Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117501) Batib válasza mpo (#117499) üzenetére


Batib
őstag

Hozzám is megérkezett az első UHD tévém. (már kiváncsi voltam) A hivatalos tipusa 50MU7000, de ez csak a közel-kelet, Pakisztán és Törökország számára készült így. Amugy egy "mezei" MU61xx. Beüzemeltem, nem volt egyszerű mert török nyelven kommunikált. Mostmár tud magyarul is. Kb a 6122-nek felel meg, de ebben van sat tuner is. Egyenlőre tetszik, homogén a kép, bevilágítás, felhősödés nincs. Az SD adások gyengébbek, mint a H6400-as tévémen. A fullhd kb ugyanolyan. Belenéztem a Blue Planet 2 UHD filmbe, az valóban nagyon szép.
Van itthon letöltött UHD demom .ts formátumban, ezeket hálozatról nem játsza le.
Bt audiot és a BT távszabályzót még nem probáltam, majd holnap. Egyenlőre ennyire jutottam.Ha valakinek kérdése van, mit nézzek rajta, mit állítsak át stb.. az szóljon.

mpo: sorry nem Neked szántam a hsz-t véletlenül a válaszra nyomtam

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#117502) Tamás34 válasza sonye (#117500) üzenetére


Tamás34
senior tag

Hát igen! Ha valakinek elromlik a TV-je, és egy középkategóriás Smartot akar venni, akkor már színte csak UHD van! FHD-ban is van okos TV, de azok elég gyengék szerintem, és engem ez zavar, mert nekem bőven elég lenne a FHD egy jó kijelzővel még pár évig! Félek is, hogy ha elromlik a mostani akkor mit vennék, mi az amin egy SD meg FHD is olyan lenne mint a mostanin! Akartam mostanában venni, de letettem róla, mert ahogy írtad TV nézésre nem a legjobb a 4K!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#117503) frizso


frizso
senior tag

Annak ellenére, hogy a rtings.com nem ajánlotta a panelok különbözősége miatt, hogy az általuk bekalibrált értékeket otthon beállítsuk én végignyomtam a saját MU7002-en.

Eredmény:
Szerintem nagyon megérte a TV-n végigpötyögni azt a fél órát.
Lehet nem egyeznek meg a panelok és bekalibrálatlanul nem teljesen lettek pontosak az értékek, de azt elmondhatom, hogy a kép fényéveket javult a TV-n!

A színek élénkebbek lettek és mintha nagyobb spektrumban jelennének meg, jelentsen is ez bármit, illetve halványult a szürke fátyol a képen, ami alacsony fényerőnél eddig jellemezte a képet.

Tv adások terén nem lett jelentős a javulás csak a pár HD adásban veszek észre jobb színmegjelenítést viszont az FHD és a 4k tartalmak terén lenyűgöző lett a kép.

Negatív tapasztalat eddig nincs.

(#117504) bl4ze válasza frizso (#117503) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem is nagyon jó lett a MU6122-őn a rtings beállítás, végig csináltam, és ég és föld a pre-set képhez képest.
"Movie" módban használom, oda állítottam be, és nagyon jó SD,HD tv adásokra, és a media playeres tartalmakhoz is : 720p, 1080p, UHD (gamerkedés nem megy:)

.:. bl4ze .:.

(#117505) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Van egy UE32H6200 as tévém.
Nem tudjátok, milyen Op rendszer van rajta? Mert RtlMoston szeretnék nézni műsorokat, de az Adobe Flash playert akarna telepíteni, de bármilyen rendszerre bármit próbáltam leszedni egyiket sem sikerült se leszedni, se felrakni. Vagy hogy lehetne megoldani hogy elég okos legyen ehhez a tv, hogy most ról tudjak műsort nézni?

Üdv: Fishor

(#117506) dave0825


dave0825
őstag

Az UE65MU7052 10-bites, vagy 8-bit+FRC? Lehet ezt tesztelni valami képpel, vagy videóval? Vagy csak higgyünk a külföldi oldalak leírásainak?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#117507) H.lacika válasza sonye (#117500) üzenetére


H.lacika
tag

Hali

Nagyrészt tv adás lenne és ilyet néztem ki akkor nem éri meg a 4K, full hd 100-al olcsóbb smart része ugyanolyan jó? Persze több évre venném, köszi.

(#117508) Daffni2 válasza H.lacika (#117507) üzenetére


Daffni2
addikt

Pont ezen agyalok én is.

kizárólag TV adások nézése,max FHD tartalmak.
Az UE49M5502 bő 100 ezer Ft-at olcsóbb mint egy UHD-s.

"Aki ad,az nyer"

(#117509) H.lacika válasza Daffni2 (#117508) üzenetére


H.lacika
tag

Néha rákötném a gépet játék miatt, meg letöltött filmek sorozatok mennének rajta, de azok se 4K-s tartalmak, de hogy ha a smart rendszere ezeknek jobb akkor lehet nem tökölnék a fhd-el.

(#117510) Daffni2 válasza H.lacika (#117509) üzenetére


Daffni2
addikt

Hát szerintem a smart rendszer ugyanaz.

Van egy 2012 évjáratú UE32ES5500 TV-m monitorként használtam,helyette vettem egy 49KU6400 tip.most ez a monitoror
.A smart részen nem veszek észre lényeges különbséget.Igaz,mivel monitorként használom nincs rá szükségem.

Egy 10 éves Panasonic HD plazmát cserélnék le nagyobb TV-re,plazma már nincs marad az LCD :W

De minek adjak 100 ezerrel többet olyanra amit egyáltalán nem asználok ki?
Kérdés,hogy a mai FHD legjobbikát képviselő 49K5502 mennyire jó minőség?

"Aki ad,az nyer"

(#117511) PuMbA válasza dave0825 (#117506) üzenetére


PuMbA
titán

Mindegy, 8bit+FRC is lehet jobb, mint a 10bit, az egész a megvalósítási minőség kérdése :)

(#117508) Daffni2: Én egyáltalán nem látok 100k különbséget, csak 10k-t látok és cserébe 1 collal nagyobb az UHD: UE50MU6102 és UE49M5502 :) Az UHD-t érdemes megvenni, mert már támogatja az új videó formátumok lejátszását.

[ Szerkesztve ]

(#117512) PuMbA válasza H.lacika (#117509) üzenetére


PuMbA
titán

Neked is válaszoltam az előző hozzászólásban, csak 10k a különbség, nem 100k az UHD és FullHD között, ezért az UHD-t érdemes megvenni :)

[ Szerkesztve ]

(#117513) Daffni2 válasza PuMbA (#117512) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem rosszabb a TV adás egy gyengébb felskálázási képességgel rendelkező UHD TV esetén , mint egy FHD-s készüléknél? Tehát jobban járnék egy 6102 készülékkel, mint az 5502 vel?

"Aki ad,az nyer"

(#117514) PuMbA válasza Daffni2 (#117513) üzenetére


PuMbA
titán

Jó a felskálázás, a Samsungé a legjobbak között van :)

[ Szerkesztve ]

(#117515) andaman válasza mpo (#117499) üzenetére


andaman
tag

Nem stimmel a csatlakozás.
Szépen fazonírozott "fasza" van a lábnak, ami sehogy sem stimmel, nincs ellentettje az ellen oldalon, ráadásul még el is tarja....
Lehet kimaradt valami köz a csomagból?
Menjenek a francba.
Leköszörültem ezt a megvezetésnek(?) nézhető kiálló valamit ...

The man is a snowflake on the river.

(#117516) Batib válasza Batib (#117501) üzenetére


Batib
őstag

A szervízmenüben aktiváltam a BT hangot és a Smart Controlt. Több régebbi Smart BT távszabályzót párosítottam mind működött vele. Viszont a pointer funkció az nem megy. BT audió eszközöm most nincs.
Csatorna szerkesztés megy, törlés, sorrend, átnevezés ok.
Meglepett, hogy nem találok virtuális távszabályzót.
UHD demok .ts és .m2ts HDD-ről mennek, nálam hálózatról nem. UHD mkv hálózatról is jó.
Más most nincs.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#117517) mpo válasza andaman (#117515) üzenetére


mpo
veterán

Köszörülni nem kellene.
Kicsi az esélye, hogy rossz lábakat csomagolnak hozzá én is szenvedtem már villanykapcsolóval, ami szétszedhetetlennek tűnt.
A barátoméval is próbálkoztunk (két végén van a láb), rá van írva L és R, hogy melyik oldalra való.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#117518) sonye válasza H.lacika (#117507) üzenetére


sonye
senior tag

Valahogy a TV adásoknál nem sikerült még beállítanom.
Egyszerűen nem tudom mihez lőjem be, melyik a referencia adó.
Szép a kép az tény, de ami SD az max 4m távolságból, a HD meg mint tudjuk nem FullHD amit küldenek a szolgáltatók. Ha nem 4K filmeket nézel,a akkor szerintem nem éri meg. Nekem az ért kellett a 4K, mert idővel veszek 4K kamerát. De egy BD film is gyönyörűen néz ki, és bőven szebb is, mint egy másik FHD TV-n.

Viszont tényleg ott van, hogy több évre veszed. És ahogy halad a világ a 4K is egyre jobban előfordul majd.
Persze az tény, hogy FHD videókat fogsz nézni 70-80%.

(#117519) andaman


andaman
tag

Nem stimmelt.
A hozzáadott csavarok is rövidek voltak az eltartás miatt.
A Samsung visszahív mert ők sem értik, nem csodálom...
Ismétlem egy fazonírozott valamit kell beilleszteni gyakorlatilag egy sík felületbe :O

The man is a snowflake on the river.

(#117520) mpo válasza andaman (#117519) üzenetére


mpo
veterán

Ilyen lábak vannak, mint a rajzon?
[kép]

Most jut eszembe, ha képernyővel lefelé fekszik, akkor nem mindegy melyik a Left és a Right, mert azt szemből nézve kell érteni, ahogy a rajzon is látszik.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#117521) mpo válasza sonye (#117518) üzenetére


mpo
veterán

Szerintem élő sportközvetítés, ami szabadban zajlik, Eurosport, DigiSport alkalmas lehet referenciának.
Delray beach-ből vagy Dubai-ból tenisz a Digisporton.

Ha érted, akkor már elavult.

(#117522) Viki84


Viki84
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy ES6100 tv. Anno én üzemeltem be, gond nélkül csatlakozott a hálózatra. Utána használták is rajta a netet. Aztán egy idő után csak tv-ként üzemelt. Most újra felmerült a net igény, de nincs a tv-n net. A tv ugyanott van, ugyanazon a hálózaton, mint amikor még müködött rajta a net. Ez akár két három évvel ezelőtt is lehetett. Időközben változott valami? Router-ben kell valami beállítás? Másik, a tv menüben a wifi direct-et nem lehet bekapcsolni, azt írja a funkció nem elérhető. Mi lehet a gond?

(#117523) Daffni2 válasza PuMbA (#117514) üzenetére


Daffni2
addikt

Köszönöm, akkor már csak egy kérdésem maradt, a leírt felhasználói szokásaimhoz, nyújtana e többet, egy 49MU7002 TV?

"Aki ad,az nyer"

(#117524) andaman válasza mpo (#117520) üzenetére


andaman
tag

Igen.
Csak egyféleképpen illeszkedik.
A gond az a bütyök ami kiáll a lábból, az nem illik sehova, sőt eltartva a lábat azon billeg, és a csavart nem tudod meghúzni...

The man is a snowflake on the river.

(#117525) #54715584 válasza frizso (#117503) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem csak neked, mindenkinek. :)

Ezt használtam én is, nem volt náluk M5502, de az M5300-ás beállításokat hasnnáltam, és ahogy látom igazából az összesnél 90%-ban ugyanaz. :)

Ami nálam nagyon fura volt ugyanazon beállítások mellett:

Normál módban: a warm2 nálam sokat rontott a színen, narancsos lett minden, normál módban jó volt.
A HD filmek jók voltak, a TV adás képe borzasztó, szürke fátyolos.

Természetes módban: warm2 kicsit sárgás, de minden szín élénk és világosabb a kép is. Rontott a HD tartalmak megjelenítésén, a TV képe szintekkel emelkedett, ugyanakkor a sötétebb részekből elvesznek részletek HD-ban.

Movie módban: a színek nem olyan élénkek, de a kép világos, a sötét részek is láthatóak, a TV adás képe is jó, a HD tartalom minősége viszont itt is romlott, illetve van kis szürke fátyol.

Mindhárom módban ugyanazok voltak a beállítások, minimális fényerővel, nem tudom ez mennyire bizonyítja azt, hogy a szürke fátyol nem fényerő kérdése.

Viszont így nem tudom hogyan lehetne beállítani rendesen a képet. Váltogathatnék a módok között, de az meg macerás. Ezzel a menüvel és távirányítóval az, mert régebben volt egy dedikált gomb erre. Ettől függetlenül nekem baromi kényelmes az új távirányító, első perctől kezdve kézre áll, de nem minden funkcióban használható jól.

Lehet valahogy képmódot váltani egy gombbal?
Másik kérdés, hogyan lehet a kezdőképernyőn lévő alkalmazásokat változtatni?
Illetve a Youtube fiókom miért jelentkezik ki, amikor csak az alkalmazásból lépek ki? Nem szeretném tabletről vagy telefonról vezérelni, jó lenne ha a fiókom mindig be lenne jelentkezve.
Első indításnál miért szinkronizál össze a UPC dobozzal és hogyan lehet ezt kikapcsolni?

Válaszokat előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#117526) PuMbA válasza #54715584 (#117525) üzenetére


PuMbA
titán

"szürke fátyol"

Ilyen nincs. Ez csak az agyad és szemed hozzászokása a fehérebb fehérekhez, azaz a hidegebb színhőmérséklethez és a nagyobb fényerőhöz / gammához, ami egy nagyobb tisztaság szerű hatást kölcsönöz a képnek :) A valóságban semmiféle fátyol nincs. Bizonyíték: ha 2 hétig nézed a Film módot fel sem tűnik. Szóval ez csak preferencia, de a valóságban nem létező dolog.

[ Szerkesztve ]

(#117527) Leon78 válasza opi064 (#117469) üzenetére


Leon78
csendes újonc

Na végre valaki aki megtalálta az ideális beállításokat. Ha nem nagy gond, eltudnád küldeni nekem a beállításaid? Nekem bizony még mindig nem sikerült beállítani rendesen a TV-t. Valamilyen elmosódást állandóan tapasztalok, pláne a téli olimpia közben volt ez nagyon szembeötlő.

Előre is köszi...

(#117528) #54715584 válasza PuMbA (#117526) üzenetére


#54715584
törölt tag

Fura, mert a pont a melegebb tónus került beállításra + sok helyen olvastam már azt, hogy látják a szürke fátyolt és nálam is inkább ez rontott a képen és az élességen, mintsem javított volna.
De akkor ez tényleg nem olyan dolog, amire megoldást kell keresni? Hatalmas különbségek vannak a módok és beállítások között és nagyon zavaró ezt látni.

(#117529) frizso válasza PuMbA (#117526) üzenetére


frizso
senior tag

Nehéz úgy hozzászokni, ha van 3db régi típusú IPS TV is a házban, ahol az agyam generálta "szürke fátyol" nincs a képen :W Képtelenség megszokni.
A köztes megoldást eddig a viszonylag magas háttérfényben és a színhőmérséklet teljes átkalibrálásában találtam meg, mert nem hiszem, hogy a másik három (különböző gyártmányú) TV mind hibás és a Samsung a jó!

Mint már sokszor írtam, hiába a szép fekete, nagy kontraszt, ha képtelenség jól beállítani a TV-t!
IPS kütyükkel vagyunk körbevéve (telefonok, notebookok, okos-órák...) akkor a VA panelos TV-nek is hoznia kellene legalább azt a színvilágot és képminőséget. És mielőtt valaki azt mondaná, hogy az IPS tv-n nincs fekete vagy gyenge a fényereje azt megnyugtatom, hogy mindegyik van. Az 5 éves Philips FHD TV-m a minap teszteltem le és meglepően jó feketét és már-már vakítóan erős max. fényerőt produkált, amit lehet a mai IPS panelok már nem tudnak, de régen tudtak.

Egyre jobban az motoszkál a fejemben, hogy eladom az MU7002-es TV-t, mert a képét nem tudom a szemünkhöz szabni.

(#117530) PuMbA válasza #54715584 (#117528) üzenetére


PuMbA
titán

"Fura, mert a pont a melegebb tónus került beállításra + sok helyen olvastam már azt, hogy látják a szürke fátyolt és nálam is inkább ez rontott a képen és az élességen, mintsem javított volna."

Igen, mert ez a megszokott és alapértelmezett színvilág a legtöbb kijelzőn (telefonokon, monitorokon is stb.). Például 10-15 évvel ezelőtt a CRT monitorokon mindenki 9300K színhőmérsékletet nézett (én is) és ha azt nézed 10 évig, akkor az lesz a megszokott, minden más rossz lesz. Emlékszem, amikor átváltottam 6500K-ra a CRT monitoron először, mondom: mi ez a sz*r. Vissza is váltottam. Aztán 1-2 év múlva átváltottam 6500K-ra és 2 hét múlva már észre sem vettem semmit, csak azt, hogy ha havas tájon naplemente van, akkor nem fehér, hanem sárgásabb lesz a hó színe, hasonlóan a valósághoz :)

(#117529) frizso: Nekem a munkahelyemen és az otthoni gépemnél IPS monitorom van, a TV-m VA, de nem igazán veszek észre különbséget közöttük. Mondjuk az IPS monitorokat is meleg színvilágra állítva használom, tehát emiatt is lehet. Ez már egyéni preferencia kérdése lehet.

[ Szerkesztve ]

(#117531) #54715584 válasza PuMbA (#117530) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, plazmáról jövök, és ott eleve a meleg tónus volt jellemző, bár ott is mintha lett volna fátyol az SD adásoknál. Viszont itt meglepően a hidegebb tónus tetszik jobban, lehet pont átestem a másik oldalra? :D

Viszont így akkor elvileg el is dőlt, hogy akkor jó a normál kép az automata fényerővel.

Köszi az infót. :R

[ Szerkesztve ]

(#117532) warren29 válasza frizso (#117529) üzenetére


warren29
tag

" IPS kütyükkel vagyunk körbevéve (telefonok, notebookok, okos-órák...) akkor a VA panelos TV-nek is hoznia kellene legalább azt a színvilágot és képminőséget. "

Amit írsz számomra szinte felfoghatatlan.
55" LG IPS-t váltott 2016-ban 65"F9000 Samsung.
A két tv között képminőségben nehezen tudom érzékeltetni a különbséget de kb. mint egy 318d vs. M3 competition.
Ég és föld a Samsung javára.
Amikor bekapcsoltam a Samsung-ot olyan színvilág fogadott aminek az LG jó ha a 25%-át hozta.
Mintha egy másik bolygóról származó felvételeket néznék annyira mellbevágó volt a különbség.
Fekete egyáltalán nem volt az LG-n csak szürke de az is foltos mint a q... élet.
Kontraszt 0 és az egész kép előtt nem az általad említett lájtos fátyol hanem mintha egy függönyt húztak volna a kép elé.
Megfejelve mindezt borzasztó bevilágítással és felhősödéssel.
Persze erre csak akkor jöttem rá amikor először megláttam a Samsung képét.

(#117533) bl4ze válasza #54715584 (#117531) üzenetére


bl4ze
veterán

Én is plazmáról jövök (Panasonic) és elsőre jó volt az 55" MU6122, de a rtings beállításokkal még jobb :)

.:. bl4ze .:.

(#117534) dave0825 válasza mpo (#117517) üzenetére


dave0825
őstag

Igen, csak kedvesek voltak, és hátulról nézve írták rá! Nem szemből kell nézni a bal/jobbat hanem hátulról, ezért először én is szenvedtem vele, hogy nem akart belemenni, ideges is voltam már. Megcseréltem, és szinte beleugrott magától. :)

Bocs, most nézem, hogy nekem nem ilyen a lába a 7052-nek, azt biztos, hogy fordítva írták rá. Bár aztán lehet hogy maga a csatlakozás az egyforma.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#117535) Bogyi007 válasza bl4ze (#117533) üzenetére


Bogyi007
veterán

6122 szintén és én meg egy 43"-os Blaupunkt FullHd tévé után. Hát hogy is fogalmazzak... :DDD :DD

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#117536) mpo válasza dave0825 (#117534) üzenetére


mpo
veterán

Ha megnézed a rajzot, a fektetett tv bal oldalára megy az R jelű és jobbra az L jelű.
Csak a fórumtársnak segítségül töltöttem le és vágtam ki.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#117537) #54715584 válasza bl4ze (#117533) üzenetére


#54715584
törölt tag

Kellemes meglepetés még így is, főleg, hogy a feketében nem szenvedek hiányt, pedig sokan mondták, hogy sosem lesz olyan feketéje, mint egy plazmának. :K

Még egy kérdés: milyen csavar való az M5502 hátuljába? Tennénk fali konzolra, de nem tudom van-e olyan csavarom otthon.

[ Szerkesztve ]

(#117538) opi064 válasza Leon78 (#117527) üzenetére


opi064
tag

Hétfő este leszek otthon legkorábban, akkor megírom, fejből nem emlékszem. De a mozgással kapcsolatos beáll.: A motion plust tedd egyedire és állítsd 3-asra.

[ Szerkesztve ]

(#117539) dave0825 válasza mpo (#117536) üzenetére


dave0825
őstag

Néztem, és nekem fordítva volt, az R jelű ment szemből a bal oldalra, az L a jobbra. Lehet, hogy összecserélték nekem rajt a matricát, de biztos, hogy így volt.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#117540) stemplar07 válasza warren29 (#117532) üzenetére


stemplar07
őstag

:DD mindennel egyet értek amit írsz .. Ráadásul nekem egy 65MU7052 m van , ami csak egy közép kategória , de mindenben sokkal jobb mint az előtte 8 napig ,,élvezett,, :W LG65SJ850V ,,felső kategóriás,, ( vicc) IPS ..
Az volt maga az ipari hulladék ... :(
Szemorvost javasolnék a forumtársnak , vagy ... hagyja abba esetleg a trollkodást :D ..vagy egy hibás darab van neki ..
LG -ből csak Oledet szabad venni (az valóban kiváló ) de abból is érdemes 5 év garival .. Na meg morzsa porszívót ...az nem nagy kockázat :K

[ Szerkesztve ]

(#117541) frizso válasza warren29 (#117532) üzenetére


frizso
senior tag

Nem azt írtam, hogy nem szép a képe, csak azt hogy nem lehet jól beállítani!
Az egyetlen mód amiben elfogadható a képe az az 4k filmnézés, ahol lélegzetelállító, de sajnos a nap nagy részében nem ez megy a Tv-n. Engem speciel zavar a nagyon kicsi a betekintési szöge, mivel elég nagy a nappalink és nem csak a Tv-vel szemben ülve szeretném nézni a Tv-t. Továbbá az is zavar, hogy nagyon tükröződik a kijelző felülete, így a sok ablak miatt nappal szinte nézhetetlen a Tv! Az is zavar, hogy ha jól beállítom a TV-t UHD filmekhez, akkor FHD és SD filmeknél a szuper fekete miatt a részletek elvesznek és az árnyékokban lévő részek nagyon sötétek, szó szerint kivehetetlen, hogy mi is rejlik ott. Szóval nagyon bosszantó, hogy adások között mindig állítgatni kell a TV színbeállításait. Ezen tudtam javítani egy színkalibrálással, de ez is nonszensz, hogy egy TV-t házilag kell kalibrálni, hogy értékelhető képet adjon!!!

Vettem egy közép felső kategóriás Tv-t ami számomra közel sem hozza az elvárható képminőséget.

Én elhiszem, hogy mindenki seggre ül az UHD látvány láttán, de egy TV ne csak natív felbontáson adjon szép képet. A régi 5 éves IPS TV-m ezen igényünket bőven kiszolgálta az új ezen a téren meg sem közelíti.
VA panelt többet nem veszek, mert nekünk nem jött be. Lehet hogy a teszek alapján ez lenne az igazi, de az én szememnek ez nem jött át. Persze ez az én szubjektív véleményem, nem kell belőle általános konzekvenciát levonni.

(#117542) gyeniko válasza stemplar07 (#117540) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem az a trollkodás, amit te csinálsz. Attól, hogy neked nem tetszett az LG, vannak mások (kb, néhány-száz milliónyian), akik szeretik. Azért, mert a Samu topikban vagyunk, nincs szükség az LG véget nem érő gyalázására. Leírtad a véleményedet, elolvastuk, megértettük, hogy te így gondolod. Off, de azért elmondom, hogy az LG nagyon jó minőségű háztartási nagygépeket is gyárt (morzsa porszívó = háztartási kisgép).
Nekem is több Samu TV-m van, mint LG (nyilván nem véletlenül), de annak, aki nem teljesen sötétben nézi a TV-t, jól megfelelhet az LG. Nem is beszélve a userek azon 99,99%-ról, akik nem is tudják, hogy mi a különbség az IPS, VA és OLED panelek között.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#117543) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

3 hónapja használom a 43MU6102 tévét.
Nagyon tetszik,viszont a következő jelenség 3-4 alkalommal már előfordult.
CA Invitel modul van benne.
Bekapcsolom,mutatja a csatorna nevét, de mielőtt bejönne a kép,kikapcsol.
Azután már gond nélkül bekapcsolható, s hetekig elő sem fordul ez ismét.
A másik nem okos tévénél is észreveszem,hogy az Invitel kártya hitelesítése csak nagyon lassan történik meg.
Esetleg a kártya miatt lehet néha ez a jelenség?
Tapasztaltatok már ilyet?

(#117544) stemplar07 válasza frizso (#117541) üzenetére


stemplar07
őstag

:D ez a helyes válasz .. másikat kell venni .. ennyi

(#117545) stemplar07 válasza gyeniko (#117542) üzenetére


stemplar07
őstag

Nem neked írtam amúgy, .. De ,.. vannak itt jó páran akik 7002-t és 7052-t vettek és örülnek neki, amellett,hogy jó páran az LG ips-ről váltottak ahogy én is .. tehát ne használj ,,királyi többest ,, hogy sokan vannak akik szeretik..
Nem csak hulladékot gyártanak, ezt is írtam , lásd Oled , kiváló :-)
De ips tv-t ( amit sötétben lehet csak nézni kb mint egy projektort)telis tele hibával ,vagy telefont amiből egy éves korában a fele alaplap hibás lesz , bootlop ..stb.. nos gyártsanak, és aki akarja vegye, de... kb félárat ér , így egy Samsung/Sony -hoz képest ..és hogy egy Samsung fórumon ezt meg is fogalmazom, az az én dolgom :D és megtehetem, mert ez itt egy ,,FÓRUM,, nem de ? most off..

P.S ..amúgy én nem engednék forgalomba hozni TV-t ( és ebben a Samsung is hibás ..)olyan fontos adatok ismertetése nélkül , úgymint :
1, natív kontraszt x:1
2, SDR/HDR fényerő (teljes képernyőn mért) y:1

[ Szerkesztve ]

(#117546) warren29 válasza GEPESZ66 (#117543) üzenetére


warren29
tag

Igen a kártya miatt.

Az viszont egyáltalán nem jelent jót neked, hogy mielőtt bejönne a kép kikapcsol.
Ha ez egyre gyakoribbá válik majd akkor baj is lehet.
Nem akarom a falra festeni de a mainboard-ok előszeretettel produkálnak ilyet míg a végén már csak ki-be kapcsolgat de kép már nem jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#117547) Bogyi007 válasza warren29 (#117546) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ez történt a Samsung előtti Blaupunkt tévémmel - szerencsére két év gari volt rá és az alkatrészhiány végett csereutalványt kapok - veszek is ebből egy Samsung tévét tarcsinak.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#117548) GEPESZ66 válasza warren29 (#117546) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Olvasgattam a neten,s valaki azt írta,hogy nála a netkábel miatt volt ilyen.
Ki kellett húzni,majd újra csatlakoztatni.
Elég régen volt áramtalanítva,lehet ez is kell néha.
Van még rá 21 hónap garancia.
Ha tényleg hardveres hiba, akkor csak megadja magát ennyi idő alatt.

(#117549) zaja8


zaja8
aktív tag

Sziasztok! Samsung ue49m5502 Tv-vel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Pc-vel HDMI-n keresztül összekötve játékra mennyire lenne alkalmas? Gondolok itt pl az input lag-ra, illetve van-e rajta Game vagy Pc mód. Milyen a képminőség? Minden tapasztalat érdekel. Válaszokat előre is nagyon köszönöm!! :R

(#117550) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Nes classicnak nagyon erős utanhuzasa van ue40d7000-en game modeot bekapcsolva is. Van esetleg valami otletetek, mit probaljak még ki, vagy ennél jobbat ne várjak?
[link]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.