Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38951) #81556480


#81556480
törölt tag

A 4x100 opel vectrának mennyi az agyátmérője ?

(#38952) zolikaDB válasza trassher (#38949) üzenetére


zolikaDB
veterán

És a 110 lovasoknak milyen színű? :) Ugye a kezdetekben a 90LE után jöttek a kettőstömegűs ZZ motorkódos 110LE-sek.

(#38953) AMD Power válasza trassher (#38949) üzenetére


AMD Power
titán

Ok , én megnézném de nem az enyém a céges autó. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38954) haddent válasza zolikaDB (#38952) üzenetére


haddent
addikt

Én a napokban láttam egy elég öregecske Passatot. Nem úgy öreg, csak még nem ez a nagyon hányadék dizájn, hanem egy szebb, régebbi, elegánsabb. Az volt rajta. hogy Passat W8 :Y Na egy olyat elfogadnék szívesen. Biztos iszonyat bonyolult, de egy-két leírás alapján úgy tűnik, hogy "kompakt" V8 ami azért nem rossz dolog ;]

[ Szerkesztve ]

(#38955) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Itt vajon mit akart. :F [link]

(#38956) mephi666 válasza F_Zolee (#38955) üzenetére


mephi666
nagyúr

tegnap történt? nem lehet, hogy rosszul reagált egy nagyobb széllökésre? tegnap mentem szüleimhez falura és főúton 80-90 környékén éreztem azért, hogy toszogatja oldalról a szél a gépet és nem sokan emberkedtek előzgetéssel... aki mögöttem jött, tisztes követési távolságot tartott, mögötte a többiek szintén

úgy néz ki, az alapjárati hengerkimaradozás megszűnt, szép a hangja a gépnek így beállított gyújtás után :K már csak az óracsoportot kell kicserélni, ajtókárpitokban bolhákat pótolgatni, ne zörögjenek és utána egy teljes külső-belső takarítás és jók vagyunk :K

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#38957) Skizz


Skizz
addikt

No, asszem ma lelőttek. 30 rugó minyimum. :(

Amúgy az egr ma nem mondott semmit. Pedig motorféket nem sajnáltam, de meg se nyikkant. Ez már megint egy olyan hiba lesz, hogy megnyugszom, és amikor egy kicsit jobban mennek a dolgok, akkor néha emlékeztet a bűneimre. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38958) trassher válasza zolikaDB (#38952) üzenetére


trassher
addikt

Jogos, én írtam el. :) A 110 ló a piros DI.

AMD Power: Akkor ez rejtély marad. :D

Redmi Note 7

(#38959) gban válasza Skizz (#38957) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hol, merre, mennyivel, miből, mivel (autó), mivel ("fényképező"), mikor vetted észre és hogy, miből gondolod hogy tuti lelőttek?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#38960) Skizz válasza gban (#38959) üzenetére


Skizz
addikt

Trafihunteren bejelöltem. Dunakanyar, zebegény-szob között egy s-kanyaros, emelkedős, beláthatatlan szakaszban (47.808406,18.901408) 60 aztán 40-es tábla. Szabálytalanul parkoltak keresztben egy kereszteződésben tompítottal az út közepén. Nemtom mennyivel mehettem. (nyilván nem 110-zel, az ott fizikailag lehetetlen) Szerintem 60-65 körül lehetett, amikro kibukkantam, ott persze satu - 2en mentek előttem, ők is ugyanígy 60-65 aztán satu. Ott mindenki ennyivel megy mert faszkodás az a 40-es tábla. Az átlag tempó ott egyébként 10-ből 8 autósnál a 75-80km/h.

Egy Hastra volt. Én 2 derék bedolgozót láttam ülni benne, de aki előttem ment ismerős volt, utána mondta, hogy ő kamerát vélt felfedezni a kocsiban. Franc se tudja... attól függ milyen tempóban rögzíti a megengedettnél nagyobb tempót az a szar, ha elég neki pár másodperc, akkor várom a csekket. Némi sansz azért van rá, hogy megúsztam.

(#38961) gban válasza Skizz (#38960) üzenetére


gban
Közösségépítő

Attól is függ, milyen az autód.
Én pl. ha 65-öt mutat az óra, akkor 55-57-tel megyek, ha a 40-nél 59-re van mondjuk belőve, akkor megúszom.
Kérdés, a te órád mennyit csak ha csal.
Meg ha sorban mentetek, lehet lefékeztél mire rád állt a lézer - ha volt. Pláne ha 3. voltál a sorban.
Plusz ha kitakarták a rendszámod az előtted lévők, pláne bizakodhatsz.

Postázást nem vállalok.

(#38962) Skizz válasza gban (#38961) üzenetére


Skizz
addikt

Kitakarni nem hiszem hogy kitakarták, de a többi faktor él. Reménykedem... Pont most készülök lakatolni, majd annyi lenne a bírság mint amaz. :(

Amúgy rettenetes, hogy mekkorát tud fékezni ez a dög. Már második alkalom, hogy satuzok, Először egy kutya kalafaszált az úton és mivel jöttek szembe, muszáj voltam megállni mert pont a jobb kerék előtt limbózott (éljenek azok akik kirakják a kutyát sétálni mert úgyse bánt senkit stb...). Mindkét alkalommal erős lejtőnek, a szemeim ki akartak esni a helyükről úgy feszültem rá az övre. Hiába a másfél tonna, 4 tárcsába azért nagyot lehet harapni.

[ Szerkesztve ]

(#38963) gban válasza Skizz (#38962) üzenetére


gban
Közösségépítő

Bízhatsz abban is hogy azért álltak oda, mert ügyeskedtek - írtam korábban, egy rendőrautó azt csinálta, hogy az út szélén állt, és ha elment valaki, villantott.
Visszamentem, hogy mégis miért fotózott, nem is mentem gyorsan, erre látom, nincs is gép.
Kérdem, lefotóztak, azt mondja, azt nekem kell tudni hogy gyorsan mentem-e.
Ja, persze, gép nélkül, mi?
Vagyis várták a "biztosra menő" kuncsaftokat...

Postázást nem vállalok.

(#38964) Skizz válasza gban (#38963) üzenetére


Skizz
addikt

Igen álltak már ugyanitt kb. 1 hónapja is kamera nélkül. Nővérem akkor futott bele, azt hitte lelőtték és vaklárma volt. Hát nagyon jó volna megúszni, megvan rá a sansz, csak hát nagyon gyanús, hogy jutott ide azokból a kamerákból egy, ami most annyira kellett nekünk mint egy falat kenyér és útfelújításra se kellett pont a pénz, csak erre.

(#38965) haddent válasza Skizz (#38964) üzenetére


haddent
addikt

Az a kis kamera amit szépen okosan belecsavaroztak facsavarral a középkozonolba az semmi, abból sebességet nem mérnek :DDD A trafi az egy igen terebélyes szép nagy jószág, még ez az új vida is. Ijesztgetnek itt mindenkit, hogy milyen 10 Forintos méretű kamera... aha.. csak az nem fog sebességet mérni :C Nekem rengetegszer volt ilyen "baszki most azért mert 10 -el többel?" helyzetem és soha nem jött semmi. Vagy szerencse, vagy jók a reflexeim, vagy a rend őrei is azért valamelyest tudják, hogy mire kell vadászni (nem rám). Egyébként az új csodatrafi pl átlagsebességet mér ami szerintem tök jó, mert most ha épp felváltok akkor lehet, hogy megugrik 65 -re, de amúgy megy végig 55 -el megyek. Én a helyedben nem aggódnék, és 30 rugó nem a minimum ,hanem az abszolut maximum amit kaphatsz :K

Én láttam már szemtől szemben vidát v hogy hívják a csodakandikamerát, akkora mint egy normális szép projektor. Egyáltalán nem kicsit, két lencse van rajta. Kb. mint egy 3d projektor tényleg :DDD

ilyen

[ Szerkesztve ]

(#38966) zolikaDB válasza haddent (#38954) üzenetére


zolikaDB
veterán

B5.5, egyik legszebb Passat szerintem. Itt egy íráska róla: [link]
Mondjuk a hangja az maga a heaven, legalábbis youtube alapján :D Debrecenben én is láttam egyet már a Pásti utcán, szép, mint minden társa, de ez különleges is.

Skizz: tipikus Opel :) Amikor nem számítasz rá, jön a baj :DDD Nálam is.

(#38967) trassher válasza haddent (#38965) üzenetére


trassher
addikt

Majd akkor lesz itt öröm ha olyan állapotok lesznek mint ukrajnában. :))
Rendőr áll az út szélén, kinyújtott kezében cipős doboz. Elmész mellette, 100 méterrel arrébb rendőrautó. Megállítanak és közlik hogy a kolléga bemért. X hrivnya a bünti. Megírják a papírt, bementek az örsre és befizeted.

Redmi Note 7

(#38968) Skizz válasza haddent (#38965) üzenetére


Skizz
addikt

Persze, a fedélzeti kamera azt tudom hogy nem az. A kérdéses csupán, hogy ki látta jobban, mivel rettenetesen tükröződött a szélvédőjük. Én egy jóembert láttam az anyósülésen, ismerős meg kamerát (valahol). De az biztos hogy nem az új cucc volt akkor, mert azt úgy tudom hogy nem autóba szerelik, hanem útszélre fixen. Na majd meglátjuk. Ahogy legtöbbször vezetek... egyrészről megérdemelnék már egy csekket, másrészről frusztrál, hogy egy abszolút átlagos, hétköznapi helyzetből van kilátásban az a csekk. :D

(#38969) trassher válasza Skizz (#38968) üzenetére


trassher
addikt

Lesz belőle fix és autós is. Volt szerencsém látni. Bazi nagy, sok lencsés jószág.

Redmi Note 7

(#38970) Skizz válasza trassher (#38969) üzenetére


Skizz
addikt

Legalább nem lehet elrejteni.

Trafihuntert amúgy használjátok? Mennyire naprakész általában?

(#38971) trassher válasza Skizz (#38970) üzenetére


trassher
addikt

Én nyár óta használom, elég jó. Ugye amit a rendőség kiad hogy hol mérnek és mikor az csak egy tájékoztató jellegű dolog. A felhasználó bejelentések viszont nagyobb részt helyesek és frissek.

Redmi Note 7

(#38972) gban válasza Skizz (#38970) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én nem használom, nincs UIQ3-ra :DDD

Postázást nem vállalok.

(#38973) Skizz válasza trassher (#38971) üzenetére


Skizz
addikt

Aha. Nálam csak az a baki, hogy havi 200 megám van ingyé, szóval a háttérben nem tudom futtatni, csak néha rápeslogni. Persze az is több a semminél.

gban: nem is hallottam még iylenről. :D

[ Szerkesztve ]

(#38974) Kickass válasza zolikaDB (#38948) üzenetére


Kickass
őstag

ez se teljesen igaz, legalábbis legjobb tudomásom szerint a 2.0DTI saját fejlesztés
Isuzu alapokra az 1,7 dízel épül

(#38975) gban válasza Skizz (#38973) üzenetére


gban
Közösségépítő

SE P1i
Jó a leírás:
Billentyűzet: nincs :))

Postázást nem vállalok.

(#38976) Skizz válasza gban (#38975) üzenetére


Skizz
addikt

Nagyon menő. Ilyen tollas jószágot évek óta nem is láttam. :D

(#38977) zolikaDB válasza Skizz (#38976) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az über istencsászárkirály készülék volt - vagy 10 éve. Nekem P990 volt.

(#38978) gban válasza zolikaDB (#38977) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az a baj hogy nincs mire lecserélnem - nem kell hülyének nézni :B
Amit tud, és más nem nagyon, vagy nem így egyben:
Álló kijelző, qwerty, autofocus 3mp kamera vakuval, kamera gomb (2 állású, először fókuszálok, majd akkor csattintom el ha jó minden), nem túl nagy (alig nagyobb mint a hagyományos telók), érintő.
A mai qwerty-sek jóval nagyobbak (az álló kijelzős magasabb, a fekvő eleve túl széles), meg érzésre sokkal sérülékenyebbek.
Ami még jó, hogy nem a fél évig jó microUSB-s a töltője, illetve adatátvitele.
Ami nem jó, hogy nem fejlesztenek rá semmit, térkép Sygic 2009 a legújabb, lassú is pl. filmnél, de máshol igazából nem kell gyorsaság. Wifi lehetne jobb. Filmnézésre nem az igazi, bár vészmegoldásnak elmegy.
Viszont masszív, stabil, leesett párszor, de kutya baja. Akkuja is hibátlan - mindezt ennyi idősen, szerintem nem gyenge a minősége.

Postázást nem vállalok.

(#38979) zolikaDB válasza gban (#38978) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem nezlek annak, mondom nekem is volt UIQ. Nem veletlen csatangolok majd 10 eve egy techportalon napi rendszeresseggel :DDD
Amit elfogadnek igencsak, volt is anno, az egy Nokia E60 (vagy E61). Parom E72-eset bagoert vettuk makulatlan allapotban hazhoz szallitva, amikor ezek mar lecsengtek rég. Nagyon szerette, a fiokban pihen.

(#38980) gban válasza zolikaDB (#38979) üzenetére


gban
Közösségépítő

Lehetett volna bármilyen Nokiám, tök ingyen, én mégis ezt választottam :B
Nokia szervizben voltam vezető 8 évig :DDD
Felsoroltak mind fekvő kijelzősek.
Valamint a P1i nagyon tuti megoldása a kevés gomb - ilyet sem csinál senki.
4x5 csak, ebből 3x5 két oldalra billenő - sokkal tutibb a kezelése, mint a sok apró gombnak.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#38981) trassher válasza Skizz (#38973) üzenetére


trassher
addikt

Az adatforgalom ne zavarjon, nagyon minimális amit elfogyaszt. Egy múltkori hazaúton ami 100km nem egész 1 megabájtot használt összesen.

Redmi Note 7

(#38982) Skizz válasza trassher (#38981) üzenetére


Skizz
addikt

Hm, mondjuk az tényleg lófütty. Bár nálam a gps-t is kikövetelte magának.

(#38983) Markizmark válasza Skizz (#38968) üzenetére


Markizmark
addikt

Ha az anyóson ült valaki akkor nem hiszem, hogy mértek. Általában az anyós fejtámla helyén van a tafi, mögötte meg a hátsó ülésről kamillázik a közeg.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#38984) Skizz válasza Markizmark (#38983) üzenetére


Skizz
addikt

Igen, hát ez a kérdéses. Majd lesem a postaládát.

Ma szakadó hóesésben jöttem haza. Brillantisok jól kipihenik magukat a garázsban, ahogy elnézem ez az idő még így marad egy ideig. :U Egr továbbra sem panaszkodik. Nembaj, majd kivillan a lámpa mikor ideér a bírság. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38985) Skizz


Skizz
addikt

Ti milyen izzót használtok? Refivel látok már annyit amennyit tompítottal kéne.

(#38986) 7Sony7 válasza Skizz (#38985) üzenetére


7Sony7
addikt

12V -osat. ;] Én valami Osram All season nevűt, ha jól emlékszem. 130% os. Sárga fényű, ezért csak annak ajánlott, aki szereti. Aki először lát ilyet este, azt hiszi fel sincs kapcsolva, mert teljesen másak a szinek.

Kolegám vett ezt a Mol-os Osramot, azt mondja, jobb, mint a gyári volt.

Én, ha ez kiég, valószínűleg Osram Night Breaker Unlimitedet veszek, vagy valami erős sárgát osramból, v. tunsgramból.

-

(#38987) Skizz válasza 7Sony7 (#38986) üzenetére


Skizz
addikt

A night breaker állítólag hamar kiég.

Nekem mondjuk a búrát is políroznom kéne. De az izzók is szarok az kétségtelen. De a 12v-ot észben tartom, köszönöm. :DDD

(#38988) zolikaDB válasza Skizz (#38984) üzenetére


zolikaDB
veterán

Neked Barum van? Kollega akar a 75 lovas Octaviara, mondtam neki, h arra boven jo ez a gumi.
Mik a tapasztalataid vele?

(#38989) Markizmark válasza Skizz (#38985) üzenetére


Markizmark
addikt

Night Breaker Ultimated, nekem bejött. Jó fehér színe van és látok is szépen.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#38990) w333


w333
félisten

Na végül az alapjárati motor kitisztítva igaz hogy egy kis (sav alapú felnitisztítóval + víz de most már könnyen nyit + zár a szelep persze alaposan kiszárítottam) aztán a gázpedál kábelén állítottam kicsit mert kb. 1-2cm nyomáspontig semmi nem történt, mentem vele egy nagy kört és azt vettem észre hogy sokkal harapósabb lett, viszont melegen még mindig néha beremeg (mintha le szeretne állni) és azt vettem észre hogy a kipufogó csövön mintha kicsit köpködné a benzint, bár simán az is lehet hogy csak kondenz gáz :))

Tippek jöhetnek, menet közben nincs rángatás, se semmi, szép egyenletesen megy, de melegen kicsit néha berángat az alapjárat (pl. ha lámpánál állok), sőt ha melegen indítom pl. parkolóban akkor néha egyből leáll ha leveszem a lábam a gázpedálról, aztán elindulok vele szépen megy majd lámpánál megint berángat az alapjárat, mi a fene lehet ez ? :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#38991) AMD Power válasza Skizz (#38984) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem még a Barum Polaris 3 van fönt. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38992) 7Sony7 válasza w333 (#38990) üzenetére


7Sony7
addikt

Ez olyan mintha sok benzint, vagy kevés levegőt kapna.

-

(#38993) w333 válasza 7Sony7 (#38992) üzenetére


w333
félisten

Köszi ... :R

Holnap leveszem a levegőszűrőt, ki tudja mikor volt cserélve / tisztíva :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#38994) Skizz válasza zolikaDB (#38988) üzenetére


Skizz
addikt

Majd lesz ha nem esik a hó. :D

Az egyes már volt alattam egy 1.4 98 paci clion. Zajos volt és rázós, de stabil szárazon-vizesen amennyire azt a kis gyöszt hajtottam (nem nagyon). A kettes majd most kiderül. Tesztek alapján egész fasza.

Más: a fogpasztás búra polír az jó?

[ Szerkesztve ]

(#38995) 7Sony7 válasza w333 (#38993) üzenetére


7Sony7
addikt

Nincs mit. Ez csak tipp, de remélem bejön. Ez a "melegen dús keverék" előállhat valami beállítás hibából is, de ahhoz nem értek.

-

(#38996) AMD Power válasza zolikaDB (#38988) üzenetére


AMD Power
titán

Jövőhéten már nálam is itt lesznek a Barum Brillantis 2 új gumik. :K Tesztekben jó volt.

Skizz A "sima" Barum Brillantis a teszteke elbukott.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38997) gzbotii válasza w333 (#38990) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem is hasonló most, Lambda szonda lesz nálam a ludas szerintem

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#38998) Markizmark válasza AMD Power (#38996) üzenetére


Markizmark
addikt

Kedden nálam is a Hankook k425-ök. :D

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#38999) Skizz válasza AMD Power (#38996) üzenetére


Skizz
addikt

Pedig hétköznapi szinten simán használható volt. Tény, hogy nem volt nagy eresztés, de semmiképp se tescos-szint.

(#39000) w333 válasza gzbotii (#38997) üzenetére


w333
félisten

Én pedig egyre jobban gyanakszom az EGR szelepre, bár ki tudja ... igazából kb. 3 hónap múlva megyek Erdélybe ott van hozzá hely + szerszámok és nagybátyámnak (szerelő) + haverjének is Vectra van, szóval valamit majd működünk rajta, amit tudunk azt mind megcsinálunk rajta :)

Szerk.

Másik kérdés ... bal első féktárcsa kicsit kopott és már látok benne egy vájatot, valaki tud valami olcsó helyet ahonnan beszerzem a 2 első féktárcsát + fékpofát ? :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.