Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#47151) SunMount3r válasza seadrone (#47150) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jah, hogy ilyet is lehet? Mert akkor inkább én is ezt választanám az HDD csere helyett. De gyanítom, hogy DVD csatija csatija nem SATA-s a noti-ban. Van ennek bármi hátránya, nehézsége amúgy? Gondolom a hűtés nem lesz annyira jó az SSD-nek, ha nem direkt a HDD helyén van? :F

(#47152) pengwin válasza SunMount3r (#47151) üzenetére


pengwin
addikt

A notebookok meghajtói ugyanolyan csatlakozókat használnak, mint az asztaliak, csak itt nincs két külön kábel.

Vagyis a DVD meghajtónak is SATA adat+tápcsatlakozói vannak.

A hűtés az adott notitól fog függeni, de nem lesz vészes, elvégre a DVD meghajtó is tud hőt termelni.

A tipikus ajánlás az szokott lenni, hogy klónozd a HDD-t az SSD-re, és a HDD menjen a DVD helyére, mert lehet, hogy az optikai meghajtó foglalata nem SATA3-as, hanem csak SATA2-es sebességet tud.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47153) ClioRS válasza SunMount3r (#47151) üzenetére


ClioRS
őstag

Én az Asus laptopomba a DVD meghajtóba raktam bele a HDD-t, SSD meg a HDD helyére ment. Nekem konkrétan a HDD alacsonyabb hőmérsékletű mint azelőtt, és mivel az SSD kevesebb hőt termel, a venti is ritkábban kapcsol magasabb fokozatra. De ez ugye nyilván gépfüggő.

(#47154) seadrone válasza SunMount3r (#47151) üzenetére


seadrone
őstag

az ssd a vinyó helyére megy

dvd ki, helyére a régi vinyó. majd beállítom, hogy kapcoslja le magát ha nincs használtban, úgyis tároló lesz belőle

(#47155) edda80


edda80
tag

Sziasztok! :)

Akarok új SSD-t venni, de:
A csatolófelület az mekkora sebességet/adatátvitelt jelent? :)
Arra gondolok pl, hogy a SATA3 adatátviteli sebessége az 6GB/s, a NVMe-é 8GB/s, a NVMe x4-esé 32GB/s. Ha jól tudom... :N Ez érdekelne, tudnátok egy megbízható cikket adni nekem, mert ebben nagyon nem vagyok képben, mert nem szokták feltüntetni ezeket sajnos... :( Thx! :)

(#47156) seadrone válasza edda80 (#47155) üzenetére


seadrone
őstag

(#47157) edda80 válasza seadrone (#47156) üzenetére


edda80
tag

Nem, csak majdnem... :D Engem csak a csatolófelület gyorsasága érdekelne, mert ugye a SATA3-on kívül (ami 6GB/s-es) van többféle is, csak azoknak nem tudom a gyorsaságát mert nem találom sehol. Egyedül csak ahogy írtam a SATA3-asét tudom, hogy annak 6gb/s... :/

(#47158) pengwin válasza edda80 (#47155) üzenetére


pengwin
addikt

Az NVMe csatolófelület igazából PCI Express 3.0 sávokat használ, mint a bővítőkártyák (pl. videókártya).

A 4db PCIe 3.0 sávból jön ki a 32GBps sávszélesség, jól tudod.
Mostanában van elég sok olyan PCIe/NVMe SSD, amiken nem x4-es, hanem csak x2-es a PCIe csatolófelület, ezek tipikusan 700-1500MB/s-os írási/olvasási értékekkel rendelkeznek (pl. ADATA SX6000, WD Black, stb.).

Üdv, pengwin

(#47159) edda80 válasza pengwin (#47158) üzenetére


edda80
tag

Értem! :) Köszi! :)

(#47160) Mate


Mate
nagyúr

Jelenleg egy satas 850 evo-m van.

Érezhető lenne, ha váltanék 970 pro-ra? Win+játék leginkább.

(#47161) dugo_ válasza Mate (#47160) üzenetére


dugo_
veterán

Nem.

(#47162) TigerDzsó


TigerDzsó
tag

Sziasztok!

Régebben írtam, hogy édesapám régi laptopjába keresek SSD-t. Ez megfelelő lenne? Vagy inkább óvakodjak tőle?

(#47163) jeni válasza TigerDzsó (#47162) üzenetére


jeni
félisten

hello!
annyiért baggóóó. lehet mire elolvasod más valaki lefoglalja!

(#47164) jeni válasza SunMount3r (#47151) üzenetére


jeni
félisten

mindig a HDD helyére kell tenni mert maga a notinál bármiről is legyen szó az az sata 1 elsődleges port.
a DVD a sata 2 port

(#47165) TigerDzsó válasza jeni (#47163) üzenetére


TigerDzsó
tag

Szia!
Köszi a megerősítést! Remélem jó vásárt csináltam vele :R

(#47166) seadrone válasza TigerDzsó (#47165) üzenetére


seadrone
őstag

de milyen jót

(#47167) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok kb. 250 gb-os SSD-t vennék, közepes tudásút, játékra, általános felhasználásra, rendszerpartíciónak. Mit javasoltok, mit érdemes venni?

(#47168) tomchy


tomchy
tag

Laptopba (Dell E7470) vennék új SSD-t.

NVMe típusokat néztem. Probléma lehet a melegedés? Annyira azért nem lenne nyúzva, de időnként nagyobb anyagokkal dolgozom.

Ezek a kinézett típusok:

Toshiba XG4
Toshiba XG5
Samsung PM961
Samsung SM961
Samsung PM981

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#47169) Frawly válasza tomchy (#47168) üzenetére


Frawly
veterán

NVMe-ből szinte mindegy mit veszel, mivel prémium termékkategória, ezért belépő szint, dzsunka nincs belőle. Vannak már olcsósított modellek (lásd néhány hozzászólással fentebb az PCIe 3.0 x2-es modellek visszavágott sávszéllel), de ritka.

Amit felsoroltál mind vehető. Az SM/PM951 a 950 Pro-nak, az PM981 a 970 Pro-nak felel meg. Az SM951 MLC-s, a többi 3D TLC-s. A 970-eseknek különösen jó ára van, főleg ha az EVO-változatot veszed. A Toshibákról nem tudok nyilatkozni, azokat nem ismerem. Tesztek szerint sebességben ugyanott vannak, mint a Samuk, de én nem vennék Toshibát, mivel ahogy nézem, nincs rá normális terméktámogatás, se firmware, se SSD-s gyári progi, se az elterjedt SSD-infós progik nem ismerik fel. Akkor inkább már a Samsungok, ha nem nagy az árkülönbözet.

Melegedés az probléma lehet bármelyiknél. A legtöbb modell gyári hűtőlemezzel jön, de a legtöbb esetben nem sokat ér, ha rosszul szellőző helyre kerül, érdemes rá valami hűtőbordát fabrikálni, különben tartósan 70 fok fölé mehet.

[ Szerkesztve ]

(#47170) Emperor_ válasza kalapacsolok (#47167) üzenetére


Emperor_
addikt

Mindent, ami a fenti összefoglalóban lelsz ;-).
Pld Crucial MX300, Adata SP920, Samsung EVO 850.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47171) tomchy válasza Frawly (#47169) üzenetére


tomchy
tag

Köszi a bőséges infót!

Laptopba menne, azért ott nincs olyan sok megoldás szellőzésre/külön hűtésre.
Azóta láttam, hogy a típushoz (Dell E7470) létezik NVMe hűtőborda, amit ilyenkor be kell szerelni.

A Toshiba/Samu árkülönbözet az 512-es méret esetében 8-10000 Ft, tehát nem kevés...

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#47172) Timyyy


Timyyy
őstag

Sziasztok!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
25 000

2. Mekkora SSD-re van szükség?
250 GB körül.

3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali gép, csatlakozót nemtudom??? Sata3, vagy jobb nála az m2???

4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Alaplapom.

5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
Mindegy, megfelel a 3 is, nemigazán szempont.

6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Néhány játék (Sims4, Simcity...), videóvágás hobbi szinten. OP rendszert is rátenném persze (win10).

Van kiszemeltem is, ez jó minőségű? Samsung 860 EVO
Mit kell még vennem hozzá, hogy beköthető és beüzemelhető legyen? Ne gépösszerakáskor derüljön ki, hogy "ja, ezt nem rendeltem hozzá...."
Nem én fogom összerakni, mivel nem értek hozzá, úgyhogy nem vagyok tisztában egészen a dolgokkal. :B

(#47173) TXT


TXT
őstag

Melyik SSD-t erdemesebb megvenni kozel azonos aron 500GB kornyeken, 850 PRO hasznaltan kez alol gari nelkul (bar ugye erre elvileg 10ev gyartoi gari van), vagy 860 EVO ujonnan uzletbol garival? :U Felhasznalasa otthoni, teljesen atlagos es Macbookba lenne.
Elore is koszi a tapasztalataitokat sracok! :R

(#47174) Emperor_ válasza Timyyy (#47172) üzenetére


Emperor_
addikt

Ha veszel egy ilyet, akkor nem kell hozzá semmiféle kábel: [link] csak egy csavar, ami ideális esetben az alaplapod dobozában pihen :) .

Ha SATA-sat vennél mégis, akkor kell:
- beépítő keret 2,5"->3,5" (az is lehet, hogy a házadon, ha elég modern, akkor van hely direkt a SATA-s SSD-knek)
- SATA kábel, lehetőleg fém rögzítő peckes,
- kellhet molex->SATA tápkábel, ha a tápodon nem lenne SATA táp csatlakozó (erre pici esélyt látok, mert az alaplapod elég modern, feltételezem a tápod is az)

A Crucial MX300 kapható SATA-s kivitelben is.
A Samsung EVO 860 eléggé új típus, nincsen vele még tapasztalat.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47175) Emperor_ válasza TXT (#47173) üzenetére


Emperor_
addikt

A Samsung EVO 850-est boltból, garival ;) .

A 850 PRO gyári garija csak akkor érvényesíthető, ha:
- megvan a számla,
- eredeti Samsung hologrammos gari papír.

Na most fejemet rá, hogy ezek egyike sincsen :O .

A 860 meg új modell, egyenlőre csak bátraknak ajánljuk, megbízható boltból, garival.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47176) Timyyy válasza Emperor_ (#47174) üzenetére


Timyyy
őstag

Szóval akkor érdemesebb az m2 csatisok között nézelődni ezek szerint.
De ez a 850 valami horror drága :O

(#47177) Frawly válasza Timyyy (#47176) üzenetére


Frawly
veterán

Nem olyan drága az. Nem a Bluechipnél kell venni, mert ez tényleg lehúzós ár. Árgéppel keresve több bolt is 29 ezerért adja, az már nem sokkal drágább, mint a 2,5 colos SATA modell.

(#47178) Frawly válasza tomchy (#47171) üzenetére


Frawly
veterán

Ezt neked kell tudni, hogy esetleges terméktámogatás neked mekkora felárat érne meg. Ha úgy gondolod, hogy nem lesz rá szükséged, mert ha valami baj lesz vele, akkor nem próbálod elhárítani, hanem azonnal gariztatod, vagy hajlandó vagy kockáztatni, mert ez túl nagy különbözet, akkor a Toshiba.

Ugyanez a helyzet a garival is, kinek mennyit ér meg, hogy az SSD-re 3 helyett 5 vagy 10 év gari van. Bár ennek van egy korlátja, ha túl drága a hosszú garis modell, akkor érdemes lehet az olcsóbbat bevállalni 3 év garival, és inkább gyakrabban SSD-t cserélni, mert még adott esetben úgy olcsóbbra kijöhet.

Azt is neked kell mérlegelni, hogy valóban szükséged van-e NVMe-re, nem lenne-e elég az M.2 SATA, azaz hogy mennyire lesz átlagos a felhasználásod. Az a Dell elvileg fogadja mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

(#47179) razorka777


razorka777
veterán

Sziasztok.
Átnéztem asz összefoglalót. Egy belépő szintű SSD szeretnék anyumnak szülinapjára, az adata SU 800 lenne a jó választás.
Mivel csak átlag felhasználásra kellene, ez is megtenné helyette?

SU650

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#47180) Emperor_ válasza Timyyy (#47176) üzenetére


Emperor_
addikt

Az M.2 előnye csak a könnyebb szerelhetőség. Sebesség tekintetében nincs különbség a sata3-as és m.2-es kivitelezés között. Bővebben az összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47181) TXT válasza Emperor_ (#47175) üzenetére


TXT
őstag

Ertem, koszi. :R
A 860 szeriarol par napja kerult fel ide PH-ra teszt, nem tudom, lattad e.

[ Szerkesztve ]

(#47182) pengwin válasza Timyyy (#47176) üzenetére


pengwin
addikt

A BlueChiptől több szempontból sem éri meg SSD-t venni: többnnyire lehúzósak az áraik, és kb. semmire sem adják meg a teljes gyári garanciát.

Például erre a Samssungra is egyszer nagy plecsnivel kiírják, hogy "3 év hivatalos magyarországi garanciával, hivatalos forgalmazóként" árulják, viszont a specifikációknál már "36 hónap saját" (értsd: bolti és nem gyártói) garancia szerepel.
Miközben erre a modellre a Samsung hivatalosan 5 évet vállal.

Ezerrel megy a trükközés beszállítói és kereskedői szinten is, nagyon meg kell nézni, hogy hol kapod meg azt, ami jár, és sajnos nincs egy egyszerű csodamegoldás: iPon, Edigital is gyakran rövidebb ranaciát ad, mint a gyártó.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47183) student


student
őstag

Ez mennyit érhet? várható hogy még évekig jó lesz?
Samsung 840evo 250gb

(#47184) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

A MacBookomhoz szeretnék egy ssd-t hozzákötni egy ilyen ház segítségével. Általános dolgokra használnám, mint mondjuk pl egy pendrive-ot :)

mit ajánlanátok leginkább erre a célra? :)

köszönöm :R

(#47185) pengwin válasza smallmer (#47184) üzenetére


pengwin
addikt

Kb. bármilyen SATA m.2 meghajtó jó erre a célra.

Mennyit szánsz rá és mekkora méretű kéne?

(#47183) student
Simán jó lehet még évekig, de sokat nem érhet.
Én 12 ezernél többet nem adnék érte, tekintve, hogy új, garanciás ~250GB-os SSD-t kapsz már 20 ezer forint alatt is.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47186) hajraolaj1


hajraolaj1
tag

Üdv.

Lenovo Y560-as laptophoz keresek 120 GB-os SSD-t, mit tudtok leginkább ajánlani? Azt olvastam, mSATA SSD-t érdemes vennem ebbe a gépbe és akkor nem kell se HDD-t, se DVD-írót eltávolítanom, igaz ez?

(#47187) student válasza pengwin (#47185) üzenetére


student
őstag

thx

(#47188) Frawly válasza TXT (#47181) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, láttuk a tesztet. Előre lehetett tudni, hogy nem előrelépés a 850-es szériához képest, vagyis csak a megnövelt íráslimitben, az is csak a 850 EVO-hoz képest. Nagy előrelépés már nem is nagyon lehet, legfeljebb az elérési időket meg a random IO-t javíthatják egy kicsit a gyártók (főleg több cache-sel), meg a Ft/GB arányt, tárterületet, a szekvenciális sebességgel már rég kimaxolták a SATA3 sávszélességét.

A topikban egyelőre még nincs ajánlva, de szerintem vehető a 860 EVO, ha sokkal olcsóbban hozzájut valaki, mint a 850 EVO-hoz vagy valahol megkapja 5 év garival, utóbbival minden vehető, ilyen hosszú jótállási idő mellett már semmivel nem lehet mellényúlni.

(#47179) razorka777: nagyon alap felhasználásra szerintem vehető az SU650 is. Van már néhány embernek a topikban, egyelőre senki nem panaszkodott rá. Erősen függ attól is, hogy mennyiért vennéd, ha nem sokkal drágább az SU800, akkor megérné arra rámenni.

[ Szerkesztve ]

(#47189) MacEdm


MacEdm
tag

Üdv!
Jelenleg egy 1TB-os HDD-t használok main driveként és szeretném lerövidíteni a PUBG map betöltéseket :D
Mindenféleképpen újat szeretnék és olyan max 25k-ig. Kapacitása 250 GB körüli legyen.
Ezt a kettőt néztem eddig:
[Samsung 860 EVO 250GB SATA3]

[Samsung 860 Evo 250GB M.2]

Ha jól értelmeztem az összefoglalóban leírtakat a fenti linkelt SSD-k teljesítménybe megegyeznek, csak az m.2es-hez nem kellenek kábelek, hanem csak egy csavar?

A másik kérdésem az lenne, ha kibővíteném a keretemet 30k körülire, akkor ennek a [Samsung 970 EVO 250GB MZ-V7E250] teljesítményét kitudná használni az alaplapom? (Asus Z170 Pro Gaming)

(#47190) allein


allein
addikt

Sziasztok. Szeretnek kerni egy kis segitseget. Egy Dell Precision M4800 gepben SSD cseret szeretnek csinalni. USB telepitessel probalkoztam, bekapcsoltam, f12 es ezutan a pendrive-rol elkezdtem a telepitest. El is indult a telepites, utana bootolt es ezutan ujra a telepito ablakot dobja fel, tehat kezdthetem elolrol a telepitest.

Lehet valami gond van az SSD-vel, nem ertem :U parancssorbol volt mar clean, volt mar convert to GPT. Nem tudok telepiteni windowst ra, szerintetek mi lehet a gond?

Az is erdekes, hogy usb-n csatlakoztatva az M4800-ra teljesitmeny 80%, caddyvel radugtam a dvd rom helyere egy 6540 Dell gepre, abban a HDsentinel 100%-os teljesitmenyt mutatott. Mit csinaljak?

Azt sem ertem micsoda az a msft storage ami a kepen lathato.

Miert lathato egyszer 232,9 szabad hely es egy picivel lentebb pedig 230,2 szabad, van valami rejtett particio rajta amit torolnom kellene?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#47191) dugo_ válasza allein (#47190) üzenetére


dugo_
veterán

El is indult a telepites, utana bootolt es ezutan ujra a telepito ablakot dobja fel, tehat kezdthetem elolrol a telepitest.

Húzd ki a pendrive-ot telepítés után, esetleg nézz rá a boot sorrendre, ha összekuszálódott volna a biosban. Nem kellett volna újratelepíteni valószínűleg.

Az is erdekes, hogy usb-n csatlakoztatva az M4800-ra teljesitmeny 80%, caddyvel radugtam a dvd rom helyere egy 6540 Dell gepre, abban a HDsentinel 100%-os teljesitmenyt mutatott. Mit csinaljak?

Semmi érdekes nincs benne, USB-n leginkább nem megy át ATA parancs, míg az ODD helyén egy normál SATA csatlakozó van. 80%-ot akkor mutat a HDS, ha nem aktív a TRIM.

A kérdés ebbe a topikba való btw: https://logout.hu/tema/flash_ssd_osszefoglalo_az_1_hsz-ben/friss.html

[ Szerkesztve ]

(#47192) allein válasza dugo_ (#47191) üzenetére


allein
addikt

Esetleg egy bios downgrade? Rendben van, koszi szepen.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#47193) kalapacsolok válasza Emperor_ (#47170) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

ok, köszi :)

(#47194) Emperor_ válasza TXT (#47181) üzenetére


Emperor_
addikt

Láttam, hogy van teszt, de még nem tudtam végigolvasni.

(#47182) pengwin
Sajnos megy a trükközés ezerrel. Többek között ezért is van az Összefoglalóban leírva a gyári gari ideje.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47195) Timyyy válasza pengwin (#47182) üzenetére


Timyyy
őstag

Azért akartam bluechipnél, mert van ott egy Osmo2 tartozék amit semelyik másik magyar webshopban nem találtam meg, és gondoltam ha már úgyis kell ram meg ssd, akkor a drága postaköltség miatt megveszem egyhelyről, mert nem akartam a 3e ft-os cuccra csak külön 1800-as postát fizetni. De akkor lehet hagyom a francba, és máshonnan veszem meg az alkatrészeket.
Köszi az infót!

De most meg nem találok samsung 850 evo 250 gb-t m.2 verzióban sehol sem :(

(#47196) Nimrod2


Nimrod2
újonc

Sziasztok!

Asus G703-as laptopba vennék a gyári mellé egy 512-es SSD-t kizárólag játékoknak. Árban 75 ezer a limit. Mit ajánlanátok?

Előre is köszönöm!

(#47197) jeni válasza Nimrod2 (#47196) üzenetére


jeni
félisten

az apróról használtan 1TB Samsung 850 pro 2,5 méretű SSD esetleg?

(#47198) Raymond válasza Nimrod2 (#47196) üzenetére


Raymond
félisten

Az egyik M.2 slot-ba vagy a HDD akarod lecserelni? Mert lecserelni nincs ertelme, jatekokra egy M.2 SATA pont jo lesz es 75e-be siman belefer egy 1TB Crucial MX500-as is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47199) pengwin válasza Nimrod2 (#47196) üzenetére


pengwin
addikt

Crucial MX500 1TB SATA: 2,5"-es és m.2 méretben is belefér a 75 ezres keretedbe.

Ha mindenáron gyorsabbat akarsz akkor meg kaphatsz NVMe-s ADATA SX8200 512GB-ot 48-50 ezer körül.

Ezekre 5 év garancia jár (Crucial 2,5"-re pl. a MagiComp, az m.2-re pedig a Be-Va-Chip adja meg rendesen a garanciát)

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47200) Frawly válasza Timyyy (#47195) üzenetére


Frawly
veterán

A 850 már kifutó széria, meg az M.2-es mindig is ritkább volt belőle. Ezeket az oldalakat nézted?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.