Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30301) erikke17


erikke17
őstag

Üdv.

Körülbelül 3 hete írtam az egyik görgőm elkezdett kattogni csere után 2 héttel pedig zsír új, és nincs túlfeszítve.
Holnap megbontjuk szerelővel megint, hogy melyik az és cserélve lesz..
Jelenleg INA szett van benne, a két görgő közül valószinűleg a kisebbik csinálja, most webshopban féláron vannak(kiárusítás) ezek a cuccok, van Febi és SKF.
Melyik lehet a jobb? INA az nem akciós azért gondoltam Febire vagy SKF-re.

Előre is köszi :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#30302) adorjant válasza erikke17 (#30301) üzenetére


adorjant
senior tag

Engem is kikészít a cincogás...
Szíj 1 éve cserélve,feszítő is cserélve,gyári,és megint cicereg a rohadékkkkkkkkk :W :D

(#30303) Dr. Gonzο válasza lafaty80 (#30297) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

"Azóta észrevettem hogy ugyanúgy random módon megtorpan az autó, legtöbbször talán akkor amikor tartom a gázt, majd kicsit odalépek neki, de volt már hogy gyorsítás közben is előjött."

EGR szelep hibája is teljesen ugyanezt a jelenséget produkálja!
Tapasztalatból mondom, nálam 2 ment tönkre, ugyanezzel a jelenséggel.

[ Szerkesztve ]

(#30304) Pitu válasza Petya25 (#30300) üzenetére


Pitu
aktív tag

Csak tipp: hőtágulás?

(#30305) erikke17 válasza adorjant (#30302) üzenetére


erikke17
őstag

Totál kikészít engem is... Jóhiszeműen na mondom eljött az idő ki lesz szépen cserélve szép csendes lesz, jó is volt 2 hétig utána hidegen cicereg aztán ha bemelegszik kussol.
Konklúzió: Rosszabb lett mint volt, tanulság ami jó ahhoz ne nyúlj.. :(((

Te milyet raktál fel? :)

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#30306) lafaty80 válasza Dr. Gonzο (#30303) üzenetére


lafaty80
őstag

A vicces, hogy mint kiderült 2 hónapja kb. kicserélte az előző tulaj az EGR-t, zsír újra. Elvileg komputer szerint jól működik, de hihetek egy gépnek? :) (a egr lefalazással, vagy egr kikötéssel próbálkozhatok(ez érdekelne jobban) ?)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#30307) realmadrid válasza Petya25 (#30300) üzenetére


realmadrid
aktív tag

Szia, elég az első kattanásig tölteni, mert ebben a melegben nem tud rendesen szuszogni a tankod, ha tele van. Jobb, ha mindig magad csinálod.

A sas nem vadászik legyekre

(#30308) Lomha 8V válasza erikke17 (#30301) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Mindkettő jó, de ha lehet választani akkor inkább SKF.

(#30309) Dr. Gonzο válasza lafaty80 (#30306) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Az első alkalommal nálam 3 évig rángatott, mire a komputer kiírta a hibát!
Akkor csere lett.
A következő alkalommal leprogramoztattam!
Olcsóbb mint az új EGR szelep és ráadásul végleges megoldás!

(#30310) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Na, ilyen is van: Champion pollenszűrők.

(#30311) lafaty80 válasza Dr. Gonzο (#30309) üzenetére


lafaty80
őstag

Ööööööö.....a "leprogramoztattam" mit jelent?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#30312) Anulu79


Anulu79
addikt

Nem tudom, hogy kérdeztem-e már de a ráncfelvart Zafira 2004-es évjárat 1,6-os motor (101 LE) jó választás? Érdemes foglalkozni a gondolattal? Most 1,4-es 80 LE-s autóm van. Éreznék változást a teljesítményben? Nem száguldozni, meg gyorsulgatni akarok csak jó lenne úgy felmenni egy nagyobb, hosszabb emelkedőre, hogy ne kelljen soakt vissza váltogatni. :)

(#30313) zolikaDB válasza Anulu79 (#30312) üzenetére


zolikaDB
veterán

1.9 TDI. Abban van olyan is, amit nyomatéknak hívnak, ez meg jó városba, bár ott eszeget, meg lemenni vidékre :DDD

(#30314) adidas4death válasza lafaty80 (#30311) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Gondolom kikapcsoltatta az ECU-ban, hogyha leszedi a szelepet, akkor ne dobálja tele a csomeszt az EGR szelep hibával. (de javitsatok ki ha tévedek, mert csak találgatok :DD
Én is ezen gondolkodom mostanában, mennyi volt leprogramoztatni? :U az EGR helyét meg csak lefalaztad és kész ugye? :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#30315) zolikaDB válasza adidas4death (#30314) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az EGR-t nem szedik ki, hanem egy ide szabott lemezzel lezárják, és működése megszűnik. Nade, ezt elkezdi jelezni a computer, ami emiatt retorziókat von maga után, meg világítani is fog a hibajelzés ugye. A motorvezérlőt módosítják úgy, h ezt a hibát hagyja figyelmen kívül és ne jelezzen, hiszen ennek működése nincs befolyással az autó egyéb funkcióira.
Másik dolog, hogy az én 2004-es Z14XE motoromban ez gyárilag van lefalazva és gyárilag van rajta olyan motorvezérlő software, ami ezt a helyzetet kezeli. Ami egyben nálam a legfrissebb is, 2 éve lett feltöltve.

(#30316) adidas4death válasza zolikaDB (#30315) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Tehát akkor ha az EGR "ki van iktatva" akkor nem lesz negativ hatással se a fogyasztásra se a teljesítményére az autónak? Sőt még jó is annyiból hogy nem kell vele szöszmötölni ha rossz, meg amiatt nem fog rángatni? Mert ez igen jól hangzik. :DDD
Nemrég kezdtem el ebben a témában olvasgatni de erre választ még nem találtam.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#30317) lafaty80 válasza adidas4death (#30314) üzenetére


lafaty80
őstag

Hát akkor én halfsoft-osan programoztam le :) Ma hazaúton kb. 20km-t tettem meg lehúzott EGR csatlakozóval. Bár kétkedtem, mert ha már most is rektes, akkor lehet hogy nem zár rendesen, de minden mindegy alapon ennyit megért.
Ugyanazon vezetés/táv mellett 20-5 arányban volt EGR/lehúzott EGR torpanás (ráadásul lehúzott állapotban ezek sem annyira voltak vészesek, de voltak)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#30318) Mikuland válasza Anulu79 (#30312) üzenetére


Mikuland
tag

Nekem 99-es 1.6 van, nem egy száguldó cirkusz, de Én már öreg vagyok a rakéta üzemhez. :DDD
Azért kényelmesen lehet hajózni vele, néha kipörgetem 4000 fordulat környékére, hogy ne legyen olyan lusta mint én.
Az a lóerő többlet elkel a tömegtöbblethez.

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#30319) Anulu79 válasza Mikuland (#30318) üzenetére


Anulu79
addikt

Fogyasztársól tudnál írni? Vagy valami hibáról ami jellemző rá? Hidrotőkéről beszéltek nekem, hogy az Opel betegség. Nem vagyok guru szóval fogalmam sincs. :)

[ Szerkesztve ]

(#30320) Mikuland válasza Anulu79 (#30319) üzenetére


Mikuland
tag

Ezzel engem is megfogtál, Én is csak nyomom a pedált.
Ecotec moci eszi az olajat, 6,4-7,4 l/100 között jár a fogyi, persze rövidtávon ez több lehet.
Az enyém olyan halk, hogy többször is lefullasztom! :W :K
Öregedő műanyag alkatrészek, fakuló gumicsík az oldalán, mikor vettem egy stabit kellett cserélni.

[ Szerkesztve ]

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#30321) zolikaDB válasza Anulu79 (#30319) üzenetére


zolikaDB
veterán

Haat... Nekem minden elojott, ami elromolhat, de a hidrotoke az nem - kopp-kopp.
Fogyasztas: www.spritmonitor.de

(#30322) AMD Power válasza Mikuland (#30320) üzenetére


AMD Power
titán

Mennyit eszik nálad? Mármint olajat. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30323) Mikuland válasza AMD Power (#30322) üzenetére


Mikuland
tag

Most nem nyitogatom, mert letoltak, hogy rontom az Opel megbízhatósági mutatót. :DD
Olyan 4000 km után 1 liter, face topiktárs megnyugtatott az Ő 1000/1 liter fogyással. :Y

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#30324) Anulu79 válasza zolikaDB (#30321) üzenetére


Anulu79
addikt

Ebben az oldalban annyira nem "bízom" mert szerintem nálunk "vízesebb" a benzin. :)

(#30325) AMD Power válasza Mikuland (#30323) üzenetére


AMD Power
titán

Figy! Ennél nagydob baja soha ne legyen. Bárcsak minden autónak ez lenne a legnagyobb baja... ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30326) Mikuland válasza AMD Power (#30325) üzenetére


Mikuland
tag

Köszi és lájk! :))

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#30327) Spancer RE válasza Anulu79 (#30319) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

Ha Z16XEP a motor (2003-tól gyártották), akkor nincs benne hidrotőke. :)

"Opel betegség" imádom ezeket a szövegeket :DDD más autóban soha nem fordul elő, mint az olaj fogyasztás meg a rohadás, az is mind "Opel betegség"

(#30328) erikke17 válasza Lomha 8V (#30308) üzenetére


erikke17
őstag

Rendben köszi az infót akkor SKF lesz. Valahogy amúgy én is erre szavaztam volna, mivel hosszbordásom is az és elég minőségi darabnak néz ki! :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#30329) Anulu79 válasza Spancer RE (#30327) üzenetére


Anulu79
addikt

Ő róla van szó. Ő pedig a másik versenyző.

Más autóba nincs Opel betegség. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30330) Anulu79 válasza Anulu79 (#30329) üzenetére


Anulu79
addikt

Ezt most találtam. Ráadásul itt van a szomszédban. Ránézésre van valami ellen vélemény? :)

(#30331) AMD Power válasza Anulu79 (#30330) üzenetére


AMD Power
titán

Figy! Menj el néz meg párat. G, Zafirát ami tetszik. Ha van mód van rá menj is velük. Utána sokkal könnyebb lesz. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30332) Anulu79 válasza AMD Power (#30331) üzenetére


Anulu79
addikt

A teljesítménytől nem félek. A mostanimtól csak jobbra számítok. :) A B-set holnap megyek megnézni. A masikat csak akkor lesem meg ha a B-sel csalódás történik. :)

(#30333) AMD Power válasza Anulu79 (#30332) üzenetére


AMD Power
titán

Nem csak feltétlenül a teljesítményre gondoltam. Az mennyire érzed jól magad benne. Nekem pl a Polo motorikusan erősebb volt (Nm) de az Astrát egyszerűen jobb vezetni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30334) adorjant válasza erikke17 (#30305) üzenetére


adorjant
senior tag

Eleinte Gates,de több helyről is panaszt hallottam rá,így most kipróbáltam egy olcsó Daycot,hát 1 évet bírt :)
Volt még talán Conti is. Persze gondolom nem futnak már ezek teljesen simán így 13 évesen,és hamarabb elhasználódik,pedig görgő is volt már cserélve,ahol kopott volt (mert pl generátor vezető görgőt még soha nem cseréltem egy autón sem,ezidáig :D )
Persze ez is olyan dolog,hogy szerintem az emberek 90%-nak fel sem tűnne a hang, de engem kikészít :D

Zafira 1.6-hoz csak annyit a kollegának,hogy én egyáltalán nem javaslom. Nagyon rövid váltóval szerelik, így persze valamennyire rugalmas, de hangos (autópályán főleg). Nem mellesleg tizenévesen biztosan szereti a motor is :)

(#30335) Anulu79


Anulu79
addikt

Valaki nem lakik Mosonmagyaróvár felé? :) Vagy ezt a kereskedést nem ismeri? Amúgy döntötem és sok vacilálás után az lett, hogy a Zafira ugrott (nam hazsnálnám ki a méretét tekintve) a kiszemeltek közül. Maradt a G Astra az Opelek közül.

(#30336) Anulu79


Anulu79
addikt

Jött két versenyző ami képek alapján barátibban néz ki. Az egyik ez lenne a másik pedig Ő. Valami észrevétel velük kapcsolatban?

(#30337) Findzs válasza Anulu79 (#30336) üzenetére


Findzs
addikt

én a kevesebb km -eset venném ha tényleg valós meg tényleg olyan pöpec a gép mint aminek leírják

bár én a 2004 -es h astrámat 1,3 millióért adtam el 62 e km -rel úgyhogy az az ár szerintem sok érte, alkudni kell masszívan
pl: [link]

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#30338) Damage401 válasza Anulu79 (#30336) üzenetére


Damage401
senior tag

Szia,

A második közel áll a valósághoz, még ha le is van mosva a kép erejéig. Duda egybe van. Astra G egyik betegsége, hogy bal duda gumi gajra megy. Viszont ha elmész megakarod nézni. Mivel ez egy kereskedés jól nézz körbe milyen autókat árul. Abból látszik, hogy tényleg normálisakat vagy sz.rik az egészbe csak vigyék lemosatom 1x azt kész. Hiába hogy képen jól néz ki, de ha pukkant kocsik veszik körül. Be se menny a kereskedésbe, hiszen ezzel az Astraval !lehet! befürödsz. Ami fontos EGR szelep szokott rosszalkodni, jelez a komputernek hogy gebasz van(ha nem rossz akkor szoftverfrissítés megoldja). Motor hangját figyeld meg, rohadás nem nagyon lesz mert egész jó karosszéria van alatta. Mindent nézz át, még a VILÁGÍTÁST is. Illetve ha tényleg nem volt törve, szőnyegek alá nézz be. Forrasztásokat nézd át, hátsó résznél csomagtartónál, illetve elől a motortérben nézz szét. Illetve félszemmel keress Autó karambolozós matricát, legtöbbször az ajtó íveknél szokott lenni. Ha ilyen van akkor vagy alkudsz belőle, vagy mész tovább. Esetleg még annyit nézz meg hogy a lámpaburák eltérnek-e. Szervizkönyve hogy megvan egyenlő a 0-al. Jó keresgélést. Szürkét nézd meg.
De előtte nézz körbe milyen a kereskedés.

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#30339) Damage401


Damage401
senior tag

Anulu,

Illetve én úgy vettem Opel Astra G, hogy Ford Focus MK1 mentem venni,szándékosan keresve a hibát :D :D

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#30340) DeFranco válasza Damage401 (#30339) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én meg úgy vettem focus mk1-et hogy astra g-t akartam venni :D

(#30341) adorjant


adorjant
senior tag

Hihetetlen,hogy a kereskedőknél a Twinport=láncos :DDD
1.2 és 1.4 Twinport láncos, az 1.6 viszont szíjas :)
Ecotecből az 1.0 és az 1.2 láncos, 1.4 1.6 szíjas.
A bigblock most nem téma :)

Egyébként ami a G astra mellett szól,hogy nagyjából olcsó minden hozzá, H Astránál azért 1-2 CAN buszos témába el lehet szórni egy kis aprót :)

Ja,csak metálszínűt vegyél,ez a kék,amit linkeltél nem az.
Mosókarc nagyon csúnya rajta,és amúgy is lesz bajod vele elég :)

[ Szerkesztve ]

(#30342) DeFranco válasza adorjant (#30341) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem minden twinport láncos?

tényleg, hogy voltak a motorok az astránál? én úgy tudom (de nem nagyon vagyok benne a témában) hogy a sima g volt az ecotec és szíjas, a classic meg twinport és láncos

hol a hiba a gondolatmenetben?

(#30343) Lomha 8V válasza Spancer RE (#30327) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Nevetséges is az a motor. Szelephézag állítás a 21. században egy családi autón. Rossz vicc.

(#30344) Anulu79


Anulu79
addikt

Na és [link]? :) Bocsi a sok linkelgetésért de bizonytalan vagyok. Innen vettem a Fordomat azért mernék vissza menni.

(#30345) mephi666


mephi666
nagyúr

a fóliázás hogy megy? ebben a dög időben egyre gyakrabban megfordul a fejemben, mert úgy fel tud melegedni kormány/váltó/ülés, hogy alig lehet már elviselni... nem a dizájn a lényeg és hogy koromsötét legyen a kocsiban, hanem a szabályosság keretein belül nyerni akarok néhány fokot az utastér hőmérsékletén... :K vagy ehhez mindenféleképp jó sötét fólia kellene, egyébként csak a sz@rnak adnék egy pofont? és fóliázásnak nem árt, ha olyan ablakra kerül, ami fel-le van tekergetve? nem karcolódik ezeken? és árban kb mire lehetne számítani egy 5ajtós f astra teljes körberagasztásánál?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30346) Petya25 válasza Anulu79 (#30336) üzenetére


Petya25
addikt

Mi a 8 éves G 1,6-ot 152e Km-rel adtuk el szervizkönyvvel.
Aki elvitte azt mondta hogy visszatekeri 100 alá és széttépte a könyvet. :(
Tehát óvatosan a sok év kevés km-rel.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#30347) Anulu79 válasza Petya25 (#30346) üzenetére


Anulu79
addikt

Na vazze. Az komoly ember lehetett.

(#30348) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Sziasztok!
Mit gondoltok mennyit tudok kérni az autómért?
2003-as 1,4-es G Astra Viva plusz csomagos, 5 ajtós, fehér színű. 145.000 km van benne, én vagyok az első gazdája. Törve nem volt, rendszeresen viszem szervizbe. 4 alufelnivel, új nyári gumikkal.

Családi autóként üzemel, de lassan kicsinek tűnik a család gyarapodásával. Ha kombi lenne, nem adnám el.

(#30349) adorjant válasza Dr. Gonzο (#30348) üzenetére


adorjant
senior tag

Szerintem most találkozik a kereslet a kínálattal :)

(#30350) Petya25 válasza mephi666 (#30345) üzenetére


Petya25
addikt

Beállsz a tök tiszta műhelybe (nem lakatos, nem festő) és kb 1,5-2 óra alatt felteszi a szaki. Mivel a fólia belül van nem karcolódik (nyilván össze lehet vakarni). Nekem a H kombin 25e volt egy éve, márkás egész sötétet tetettem fel, de nem a legdurvábbat. Kivülről azért valamit belátni, belülről kifele alig veszed észre. Viszont bent ülve durván érezni az ablakok közti különbséget, mivel a 'B' oszloptól hátrafele lehet nyugodtan fóliázni. Elvileg az engedélyes fóliát az első oldalablakokra és a szélvédőre is lehet rakni, de én inkább nem kockáztatnám a rendőr előtt ablakról kaparászást. :) Azóta igyekszem farral állni a napnak és egészen kivállóan működik, bent már vállalható meleg lesz csak.

[ Szerkesztve ]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.