Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) seederking válasza tikshow (#8047) üzenetére


seederking
őstag

Köszi a válaszokat.

Igazából azért kell az elosztó mert van egy 2.1 hangrendszer a géphez de mikor pl bnőm tv-zik akkor áttérek a fejhallgatóra.Szóval a 2.1-et olyankor nem kapcsolom be.
Viszont most fölmerült bennem,hogy mi van olyankor ha pl a 2.1-et használom és kedvem támad zenét bömböltetni.Olyankor a fejhallgatót nem tudom kilőni (csak ha kihúzom)...Gondolom nem tesz jót neki...
Az aranyozott végü dolgot itt olvastam Zalman ZM-RS6F.
""Sajnos az alábbi ábrákon látható jack elosztókból nem nagyon árulnak aranyozottat, tehát némi üröm is vegyül az örömbe. Ha valaki tud jobb megoldást az szóljon ""
Ezt úgy értettem,hogy jelcsökenés várható a nem aranyozott elosztótól.

Másrészről lenne egy olyan kérdésem,hogy valamiért én nem érzékelem a 3D "5.1" hangzást.
Asrock 970 extreme 3 lapom van ami állítólag "■7.1 CH HD Audio with Content Protection, supports THX TruStudio™" is kezel.Szóval tanácstalan vagyok-e téren,hogy vegyek-e inkább egy 5.1 hangkártyát vagy épp valamit be kellene állítanom.Linkeltek nekem egy videót amin realtek hd audio beállítást végeznek megadott paraméterekkel direkt 5.1-re fejhallgatóval.De még rosszabb lett a hangzás pl játék közben.Olyan volt pl mikor lőttem valamire mintha egy alulemezt soroznék.Csattogós magas hangon szólt,így hát vissza vettem alaplra.
Kicsit csalódott vagyok mert jobbra számítottam.

(#8052) tikshow válasza seederking (#8051) üzenetére


tikshow
addikt

Vagy veszel egy előlapi panelt, vagy pedig veszel egy akármilyen elosztót és egy akármilyen hosszabbítót, így kartávolgáson belülre kerül a hátlapi kiment a fejhallgatódhoz.

(#8053) #71562240 válasza vodkaboy22 (#8046) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Azért mert nem aranyozott miért romlana??? Az a kb 50-100nm vastag arany ami ezeken van aztán nem szól bele a hangzásba... Azért van rajtuk, hogy ne oxidálódjanak és így ne változzon a kontakt ellenállás. Elméletileg a nikkel ötvözet bevonatok ugyanúgy megfelelnek a célnak nem ezért fogsz hallani különbséget... "

Ezen mondatok egyike sem igaz. Természetesen azért aranyozott, hogy jobban szóljon, mint a nikkelezett, és természetesen jobban is szól aranyozva.

(#8054) seederking


seederking
őstag

Ne vegye senki magára.De tök gáz,hogy az ember érdeklődik egy topicban és "100" féle választ kap.
Nem ez az első eset,nem csodálkozom már annyira rajta csak sz@r így eldönteni.
Mind1 ez van.Próbálom leszürni a hasznos infót.

(#8055) vodkaboy22 válasza #71562240 (#8053) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nyilvan anyagtechnologus és elektronika technologus professor kammerer ur megint tudomanyos cikkekre és kutatasara hivatkozva tett nobel-dijjas kijelentest...
Adjak hivatkozast as en kijelentesemre?

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#8056) vodkaboy22 válasza Ribi (#8049) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Segitek hogy megertsd : Kirchoff csdompontokat vegyel fel a parhuzamosan kotott fejhallgatok ele moge szamolj aramot aztan teljesitmenyt. Megvalami feszultseggeneratoros taplalas és tud eleg aramot szallitani a rendszer. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#8057) dinnor


dinnor
csendes tag

Apró segítség kellene,egy Beyerdynamic dtx-800 fülpárnáját szeretném levenni,mosás erejéig.
Miként?Mit feszítsek,mit tekerjek,és hova?Jó lenne nem eltörni és a párnát is visszatenném ha sikerül! :)

Az élet szívás!Aztán vége!Van kérdés?

(#8058) Deadzone41 válasza vodkaboy22 (#8055) üzenetére


Deadzone41
őstag

eldönthetnéd már, hogy a méricskélős, vagy a fülelős táborba tartozol-e, nem ártana egy kis következetesség :)

(#8059) Ribi válasza vodkaboy22 (#8056) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ja ez párhuzamos kötés, hogy dögöljön meg :R

kammerer gondolom arra utalt, hogy mint minden alkatrésznél számít az ellenállás. Akár milyen kicsi is az. Valószínűleg ezen alkatrész sejteti a felhasználási környezetét, így nem vennék észre, hogy aranyozott vagy sem, de amennyiben űber audiofil rendszerbe kerülne ott lehet valaki meghallaná (ténylegesen). :U

(#8060) Taper Harli válasza seederking (#8044) üzenetére


Taper Harli
csendes tag

Vettem már aranyozott néven futó csatlakozót SAL bácsitól, ami végül kiderült, hogy rézfüsttel bevont, a vezető meg valami eurofém :)
Egyetértek a fent szólóhoz, az arany csak az oxidáció elkerülésénél szempont, nem hiszem, hogy közrejátszana, hogy mennyivel több mély vagy magas hangot visz át.

(#8061) Tubk


Tubk
csendes tag

Sziasztok.

Véleményeket szeretnék hallani a Marley fejhallgatókról. Minden vélemény érdekel pozitívum negatívumot attól aki már találkozott ilyen fejessel
(Egy ilyet néztem.)

Előre köszönöm:R

[ Szerkesztve ]

(#8062) seederking válasza Taper Harli (#8060) üzenetére


seederking
őstag

:R

(#8063) Ribi válasza Taper Harli (#8060) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az egy másik dolog, hogy eleve nem rézből csinálják ezeket, így nem a bevonat lesz a fő szempont, de minden ami a jel útjában van az beleszól.

(#8064) contaxg válasza #71562240 (#8053) üzenetére


contaxg
veterán

vagy éppen nikkelezve :DDD

Nincs olyan, hogy jobban...másképpen van.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#8065) vodkaboy22 válasza Ribi (#8059) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Akkor megint hogy kicsit vilagos legyen:
Arany reteget 3 modon jellemzoen 2 modon visznek fel. Az egyik modnal kell a munkadarab és az arany koze
Valami koto reteg altalaban nikkel ... A masiknal erosen otvozott arany szilicium eutektikumot hasznalnak....
Szerintetek melyik lesz jobb? :W pont ezer nagy precizitasu csatlakozonal nem hasznalnak aranyat... :C

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#8066) #71562240 válasza Ribi (#8059) üzenetére


#71562240
törölt tag

Kammerer nem az ellenállásra utalt, az csak egy tényező a sok közül. Ha csak az ellenállás számítana... Még nagyon sok minden számít.
Miért kéne über audiofil rendszer?
Elektromos vezetésre szokásosan használt anyagok jellemző skálája a hangminőség szerint: arany > ezüst > szén > vörösréz > sárgaréz > nikkel > alumínium...
Ha drága vagy viszonylag drága fejhallgató csatlakozója nem aranyozott, hanem nikkelezett, annak egyetlen oka van, mégpedig az, hogy az arany sokkal könnyebben kopik, tehát nem olyan tartós-praktikus a csatlakozók ki-bedugoszálásához, mint a nikkel, amely sokkal ellenállóbb a kopásnak. A hangminősége az aranynak sokkal jobb.

Az ellenben igaz, hogy az eredetileg a problémát felvetett kolléga felhasználási környezetében, vagyis abban a hangberendezésben amiben és amire ő használja, majdnem mindegy, hogy milyet vesz.

(#8064) contaxg "Nincs olyan, hogy jobban...másképpen van." Na ezt éppenséggel te sem mondod komolyan.

(#8065) vodkaboy22 "Akkor megint hogy kicsit vilagos legyen:..." A te szádból ez egy elég vicces mondat, mondhatnám, de inkább szomorú, amit rendszeresen összezagyválsz némely topikokban.

[ Szerkesztve ]

(#8067) Taper Harli válasza Ribi (#8063) üzenetére


Taper Harli
csendes tag

Aki tanult fizikát, esetleg szakértője, tisztában van a különbségekkel a konduktivitás és egyéb változóik terén ezeknek a bevonóanyagoknak, viszont azt illetően, hogy a differenciát bárki is hallaná saját rendszerével, (legyen az egy hi-end fejhallgató-lánc) erősen kétlem. Ha valaki a leggyengébb láncszemet keresi a szettjében, az nem az aranyozottak-e-a-csatlakozók-vagy-nem szegmens szerintem.

(#8068) bajnokpityu válasza Taper Harli (#8067) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Egy alsó-közép kateóriás kábelmestertől fél órán belül kérdeztem két dolgot: mennyire számit az XLRen az aranyozás: semennyire. Mennyire számít,h a tápkábeleid csatlakozója aranyozott: húúú,hát nagyon fontos.

:C

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8069) vodkaboy22 válasza #71562240 (#8066) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Megint false... Az atlagos arany-szilicium eutektikum jobban birja az atlagos nikkelnel .

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#8070) #71562240 válasza vodkaboy22 (#8069) üzenetére


#71562240
törölt tag

Megint te vagy a fals, mint mindig.
Én jól figyeltem, hogy mit írok, eutektikumról ugyebár egyetlen árva szó se volt a szövegemben, főleg nem arany-szilícium eutektikumról.

[ Szerkesztve ]

(#8071) Ribi válasza Taper Harli (#8067) üzenetére


Ribi
nagyúr

A mondatod kicsit érdekes. Első körben szakértelem és fizika tanulás, majd simán kétled, hogy hallja. Kettőnek nincs sok köze egymáshoz. Nem az a kérdés, hogy mennyi a különbség, hanem hogy van-e különbség. És mivel valaki azt állította, hogy NINCS különbség. Ez pedig nem igaz. Mert minden számít.

(#8072) Deadzone41 válasza Ribi (#8071) üzenetére


Deadzone41
őstag

így van, ha beleugrasz az óceánba az is növeli a vízszintet :)

(#8073) Ribi válasza Deadzone41 (#8072) üzenetére


Ribi
nagyúr

Így van, akkor meg ne állítsuk, hogy nem. ;]

(#8074) Taper Harli válasza Ribi (#8071) üzenetére


Taper Harli
csendes tag

Ha fő kérdésre akarunk reflektálni, ami így szólt, ,,hogy romlani fog-e a jel?" akkor valószínűleg a válasz ,,IGEN" mert lehet, egy-két elektron elkószál vándorlásuk során a csatlakozón.
De ha átvitt értelmét vesszük, amire a kérdést feltevő is gondolt valószínűleg, avagy: ,,hogy ez jelent-e hallható különbséget" akkor szerintem a válasz egy csatlakozóbevonat esetében így szólhat valahogy:NEM.

[ Szerkesztve ]

(#8075) vodkaboy22 válasza #71562240 (#8070) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Mivel a csatlakozok aranyozasanak 65% AuSi eutektikum ezert de arrol beszeltunk. És mivel osszetetel vizsgalat nelkul nem Mondod meg mivan azon a csatlakozon ezert lehet az barmi.... Akar cadmium is Ami pont ugy fog kinezni mint az arany és ugy is fog viselkedni ilyen vekonyretegnel...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#8076) #71562240 válasza Taper Harli (#8074) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ezen mondataidhoz még idézek az előző hsz-edből: "...a különbségekkel a konduktivitás és egyéb változóik terén ezeknek a bevonóanyagoknak, viszont azt illetően, hogy a differenciát bárki is hallaná saját rendszerével, (legyen az egy hi-end fejhallgató-lánc) erősen kétlem." Hozzáteszem szintén tőled: ,,...hogy ez jelent-e hallható különbséget" akkor szerintem a válasz egy csatlakozóbevonat esetében így szólhat valahogy NEM."

Én sose értettem az ilyen szövegeket. Akik ilyeneket mondanak, azokat cseppet sem zavarja, hogy hifisták-audiofilek milliói tapasztalták meg hosszú évtizedek folyamán, hogy adott esetben irdatlan hangminőségbeli különbségek vannak csatlakozók és csatlakozók, vezetőanyagok és vezetőanyagok között?! Amellett, hogy természetesen elméletileg és fizikatudományilag is logikus, hogy adott esetben irdatlan hangminőségkülönbségnek kell lennie?! Tényleg azt hiszitek, hogy létezik olyan kategória, mint a(z elektromos) zenei jelet már elégségesen, már teljesen pontosan átvivő vezetőanyag, vezeték, csatlakozó, aminél már nincsen jobb? TALÁN a szupravezetés körülményei között, laboratóriumban produkálható ilyesmi, na de hol van ettől a mindennapi élet?! Ezek szerint te és a hasonló gondolatokat megfogalmazó társaid azt gondoljátok, hogy igényes hangberendezéseket birtokló hifisták CSAK azért költenek többezer, akár több tízezer forintot minőségi csatlakozókra, a fejlesztők-gyártók CSAK azért készítenek különféle minőségi és árkategóriájú csatlakozókat, mert becsapják magukat és egymást, az egész csak placebó és szélhámosság, amit hallunk.
Én logikailag is értem, és természetesnek tartom, hogy az emberek zömének nincsenek audiofil tapasztalatai, azt azonban csak szociológiailag értem, hogy éppen ezek a tapasztalatlan emberek szeretik lehetőleg kategorikusan maghatározni, hogy mi hogyan van. Te azt honnan veszed, hogy csatlakozó és csatlakozó között nem hallani hangminőségbeli különbségeket? Milyen "jogalapon" kétled, hogy ezeket a hangminőségbeli különbségeket bárki is hallaná a saját rendszerével? Honnan veszed ehhez a bátorságot? Ha én és sokan mások a saját hangrendszerünkben adott esetben általunk óriásinak nevezett különbséget hallunk csatlakozó és csatlakozó hangminősége között, az csak és csakis placebó lehet? Kérdezem mindezt csak úgy költőileg.

[ Szerkesztve ]

(#8077) vodkaboy22 válasza #71562240 (#8076) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Én nem becsapásnak, hanem marketing-nek hívnám... És az, hogy mit vall sok ember az nem mindig tükrözi azt , hogy mi is van valójában: nagyon sokáig azt mondták, hogy a föld lapos, aki azt mondta és tudományosan bizonyította, hogy nem az azzal mi volt ? :C
Én azt mondom ami tudományosan bizonyítva van! Slusz pasz ... Majd ha az ilyen "szuper" audiofool tudásért nobel díjat fognak osztani akkor elhiszem, hogy van értelme mert a hangon javít ez meg az...
De mivel rengeteg olyan dolgot mondtok ami ellent mond a tudománynak és mégis ha igaz lenne akkor baromira JÓ LENNE és használnánk nem csak hifi dolgoknál hanem méréstechnikában, űrtechnikában és sok más magasabb elvárásokat és precizitásokat felvonultató alkalmazásban mint a zenehallgatás!
Én még nem láttam olyan nagy frekvenciás rendszert ahol számított volna az a sunyi arany vagy nikkel a BNC csatlakozón pedig ott aztán (GHz-eknél) a vezeték minden legappróbb tulajdonsága fontos és problémát okozhat na az arany vagy nikkel pont nem okoz ilyen problémát! És ne gyertek azzal, hogy azt nem hallgatják, mert ez nem kifogás ott ahol jó lenne ha tudnánk még 1 tizedessel pontosabban mérni bármilyen ÁRON ott is mit használnak? Rhodiumot bevonatnak vagy más speckó ötvözetet megsugom... :R
Abba a hagytam számomra megint leigazolta valaki, hogy teljes szakmai tudás nélkül sokkal többet állít mint ami valójában létezik! :R

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#8078) bajnokpityu válasza vodkaboy22 (#8077) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Te gigahertzet hallgatsz?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8079) vodkaboy22 válasza bajnokpityu (#8078) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Kis frekvenciás mérőeszköznél ahol 150dB pontossággal mérnek sem érdekes, hogy arany vagy nikkel!
Nem gigahertzet az biztos :)
De légyszi linkelj már egy impakt-faktoros cikket ahol leírnak valamit erről az arany csuda javító tulajdonságáról! Amint mondtam én csak a bizonyított tudománynak hiszek! :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#8080) Taper Harli válasza #71562240 (#8076) üzenetére


Taper Harli
csendes tag

Abban a rendszerben, amit majd használni kíván az illető, vajmi kevés köze lesz egy mezei osztó bevonatának milyensége a hangzásvilágot illetően".
És ez itt a lényeg.
Hogy a regényes fejtegetésére reagáljak: sosem cáfolnám azt a tényt, hogy van-e jelentősége egy-egy összekötő-kábel vezetőjének és bevonóanyagának különbözőségében, míg ugyanakkor egy csatlakozóbevonat szerintem sokkal szubjektívabb periféria.
Vélem, hogy többet változtat egy hangminőség-megítélésen az, hogyha valaki a megszokott kávéadagja helyett a dupláját fogyasztva ül le a készüléke mellé kikapcsolódni- míg az, hogy aranyozott-e a jack osztóm...

[ Szerkesztve ]

(#8081) bajnokpityu válasza vodkaboy22 (#8079) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem állítottam,h valaha foglalkoztam volna a témával. Csak nemtom mi köze a két dolognak egymáshoz.

Cserébe egy Hofi poen:

zöldségesnél:
- kérek egy almát.
- kettő lett maradhat?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8082) vodkaboy22 válasza bajnokpityu (#8081) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Mivel mind2 1 célt szolgál : A bejövő jel tokéletes átvitele, ezért igenis sok közük van egymáshoz :) Szerintem egy csatlakozó/kábel témában csupán ennyi a lényeg. És ha ez a kábel alkalmas erre széles tartományon akkor hifi technikában is alkalmas a hang jelformában való továbbítására, mivel jelanalízis során mind2 esetben lehet ugyanolyan bonyolult jelfolyam ezért teljesen mindegy, hogy az értelmetlen gépizaj vagy hang, ha mind2 tökéletesen van továbbítva (tökéletes alatt itt a mi szemszögünkből nézve.).

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#8083) bajnokpityu válasza vodkaboy22 (#8082) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ugyanúgy nincs közös nevező. Te a tökéletes átvitelre törekedsz, nagyfrekin,akárhol.

Magam meg tapasztaltam, hogy minden kábel belenyúl a hangba, van,ami picit,van,ami nagyon. Van,ami tetszik a fülnek, és van,ami nem. Sztem teljesen természetes, hogy a csatlakozók is belenyúlnak a hangba, de miután a gac, klotz fölötti kategóriákban a drótot kompletten veszem, ezért pont nem érdekel,h aranyozott-e, vagy lehugyozták-e a kismacskák. Ha a végeredmény nekem tetszik.

Arra törekszem, hogy az eszközöket,amiket összekötök, táplálok, úgy legyenek kiszolgálva, ahogy nekem tetszik. És közben magasról teszek rá, hogy ebből semmit nem tudtok kimérni. Ez számomra csak azt bizonyítja, hogy nem jó paramétereket mérnek, vagy nem elég pontosak a mérések.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8084) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Nem akarok bele folyni a vitába, szerény véleményem szerint sem változtat semmit a hangminőségen az, hogy aranyozott a csatlakozó vagy sem. Az egyik legjobb vezető az arany, nem véletlen használják a számítástechnikában, de ezzel nem mondok újat. A lényeg, ha a kontakt létrejött teljesen mindegy hogy az arany, vagy nikkel, vagy réz stb...
Más, nem tud valaki olyan progit win7-re, ami equalizer? Pl egy játékhoz szeretnék egy cseppnyi mélyet adni, de nem megy sajna.

(#8085) Deadzone41 válasza #71562240 (#8076) üzenetére


Deadzone41
őstag

kitalálhatnál már valami új érvet azon kívül, hogy: márpedig a sok hifista nem tévedhet! sokan láttak ufót is, nekik is hinnem kell? melyik világvallásban higgyek, abban amelyiket a legtöbben követik?
kérdezem mindezt csak úgy költőileg. :)

(#8086) Taper Harli válasza Deadzone41 (#8085) üzenetére


Taper Harli
csendes tag

Azt hogy egy ember hallja a különbséget csatlakozóbevonat és csatlakozóbevonat között, azt erősen kétlem. Hogy precíziós elektronikában szerepe van? Azt nem kérdőjelezem meg

[ Szerkesztve ]

(#8087) #71562240 válasza Deadzone41 (#8085) üzenetére


#71562240
törölt tag

"kitalálhatnál már valami új érvet azon kívül, hogy: márpedig a sok hifista nem tévedhet!"

Ugyebár nem történt részemről most sem és máskor sem ilyen érvelés, még csak ehhez hasonló sem, de még az ehhez hasonlóhoz hasonló sem. Természetesen. És kérlek, ne is próbálj "bizonyítólag" idézni a modataim közül olyan szándékkal, mintha történt volna ilyen érvelés. Mondom ezt nem költőileg, hanem szociálpszichológiailag. Veled azért polemizáltam eddig bármelyik topikban szivesen a homlokegyenest különböző nézeteink ellenére, mert elég korrekt partner voltál, eddig nem nagyon alkalmaztad ezt a szövegfélreértelemezéses-félremagyarázásos módszert, amibe itt most éppen beleugrani szándékozol. Kérlek ne tedd, tőled ez váratlanul ér.

[ Szerkesztve ]

(#8088) schawo válasza #71562240 (#8076) üzenetére


schawo
titán

Nem, de nem biztos, hogy az arany a megoldás. Arra nincs semmi garancia, hogy csak azért, mert aranyozott jó, vagy csak azért mert nikkelezett, rossz. Tehát ebből következik, hogy a bevonatnak ugyan van jelentősége, de abból semmire nem lehet következtetni. Hallottam én már olyan aranyozott csatlakozót, aminél a legtöbb nikkelezett jobb. :). Félreolvasás :B

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8089) #71562240 válasza schawo (#8088) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem értek egyet! Miért mondasz ilyet, hogy félre olvasás! Olvasni fontos és jó dolog, szerintem olvassunk minél többet! Félre gyász, félre bú, az igen, na de félre olvasás?! Maaargiiit! ;] :B

(#8090) Shia-ko válasza #71562240 (#8089) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

:C

Üdvözlettel: Gabi

(#8091) seederking


seederking
őstag

Szerintetek érdemes lenne vennem egy hangkártyát az alaplapi helyett?(asrock 970 ex3)
Mert nem igazán érzek/hallok különbséget ezen a fülesen pedig állítólag 5.1+3D surround.
Az a baj,hogy 2-3 ezernél nem akarok többet költeni hangkártyára.
1 az előző tulaj azt mondta,hogy egy 1500ft-os hangkártyával használta és jó volt
Még az elsőhöz tartozik,hogy azt mondta a srác,hogy megcsontolta a fülest és még a másik szobából is lehetett hallani.Na ezt én nem tapasztalom:(
2 fölöslegesen nem akarok kiadni pénzt ha nem lesz változás (pl szoftveres gond van)

Nem tudom mennyire kellene átjönnie a 3D surround-nak de nem igazán akaródzik.
Zalman ZM-RS6F.

[ Szerkesztve ]

(#8092) vodkaboy22 válasza seederking (#8091) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Mert nem támogtja a dobly surround headphone hd-t az alaplapi hangkari... És nagyot fog dobni 1 normális hangkari a hangzáson... olcsó pc akkor xonar DG.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#8093) PuMbA válasza #71562240 (#7395) üzenetére


PuMbA
titán

"a mai eszközökkel szinte lehetetlen jó hangminőséget előállítani,"

Ez még itt maradt a könyvjelzőknél, jó későn válaszolok :) [link] Itt mi is a baj a cselló hangjával? Még mindig ugyanaz a pop stúdió ugyanabban az időben.

[ Szerkesztve ]

(#8094) seederking válasza vodkaboy22 (#8092) üzenetére


seederking
őstag

Akkor az alaplap a ludas...ha jól értem.
ezek közül egyik sem?

Creative Sound Blaster Audigy SE

Creative Labs CT4810

Genius MPB-000138 Rev: 1,2. CMI8738.

Creative Labs Sound Blaster Live 5.1

Creative SoundBlaster Audigy2

A xonar mindet lekörözi?

Mondjuk azt nem értem,hogy ha a gyártó megjelöl egy 7.1 támogatottságot akkor külön headphone támogatottsággal is rendelkeznie kell?
Ha rácsatlakoztatnék egy 5.1 házi mozit az szólna rendesen de egy füles az nem?
"nem támogtja a dobly surround headphone hd-t"

[ Szerkesztve ]

(#8095) vodkaboy22 válasza seederking (#8094) üzenetére


vodkaboy22
addikt

-Huh a felsorolt hangkarikat annyira nem ismerem ezért mondtam az occó xonar dg-t ami kb 7-8 ezer és ismerem és tudom, hogy van 5.1 jack kimenetei.
Hogy mindet lekörözi fene se tudja...

-Az alaplapi-nál mind jobb az zicher...

-A fejhallgatód 3db jack-el rendelkezik ugye? (2 front 2 surround 2 center+sub) Elméletben.
-Nem valszeg házimozi is gagyimozi lenne alaplapiról...
-Dolby- "találmányok" kellenek a rendszerhez igen ezt alaplap szerintem kapásból nem tudja...

-Azt azért vedd figyelembe, hogy ha stereo anyagot hallgatsz (pl normál CD-lemez) akkor abból értelmes 5.1 hangzás sose lesz házilag! Ha az alap anyagod AC3 5.1 vagy más formátumu, de 5.1 anyag akkor lesz értelmes 5.1 házimozid! Pl filmeknél audio-nál tudsz válogatni ilyet és ha jól bevan állítva a rendszer akkor veszi is a lapot, hogy némááá 5.1 anyag akkor 5.1 csatornán adjuk ki, de ha stereo és nincs csoda konvertálás beállítva akkor csak stereo jön ki a csőből.

Remélem világos volt amit írni akartam :R Ja és hogy elszomorítsalak a játékok 85% nem 5.1 anyagot tartalmaz csak stereot... A filmekből is régebbi mind "felkonvertált"... Az újjak rip verziójából meg gyakran lehadják az 5.1 sávokat. :W

Genius ellenpárti vagyok ergo azt nem ajánlom...

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#8096) Bib válasza seederking (#8094) üzenetére


Bib
őstag

Ha az audigy 2zs,akkor az messze legjobb 7.1 thx minősítés.Ha szoftveresen nem akarsz ügyeskadni akkor sonar.

(#8097) seederking válasza Bib (#8096) üzenetére


seederking
őstag

Sajnos nem audigy zs.
Egyébként mit kellene ügyeskedni vele szoftveresen?
Be kellene állítani a paramétereket a driverben vagy ilyesmi?

(#8098) seederking válasza vodkaboy22 (#8095) üzenetére


seederking
őstag

"A fejhallgatód 3db jack-el rendelkezik ugye?"
Ahogy mondod.
Az az igazság,hogy perpill nincs 7-8ezrem hangkártyára.
Bíztam abban,hogy amit az előző tulaj mondott miszerint 2ezres 5.1-es hangkártyával használta és jó volt.
Így nekem sem kell sokat erre költenem.
Egyébként mikor ráakadtam a fejhallgatóra,lechekkoltam az alaplapom,láttam,hogy 7.1-et kezel.Meg is örültem,hogy milyen faxa lesz és tessék,szivacs van.
Nem tudom annak lenne-e értelme,hogy ilyen olcsón keressek-e hangkártyát 1-2-3 ezer.
Egyébként annyi lenne a lényeg hogy kezelje ezt? "dobly surround headphone hd-t"
Másodsorban köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#8099) bigmasterg válasza vodkaboy22 (#8082) üzenetére


bigmasterg
addikt

Hifiben nem feltétlenül a jel tökéletes továbbítása a cél.

(#8100) contaxg válasza bigmasterg (#8099) üzenetére


contaxg
veterán

:F :B

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.