Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109151) axxxl válasza lumoss (#109148) üzenetére


axxxl
csendes tag

Szia!
Csütörtökön vettem ugyanezt. A nem SD adások képe szerintem is nagyon jó (sokkal jobb, mint vártam), a Blu-ray-ről nem is beszélve. A hang nem első osztályú (tévé hangok között jó), de nem is vártam többet, egy soundbarral úgyis ki lesz egészítve. Én Panasonic plazmát cseréltem, de ezen rövid idő alatt eddig nem bántam meg.

(#109152) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!
segítségeteket szeretném kérni.
vásároltunk egy UE55KU6100WXXH Tv-t.
a kérdésem az lenne, hogy a fenébe tudom rendezni a csatornákat??

- korábban csak LGtvim voltak. nem tartom magam hülyegyereknek de egyszerűen nem jövök rá. szürke a mező ahol módosítani kellene/lehetne:

itt kiválasztom a szerkesztést:

és nem tudom "átnevezni" szüke az opció:

próbáltam rágooglezni, ott is ezt mutatja, de nála működik:

valakinek ötlet? :B :F

szerk: sorry az elforgatott képekért (nemtudom miért forgatja...)

[ Szerkesztve ]

(#109153) Batib válasza TBMC (#109152) üzenetére


Batib
őstag

Kishazánkban az is meg van szabva, hogy milyen sorrendben vannak a tv csatik.
Megoldás:
1. Installkor nem Mo.-t választod hanem pl Észtországot vagy ha van olyan akkor :egyéb
2. Letöltöd a Chansort progit és megszerkeszted PC-n. A tv-n kikapcsolod a készenléti frissítés opciót. Asszem ez a neve.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#109154) Boxi88 válasza TBMC (#109152) üzenetére


Boxi88
őstag

A régió választásnál ne Magyarországot válaszd, hanem másikat/egyebet. Utána hangold újra a TV-t és valószínűleg aktív lesz a menüpont (nem szürke).

(#109155) Clever0 válasza TBMC (#109152) üzenetére


Clever0
senior tag

Sokszor volt ez már téma, a magyar törvények miatt ilyen. Ha nem Magyarországot választod ki a kezdő beállítás során, akkor nem lesz szürke. Vagy exportáld a csatilistát penre, szerkeszd meg PC-n, aztán tedd vissza. Ha szerencséf van, nem fogja másnap visszarendezni, ehhez csatornakereséskor nem szabad szolgáltatót megadni és/vagy az automatikus csatornafrissítést vagy hasonló nevűt ne engedélyezd!

(#109156) Madwe válasza Clever0 (#109155) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez azért fura, mert más gyártók tvinél magyarországot választva zokszó nélkül szerkeszthető, vagy azok kiskapuznak, vagy a samsung túl rendes :D

[ Szerkesztve ]

(#109157) TBMC


TBMC
addikt

hálásan köszönöm mindenkinek! amint hazaérek munkából, kipróbálom! :R

ne haragudjatok figyelmetlenségem miatt, korábban nem követtem ezt a topicot. :B (korábbi LG 4k tvmnél pedig hiába választottam magyarországot mindenhol, akkor is engedélyezte a csatornák sorrendjének variálását)

[ Szerkesztve ]

(#109158) TBMC válasza Batib (#109153) üzenetére


TBMC
addikt

elnézést, kifutottam a szerk. időből.
a chansort van esetleg MACre is? (sajnos nincs PCm)

vagy más alkalmazás, mely segítségével tudnám rendezni MACen? (kicsit egyszerbb lenne mint a távkapccsal bíbelődni)

(#109159) Top cat válasza TBMC (#109158) üzenetére


Top cat
őstag

(#109160) Madwe válasza TBMC (#109158) üzenetére


Madwe
nagyúr

wine-ba próbáld meg futtatni, legtöbb kicsi pc-s appal elboldogul :)

(#109161) TBMC válasza Top cat (#109159) üzenetére


TBMC
addikt

megnézemmajd otthon, ha lesz kiexportált channellistem a TVről.
köszi!

Madwe: hát vagy max parallelsel feldobok gyorsan egy win10et. csak reménykedtem, hogy van macre is applikáció erre a célre :( :D

(#109162) KD6-3.7 válasza TBMC (#109161) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Ajanlottak az online szerkesztot, szerintem az a legegyszerubb megoldas macOS-re!

(#109163) Clever0 válasza KD6-3.7 (#109162) üzenetére


Clever0
senior tag

Ha nem zavar, hogy az orosz titkosszolgálat tudni fogja a csatornasorrendedet, vagyis, hogy melyik adókat szereted. :DD Ha még a magyar kormánynak is továbbadja, akkor véged. ;]

(#109164) Madwe válasza Clever0 (#109163) üzenetére


Madwe
nagyúr

azt amúgy is tudja korea, amerika és az oroszok, nem kell ehez online szerkesztő, elég csak a netre menni a tévéddel. :K

(#109165) Top cat válasza Clever0 (#109163) üzenetére


Top cat
őstag

Még a végén rajtaüt a securitaTEK. ;]

Leteperik és végignézetik vele ahogy visszarendezik a csatornasorrendet :D

(#109166) jani4454 válasza Attila0 (#109127) üzenetére


jani4454
tag

Nem! A tudatlanság: sztereó vs. 2.1...

(#109167) SG42 válasza TBMC (#109161) üzenetére


SG42
csendes tag

Helló,
vagy használod a kedvenceket, ahogy én is.
Átszórod azokat a csatornákat, amiket nézni akarsz az egyik vagy több kedvenc csoportba, és ott már sorba rendezhető, igaz a csatorna számukat megtartják, de legalább olyan sorba lesz ahogy akarod.

(#109168) g_g_g


g_g_g
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a következőkben.

Édesapámnak (nyugdíjas) szeretnék TV-t venni.
Kizárólag csak TV adás menne rajta (UPC és DIGI műholdas) HDMI kábellel kapcsolódva.
Jellemzően sportot néz (foci elsősorban), a maradék meg általában valamiféle hírműsor.

A 40 vagy 49-es K5500-at néztem ki erre a célra.
A kérdésem az lenne, hogy a TV adások ( a sportadók jellemzően HD-ben jönnek) nézésre megfelelő ez a típus vagy lenne-e jobb erre a célra?

Köszönöm.

(#109169) Attila0 válasza jani4454 (#109166) üzenetére


Attila0
őstag

Pedig attól hogy a 2.1-ben külön van a mély, még az is sztereó.

(#109170) Madwe válasza jani4454 (#109166) üzenetére


Madwe
nagyúr

???
Az igazi audiophil stereo az pediglen 2.2
A megjelölés az első pont előtti rész, vagy szerinted van mono, stereo, surround és van külön a 2.1:)? Vagy az már szerinted surround:)?

[ Szerkesztve ]

(#109171) TBMC válasza KD6-3.7 (#109162) üzenetére


TBMC
addikt

köszi! próbálkozok majd azzal akkor.

SG42: igen, köszi Neked is. ha nem működne vmi oknál fogva a csatornaátrendezés, akkor marad ez a variáció.

(#109172) TBMC


TBMC
addikt

nemtudom befér-e a topikba esetleg... :B

egy Samsung HW-J355 hangprojektor mennyire ajánlott kategória? valahol esetleg élőben meg lehet hallgatni, tudtok róla?
vagy kerülendő?

köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#109173) lumoss válasza PuMbA (#109150) üzenetére


lumoss
csendes tag

Jogos, csak onnan meg a 4k-nak nincs értelme, szóval matt helyzet. :D De amit nézek az HD-ben van szerencsére.

(#109174) lumoss válasza axxxl (#109151) üzenetére


lumoss
csendes tag

Én egy 2014 samsung LED tv-t váltottam le, és ég és föld. Nekem a hang is meglepő volt, hogy jé van basszus is. Milyen soundbar lesz mellé neked?

(#109175) PuMbA válasza Madwe (#109170) üzenetére


PuMbA
titán

Az igazi audiophil sztereó mindig 2.0, ahogy a csávó írja a cikk végén, csak akkora hangszórók is vannak benne, mint egy mélynyomó: [link] :) Hangstúdiókban nem véletlenül alig használnak subwoofert, csak ha 5.1-re kevernek, mert a subwoofer csak komplikál a dolgokon, hiszen nem mindegy, hogy hova rakod, milyen beállítással. Egy sima felhasználónak lövése sincs, hogy hova kéne rakni, csak bedobja valahová, aztán jól van az úgy.

[ Szerkesztve ]

(#109176) Skyhigh válasza TBMC (#109172) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Nekem F-355 van, a TV-hez kaptam és a gyári hangszórókhoz képest ég és föld a hangzás.
Amit szeretek benne, hogy a mélynyomón állítható a basszus és még jó pár dolog és tökéletesen egyéni igényekre szabható.
A J355 ennél már többet is tud, jobb hang processzor van benne, stb.
Egyet ne felejts el, hogy ez csak 2.1-es hangzást jelent és ha a forrás 5.1-es usb-ről film vagy netán olyan TV csatorna Mediacard-al aminek van 5.1-es támogatása (nem tudok róla hogy itthon van-e ilyen) akkor csak a sztereó hangzást "konvertálja" át 2.1-re.
Ez a PC-ről nézett sorozatokra is igaz, mert bár a HDMI támogatja a PC-t is úgy kell beállítani, hogy a hangot 5.1-ben lőjje át a TV-re, már ha a TV támogatja az 5.1-et.
Amennyiben a fentiek közül egyik sem áll fent akkor a sztereót fogja átkonvertálni 2.1-re ami bár lényegesen jobb a sztereónál az esetek nagy részében, még sem veheti fel a versenyt a 5.1-ből konvertált 2.1-el.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#109177) TBMC válasza Skyhigh (#109176) üzenetére


TBMC
addikt

köszi válaszod!
tudtommal 2csatornás hangszóró van benne. ez a TV az: UE55KU6100WXXH
A J355 elég jó áron van mostanság, ezért gondoltam rá. Lehet akkor elgondolkozok egyen.
(filmeket pedig a Snology NASról, plexen keresztül szoktam nézni)

(#109178) Attila0 válasza TBMC (#109177) üzenetére


Attila0
őstag

Nem ismerem azt a tévét de, lehet hogy ha meghallgatod az említett soundbart, rájössz hogy semmivel sem jobb a hangja mint a tévének. Maximum a subláda miatt több a basszus ami nem mindig jó!

[ Szerkesztve ]

(#109179) TBMC válasza Top cat (#109159) üzenetére


TBMC
addikt

srácok!
megcsináltam mindent.
egyébre állítottam a területi beállításokat...

DE így pl az összes HBO és egyéb csatornák amit sugároznak más nyelveket is, németül, angolul, és más nyelveken beszélnek...

ezzel mit lehet kezdeni? :F

(#109180) patow válasza PuMbA (#109175) üzenetére


patow
senior tag

Valóban macerás a subwoofer elhejezése ,én heteken keresztül próbálgattam hol szólna a legjobban 5.1 ben de még most sem vagyok biztos abban hogy jó helyen van. :)

(#109181) TBMC válasza TBMC (#109179) üzenetére


TBMC
addikt

sikerült. a szinkron nyelvet kellett átállítani. :R

(#109182) #94529552 válasza patow (#109180) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kérdezd meg itt, hogy hol a legjobb.

(#109183) PuMbA válasza Attila0 (#109178) üzenetére


PuMbA
titán

:K

(#109184) patow válasza #94529552 (#109182) üzenetére


patow
senior tag

Kösz ,ismerem jól a fórumot sokáig voltam aktív olvasója de nincs rá pontos leírás csak általánosságok

(#109185) #94529552 válasza patow (#109184) üzenetére


#94529552
törölt tag

Akkor jól sejtettem, hogy a sub elhelyezése nem kötött.

(#109186) Flashget válasza TBMC (#109152) üzenetére


Flashget
félisten

Ez Mo-n a J széria óta van így miután a Samsung stratégiai partnere lett a kormánynak...
szerencsére a korábbi modellekre nem adott ki ilyen fw-t..legalábbis nem tudok róla.
de szerkeszteni bármilyen pc-s progival jobb mint a tv-n.

Realme GT Master Edition

(#109187) dReFiX


dReFiX
senior tag

Sziasztok !

40-43" FHD tévét keresnék, gépről hdmi-n néznék 1080p sorozatot/filmet.
LG fronton H630V ajánlották ár érték arányban. De az MM néztem nem győzött meg annyira.
Samsungok közül mit érdemes szemügyre venni? 150-180K körül van a lélektani határ.
Köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#109188) PuMbA válasza dReFiX (#109187) üzenetére


PuMbA
titán

Samsung UE43M5502AKXXH :)

(#109189) TBMC


TBMC
addikt

filmet nézni NASról szoktam, hálózaton keresztül.
a beépített smasung kezelővel a sourceból kiválasztva filmet megkeresve majd elindítva, hogyan lehet normálisan tekerni? hogy ne 10mpeket ugorjon? :W
hiába változtatom a tekerés sebességét (ugye ikonnal jelzett 1 és 3 play button között) akkor sem történik semmi...

plexen is hihetetlenl szarul teker, beáll az újjam mire eltekerek vele a film feléig...

ja igen... be lehet állítnai valahol hogy a beépített app is megjegyezze hol hagytam abba legutóbb a filmet?

- az LGnél ez automatikusan alapbeállítás volt.. illetve ott. atekerés is sokkal egyszerűbb, jobb volt, nyilvána a mozgásérzékelős távkapcs miatt.. de korábbiaknál ahol sima távkapcs volt, ott is sokkal jobban működött ez... nem hiszem el, hogy itt ennek így kellene mködnie?! :F

a TVvel egyébként nagyon elégedett vagyok színek és egyebek tekintetében... a hangzása ami még nem tetszik sajnos(dobozos, nagyon kiemelt, semmi mély, ha nagobb mély van és hangosabbra húzom betorzít.. állítási lehetőség kevés, maga a technika is kevés nyilván a hangot illetően).. de hát nem egy prémium kategória, tudom.

esetleg ha tudtok ajánlani valami sztereó vagy 5.1 rendszert 100 alatti kategóriát tekintve, ami jócskán vállalható, szívesen hallagtom. (nincs szükségem lejátszóra, csak hangfalszettre, ha wireless lenne annak nagyon örülnék)

(#109190) PuMbA válasza TBMC (#109189) üzenetére


PuMbA
titán

KU6000-nek a hangzása teljesen rendben van és sose hallottam ilyen mélyeket egy TV-ből. Valószínűleg az ívelés miatt kisebb hangszóró fért csak el a KU6100-be :)

(#109191) sandró60 válasza TBMC (#109189) üzenetére


sandró60
addikt

A fiamnak ez a márka volt.A Z5...szériából.
Ajánlom nagyon jól szól.Kis helyen is elfér[link]

[ Szerkesztve ]

(#109192) dReFiX válasza PuMbA (#109188) üzenetére


dReFiX
senior tag

Ez mikori modell? Nem sok minden van róla a topicban/neten.

(#109193) Attila0 válasza dReFiX (#109192) üzenetére


Attila0
őstag

2017-es

(#109194) PuMbA válasza dReFiX (#109192) üzenetére


PuMbA
titán

Attila0 jól mondja, vadi új modell, 1 hete jelent meg, nem fogsz találni róla sok mindent. A tavalyi K5500-hoz hasonló, azaz a Samsung legjobb FullHD modellje.

(#109195) Donki Hóte válasza PuMbA (#109194) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Lehet, hogy 43 collosban jó volt a K sorozatú 5500-as FHD TV, de pl. 55 collosban pocsék, szóval generálisan nem lehet kijelenteni, hogy a K5500 a Samsung legjobb FHD modellje :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#109196) PuMbA válasza Donki Hóte (#109195) üzenetére


PuMbA
titán

Persze, olcsó TV-knél a nagy képátmérőjű TV-k a legrosszabb paneleket kapják :)

(#109197) dReFiX válasza PuMbA (#109194) üzenetére


dReFiX
senior tag

MMben le csekkolom köszi!

(#109198) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok !

TV vételem lesz, amolyan alap dolgokat kérdeznék. Jelenleg egy régi 66cm- es Samu van az íróasztalomon, máig is nagyon szép a képe, TV és monitornak használom. HDMI- n az újjabb szgép, DSub- on pedig retrogép. Viszonylag közelről nézem, a 82cm még elfér, az 1m- eshez már kis átrendezés kellene, de az még éppen elhelyezhető. Kicsit nagyobb képátló és a digit tuner miatt kellene egy újjabb darab. Lényeges a HDMI kapcsolat a szgéppel. Érdemes a 4K ?, egyelőre a gépről FHD- ben lesz hajtva, HDMI kábelen jó a kapcsolat a gép+4K között ?, lagg/késés ilyesmi gondolom csak vezeték-nélküli kapcsolattal van. Vagy maradjak FHD modellnél. Az egyéb extrák nemrossz ha vannak, de nem annyira fontosak, bár a 4K- ba már belepakolják a ficsőröket rendesen. Menü ha kicsit laggol nemgond, a leglényegesebb tehát a HDMI- n jó kép, késés/utánhúzás nélkül ( film, néha játék ), mennyi msec a válaszidejük ezeknek a DirectLed IPS paneleknek ?
A DSub nem fontos, nem is nagyon van az újakon, a mostani Samu megy a másik asztalra, a retro szekcióba.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#109199) PuMbA válasza DarthSun (#109198) üzenetére


PuMbA
titán

4K-hoz HDMI 2.0 kimenetű VGA kell. 82cm már kezd nagy lenni monitornak, ha közel ülsz hozzá. Egyszerűen nem látod át a képet fejmozgás nélkül. 4K mindenképp előny monitoros használat esetén, egyébként pedig nem olyan jó, mert brutál erős VGA kell, ha 4K-ban akarsz játszani. Szóval a felhasználási módot kell átgondolnod.

[ Szerkesztve ]

(#109200) DarthSun válasza PuMbA (#109199) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi ! Nagyjából hasonló megerősítést vártam. Távolság - kanapén ülök a monitortól 1.5-2m- re ha hátradőlök kényelmesen. 4K- ra a mostani gépeim nem alkalmasak sztem, FHD- ban simán jók. A 66cm képátlót picit már kevesellem, a 80cm- t még belátni 2m- ről ? -- netezés, olvasgatás nem lenne gond sztem, játék és film ?, moziszerű nagyságot ad 2m- ről talán :U

32", FullHD tehát - véleményed ?

A 3 test probléma nem megoldható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.