Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#4001) bsh válasza andrasko (#3997) üzenetére


bsh
őstag


a piros egy 64-es, a zöld egy 128-as samsung 830.

(#4002) andrasko válasza Fire/SOUL/CD (#4000) üzenetére


andrasko
senior tag

a fotók minták, nem az enyémek... a körülményekről nincs infó
- az első az OCZ Agility 4 fw 1.4
- a második Corsair Force GT

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#4003) Fire/SOUL/CD válasza andrasko (#4002) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja, igen. Figyelmetlenül olvastam, bocsesz. Úgy értettem, hogy az első egy 830-as, a második meg a Corsair.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4004) Bodor válasza andrasko (#3997) üzenetére


Bodor
veterán

Tessék, itt a saját eredményem. Samsung 830 64 GB

(#4005) windlord


windlord
őstag

Sziasztok!

A profilomban szereplő konfig mellé szeretnék lassan beszerezni egy ssd-t.
Csak oprendszer és a hozzá tartozó segédprogramokat futtatnám róla, szóval csak rendszergyorsításra használnám.
Szerintem erre a célra elég is lehet a 60-64GB.

Ilyet néztem, jó lehet nekem?!

OCZ Agility 3 60GB 2,5" SATA III 13900Ft
vagy jobban megérné-e nekem:
OCZ Agility 4 64GB 2,5 SATA III 16000Ft

Esetleg ebben az árkategóriában melyik márka\típus az erősen ajánlott?

Előre is köszönöm!

(#4006) jeni válasza franc0 (#3998) üzenetére


jeni
félisten

sajnos attól tartók igen
a Vertex 3 128GB 24000 Ft ahhoz képest kicsit vastagabb a tinta rajta,nehéz egy korábbi verziót,kiadást drágábban eladni az újabb modell ellenében.

(#4007) franc0 válasza jeni (#4006) üzenetére


franc0
őstag

Ez 50%-kal több tárhely... SATA2 laptopba nem kell jobb.
24*1,5=36, ennél pedig olcsóbb a sebesség miatt. Na nem mintha lenne érzetre különbség, több SSD-m volt már (Samu830 is), nem nagyon tudnám megmondani melyik melyik, ha cserélgetnék a gépemben.
Úgyhogy nem lettem meggyőzve.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#4008) jeni válasza franc0 (#4007) üzenetére


jeni
félisten

elnéztem :R 120GB helyett 180 van írva,így jobb igaz, a laptopokban édes mindegy a csatoló felület mikéntje

[ Szerkesztve ]

(#4009) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Első hsz alapján a telepítési útmutatónak megfelelően készítettem egy tesztet. Szeretném a véleményeteket kérni, szükséges e másik AHCI drivert telepítenem. Az SSD egy Samu 830 128GB-os. Alaplapom régi Sata2-es, Gigabyte P35C-DS3R.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4010) Bodor válasza Real_Necro (#4009) üzenetére


Bodor
veterán

Jó ez, ne baszkuráld... ;]

(#4011) Real_Necro válasza Bodor (#4010) üzenetére


Real_Necro
veterán

Vettem a lapot. :R

Most optimalizálgatom SSD beállításokat. Poén, hogy nem tudtam régi rendszerrel feléleszteni, mert AHCI ki volt kapcsolva és ha bekapcsoltam folyamatosan újraindult a win.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4012) kbalazsa válasza Real_Necro (#4009) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Kb. pont ugyanezt hoztam én is ki belőle a G41-es lapommal :)

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#4013) Tomkaa


Tomkaa
tag

sziasztok barátkozok az ssd-el, egy új konfigurációhoz. Nektek mi a véleményetek erről?
OCZ 60GB Agility 3 AGT3-25SAT3-60G SSD
elég jó felhasználói élményeketírnak róla, viszont MLC NAND flash chip-es.

(#4014) Bodor válasza Tomkaa (#4013) üzenetére


Bodor
veterán

Nyugodtan megveheted.
Mi a baj az MLC -vel? Miért viszont ?

(#4015) Tomkaa válasza Bodor (#4014) üzenetére


Tomkaa
tag

valami olyasmit olvastam egy cikkben, hogy azok rövidebb élettartamúak

(#4016) Tino válasza Bodor (#4014) üzenetére


Tino
csendes tag

Szeintem az a gondja, hogy lassabb. és rovidebb az élettartama.

Én személy szerint az élettartam miatt nem aggódok, nyüstölni kell az ssdket, 5-10 év múlva biztos, hogy újat vesz az ember.

A gyorsabb SLC-nek viszont én is örülnék.

(#4017) DeFranco válasza Tino (#4016) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Meglepődnél, hogy semmi különbség nem lenne a kettő között ;)

(#4018) Tomkaa válasza Tino (#4016) üzenetére


Tomkaa
tag

a sebességi adatokkal annyira nincs bajom olvasás 525 mb/s írás 500 mb/s gondolom ettől kicist kevesebbet tud valójában, de az is elég gyors, az élettartam aggaszt kicsit. Bár laikus vagyok és lehet emiatt kapom túl a dolgot.
3 év gari van rá ha azalatt döglik be kicserélik úgyis.

(#4019) Bodor válasza Tomkaa (#4015) üzenetére


Bodor
veterán

Alig kapni már SLC-s SSD-ket, egyébként az MLC-nek is bőven elég az élettartama, sőt .
A gyártók már rájöttek, hogy túl tartósat adtak a kedves vásárlónak, sokkal tovább jó mint a 3 év garancia , ezért jönnek hamarosan a "bombasztikus" TLC-s NAND-ok, amiknek az élettartama fele az MLC-snek, szóval addig vegyetek MLC-set amíg kapni lehet őket, és örüljetek neki.
Gorsaságban meg teljesen mindegy, úgyis a vezérlőn múlik a dolog, és nem a sokat emlegetett szekvenciális olvasás és íráson.

(#4020) Tomkaa válasza Bodor (#4019) üzenetére


Tomkaa
tag

értem köszi a segítséget! :)

(#4021) Tino válasza DeFranco (#4017) üzenetére


Tino
csendes tag

Elméletben az SLC gyorsabb, elég sok cikkben, és speckóban ezt olvasni.

De a hozzászólásod alapján úgy gondolom, hogy találtál két ugyanolyan tulajdonságú ssdt, ahol az egyik SLC, a másik MLC és van sebességteszted is róluk.

Kérlek linkeld be azt a tesztet. Neked legyen igazad. :)

(#4022) DeFranco válasza Tino (#4021) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem, nem linkelek neked tesztet :N De adok egy tippet, hogyan tudsz te is elvégezni egy egész egyszerű tesztet te is, hogy lásd a különbséget (pontosan annak hiányát):

Tegyél be egy SSD-t a gépbe, legyen az SLC vagy MLC, tök mindegy. Használd először sata2-n, aztán sata3-on. Aztán lepődj meg, hogy nincs különbség használatban.

Hiába szalad ki a világból egy SLC @ SATA 3 @ 99.000 IOPS & 888 MB/s SSD, ha az alaplapi vezérlő, és a processzor nem tudja vele tartani az iramot.

Nagy fileok másolásában lehet szerepe a magas szintetikus értékeknek, de a gyakorlatban egyéb szűk keresztmetszetek miatt semmi jelentősége nincs még a sata3-nak sem, nem hogy az SLC sebességtöbbletének. Ki lehet csapni rá a bohócot. Ennyi.

Ha mindenképp szintetikus teszt kell, akkor nézz meg egy random PH!-s SSD tesztet, legyen mondjuk a samu 830-as, ott szembe van állítva minden jóval, szintetikus és valós teszteken is, gyönyörűen látszik amit leírtam.

(#4023) fgordon válasza franc0 (#3998) üzenetére


fgordon
senior tag

Nem írtam volna semmit inkább, de ha már így kérdezted, gondolom véleményt is vársz: Szerintem igen, félre áraztad. Máshol 7140 Ft-tal olcsóbban megvehető, harmadik személy beiktatása nélkül. Én mondjuk ezért a pénzért például inkább Intel 180GB SATA3 2,5" s330 (SSDSC2CT180A3K5) SSD-t vennék, 1310 Ft-tal olcsóbban, de nem mindenki tud a nagykerekben vásárolni, ez is igaz. Ez megmagyarázza, hogy én konkrétan miért nem ugrottam az ajánlatra. Peace! :B

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4024) franc0 válasza fgordon (#4023) üzenetére


franc0
őstag

Nem vehető meg, nincs raktáron és valószínűleg már nem is lesz.
37K az általad linkelt Intel.

Szóval megint nem sikerült értéket hozzáadni...
Mindegy, ha nem megy el a hétvégéig, felbontom és használom.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#4025) fgordon válasza franc0 (#4024) üzenetére


fgordon
senior tag

Nem akarok vitatkozni feleslegesen, csak kérdeztél, és én válaszoltam... :B Én azt a 180 GB-os Intel-t 28690 Ft-ért tudom megvenni, 3 év garival, de nem akarok off-olni... :R

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4026) Tino válasza DeFranco (#4022) üzenetére


Tino
csendes tag

Ha nem tudsz mutatni tesztet, akkor ne tereld a témát. Nem arra vagyok kíváncsi, hogy egy random MLC hogy teljesít random gépben sata2 vagy sata3-on. Ez itt tök mellékes.

Sajnos nem érted amit írtam. Nem tudod az ellenkeződjét bebizonyítani, csak rámpuffogsz.

Mondd meg, hogy mire fel mondtad azt, hogy meglepődnék. Mert levegőbe beszélni könnyű. Amit mondasz meg is kell indokolni, hogy miért. Nem bohóckodok, az nem az én szokásom, érvelni kell tényekkel.

Én adok neked linket: Comparing SLC and MLC Flash
Technologies and Structure

Ajánlom a 3. oldalt, annak is az alját.

(#4027) DeFranco válasza Tino (#4026) üzenetére


DeFranco
nagyúr

1: Te engem nem vonhatsz felelősségre, nincs meg hozzá sem a szakmai sem az emberi alapod.

2: Az állításom tiszta és világos, leírtam, a bizonyítása pedig logikai alapon történt, indoklással alátámasztva.

3: Vegyél SLC-t, sok sikert. Én szóltam, a szándék megvolt, ha nem élsz vele, te dolgod.

[ Szerkesztve ]

(#4028) kerekfej


kerekfej
addikt

(#4029) Tino válasza DeFranco (#4027) üzenetére


Tino
csendes tag

Nem tudsz semmit a szakmai tapasztalatomról, nincs jogod minősíteni engem. Itt nem személyeskedni kéne, tessék szakmai oldalról közelíteni a dolgokat.

Az állításod tiszta és világos, indoklással stb.. Csak sajnos nem arra vonatkozóan amiről szó volt. Látom nem sikerült megértened másodjára sem.

Tovább nem akarom offolni a topikot. Részemről befejeztem.

(#4030) franc0 válasza Tino (#4029) üzenetére


franc0
őstag

Amit leírtál abból világosan látszik, hogy szakmailag nem vagy a toppon. Viszont mivel mellé még arrogáns pöcs is vagy, senkinek sincs kedve leállni veled.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#4031) DeFranco válasza Tino (#4029) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha szakmai oldalról közelítenéd meg, akkor nem a szintetikus specifikációkkal jönnél, mert széles körben köztudott, hogy valós felhasználásban ezek mit sem érnek.

Arról szólt, amiről szó volt, csak ezt te nem értetted meg. De akkor leírom: igen, gyorsabb az SLC SSD. Csak éppen a gyakorlatban ebből nem érzékelsz semmit, vagy csak nagyon keveset. Ellenben durván sokkal többe kerül, ha még egyáltalán lehet kapni.

Rendben.

(#4032) kjani18


kjani18
őstag

Sziasztok!

Első SSD -nek tudnék egy 32GB-s 100%-os nem túl gyors SSD-t venni, olcsón, mert nem tudja a trimet. Win7 64 re menne. Megvegyem? Tényleg olcsó lenne...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#4033) DeFranco válasza kjani18 (#4032) üzenetére


DeFranco
nagyúr

15k egy 64GB-os igen gyors bontatlan példány 3 év garanciával, boltból.

Ennek tükrében 5k-nál többet nem adnék érte, de annyit is pénzkidobásnak éreznék. Kicsi is, nemigen fogsz rá rendesen felférni.

(#4034) Riegerr


Riegerr
tag

SSD-t szeretnék venni a közel jövöben és két termék között vacilálok:
60GB OCZ SSD-SATAIII 2.5" Agility 3 Series (AGT3-25SAT3-60G)
64GB Samsung MZ-7PC064B/WW SSD 830

Nem tudok dönteni. Mindkettő termék 15k alatt van egy picivel. Megbízható, próbléma mentes SSD-t szeretnék. A sebesség nem annyira érdekel, mert HDD után úgy is felfoghatatlan lesz a különbség. :)
Az Agility 3 SSD-knek volt valami firmware hibája? A Samsung firmware frissitése, ha jól láttam egyszerű, igaz? Windows 7 alatt lehet?

(#4035) franc0 válasza Riegerr (#4034) üzenetére


franc0
őstag

Egyértelműen Samsung, nem is kérdés.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#4036) Real_Necro válasza Riegerr (#4034) üzenetére


Real_Necro
veterán

A 64GB-os samu még mindig jó áron kapható az "e" betűs boltban. Ha eldöntötted melyiket veszed, az első hozzászólásban rengeteg olyan infót találsz, amiket végig olvasva időt és energiát spórolsz meg. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4037) Riegerr válasza Real_Necro (#4036) üzenetére


Riegerr
tag

Ok. Köszi!

(#4038) Bodor válasza Riegerr (#4034) üzenetére


Bodor
veterán

Mindegy melyiket veszed, teljesítményben és egyebekben is ugyanazt kapod.
Firmware frissítés szempontjából a Samsung jobb, mert WIN7 alól is frissíthető. Agility-nek nincs hibája, csak a userek hibáznak vele kapcsolatban ( is) .

(#4039) Riegerr válasza Bodor (#4038) üzenetére


Riegerr
tag

Öcsémnek Agility 3 SSD-je van és tökéletes működik és nem panaszkodik rá.

(#4040) Bandee2


Bandee2
tag

Sziasztok. Az Acer Aspire One 722 netbookomban szeretném kicserélni a hdd-t ssd-re. Jelenleg egy ilyen 70x100x7mm-es Hitachi SATAII-es hdd van benne.
Legalább egy 120 GB-os ssd kellene. Mit ajánlotok?
Köszönöm előre is.

(#4041) boogie84


boogie84
veterán

Sziasztok!

Samu 830 256GB-al van esetleg valakinek tapasztalata? Ezt nézegetem, pont annyi az ára, mint anno az X25-M 120GB-nak. Esetleg más alternatíva 250-256GB-ban?

Másik SSD-s topicban kérdeztem h van e valakinek meghibásodási statisztikája több termékre, ott nem válaszoltak. Itt esetleg?

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#4042) Silentfrog válasza Real_Necro (#4036) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha ez az a bolt ami "ext" betűkkel kezdődik a neve akkor inkább a vizes boltot ajánlanám ugyanannyiért árulják ott is.
Én megjártam a E digital bolttal nem ajánlom senkinek,a vizesekkel csak pozitiv tapasztalatom van.

[ Szerkesztve ]

(#4043) Fire/SOUL/CD válasza Bandee2 (#4040) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Samsung 830 - MZ-7PC128B/WW
(talán van benne szabad miniPCIE port is(nem mSATA!), így ilyen SSD-k is szóba jöhetnek, akkor a HDD is maradhatna, de ennek járj utána(mármint a szabad mini PCIE portnak))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4044) Real_Necro válasza Silentfrog (#4042) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én is "dohányba" vettem a 128-ast. pénteken még 27300 volt az ára. Ahogy látom most drágult.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4045) Silentfrog válasza Real_Necro (#4044) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nekem nem az árral volt a problémám,hanem a kiszolgálással. Kezdjük azzal,hogy 3 email kellett mire válaszoltak. Ez volt a legkisebb baj...

(#4046) DeFranco válasza Silentfrog (#4045) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Általános a kérdés, de ehhez a threadhez kapcsolódik, ezért válasz:

Miért nem lehet kiírni a bolt nevét, miért divat az utalgatás? Én is így láttam, így használom, de nem értem. Ha valamit valahol vettem, és elégedett vagyok, akkor leírom a nevét, megérdemli, ha meg nem vagyok elégedett, akkor meg leírom a nevét, mert megérdemli... vagy valamit rosszul látok?

[ Szerkesztve ]

(#4047) Silentfrog válasza DeFranco (#4046) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én másik forumban ki szoktam irni,de a forumtárs virágnyelven kezdte a mondanivalóját és én is igy folytattam.
Szégyellem is de a "dohányos" boltra nem jöttem rá,hogy melyikre gondol! :B

(#4048) Real_Necro válasza DeFranco (#4046) üzenetére


Real_Necro
veterán

Egyes fórumokon nem reklámozunk boltokat, aki ismerős fővárosban, az tudja ki melyik boltról beszél. Ezért nem szoktuk kiírni. Hogy erre most van e írott vagy íratlan szabály, az jó kérdés, korábban sem voltak ezek a boltok reklámozva.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4049) Silentfrog válasza Real_Necro (#4048) üzenetére


Silentfrog
veterán

De én nem raklámozom az Extreme Digitalt hanem épp ovok tőle mindenkit. Lehet ,hogy a személyes átvételkor minden rendben de az ügyfélszolgálatukon nagyobb rumli van mit a fejembe. :)
Buktam is pár darab ezrest miattuk!

[ Szerkesztve ]

(#4050) maláj válasza Silentfrog (#4049) üzenetére


maláj
őstag

mondjad még hisz onnan akarom megvenni a Samu 830-asomat :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.