Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#48351) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.!

Egy kérdésem lenne:
Van egy Plextor M8Pe(G) 256GB M.2 SSD-ém, amit tavaly január 26-án vettem. Azt vettem észre, hogy bármelyik verziójú Sentinellel is nézem, jelenleg 53 nap 9 óra működést ír!

Ez fizikailag és logikailag is lehetetlen!
Ugyanis a vásárlás napjától (556 napja), napi 15-16 órát megy. Ez testvérek közt is 15 órával számolva nagyjából 347 nap működési idő lenne!

De miért csak töredékét jelzi? Az írt adatmennyiség 7,51TB, ez nagyjából elfogadható, de a működési idő nem!

Ötlet?

Előre is köszönöm!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#48352) Frawly válasza Aurig@ (#48351) üzenetére


Frawly
veterán

Egyrészt lehetséges, hogy rosszul olvassa ki az értéket. Másrészt ha jól is olvassa ki, akkor is lehetséges. Az SSD-k nagy része ugyanis bekapcsolt üzemállapotban is alszik, a vezérlő altatja őket energiatakarékossági és élettartam miatti okokból (ha épp nem érkezik rá lemezművelet, meg a garbage collection is lefutott a meghajtón). Ez a funkció nem azonos a Windows energiagazdálkodási sémában használatos Merevlemez kikapcsolása x idő után funkcióval, amit az OS hajt végre.

A vezérlő által kezdeményezett alvó állapotról az OS nem tud, az meg a progik úgy látják, hogy végig ment az SSD. Te sem érzel lagot miatta, mivel nem HDD, hogy a motornak fel kell benne pörögnie. Semmi teljesítményveszteséget nem okoz. Ha újra jönnek a lemez felé műveleti kérések az OS-től, akkor feléleszti a meghajtót a vezérlője.

Nagy átlagban úgy figyeltem meg a fórumos SSD-s SMART statisztikákból, hogy ha az SSD a megvétele óta átlagosan napi 12 órában megy, akkor 25%-át mutatja a SMART üzemidőnek a meghajtó életkorához képest, mivel a tényleges üzemóra kb. felét alvó állapotba tölti a meghajtó. Átlag felhasználásnál persze. Tehát ha 1 éves SSD-t napi 12 órában használtál, akkor kb. 365÷(24÷12)÷2 azaz ~91 napot szokott rá mutatni. Lehet a te felhasználásod az átlagnál is kevésbé intenzív, erre utal az is, hogy a napi írásátlagod a 20-30 GB/napos windowsos felhasználói átlagnak is a fele-harmada csak, úgy meg arányosítva a 15 órás felhasználást a harmad annyi írással kb. ki is jön az 57 akárhány napnak kijelzett üzemidő, attól csak kicsivel tér el ez az 53,375 nap.

(#48353) Meza válasza Frawly (#48302) üzenetére


Meza
tag

Köszi mindkét választ jeni és Frawly kollégának is. Gondolkodtam és mindent egybevetve, kiterjesztettük a keretet, így egy 250 GB EVO 860 lett a vége, 5 év garival. Adata SP920 meghajtót nem találtam csak 3 év garival, 17k árral. Akkor meg már jobban megérte 20k-ért a Samsung, mert az 250GB és 5 év garis.
Az említett kis régi gép szárnyakat kapott, nagyon durván érezni a különbséget.

[ Szerkesztve ]

"Olvashatatlan aláírás"

(#48354) Frawly válasza Meza (#48353) üzenetére


Frawly
veterán

A 860 EVO-val mellényúlni nem lehet. A 20k is nagyon jó ár érte, főleg, ha az 5 év garit is tényleg megadták rá.

(#48355) Fifi válasza Frawly (#48348) üzenetére


Fifi
őstag

A fenti SSD+átalakító páros megáll 80eFt bruttóból.
Sajnos ennél olcsóbb megoldást nem találok, 1,8"-as SSD méretben 1TB tárhellyel és 5év garanciával :(

[ Szerkesztve ]

(#48356) mgm81


mgm81
tag

Sziasztok. Az SSD nem sérül a formázástól?

Üdv.: mgm81

(#48357) SuNrisE010


SuNrisE010
tag

sziasztok!

Egy lenovo ideapad 520as laptophoz szeretnék csatlakoztatni egy samsung nvme 960 evo ssd-t.
Megoldható valamilyen átalakítóval? :F

(#48358) weiss válasza mgm81 (#48356) üzenetére


weiss
addikt

Nem, miért sérülne?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#48359) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Samsung 970 EVO NVMe SSD, PCIe 3.0 M.2 Typ 2280 - 500 GB gondolkodnék R.VI.Apex lapba lévő 7820x hez ami egy monoblockal van hűtve!
Mennyi melegre számolja? Nagy, jól kiszellőztetett házban laknak...
Célszerű valamivel támogatni a hűtésüket?

(#48360) tibor2010 válasza SuNrisE010 (#48357) üzenetére


tibor2010
tag

Belülről csak akkor tudod, ha eltávolítod az optikai meghajtót.
Kívülről NVMe -USB3 átalakítóval.

(#48361) Frawly válasza Fifi (#48355) üzenetére


Frawly
veterán

Végül is az már nem olyan rossz ár az 1TB-os SSD-ért. Bár még mindig lehúzás, mert rendes gépbe, ahová be tudsz tenni 2,5 colos SATA-t vagy M.2 SATA-t, meg lehet úszni 60k környékén. Sajnos felárat kérnek az mSATA-ért is, nem csak a µSATA-ért. M.2 SATA-nál változó, van amelyik gyártó ott is felárat számol fel a sima SATA-hoz képest, van, amelyik nem. De pl. hagyományos PATA SSD-kkel is nagyon lehúzzák a népet, annál is megéri egy sima SATA-sat venni egy filléres átalakítóval.

(#48356) mgm81: nem sérül meg formázástól az SSD. OS újratelepítésétől, particionálástól sem, partíciós tábla lecserélésétől (inicializálás) sem. Meghajtó végig TRIM-ezésétől, security erase-től sem. Egész menetes felülírástól (wipe) és defragtól sem lesz igazából baja, defrag csak felesleges rá. Max. attól sérül meg, ha felgyújtod, vagy átmész rajta oda-vissza IFÁ-val.

[ Szerkesztve ]

(#48362) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok, skhynix Pc300 512GB nvme m.2 ssdről van tapasztalat?
Használtan elég jó áron tudnék hozzájutni ASUS Z270F ROG lapba raknám egy sata-s Kingston V300 480GB helyett. Egyrészt hogy ne kelljen kábelezni, másrészt a nagyobb sebesség, és a jó ár miatt.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#48363) tibor2010 válasza envagyok (#48362) üzenetére


tibor2010
tag

A Dell nagy tömegben építette be a laptopjaiba, a firmware is onnan tölthető le.
Rosszakat nem írnak róla. Most már elavultnak számít, sebességben a Samsung 960 Evo 2-3-szor gyorsabb.

(#48364) Frawly válasza envagyok (#48362) üzenetére


Frawly
veterán

Nem hinném, hogy itt van valakinek a topikból. Nem sok mindent találok róla, csak hogy 2200/2000-es szekvenciális olvasása, írása van, 200K IOPS randomban, ennek alapján PCIe 3.0 x4-es, amit a lapod támogat. Viszont nem találok róla részletesebb specifikációt, milyen NAND van rajta, van-e íráslimit. Gyári szoftver sincs hozzá, és az SSD-khez való általános progik is 99,9%, hogy nem fogják felismerni. Minden annak a függvénye, hogy mennyire jó áron tudnád venni.

(#48365) Frawly válasza tibor2010 (#48363) üzenetére


Frawly
veterán

Ennek ellenére lehet vehető, ha nagyon olcsón jut hozzá, akkor a Dell progijaival kell ránézni, azok valószínű felismerik. Minden az áron múlik, mert nem is a 960 EVO-val kell összevetni, hanem a 970 EVO-val, ami nem gyorsabb lényegesen az elődjénél, viszont olcsóbb, ahhoz kell mérni valami jó vétel-e.

(#48359) Kbhont: jól szellőző házban 60-70 fokos üzemi hőmérsékletet tippelnék, rosszul szelőző helyen 70-90 fokosat. Nem tudni, amíg ki nem próbálod, mindenesetre legyél felkészülve, hogy kell rá extra hűtés, hőpaszta, borda meg valami plusz venti, azzal lehet tutira menni.

[ Szerkesztve ]

(#48366) Meza válasza Frawly (#48354) üzenetére


Meza
tag

Tényleg megadták rá, bár teszem hozzá, a legtöbb helyen csak 3 évet adnak rá, úgyhogy érdemes figyelni és úgy választani kereskedőt.

"Olvashatatlan aláírás"

(#48367) tibor2010 válasza Frawly (#48365) üzenetére


tibor2010
tag

Vehető, de akkor már az 1TB-os 34 ezerért. Ez már kiegyensúlyozottabb teljesítményben is. Azért vetettem össze a 960-al, mert ezzel hasonlították össze az egyik fórumon.
Annak nincs sok értelme, hogy 480GB-os SATA helyett 512GB-os NVMe-t rak bele, mert olyan cuki, hogy nincs további madzag. Az 1TB-os már komoly fejlesztés és ennyiért egyhamar nem fog ilyet kapni.
Megnéztem a Dell SK Hynix programját. Nincs kikötve, hogy csak Dellen működik. Több, mint egy firmware update program, a Windows NVMe drivert is frissíteni lehet vele és információt szolgáltat az SSD állapotáról.

(#48368) csocs válasza tibor2010 (#48367) üzenetére


csocs
tag

1TB-os SSD 34e? Hol?

(#48369) tibor2010 válasza csocs (#48368) üzenetére


tibor2010
tag

Hardveraprón.

(#48370) jeni


jeni
félisten

Hello!
Szerintetek az újracsomagolt az mit is jelent?
Az Edigital szerint az utolsó 850 Pro 256GB SSD-t adták újracsomagoltként megnyúlt saját dobozában. A ráírt adat az 16.75TB. Így egy nem újracsomagolt hanem használt cuccként adták igaz 25400Ft volt az ára. Gyanitom ez egy javitott cucc lehetett, valamint 97% kondícióval.

A Samsung kiterjesztett garancia az SSD esetén a regi alapján már megszűnt?
A Samsung oldalon ezt már nem találom.

(#48371) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok.
Nem látom sehol az ajánlott listába a western digitalt!
Hogy álltok ezzel?
WD 250GB Blue SATA 3 2.5 :F

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#48372) Emperor_ válasza jeni (#48370) üzenetére


Emperor_
addikt

Kiterjesztett garancia? Volt ilyen?

Szerintem ezt sokszor kitárgyaltuk már.
Az Evo 850 esetén be lehet regelni, de semmi pluszt nem ad. Az eladó bolt biztosítja a garit.
A Samsung.hoz is lehet fordulni, de ekkor kell az eredeti hologram-os gari papír és a bolt számlája. A pro esetében sincs másként.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48373) Emperor_ válasza BenQhunria (#48371) üzenetére


Emperor_
addikt

A wd ssd.k semmi extrát nem tudnak, sőt.
Információ.t nem adnak a belső.ről, kb hasonló módon kezelve a tájékoztatás kereső vásárlókat mint a SanDisk.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48374) jeni válasza Emperor_ (#48372) üzenetére


jeni
félisten

volt olyan formában,hogy a regisztrációt követően a neveden voltak azok az eszközök melyekre + garanciát vagy a teljes garancia időd volt regizve.
csak már ezt nem tudod ellenőrizni és igazolni ilyen formában,megszűnt a MySamsung oldal ahol ki lehetett választani ,hogy mikor és hol vette meg az adott terméket.
sőt ki is lehetett nyomtatni a termékről a kiterjesztett gari idejét.

2éve még hologramos papírt adtak,most már csak a saját Edigitálos gari jegyet mellékelik és arra írják vagy az adott matricát melyet ráteszik azon van feltüntetve a gari idő.

[ Szerkesztve ]

(#48375) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy érdemes-e beruházni hagyományos belső SSD-ről erről m.2 SSD-re váltani? Pld ilyenre ASRock z77 extreme 4 lapom van, gondolom kell valami foglalat is hozzá....
Mik a különbségek? :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#48376) jeni válasza makoss (#48375) üzenetére


jeni
félisten

nem érdemes mert nem lesz gyorsabb a géped.
abban van értelme ,ha nem akarsz kábelezni a 860EVO miatt

(#48377) makoss válasza jeni (#48376) üzenetére


makoss
addikt

Köszi!
Jelenleg olyanon gondolkodom, hogy a belső HDD amit torrentre használtam, cserélném egy SSD-re, azt is csak azért, hogy a külső Samsung T5-ös SSD adatátviteli sebességét meg tudjam valahogyan növelni, mert megfigyeltem, hogy SSD-ről SSD-re gyorsabban másol.
Ha rosszul gondolom, tippet elfogadok! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#48378) Frawly válasza makoss (#48377) üzenetére


Frawly
veterán

Átlag felhasználás mellett nem érdemes beruházni NVMe-s SSD-be. Ha már mindenképp SSD-t akarsz fejleszteni, akkor azonos árban vegyél egy kétszer akkora SATA SSD-t. Főleg a torrent nem hajtja ki az SSD-t, kötve hiszem, hogy olyan brutális neted lenne (meg hozzá annyi seeder), hogy 2-3 GB/sec-kel jöjjenek lefelé az anyagok, amivel tudod etetni ezt sávszélességet.

(#48379) Emperor_ válasza makoss (#48377) üzenetére


Emperor_
addikt

Azt hiszem értem a kérdést :) .

Eleve az SSD-re töltenél le és onnan menne ki a külső SSD-re. A külső SSD-nek a SATA3 szab határt, gondolom olyan 500 MB/s körül. Erre a célra elég egy sima SATA3-as SSD is, de lehet M.2 csatolos SATA interface-es is. Én MLC-s vennék e célra.

SATA3: Adata SP920 (MLC)
M.2 SATA csatoló: 860 EVO (ez 3D V-NAND TLC-s mondjuk :U )

Lehet tudni, hogy egy év alatt mennyi írást kapna?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48380) flash-


flash-
veterán

ezek a kínai ssd-k mennyire megbízhatóak?
ramsta,stb?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#48381) jeni válasza Emperor_ (#48379) üzenetére


jeni
félisten

Ma vissza vittem az Edigital Erzsébet Krt boltba a Samsung 850 Pro 256Gb újracsomagoltat melyre csak 1év bolti gari van (a központi számon meg azt mondták arra nincs garancia). Mondom a srácnak ez egy agyon használt SSD 16TB adatforgalommal.
A srác vissza kérdezett :W (lassan 10 éve ott dolgozik,de lehet több is)

Az hogyan férhet el rajta hiszen ez az SSD csak 256GB tárhelyű! :Y

Mondom neki,a tárhely és az adatforgalom az nem ugyanaz!
Azt is elmondtam neki,pár éve szintén ilyet vettem ebben a boltban és arra megadták a 10 év garit. A dobozon is rajta van. Csak hápogott,köhögött a srác.
A pénzt szó nélkül vissza kaptam. :K

(#48382) lacos001


lacos001
senior tag

Hi

Melléfoghatok ezzel a cuccal? vagy 970 Evo..

Számoltam és elég lenne. W7 vagy 10 menne rá a minden nap használatos dolgokkal.
Ideje volt rászánnom magamat, hiszen elég régóta húzom-halasztom...

Amúgy a W10 mennyit vesz el a 250GB-ből?.....

[ Szerkesztve ]

(#48383) Emperor_ válasza flash- (#48380) üzenetére


Emperor_
addikt

Ha megengeded, idézek az Összefoglalóból:
"Külföldi online rendelés esetén alaposan olvassuk el a hozzászólásokat! Ismeretlen típust csak kalandvágyók vegyenek." ;)

jeni
Jajj!
A lényeg, hogy jó vége lett az ügynek :) .

(#48382) lacos001
Neked is csak Összefoglalóra tudok utalni, ajánlott típus :R . Vehető, persze.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48384) Frawly válasza flash- (#48380) üzenetére


Frawly
veterán

Nem tudni. Kockázatosak a kínai modellek. Lehet, hogy jó, de nem éri meg kockáztatni arra az esetre, ha mégse. Kaphatók már itthon is elég olcsó SSD-k, rendes bolti garival, alig drágábban, érdemes azokból valami ismertebb típust venni.

(#48385) Rájmó


Rájmó
tag

Sziasztok!

Úgy tűnik, hogy haldoklik az SSD-m, egyre többször kapok a gép bekapcsolásánál "bad system config error"-t, holott előtte nem volt ilyen problémám. Jelenleg egy Foresee 128GB-os m.2-es SSD-t használok, tudnátok mondani egy méretben hasonló, de megbízható M.2-es SSD-t? Árban 15e ft körülre gondoltam.

Előre is köszönöm! :)

Privátra illik válaszolni :)

(#48386) mzso


mzso
veterán

Helló!

Olcsó 120-as vagy 250-esből milyen javallot manapság?

(#48387) Frawly válasza Rájmó (#48385) üzenetére


Frawly
veterán

Biztosan csak M.2-es jó? M.2-esből milyet keresel, M.2 SATA vagy M.2 NVMe? Hasonló méreten azt érted, hogy 120-128 gigabájtos kell?

Melyik Foresee-ről van szó, tudsz modellszámot írni, meg hogy mennyi írással, mennyi idősen adta be a kulcsot? Csak azért kérdezem, hogy legyen errefelé ismeretlen modellről is adat.

(#48386) mzso: most is ugyanazok ajánlottak, mint régen, lásd az Összefoglalóban az ajánlott modellek. Csak kiegészült a lista pluszban a 860 EVO, MX500, SU800, UV500-zal, de én még az SU900-at is ide venném, mert keretet nem írtál, meg felhasználást sem.

Ha meg a legeslegolcsóbb vállalható SSD-t keresed, akkor A400, bár alig drágábban az UV500 néha jobb vétel lehet helyette, főleg, ha 5 év garival megkapod valahol.

[ Szerkesztve ]

(#48388) lenoma


lenoma
aktív tag

Tudtátok, hogy a Samsung 860 EVO SSD nand chipje 3bit MLC vagyis TLC?
Korábban a 850 Evo-nál TLC-nek hívták, így eléggé átverésnek tűnik

(#48389) Raymond válasza lenoma (#48388) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, parszor meg lett mar beszelve. Ha rakeresel megtalalod.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48390) makoss válasza Emperor_ (#48379) üzenetére


makoss
addikt

Üdv!

Igen jól látod, a torrent messze nem a sávszélesség miatt lenne, hanem ha végzek a letöltéssel, onnan menne ki a Samsung T5-re.
Simán ha rádugom az USB 3.0-ra jó?
Nem tudom mennyit fog írni, azt tudom mikor itthon vagyok mindig megy a gép és a torrent is, amúgy nem gyors a netem, 25/5 mega/s :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#48391) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

500gb-os ssd-k közül a Samsung 850 EVO megéri azt az 5 eurós felárat a Crucial MX500-hoz képest?

Köszi!

(#48392) Emperor_ válasza makoss (#48390) üzenetére


Emperor_
addikt

A T5 tudja a TRIM-et. Szerintem nem lesz gond Usbre kötve. Mondjuk fél év múlva nézz rá, hogy mennyi írást kapott!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48393) Emperor_ válasza scott_free (#48391) üzenetére


Emperor_
addikt

Mennyi a gari? Nem bírtam kihámozni ezen az oldalon...

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48394) Frawly válasza lenoma (#48388) üzenetére


Frawly
veterán

A 860 EVO 3D TLC-s, csak a Samsung marketinggépezete tünteti fel 3-bit MLC-nek. A 860 Pro sem sima MLC, hanem már 3D MLC.

A 850 EVO is 3D TLC-s volt már, és marketinganyagokban azt is 3-bit MLC-nek hívta a Samsung. A 850 Pro sima MLC-s.

(#48395) scott_free válasza Emperor_ (#48393) üzenetére


scott_free
senior tag

Igazából garitól függetlenül csak az érdekelne, hogy jobb-e minőségre, megbízhatóságra egy Samsung 850 EVO, mint egy Crucial MX500-as? Vagy nagyjából egyforma mindegyik, és mondjuk tényleg csak a hosszabb gari a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#48396) Wasquez


Wasquez
senior tag

Samsung 860 EVO 500GB MZ-76E500B 33 626 Ft
Samsung 850 EVO Basic 2.5" 500GB SATA3 MZ-75E500B 34 999 Ft

Melyiket érdemes megvenni ezek közül?

PC

(#48397) Emperor_ válasza scott_free (#48395) üzenetére


Emperor_
addikt

A 850 Evo bevált, ajánlott típus.
A másikkal még nincsen túl sok tapasztalat. Speckója alapján vállalható az is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48398) Emperor_ válasza Wasquez (#48396) üzenetére


Emperor_
addikt

Végeselemszámításra vagy fészbukozásra szánod 😀?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48399) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

Szeretnek a 850 EVO helyere egy nagyobb kapacitasu, NVMe ssd -t, ha mar megvan a helye. A mostanit kinottem, kell az 1Tb-s.
Kerdes, eleg a 970 EVO ugy, hogy a Win es a game -ek mennek rajta, vagy kell a 970 Pro? Nem masolgatok nagy fajlokat. Render az menne a 850 EVO -ra.

Don't Tread On Me

(#48400) FNZ


FNZ
őstag

sziasztok!

egy 860 EVO 256 GB SSD-n gondolkodok. az összefoglalóban viszont csak a 850 és a 960 az ajánlott, vagyis a 860-as széria nem ajánlott?
alap oprendszerhez használnám egy Gigabyte alaplapban néha virtuális gépezésre valamint naponta kb. 10 GB adat másolása és törlése.
Lehet hogy jobb lenne egy PRO verzió inkább?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.