Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106751) t1 válasza Micsurin (#106748) üzenetére


t1
addikt

206CC szép szép, de annyi baja tud lenni hidd el nem akarod te azt magadnak. Egy biztos lehet, hoy gyengébb az 1.4 Tigra de biztosan egy stabilabb megbízható autó mint a 206.

(#106752) Micsurin válasza t1 (#106751) üzenetére


Micsurin
nagyúr

De papírforma alapján nagyon alulmotorizált és ahogy nézem az alkatrész ellátása is neccesebb nem? Már ami nem blokk specifikus. Pl csere hidro motort a tetőhöz nem is igen találok utángyártva csak egy két kuli külföldi webshopból.

Néztünk tegnap egy TT-t végül és marha szimpi lenne de tényleg lomha. De banyek az eddig nézett 147, 206cc, TT triumvirátusból az utolsó volt eddig olyan érzés, hogy oké erre gondoltam érzésre. Pont az amit keresek egy vicces kis matchbox amivel könnyű parkolni, pici és mégis bulis. :D

Csak melóba ingázni (dunakeszi - infópark heti max 2x) kell meg párommal utazni néha néha ha vagy télen lenne kedv 1-2 éjszakához vagy ha nyáron nincs kedvünk a motort málházni. Azt néztem azt a kb 3 sporttáskát vígan el is nyeli ugyan úgy mint a CC.
Kvázi egy elsőautó kettőnknek amíg nem lesz gyerek a következő 6-8 évre.

Ha valami nagyobb hangvételű út kell akkor meg kölcsönkérem a céges kopmbi i30-at úgyis családban marad.

Mire érdemes figyelni ezeknél az EcoTec-eknél? Mennyire rohadnak? Mivel ehhez még cseredarabot se találtam. :Y

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#106753) t1 válasza Micsurin (#106752) üzenetére


t1
addikt

Ugyanaz a motor van benne mint az Astrákban is szóval a típusra jellemző "bajok" ugyanazok vezérlésre figyelni kell mert nem örökélet. A tetőt elvileg ugyanaz a cég gyártotta mint aki a 206-ba is lehet hasonló alkatrészek is vannak benne. Amúgy az autó egy C Corsa nem hiszem , hogy sok különböző alkatrész lenne. Rohadás nem jellemző ha figyeltek rá . 206 sokkal rohadósabb .

(#106754) Szada85 válasza Vincent V (#106740) üzenetére


Szada85
aktív tag

Szerintem nehéz egyértelmüen kijelenteni, hogy a sima automata megbízhatóbb-e, mint a DSG, DSG-böl is van száraz/olajos, olajossal mentem most off márkában 3 év alatt több, mint 90 ezer km-t, megkapta a szokásos 60 ezres olajcserét, és 170 ezres futásnál is vajpuhán váltott. A száraz DSG az idövel cserélendö/javítandó, de ez ismert ténye, egy sima automatában is kellhet szeleptömb, wandler, akármit cserélni.

A láncos vezérlésnél lehet nézni láncnyúlást az idö elörehaladtával, amiböl megállapítható, hogy mikor illendö cserélni, de 200-220 ezer km-nél (már csak az okozható kár nagysága miatt is) megelözö jelleggel nem árthat annál sem.

(#106755) Micsurin válasza t1 (#106753) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Hm? Ez biztos? 206-ban nem olvastam még műanyag fogaskerék kopásáról a tetőben csak szalagkábel és pumpa hibáról.

De mik a típusra jellemző bajok. Itt eddig vagy konszern volt vagy Hyundai/KIA szóval ez nem mond nekem semmit :R :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#106756) Micsurin válasza Micsurin (#106755) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Tető hibás de szép állapotúba mennyire orosz roulette beleugrani? :B

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#106757) gban válasza Micsurin (#106756) üzenetére


gban
Közösségépítő

Kérdés hogy lenti vagy fenti állapotban van a tető :DDD
Ha fent van, tudod használni az autót, max. nem nyitogatod a tetőt míg találsz megoldást.

Postázást nem vállalok.

(#106758) Micsurin válasza gban (#106757) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Fenti, ezért agyalok mert a fekete 750-ért kecsegtető állapot de vauxhall.co.uk-en túl nem találok infót.

Haza FB klubból mindkettő meg mint a kék osztriga, csak vétel után képpel, hogy véletlen se olvashass utána. :))
:W

Így még azt se tudom ha vennék OpComot konkrétan min milyen kell. :(((

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#106759) Sanki


Sanki
addikt

Z14XEP klíma mágnestekercs: melyik márkát érdemes venni? Cserélni kell mert nem jó a tekercs.

(#106760) Sanki válasza Sanki (#106759) üzenetére


Sanki
addikt

Ugyanez a Z14XEP motor, főtengely jeladóból mi a gyári márka? Bosch?

(#106761) mephi666 válasza Sanki (#106760) üzenetére


mephi666
nagyúr

vagy delphi?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#106762) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Astra K, Android Auto használata közben nem mutatja a külső hőmérsékletet már régóta. Azaz egy frissítés az okozója. Van rá megoldás? Tél idején szeretem látni a külső hőmérsékletet.

(#106763) peet137


peet137
tag

Srácok, ma reggel úgy döntött a H Astra, h nem szeretne sebességbe kerülni. Pöccre indult, de egyszerűen nem lehet sebességbe tenni. A kuplung mintha kicsivel "puhább" lenne, de ezt lehet, h csak beképzelem... Tegnap mindenféle gond nélkül üzemelt, leparkoltam, ma meg semmi... Valami ötlet?
Z16Xe1, 2007.

(#106764) gban válasza peet137 (#106763) üzenetére


gban
Közösségépítő

Kuplung nem emel ki?
Állítsd le, tedd sebességbe, nyomd a kuplungot és indítózz.
Ha nekimész annak ami előtted van akkor nem emel ki a kuplung :DDD

Postázást nem vállalok.

(#106765) peet137 válasza gban (#106764) üzenetére


peet137
tag

Nehéz így leírni, simán indul a gép, de a váltót nem tudom behúzni fokozatba, hiába kuplungolok. Nem áll előttem semmi, mindig seggel parkolok :D
Álló motorral lehet váltani, meg érezni is, hogy valamit mozgatok, nem csak a kart üresen. :)

[ Szerkesztve ]

(#106766) gban válasza peet137 (#106765) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkor már csak az van hátra amit leírtam, és kiderül az alapprobléma.
Ha moccan az autó, állítsd is le azonnal, mert már megtudtad hogy nem emel ki a kuplung.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#106767) ncc1701 válasza peet137 (#106765) üzenetére


ncc1701
veterán

Lehet szétesett a váltóbowdenezés, vagy bármi. Ezekben már a világ összes métere benne lehet. Tréler, szerelő.

(#106768) peet137 válasza gban (#106766) üzenetére


peet137
tag

És ezzel nem teszek kárt a váltóban? Véletlenül már csináltam ilyet, de nem ezen a verdán...

(#106769) JanR válasza Dr. Gonzο (#106762) üzenetére


JanR
addikt

Nekem eleve nem mutatta az elejétől kezdve.
Nyomok egy Home gombot, akkor látom, aztán visszabökök az android autóra és megy tovább a navi.

Biztosan irtózatosan sokba került volna, ha az óracsoportnál is kiiratták volna..

(#106770) dualcore


dualcore
őstag

Sziasztok.
Lenne egy kérdésem! Adott egy Astra, 2006, 1,4 benzin. A jobb első fék nulla fékerőt produkál, a féktárcsa konkrétan rozsdásodik. Nincs egyáltalán rajta olajnyomás! Nemrég volt műszakin, ott a fékpadon tökéletes volt a fékerő. Most pár napja azt vettem észre, hogy fékezéskor enyhén balra húz. Megnyitottam a légtelenitőt, és a fékpedál lenyomására nem jön egyáltalán olaj. Van benne ABS, létezhet hogy ott beragadt valami szelep? Az ABS-ben hibakód nincs!.
Adjatok valami ötletet.

[ Szerkesztve ]

(#106771) dualcore válasza dualcore (#106770) üzenetére


dualcore
őstag

Még annyit fűznék hozzá, hogy lekötöttem a jobb első féktuskót, és nem hogy nem jön olaj, de a fékpedál ugyanolyan fent fog, nem levegősödik be, gyakorlatilag mintha le lenne fizikailag dugózva a jobb eleje.

(#106772) Dr. Gonzο válasza JanR (#106769) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Egyetértek, sajnos ezt nem gondolták át!

(#106773) body007 válasza dualcore (#106771) üzenetére


body007
addikt

Hát ha nem megy el a fékfolyadék a nyeregig akkor előtte lesz vmi (dugulás esetleg?). Az ABS kockáról le tudod kötni a megfelelő csövet és tesztelheted. Csak megjegyzem ha ott elkezdesz matatni fékfolyadékot cserélned kell, plusz gondok lehetnek a légtelenítésnél is (a kockában meg tud rekedni a levegő)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#106774) peet137 válasza gban (#106766) üzenetére


peet137
tag

Hát sajnos a kuplung a ludas. A pedál teljesen normálisan műxik, Így a munkahenger kizárt. Teljes kuplung csere.
Nem tudjátok véletlenül, hogy a Z16Xe1 gyári kuplungja Sachs vagy LUK?

[ Szerkesztve ]

(#106775) dualcore válasza body007 (#106773) üzenetére


dualcore
őstag

Hétvégén megnézem, megbontom az abs kockánál, illetve előtte gépre kötöm és megnézem egyenként a szelepeket. Fékolajat már amúgy is cserélni kell benne.

(#106776) samu2062 válasza dualcore (#106775) üzenetére


samu2062
aktív tag

Bocs, hogy belevauzok, de nálam is volt ilyen. Érdemes a fékcsöveket is megnézni. Dupla falú fékcsövek vannak rajta és ha elöregszik, leválnak a belső falról darabok, és eldugítják a fékcsövet. Ez is lehet egy ok, hogy nem jut el a fékolaj a nyeregig.

(#106777) mephi666


mephi666
nagyúr

na, kis infót hozok ablaktörlő javítására, ha valaki nem akar kidobni akár 8-10ezret hátsó ablaktörlő lapátra+karra (ha csak készletben kapni épp)

lényeg, hogy B Zafiránál az ablaktörlő karnak van alul-felül 4-4 karma, ami közrefogja a lapátot... plusz két végén ütközik, hogy ne csússzon ki... általában a gumi dobja el magát és pazarlásnak tartom a 20forintos gumi helyett kidobni minden mást, aminek nincs is baja... gondoltam veszek valami olcsó ablaktörlőt és abból áthúzom a gumit... neten nézegettem, milyen a gumi profilja és emlékezetből leakasztottam a praktikeres legolcsóbbat :D

...persze nem lett azonnal jó, mutatom is a képet... de megoldható :) bal oldali a szétszedett praktikeres ablaktörlőből a gumi és a hozzá tartozó rugalmas műanyag sín, méretre vágva... jobb oldali meg a használt, amihez tartozik 2 fémpálca, ami tartást ad neki (ez a gumi legalsó vájatában fut végig kétoldalt) ...az egyik probléma az volt, hogy más a 2 gumi profilja és a pálca a praktikeres gumi alsó vájatában nem marad meg... a másik probléma meg az volt, hogy az a műanyag sín (vagy mi) kb 1mm-el szélesebb, mint kellene és nem tudtam egy mozdulattal az ablaktörlő karba helyezni... lecsiszoltam kb 3 perc alatt mindkét oldalát, hogy keskenyebb legyen és tökéletesen passzol, jól töröl, örülök :) 8000ft költség helyett lett kb 1000ft és 5perc kézimunka... ezt a pár bekezdést bepötyögni több volt... (és most már 100%-ra tudom, hogy legközelebb milyen profilú gumit keressek ide... a pálcákat megtartottam direkt)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#106778) dualcore válasza samu2062 (#106776) üzenetére


dualcore
őstag

Nem gond, sőt, köszönöm az infót.

(#106779) body007


body007
addikt

Váltóolaj nélkül (mivel nincsennek még készen a féltengelyek) beindíthatom a motort? Azért kérdem mert olaj nélkül nincs kuplung. Vagy az a szervo olaj ami a kuplunghoz kell? :D Az sincs benne, de azt feltöltöm :B

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#106780) Integrale válasza body007 (#106779) üzenetére


Integrale
veterán

Kuplunghoz fékolaj kell. Beindíthatod, de ne menjen sokat, vagy tegyél bele féltengelyeket és ne rakd sebességbe. Vagy nyomd a kuplungot :D

"Bad reklám is reklám too"

(#106781) body007 válasza Integrale (#106780) üzenetére


body007
addikt

Fékfolyadék éppen van benne (le vannak szedve a nyergek de el vannak szorítva a csövek patentfogóval). Csak ügye röffenteném lassan a motort de a féltengelyek sehogy nem állnak még (kerékcsapágyakat cserélek, meg az csuklókat is de még nem tom, h melyiket / vagy mindet...)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#106782) body007


body007
addikt

Es egy talalos kerdes. Hova valo ez a "lemezke"?


A helyes megfejtonek kuldom a sort :DD

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#106783) Sanki


Sanki
addikt

Z14XEP motor, főtengely jeladót, ha cserélem akkor kifolyik ott minden olaj?

(#106784) szávo


szávo
újonc

Üdv mindenki ! Opel Zafira B 1.9cdti 120 lovas verzió van nekem és úgy tűnik a féklámpa kapcsoló haldoklik benne. A középkonzolon kiírja , hogy Brake Light Switch és a villáskulcsos autó ikon világít a km órában. A féklámpa bizonytalanul világít , vagy nem vagy igen esetleg reszketve villogva miközben padlón fékezek. Valószínűleg a kapcsoló elfáradt . Valaki cserélt már ilxet ? Hogyan kell lebontani a műanyag panelt a kormány alatt , hogy hozzáférjek a kapcsolóhoz ?

(#106785) espi38


espi38
őstag

Sziasztok!
Látom pörög ez a topic így van bőven baj a típussal. 🤐
Problémám van egy 1.4 t benzines opel zafiraval.
P0171 hibakód van folyamatosan, böngésztem már a a netet Opelesek.hu oldalt is ezzel kapcsolatban - de nem egyértelmű a nálam jelentkező hibajelenség.
Ugyanis annyi a hiba, hogy világít a check engine.
Hibátlan indulás hidegen-melegen alapjárat jó nincs hullámzás, dinamika gyorsulás jó, nem rángat szóval fizikailag nem tapasztalok semmit.
A benzintank szellőztető cserélve és működik.
Próbáltam a szelepfedélben lévő membránt megnézni-vettem is hozzá egyet de sajnos ebben a fajtában nem cserélhető-legalábbis én nem jöttem rá, lehet, hogy be van ragasztva és ha leszedi az ember akkor kuka a fedél? viszont erre utaló jel nincsen, hogy ez szakadt lenne ugyanis az olaj sapkát viszonylag kis ellen nyomással letudom venni bár ekkor megváltozik az alapjárat is majd meg is áll a motor.
Esetleg ötlet, hogy mi lehet a gond?
A másik ami zavaró a rádió működés-ugyanis menetközben időnként és sűrűn elhallgat a rádió egy egy másodperce utána szól, szerintetek mi lehet a gond?
Segítő válaszokat előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#106786) MaddeNNNN válasza espi38 (#106785) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

P0171 ugye azt jelzi, hogy vagy túl sok levegő vagy túl kevés üzemanyag kerül a motorba.
1.4 T-nél 2 pcv van. Egyik a szelepfedélen amit írtál is és azt külön nem lehet cserélni, csak új szelepfedéllel együtt. A másik a szívósoron középen ami szintén csak szívósor cserével működik.
Itt egy remek videó róla:

How To Fix Chevy 1.4L Turbo P0171 Problem With Simple Diagnosis

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#106787) espi38 válasza MaddeNNNN (#106786) üzenetére


espi38
őstag

Szia!
Köszönöm szépen a gyors válaszodat 😄
Szerinted ez lehet a baj annak ellenére, hogy nincs működésben semmi probléma?
Mindkét egység csere?

(#106788) MaddeNNNN válasza espi38 (#106787) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Ha kipróbálod a videón látható 2 módszert és ugyan ezt tapasztalod amit a videóban, akkor nagyon gyorsan kiderül.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#106789) espi38 válasza MaddeNNNN (#106788) üzenetére


espi38
őstag

Értem!
Akkor megnezem :)
Esetleg a rádióra valami ötlet miért akadozik? :R

[ Szerkesztve ]

(#106790) espi38 válasza MaddeNNNN (#106788) üzenetére


espi38
őstag

Kipróbáltam ezt a papírfecnis dolgot és nem marad ott, igy ergo a szívócsővet se kell ellenőrizni, mivel ha az tönkremegy-akkor azonnal tönkreteszi a a szelepfedél membránt is.
Akkor merre felé induljak el a továbbiakban? :R

(#106791) body007 válasza espi38 (#106789) üzenetére


body007
addikt

Esetleg a rádióra valami ötlet miért akadozik? :R

Annyi, h elmegy a "térerő" és lehalkítja magnót, h ne a statikus zajt hallgasd. Próbálj erősebb jelű rádió adót keresni. Ha minden adás hasonlóan tesz akkor Te a hegyekben laksz vagy van vmi gond a magnóval és / vagy annak antennájával :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#106792) espi38 válasza body007 (#106791) üzenetére


espi38
őstag

Szia! Én is erre gondoltam, hogy az antenna erősítővel van a gond-majd beépítek egy másikat és meglatjuk hogy viselkedik.
Egyébként Pesten is csinálta mindegyik adónál :R

(#106793) body007


body007
addikt

Közben én is haladok a projekttel. 2 hétvégémbe került "felszerelvényezni" a motort és visszatenni a helyére, egyedül


Még be kell elektromosan kössem, (+ a vizet), a féltengelyeket kell befejeznem, kerékcsapágyakat kicserélni és már készis :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#106794) ncc1701 válasza body007 (#106793) üzenetére


ncc1701
veterán

Erre a projektre én csináltam volna egy yt csatornát, és vettem volna az egészet. :)

(#106795) dellfanboy válasza ncc1701 (#106794) üzenetére


dellfanboy
őstag

miert? hogy a sok okos okoskodjon, ne adj isten feljelentsen 1-2joakaro? lsd mhvlog

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#106796) bul07 válasza dellfanboy (#106795) üzenetére


bul07
nagyúr

Na ő pont tett ezért :DDD

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#106797) ncc1701 válasza dellfanboy (#106795) üzenetére


ncc1701
veterán

1 autóért? Ugyan.

(#106798) gban válasza ncc1701 (#106797) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem úgy nézik hogy 1 autó vagy 100.
Könnyen megoldható, javítja a statisztikám?
Igen.
Akkor nyitok ügyet, megoldom 3 nap alatt és én leszek a király.

Postázást nem vállalok.

(#106799) body007 válasza dellfanboy (#106795) üzenetére


body007
addikt

Most olvasom a sztorit:

AZTÁN JÖN EGY GYÖKÉR ÉS ELRONT MINDENT
Mindig lesznek olyan emberek, akiknek fizikai fájdalmat okoz, ha a másik jól érzi magát. Ez történt most is, egy kedves fotelhuszár kommentelő időt és energiát nem kímélve feljelentette Tomit, a Vas Vármegyei Kormányhivatal - Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Főosztályán, illegális autóbontás és hulladéklerakás, hulladékkezelés miatt. Igen. Mert az internet nyilvánossága előtt szerelt autót. A saját autóit.

Kemény :W

jah, a link akit érdekelne

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#106800) Tikakukac válasza dellfanboy (#106795) üzenetére


Tikakukac
titán

A két sztori között akkora a diffi, hogy el se kezdem sorolni :B
Tomi ügye borzasztó, de rengetegszer ment már abba a bizonyos erdőbe és még csak most tanul belőle, hogy ne és ne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.