Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117701) ph2012


ph2012
senior tag

32 "-os Samsung B550 LCD tv-knek olyan hibája van, hogy rendszeresen magától bekapcsol. Mitől lehet ez? Mennyibe kerül a megjavítása?

Köszönöm a választ.

(#117702) GEPESZ66 válasza MongolZ (#117694) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Hogyan állítsam le, hogy felkínálja?

(#117703) MongolZ válasza GEPESZ66 (#117702) üzenetére


MongolZ
addikt

Nekem ha Exittel lépek ki, akkor onnan folytatja, ahol abbahagytam. De tény, hogy nem kérdezi meg. Tényleg nagy hiba szerintem is. Szerencsére nem tv-zek sokat :)

(#117704) Bence01 válasza dave0825 (#117699) üzenetére


Bence01
tag

Házi Mozi miatt szoktam menet közben váltani, meg demózásoknál. Angol sávon általában jobbak az efektek.
Elképzelhető, hogy nem támogatta, de furcsálnám. Nincs is olyan filmem szerintem amin csak egy hangsáv van :D

Ezt is felírom délutánra a teszthez :)

Hogy on is legyen, milyen megosztásokat lát a TV? Csak a DLNA szervert? Mert van sima windows megosztásom is meg samba, de nem igazán találtam még rájuk.
DLNA-n keresztül meg konvertálgatja a videót nem?

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#117705) mpo válasza Bence01 (#117704) üzenetére


mpo
veterán

Itt segítenek:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#117706) Bence01 válasza mpo (#117705) üzenetére


Bence01
tag

Köszi Plexet nem akarok, egy szeközön nézzük csak a filmeket. Csak a háttérre lettem volna kiváncsi, egy egyszerű megosztásra.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#117707) Zοltta válasza SoulReaver (#117679) üzenetére


Zοltta
senior tag

Szia!

Nekem egy 40"6452-es modell van. PLS panellal . Egy 40"6102 után........ (csalódás volt)

- Fém távirányító, baromi masszív.

- Sd adások, mint minden UHDnál, kásás, de nézhető , vannak olyan csatornák ahol egyenest szörnyű, de ezek a régi 2000 előtti sorozatoknál fordult elő, de ahhoz képest, egész nézhető a skálázásnak köszönhetően.

- Mindenféleképpen, két ember rakja a helyére, az enyém, igaz,hogy csak 40", de bőven megvan talpal együtt 16-17 -kg, ami elég súlyos akkor a tied bőven megvan 20-22 - kg szerintem.

- Talpa is fém + műanyag kombó, de többségben fém, a képernyő panel, szembe lévő keret az fém a hátulja műanyag,de a minőségi szerelésnek hála, igen masszív.

- Hangja egyszerűen bámulatos, mintha egy micro hifi szólalna meg, olyan tiszta és erőteljes.
Egy 40"6102-es példány után, amit messzire kerüljön mindenki, óccó anyagminőség, gyenge hang....

- 4k videók , mondjuk 6102-n is szép volt ,de ennél egyszerűen wáóó... :D

- Plexet használom, hogy ne pendrájvról kelljen filmeket néznem, így csak a pc bekapcsolt állapotban, a Plex szerveren keresztül, átlövi a filmet tv-re és kész.
Főként 720p-s filmeket nézek, hely hiány miatt, de azok is frankó minőségben játszódnak, le akadás nélkül. Persze 1080p tartalmak is kiválóan játszódnak, gyorsan le

- Ajánlott közvetlen kábelen , adni neki a jelet főleg a 4K miatt, az a biztos.Ha ez megvan akkor öröm bodottá :DD a 4k tartalmat és igen tudja a valós 3840 x 2160 Pixel felbontást, több tucatnyi teszt példánnyal végig mentem rajta és , nagyon tetszik :D

- Ha nem használod a tv távirányítóját ( változtatod a hangerőt, ha CA kártyát használva csatornát váltasz) , akkor 4 óra után feljön egy ablak amit ha nem OK-ol le automatikusan kikapcsol a Tv. Ami szerintem szuper, megoldás. Ez alighanem a menüben ki is kapcsolható.
És ha Pc-t rákötsz és ugyan így nem történik semmi a képernyőn, akkor meg 2 óra múlva, előjön egy képernyő kímélő, ezt csak olvastam, de nem tapasztaltam.

- A PLS panel miatt, ha fentről nézel fekete képre akkor ilyen sötét lilás lesz, ugyan ez oldalról nézve, de szemből éj fekete a kép. De mégis csak nem fakul úgy mint a VA panel , ami tetszik. Pls az valami VA + IPs közös gyereke lehet :D fekete is meg szép élénk színes is

Az hiszem, így ennyit tudok mondani róla. Én is Edigitalban vettem :D 1,5 nap alatt itt volt, kedden délután rendeltem és Csütörtök délben vettem át. (Edigitalt külön kértem, hogy a DPD hozza el).
Tegnap múlt 1 hónapos.

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#117708) Zοltta válasza SoulReaver (#117683) üzenetére


Zοltta
senior tag

Pontosan, így van!!

6102 = 1500-as Lada
6452 = A5-s Audi..

Így tudnám tömören, megfogalmazni.

És hogy Shotika-t idézzem, ha megengedi :D , eredeti poszt.

"Az ilyen budget 6000,6100,6102 meg 6202-őket felejtsétek el."

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#117709) SoulReaver válasza Zοltta (#117707) üzenetére


SoulReaver
veterán

Bocsi a kupi miatt... Régi Tv 104cm samsung Mögötte a nagy dög...138cm :) Bár így nem adja vissza.

Iszonyat igényes a tv. Tényleg 360 dizájn...

A tv adások olyanok amilyenek... Azokat párom nézi úgy is.... Pár 4k-s filmet töltöttem hozzá, iszonyat szépek.. :)

Majd hétvégén lesz több időm tesztelgetni. Most csak annyi volt, hogy kiszedtük, szétvágtam a dobozát, mert nem bírtam kivenni... Összeraktam, feltettem és működik.

Az elalvás időzítőt akkor ne is keressem? Majd kikapcsol magától?

[ Szerkesztve ]

(#117710) Zοltta válasza SoulReaver (#117709) üzenetére


Zοltta
senior tag

Na most majdnem azt hittem ,hogy a falon lóg, de a talpa lebuktatta ,hogy csak a szekrényen van :)
Hát igen, látni a 30+ centit :)

Rossz, kép , de csak most fotóztam le az enyémet gyorsban :D ....

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#117711) Zοltta válasza SoulReaver (#117709) üzenetére


Zοltta
senior tag

Terméseztessen, be lehet állítani, hogy naponta( H-V) este 9 órakor lekapcsoljon és, azt is, hogy mondjuk számoljon vissza, 180 percet és elaludjon.

Remélem nálad is így van ,ahogy nálam :)

Ez, hogy naponta adott időben kapcsoljon ki . Általános / Rendszer-kezelőben találod és ott az Idő pontban.

Itt meg, hogy ha elmész valahova, vagy tudod ,hogy be fogsz aludni :D a beállított idő után kapcsol le.

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#117712) SoulReaver válasza Zοltta (#117711) üzenetére


SoulReaver
veterán

Igen így van nálam is. Ugyan az, csak azt hittem van egy gyorsabb menü is. Sajna nem találtam módot a gyors beállítások szerkesztésére, oda be akartam tenni.

(#117713) Zοltta válasza SoulReaver (#117712) üzenetére


Zοltta
senior tag

Ezt hiányolom én is belőle :) .
De főleg a PIP-et.. 90 es években nagy szám volt, és akkor megfogadtam, hogy ha majd nagy leszek, lesz nekem is ilyen tv-m ami majd tudja ezt.... De mi van a gyártók kitoltak velem :D

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#117714) enemi válasza SoulReaver (#117712) üzenetére


enemi
senior tag

ismétlem magam: Mikrofon gomb(hangvezérlés)---->sleep timer 35. Legegyszerűbb.

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#117715) Zοltta válasza enemi (#117714) üzenetére


Zοltta
senior tag

Furcsa nálam csak keresi, az adott szöveget, és semmi mást nem reagál..

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#117716) enemi válasza Zοltta (#117715) üzenetére


enemi
senior tag

Hát igen...angolra kell állítani a tv nyelvét....Esetleg németre(azt nem beszélem,így nemtom)

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#117717) stilo18 válasza Bence01 (#117691) üzenetére


stilo18
addikt

Leszedtem mind a kettőből a sample - t, mentek.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#117718) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Szeretném olykor fejhallgatóval használni a TV-t és hogy elkerüljem a TV mögötti bűvészkedést minden csatlakoztatáskor, gondoltam kivezetem jack hosszabbítóval a csatlakozást a TV mellé és ott dugom rá a fejhallgatót.

Olyan gondom van, hogy ha csatlakoztatva van a TV-hez a jack hosszabbító kábel, akár rá van dugva a másik végére a fejhallgató, akár nem, a TV mindenképpen fejhallgató üzemmódba marad és akkor kapcsol csak ki, hogy kihúzom a jack hosszabbító kábelt.

Hogyan érhetném azt el, hogy csak is kizárólag akkor legyen fejhallgató mód, ha ténylegesen dugok a jack hosszabbító kábel anya végébe hangeszközt?

[ Szerkesztve ]

(#117719) Attila0 válasza fery02 (#117718) üzenetére


Attila0
őstag

Szia

Vagy akasszál rá egy aktív hangfalat, én is úgy használom a tv-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#117720) sandró60 válasza fery02 (#117718) üzenetére


sandró60
addikt

Olyat nem tudsz csinálni,mert a tévéhez csatlakoztatott kábel lezárja a hang kimenetét.Nem véletlenűl van így megoldva.Milyen típusú a tévéd?Bluetooth van benne?
Van olyan lehetőség,hogy az optikai kimenetre veszel egy átalakító adaptert.

Attila0-Ő fejhallgatót szeretne csatlakoztatni

[ Szerkesztve ]

(#117721) Attila0 válasza sandró60 (#117720) üzenetére


Attila0
őstag

Értem én de, ha hangfalat is tudna venni már akkor sem kellene állandóan a tévé mögött kotorásznia. Persze az optikai kimenetre akasztott dac is egy megoldás. :K

[ Szerkesztve ]

(#117722) sandró60 válasza sandró60 (#117720) üzenetére


sandró60
addikt

Egy ilyen átalakítót-lehet használni.Árban van ennél olcsóbb is.[link]

[ Szerkesztve ]

(#117723) szekra válasza Zοltta (#117707) üzenetére


szekra
őstag

Nem tudom te milyen tvt néztél, de ez a véleményed eléggé eltér szinte minden visszajelzéstől eddig. Nekem is 6102 van és a minősége (külső, anyaghasználat, gyorsaság, kép) kiváló. A hanghoz meg annyit, hogy aki mozizni akar az nyilván vesz hozzá minimum egy soundbart. Kiváló modell, én bátran ajánlom mindenkinek, abszolút bestbuy modell a Samuk között. Modell hibákat (pl. kijelző foltosodás) meg bárhol lehet találni, vissza kell küldeni azonnal és cserélik, vagy később garanciáztatni ha baja lenne.

[ Szerkesztve ]

(#117724) Zοltta válasza szekra (#117723) üzenetére


Zοltta
senior tag

Milyet néztem volna. 40mu6102, most viszonyításom van, mivel egy 40mu6452 van helyette. Hangja baromira nem tetszett, mély 0 ha volt is, az egy fajta tejfölös doboz volt kb... akármit is állítottam az EQ rendszerben.
Soundbart?.. Akkor már inkább bt hangszóró. Én csalódtam benne, mivel drágán árulnak egy alap modellt.

És nem voltak nagy elvárásaim, vele szemben, csak szolgáljon ki napi 24 órában, és lásd 1 hónap múlva beadta a kulcsot. Beadtam szervizbe, és kaptam egy csere utalványt. Mivel drágább lett volna a javíttatása , mint ami megérte volna. ( panel csere.)

Az meg ,hogy eltér a véleményem, mint másoké azért lehet más megvette, lerakta a helyére és ott van amíg megy, de mivel én feljebb váltottam, így van hozzá viszonyítási alapom, és sajnálom ,ha nekem nem tetszik a modell ^^

Felhős nem volt, de VA panel miatt oldalról kifakult eléggé, ami szúrta a szemem, ha gép mellől néztem. Én levontam belőle a tanulságot, belépő szintű tévét sose fogok venni többet.

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#117725) anjani182 válasza Zοltta (#117724) üzenetére


anjani182
őstag

A bökkenő, hogy nincs 58-asban. Lehet hogy én is ezt vettem volna, ha elég az 55".

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#117726) SoulReaver válasza szekra (#117723) üzenetére


SoulReaver
veterán

Az a baj, hogy sokan nem nézik a picit drágább tv-t, hogy mitől drágább az... Én megnéztem vagy 10 tv-t és azért kötöttem ki a 6452 -nél, mert a külső anyaghasználat fényévekkel jobb, talp szebb és megy a tv-hez, képe is szebb, stb... Nem sokkal drágább amúgy, de még ettől is mehettem volna fentebb, viszont nekem ez már bőven jó és pont.

Van aki megveszi a 61xx-62xx szériát, mert neki az jön be és arról alkot véleményt...

(#117727) PuMbA válasza SoulReaver (#117726) üzenetére


PuMbA
titán

Vagy az vesz 61xx-62xx szériát, aki nem akar IPS paneles TV-t :)

[ Szerkesztve ]

(#117728) SoulReaver válasza PuMbA (#117727) üzenetére


SoulReaver
veterán

Mindegy amúgy, nem szólom le senki ízlését, csak nekem az a gagyi műanyag, főleg amikor kicsit poros is, nagyon csúnya.

(#117729) PuMbA válasza SoulReaver (#117728) üzenetére


PuMbA
titán

Ez tény, a régebbi évjáratokban az összes 6000-res TV úgy nézett ki, mint most a 6400 :)

(#117730) SoulReaver válasza PuMbA (#117729) üzenetére


SoulReaver
veterán

Inkább 6400 -tól felfele.. :) Nekem samu 40" 6200 volt ezelőtt, az sem volt egy világbajnok, felhős is volt, de valahogy nem zavart. Szomszédomnak van 6400, már az is szebb volt a 6200 -tól.

[ Szerkesztve ]

(#117731) szekra válasza Zοltta (#117724) üzenetére


szekra
őstag

Nyilván ha feljebb vált az ember akkor az újabb, jobb modell sok mindenben eltér a régitől pozitív irányban, összehasonlítva. De kategóriájában kiemelkedő készülék, nekem az jött le, hogy sz.rozod. Ezért válaszoltam rá amit írtál, nehogy valaki egy ilyen komment miatt ítélje meg.

(#117732) Zοltta válasza szekra (#117731) üzenetére


Zοltta
senior tag

Én sem egy komment miatt választottam decemberben. és hát ,hogy pont január 1 jén néztem volna a tévét és elhiheted, ,hogy megállt bennem az ütő, hogy pont aznap halt meg a panel...

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#117733) szekra válasza Zοltta (#117732) üzenetére


szekra
őstag

Csak tisztába tettük a dolgokat.

(#117734) breaking válasza Zοltta (#117724) üzenetére


breaking
csendes tag

mindkét tipusban ugyanazt a hangszórót szerelik bele. lassan jön a NU sorozat kiváncsi leszek arról mik lesznek a vélemények. téged olvasva ha 7es,8as vagy 9es szériást veszel tuti orgazmus közeli állapotba kerülsz és a mostanit fikáznád.

(#117735) Zοltta válasza breaking (#117734) üzenetére


Zοltta
senior tag

Azt kétlem ,hogy ugyan az lenne, mivel én észre vettem a kettő közti különbséget :D És az utóbbi jobban tetszik.

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#117736) Bence01 válasza Bence01 (#117704) üzenetére


Bence01
tag

Sziasztok,

Na van fejlemény, úgy néz ki a külső winyónak van valami baja.

Ezt a filmet:
Baywatch.2017.TC.1080p.BluRay.DD5.1.x264.HuN-HyperX
AV Infos
Video: [x264] High@L4.1, CRF, 1920x804, 23.976

Átraktam egy másik pedrive-ra a külső winyóról aztán bedug tv-be és simán indítja a filmet, hangot is szépen vált.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#117737) Zοltta válasza szekra (#117733) üzenetére


Zοltta
senior tag

Az lehet, de mikor beszéltem a szervizzel telefonon, mondja a csávó, a fene vinné el, már megint ugyan az a típus...

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#117738) Zοltta válasza Bence01 (#117736) üzenetére


Zοltta
senior tag

Biztos a megfelelő részbe dugod bele ? MErt nem mindegy ,hogy melyik usbre dugod.

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#117739) szekra válasza Zοltta (#117737) üzenetére


szekra
őstag

Az lehet, de ha annyi baja lenne, tele lenne vele a topic.

(#117740) breaking válasza Zοltta (#117735) üzenetére


breaking
csendes tag

én meg a samsungnál dogozom és látom,amiben te kételkedsz:)

(#117741) szekra válasza breaking (#117740) üzenetére


szekra
őstag

Köszi, akkor ehhez nincs is mit hozzáfűzni már, azon a kommentjén túl lehet tekerni.

(#117742) opi064 válasza breaking (#117734) üzenetére


opi064
tag

:-) úgy- úgy, Én pont a képminőség és a silány hangzás miatt vittem vissza a 6452-t és hoztam el egy 7052-t. ...és igen, az orgazmus a különbség láttára-hallatára megvolt... :-)

(#117743) SoulReaver válasza opi064 (#117742) üzenetére


SoulReaver
veterán

Silány hangzás? :) Néztem a 7-es szériákat a media-ban, de sok különbséget nem vettem észre.

(#117744) Bence01 válasza Zοltta (#117738) üzenetére


Bence01
tag

Megpróbáltam mind a 2 USB-ben plusz egy aktív usb hubbal is. Mindegyikkel nem támogatott formátum az eredmény. Ugyan az a film egy másik pendrive-al meg megy simán.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#117745) warren29


warren29
tag

Most néztem meg az "Egy becsületbeli ügy"-et 4K HDR-ben.
Brutál mit tudnak művelni egy eredetileg nem 4K-ban felvett régi filmmel.
Nagyon jó volt a minőség annak ellenére, hogy egyáltalán nem mai (1992) movie-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#117746) mpo válasza Bence01 (#117744) üzenetére


mpo
veterán

Először a parasztbácsi jutott eszembe, meglátta az állatkertben a zsiráfot és azt mondta, ilyen állat márpedig nincs.

Ha a tévé lejátssza a filmet, akkor a másik pendrive a hibás (formátum, stb.).

A barátom pendrive-ja sem működött a tévémen rendesen, pedig csak képeket akartunk nézni, nem volt lejátszás, minden második képet tudtunk megnézni, a házimozi sem játszotta le.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#117747) opi064 válasza SoulReaver (#117743) üzenetére


opi064
tag

ok.

(#117748) SoulReaver válasza opi064 (#117747) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ez érvelés? Azt hittem elmondod a tapasztalatod.

(#117749) PuMbA válasza warren29 (#117745) üzenetére


PuMbA
titán

A jó minőségű filmszalag felbontása eléri a 4K-t, szóval nincs ebben semmi különös :)

(#117750) warren29 válasza PuMbA (#117749) üzenetére


warren29
tag

Pedig van.
Ha így lenne mint ahogy mondod nem látnék annyi szar minőségű filmet ebből az időszakból - vagy még későbbről is - és akkor nem tűnt volna fel az sem, hogy ez meglepően jó volt. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.