Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) Bobolit


Bobolit
aktív tag

(#8402) Ribi válasza Bobolit (#8400) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szörcs gugli audio bemenet választó és lesz pár találat.
De ezek minőségben nem biztos, hogy túl jók.
Esetleg valaki tud kis dobozban összeforrasztgatni 1-et.
ui.:látom közben meglett.

[ Szerkesztve ]

(#8403) Ear001 válasza Ribi (#8399) üzenetére


Ear001
addikt

(#8404) DBAtti válasza Ear001 (#8403) üzenetére


DBAtti
aktív tag

És milyen fejhallgatók vannak még az üzletben.. pl.:
http://muszakiwebbolt.hu/spd/HQ-HP138HF/HQ_osszehajthato_fejhallgato_HQHP138HF

Ez a HQ egyébként ismerős valahonnan az üzletekből, talán valamelyik nagy lánc polcain láthattam noname termékként? Lehet ezek közt is megbújik néhány érdemes darab.
Avatott szeműek esetleg felismernek OEM gyártót?

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#8405) Ribi válasza Ear001 (#8403) üzenetére


Ribi
nagyúr

Biztos jó, de kicsit morcos 2 potiért meg pár rca csatért ennyit kérni :(
Mert ebben ugye nem sok tesztelni való van.

(#8406) Cheesy válasza DBAtti (#8396) üzenetére


Cheesy
őstag

A Beyerdynamics DTX 910-nek mennyire tartós az a kifordítható pántja? :S Ez az ami főleg visszatart tőle.
Már majdnem rányomtam a Shure SRH-440 megrendelés gombjára, de előtte csak visszanéztem ebbe a topicba, hogy lett-e valami új ajánlás és megakadt a szemem a hozzászólásodon. :)
Ami lényeg, hogy egyoldali kábelezése legyen, nem akarok mindig "nyakláncosat" játszani.
Superlux HD-660 meg SEHOL nincs raktáron :(((

www.vakbelmutet.hu

(#8407) #71562240 válasza Ribi (#8399) üzenetére


#71562240
törölt tag

A hifista nyelv egyik csodája, hogy az ilyesmit nem bemenetválasztónak illik hívni, hanem szépen előkelően, szakértően "passzív előerősítőnek". :D

(#8408) Bodz válasza Cheesy (#8406) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A látszattal ellentétben, a DTX 710-ből kiindulva, tartós. Legalábbis nálam már kapott rendesen, de semmi baja.

(#8409) szakibá... válasza #71562240 (#8407) üzenetére


szakibá...
senior tag

Pontosítanék, passzív előfoknak (mivel nem erősít semmit), amibe beleérthető egy poti is.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#8410) fLeSs válasza DBAtti (#8396) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Köszi a válaszokat!
Nos, hogy pontosítsam a dolgot:
otthon lenne használva, számítógépre lenne dugva az idő 100%-ában, a számítógépben pedig egy Audigy 2 van jelenleg (de talán le lesz cserélve Xonar DG-re).
használat: zenehallgatás, filmezés, játék, elsősorban a tuc-tuc zenéket preferálom :D (trance, house, chillout ami nem tuctuc)
rászánt összeg: 20e és 30e (tehát két típust kéne ajánlanotok)
Mikrofon nem kell.

kérdés: hol lehet külön Shure 840 párnát venni? Az rámegy a 440-re?

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#8411) Cheesy válasza fLeSs (#8410) üzenetére


Cheesy
őstag

Én tegnap rendeltem egy Xonar DGX-et, előkészítendő a terepet az új fejesnek :)
Shure 440-et honnan rendel(néd)?

www.vakbelmutet.hu

(#8412) fLeSs válasza Cheesy (#8411) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Egyelőre nem nézelődtem boltokban, csak kérdezősködök.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#8413) #71562240 válasza szakibá... (#8409) üzenetére


#71562240
törölt tag

Na de én éppen az (egyébként elterjedten használt "passzív előerősítő") megfogalmazás illogikátlanságára, furcsaságára utaltam, te meg kijavítod logikailag? :D

[ Szerkesztve ]

(#8414) baluka26


baluka26
veterán

Érdekes csere

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#8415) fi:zi'k válasza baluka26 (#8414) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Miért? Lentebb megindokolja.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8416) szakibá... válasza #71562240 (#8413) üzenetére


szakibá...
senior tag

Mert én nem találkoztam ezzel a megnevezéssel, csak azzal, amit említettem. Lehet, hogy ez is olyan változat, mint az "ismeri a dörgést" az eredeti "ismeri a dürgést" helyett (Hyppolit-hippodrom effektus).

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#8417) attika89 válasza baluka26 (#8414) üzenetére


attika89
senior tag

Én is meglepődtem, amíg meg nem láttam ki az...
Jó ideje azt hangoztatja, hogy az "endgame" neki igazából a D7000...

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8418) fLeSs


fLeSs
nagyúr

A Sennheiser 419/429/439/449-cel van vmi gond? Még senki meg sem említette őket...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#8419) #71562240 válasza fLeSs (#8418) üzenetére


#71562240
törölt tag

Általában itt túlárazottnak, érdemtelennek tartják őket, én ellenben mindegyiket elég jónak a maga szintjén - bár elég különbözőek-változatosak a hangkarakterüket tekintve (de mindegyikük lágyabb hangú, mint az 555-ös). Én azért nem javasoltam közülük, mert nem akartam egy ötszázas sorozatba tartozó helyett négyszázasba tartozót javasolni - annak ellenére sem, hogy némelyiknek az ára felkúszott az 555-ös "békebeli" ára mellé, de ez azért van, mert a forgalmazó árpolitikája megváltozott, és most nem nagyon vannak olyan előnyös "forintárfolyamú" Sennheiserek, mint sokáig az 555-ös volt.

[ Szerkesztve ]

(#8420) fLeSs válasza #71562240 (#8419) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Anno az 555-öt asszem 27-ért vettem áfával.
Az előbb megcsináltam rajta az 595 modot, és annyit változott, hogy kifelé sokkal jobban hallani, viszont számomra zenehallgatás közben nincs különbség, szóval ennek megfelelően ajánljatok nekem, botfülűnek vmit. :D SZámomra a kényelem a legfontosabb és hogy ne vmi 500 ft-os fülhallgató szintjén legyenek a hangok, azt még én is meghallom.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#8421) PofaJenö válasza baluka26 (#8414) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hali
az oldalon volt egy link ez :D [link] nem semmi lopás :DDD

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#8422) DBAtti válasza fLeSs (#8418) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Csak a 429-el, és 449-cel (velúrosokkal nem), de ezek nagyon nem érik az árukat szerintem, sokkal inkább egy DTX 910, és minden tekintetben jobb hangot kapsz. Szerintem.
Más kérdés, hogy zártak, de nálam gyenge volt a produkció. Szerintem például az AKG K512MKII is elveri őket, jóval olcsóbban (sajnos annak is kúszik fel az ára).
A 439-et nagyon tolják valamiért, még azt is el tudom képzelni, hogy javít az összképen a szövetpárna, de én mostanában már magamnak sem hiszek, nemhogy másoknak, max itt a topiclakóknak, akikről nagyjából tudom milyen az ízlésük.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#8423) zoli03


zoli03
őstag

Egyik ismerősöm holnap megy Budapestre, egyik boltból hozott volna nekem egy Superlux HD-660-at, de ma írtak, hogy csak május végén lesz nekik talán. 330-as van nekik, de az nem tudom, mennyivel szól máshogyan.
Lehetőleg a minél egyenesebb frekvenciamenet lenne jó (most egy 668B-m van, annál gondolom a 330-nak is egyenletesebb a frekvenciamenete). Erősítés tudom, hogy kell hozzájuk, de az nem gond. Vagy tud valaki olyan boltot, ahol biztosan van 660? Interneten nemigen találtam.

(#8424) sultansmith válasza DBAtti (#8396) üzenetére


sultansmith
senior tag

100 usd-ért az szerintem hamis, de ne legyen igazam...

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#8425) baluka26 válasza sultansmith (#8424) üzenetére


baluka26
veterán

Külföldön ennyi.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#8426) #71562240 válasza fLeSs (#8420) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hát aki ennyire botfülű... :D (Én is megcsináltam a MOD-ot annak idején, és elég jelentős hangzáskülönbség volt, a jellegzetességei még karakteresebben érvényesültek, és még "nyitottabb" lett a hangja. Meg is tartottam a MOD-ot, mert jobban szól úgy. Amikor eladtam, akkor se tettem vissza a szivacsokat, hanem mellékeltem a fejhallgató mellé, merthogy a vevő örült, hogy nem kell neki megcsinálnia az átalakítást.)

[ Szerkesztve ]

(#8427) fLeSs válasza #71562240 (#8426) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Pedig az egyik oldal "moddolása" után direkt felraktam a fejemre és elkezdtem hallgatni egy számot, és nem észleltem különbséget. :D Persze az is lehet, hogy így nem lehet ezt észrevenni. Annyi kiderült, hogy qrva mocskos a fejhallgatóm belseje, szal holnap ki fogom tisztítani. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#8428) DBAtti válasza fLeSs (#8427) üzenetére


DBAtti
aktív tag

A tisztítás sokat számíthat (általában hajszálak rezonanciát tudnak okozni, vagy eldugítanak bizonyos részeket. Miután foglalkozol vele legalább 1-2 órát, biztosan szebbnek fogod hallani ;)
Egy Audigy 2-ről messze nem mutatja a valód arcát (nekem is volt ZS, élvezhető, de igazából nagyon kevés rendes fejhallgatók alá). Erősítő + ZS már valami, de feljebb kellene lépni forrás szintjén.

--> DAC + Erősítő topic

Re.: (#8424) sultansmith
Én még fake AD700-ról soha nem hallottam, elég nehéz lenne leutánozni a pántmechanizmust és az anyagminőséget.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#8429) Intel q8200 válasza Whysperer (#50) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Most neztem az angol ebayon egy SENNHEISER HD201. 17 fontért. Ebben az árkategóriában jó ez a füles vagy tudnátok jobbat ajánlani? Ha más nem kicsit megtoldom az árát.

iPhone 14 pro

(#8430) Dave™ válasza sultansmith (#8424) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem hamis, ennyi volt sokáig és most kifutóként az ára az Államokban, igaz ez nettó ár. Aki onnan szeretné megvenni, az számoljon egy komolyabb szállítási költséggel, erre +vám és áfa, a vége kb. pont annyi lesz a fentiek és a gyenge forint miatt, amennyibe itthon is kerül. B verzió a head-fi, ott meg lehet csípni 60-70 dollárért használtan, a legolcsóbb szállítás kb. 20 dollár, és ha ügyesen csinálja az ember, akkor nincs vám és áfa. Így ki lehet hozni 100 dollárból, máshogyan nem. Ezt nem hamisítják egyébként, legalábbis soha semmi nyoma nem volt sem ennek, sem bármelyik másik nagy (A, AD, W) szériás AT-nek. Az M50-et viszont hamisítják.

(#8431) DBAtti válasza Dave™ (#8430) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Hát igen, nem vagyok rutinos külföldi rendelő, nekem csak a 100USD-re guvad a szemem, hogy mennyi a többi járulékos költség, azt csak DealExtreme-nél tudom pontosan, mert ott 0. :)
Csak ők sajnos nem nagyon foglalkoznak ezzel a kategóriával. Mindent elmond, hogy ami eredeti, annál külön ki van emelve, hogy genuine, és ők vannak kisebbségben a rájuk hasonlítókkal szemben ;)

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#8432) Intel q8200 válasza Intel q8200 (#8429) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Több időt szántam most a forum olvasásra és ugy latom talán egy kategóriát ugrok. Nagyon sokan irtak jó véleményt a Superlux HD668-ról. Ugy tűnik ő lesz a valasztottam. 35 font ebayon.

iPhone 14 pro

(#8433) krichd1 válasza Intel q8200 (#8432) üzenetére


krichd1
addikt

"Nagyon sokan irtak jó véleményt a Superlux HD668-ról."

A rosszakat is elolvastad ? Drágábban vennéd mint a Digitechet...ez most kiütött így éjszakára. :Y
Ajánlva volt a Shure SRH440 is, erre most írod a HD201-et, 668B-t. Ezek kategóriákkal való visszalépés, előbbiekhez képest. Menj el vhová hallgatózni, mert ennek így rossz vége lesz, hogy átlagolt véleményezés alapján próbálsz dönteni általad soha nem hallott fejesekről.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#8434) DBAtti válasza Intel q8200 (#8432) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Nekem az sem teljesen világos, végül e-bayről szeretnéd mindenképp rendelni, vagy itthon vennéd meg? Csak mert mire ideér sok macera, és a garancia érvényesítése is problémás. A HD 201 rettentő messze van mondjuk egy SRH 440-től, amolyan Makó-Jeruzsálem fíling.
Ha mégsem akarsz sok pénzt rá áldozni, akkor lehet budget megoldás a 201, de 5200HUF most. Volt nemrég az 3500 is. Visszagondolva rá, mondjuk 3500-öt ér, de az 5.2k-val már barátkozni kell...
Ha lehetne még normális áron találni Philips SHP 5401-et, bedobnám a listába, annak kellene 5-6k körül mennie, ehelyett csak a BestByteban látom 9-ért, meg máshol 12-ért... :((( :W

Így mondanám ismét a nyitott Beyer DTX910-et, vagy a kistestvér félnyitott 710-et.
SRH 440 nekem nem volt kényelmes, de elsősorban nem a párna miatt. Fel kell próbálni.
Aztán ott van még pár ezressel a 910 felett a zárt Audiotechnika ATH M40-es, egy hallgatást megér.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#8435) Ribi válasza #71562240 (#8407) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pont amiatt nem nevezném előerősítőnek, mert nincs benne poti. Ha lenne nevezhetnénk, de így :U

(#8436) #71562240 válasza Ribi (#8435) üzenetére


#71562240
törölt tag

Még egyszer mondom, a megnevezést természetesen a szabados, modoroskodó, furcsa, illogikus nyelvhasználat példájaként hoztam fel vicceskedve, erre te vagy a második, aki felhívja a figyelmemet, hogy ez egy illogikus megnevezés. Könyörgöm, nyilvánvaló, éppen azért említettem!
Ha már komolykodunk, ilyen alapon azt is mondhatnánk, hogy potival még logikátlanabb erősítőnek hívni, hiszen a poti gyengít, de értelmetlen ezen logikázni, hiszen éppen a létező (szubkulturális) nyelvhasználat furcsaságairól volt szó, a nyelvhasználat bizonyos jelenségén ironizáltam. Nincs ezen mit logikázni, hogy hogyan lenne indokoltabb a megnevezés. :)

(#8437) Ribi válasza #71562240 (#8436) üzenetére


Ribi
nagyúr

Illogikátlan ha van benne poti, félrevezető ha nincs. Én meg erre próbáltam utalni. Mert ő bemenetválasztót keresett, nem "illogikus előerősítőt". Kasznit sem nevezzük autónak, habár annak az alkatrésze. Jelen esetben a bemenetválasztó a lényeg. "Illogikus előerősítő" pedig a poti. Amit ő keresett abban nincs poti. :U

bajnokpityu: na hagggyá :D
Passzív előerősítőnek szokták híni dobozt amiben van egy sima poti meg esetleg bemenetválasztó. Ez viszonylag ismert dolog.

[ Szerkesztve ]

(#8438) bajnokpityu válasza Ribi (#8435) üzenetére


bajnokpityu
félisten

én meg azt nem nevezném erősítőnek,ami nem erősít.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8439) Cheesy


Cheesy
őstag

Hazafele megálltam az általam Szolnokon ismert hi-fi boltnál (ha valaki szolnoki is van itt, akkor a Szapáry és Sütő utat összekötő kis rövid utcán lévő pincehelyiségben van (volt).
Kiderült, hogy amúgy 1 éve már elköltöztek, megszűntek. Gondoltam kipróbálok/megfogdosok pár fejest, mielőtt kiadok 25k pénzt. Ez nem jött be.
Hazafele megálltam a MediaMarkt-ban, de valami eszméletlenül gagyi a kínálat, 39.990 HUF egy Sennheiser 449...
Szembesültem vele, milyen kicsi is valójában a Sennheiser 202.

Marad a webshop. Aztán vagy jó lesz vagy nem.

Ezzel szemezek ni.

Holnap elvileg megérkezik a Xonar DGX-em is.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#8440) sultansmith válasza Cheesy (#8439) üzenetére


sultansmith
senior tag

ne szemezzél vele, vedd meg. Szolnokon amúgy a rolandban talán van is,

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#8441) contaxg válasza Cheesy (#8439) üzenetére


contaxg
veterán

A garancia időtartama gyártónként eltérő lehet, de minimum 12 hónap.

Nem lehet, biztos! A gyári Shure gari 24 hónap ;)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#8442) Cheesy válasza contaxg (#8441) üzenetére


Cheesy
őstag

sultansmith
Érdekes, a gugli egyszer sem adta ki a találati listába ezt az üzletet, holnap be is megyek hozzájuk, ha megyek a hangkártyámért.

contaxg
Feltételezem meg akarták spórolni maguknak a mindenre kiterjedő ÁSZF-t és egy általánosított verziót írtak :U

www.vakbelmutet.hu

(#8443) sultansmith válasza Cheesy (#8442) üzenetére


sultansmith
senior tag

ÍMHOL!

Nem a legolcsóbb üzlet, de egy próbát megér, a posta miatt amúgy is rá kell számolni mindenre, ha webshopból rendelnéd.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#8444) contaxg válasza Cheesy (#8442) üzenetére


contaxg
veterán

Nem nyert! A Friendlyhouse közvetlenül a Shure-tól vásárol és nem vállalja az egyébként hivatalosan járó 2 év garit. De ha gondolod mutatok egy Fh-os Shure garijegyet! ;)

Be is kellene írni az első hozzászólásba, hogy ez nem túl friendly dolog tőlük. Magyarán kerülendő kiskereskedelmi egység.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#8445) Cheesy válasza sultansmith (#8443) üzenetére


Cheesy
őstag

Köszi, közben megtaláltam, át is néztem a kínálatukat, nem vészesen drágábbak, ahogy nézem, mint argep-en a legolcsóbb webshopok, amik mint ahogy contaxg is rávilágított nem mindig a legkorrektebbek, ha pl. garanciáztatásról (vagy bármilyen posztkonzumer kapcsolattartásról) van szó...
A postaköltség amúgy is 1000-1500 HUF pluszban, ha webshopból rendelek.

www.vakbelmutet.hu

(#8446) Intel q8200 válasza DBAtti (#8434) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Azért az ebayon nézegetem, mert Angliában élek. Beyert es audiotehnikat itt nem találok kint. Senheiser HD202-t láttam még az argosban.

iPhone 14 pro

(#8447) Dilo


Dilo
csendes tag

Megjelent a Thomann kínálatában, a Superlux HD-681 Evo fekete és fehér változata! is!

Ne tévesszen meg, a bugyuta "nick" nevem! Köszi!

(#8448) contaxg válasza Intel q8200 (#8446) üzenetére


contaxg
veterán

Az Amazon gondolom nem elég rizikós ;]
Audio-technica
Beyerdynamic

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#8449) Intel q8200 válasza contaxg (#8448) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Utálom az amazont. Argosbol tudok venni úgy, hogy garanciát is kapok.

iPhone 14 pro

(#8450) contaxg válasza Intel q8200 (#8449) üzenetére


contaxg
veterán

Hmmm...nekem nem volt gondol velük, Sőt!
10 nap után megkérdeztem (nem reklamáltam), hogy mit tudnak egy megrendelt mobilról. Millió bocs jött a válasz és visszautalták a pénz. De megkértek, ha közben mégis megjönne, szóljak, hogy nálam van a telcsi. Pénz vissza, másnap itt a telefon. Szóltam, de a pénz maradt! :B Magam sem értem miért volt így, de nem a hiszem hogy egy Amazon Premium tagság ilyen kedvezményeket is biztosít. :D

Viszont az eBay már volt olyan akinek elutaltam a pénzt aztán se pénz, se árú. Vagy minden nagyon klassz a licitnél, majd amikor átautózod fél Essex-et a cuccért kiderül, hogy bocs, de megrágta a kutya...csak az a fotón éppen nem látszott. :W

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.