Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59851) pohár válasza #71562240 (#59848) üzenetére


pohár
félisten

my bad, valaki írta, hogy elektronikus zene alatt is teljesít rendesen a fejes, scusi :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#59852) Dorien válasza forras2 (#59843) üzenetére


Dorien
veterán

Kingston HyperX Cloud

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#59853) #71562240 válasza pohár (#59851) üzenetére


#71562240
törölt tag

Miért ne teljesítene "rendesen" úgynevezett elektronikus zene alatt? Teljesít, "rendesen". No persze, kinek mi a rendes.

(#59854) emiki6 válasza Dorien (#59852) üzenetére


emiki6
veterán

Ha van rá 50-e, akkor én inkább valami jobbat vennék. (Nekem zenére nem jött be a cloud, noha játékra pont jó) Bár a "nagyjából 50k-ig" kategória az pont az, amire nem tudnék jó mondani. A DT770 is több, mint 50, a Fostex T50RP 840 párnával is több...

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#59855) Dorien válasza emiki6 (#59854) üzenetére


Dorien
veterán

A DT770 Pro kijön 42-45k-ból: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#59856) emiki6 válasza Dorien (#59855) üzenetére


emiki6
veterán

Ja hogy csak a 880 meg a 990 olyan drága! Akkor a 770 jó lehet, ott ki is tudja próbálni.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#59857) Dorien válasza emiki6 (#59856) üzenetére


Dorien
veterán

A 990 Pro ára ment fel 49.900Ft-ra szinte mindenhol, de itt az is csak 42k. [link]
Az Edition verziók meg mindig drágábbak voltak a Pro-knál.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#59858) Bodz válasza Spíler (#59849) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mondom még1x, hülyeség amit ott írt a srác. Ne ess abba a hibába, hogy ez alapján alkotsz bármilyen véleményt.

[ Szerkesztve ]

(#59859) Spíler válasza Bodz (#59858) üzenetére


Spíler
őstag

Jól van,jól van.Ígérem ezentúl a kedvencem lesz az MT220. :DD
Több mint egy hete nézegetem én is,ha nem futok bele ebbe az irományba akkor már megvettem volna. :D Viszont,hogy nem vettem meg annak meg az az előnye,hogy maradok az eredeti elképzelésemnél és várok egy jó nyitottra.
Maradok tisztelettel ;)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#59860) pohár válasza #71562240 (#59853) üzenetére


pohár
félisten

na igen, ezért is kérdeztem, hogy a tapasztaltabb fülek hogy látják a dolgot ilyen téren

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#59861) Bodz válasza Spíler (#59859) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ó, pedig tetszene neked. :D

[ Szerkesztve ]

(#59862) Spíler válasza Bodz (#59861) üzenetére


Spíler
őstag

Ja,már kezdődik az oltogatás. :D

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#59863) Hortug


Hortug
csendes újonc

Sziasztok!

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon, esetleg munkában, de notebook mellé lenne, ezért bírja a hurcolászást
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás, sorozatok, filmek, játék (nem baj, ha van miki)
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
10-20K körül (25 indokolt esetben)
4.) Új vagy használt?
Új
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
Talán zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Csípem a jó mély hanzást, de inkább legyen kiegyensűlyozott
8.) Honnan vásárolnál?
Még nincs konkrét, de valamelyik itthoni cégtől (ha tudtok megbízhatót...)
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Notebookos integrált hangkártya (Fujitsu a557)

Előre is köszi!

(#59864) Samtya válasza Hortug (#59863) üzenetére


Samtya
senior tag

(#59865) sunnyi


sunnyi
csendes tag

Sziasztok, fejhallgatót szeretnék venni kérném a segítségeteket.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Elsősorban melóban, irodában.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zene
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
50k vagy 75k
4.) Új vagy használt?
Új
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural.
6.) Zárt vagy nyitott?
-
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
középtartományban erős, lehetőleg egyenes hangképpel
8.) Honnan vásárolnál?
elsősorban hazai boltból, de külföld is szóbajöhet.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
HP/Lenovo PC-k dedikált hangkártya, Xiaomi/Nexus mobil telefon.

azért írtam két összeget, kíváncsi lennék mind két ár kategóriában mi lehet jó, egyáltalán megéri-e nekem 75k körül vásárolnom ha csak normáls pc-s hangkártyáról hallgatom. Eddig Bose-t néztem az tudom még drágábbak. de reménykedem hasonló tudással jobb ár/érték aránnyal találok hasonlót, ha nem akkor maradok annál.

Nyugalom, a hosszú élet RITKA!

(#59866) Samtya válasza sunnyi (#59865) üzenetére


Samtya
senior tag

Jó lenne tudni, hogy a munkatársak tolerálják-e a nyitottat.
A hangkártya milyen? Ha valami nagyon átlagos, ahhoz nem vennék 75k-s fejhallgatót. Egy eleve jobb fejhallgató hangkártyáról is jobban szól (kivéve a nehezen hajthatóak), de mégis a teljes tudását nem fogja kihozni egy átlagos hangkártya.

(#59867) Hortug válasza Samtya (#59864) üzenetére


Hortug
csendes újonc

Köszi szépen és még jól is néz ki! :) Én korábban a HyperX Cloud Stinger-t néztem, ez miben más mint a Pioneer? Pioneer hanzása jobb vagy más pl.?

(#59868) forras2 válasza emiki6 (#59846) üzenetére


forras2
őstag

zárt kéne, ne zavarjon másokat, ha épp zenét hallgatok! :R

(#59869) winben


winben
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis fejhallgató összefoglaló:

Sony XB650 bt
Fő karakteriszika: mélyorientált, közép és magas egyenes
Kialakítás: zárt, supraaural
Előnyök: kellemes viselet, puha, bőr párnázat
Hátrányok: a pántja előszeretettel törik
Ajánlott: otthoni és utcai felhasználásra is. NFC-vel könnyen csatlakoztatható mobil eszközökhöz is.

(#59870) emiki6 válasza forras2 (#59868) üzenetére


emiki6
veterán

Akkor a DT770 Pro 80 ohm-ot hallgasd meg tetszik e.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#59871) Samtya válasza Hortug (#59867) üzenetére


Samtya
senior tag

A Stingert még nem hallottam, helyette inkább a normál Cloudot nézd meg. Ennek hasonló a hangzása a Pioneerhez. Talán még egyenletesebb is.
A Stingerről azt mondják, hogy érezhetően gyengébben szól, mint a Cloud. Azért egy próbát megérhet. Nekem inkább a túl sok műanyag használata a pántban a kérdéses, mert idővel szeretnek ezek eltörni.

(#59872) Hortug válasza Samtya (#59871) üzenetére


Hortug
csendes újonc

Oké köszi, akkor szerintem a Pioneer lesz a sima Cloud ritka ronda darab.

(#59873) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni.Grado sr60e hez hol tudnék venni gyári párnát itthon?vagy esetleg a gyárin kívül ami jó lenne rá.Köszi előre is.

(#59874) Spíler


Spíler
őstag

AKG 550 MK2 is akciós.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#59875) sas55 válasza #56474624 (#59345) üzenetére


sas55
aktív tag

Megjött a gyári bőr párna én is a magas változását érzem előnyére plusz a sztereó hatás mintha jobban kijönne de lehet a térérzet nagyobb. Csak párnát cseréltem szivacsot nem bántottam.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#59876) #56474624 válasza sas55 (#59875) üzenetére


#56474624
törölt tag

Gyári bőrpárnát én sajnos nem próbáltam, de majd idővel arra is sor kerül talán.
Nekem már eléggé ellaposodott a gyári plüss az évek folyamán, de még így is jelentős maradt a magaskiemelése (lehet mondani, hogy a plüss párna itt a korral nemesedik). Szóval teljesen újakat összevetve még jobban kijönne a bőr és plüss közti különbség. Persze valakinek jobban tetszik a plüssel, de azt nehéz lenne ráfogni, hogy az a valósabb, természetesebb.

(#59877) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

jelenleg egy Sennheiser HD 555-t használok, hosszú évek óta, itteni ajánlásra, nagyon szeretem azóta is. az elmúlt 8-10 évben kicsit azért sikerült érzékelnem, hogy mi a különbség 5-50-500e ársávban mozgó hangkeltők között. kihasználni persze nem az én világom. a kérdésem az lenne, hogy a jelenlegiről érdemes-e váltanom tovább. nagyon szeretem a hangzásvilágát, de alapvetően maximum átlagos, és romló tendenciát mutató fülem van. egy HD 579 értelmes lépés lenne?

nyilván zenére lenne leginkább használva, de gyakorlatilag a fellelhető összes műfaj szól nálam, nem tudnék prioritás definiálni. erősítőt nem tervezek mellé, alaplapi hangkeltő lesz a párja, idővel egy házimozierősítő talán.

köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#59878) kromatika válasza kromatika (#59873) üzenetére


kromatika
veterán

Esetleg valaki?

(#59879) Sinesol válasza kromatika (#59878) üzenetére


Sinesol
veterán

[link]

Szerintem ez nem magyar bolt, viszont ide is szállitanak, azt irjak 3-5 nap, ami szerintem bőven jó.

(#59880) Samtya válasza hoffman_ (#59877) üzenetére


Samtya
senior tag

Nincs igazán értelme 555-ről 579-re váltani, a hangzást tekintve. Ha esetleg az 555 már repedezik és széthullik, akkor 518 szokott lenni olcsóbban. Ha mindenképp váltani szeretnél, akkor így első körben Beyer DT880, de tudni kellene pl, hogy mennyi mélyet szeretnél, mert a HD555-ben az nem domináns.

Kromatika: gyári párnát nem találtam, a Muzikeren ami van, 15ezerért röhejes. Ebayen van 'utángyártott'.

(#59881) hoffman_ válasza Samtya (#59880) üzenetére


hoffman_
nagyúr

518 nem visszalépés? bár 40e körül megy, ami alig kevesebb, mint az 569 vagy 579, ezt nem igazán értem. az újabb szériák nem sikerültek jól? a mélyet szeretem, kellő mennyiségben, nem érzem hiányát a jelenlegiben, pedig sok hallgatott zenémben jelentős.

nincs rossz állapotban, nem szeretnék feleslegesen váltani, csak érdeklődtem. alapvetően márkát nem szívesen váltanék, igazán kedvelem.

köszi a választ :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#59882) Samtya válasza hoffman_ (#59881) üzenetére


Samtya
senior tag

518-at 20ezer körül már lehet kapni újszerű állapotban, régebben újonnan is bőven 30ezer alatt volt.

Az ötszázas szérián belül nem előre- és visszalépések vannak, inkább csak oldalra tapogatózás. Több/kevesebb mély vagy magas, de nagyjából azonos felbontású mind. Az igazi előrelépés a HD600 lenne neked, de az alá meg láncot kell építeni, hogy kellően meghajtódjon.

[ Szerkesztve ]

(#59883) hoffman_ válasza Samtya (#59882) üzenetére


hoffman_
nagyúr

részletes válasz, köszi szépen! így már kerek :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#59884) Dorien válasza hoffman_ (#59877) üzenetére


Dorien
veterán

Sennheiser vonalon HD600, ez 60-70k körül szokott menni használtan.
Aprón van egy Beyerdynamic DT880 Pro 38k-ért, ez is jó vétel. [link]
Az, hogy az alaplapi hangkártyád mit tud hangerőben és hangminőségben már más kérdés...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#59885) hoffman_ válasza Dorien (#59884) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen, ezt már nagyjából sejtettem (nem csak az előtted szóló nyomán), így nagyon felfelé lőni felesleges lenne, csak komplett rendszert tekintve. köszi neked is a választ!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#59886) emiki6 válasza hoffman_ (#59885) üzenetére


emiki6
veterán

Mi lenne, ha tennél az 555 alá egy kicsivel jobb forrást (dac+amp)? Már csak egy fizikai poti miatt is megéri szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#59887) kromatika válasza Sinesol (#59879) üzenetére


kromatika
veterán

Hálás köszönet. :R

(#59888) emiki6


emiki6
veterán

Jó késő van, ilyenkor két dolog jellemző rám a fáradtság miatt. Jobban kihallom a részleteket és szívesebben írok "fogalmazást". Szóval írok még a Fostex T50RP MK3-ról, mielőtt nyugovóra térnék, mert ilyenkor több a kedvem is és jobban is megy az írás, szóval lehet hosszabb lesz, mint amit amúgy írnék.
Eltelt egy vagy két hét mióta megvan, eleinte nem szerettem annyira, mert nagyon borongós a hangja, de lehet jót tett neki a megszokáson kívül, hogy bejáratódott (vagy nem, ki tudja).
Mint írtam az srh840 és dt880 után kicsit sok volt hirtelen ennyi mély, mert mintha kicsit ködösítené az összképet. És ugyan elég fun a sok mély és szinte bármit kicsit élvezetesebbé tesz, ám van egy baj. A lenyűgöző hatása hamar elszáll amint rááll az ember agya a fejesre és ott marad úgy, hogy van egy csomó mély, de minek? nem annyival élvezetesebb és egy csomó zene nem is illik a fejeshez (kevesebb mély is elég lenne az a lényeg). Abban bízok, hogy ezen fog segíteni a kicsit nyitottabb 1540 párna (a 840 párna helyett).

Nade félre a nyafogást, mert ez a fejes (a dt880nal ellentétben) kiváló játékra és filmnézésre és noha nem minden zenét szeret, azért vannak előnyei, melyek ugyan leginkább a sub részlegen jelentkeznek, ám meglepő módon a megfelelő (nem túl zsúfolt és ricsajos) zenékben még képes is újat mutatni a fentebb említett két fejes után. Egyes hangszerek, amik eddig "nem léteztek" felfedték magukat, még ha csak kicsit is, de megjelentek, más hangszerek, amelyek viszont hajlamosak voltak elnyomás áldozatai lenni, immár függetlenül vannak jelen. Kiemelendő, hogy a húros hangszereket nagyon szereti, még a 840-nél is jobbsn de a dobokban még mindig a T40 MK1 a best! (Tim, szólj, ha eladod! :DDD)

Jobban hajtható, mint a 600 ómos dt880, legalább egy harmaddal kevesebb kell neki a composite ampnál, Galaxy S7-en pedig már éppen be kell lépni a "ha tovább hangosítasz megsüketülsz, köcsög!" zónába (felugrik a halláskárosodás figyelmeztetés, mert azt hiszi a program, hogy füles van bedugva :U), hogy kellemesen szóljon.

Kényelemre a 840 párnával pont olyan, mint a 840. Btw kezdek gondolkozni azon, hogy emellé kell e nekem a 840... :) Ha megjönnek a párnák (rendeltem a 840-hez is újat), akkor majd meglátom van e benne valami, ami hiányozhat. A DT880 viszont kell emellé (ha csak a fiókba is, de kell), annyira különbözőek. :K

Létezik egyáltalán olyan fejes, amin jól szól a Mad Max: Fury Road - Brothers In Arms? Vagy egyik fejesemhez se illik vagy eleve nem jó semmivel. :F

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#59889) hoffman_ válasza emiki6 (#59886) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ez is átfutott már az agyamon, lehet, hogy megközelítem a témát ebből az irányból is, köszi a felvetést.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#59890) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

Sziasztok
Mindig alaposan utána nézek mielőtt vásárolnék valami technikai dolgot,de a fej és a fülhallgató vásárlás nekem mindig egy kicsit zsákbamacska volt.Mert ugye sokszor nem lehet kipróbálni és bejáratás után derül ki hogy mit is tud valójában....
Szeretnék otthonra az alaplapi hangkártyához 10-15 ezer forint körül egy fejhallgatót.
Általában hip hop zenéhez és egy kis játékhoz.
Mindegy milyen hosszú a kábel mert mellemet van a pc és szintén mindegy hogy nyitott vagy zárt amit ti javasoltok csak a lényeg hogy könnyen hajtható legyen.
Az ajánlott fülesek közül ahogy nézem nagyon megy a Superlux márka amit én nem ismerek :N
Melyiket ajánlanátok?

Superlux HD662
Superlux HD681
Superlux HD681B
Superlux HD668B
Superlux HD660
Superlux HD661
Superlux HD681 EVO

Ha van esetleg javaslat ebben az árkategóriában amit ebayen lehet rendelni annak is örülnék :C

:R

(#59891) #24440320


#24440320
törölt tag

Segítséget szeretnék kérni tőletek. A jó öreg Pioneer SE-2 nyitott fejhallgatóm (kb. 25 éves) szeretném nyugdijazni. A következő fejhallgatót keresem:
1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? - Lakásban itthon.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? - Zenehallgatás.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? - max: 70 EFt
4.) Új vagy használt? - Mindegy.
5.) Circumaural vagy supraaural? - Circumaual
6.) Zárt vagy nyitott? - Nyitott, vagy félig nyitott.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? - részletező, kiegyenlitett. Zavar a kemény "csörgő" hang, kényelmes legyen a viselete, könnyen hajtható legyen.
8.) Honnan vásárolnál? - Magyarország.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? - Sony CD walkman, később DAP.

Amit kinéztem: Sennheiser 598, használtan (40 E Ft körül), de sajnos még élőben nem hallottam hogy szól. Mi a véleményetek róla?

Köszi a segítséget!

(#59892) Dorien válasza traktorgumi (#59890) üzenetére


Dorien
veterán

HD681 EVO

engatj: Ennyiért inkább ATH-AD500X. Külföldről olcsóbb.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#59893) forras2 válasza traktorgumi (#59890) üzenetére


forras2
őstag

Hasonló cipőben járok én is... Ma voltam kipróbálni a 661-et és a 681 evot.
661 nagyon nem jött be, szerintem csúnya hangja van.
Viszont a 681-nek... Olyan hangja van, hogy állva behugy... tőle.
Viszont!!! Baromi mód kényelmetlen. Nekem határozottan nagy fejem van, már pár perc használat után nagyon nyomta a fejem, illetve állandóan felfele akar csúszni, így a fülem alját is strapálta rendesen, úgyhogy kipróbálás nélkül szerintem ne fizess be rá! Edigitalban vannak ilyen fülesek, ki lehet őket próbálni ;)

(#59894) chopin42


chopin42
őstag

Szervusztok! Remélem jó helyre írok! Tudom, hogy van kimondott gamer fejhallgató topic, de az összefoglaló alapján itt a helyem (mivel mikrofon alapvetően NEM kell):
Vezetékes fejhallgatót szeretnék, mikrofonra nincs szükségem, mivel nem vagyok nagy ts fan. Ettől függetlenül ha az adott típuson van, nem baj :)
1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Elsősorban otthon szeretném használni, székben ülve. Nem baj, ha kicsit hosszabb a zsinórja.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Főleg játékra, időnként zenehallgatásra használnám. Néhány játék: Thief széria, deus ex, doom stb...lényeg, hogy nem árt ha hallom, honnan jön a hang. Atmoszferikus játékokkal szeretek játszani. Zenéből klasszikus, zongorista vagyok. Tiszta, kiegyenlített hangzást szeretnék.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
A keret függ attól mit tudok eladni a régi gépből, de maximum 10k a terv. Nagyon nyomós indokkal hajlandó vagyok elmenni 12k-ig. Tudom, nem sok, de ennyi jut a régi gépből összekalapozott pénzből (kell még egy új winyó is).
4.) Új vagy használt?
Használt is szóba jöhet, ha van tuti ajánlat apróról, az is jó lenne.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Erre a kérdésre annyiban tudok válaszolni, hogy szeretném ha kényelmes lenne, talán Circumaural, az ajánló alapján.
6.) Zárt vagy nyitott?
A feleségem zavarja, ha játszom, ezért szeretnék fejhallgatót :) Szóval mindenképp zárt, jó szigeteléssel (ne hallja, hogy mit hallgatok, és én se, ha tévézik).
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Mindenképpen tiszta, kiegyensúlyozott hangzást szeretnék. Nem jó ha túl sok a magas, illetve örülnék, ha a basszus tiszta lenne, nem csak "búgna". Ha ilyen kategóriában megoldható a térhatás, annak örülnék.
8.) Honnan vásárolnál?
Ahol találok megfelelőt. Megbízható bolt épp úgy szóba jöhet, mint megbízható eladó. Amazon.de is játszhat.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Asus Prime X370 PRO gyári hangkártyájával, alc 1220. Elvileg ez már jobbfajta. tudom nem egy dedikált csoda, de nem is kegyetlenül ku.va rossz :DD
Összefoglalva: szeretnék egy normális hangzású, szigetelt, fekete fejhallgatót. Bocs, ha kicsit hosszú lett, remélem minden világos. Hangzásigényről konkrétabb elképzelésem nincs mivel sosem volt fejhallgatóm. Ne fájduljon meg a fülem, és ne zúgjon, ez fontos.
Szeptemberben lenne esedékes a vásárlás!
Köszönöm :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#59895) traktorgumi válasza forras2 (#59893) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

köszi:)
Már csak az a kérdés hogy nekem kisebb a fejem mert akkor beruházok egy 681re :DD

(#59896) dgyuri0123 válasza traktorgumi (#59895) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mivel 15e-nél húztad meg a határt, így ezt a CAL!-t még erősen ajánlanám. Testes, meleg hang, nem sikító magasakkal. Hosszan hallgatható és viselhető fáradság nélkül. Szerintem...

"csak a zene van"

(#59897) Samtya válasza forras2 (#59893) üzenetére


Samtya
senior tag

És traktorgumi: kösd fel a rugós pántot a felette lévő fémpántokhoz - mondjuk 3 helyen - és akkor nem fog visszahúzni.

#59894 chopin42: Superlux HD669 vagy HD562, bár ez supra és gyárilag szoros, de tágítható a pántja és úgy is marad.

(#59898) Spíler válasza chopin42 (#59894) üzenetére


Spíler
őstag

és traktorgumi

Esetleg az Invotone HD2000,ha tetszik.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#59899) chopin42 válasza Spíler (#59898) üzenetére


chopin42
őstag

és Samtya
Köszönöm mindkettőtöknek. Annyi még, hogy a fejem fültől fülig kb 42cm, a fülcimpám meg kb 7 cm. Erre jó lenne a HD2000? A háromból ez tetszik talán a legjobban, jókat írnak róla. A Superluxokról azt írták, kényelmetlen :(

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#59900) Dorien válasza chopin42 (#59899) üzenetére


Dorien
veterán

Fejfüggő, nekem a HD681 EVO (főleg plüss párnával) kényelmesebb volt, mint a HD2000. A tere meg sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.