Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38101) Skizz válasza F_Zolee (#38100) üzenetére


Skizz
addikt

Mindennek eljön az ideje. :D

Félre akarom tetetni, ha kell foglaló, akkor átugrom és rápeslogok, ha nem, akkor a felszerelésnél majd megnézem és ha szar akkor otthagyom. Mondjuk sokat nem érek vele, max. 1-2 nagyobb repedést veszek észre. Egyébként nézelődni nem volt mit, ez az egyetlen használt szettjük, meg 2db semperit. Ez a 3. műhely ahol brinnyogok, hogy adjanak valamit jó áron, a többi műhelyben ment a sunyítás, hogy nem foglalkoznak használtakkal. :N

(#38102) mephi666 válasza F_Gergely (#38099) üzenetére


mephi666
nagyúr

elmúlt 2.5 évben 1szer használtam összesen a dudát 1-2 hónapja, amikor keresztben átszaladt előttünk egy hülyegyerek az úttesten, ahol zebra sem volt és indulásakor felénk se nézett... de ekkor sem azért, hogy "takarodj, mert elcsaplak", hanem: "gondolkozz már b@zmeg!" ...átért előttünk, akkor nézett arra, meglepődve, hogy autók járnak az úttesten

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#38103) F_Gergely válasza mephi666 (#38102) üzenetére


F_Gergely
őstag

Hát alap esetben csak villogok, de ha nagyon gyökér az előttem lévő akkor simán rádudálok hogy eltakarodsz vagy letollak :DDD Majd azt kell megnézem, hogy a két gomb közül egyikre se reagál mert akkor nem kábel szakadás. Biztosítékot még meglesem, de itt elakadtam hogyan tovább.

(#38104) mohabá 007 válasza mephi666 (#38096) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Szerintem az alapjárati motor jelez,hogy tisztítani kéne,mivel a visszavezetett kartergázban lévő trutyi már kezd neki sok lenni.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#38105) mephi666 válasza mohabá 007 (#38104) üzenetére


mephi666
nagyúr

azt alig 1 éve cseréltem, mert előtte pont fordított hibajelenséget produkált: hidegen pörgött, mint a barom :K megkötött benne a takony, hidegen szórakozott, de miután bemelegedett, teljesen oké volt (kinyomtad a kuplungot és mintha ezzel együtt beleléptél volna rendesen a gázba is, olyan hangja volt)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#38106) w333


w333
félisten

Üdv. mindenkinek !

Tegnap hozzájutottam egy A Vectra 2.0 16v autóhoz és annyi kis problémám volna hogy hidegen kb. (3-5 percig) induláskor rángat + leáll (szóval nem nagyon van alapjárat) de ahogy bemelegszik minden oké, szóval a kérdésem az lenne hol keressem a hibát, tippeket kérek köszönöm ! :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#38107) gban válasza Skizz (#38101) üzenetére


gban
Közösségépítő

Méretet nem írtad.
De szerintem használtért elég sok az.
Én múlt tavasszal kerestem, igaz, soká találtam, de 16k volt a 4, gyári felnin.
És 95%-os volt, szinte új.
Amiket nézegettem, azok is bőven alatta maradtak.
De ez a 175/70 R13-ra vonatkozik, ha a tied 205/65 R19 (hasraütésre, gőzöm sincs hogy van-e ilyen), akkor nem sok érte.
Nézegess OLX-en meg Jófogáson, ki lehet fogni jót.

Postázást nem vállalok.

(#38108) Skizz válasza gban (#38107) üzenetére


Skizz
addikt

195/65 r15. Újonnan ez a szett 56-58k (+szerelés). 33-ért szereléssel szerintem elfogadható. Olx-en sokat nézegettem, de nagyon cigány hirdetések voltak jobbára, és 80-100-150 km-eket nem utaznék potyára. Kerestem felnistül is, de egy-egy jobb felni jó gumival szintén ritka, mint a fehér holló. Igazából csak új-újszerű gumik voltak tetszetősek, de most egyszerűen nincs kedvem 55-60 ezreket egy szettre kifizetni, van egyéb bajom. Ebbe szépen "belealkudtam" (belesírtam) a garit, szomszéd város, hazajövök 140-nel, oszt ha ráz, vagy pár nap múlva ereszt, akkor visszaviszem. Ha nem, akkor megérte, még ha az ország másik felében lett is volna jobb vétel. ELvileg. :D

(#38109) gban válasza Skizz (#38108) üzenetére


gban
Közösségépítő

Annyiért szereléssel valóban kb. 20-at spórolsz az új gumikhoz képest szereléssel, az már nem rossz.
Annyiért használt sem nagyon van ilyen állapotú.
Azért 1-2 megnézendő link:
[link]
[link]
15 éves :Y
Egy helyről:
[link]
[link]
[link]

[link]

Nem mondom hogy ezekből válassz, de talán könnyebb döntened.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#38110) Skizz válasza gban (#38109) üzenetére


Skizz
addikt

Igen, tulajdonképpen korát/kopását figyelembe véve egyenes arányosan olcsóbb, mint egy szett új.

Kösz a linkeket :R , megnéztem, de majd mindenik öreg, mint az országút. Az első goodyear meg kétféle mintázatú, és abból sajna csak az egyik eltérő, az úgy életveszély.

(#38111) trassher válasza Skizz (#38087) üzenetére


trassher
addikt

DOT szám legyen meg és ne legyen túl régi. Nekem is használt a télim mivel megtörtem a kocsit ősz végén így maradt a használt. Enyém 2011 vége de se repedezés, se szakadás. Igaz hogy direkt nekem szólt először a gumis mert náluk lett véve és akkor cserélték újra. Még a jövő telet is simán kibírja majd.
Pont múlt héten cserélt autósboltos ismerős gumit az akkor vásárolt gyerekhordozós kocsin. Új gumikat küldtek neki, hozzá utólag. Tényleg sosem használták őket csak épp 12 évesek voltak. :D Még a dot szám is ki volt csiszolva belőlük de az egyiken pont látszott még a gyártási év. Mint kiderült összeszedik a pótkerekeket és ha van 4 egyforma akkor adják is el szettként.

Redmi Note 7

(#38112) gban válasza Skizz (#38110) üzenetére


gban
Közösségépítő

Na ezért írtam, ezeket megnézve szerintem már még nyugodtabban veszed meg a Barumot.
Ez volt a java - de az is igaz, én is keresgéltem jó ideig.
Pl. a 3+1 felállást észre se vettem az elsőnél.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#38113) haddent


haddent
addikt

Újabb paranoiás kérdezgetés/következtetés/tapasztalat:
úgy néz ki, hogy mostmár valóban megevett az Z16XER egy fél csík olajat (bár annyiszór nívópálcáztam, hogy lehet, hogy én "törölgettem" ki belőle :DDD :DDD ), közel 8 ezer km után. Hátul se füst, se fehér, se folyadék, se kék füst semmi nem jön, húz, megy, fogyasztás nekem egy lehelletnyit magasnak tűnik itt a fórumozokhoz képest, de annyira talán nem, hogy ebből lehessen rosszra gondolni, ráadásul kézikönyv 8.7 l / 100k, megvan, és ott biztos még csak nem is nyomták neki. .
Kézikönyv szerint 1.6 Z16XER olajfogyasztás [l/1000km] 0.6. Mondjuk ez borzalmas sok szvsz., 4.5 liter kell bele, és a min és max között 1.0 liter van. Tehát akkor 2000km -enként töltögetni kéne és még jó lenne a gyári adatok szerint? :DDD

Ez inkább csak ilyen eszmefuttatás volt, a választ úgy is tudom "minden rendben teljesen normális, még jobb, mint sok másiknak ami még jó", de azért na, mégis.
Szóval nyugodtan véleményezzétek azért :R

(#38114) hdman válasza Declare (#38081) üzenetére


hdman
őstag

Azóta minden fajn, megvan a műszaki,minden ok. Le is kopogom :) A héten nem nagyon használtam, jövö héten viszont beletekerek 1000km-t.

Sopron city :)

(#38115) Declare válasza haddent (#38113) üzenetére


Declare
őstag

Ez a gyari adat, ilyen biztonsagi adat. Ne ugasson senki, ha eszi a kocsi az olajat, mert le van irva, szal kuss :)

Irtak többen, hogy eszi az a motor, ha lecsökken önts bele, azt csok.

Fogyasztas meg ki hogy es hol hasznalja. Ezen ne stresszelj. Arrol nem is beszelve, hogy az ilyen egyszer kiszamolt fogyasztasoknak meg a vilagon semmi ertelme. Ha mar van legalabb 10 teli tankos atlagod az mar ugy kezd alakulni ;) En most a közel 20k km tankolasainak atlagaval tarok pici 6 liter felett. kivancsi leszek a nyari gumi es a melegebb idö, hogy befolyasolja majd a dolgokat

Nezd meg a spritmonitort. Több autonal is amit ismerek, hosszutavu fogyi adatokat, azokra baromi jol passzol. Tiedre kb 7,6 az atlag. Szoval szvsz, 7 - 8,5 liter között total realis. Ha nagyon nyomod, vagy nagyon sporolsz 1-1 litert lehet elterni, de amikor valaki azzal jön, hogy az ö autoja 3-4 liter/100 km el kevesebbet eszik, mint az atlag, ott valami nem stimmel.

(#38116) Declare válasza hdman (#38114) üzenetére


Declare
őstag

Az faja...koppkopp ;) Ket het mulva jön nekem a teszt etap, kb 3000km az uj felni/gumi kombon. Aztan ha lekenem az uj autoglymes wax szerzemenyekkel, lehet 1l/100 km el fogok suhanni, mert nem lesz a kocsinak ellenallasa es csak ugy csuszik majd a levegöben :D

(#38117) hdman válasza Declare (#38116) üzenetére


hdman
őstag

Áááá, termeled a gázolajat, párszáz km-enként meg kell állnod leadni a kúton :DDD

Szerk: nekem most elég szar a fogyim. 502km-t mentem, még 243 van hátra bc szerint. 1 csik fölött van kicsivel.

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#38118) Skizz


Skizz
addikt

Na, voltam a gumikért, első blikkre szépek, fiatalok hamvasak.. Kaptam egy kis cetlit, hogy szerelés ki van fizetve, mehetek vele akármikor, szóval 32800-ért 80%-os szett+centrírozás+felszerelés egy hét garival. Aztán adja az Isten, hogy ne legyen egyéb bajuk, de az egy hét alatt majdcsak kiderül. :U

Másrészről voltam szervizben a rozsdával, elvileg a küszöbcserét megúsznám, mert a sárvédőív elér addig, amit én már küszöbrozsdának láttam. Így ívenként 15 rugó+fényezés lenne, azaz kb. 50ből megúsznám. Erősen filózok rajta, hogy megcsinálom. Ha hihető az a 185e km a motorban, akkor élhet még jópár évet. Ha 5 év múlva is autó leszen, akkor tán megéri az a két sárvédő, mielőtt valaki kieszi a helyéről.

(#38119) AMD Power válasza F_Gergely (#38082) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem 2x4070Ft. :DDD Cserébne nem is megy az autó. ;)

haddent Ez úgy jó ahogy van! ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38120) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Ha már a fogyasztás...mintha többet fogyasztana az enyém. 7l-t eszik úgy, hogy 100 körül megyek vele. Lehet rá kell lesni a lambda szondára...

(#38121) trassher


trassher
addikt

Jelentem az autó nem indul. :DD
Kinyitom, beszállok, kulcs be, fordít. Visszajelzők égnek, indítom és semmi. Semmi hang. Akksi biztos jó mivel működik minden csak épp nem indul. Még jó hogy holnap mennem kell haza......

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#38122) Skizz válasza trassher (#38121) üzenetére


Skizz
addikt

Akkusarukat csiszold meg egy kicsit. Én is így jártam, szervízből nem indult el. Először még volt gyújtás aztán már az sem, töltöttük, nuku, saruk viszont berozsdáltak és csiszolással megoldódott. Tipp...

(#38123) trassher válasza Skizz (#38122) üzenetére


trassher
addikt

Köszi, megpróbálom. :R

Redmi Note 7

(#38124) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Lambda szondánál van jelentősége a gyártónak? Van ahol találni 10k-ért de a többség 20k vagy a felett van. :F
Ja meg nézem, hogy van katalizátor előtt/után. Egybe kellene cserélni? Az is jó mutatvány a pénztárcának. :F

[ Szerkesztve ]

(#38125) gban válasza trassher (#38123) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkusaru szerintem kizárt egyik napról a másikra, valamint akkor ha indítózna, elmennének a fények - olyan lenne mintha le lenne merülve.
Mit tesz egész pontosan amikor indítóznál?
Amúgy behúzótekercsre / önindítóra tippelnék.
Hacsak nem a kikötött, nem gyári immobiliser viccelt meg.

Postázást nem vállalok.

(#38126) trassher válasza gban (#38125) üzenetére


trassher
addikt

Behúzó lesz vagy indítómotor. Tudom katalizátoros kocsit nem tolunk be de muszáj volt. Hideg motor, 5 méter után pöccre indult. Mentünk egy kört a városban majd hazajöttünk. Leállítás után egyből indult de a második és harmadik próbálkozásra már éppen csak.
Amúgy annyi a jelenség hogy gyújtás után ha indítom nem történik semmi. Semmilyen hang csak a csend.
Levettük az akku sarut és megtisztítottuk bár nagyon nem volt mit. Ennek örömére majd az ablakot is be kell tanítani újra hogy automata legyen. Kíváncsi vagyok hogy holnap találok e szakit aki megcsinálja nekem.

Redmi Note 7

(#38127) 7Sony7 válasza trassher (#38126) üzenetére


7Sony7
addikt

Lehet kontakthiba a gyújtáskapcsolónál is. Vagy a bendix körül valahol.

-

(#38128) trassher válasza 7Sony7 (#38127) üzenetére


trassher
addikt

Bendixre tippelek mivel nem hallani kattanást mikor indítok. Ha az jó akkor hallani kéne a kattanását. Nem egy nagy összeg ahogy nézem csak legyen aki megcsinálja holnap délelőtt.

bubi92: Én már cseréltem. Nem egy nagy dolog. Kis fülek vannak rajta körbe és azokat kell bepattintani. Alulról kezd és ne ijedj meg nem törik el csak tejfölöspohárból van a tükör borítása és nyeklik-nyaklik.
Most olvasom fb-on hogy bontanak fekete g astrát. Krisztina Krisztina néven, több csoportban is láttam már. Érdemes rákérdezni hogy tükörborítás van e még.

Debrecenben valaki jó autóvillamossági szerelőt ismer? :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#38129) bubi92


bubi92
őstag

g astrán cserélt már valaki tükör borítást? egyik oldalon amúgy is levolt jőve a festék, másikat meg ma valaki megrepesztette nekem. vagy legalábbis ma vettem észre. néztem videót az alapján nem tűnt bonyolultnak. esetleg valakinek eladó? fekete színben.

(#38130) F_Gergely válasza trassher (#38121) üzenetére


F_Gergely
őstag

En ugyan igy jartam, nekem a gyujtaskapcsolo szart be. Viszont betolasra beindult mar fel meter utan, (elkezdtek tolni en meg inditoztam, es igy beindult) ha van segitseged ezt probaljatok meg. Siman uresben toljatok es inditozz.

(#38131) zolikaDB válasza trassher (#38128) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nyugodt lehetsz, behúzótekercs. Nekem is ezzel kezdődött az év. Hipp-hopp elromlik, és egyszercsak nem indul. Szólj, ha kell szám, bár egy nappal előtte érdemes odacsörögni. 10e-ért csinálta meg Dóka Laci a Mikepércsin.

(#38132) AMD Power válasza trassher (#38121) üzenetére


AMD Power
titán

Nincs neked szerencséd ezzel a géppel. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38133) w333


w333
félisten

UP! :B

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#38134) #81556480


#81556480
törölt tag

mikbe van gyárilag z20let motor? mennyire gyakori egy ilyen bontottan ? :D

(#38135) AMD Power


AMD Power
titán

Nyolcan buszban – Opel Vivaro 1.6 TwinTurbo CDTI (2015) teszt

Nem lett rossz. De van ám ára ezeknek.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38136) trassher válasza F_Gergely (#38130) üzenetére


trassher
addikt

Betolásra ez is beindult bár én olyankor nem indítózok. :DDD

zolikaDB: Őt találtam én is pont, nem bánnám ha megtudná csinálni. Időben mennyi egy ilyen művelet?

AMD Power: Szegénynek nem volt gazdája ezelőtt de majd én gatyába rázom. Na meg ha azt nézzük csak 15 éves autóról van szó.

Redmi Note 7

(#38137) AMD Power válasza trassher (#38136) üzenetére


AMD Power
titán

Persze. Jó mondjunk kezek még aránylag "filléres" dolgok. De szépen lassan összeáll a gép. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38138) haddent válasza AMD Power (#38135) üzenetére


haddent
addikt

Egyre jobban szúrják ezek a számok a szemem, hogy közel 2 tonna és 1.6 :DDD Biztos jó, és haszongép, itt valóban csak a fogyasztásra kell rámenni, de azért elég érdekes. 8 emberrel meg csomaggal megpakolva közel 3 tonna is lehet akár :F

(#38139) trassher


trassher
addikt

Most lementem és beindult egyből az autó. Másodjára is, harmadjára már tekert de beindult akkor is. Ki érti ezt? :U

Redmi Note 7

(#38140) Skizz válasza trassher (#38126) üzenetére


Skizz
addikt

Akkor Lnézést. Mentségemre szóljon, hogy nekem is egyik pillanatról a másikra produkálódott ez a jelenség, szóval oxidálódhat annyira az akkusaru már egyik napról a másikra, hogy elvész végleg a kontakt. Annakelőtte nekem is pöccröff volt minden körülmények között, aztán egyszer csak kopp.

Jók ezek a tízenezres villámtréfák, csak amikor 1 hónapban a harmadik ilyen jön elő, az akár siralmas is tud lenni. :(

#38135: ez pont az a kategória (mármint motorban) ahol nagyon jól jön ez a kis szaros. Az ilyen tipikus flottadízelekben kritikán aluli mostanság az opel. Másrészről viszont ez használtan nem tudom kinek lesz jó. Én pl. nem vennék majd egy visszatekert tizenéves biturbót, ami világéletében 2 tonnát vont hébe-hóba olajcserével. :F

[ Szerkesztve ]

(#38141) Markizmark válasza F_Zolee (#38120) üzenetére


Markizmark
addikt

Mennyivel több az a 7 liter a megszokottnál?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#38142) mohabá 007 válasza F_Zolee (#38124) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

A motor nem akar felpörögni?Gyengébbnek érzed az autót?Hirtelen gázadáskor a motor megtorpan,esetleg bedadog? Min 15%-al megnőtt a fogyasztás?
A lambdaszondát oszcilloszkóppal ellenőrzik.Azt írtad,hogy a műszakin "bemérték" Csak ott derült ki a lambda szonda gixer amikor diagnosztikára lettek küldve dolgok... azt meg nem mondták meg melyik rossz. A CO mérés meg mégis jó lett. :F :O

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#38143) F_Zolee válasza Markizmark (#38141) üzenetére


F_Zolee
veterán

Olyan 6.2 körül szokott lenni. Átlag 10km/h-val talán gyorsabban mentem az utóbbi időszakban. Ennyit számítana? :F

(#38142) mohabá 007: nincs semmi ilyesfajta hiba. Max annyi, hogy gyorsításnál nem egyenletesen "húz" melegebb időben. Én nem írtam olyat, hogy műszakin mértek volna rajta bármit is. Csak annyit mondtam, hogy előtte égett a lámpa de kialudt mire elvittem vizsgáztatni. Előtte voltam ismerősnél ránézni a hibakódra és diagnosztika közben a második szonda mutatott szép egyenes jelet. :F
Na meg kitudja mikor volt benne csere, mert nem tudni az előéletét. Lehet még a gyári van benne. :F

[ Szerkesztve ]

(#38144) Declare válasza trassher (#38139) üzenetére


Declare
őstag

En nem ertem, csak megertem :D Tudom milyen erzes, ha nem müködik valami, de ha odaersz a szerelöhöz, minden tökeletes :D

(#38145) AMD Power válasza trassher (#38139) üzenetére


AMD Power
titán

Ez érdekes. Nem lehet ,hogy valami elektronikai hiba volt. Nekem volt olyan a Clional ,hogy dettó ugyan ezt produkálta. Betoltad elindult. Utána egy ideig jó volt. Majd megint nem indult. Majd mint kiderült valami csatlakozó nem volt rendesen összedugva. Mikor úgy lógott a kábel jó volt, ha nem olyan pózban állt akkor meg nem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38146) AMD Power válasza Skizz (#38140) üzenetére


AMD Power
titán

Értem én amit írsz. És van is benne valami. Mondjuk nálam jó mert ez a rizikófaktor kiesik. Én nem veszek dízelt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38147) F_Gergely válasza trassher (#38139) üzenetére


F_Gergely
őstag

Gyújtáskapcsolót nézted? :)

(#38148) adidas4death válasza adidas4death (#38036) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Erre esetleg tud valaki valami okosat? :B

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#38149) mephi666 válasza adidas4death (#38148) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem nem alapjárati motor, mert ott üresben meg kinyomott kuplunggal inkább felakadna a fordulat, mintha állnál a gázon... ilyen dadogós baja miénknek is van, ami nálunk csak üresben jön elő meleg motornál... ma amúgy is itt van a gép a szomszéd szervizben teljes vezérműszíjkészlet+vízpumpa-cserén, mondtam nekik ezt is, hátha tudnak rá valami okosat (én arra tippelek, hogy gyújtáselosztó, vagy trafó szórakozik)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#38150) trassher


trassher
addikt

Leadtam az ótót a szerelőnél. Azt mondta g astra 1.4 önindító 170.000km-nél szokta megadni magát, ebben 211.000 km van. Mondta is egyből hogy nagyon döglött ahogy indít. Komplett felújítás 14 papír. Ezzel már ebben a hónapban 52.000-nél járok, még jó hogy leszoktam a bulizásról. :DDD

Redmi Note 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.