Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#47751) Raymond válasza malacka87 (#47750) üzenetére


Raymond
félisten

Ez per pillanat a top ebben a kategoriaban.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47752) enginev3.0 válasza tibor2010 (#47749) üzenetére


enginev3.0
félisten

:R :R :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#47753) Frawly válasza enginev3.0 (#47747) üzenetére


Frawly
veterán

Úgy, hogy becsavarozod az alaplapi csatlakozóba, bekapcsolod a gépet, és áramot vesznek fel. Úgy működnek. Mások szerint a füst a működés alapja, mert ha az kijön belőle, akkor nem működik többé :D

A B350-es lapok szokták támogatni az M.2 PCIe-t. Viszont a PM961 egy OEM meghajtó, ahelyett menj rá a 970 EVO-ra inkább.

(#47750) malacka87: helytálló a kérdőjeled az első mondat végén. A Gaming alaplapból az az érzésem, hogy játékok alá veszed. Ebben az esetben jobban járnál a 250 gigás 970 EVO helyett egy 480-500 gigás SATA3 SSD-vel.

[ Szerkesztve ]

(#47754) enginev3.0 válasza Frawly (#47753) üzenetére


enginev3.0
félisten

Jó, de ez csak 18ezer, az pedig 30
Egy 840 EVO-t váltana, csak éreznék valami különbséget ez után :))

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#47755) Frawly válasza enginev3.0 (#47754) üzenetére


Frawly
veterán

Nem nagyon fogsz érezni. Ha nem hiszed, vedd meg, mert 18-kért jó vétel, más nem tanulságnak is jó lesz, ha látod, hogy nem gyorsabb.

(#47756) enginev3.0 válasza Frawly (#47755) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hogy lehet hogy nem gyorsabb ha papíron gyorsabb?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#47757) malacka87 válasza Frawly (#47753) üzenetére


malacka87
senior tag

Nagy részt játék a cél igen!

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#47758) Raymond válasza malacka87 (#47757) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor viszont tenyleg egy SATA valtozat. Marmint M.2 SATA, amit talasz jo ar/ertek aranyban, ez tapasztalat szerint egy Crucial MX300 vagy MX500 lesz az 500GB koruli vagy feletti meretben.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47759) weiss válasza enginev3.0 (#47756) üzenetére


weiss
addikt

Attól függ, mire kell. Érzetre nem gyorsabb, de ha videót vágsz vagy nagyobb mennyiségű adattal dolgozol, akkor tényleg ad pluszt.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#47760) CHIPman válasza Frawly (#47753) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A PM961 NVMe, nem sima PCIe, egy ilyen topicban nem kéne félrevezetni a usert.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#47761) snecy20 válasza enginev3.0 (#47756) üzenetére


snecy20
veterán

Úgy, hogy lényegében rendszer alá, Windowsnak teljesen elég egy 500/500-as SATA3-as SSD is.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#47762) Frawly válasza enginev3.0 (#47756) üzenetére


Frawly
veterán

Bottleneck-hatás miatt nem lesznek a betöltési idők rövidebbek (se játéknál, se bootnál). Csak az lesz gyorsabb, ha nagy fájlokat másolsz rajta oda-vissza (pl. videóvágás, virtuális lemezképek futtatása, telepítők futtatása), vagy benchmarkot futtatsz. Cserébe melegszik is, mint a nyű.

(#47763) Frawly válasza CHIPman (#47760) üzenetére


Frawly
veterán

Nem vezetem félre. Amikor M.2 PCIe-t emlegetnek, akkor NVMe-t értenek rajta. Ahol meg M.2 SATA-t, ott meg SATA meghajtót M.2-es csatolófelülettel. Valóban volt régen PCIe AHCI, de nem gyártanak már ilyet, használtan meg lehet hogy még találni, de tuti nem érdemes megvenni. Már évek óta minden M.2 PCIe meghajtó NVMe-s. A Samu 950, 960, 970, PM961 is. Viszont a PM951-ből még volt olyan változat, ami PCIe AHCI-s volt.

Elég baj, hogy a M.2-es foglalattal is megtévesztenek sok embert, mert valahol olvassák, hogy az M.2-es gyorsabb, vesznek gyorsan egyet, aztán otthon csodálkoznak, hogy miért csak 500 MB/sec-et mérnek a benchmarkok, és csak utólag találják meg, hogy M.2-esből van SATA-s is.

(#47764) KovVik93


KovVik93
újonc

Sziasztok.

Crucial MX300 és MX500 között mi a különbség?

Van egy MX300 laptopomban már két éve és semmi gondom vele, de most kellene még egy és az MX500 most jelent meg. Mik a tapasztalatok vele?

250Gb amire szükségem van. Minimum.

A válaszokat előre köszönöm!

(#47765) *Tata* válasza King Unique (#47748) üzenetére


*Tata*
senior tag

Szia!

Köszönöm a választ.
A médialejátszó egy Zidoo x8.
Az op.rendszere android.
Van az oldalán USB 3.0-s csatlakozó, ezért gondoltam, hogy jó lenne hozzá.
Megkérdezem a topikjában is hátha valaki használ hozzá.

(#47766) Raymond válasza KovVik93 (#47764) üzenetére


Raymond
félisten

Az MX500 valtotta az MX300-at, meg aranylag uj. Most lett hozza fw update egyebkent: [link] Itt van a polcon egy M.2 formatumu 1TB darab, de nem szereltem meg be, majd jovo heten.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47767) Frawly válasza KovVik93 (#47764) üzenetére


Frawly
veterán

Az MX500 újabb és elvileg nagyobb az írásterhelhetősége. De ha találsz olcsón, vehető az MX300 is. A gyakorlat mégis azt mutatja, hogy az MX500 szokott az olcsóbb lenni.

(#47768) KovVik93 válasza Frawly (#47767) üzenetére


KovVik93
újonc

2 év alatt 5TB írást generáltam és most 98% az MX300. Teljesen meg vagyok elégedve vele.

Akkor már az újat veszem.

Köszönöm a válaszokat.

(#47769) Frawly válasza KovVik93 (#47768) üzenetére


Frawly
veterán

Nekem is van két MX300-am (525 és 1050 gigás), én is meg vagyok velük elégedve, kb. 1,5 TB/év ütemben írom őket, ilyen ütemben soha nem érem el a TBW limitet. Egy ponton tudok csak belekötni az MX300-ba, van egyfajta ilyen elektromos gerjedőhangjuk nagy terhelés alatt, de ez sok SSD-nél tapasztalható, főleg a régebbieknél.

(#47770) enginev3.0 válasza snecy20 (#47761) üzenetére


enginev3.0
félisten

Le is mondtam róla :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#47771) tomo1998


tomo1998
csendes tag

Üdvözletem mindenkinek.
Köszönetet mondanék nguru kollégának a segítségért és Marci112233 kollégának a hozzászólásaiért.
Megcsináltam, hogy asztali gépbe NVMe SSD-t raktam adapterrel a PCIe foglalatba. (korábbi #47443, #47446 hozzászólások) Kicsit macerás volt, de megvan. Egy Samsung PM981 512GB-os SSD-t szereztem be itt a Hardveraprón (30e bontatlanul!!; adapter 2,5e) Koszönöm Marci112233-nak, tényleg kell egy 512-es. Nguru által adott link utasításait követve minden rendben ment. A leírás minden szavát követni kell, mert különben nem jön össze (tapasztaltam). Szemmel látható gyorsulás tapasztalható. Nem csináltam még sebességteszteket, igazából a fiam gépe. Örül, hogy megy, mert közben volt egy olyan pillanat, amikor lemondott róla. No, akinek tetszik, rajta, működik a módszer!
:DD :R

(#47772) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok!

Ssd-t szeretnék venni. 500 GB-os a kiszemelt. A három típus között mi a különbség és melyiket érsemea venni? Win+ programok+pár játék lenne rajt.
Kingston SSDNOW UV500
Kingston SUV400S37
Kingston SA400S37
Vagy esetleg más márkájú?

Köszi.

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#47773) Raymond válasza horvathpeter (#47772) üzenetére


Raymond
félisten

Egyiket se igazan, keress egy Samsung 850 EVO-t vagy 860 EVO-t ha lehet 5 ev garival, esetleg egy Crucial MX300 vagy MX500-at.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47774) Sisco2 válasza Multibit (#47610) üzenetére


Sisco2
tag

Extreme Digital korrekt volt, megkaptam a Samsung 860 EVO -t (500GB) 23,990 -ért 5 év garival.
Öröm boldogság :D

Azt hogy elárazás volt vagy akcio már sosem derül ki :)

(#47775) gerner1 válasza Sisco2 (#47774) üzenetére


gerner1
veterán

Ezt jó olvasni. 👍 Ennyit pedig (bárhogy is) megért.

(#47776) Frawly válasza tomo1998 (#47771) üzenetére


Frawly
veterán

Azt azért tegyük hozzá, hogy HDD-ről váltottál, azért olyan elképesztő a gyorsulás. Meg ahogy visszaolvasom, hiába írtad, hogy átlag felhasználás, mégse átlag az, mert kép/videószerkesztést emlegetsz. Ha egy SATA3 SSD-ről váltottál volna NVMe-re, vagy 0 vagy elhanyagolható gyorsulást éreznél a legtöbb esetben, kivéve a kép/videószerkesztés, ahol ki tudja magát futni nagy, szekvenciálisan kezelt fájloknál. Valódi átlag felhasználására ezért nem ajánljuk, főleg régi lapba, hekkelni kell hozzá, komolyabb hűtés is kell rá. A legtöbb embernek nem éri meg a szopást és a felárat (drágább plusz extra hűtés és vezérlőkártya ára). De aki ki tudja tényleg használni, és a lapja is alapból támogatja hekkelés nélkül, annak érdemes rámenni, csökkent az árrés az SATA3-asokhoz képest. Főleg, ha tényleg ilyen nagyon olcsón, mindössze 30-ért megkaptad, az 512 gigások újonnan majdnem 60k-ért mennek, igaz azok nem OEM változatok (emiatt pl. Samsung Magician és hasonló SSD-s progik felismerik, van hozzájuk rendszeres firmware update), meg gari is ott van rájuk.

(#47777) tibor2010 válasza *Tata* (#47745) üzenetére


tibor2010
tag

Megvettem belőle a 256GB-os változatot, Android 7.1.2 telefonnal OTG-vel simán működik.
Valószínűleg a Media Player is kezelné.

(#47778) kano válasza Sisco2 (#47774) üzenetére


kano
nagyúr

Én is megkaptam a mai napon! :C

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#47779) amol


amol
addikt

Sziasztok!
Rendeltünk a családban 2db 120-as WD greent ipontól de látom elég alacsony a TBW-je. Lájtos használatra lesz mindkettő de az én M.2 Kingstonom már 40TB-nál jár, igaz több mint 800 nap után. Ennek 230 a limite és nincs kímélve.

Mire kell számítani ennél a WD-nél? Érdemes lenne megpróbálni változtatni a rendelésen?

Hasonló áron vannak pld. ilyenek is jóval magasabb TBW-vel:
INTEGRALMEMORY P5 INSSD120GS625P5
TEAM GROUP L5 Lite T2535T120G0C101
ADATA Ultimate SU650 ASU650SS-120GT-C

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#47780) korren válasza amol (#47779) üzenetére


korren
aktív tag

Szia!

Rendelés előtt érdemes lett volna picit visszaolvasni vagy kérdezni, szinte biztos vagyok benne, hogy előbb lett volna ajánlva az AData SU650. Vagy bármelyik más.

Max ha van még lehetőséged, mond vissza a WD-t és rendelj SU650-et inkább.

-I like the misery. -I like this world!

(#47781) Raymond válasza amol (#47779) üzenetére


Raymond
félisten

Nem kell feltetlenul megvaltoztatni a rendelest ha csak lajtos hasznalatra kell, de jo tudni mi az hogy "lajtos", ugyanis:

"már 40TB-nál jár, igaz több mint 800 nap után"

ez minden csak nem "lajtos". A ket eves gyakorlatilag allandoan tele levo nem kimelt MX200-am most igy nez ki:

13TB a ket ev alatt, ahogy latni 497 nap power on time. Egyebkent sokkal tovabb birjak ezek mint a megadott TBW, de az is igaz hogy a Green nem kimondottan ajanlott mert vannak jobbak gyakorlatilag ugyanazon az aron.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47782) amol válasza korren (#47780) üzenetére


amol
addikt

Köszi a választ.
Nem én intéztem a rendelést. Adata-n kívül melyik lenne jó vétel?
Akár lehet más típus is mint amiket írtam de papíron ezek tűntek jónak, főleg az Integral.

(#47783) korren


korren
aktív tag

Mondjuk távol álljon tőlem, hogy bármelyik min. 3 év garanciával rendelkező konzumer SSD-t lehúzzam!

Szerény véleményem szerint amelyikre van 3 év kisker gar, és anyu - apu - hugi netezős, jutúbozós, Word-özős laptopjába kell, passz mindegy melyiket veszed.

Ha HDD upgrade lesz, akkor úgyis atomvillanás lesz az SSD.

A garancia időt meg röhögve kibírja.

De cáfoljatok meg ha rosszul látom, nem akarok senkit félre vezetni.

Szerk.:

#amol - én az AData - t favorizálom. :D

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#47784) amol válasza Raymond (#47781) üzenetére


amol
addikt

Nem, az enyém nem lájtos de ezek nem nekem lesznek.

Megpróbálunk változtatni bár már ki lett fizetve kártyával. Mi legyen helyette? Ami nem Adata :)

(#47785) Raymond válasza amol (#47784) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor mindegy, szerintem ha mar meg van rendelve es jon akkor nincs ertelme kavarni. Ahogy mas is irta, netezos gepbe jo lesz az is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47786) amol válasza Raymond (#47785) üzenetére


amol
addikt

Ma délután lettek rendelve, valószínűleg holnap reggelig nem történik semmi. Az Integral drágább 1200-zal/db feltételezem nem bánják ha ráfizetünk. Csak eddig nem sokat hallottam az SSD-iről. A Team Group L5 Lite olcsóbb, arra nehezebb. Van Liteon meg PNY is. Nagyon nonamet nem vetetnék velük.
Az egyik gép netezős laptop de a másikkal játszanak is, asztali.

Van Corsair is 30TB TBW- vel :D

[ Szerkesztve ]

(#47787) amol válasza korren (#47783) üzenetére


amol
addikt

én az AData - t favorizálom
Mindenki véleményét elfogadom, így a boltos haveromét is aki szerint az Adata-k hullanak mint a legyek :)

[ Szerkesztve ]

(#47788) Emperor_ válasza amol (#47787) üzenetére


Emperor_
addikt

ssd terén sem szeretem az általánosítást. Eddig csak pozitív visszajelzést kaptunk Adata SSD-kről, nem véletlenül van a fenti összefoglalóban ajánlva több típus.
Ha van konkrét típussal rossz tapasztalat, akkor temészetesen várjuk az infót a Flash SSD... nevű társ topicban.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47789) amol válasza Emperor_ (#47788) üzenetére


amol
addikt

Nekem nincs semmilyen személyes tapasztalatom az Adata-val, így nem tudok mit írni. Ez a típus nincs az ajánlottak között.

Azonban továbbra is kíváncsi vagyok a véleményetekre az Integral-ról.

(#47790) Emperor_ válasza amol (#47789) üzenetére


Emperor_
addikt

Nincs vele tapasztalat.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47791) Emperor_ válasza amol (#47789) üzenetére


Emperor_
addikt

Megnéztem a speckóját. Elvileg TLC 3D . Tbw, 4k és/vagy Iops adat nincsen megadva.
Én nem vennék ilyet.
Nincs kezelő progi hozzá, ha gond van vele kétséges a firmware javítása.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47792) amol válasza Emperor_ (#47791) üzenetére


amol
addikt

Köszönöm. A WD-vel nincsenek ilyen gondok? Valószínűleg sosem érik el a 40 TB-t szóval ha amúgy nincsenek óriási problémák vele akkor nem erőltetem a cserét.

Team Group L5 Lite, Liteon, PNY nem tudom ezekben jobban bízzak-e.

[ Szerkesztve ]

(#47793) Raymond válasza amol (#47792) üzenetére


Raymond
félisten

Szerintem maradj a WD-nel. Path of least resistance :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47794) Emperor_ válasza amol (#47792) üzenetére


Emperor_
addikt

Ismert probléma nincsen wd-vel.
Csak az alacsony TBW miatt nem ajánljuk.

A többit se, amiket kérdezel ☺️.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47795) adamboro


adamboro
csendes tag

Sziasztok!

90GB-os Corsair Force GT SSD-met cserélném, 256GB-os lenne az új, alaplapom: Asrock B75 Pro3.
Tudnátok ajánlani befutókat kb 20-30k körül? (Normál használatra, esetleg néha videóvágás is előfordulhat)

Köszönöm előre is.

(#47796) Marci112233 válasza adamboro (#47795) üzenetére


Marci112233
őstag

Például:

[link]

Vagy picivel többért mint 30 dupla tárhely:

[link]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#47797) amol válasza Emperor_ (#47794) üzenetére


amol
addikt

Köszönöm, akkor valószínűleg nem lesz velük gond 6-8 évig.

Egyébként az említett Adata-kon kívül mi az ami kimondottan ajánlott? Az összefoglalóban régebbi modelleket látok.

[ Szerkesztve ]

(#47798) Emperor_ válasza amol (#47797) üzenetére


Emperor_
addikt

Általános felhasználásra:
Crucial MX 300, Samsung EVO 850

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47799) amol válasza Emperor_ (#47798) üzenetére


amol
addikt

Ezekből nincs 120-as.

(#47800) Kékes525


Kékes525
félisten

Külső 500GB-os Samsung SSD-t keresek adattárolásra, szállításra. Olyan házban szeretném tartani, amihez nem kell külön áramforrás. USB 3.0-on használnám. A ház még nincs kiválasztva. A biztonságos tárolás a fontos.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.