Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#51001) M107 válasza Ernesto78 (#51000) üzenetére


M107
addikt

:R

Vagy átirányítod merevlemezre, ha van olyanod, vagy leveszed alap 400 MB elméletileg az elég.
Nekem 8 GB van de ki van kapcsolva a virt memó még nem szólt egy progi sem hogy kellene neki.

UI:
Fix 400 MB legyen ne automatikus.
Egyéni méret kezdő és vég méret 400-400

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#51002) Raymond válasza Ernesto78 (#51000) üzenetére


Raymond
félisten

Hagyd ahogy van, esetleg beallithatsz fix 2GB vagy 4GB-ot ha gondolod. Az SSD-t arra vetted hgy hasznald, majd megnezed egy het mulva mennyit irtal ra es hogy van-e okod aggodalomra. Szerintem nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#51003) King Unique válasza Ernesto78 (#51000) üzenetére


King Unique
titán

Nem javasolt a lapozófájl kikapcsolása még akkor sem, ha van elég RAM van. A Windows és egyes programok is problémázhatnak a hiánya miatt... Viszont 400 / 800 MB-os fix értéket be lehet állítani, vagy min. értéknek az előbbit, maxnak pedig a RAM teljes méretét, vagy akár valamivel kisebbet. A hibernálást pedig csak akkor javasolt kikapcsolni, ha egyáltalán nem használod. De azt és az előbbit sem azért, mert olyan hú de sokat írnának az SSD-re és ezáltal akkora gondot okoznának, hanem inkább a feleslegesen lefoglalt tárhely megspórolása miatt. Viszont ha esetedben 165 GB van még szabadon, akkor amiatt sem kell aggódni. A pár óra alatt generált 2 GB-os írás miatt pedig megint nem, az kb. semmi.

Egyébként ott van a Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is? cikk, amiben le van írva a lényeg. Vagyis, hogy nincsen szükség semmilyen erőltetett letiltásra, kikapcsolásra, áthelyezésre stb. csak azért, mert SSD van az újabb Windows alatt.

Ja, és legközelebb majd tessék használni a fórum keresőjét, meg elolvasni a topik összefoglalóját, mert ott megint le van írva egy lényeges dolog!

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el!
Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik!

[ Szerkesztve ]

(#51004) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

Nem játszom csak youtube, netflix és böngészésre szoktam használni a laptopot. Most elbizonytalanodtam, lehet kipróbálom hogy 400 Mb veszem. Köszönöm a válaszokat mindenkinek. :R

(#51005) fogtunder válasza King Unique (#51003) üzenetére


fogtunder
nagyúr

emlékszem még, amikor jött az első TLC-s 840, mindenki pánikolt, hogy édes istenem, ezek aztán pillanatok alatt el fognak használódni, meg azonnal kapcsoljam ki a lapozófile-t és a hibernálást. hát én szartam az egészre, pont úgy használtam, mintha egy HDD lenne, 5 évig volt rendszermeghajtó, 83%-ra sikerült levinni HD sentinel szerint, azóta csak játékok mentek róla, végül a vezérlő halt meg, nem a NAND.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#51006) Frawly válasza Ernesto78 (#51000) üzenetére


Frawly
veterán

Ne 2 óránként nézd, hanem a nap végén. A Feladatkezelőben be tudsz kapcsolni a Folyamatok fülön egy új oszlopot, ami mutatja, hogy melyik folyamat mennyit ír a lemezre, valami I/O írás vagy mi a neve. Legalábbis úgy emlékszek, hogy ez Win7-nél a Folyamatok fül, Win10-nél a Részletek fül.

2 GB nem tétel egyébként. Böngésző is írogathat annyit, ha menti a cache-t a lemezre. Lapozófájlnál neked kell tudni, hogy a 6 giga fizikai RAM mennyire szokott elég lenne, efölött mennyi swap szokott kelleni. Ezt onnan tudod, hogy pár napig nem nyúlsz hozzá, de többször ránézel a Feladatkezelő Teljesítmény fülén, hogy mennyi swap van használva, és leveszed a méretét kb. arra a szintre.

(#51005) fogtunder: így van, nem kell ezeket kímélgetni. Az első 1-2 hétben amúgy is többre jön ki a napi írási átlag (Windows telepítés vagy klónozás, adatok visszahúzása rá, progik telepítése, benchmarkok futtatása), de aztán stabilizálódni fog egy alacsonyabb szinten. A napi írásátlag hosszú távon normál felhasználásnál 20-30 GB között van, de sokan vannak 20 GB alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#51007) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

HDD-nél sohasem foglalkoztam ilyesmivel, csak lehet a régi beidegződést amit hallottam az SSD-ről, az maradt bennem.
Na most én ebből az adatból nem tudom kiolvasni.

Bocsánat, hogy ennyire nem értek ehhez :-)

(#51008) Raymond válasza Ernesto78 (#51007) üzenetére


Raymond
félisten

A "Lemez" fulon latod mi mennyit ir az SSD-re, nem a "Memoria" fulon.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#51009) Ernesto78 válasza Raymond (#51008) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Néztem, de ott nem sokat ír az ssd-re.

Szóval akkor majd egy hónap után meglátom mennyit fog írni, de mint írtátok, valószínű nem lesz olyan sok.

Köszönöm szépen!

(#51010) KisBundi


KisBundi
őstag

Sziasztok! Milyen kompatibilitási probléma léphetnek fel egy ASUS H97M-E alaplappal egy Samsung PM 981 512 GB NVMe M.2. SSD? :)

(#51011) Emperor_ válasza M107 (#51001) üzenetére


Emperor_
addikt

Merevlemezre irányítani a lapozófájlt.

Ez igencsak idejét múlt megoldás...

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#51012) M107 válasza Emperor_ (#51011) üzenetére


M107
addikt

:R

Elnézést nálam működik lefoglaltatom vele induláskor, és semmi vész amióta SSD-m van 2013 ősze azóta így használom.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#51013) Geth válasza M107 (#51012) üzenetére


Geth
addikt

Az tökjó hogy Nálad működik, csak ez nem igaz általánosan :)
A HDD-s átirányítás felesleges mert a) sokkal lassabb b) nem kell kímélni az SSD-t.
A fix méret nem rossz ötlet, de a konkrét méret erősen egyénfüggő, lehet hogy ami Nálad jó, az másnál overkill, vagy túl kevés és jönnek a rejtélyes elfogyott a memória hibaüzenetek... Ha valaki fixet szeretne néhány napos használat mellett monitoroznia kell a memóriakihasználtságot, hogy be lehessen lőni az ideális méretet. Ennél azért auto-n hagyni egyszerűbb (nálam az itthoni gép 512 MB-ra lőtte be magától).
A kikapcsolt is pont emiatt nem jó, ráadásul olyankor dumpot se csinál, kékhalálnál meg lehet jósolni hogy miért történt.

(#51014) Morris


Morris
veterán

Sziasztok!

Vásároltam egy Crucial MX500-as SSD-t.
Elég csak berakni a gépbe és mehet rá a friss win? Kell valamit állítani előtte a biosban?
Jelenleg egy Kingston V300-as 64Gb-os ssd-n van a rendszer. MBR partíción.

(#51015) M107 válasza Geth (#51013) üzenetére


M107
addikt

:R

Ezt mindenki döntse el maga.
Nálam az a minimum is csak azért van mert van.
Sem 8 sem 16 sőt még 12 GB sem találkoztam átlag felhasználás szintjén azzal hogy a win kiabál nincs virt memó adjál kérek pls..

Ismétlem átlag felhasználás szintjén.
Valószínűleg nem igénylem ezért nem veszem észre, hogy HDD-n van az a kis méretű swap file.

Személyem annak a híve, hogy az SSD ha már megvettem, akkor ha lehet ne pocsékoljam el, fölös írások-ra csak ami tényleg szükséges.

UI:
Anno és most több gépen van beállítva hogy nem az SSD-n van a swap file persze lehet rá tenni mindenki szíve és joga
De annyit nem vesztesz vele, hogy problémád legyen belőle hogy a HDD-n van átirányítva.

Első SSD-m ami most még van és működik 2013 szept lett véve, és nagyon a szívemhez nőt.
Ha meghal eltávozik az örök bitmezőkre, vagy eltemetem a kertben, kint lesz a polcomon mindig friss művirággal :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#51016) M107 válasza Morris (#51014) üzenetére


M107
addikt

:R

Vagy át klónzod a win-t a másik SSD-ről, vagy ha újat raksz, akkor a az új sata0 a régi sata1 és ha van még meghajtó így tovább.

Persze van az is hogy ha neked elég volt idáig a ssd (régi) sebessége, akkor a 64-en marad a rendszer és az újra mehetnek a progik játékok miegymás.
akkor 64 GB sata0, új ssd sata1.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#51017) Geth válasza M107 (#51015) üzenetére


Geth
addikt

Most sikerült nagyjából ugyanazt leírnod mint korábban.

(#51018) Morris válasza M107 (#51016) üzenetére


Morris
veterán

Igazából elég volt eddig is, csak mennek majd az újra a játékok. Így gondoltam, a 64-es kijön a gépből és megy a polcra tartalékba.
Tegnap csináltam egy sebesség tesztet és még mindig tökéletes állapotban van a kingston.

(#51019) M107 válasza Geth (#51017) üzenetére


M107
addikt

:R

Nem értelek, na mindegy hagyjuk :)

"
Személyem annak a híve, hogy az SSD ha már megvettem, akkor ha lehet ne pocsékoljam el, fölös írások-ra csak ami tényleg szükséges.
"

További szép napot !

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#51020) M107 válasza Morris (#51018) üzenetére


M107
addikt

:R

Értem, akkor jó további sikeres SSD használatot.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#51021) Morris válasza M107 (#51020) üzenetére


Morris
veterán

Köszcsi :R

(#51022) Emperor_ válasza M107 (#51012) üzenetére


Emperor_
addikt

Értelek.

Én viszont a Geth kolléga által leírt állásponton vagyok.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#51023) Raymond válasza M107 (#51020) üzenetére


Raymond
félisten

Megint egy ertelmetlen dolgot ajanlasz, nem viccbol van szova teve. Teljesen felesleges a swap file atiranyitasa az SSD-rol. Ahogy mar irva volt, arra vette valaki hogy hasznalja. Nem "kimelni" kell vagy hasonlok, mert nem a swap file az amitol bedoglik ha valamikor bedoglik. Eddig talan osszesen 2 ember volt a topic-ban aki szetirta az SSD-t es meg ott se doglott be csak a SMART adatok miatt a progik alacsony elettartamot jeleztek. Talan az egyik volt ami mar a veget jarta. Es itt sok szaz TB-rol van szo, nem olyan 10-20TB-okrol amiket egy normalis otthoni (OS, app, jatekok) felhasznalas mellet osszehoznak az emberek 3-5 ev alatt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#51028) KisBundi válasza M107 (#51026) üzenetére


KisBundi
őstag

Én is többiekkel értek egyet. 5 éve nyúzok egy Kingston V300-at mi ugye nem egy ajánlott kategória és cirka 90TB után még mindig bírja, pedig ütöm rendesen. Átirányítani a lapozófájlt egy teljesen felesleges művelet, ha már SSD van a gépedben és már az is beigazolódni látszik, hogy sokkal többet bírnak ezek az SSD-k mint azt gondoltuk. Extrém hírek is vannak, de ennyi erővel bármikor megadhatja magát az SSD. Jelenteni teljesen felesleges, mert semmi olyanba nem ütközött ami PH csoport vagy a fórum elveivel ütközne. Egymás véleményének megkérdőjelezése nem árt, hanem egyenesen használ, főleg ha nem túl hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#51029) #41354240


#41354240
törölt tag

Samsung sata ssd-ket használtam eddig, 850 és 860 evo-kat.

Most gondolkodom azon, hogy át kéne állni m.2-re, ha már úgyis terabyte környéki meghajtót vennék. Kevesebb kábel..

A kérdés: a Samsung m.2 meghajtókkal mi a tapasztalat, mennyire melegszenek, kell valamire figyelnem?

Gigabyte B250M-DS3H alaplapba menne, van rajta egy darab mindent evő slot.

Ezek a ráragasztós, ráhenkölős bordák szükségesek? Lehet kapni 1-5 ezer között különbözőeket. Én ott ragadtam le, hogy túlmelegedés miatt egyfajta thermal throttling van náluk.

(#51030) Raymond válasza #41354240 (#51029) üzenetére


Raymond
félisten

Az NVMe-sek (mint pl. a 960 es a 970) melegednek igen, de nem azonnal, kell nekik azert egy kis terheles. Szoval nem az van hogy probalsz ra irni es 5-10mp-en (10-25GB) belul leesik a beka segge ala az irasi sebesseg, folyamatosan kell ra irni hosszabb ideig es akkor felmelegszik es lepesben csokkenti a sebesseget. A "hosszabb ideig"-et vedd ugy hogy ha mondjuk fel percig masolsz vagy kicsomagolsz ra es ki tudod hasznalni a max sebesseget akkor mar 60-80GB-ot rairtal. Milyen gyakran leped tul ezt a hatart? Gondolom nem gyakran. Igy a melegedes se igazan problema. Megprobalod eloszor csupaszon aztan ha kene ra akkor meg mindig vehetsz bordat kesobb is.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#51031) #41354240 válasza Raymond (#51030) üzenetére


#41354240
törölt tag

Tehát mint a processzoroknál. Közepes terhelésnél OK.
Köszönöm :)

(#51032) KFORboy


KFORboy
senior tag

Sziasztok

Ezt az SSD-t érdemes bevásárolnom egy Y530-ba ?
Rendszernek és pár programnak/játéknak ami profitál a sebességből kellene.
Lapozófájl off.
Minden másra ott lesz mellette a HDD, Felhő, Külső vinyók.

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#51033) Ipodmánia


Ipodmánia
csendes tag

Sziasztok!

Intel 730 480Gb-ról mik a vélemények? Érdemes megvenni laptopba átlagos használatra?

(#51034) Raymond válasza Ipodmánia (#51033) üzenetére


Raymond
félisten

Hasznalt enterprise SSD, az ara es a SMART adatok itt a kerdes.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#51035) Ipodmánia válasza Raymond (#51034) üzenetére


Ipodmánia
csendes tag

19k-ért tudok, elvileg 100%os, majd meg kerdezek reszleteket. Alapvető megbízhatósága és sebessége rendben van?

(#51037) Raymond válasza Ipodmánia (#51035) üzenetére


Raymond
félisten

Hmmm, 4 eves hasznalt cucc 19-ert, az ipon-nal van most 3 ev garis Crucial MX500 500GB 24-ert, annak talan tobb ertelme lenne.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#51038) Frawly válasza Ernesto78 (#51007) üzenetére


Frawly
veterán

Azért nem tudod kiolvasni, mert az Erőforrásfigyelőben nézed a memóriát, a lemezhasználat helyett. Én meg szándékosan azért írtam le szájbarágósan, hogy Feladatkezelő - Folyamatok (vagy hogy hívják) fül - ott jobb kattintással az oszlopok fejlécére - be kell kapcsolni egy I/O írás szerinti oszlopot. Akkor látni fogod, hogy egyes folyamatok, pl. firefox.exe, chrome.exe, svchost apjakínja stb. mennyit írnak a lemezre. 5 perc alatt nem is fogsz sokat észrevenni, hagyd nyitva a Feladatkezelőt, és pár óránként nézz rá, a gép folyamatosan menjen, ne kapcsold ki, ne bootoltasd újra, a progikat se zárt be.

(#51035) Ipodmánia: Intel SSD-knél nem csak a kondíciót kell nézni használtan, hanem az írásmennyiséget is. Intelnél ez azért fontos, mert ha eléred a TBW limitet, akkor az SSD nem lesz többé írható. Ez más gyártók SSD-jein nincs így.

[ Szerkesztve ]

(#51039) Frawly válasza M107 (#51019) üzenetére


Frawly
veterán

De, az SSD-nek pont az a lényege, hogy írjál rá. Ha már megvetted, minden arról fusson, gyorsuljon minden lemezművelet. A swap, böngészőcache, meg minden egyéb.

Az SSD használata versenyfutás az idővel. X év múlva úgyis bedöglik a vezérlő, ha sokat írsz rá, ha keveset, nem érdekli, elfogy az élettartama magának a vezérlőnek. A vezérlő kimúlásáig ki kell venni a NAND chipekből azt az írásmennyiséget, amit bírnak. Ha kímélgeted, írási lehetőséget hagysz benne, az az igazi pocsékolás, megvetted, és nem használtad ki, amit nyújtani tudott volna a meghajtó.

[ Szerkesztve ]

(#51040) Ipodmánia válasza Frawly (#51038) üzenetére


Ipodmánia
csendes tag

Uhh, ezt jó tudni, köszi! :O
Ezt leszámítva, mi a vélemény róla?

(#51041) Frawly válasza Ipodmánia (#51040) üzenetére


Frawly
veterán

Nem ismerem, specifikációk alapján vállalható, klasszik planár MLC-s SSD, 480 gigás méretben 125 TBW-vel (bár ez úgy van megadva, hogy 5 éven át napi 70 GB).

Azt, hogy jó vétel-e, az attól függ, hogy egy új bolti, 500 gigás 860 EVO-hoz vagy MX500-hoz képest mennyivel kapod olcsóbban.

(#51042) Amazonas válasza Ipodmánia (#51040) üzenetére


Amazonas
senior tag

Szerintem alkudj még belőle, jó sokat, bár én nem kockáztatnék, főleg azért is, amit Frawly is említett, mint Intel-es life endurance sajátosság (TBW-limit után read-only módba kapcsol a drive), illetve megfontolnám Raymond tanácsát is.

Szerk.: Látom, takarítás történt, lemaradtam a mai performance-ról. :D

[ Szerkesztve ]

(#51043) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Jó estét!
Crucial MX500 250gb (16.6k) és Samsung 860EVO 250gb (17.9k) közül melyiket érdemes választani, rendszer és egy két játék lenne rajta. Samsung 840-et (120gb) váltana. Gép az adatlapomon.
Köszönöm a válaszokat.
Üdv

[ Szerkesztve ]

Baggio

(#51044) Raymond válasza Baggio04 (#51043) üzenetére


Raymond
félisten

Amelyiket 5 ev garival adjak, egyebkent mindegy.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#51045) Baggio04 válasza Raymond (#51044) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Mindkettő 5 év garanciás. Ezért is érdeklődöm, hátha van valami apróság amiért egyiket jobban megéri megvenni.
(pl.: a 860evo-t nem láttam az ajánlott listában)

Baggio

(#51046) Raymond válasza Baggio04 (#51045) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor tenyleg mindegy, amelyik jobban tetszik. Szine vagy a marka szimpatikusabb es hasonlok.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#51047) Szabikaa20 válasza Baggio04 (#51045) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Talán a Samsung kicsivel jobb...[link] [link] [link]
Azért nem láthattad,mert egyes öregebb AMD-s lapokkal nem szeret kommunikálni(nem minden esetben).Intelnél nincs ilyen probléma,szóval ez téged nem érint.

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#51048) KFORboy válasza KFORboy (#51032) üzenetére


KFORboy
senior tag

? :F

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#51049) Teasüti válasza Baggio04 (#51045) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Vedd azt, amelyik olcsóbb! :)

MÁS
Amúgy azt tudja vki, hogy ezek hardveresen titkosítanak, vagy fel kell rakni hozzájuk a szoftvert? Illetve ha utóbbi, akkor az jelent vmi teljesítménycsökkenést a gépen?

(#51050) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Fura helyzet, de ha csak a túlárazott MM-ből vehetnétek (utalvány), akkor melyik SSD-t vennétek átlag felhasználásra, SATA hagyományos kivitelben. Igazándiból nem kéne 256GB felett ide, de méfis a Samu 850 a legszimpibb 500gigásban. Mi gondoltok?

Az Adata inkább nem. A Verbatim meg Sandisk nem tudom mennyire vállalható. Szűkös a felhozatal sajnos.

Nem hagy linkelni...

VI500 Verbatim 120g 13k.....240g 22k
Toshiba tr200 27k 240g
SANDISK 240GB SSD Plus (173341) 32k rossz vicc
Su650 átok 240g 17k hagyjuk is
Samu 850 Evo 500g 35k

Hiába nem kell az 500gb, az van egyedül szerintem okés árban kb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.