Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) bajnokpityu válasza baluka26 (#8249) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Olyan jó olvasni, h nem csak én tudok fikázni. Csak így tovább, mit útáltál legjobban a hd800ban? ;]

Egyébként a majd fejesek tényleg eléggé úgy tűnik számomra, hogy túl vannak húzva. membránoknak van egy súlya, az egésznek van egy tehetetlensége. elképesztő mélyeket, csillogó magasokat adnak. Kár,h a zene legjava középen történik, itt meg tisztelet a kivételnek, hiányosak.

AKGnél sztem a két legjobb fejesük a kaiser és a k501 volt. HD800at nem hallgattam sokat, de ez alatt nekem még mindig a kedvencem a hd580.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8252) sptkyle válasza Deadzone41 (#8250) üzenetére


sptkyle
senior tag

Köszönöm. :R

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#8253) baluka26 válasza Deadzone41 (#8250) üzenetére


baluka26
veterán

Hangképéből a magasai egyedül jók. Többi része felejtős.

Irreálisan mű tér, de ezzel szemben minden egyes rezdülést hallasz. Hallgathatatlanul sok információ, amiket nem volna szabad külön-külön hallani.

Egy mikroszkóp a hangokba, de élvezeti célokra ez egy szar. Szerintem.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#8254) vodkaboy22 válasza bajnokpityu (#8251) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ez engem is érdekelne! :R Eddig számomra az elérhetetlen/ (értelmetlen drága) álom volt! Igaz még sose hallottam de amit olvastam eddig róla az pozitív volt.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#8255) ntomka válasza baluka26 (#8253) üzenetére


ntomka
nagyúr

Tőlem is pont ezért ment, de van aki viszont ezt szereti.

ツ Headphones on - World off

(#8256) vodkaboy22 válasza baluka26 (#8253) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Szóval átestek a ló túl oldalára és már túl precíz, tiszta és részletes a hangja? :F

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#8257) baluka26 válasza vodkaboy22 (#8256) üzenetére


baluka26
veterán

Olyan, mintha egy koncerten minden hangszer 5 centire lenne a füledtől.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#8258) bajnokpityu válasza ntomka (#8255) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem lehetséges, h a sebesség mellé, a fizikai korlátok miatt túllövést is elkövet? ala T1?

előző HSZemben a majd=mai

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8259) vodkaboy22 válasza baluka26 (#8257) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ohh az tényleg nem az igazi ;] Köszi az infót bár jó lenne élőben megtapasztalnom, mert én szeretem az über precíz tiszta hangot, no meg az erősen színezetebet is (kitrafós-csőves erősítő, mission hangfalak).

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#8260) #71562240 válasza drzozo (#8246) üzenetére


#71562240
törölt tag

Lásd előzményként (#8248) kammerer-t.
Ehhez teszem hozzá, hogy ha túljutottunk volna az "outlet" problémán, akkor következett volna a többi probléma, miszerint a gamer modell és a mikrofon emlegetése, még ha feltételesen is. Itt nem ajánlunk mikrofonos fejhallgatót, nem is foglalkozunk olyanokkal. De az igazi nehézség, hogy te ahhoz képest kérsz tanácsot, hogy kevesled a basszust a jelenlegi fejhallgatódban, ami egy Pioneer M-290, és amely a fórumtársak zöme által kifejezetten úgy van számontartva, mint egy túlzottan mélykiemeléses, tompán szóló fejhallgató, ergo aki még ennek is kevesli a basszusát, annak nem nagyon fognak tudni mit ajánlani a fórumtársak.
Egyébként, hogy konkrét tanácsot is kapjál, a circumauralok közül választhatsz például Beyer DTX710-et vagy 910-et, attól függően, hogy mennyit vagy hajlandó rászánni. Hallgasd meg ezeket, van annyi mélyük, amennyi kell és "tisztán, szépen" is szólnak. Nyitottak, remélhetőleg ez nem baj.

[ Szerkesztve ]

(#8261) baluka26 válasza vodkaboy22 (#8259) üzenetére


baluka26
veterán

Rövid ideig tetszhet, de én pl. nem tudtam egy óránál tovább a fejemen tartani.

Audeze a magasait leszámítva mindenben jobb, szerintem.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#8262) #71562240 válasza baluka26 (#8261) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hajrá GLE 50!!!... :)

(#8263) guppy válasza pr0be (#8233) üzenetére


guppy
őstag

sztem én leszek, vagyis én érdeklődtem a szériaszáma felől, te nagyon szerencsés vagy, első szériás példány van a tulajdonodban :K

(#8264) baluka26 válasza #71562240 (#8262) üzenetére


baluka26
veterán

Hail the king! :R

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#8265) ntomka válasza bajnokpityu (#8258) üzenetére


ntomka
nagyúr

Engem a sebesség nem érdekel csak a zene. A HD 800-ban a zene lebomlik, nem összeáll.

ツ Headphones on - World off

(#8266) baluka26 válasza ntomka (#8265) üzenetére


baluka26
veterán

Pontosan.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#8267) FrigoCoder


FrigoCoder
csendes tag

Végre valahára volt időm megcsinálni a szűrőt a HD681-hez. Nem rossz, de nekem kicsit sziszegősnek tűnik, lehetne még lejjebb nyomni azt a magasat. Vagy csak túlságosan hozzászoktam a szoftveres EQ-hoz amit használtam. Azért neki fogok állni kísérletezgetni vele, lehet ebből többet is kihozni.

Szombaton valószínűleg veletek is meghallgattatom :)

Összes kép itt

(#8268) bajnokpityu válasza ntomka (#8265) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ennek a két dolognak semmi köze egymáshoz. Lehet valami úgy kerek egész, hogy közben gyors,mint a fene. nemrég kipróbált dacok, némelyik stax.

Az,h a seninek nem jött össze, az egy másik téma. Mivel ez egyre gyakoribb a dinamikus fejeseknél, lehetségesnek tartom,h ez a teknika ennyit tud.

ntomka: tudom. de ettől még engem pont az érdekel, hogy lehet hallgatható és gyors is egyszerre. csak kiemeltem,h attól, h sok kukacos almát ettél, még nem biztos, h mind az.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8269) ntomka válasza bajnokpityu (#8268) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mondtam, hogy nem érdekel a sebesség.

ツ Headphones on - World off

(#8270) vodkaboy22 válasza FrigoCoder (#8267) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Híj az a sok cinci vékony fing árnyékolás nélküli és alkatrészek is tömegzavartól félve távol vannak egymástól .... :) Nem fogod a telefonod demodulált jelét a ha közel van ? :) Tanács még ilyen kisméretekben is vastagabb kábel legalább 0.35mm^2-es és az érpárok csavarva vagy fonva a közös földdel + tedd sokkal közelebb nyomorítva azokat az alkatrészeket ha lehet és legyen rövidebb a fölös jelút.

Semmi sértés tényleg csupán eddigi tapasztalatok! :R
És ha már uni-nyák akkor külön forszemes és nem forsávos legyen mer akkor tényleg tudsz kicsiben dolgozni :)) Különben jó cucc az az uni-nyák nagyon magas kategóriáig el lehet menni vele. (Egyes profik szerint még jobb is mint a sima gyári nyák, de a legjobb a légszereles ott ugye csak levegő van mint dielektromos tényező és légszerelést is lehet szépen csinálni ! pl vékony polimerbevonatos rézlap, mint alkatrész megtartó, van ahol profi alkalmazásnál is gyárilag használják :R )

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#8271) vodkaboy22 válasza bajnokpityu (#8268) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hátha majd a következő senni nagy ágyú jobb lesz :) Már lassan ide is elér a HD700-as.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#8272) bajnokpityu válasza vodkaboy22 (#8271) üzenetére


bajnokpityu
félisten

keress rá a helyi topicban, vagy az archivumban. első benyomás alapján, hd650 jobb magasokkal.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8273) ntomka válasza bajnokpityu (#8268) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én hiszek neked, de attól jobban nem fog érdekelni a sebesség, csak a zene. Mindegy miből szól, amíg élvezem. :)

ツ Headphones on - World off

(#8274) Bodz válasza vodkaboy22 (#8271) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az eddig olvasottak alapján nem igazán várós a HD700. :N Nincs egyébként semmi baj szerintem a HD800-al sem, csak ízléstől függ a dolog. Én pl. élvezem, amit nyújt.

[ Szerkesztve ]

(#8275) vodkaboy22 válasza Bodz (#8274) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Huh és miért nem város? Én magyar és angol tesztben is pozitívat olvastam róla. "Rossz" /elfogult teszteket olvasok? :F

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#8276) SOAD19 válasza vodkaboy22 (#8275) üzenetére


SOAD19
addikt

Páran már hallották itteniek közül is, de egyikük se írt túl jót róla: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8277) contaxg válasza Bodz (#8274) üzenetére


contaxg
veterán

Hosszabb ideig is? Szerintem fárasztó ilyen karaktert sokáig hallgatni.
Igazi hatásvadász hangképe van.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#8278) FrigoCoder válasza vodkaboy22 (#8270) üzenetére


FrigoCoder
csendes tag

Nem elektroszaki vagyok sajna :D Első áramkör amit valaha is összeraktam, szóval nem szabad túl sokat várni a technikámtól. SMS küldés nem zavar be :))

Így utólag ránézve tényleg elférne feleakkora helyen. Nem zavarják be jobban egymást, vagy az eltörpül a külső zavarokkal szemben?

Kábelt azt raktam rá amit találtam itthon, azt sajna nem jutott eszembe venni.

Próbanyákban szerintem maradok forrsávosnál, evvel is rengeteget szenvedtem forrasztásnál, főleg mivel meg kellett cseréni 2x2 ellenállást mert nem tetszett az eredeti szűrő hangja. Ha legközelebb kedvem támad barkácsolni, legelőször is beszerzek breadboardot, ne kelljen átforrasztgatni.

Próbanyákoknak is megvannak a limitációi, valami olyasmit hallottam hogy csak 10MHz-es órajelig lehet rajtuk bármit is csinálni. 8086-ot még lehet rájuk forrasztani, feljebb már nem nagyon.

(#8279) bajnokpityu válasza vodkaboy22 (#8275) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Cimborád cuccáról,ha kötelező írnod, írnál rosszat?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8280) Bodz válasza vodkaboy22 (#8275) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Arra alapozok, amit az itteni fórumozók írtak róla. :) Tesztekre nem sokat adok (pláne, ha az itthoniak közül az av online-é), elég kevés a korrekt köztük.

(#8277) contaxg: Pár órát. Nevezhetjük hatásvadászatnak is, de engem tényleg nem zavar.

[ Szerkesztve ]

(#8281) vodkaboy22 válasza bajnokpityu (#8279) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Na ez jó kérdés! :R De akkor nem bolygatom tovább ezt... És cimbora fuggő szerintem :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#8282) contaxg válasza Bodz (#8280) üzenetére


contaxg
veterán

Nem baj! ;) Ettől még lehet jó ízlésed! :K

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#8283) Spam123


Spam123
tag

A Beyerdynamic dt 990 pro 250 Ohm-ról mi a véleményetek? Jobb mint egy 770 Pro vagy LE? Ha igen miben? Kinek ajáljátok?

(#8284) Bodz válasza contaxg (#8282) üzenetére


Bodz
Topikgazda

:)

(#8283) Spam123: Jó fejhallgató, agresszív hangja van, csak vigyázni kell vele, okosan kell hozzá a rendszer többi elemét kiválasztani. V karakter, rengeteg méllyel és magassal. Elég hasonlóak a 770 Proval, nem igazán lehet jobbnak vagy rosszabbnak mondani. Kinek lehet ajánlani? Aki V karakterű fejhallgatót keres 40e körül. :)

[ Szerkesztve ]

(#8285) bigmasterg válasza Bodz (#8280) üzenetére


bigmasterg
addikt

Mint köztudott én is szerettem a 800at, egy évig meg is volt.

A nyíregyi talin, meg az audeze keltette fel az érdeklődésemet. Egyszer lehet ráveszem maham, hogy vegyek egyet. De akkor meg már erősítőt is kellene, annyit meg nem biztos, hogy meg ér nekem. (Mondjuk a balanced kimenetről nem hallottam ès lehet, hogy a mytek beépítettjével sem lenne baja.
Tényleg contaxg próbáltad ròla? Mennyire hallgathatatlan? :) )

[ Szerkesztve ]

(#8286) vodkaboy22 válasza bigmasterg (#8285) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hát akkor itt is visszaköszön mint a hangfalaknál ízlések és pofonok még high-end-nél is.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#8287) guppy válasza bigmasterg (#8285) üzenetére


guppy
őstag

Nekem volt szerencsém múltkor egy pár percig hallgatni az LCD2-t kaiser mellett, K1000 mellé nekem nem kéne, sztem mélyeken kívül semmiben sem jobb, bár ha több időt is eltöltöttem vna vele saját rendszeren lehet megváltozna a véleményem, minden esetre új árát sztem nem éri, használt más tészta, úgy még lehet én is kipróbálnám nah, szépen vagyunk, alaposan megváltozott a véleményem a hsz végére :DDD

(#8288) baluka26 válasza guppy (#8287) üzenetére


baluka26
veterán

K1000 nekem már D7000 mellett sem kellett volna mélei és főleg kényelme miatt :DDD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#8289) contaxg válasza bigmasterg (#8285) üzenetére


contaxg
veterán

A Mytek elég jól meghajtja az LCD-ét, de egy Violectric vagy Laconic vagy valami hasonló erősítő képes javítani rajta. Tehát érdemes idővel továbblépni egy professzionális fejhallgató erősítőre. A meleg karakterű erősítőket kerülném.

Mostanában nagyon ritkán hallgatok fejhallgatót, :B . (főleg sétához a DT1350-et) mivel lassan, de biztosan alakítom át a nappalit zeneszobává. Érdekes információ lehet, hogy az LCD hangképe áll a legközelebb a hangdobozos rendszeremhez. Ez mind a tér leképzésére és a hang karakterére, sávszélességére is igaz. A többi fejhallgató számomra csak részben vagy egyáltalán nem alkalmas erre a feladatra.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#8290) #56474624 válasza Bodz (#8284) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha már itt tartunk, a 880 pro az milyen?
Én azt olvastam valahol, hogy a 2005-ös 880 edition-ökkel szemben sokan jobbnak tartják az előző szériás 880-okat (kevésbé V-k), és a mostani 880 pro azokhoz hasonlít, avagy ugyanaz. :U

(#8291) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Sziasztok!

Fejhallgatót szeretnék max 7000 ft-ig vásároli. Extreme digital oldalról mit ajánlotok?
Erről mi a véleményetek? (általános felhasználás, film zene, általános nagyobb elvárás talán egy kicsit jobb basszus)

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#8292) DBAtti válasza cassius.clay (#8291) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Szia!

A ZX300-at én nem ajánlanám, mert csak 1.2m kábele van, és nem erre a célra lett kitalálva, hanem hordozásra. Circum kialakítás kellene neked, ez hosszú távon kényelmetlen lehet.
A bolt és az összeg együtt nagyon lekorlátozza a választást, mindenképp az Extreme-ben szeretnéd megvenni? Ha igen, inkább megfelelne az elvárásoknak a Pio 290, 990-el túlnyúlva a kereten (kényelmesebb hosszútávon).

Maga az összeg is eléggé kis mozgásteret ad, érdemes lehet venni egy mély levegőt, és kiválasztani valamelyik modellt az ajánlott listáról (1. hsz.) 10k környékén, erre felé következik egy minőségi ugrás.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#8293) cassius.clay válasza DBAtti (#8292) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Köszi a tippet. első sorban, hordozásra használnám... a film nagyon nagyon másodlagos.
Megnézem azt a listát is, köszi

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#8294) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Találtam egy ilyet:

http://www.mall.hu/fejhallgato/akg-k512-mkii
AKG K512MK II mai ára 11k! :Y
Az áruházat sajnos nem ismerem, de fizikailag is léteznek Budapesten, ami biztató.

szerk.: mondjuk a Bodz által preferált 9-11k-s "csodával" (nevét még mindig nem sikerült megjegyezni :B ) lehet nem veszi fel a versenyt, a mai árak mellett szerintem egész jó vételnek számít, mint otthoni, mélyben szerény, kényelmes fejhallgató.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#8295) bajnokpityu válasza contaxg (#8289) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem érdekes.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8296) contaxg válasza bajnokpityu (#8295) üzenetére


contaxg
veterán

Igen, tudom..

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#8297) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Mytek fejeserősítőjével bajaim majd le fogom irni. de előzetesen csak annyit:nálam bizony járatlanul fog maradni, 3 olyan erősítőm is van,ami egyértelműen mindenben jobb nála. szerencsére mindhárom más tónusú,nem fogok szűkölködni.

számomra tipikus műanyag, lehengerlő hang, mélytúlsúllyal.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8298) cassius.clay válasza dbilas (#7963) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Én most vettem, legalább 3 méter a kábel :D

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#8299) donpe válasza bajnokpityu (#8297) üzenetére


donpe
aktív tag

Én néha használom a Mytek beépített erősítőjét. Ha csak játszok, vagy filmezek, akkor nem sütögetem a Night Blues csöveit. LCD3-al teszi a dolgát. Nem kell tőle csodákat várni. Viszont nagy hibái sincsenek. Szerintem megmarad egy jobb beépített erősítő szinten. Megkozkáztatom, hogy az MDAC beépítettje jobban tetszett. Kicsit gépies, fantáziátlan a Night Blueshoz képest.
Na de a Myteket nem is ezért kell szeretni. ;) ;]

(#8300) bajnokpityu válasza donpe (#8299) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ez a 96os Mytek? Azt nem hallottam még.

Nézd,nem borzalmasan rossz a 192é. De nem is jó. Csak ezen keresztül hallgatni pénzkidobás, amikor egy sokkal jobb dac van abban a dobozban,mint amilyen fejeserősítő.

Nem csak 100e fölött léteznek a beépített fejeserősítőjénél jobbak. Ahogy anno p_adam fogalmazta a da11nél, hasonlóan mondom, hogy megéri a ck3,panda,saját azt a felárat,amibe kerül.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.