Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106601) bul07 válasza M0ng00se (#106600) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha van külön nyárid akkor minek vennél 4évszakost
Vagy külön téli nyári, vagy csak 4évszakos egész évre

Téli keskenyebb kérdés
Ezt a videót ajánlom, onnan linkelem ahol ez a téma , de érdemes az egészet megnézni
Videó szerint nincs egyértelmű válasz, latyakban pór hóban a keskenyebb minden más hónál a vastagabb gumi a jó
Szerintem a gyár által előírt mértet kell venni télre is és nyárra is

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#106602) ncc1701 válasza gban (#106599) üzenetére


ncc1701
veterán

A szar utak miatt szoktak télre ballonosabbat feltenni. Nem látni a gödröt az esőtől, több védelem.

(#106603) mephi666 válasza ncc1701 (#106602) üzenetére


mephi666
nagyúr

...másik oldal meg az, hogy a keskenyebb gumi könnyebben utat vág magának lefelé, ahol tapadást találhat :) a széles pedig a hó tetején kínlódhat

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#106604) ncc1701 válasza mephi666 (#106603) üzenetére


ncc1701
veterán

Gyerekkoromban láttam itthon olyan havat, aminél ez számíthatott. Az meg nem most volt. Ha most esne ilyen hó, inkább úgysem mennék sehová.

(#106605) mephi666 válasza ncc1701 (#106604) üzenetére


mephi666
nagyúr

20évvel ezelőtt volt olyan hó, amikor még falun laktam, hogy hetekig megmaradt még a főúton is, ahol megállt reggelente a járatos busz... blokkoló kerekekkel csúszott reggelente az ikarus 256(?) :D ...meg akkor voltak -20-30 fokok... most meg olyan enyhe telek voltak, hogy idén az erkélyen kaszáspók-invázió van és a lakásból nem győzzük őket kipaterolni... nem döglenek a rovarok a téli fagytól, elszaporodtak nagyon, ez pedig húzza magával azt is, hogy töménytelen mennyiségű pók jól lakik belőlük

hóban utoljára 2 éve karácsonykor vezettem, amikorra már idegesített minket, hogy 4 éve megvettük a gyereknek a szánkót és még nem tudta kipróbálni... felmentünk karácsonyozni a mátrába, mert ott 99%-ra ígérték a havat :K esett is, hazafelé meg az út első 20-30km-én vezethettem minimális hóban... 1 éve direkt néztem az ottani időjárást és már ott sem volt fehér karácsony :U ha havat akarunk látni, akkor kb erdély, tátra, vagy alpok lehet ideális téli célpont... (pedig jót tenne mindenkinek ha ünnepek alatt 1-2 hétig esne hó és lenne -20 fok is... mezőgazdaságról nem is beszélve)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#106606) body007 válasza peet137 (#106596) üzenetére


body007
addikt

Nem sajnálom, rendesen meg akarom csinálni :) A lendkereket nem látja senki, h szép is legyen. Meg ingyen volt a munka, így nem reklamálunk :D

#106597ncc1701: Bakkon áll, nincs csápos :N
Még a kormányművet akarom leszedni / átnézni és mehet vissza a bölcső.

A motor visszarakás lesz még mókás. Egy előtető alatt áll aminek meg lett erősítve egy gerendája - szóval csak oda lehet akasztani a motort. De a célpont ~fél méterrel arrébb pihen így az autót kell a motor alá igazítani :D

#106595cappa72: én is :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#106607) ncc1701 válasza body007 (#106606) üzenetére


ncc1701
veterán

Biztos tudod, de arra figyelj futómű összerakásnál, h egyes csavarokat csak akkor szabad nyomatékra húzni, mikor az autó a kerekein áll, terhelés alatt, különben gyorsan tönkremehet.

[ Szerkesztve ]

(#106608) body007 válasza ncc1701 (#106607) üzenetére


body007
addikt

A lengőkar csavarjait azt tudom (ahonnan kicseréltem a szilenteket). Más most nem jut eszembe :B

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#106609) Erno1219


Erno1219
újonc

Sziasztok adot egy opel astra j 2010/11

A kocsinak a jobboldali oldalso kicsi index nem mukodott de az osszes tobbi viszont igen igy hat gondoltam csak az izzo ment ki ezert kicsereltem. Igen am de csere utan se csinalt semmit. Vettem uj lampakat bele ugyan ugy semmi. Valahogy nem jon oda aram vagy nem tudom de teszem hozza mindenhol jo az index lampa es a belso visszajelzo se villog vagy kattog gyorsabban. Esetleg valakinek otlet h tudom orvosolni ? :)

(#106610) Erno1219


Erno1219
újonc

Sziasztok adot egy opel astra j 2010/11
A kocsinak a jobboldali oldalso kicsi index nem mukodott de az osszes tobbi viszont igen igy hat gondoltam csak az izzo ment ki ezert kicsereltem. Igen am de csere utan se csinalt semmit. Vettem uj lampakat bele ugyan ugy semmi. Valahogy nem jon oda aram vagy nem tudom de teszem hozza mindenhol jo az index lampa es a belso visszajelzo se villog vagy kattog gyorsabban. Esetleg valakinek otlet h tudom orvosolni ? :) :R

(#106611) gban válasza Erno1219 (#106610) üzenetére


gban
Közösségépítő

Szerintem elég fölösleges 2 naponta ugyanazt megkérdezni, pláne hogy 20 hozzászólás sincs közte.
Ha valaki tudná a választ, az elsőre is válaszolna, nem valószínű hogy csak az utolsó 5 hozzászólást olvassa bárki.
Még fölöslegesebb egy percen belül újra föltenni csak hogy legyen a végén 2 emoji….

Postázást nem vállalok.

(#106612) ncc1701 válasza Erno1219 (#106610) üzenetére


ncc1701
veterán

Kábelkorbácsban lehet szakadás valahol.

(#106613) peet137 válasza body007 (#106606) üzenetére


peet137
tag

Ez mondjuk jogos, a kutya nem fogja látni... Szakmai ártalom :))
Biztos volt már erről korábban szó, de milyen motor ez?

(#106614) zeltam


zeltam
tag

Sziasztok!
Egy 2001 es F Astra Classic-om van X16SZR motorral. Sajnos meggyűlt vele a bajom. A rövid tötténet az hogy először csak nem akart húzni,és erőtlen volt.Ez megszünt mikor próbára kiiktattuk az EGR -t. Utána kis idővel kb 2-3 hét elteltével elkezdett gyorsításkor durrogni rángatni. 4 gyertya a kábelek és a trafó cseréje után ismét minden jó lett. Gondoltuk már tuti jó lesz. Most megint véletlenszerűen nem akar húzni. Ez megtörténik hidegen de üzem melegen is. Bármikor gongol egyet és megbolondul máskor meg megy napokig hiba nélkül? Mit nézzünk meg még,fojtószelep állás szenzor csinálhat ilyet?Minden ötletnek örülök.

(#106615) nyemi válasza zeltam (#106614) üzenetére


nyemi
csendes tag

Szia. Igen (P34), de az EGR (Y18) csatija ne legyen lehúzva mert a benne levő potenciométer mutatja (lehet rossz) a vezérlőnek mennyire van nyitva! De sajnos még MAP(P23) szenzor is érzékeli a vákuum csökkenést ha kinyit . Szóval nem egyszerű a levakolás. De íme a kapcsija segítségnek.

[ Szerkesztve ]

(#106616) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

G Astra, Z14XE motorhoz melyik a legjobb vízpumpa márka?

(#106617) cappa72 válasza zeltam (#106614) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hibajelet nem ad?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#106618) body007 válasza metrion (#106616) üzenetére


body007
addikt

INA vezérlésszettet szokták ajánlani (amiben van pumpa is). Így én az INA-ra szavaznék :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#106619) metrion válasza body007 (#106618) üzenetére


metrion
aktív tag

Vezérlés szett gyári GM lesz. Jelenleg Gates szett és Dolz pumpa van. De dilemmában vagyok, hogy Hepu, Dolz, SKF vagy Graf legyen, ha lehet fémlapátos...

(#106620) zeltam válasza nyemi (#106615) üzenetére


zeltam
tag

Köszönöm a választ. Voltam is a Bárdiban fojtószelep érzékelőér. Természetesen csak az óra mutató járásával megegyező irányban forgatható volt a polcon az enyémben ellentétes van. Megrendelik és majd meglátjuk mi történik utána az autóval. MAP al kapcsolatosan arra utalsz hogy esetleg az is haldoklik?

cappa72 #106617
Nem ad hibajelet.

(#106621) Tikakukac válasza metrion (#106616) üzenetére


Tikakukac
titán

A gyári.

Viccet félre: mikor rendeltem én is Graf-ot, emberem adja, mondom ez nem az. Nyissam ki a dobozt és nézzem meg: az. 3 márka volt Cromaxban, mind a 3 valójában ugyanott készül, csak más néven dobozolnak be :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106622) metrion válasza Tikakukac (#106621) üzenetére


metrion
aktív tag

Igen gondoltam rá, de spórolnék is...próbáltam kinyomozni a gyári beszállítót, de nem sikerült. A vezérlés az Conti annyit tudok.

(#106623) nyemi válasza zeltam (#106620) üzenetére


nyemi
csendes tag

Nem , ha MAP lenne rossz akkor is adná a hibajelet.
Hibajel nélkül ezeket kéne átnézni (esetleg cserélni):
-Levegő szűrő
-Benzin szűrő
-Benzin nyomást v. injektor szórási képet (0,75bar) megnézni alapjáraton gázadásra.
-Valahol nem szív fals levegőt (gázadásra) esetleg valamelyik vákuum tömlő szakadt-lyukas.
-Tanksapka levételnél nem cuppan(?) EVAP rendszer Y34 szelep átvizsgálása(dugulás)
nem kap levegőt a tartály! Én erre gyanakszom (tank sapka nélkül csinálj egy karikát és egyből kiderül :) ) .
-Ja és, néz rá az ékszíj tárcsánál a P35 szenzorra és a kerekére nem e sérült mechanikailag.

[ Szerkesztve ]

(#106624) Tikakukac válasza metrion (#106622) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondanám, hogy nézd meg a kocsidba milyen van, de ha nem első tulaj vagy és nem gyári még, akkor nyilván nem option.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106625) metrion válasza Tikakukac (#106624) üzenetére


metrion
aktív tag

Dolz van most, gyáriról hiába nézek netes képet, nincs rajtuk sajna...de most vettem észre, hogy kétféle típusú vízpumpa is van hozzá gyárilag, ugyanehhez a motorhoz...érdekes. :F

(#106626) nyemi válasza nyemi (#106623) üzenetére


nyemi
csendes tag

Ezekre is gondolni kell mert bizonytalan gyújtást időpontot okoz. Képek :

(#106627) body007 válasza nyemi (#106623) üzenetére


body007
addikt

Ha nagyongyári kell így keresd:
13 34 066
GM: 9192797

Model Opel ASTRA-G ( 1998 - 2010) F COOLING 122.X14XE[L95],Z14XE[L95],C16SEL[L91],X16XEL[L91],Z16XE[L91] ENGINES

#106625metrion:
Valóban. A linken ott lesz mind2

#106626nyemi:
Te hóban cserélték vezérlést? Mintha havas lenne az a szíjtárcsa :D

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#106628) Tikakukac válasza metrion (#106625) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagy meglepi nincs, ugyanazon motorra még komplett olajszűrő ház is lehet más totál másik szűrővel. Ez sima :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106629) zeltam válasza nyemi (#106623) üzenetére


zeltam
tag

Köszönöm ismét. :R Megvan a házi feladat,melyből egyet már meg is csináltam. Tegnap eszembe jutott nekem is a tanksapka levétele,tegnap este munkából hazafelé levettem. 16 km alatt néha előjött a probléma sajnos így is .( néha húz rendesen gázadásra néha viszont csak hörögve erőtlenül megy gáz adás után egy darabig mire újra rendbe jön). Holnap amikor megyek a fojtószelep jeladóért akkor veszek új légszűrőt is egyúttal és ha még marad idő ,munka előtt megnézem a főtengely jeladót hátha kiszúrok valamit.(ugye ez a P35? :F nem vagyok autószerelő sajnos de más gépeket szoktam szerelni).

[ Szerkesztve ]

(#106630) nyemi válasza zeltam (#106629) üzenetére


nyemi
csendes tag

Szívesen. Mint hogy ez egyszerű technika és nincs hiba lámpa. Egy olyan hibára kell gondolni ami mechanikai hibára utal és csak olykor-olykor jelentkezik. Ugye az el erőtlenedés (rángatás: gyújtás kimaradás volt): lehet időszakos benzin hiány (például a szivattyú a tankban odaszív valamit magához vagy benzinszűrő átszakadása stb.) vagy olyan előgyújtás változás ami még nem okozza a motor leállását (5°-40° közötti). Mint láthatod ezeknél motor típusnál sűrűn előfordul a főtengely szíjtárcsa kopása- ovalitása (ingadozik a jeladó(P35) közti távolság max:0.6-0.7mm!)- gumi ágy sérülése(kép)-elfordulása (főtengely csavar kilazulás) ami okozhat előgyújtás ingadozást.

[ Szerkesztve ]

(#106631) zeltam válasza nyemi (#106630) üzenetére


zeltam
tag

Megvolt a fojtószelep jeladó és a levegő szűrő csere. Nincs javulás,igy is összevissza reagál gázadásra hol jól néha meg hörög . Sőt már a motor chek is kigyulladt. Ezért inkább vissza tettem az eredeti jeladót de a lámpa most már ezzel is kigyullad.Megtartja esetleg a hibát? Ez akku saru levétellel törölhető vagy most más is elromolhatott? Nyomozok tovább,jön a szíjtárcsa.

(#106632) cappa72 válasza zeltam (#106631) üzenetére


cappa72
nagyúr

Villogtasd ki a hibakódot mindenképp.
[link]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#106633) zeltam válasza cappa72 (#106632) üzenetére


zeltam
tag

Megnéztem 3 x 10 et villog . Csere előtt ez nem volt. :((

(#106634) body007 válasza zeltam (#106633) üzenetére


body007
addikt

Akkor nincs hiba a tárolóban

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#106635) Garada


Garada
őstag

Sziasztok!
Milyem megbízható és viszonylag jó áron dolgozó szerelőt, szervizt tudtok javasolni a fővárosban? XIV. és III. kerület előnyben. :R

(#106636) becsitibi


becsitibi
senior tag

Sziasztok.

Aux-os CD30MP3 van a kombi H astrámba,és amikor összedugom a telefonom az auxos kábellel zenehallgatás céljából,egy kis idő után megáll a zene.Leáll a youtube,és meg kell nyomni újra a play gombot a youtubon.Ha a telefon memoriájában hallgatom a zenét,akkor is ilyet csinál,ha a neten hallgatok valamit,akkor is.Baromi idegesítő :((

Kábelcserén túl vagyok.

Van ötlete valakinek?

(#106637) becsitibi válasza Garada (#106635) üzenetére


becsitibi
senior tag

Szabó Gábor.Óbudán van,a piros pöttynél van a bejárat

[ Szerkesztve ]

(#106638) TZ1


TZ1
csendes tag

Sziasztok! Astra G Z1.2xe. Ha megállok akkor leáll a motor. Ha gázt adok, mielőtt megállna akkor nincs gond vele. Menet közben nincs rendellenesség. Tisztítottam fojtószelepet, de nem volt koszos és eredménye sem lett. Az érdekesség még, hogy ezt nem mindig csinálja. Néha napokig problémamentes. Olaj van benne max jelzésig. A gyertyákban/Bosch/ 30000Km van. Egyszer volt gyújtótrafó csere, 10 éve, de akkor hibajelzés is volt. Most semmi előzménye a leállásnak. Köszönöm!

(#106639) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Sziasztok!

Szerettem volna egy tartalékos autót, vettem egy a zafirát. Megnéztem ugyan, de ki nem próbáltam :DDD Két dolog miatt: nem tesók árulták a családtagként szeretett autót és nem találtam rozsdát rajta. Ennyi pénzért csodát nem vártam, a rozsdán kívül a többi sokkal könnyebben orvosolható.
Azt láttam, hogy a középső kijelző nem működik, de legalább alkudni jó volt. Azóta kiderítettem hogy működik, csak háttérvilágítás baja van. Majd ha nagyon ráérek szétszedem.
Ami jobban zavar, hogy nem működik az üzemanyagszint jelző. Mivel üres tankkal hoztam el ez nem derült ki, csak az ürességet jelző lámpa világított, meg mutató üreset mutatott. Miután megtankoltam csak a lámpa aludt el. Néha rángatózik a mutató kicsit, de nincs sok tapasztalatom mivel nincs napi használatban. Mi jelllemző ezeknél? Tanknál kezdjek, vagy a műszerfalban?
Másik a sebességmérő, össze-vissza mutat de amíg nem nézem meg az abs jeladót addig ne is foglalkozzunk vele. Úgy olvastam onnan kapja a jelet.
Második-harmadik fokozatban hajlamos rángatni, erre szívósor tisztítást javasolnak a legtöbb helyen.

(#106640) mephi666 válasza CounterBoci (#106639) üzenetére


mephi666
nagyúr

...sokat azért nem árultál el... pl azt se, hogy ez a 20éves Zafira pályafutásból melyik példány :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#106641) Tikakukac válasza mephi666 (#106640) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezrest rakok az A-ra:B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106642) ncc1701 válasza mephi666 (#106640) üzenetére


ncc1701
veterán

Engem a kis fogyasztás bizonytalanított el egy guruló telefonfülke alakú autónál. :) De nyilván minden relatív.

(#106643) CounterBoci válasza mephi666 (#106640) üzenetére


CounterBoci
senior tag

"...vettem egy a zafirát." :P

(#106644) ArthurShelby válasza CounterBoci (#106643) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Teszek egy ezrest arra, h benzin 1.6

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#106645) CounterBoci válasza ArthurShelby (#106644) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Nem nyert, 1.8 benzin :)) De mitől nem megy az üzemanyagszintjelző?

(#106646) mephi666 válasza ncc1701 (#106642) üzenetére


mephi666
nagyúr

#106641+#106643: késő volt, kihagyott a szemem :)

...hát igen, habár használattól függ: pl 1 hete elutaztunk egy nagyobb körre, kb fél alatt volt kicsivel a mutató és rátöltöttem 27 litert, hogy tele legyen... 310km-nél nulláztam... ez majdnem 9 literes fogyasztás úgy, hogy 90%ban városban használtuk és sokat ment a klíma is... kiruccanás végére kicsit lejjebb ment a mutató: kb 30-32 litert kéne rátölteni, hogy tele legyen és 510km-t mentünk :) ez meg már 6literes fogyasztás... B 1.6 benzin... városban, nyáron, sok klímával szeret nagyon enni, de kirándulni hosszabb távokon az a 6 liter elég korrekt (tegyük hozzá, most nem nagyon ment a klíma... ha klímázunk, akkor ráugrik vagy fél liter pluszba)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#106647) ncc1701 válasza mephi666 (#106646) üzenetére


ncc1701
veterán

Én most tapostam ki pályán rekord fogyasztást az insigniámból (2.0 dízel, 160 paci), 7.1L lett. Ilyen sokat még sosem kért, igaz, 150 alatt nem mutatott a waze nagyon. Anya kitalálta, h ugorjunk le boldogkővárhoz maglódról. Ki lett kormolva rendesen.
Csak városban simán 8-9L-t eszik.

[ Szerkesztve ]

(#106648) body007


body007
addikt

Hétvégén volt kis időm a vassal is foglalkozni. Felújítottam a kormányművet, gólyalábak kaptak új rugókat, lengőkarok talpasokat és visszakerült a bölcső is a helyére - ami át lett szilentezve de az már régi sztori :)


Lassan össze kellene raknom a motort - amihez várom a digitális nyomatékkulcs fejet mert eddig csak 28+-os nagy kulcsom volt (és egy halom csavar 20 Nm-t kér a motorban)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#106650) ncc1701 válasza body007 (#106648) üzenetére


ncc1701
veterán

Nagyon komoly!

Amúgy csinálj yt csatornát, videózz, és töltsd fel, abból is gurulna vissza egy kis apró. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.