Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#77004) scrat770


scrat770
csendes tag

Sziasztok!

Külső SSD-t szeretnék venni PC-hez. Inkább csak filmek lennének rajta 2 TB. Tudnátok valamit ajánlani? Ahogy itt olvasgattam ez mondjuk egy jó párosítás lenne? 980 PRO [link] + külső ház [link]

Jelenleg ami magában a gépházban van benne az egy sima 980-as 1 TB [link]

Köszönöm előre is! :R

(#77005) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Elsősorban telefonhoz milyen külső SSD az ajánlott?

Gondolkodtam rajta hogy veszek egyet.
Viszont mivel a két telefon amiről szó van, usb 2.0 képes, így nyilván ez komoly limit lesz, most van egy pendrive, de annak a sebessége elég rossz.

SSD esetén mennyi a garancia hogy közelebb kerülök a 480 mbit/sec-hez még usb 2.0 esetén is?

Meg nyilván gépen is lenne használva adott esetben.

[ Szerkesztve ]

(#77006) PROTRON válasza aprokaroka87 (#77005) üzenetére


PROTRON
addikt

Szia, ez Flash SSD topik kédés, de inkább az adott telefonnak kéne utánajárnod, mert az a sanda gyanúm hogy inkább az abban lévő csip fog lekorlátozni 250 alá...
Az SSD esetén a külső, saját áramellátású házikón fog múlni, nem az SSD-n...ja igen, nem biztos hogy a telefonod a saját 2.0-án keresztül ki tud adni annyi energiát mint amit a külső ház csipje és az SSD kérnek.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#77007) Graphics válasza T@nk (#76982) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bontott, szerintem ezek OEM SSD-k, amik bővítésből maradnak bent, vagy már gyárilag nagyobb SSD-vel kérik.

Amúgy árban jó, ez akkor buli, ha valaki oda tud menni, és válogathat.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#77008) aprokaroka87 válasza PROTRON (#77006) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

köszönöm, akkor megpróbálok utánna járni.

(#77009) Lokii válasza Graphics (#77007) üzenetére


Lokii
tag

Ja Budaörs itt van a közelben csak m.2 portbol nincs sok nekem pl és egy A2000 el is foglalja az egyiket

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#77010) igor556


igor556
csendes tag

Sziasztok!
A kettő között gondolkodok, melyiket érdemes megveni?
Samsung 980 PRO NVMe 2TB M.2 PCIe
Kingston KC3000 2TB M.2 PCIe NVMe

(#77011) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Tudom, hogy már maga a kérdés sem stimmel, mert hogy az SSD-t nem erre a célra használjuk, de akkor is kérdezném, milyen SATA SSD ajánlott adattárolásra?

Kivenném lassan a HDD-t a gépből, hamarosan a leghangosabb alkatrész lenne a gépemben.

Legalább 1TB-re lenne szükségem.

Nem történne folyamatos (pl. napi szintű) írás a lemezre, ettől függetlenül egy hosszú távon stabil modellt szeretnék.

Köszönöm előre is.

Malaka!

(#77012) PROTRON válasza spleenszuru (#77011) üzenetére


PROTRON
addikt

Adatközpontokban már régóta használnak adattárolásra SSD-t, mert még a ritkán szükséges adatok esetén is elvárás hogy amikor kell, akkor nagyon kell, tehát a világ túlfeléről is pillanatok alatt menjen a kiolvasás-rámentés.
Van WD red széria, amit "NAS"-ba szánnak, tehát még jobban bírja a sok állva adattárolást.
Csak nézd meg a pontos adatlapot, mert 100 féle van belőle, nehogy rossz protokollal vedd meg és inkompatibilis legyen.

De már a kifejezetten serverekbe, adatközpontokba szánt SSD-k is leszivárogtak (persze másfél-2x áron a consumer termékekhez képest) az otthoni felhasználásba is, ha vársz 1-2 napot talán felnéz ide olyan kollega is aki ezekben is jártas.
Használt piacon is sokszor feltűnik 1-1 server SSD, naggyon minimális adathasználattal--->hosszú élettartamra számíthatsz.
És legalább 2TB-ben gondolkodnék, hogy még később kelljen bővíteni.

Esetleg ha a Flash SSD topikban is megkérdezed hogy NAS-nál komolyabb, hosszú távú adattárolásra milyen SSD ajánlott és kihangsúlyozod hogy nem kérsz HDD-t, talán hamarabb kapsz választ.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#77013) Ribi válasza scrat770 (#77004) üzenetére


Ribi
nagyúr

Van értelme ilyen gyors SSDnek ha a ház sokkal lassabb nála?

(#77014) MasterDeeJay válasza T@nk (#76982) üzenetére

Ilyenek jöttek, 3db-ot rendeltem. Még nem raktam be gépbe de beszámolok róla. 1 év gari, 27% áfás szml.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#77015) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#77014) üzenetére

Alig van írás rajtuk.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#77016) Graphics válasza MasterDeeJay (#77015) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez jó vétel volt, újak.

Lehet párat betárazok.

Szerk.: Volt nincs, elfogyott. Megvetted az utolsókat. :DDD

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#77017) MasterDeeJay válasza Graphics (#77016) üzenetére

Na ha ezt tudom előre vettem volna még.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#77018) Graphics válasza MasterDeeJay (#77017) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem volt mit, elfogyott nekik. :D Te vitted az utolsókat.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#77019) tasiadam válasza MasterDeeJay (#77014) üzenetére


tasiadam
veterán

A 670p elég korrekt QLC-hez képest.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#77020) tasiadam válasza spleenszuru (#77011) üzenetére


tasiadam
veterán

Valszeg ha sima gépbe megy, mindegy, csak itt ajánlott legyen. De ha ragaszkodsz a megbízhatósághoz, akkor találsz hardveraprón ECO és PRO micronokat, meg D3 vagy DC inteleket

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#77021) MasterDeeJay válasza tasiadam (#77019) üzenetére

Lehet azt tartom meg a gaming gépbe ha az a legjobb. A többi irodai gépbe megy.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#77022) tasiadam válasza MasterDeeJay (#77021) üzenetére


tasiadam
veterán

DRAM-os QLC, elég magas az SLC cache aránya,500gb drivenál 70gb SLC. Solidigm P41 az utódja asszem. Én simán használnám másodlagos drivenak is, vagy a kevés írás miatt akár OS drivenak is.

[link]

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#77023) ekkold válasza spleenszuru (#77011) üzenetére


ekkold
őstag

NAS-ba vettem Samsung PM883, és Micron 5200PRO SATA SSD-t. Mindkettő bevált, de a 2Tb hamar kevés lett, így nagyobbra váltottam, most 7,68Tb van. Ezek keveset futott, ill. keveset használt szerver SSD-k (hardveraprón találtam), itthoni használatban kb örök élet + 2nap :) , legalábbis remélem. Mindenesetre az eddigi tapasztalataim jók. Van aki nem akar használt SSD-t, mert pl. ezek a szerver SSD-k használtan kb annyiba kerülnek, mint a sima PC-be szánt új SSD-k, és a gari nem ugyanaz (de némelyik használtra is adnak). Szerintem viszont a várható élettartama ezeknek nagyobb.

(#77024) PROTRON válasza ekkold (#77023) üzenetére


PROTRON
addikt

Remélem még belefér a topikba a kérdés.
A korábbi 2TB-kat már eladtad vagy még megvannak és tudsz segíteni a fenti kollégának?

Szerk.:
nem érdekes, a hardverapro-n a "server hdd/ssd" szekcióban van több hirdetés is 0 perces, server SSD-k terén, van nálad bevált Micron 5200 pro-ból is.
1 TB 33k körül nem sok a cél hardverért...

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#77025) Pyttawrx válasza Graphics (#77016) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Meg itt Debrecenben vettünk 14-et amit tudok… :)
Nekem ezek jöttek.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#77026) tasiadam válasza MasterDeeJay (#77014) üzenetére


tasiadam
veterán

mennyi volt am darabja?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#77027) ubyegon2 válasza ekkold (#77023) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezek tartósságával nem értek egyet!

kb örök élet + 2nap

max örökélet+1nap ;]

Amúgy csak megerősíteni tudlak, mondjuk fura is lenne, ha nem így tennék, látva az hsz-emet a témában.

Szerintem, ha itt NAS-ba való SSD-t keres valaki, nem is nagyon lehet bolti consumer eszközt ajánlani, így ebben az egy esetben talán belefér a szabályokba, hogy használtat ajánljunk, mivel tartósságuk alapján ezek a megfelelő céleszközök oda.

Samsung PM883, és Micron 5200PRO egyértelműen jó, de ha ugyanitt van Intel Datacenter SSD, az is tökéletes.

(#77028) Graphics válasza tasiadam (#77026) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Párat kattints feljebb, és ott az infó. :) kövesd a szálat.

5 ezer azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#77029) tasiadam válasza Graphics (#77028) üzenetére


tasiadam
veterán

Az oldalt is néztem meg a kommenteket, de nem volt sehol, csak "elfogyott" :D 5-ért viszont 500gb elég jó.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#77030) MasterDeeJay válasza tasiadam (#77026) üzenetére

5eft/db plusz foxpost.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#77031) ubyegon2 válasza Pyttawrx (#77025) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Úgy láttam ugyanezeket kapta valaki ugyanitt a topikban, eszerint egységes volt a választék volt minden üzletükben. Sajna nem az az Intel, amit tippeltem(6700Pro), de még így se rossz, összességében nagyon megérte ennyiért megvenni őket. :K Nem csoda, hogy az 512GB ilyen hamar kifogyott...

(#77032) tasiadam válasza ubyegon2 (#77031) üzenetére


tasiadam
veterán

A 256gb NVME sem ár azért a pénzért, feltéve ha valaki olyat akar. Bár OS alá még jó lehet :D nemtom hány éve vettem a PM128-at ennyiért, pedig oly rég nincs AM4-em

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#77033) Graphics válasza tasiadam (#77029) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ja, nekem az a baj 256-osból is tele fiók... Most szórom kifelé a SATA SSD-ket..

Érdekes 2 hete fellendült az érdeklődés ezek iránt valahogy, de pang a piac.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#77034) Pyttawrx válasza ubyegon2 (#77031) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem, ez is pestről jött, csak itteni bolti àtvét

[ Szerkesztve ]

(#77035) Lokii válasza tasiadam (#77022) üzenetére


Lokii
tag

Nem rossz nem rossz , Solidigm -ről halottnak jókat szintén

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#77036) ubyegon2 válasza Pyttawrx (#77034) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jogos, végülis notebook.hu-nak is központi készlete van, csak van országszerte több boltja is. Rosszul fogalmaztam. :B Nem baj, neked még jutott belőle, mivel bekerült a BestBuy topikba is, ott meg ami bekerül, minden elfogy azonnal... :N Hátha lesz még, érdemes figyelni ezeket...

(#77037) ubyegon2 válasza tasiadam (#77032) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Persze, teljesen jó ár a 256GB-é is, de egy ezressel volt több az 512GB, naná, hogy azt veszi az ember... OS alá, de akár pendrive helyett is egy külső házzal. Egy komolyabb pendrive árából megvan de ég és föld a különbség és van egy tartalék SSD, ha hirtelen kéne.

(#77038) tasiadam válasza Lokii (#77035) üzenetére


tasiadam
veterán

Az intel ugye túladott a NAND részlegen, amit az SK hynix vett meg, és ez a része lett nekik a Solidigm, de ugyan úgy van SK hynix SSD továbbra is.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#77039) ekkold válasza PROTRON (#77024) üzenetére


ekkold
őstag

A megmaradt 2Tb-osnak is megvan a helye, bekerült PC-be. Most amúgy sem érné meg eladni, mert mióta vettem azóta lejjebb mentek az árak. Aki ilyen SSD vásárlásán gondolkozik, annak érdemes figyelemmel kísérnie az aprót (is), időnként felbukkan jó vétel.

(#77040) spleenszuru válasza tasiadam (#77020) üzenetére


spleenszuru
őstag

Amennyiben a sima gépnek megfelelő a 90%-ban játékra használat, akkor igen, sima.
Képek, videók, letöltött tartalmak, stb. lenne ezen a meghajtón.

#77023ekkold
Gondolom, fenti mondatom szerint, nekem nem indokolt NAS-ba való?

#77012PROTRON
Neked is köszönöm a tippet! :)

Köszönöm mindenkinek, lehet akkor veszek majd egy 2TB, simán itt ajánlott modellt. :)

Malaka!

(#77041) Lokii válasza PROTRON (#76986) üzenetére


Lokii
tag

Szóval: 2 TB , nvme de akár sata ha van jó ajánlat, Dram stb legyen ha lehet de Solidigm p41ről jókat hallottam még Intel 2 TB 670pről

Ugyanaz vagy hasonló az igényem mint a fenti fórum társamnak, annyi hogy nem NASba kell

Intensobol meg veszek egyet 2 terásat próbából , lehet mert mazohista vagyok, steames , battle netes játékok és max filmek mennek rá . De ez ettől független
És nvme lenne az új boot drive

[ Szerkesztve ]

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#77042) Graphics válasza Lokii (#77041) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Intenso-t nem vennék ilyen célra sem.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#77043) Lokii válasza Graphics (#77042) üzenetére


Lokii
tag

Intenso rosszabb mint A400 annó? Mert nvme Intenso jó hogy ijesztő de satas annyira nem talán

Akkor kísérleti célból veszek majd lehet , megbízható elemekből bővítem a tárhelyemet , az Intenso meg "extra" :DDD :DDD

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#77044) pluto1969 válasza Graphics (#77042) üzenetére


pluto1969
tag

Miért nem vennél? Folyamatosan változik a belseje ennek is, mint amit írtam is a múltkor. Csak azért mert Intenso van ráírva? Azt nézd mi van benne. A legutóbbi intenso high 480Gb Sm2259xt és intel 144L QLC vettem. QLC nandok között az egyik legjobb, és sok hasonló ssd van ezzel az összetevőkkel, csak ez jóval olcsóbb mindtől.

(#77045) Lokii válasza pluto1969 (#77044) üzenetére


Lokii
tag

Intenso TLC és van Dramja nem? Slc cache mindegy , de dram hosszú távon hasznos

Ja és M2 vagy Sáta?

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#77046) ekkold válasza spleenszuru (#77040) üzenetére


ekkold
őstag

Egy vadiúj Kispolszki, vagy egy használt Ford is elvisz "A"-ból "B"-be. Az más kérdés, hogy hosszú távon melyik a szebb/jobb, melyik a tartósabb, vagy melyik a kényelmesebb. Mindenkinek mások a szempontjai, én pl. jobban szeretem a Ford-ot, de azt is elfogadom ill. megértem aki másképp dönt.

(#77047) Graphics válasza pluto1969 (#77044) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért, mert a jó belsős is elhullott....

Másodosztályú a NAND, a vezérlő pedig elforrt...

Két döglött Intenso is van itthon, a HIGH szériából... nem minden már a belső sem.

Szóval emiatt nem venném már, nagy jollyjokernek tűnt, de nem az. Olcsóbb, de szarabb.
Nekem már ott gyanús volt a story, hogy a NAND-okon nincs egyértelmű felirat, úgy kellett levadásznom, aztán mikor kettő elhullott, megerősített abban, hogy a selejtből legóznak össze valamit Kínában...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#77048) Lokii válasza Graphics (#77047) üzenetére


Lokii
tag

2 TB SATA vagy NVME Intenso is Vargáné minőségű ezek szerint? Akkor inkább marad Crucial vagy Samsung , Kingston lehet

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#77049) Graphics válasza Lokii (#77048) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Részemről mindegy mekkora a mérete.

Az Intenso is legózik. Az NVME adatai még könnyebben leolvashatóak, ha nincs rajta matrica..

Kingston SATA SSD-t ha ütnek sem veszek. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#77050) pluto1969 válasza Lokii (#77045) üzenetére


pluto1969
tag

Sata és ebben nincs Dram, és már átváltottak QLC-re. Nem kiemelkedő, olyan mint a többi belépő ssd, de olcsóbb.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.