspberry pi-vel? Lehet van rá megoldás a neten.
A kábel tv-nél is ki lehetett hagyni a set-top-box-ot azokkal a tv-kkel amiken volt hátul kártyaolvasó.
Ha raspberry pi-vel lehetne helyettesíteni egy custom rendszerrel az király lenne. :D

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#146083) tylerddd válasza patrikcoc (#146079) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi! Másik kérdésem az lenne, hogy Magenta 1 esetében (mobil+optikai+tv) a 2. box lemondható-e? Valamiért arra emlékszem, hogy itt vagy más Telekom topikban olvastam, hogy ezt meg lehet tenni kötbér, bármi nélkül.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#146084) Kaba válasza tylerddd (#146083) üzenetére


Kaba
veterán

Bármikor visszaadható. Kötbér nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#146085) veber0937


veber0937
tag

Hi telekomtv-nél a felvett műsor miért SD hd csatiról?

(#146086) barnibooo válasza zolka95 (#146082) üzenetére


barnibooo
tag

Szia!
Egyenlőre a rendszert csak a T által biztosított eszközökön lehet nézni. Mivel ez is üzlet nekik

(#146087) zolka95 válasza Gubu0101 (#145981) üzenetére


zolka95
őstag

Honnan hallottál 10 gigabites netről?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#146088) Lauda válasza zolka95 (#146087) üzenetére


Lauda
félisten

Azt nem tudni, ő honnan hallott róla (míg el nem árulja :D) , itt lehet olvasni:[link]

(#146089) emre33


emre33
addikt

Kedden kötöttek be az optikai netet.

De Sagecom 5670 már kétszer is lefagyott (pirosan világitott)

Ilyenkor egy áramtalanítás segített rajta.

Saját routert használok, sagecom wifi ki van kapcsolva. Ez hogy lehetne elkerülni? Gépemet muszáj tavolról elérni, ez így nem lesz jó. :(

Segacom logjában: “PPPoE error: timeout“ szerepel. Saját routerem minden hajnalban 3-kor újraindul (így állítottam be)
Logban a hibák ekkor kezdödnek.

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#146090) Gubu0101 válasza zolka95 (#146087) üzenetére


Gubu0101
veterán

Olvastam meg anno valahol,de szerintem mas is emlitette itt.Magyar oldalon nem kufoldi de,hogy hol mar passz :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#146091) kene84 válasza emre33 (#146089) üzenetére


kene84
senior tag

Nekem ugyanez a problémám van ugyanezzel az eszközzel.(5670)
Heti egyszer megadja magát és ilyenkor az áramtalanítás csak ami segít.
Azóta elköltöztünk a városból egy másikba, ekkor szolgáltatás költöztetés volt, azaz hoztam magammal az 5670-t. Saját router is változott azóta alatta, de a helyzet ugyanaz. (PPPoE error: timeout)
Egyszerűen lusta voltam eddig felvenni a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal, pedig annyiszor megígértem már magamnak.

(#146092) emre33 válasza kene84 (#146091) üzenetére


emre33
addikt

És a saját routered is beütemezted újraindulásra? Mert nekem akkor dobja el amikor a routered újraindul, vagy máskor? Persze ezt kikapcsolhatom, és akkor remélem jobb lesz..

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#146093) enginev3.0 válasza emre33 (#146092) üzenetére


enginev3.0
félisten

Csinálj factory resetet az 5670en
Én sokáig küzdöttem ezzel a dologgal, ugyan ez volt, hogy heti egyszer megszűntek az életjelei
Azt hiszem ez oldotta meg

Ha van saját router akkor az csatlakozzon fel a netre és az 5670ben érdemes a dhcp-t is kikapcsolni

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#146094) emre33 válasza enginev3.0 (#146093) üzenetére


emre33
addikt

Saját routerem csatlakozik fel, és segacom-n ezt ugy nem is tudom kikapcsolni.

Saját routeremnel néztem is, hogy kap 192.1680.65 címet is a Sagecomtól a külső ipcim mellett.

De ha a sagecom-n kikapcsolom a DHCP-5t, akkor hogy érem el a felületét! Manualis ip cimmel?

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#146095) emre33 válasza enginev3.0 (#146093) üzenetére


emre33
addikt

Lehet, hogy csak ki kellene törölöm Sagecom-ból a PPoE azonosítót és jelszót, hogy Ő ne csatlakozzon fel?
Nincs tv szolgáltatasom…

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#146096) enginev3.0 válasza emre33 (#146095) üzenetére


enginev3.0
félisten

Át kell rakni ppoe passtrough módba az 5670et
Dchpt kapcsold ki és
Wifit kapcsold ki 5670ben

Ha el akarod érni akkor gépen vagy telefonon állítasz be fix Ip címet kézzel és nem kell dhcp, wifit meg gombbal vissza tudod kapcsolni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#146097) kene84 válasza enginev3.0 (#146096) üzenetére


kene84
senior tag

Én is megpróbáltam most ezt, hogy dhcp-t kikapcsolni és mivel nekem van TV szolgáltatás lefoglalni neki statikusan az IP-t, de a TV szolgáltatás nem működik így.
Ebben az esetben ez nem járható út?

[ Szerkesztve ]

(#146098) AnonymusX válasza kene84 (#146097) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Mit értesz azalatt, hogy lefoglalni a statikus IP-t? Ha azt, hogy a ONT-ban az eszközhöz rendeltél fix IP-t, hogy mindig ugyanaz legyen, az is DHCP. Szóval ha kikapcsolod a DHCP-t, az is megy a levesbe. A smartboxon a hálózati konfigban kellene az IP címet beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#146099) kene84 válasza AnonymusX (#146098) üzenetére


kene84
senior tag

Igen, ezt értettem alatta.
Akkor kitörlöm az IP foglalást és megpróbálom a box felől beállítani.
Köszi

(#146100) enginev3.0 válasza kene84 (#146099) üzenetére


enginev3.0
félisten

Alapértelmezett ip és DNSt is be kell állítani boxon
Bár nekem nincs boxom

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.