Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106701) Tamy válasza gban (#106700) üzenetére


Tamy
senior tag

Értem, köszönöm. És esetleg ajánlott app hozzá? Vagy mindenki másra esküszik, próbálkozzak?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#106702) pompom89 válasza Tikakukac (#106695) üzenetére


pompom89
csendes tag

Sajnos eddig egyik bontónál se jártam sikerrel.Néztem ebayen, de sajnos túl sok a szállítási idő.Kaptam olyan infót,hogy nem is szokták már belerakni...nem tudom ez mennyire lenne célszerű.

Xiaomi Redmi Note 8T // PS4 Slim

(#106703) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

Valaki foncsoros lámpába próbált már OSRAM LEDriving HL Easy H7/H18 16W 12V (64210DWESY-HCB) izzókat? :B

(#106704) ncc1701 válasza metrion (#106703) üzenetére


ncc1701
veterán

Anya yarisába ment 30eFt körüli H4 osram led pár. Vetítési képe ugyanaz, nem vakít, csak világít, mint a barom. Elvileg offroad, de ejnyebejnyével átment műszakin is, ahogy volt.
Anya nagyon elégedett vele, nagyon szép fehér fénye van, tényleg rendesen látni vele.
Insigniámba jövőre veszek új lámpatesteket előre, abba is osram led fog menni a tompított helyére.

[ Szerkesztve ]

(#106705) metrion válasza ncc1701 (#106704) üzenetére


metrion
aktív tag

Én azért néztem ezt a fajtát, mert kb ugyanakkora mint a sima halogén, nincs plusz kábel meg átalakítás sem szükséges. Eredetileg a Sirius LED-et néztem de az 38 ezer Ft, elvileg az erősebb és passzív hűtéses.
Anyud Yarisa foncsoros vagy projektoros? Esőben, ködben hogy lát? Volt aki erre panaszkodott, hogy a halogén ezért rakta vissza. :F

(#106706) ncc1701 válasza metrion (#106705) üzenetére


ncc1701
veterán

Sim a foncsor, semmi extra, a legalapabb. Ködben pedig lehet, h szarabb, nem tudom, azt ugye hiába világítod meg nagyobb fénnyel, úgysem látsz jobban. Annyi, h a búra tökéletes állapotban van, se mattulás, se öregedés nincs rajta, így nem szórja a fényt.
A plusz kis kábel abban az esetben nem baj, ha van neki helye, olyan a lámpád kialakítása. A yaris lámpatestje olyan, h közvetlen a led segge látszik ki. Ahol még rámegy az egészre egy kupak, ott nem gond a plusz kanóc.

(#106707) realpopek


realpopek
tag

Sziasztok.

Esetleg tudna valaki segíteni, hogy A17dts 110LE motorral szerelt merivánál mennyinek kellene lenni az üzemanyagnyomásnak amit kiolvasok értéket a közös nyomócsőnél? Köszönöm.

,, Kis munkát kis ívben,nagy munkát nagy ívben kell elkerülni. ''

(#106708) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Mi a különbség az itt lévő "Első lökhárító alapozott" verziók között? [link] Képre ugyanaz. C Vectran kéne cserélnem első meg hátsó lökhárítót.

(#106709) ncc1701 válasza KisTücsök (#106708) üzenetére


ncc1701
veterán

Cikkszám.

Kérdezd meg tőlük amúgy. Lehet az a legjobb, ha odamész a kocsival.

(#106710) ncc1701


ncc1701
veterán

Valaki tudja, h Insignia A kormányszervóban kb mennyi olaj lehet? Még tél elött lecserélnék belőle, amennyit lehet. Mondjuk amin meglepődtem, h automata váltó olaj megy bele.

(#106711) Bilux válasza ncc1701 (#106710) üzenetére


Bilux
veterán

Dexron 6
Nekem 2L mondtak én is most tervezem átmosni, de nem tudom mi a legjobb megoldás. A leszívom feltöltöm leszívom nem a leggazdaságosabb :F

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#106712) ncc1701 válasza Bilux (#106711) üzenetére


ncc1701
veterán

Ugyanez.

Neten csak ezt a módszert látom, meg bármilyen szerelős videóban is. Ez kb ugyanaz, mint az automata váltó, h egyszerre csak a felét lehet cserélni általában.

(#106713) ArthurShelby válasza ncc1701 (#106710) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Asszem pl a diffibe is automata váltó olaj megy. Sőt, olyat is láttam már (m539 restorations), ahol a kézi váltóba automata váltó folyadékot tettek.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#106714) Integrale válasza ArthurShelby (#106713) üzenetére


Integrale
veterán

Sok BMW modellbe az a gyári olaj manuális váltó esetén is.

"Bad reklám is reklám too"

(#106715) ncc1701 válasza ArthurShelby (#106713) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja, az a srác felesbe szokta tenni, ha jól rémlik.

(#106716) body007 válasza ncc1701 (#106715) üzenetére


body007
addikt

Engem is érdekelne a mennyisége. Én levettem a szivattyút, elmostam szépen kívülről. Ezt az olajat vettem bele:
hidraulika olaj FEBI BILSTEIN 08971
piros olaj volt benne, ez is piros - és még dextron is - gondolom jó lesz :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#106717) ncc1701 válasza body007 (#106716) üzenetére


ncc1701
veterán

Holnap/csütörtökön meglátjuk, amikor szép idő lesz. Van otthon 4L castrol automata váltó olajam. Ebben az insigniában kb 3-4 éve volt felújítva a kormánymű, úgyhogy még relatív friss benne az olaj, ezért gondoltam, h most elég, ha 2-3x leszívom amit tudok, és feltöltöm. Ha bedugom az újjam bele mintáért, akkor még látszik, h piros az olaj.

[ Szerkesztve ]

(#106718) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Lealapozott első lökhárító fényezésével van tapasztalat? Nagyjából mennyit szoktak elkérni egy ilyenért?

(#106719) SPF


SPF
senior tag

Sziasztok, első lengéscsillapító cserénél miket ajánlott még cserélni? Astra J, 1.6 benzin, 2010-es, ha számít.

(#106720) SafE84


SafE84
tag

Sziasztok!
A képen látható fekete csapágy takaró, tömítő "kupakot" hol lehet beszerezni? Mi a becses neve?

Ez a váltóban van és csak rongálással lehetséges a kiszedése.
Valahonnan be kellene szereznem, vagy megoldani a sérült rész betömését.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#106721) ncc1701 válasza SafE84 (#106720) üzenetére


ncc1701
veterán

(#106722) bul07 válasza SafE84 (#106720) üzenetére


bul07
nagyúr

216.0.0101.01
Google [link]

Vagy
sabo nbr n148 7298
Google [link]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#106723) SafE84 válasza bul07 (#106722) üzenetére


SafE84
tag

Igen, ez így megvan, köszönöm.
De a Magyar megnevezése még mindig nincs meg amire hivatkozhatok a kereskedőknél, illetve én nem találtam magyar oldalt, ahol beszerezhető lenne (vagy vak vagyok).

(#106724) SafE84 válasza ncc1701 (#106721) üzenetére


SafE84
tag

Azt hiszem megtaláltam: 9120610
Ez a száma. Most már csak találnom kell egy magyarországi beszerzési forrást, aki még a héten le is tudja szállítani.

Köszönöm!

(#106725) ncc1701 válasza SafE84 (#106724) üzenetére


ncc1701
veterán

(#106726) SafE84 válasza ncc1701 (#106725) üzenetére


SafE84
tag

Igen, ezt is megtaláltam. De nincs készleten.
Nincs mese, úgy néz ki, hogy holnap nagyon sokat kell majd telefonálnom...
Azért köszönöm neked is!

(#106727) SafE84 válasza ncc1701 (#106721) üzenetére


SafE84
tag

Azt hiszem találtam:
[link]
Ugyan Ford alkatrész, de ha minden igaz, akkor ez kell nekem.

(#106728) ncc1701 válasza SafE84 (#106727) üzenetére


ncc1701
veterán

Szép találat! :)

Ugye az autógyártók max 20-25%-ban gyártanak alkatrészt, a többi beszállítóktól jön. A cikkszám az közös pont szokott lenni.

(#106729) mephi666


mephi666
nagyúr

ablaktörlő lapáthoz gumit merre érdemes keresni? vagyishogy B Zafira hátsó ablaktörlőjét néztem, hogy oda ha tudnék levágni hasonló típusú gumit, akkor kb 3 másodperc alatt ki lehetne cserélni...

felesleges lenne ezért a teljes lapátot cserélni, vagy még másik kart is venni hozzá

...úgy néztem, hogy a gumi rugalmas és alul-felül 4-4 köröm közé illeszkedik, az tartja, valamint mindkét végén ütközik... annyira rugalmas, hogy kis hajlítás után ki lehet akasztani és venni, de ha helyére van rakva, akkor "kirúgja magát" és nem esik ki

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#106730) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Sziasztok
Olyan kérdésem lenne felétek hogy egy kisebb részen a tető kárpitom le jöt a kocsin,ezt hogy lehetne vissza ragasztani vagy vissza csinálgatni szerintetek ?

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#106731) dellfanboy válasza ricsi8800gt (#106730) üzenetére


dellfanboy
őstag

injekcios tuvel kiszurod a tetokarpitot bejutattsz 1 kis ragasztoanyagot kitamasztod 1ejszakara.eskesz

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#106732) Tikakukac válasza ricsi8800gt (#106730) üzenetére


Tikakukac
titán

Jönni fog majd szépen utána az egész, úgyhogy lehet tervezni a leszedést :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106733) ricsi8800gt válasza dellfanboy (#106731) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Amugy erre gondoltam én is

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#106734) Tikakukac válasza ricsi8800gt (#106733) üzenetére


Tikakukac
titán

Az űtütő ragasztó után másra is fogsz. Tapasztalat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106735) gban


gban
Közösségépítő

Korábban írtam, eső után áll némi víz a J Astrában a pótkeréknél.
Tudja valaki az okát, nem tipp szinten?
Hátul megnéztünk mindent, sehol nem találtuk a forrását, de az útját sem.
Érdekes, nyáron nem ázik be nagyobb esőnél se mint aminél hidegben beázik - valami tömítés lesz valahol, ami melegben tágabb mint hidegben.
Talán egy német oldalon volt egy halvány utalás rá hogy a tetősín bepattintójánál ázhat be.
Erre erősít hogy hátul lóg a tetőkárpit - még nem néztem eső után, de mintha leázott volna (a kárpitos témáról ugrott be hogy rákérdezek).
Még esetleg az antennánál is lehet beázás, az van még arrafele.
Szóval tud valaki biztos infót?

Postázást nem vállalok.

(#106736) Tikakukac válasza gban (#106735) üzenetére


Tikakukac
titán

Csíkokban ragasztotok fel kis textil darabokat és kiderül merre a víz útja.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106737) gban válasza Tikakukac (#106736) üzenetére


gban
Közösségépítő

Kibontottuk a lámpa körül, meg máshol is, poros - száraz mindenhol, mi is erre gondoltunk hogy papírtörlőt teszünk mindenhova, de indokolatlan lett volna mindenhol.
Olyasmi gyanús hogy valami szivacsos rész a lökhárítónál szívja fel a vizet ami lejön a kasznin belül pl. a tetősíntől és engedi tovább és ezért nem látni a folyást.
A következő terv a tetősín kiszedés, és vagy locsolás a lukakba vagy a lukak tömítése, és kiderül, ott beteg-e.
A másik terv hogy felhívni azt az Opel szervizt akik megmondták hogy az F-nél a szőnyeg alatt rohad el a beltér világítás kábelje :DDD

Mondjuk a kollégától érdekes lett volna egy visszajelzés, akinek ez ügyben válaszoltam, hogy ez volt-e a megoldás... :U

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#106738) manoarc válasza gban (#106735) üzenetére


manoarc
senior tag

H Astraban több helyen is állt a víz az utastèrben főleg nagy eső után.Amióta szètfújtam szilikon sprayel a gumi tömítèseket az ajtóknál megszűnt.

{。^◕‿◕^。}

(#106739) gban válasza manoarc (#106738) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nálam az utastérben semmi, a csomagtartó kárpit száraz, a pótkeréknél lent áll csak a víz

Postázást nem vállalok.

(#106740) Vincent V


Vincent V
csendes újonc

Sziasztok!

Mostanában tervezzük lecserélni a jelenlegi autónkat (2008 Kia ceed sw 1.4 benzin) és képbe kerültek az alábbi kombi autók :
1.4T J Astra - automata váltóval, valamint egy 1.4T K Astra szintén automata váltóval.

3 kérdésem lenne:
-ezek a hagyományos automaták mennyire megbízhatóak? (annyi infót találtam, hogy egy DSG-nél megbízhatóbb)
- mind a kettő autó láncos vezérléssel rendelkezik, a csereperiódus itt is "ha majd csörög cserélje", vagy esetleg van egy javasolt km futás ami után jó lenne cserélni?
- egy teljes vezérléscsere ezeken az autókon mennyibe kerülne kb?

A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#106741) gban válasza Vincent V (#106740) üzenetére


gban
Közösségépítő

Vezérléscsere ára: nézd meg a Kauffernél, Cromaxnál, bárhol.
Munkadíj meg nagyságrendekkel eltérő lehet 2 helyen. Meg az se mindegy hogy ők szerzik be vagy te, szóval ezt így hogy mennyi, nehéz megmondani.
De nyugtass meg hogy nem ez a fő szempont ami alapján autót választasz...
Mert ugye itt is igaz mint mindig, hogy 2 ugyanolyan km futású, korú és típusú autónál is óriási lehet az eltérés amit rá kell költeni, ha nem egyformán kezelték, szervizelték őket.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#106742) Vincent V válasza gban (#106741) üzenetére


Vincent V
csendes újonc

Szia!

Nem ez a fő szempont, csak kíváncsi lettem volna hogy kb mire számíthatok - bőven nem merítem ki az utolsó tartalékaimat vásárláskor - alapvetően érdeklődtem volna, hogy aki cserélt, az mekkora összegbe futott bele.
Skoda Octavia, VW Golf 7-el versenyzik, ott tudom mire számítsak egy vezérléscserénél - és ott kalkulálnom is kell vele gyári előírás szerint 210km vagy 7 év után (bár alapvetően nem várnék ott sem 210k km-ig) , itt viszont nem volt annyira tiszta.

(#106743) ncc1701 válasza Vincent V (#106742) üzenetére


ncc1701
veterán

Kettős tömegű+kuplung cserére tégy félre fél millát azért.

(#106744) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Sziasztok!

Helpet kérnék - preFL Corsa D.

Ma megtörtént az elektromos szervo motorjának cseréje. Teljesen megvadult az autó. Elfelejtette milyen motor hajtja, mi a felszereltség (nem tudott az AFL-ről, eső és fényszenzorról, stb).
Miután minden kézzel beállításra került, feltűnt hogy gyújtásra a napi számláló alatt felvillantja kétszer az "ESP on" feliratot.

Az érdekel miért csinálja és hogy lehet ezt kikapcsolni? :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#106745) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Tigra TT mennyire alul motorizált az 1.4-essel? Voltam a napokban nézni egy 206CC-t de nem igen nyert meg állapotra, hahut tekerve jött képbe a Tigra és tetszene a forma, kérdés mire elég az a 90le? :B 1.8-as meg úgy látom eléggé ritka.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#106746) t1 válasza Micsurin (#106745) üzenetére


t1
addikt

Nekem C Corsa van ugyanilyen 1.4-es motorral viszont 200kg-al könnyebb, ebben a felállásban virgonc de így sem erőgép. Tigra az olyan lehet mintha 3-4 emberrel mennék, lehet használni de biztosan megöli az élményfaktort.

(#106747) Tothgera30 válasza Micsurin (#106745) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Z14XEP Astra G CL2-t (1163kg) használok, szerintem egyáltalán nem alul motorizált. Átlagos forgalomhoz bőven elég, haladáshoz pedig 3 ezer fölé érdemes forgatni. Talán annyi hátránya van hogy rövid váltót kapott, így 3 ezer-100km/h.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#106748) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Köszi, módosítok. :D Mennyire meggondolós egy egy előzés országúton? Elég rövid hozzá a váltó? A CC kifejezetten tetszett mert egész pattogós volt az 1.6-ossal pedig az is csak 109le volt.

Van már itthon egy Jazz (GD 1.2) és igen csak afele tendál papíron a dinamikája. (12,4 vs 13,1 0-100-on. Míg a pug ~10.)

Jobban tetszene formára plusz volt céges J Sport tourer-ünk és szép emlékként maradt meg az a 90k km 2-3 év alatt ezért húz a szívem a Tigra fele de a Pug valamiért élettel telibbnek hat blokkot tekintve. :B

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#106749) MaddeNNNN válasza Micsurin (#106748) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Én szerintem nagyon kevés lenne a 90LE.

Nekem az 1.4T hatchback J Astra van ami kb 200 kilóval nehezebb és 100 alatt előzni én 4-esben szoktam.
Kis köbcentis turbó benzines motor had pörögjön. Alul úgysem húz és fölöslegesen erőltetni sem szeretném.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#106750) TZ1


TZ1
csendes tag

Sziasztok!
Hidrotőke tisztító használ valamit? Úgy látszik a 250000Km azért kezd meglátszani a Z12XE-n. Köszönöm!
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.