Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#3001) cashzoli


cashzoli
aktív tag

Sziasztok!
Teljesen új vagyok az SSD-k világában, ezért fordulok hozzátok. Utazás miatt nem nagyon szeretném erőltetni a merevlemezt (séta-vonat-bkv, táskában lesz télen-nyáron a laptop szinte minden nap), emiatt kellene egy ilyen csoda. Tudnátok segíteni?

25k tudnék rászánni, plafon 30k.
100-128 gigára lenne szükségem.
Windows 7 ultimate-et futtató ASUS laptopba kellene (64 bit, a spec.-től eltérően 8gb ram).
Ilyen merevlemez van benne, ez alalapján ki tudjátok találni, milyen csatis kell?
Kellékekre nincs szükségem, hacsak nincs olyan szett, amit tudok a jelenlegi HDD-vel is használni (hogy külső tároló legyen). Ebben az esetben ha drágább lenne, lehet, hogy még gyűjtök hozzá.

Válaszotokat előre is köszönöm. Nagyon nagy segítség:R

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#3002) Szatesz.


Szatesz.
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy 120gb vertex 3 ssdt!
Mivel tudom megnézni hogy jól működik e illetve gyorsaságot mérni ,hogy hozza e a gyárit?
Előre is köszönöm!

(#3003) randras válasza Szatesz. (#3002) üzenetére


randras
veterán

CrystalDiskMark!

(#3004) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok!

Még mindig többek véleményét várom, hogy elég e a 60GB vagy érdemesebb 8k plussz-ért 120GB-osat benni??!!

(#3005) randras válasza Hoffer (#3004) üzenetére


randras
veterán

Kell neked 120 GB? Ha igen, akkor meg. Amúgy nyilván nem. :W

cashzoli: SATAII-es a vinyód, egyik SSD-ből sem fog kijönni a max. Első posztos SSD-kből vedd a legolcsóbbat éppen ezért, esélyes hogy még mindig az Agility 3 az, plusz vegyél egy külső vinyó házat külön.

[ Szerkesztve ]

(#3006) cashzoli válasza cashzoli (#3001) üzenetére


cashzoli
aktív tag

Senki sem ért hozzá? :P

@Hoffer: ha az segít, nézd meg, hogy mekkora helyet foglal a windows jelenleg az alap dologokkal együtt (office pl.). Ha teszem azt csak 40 giga, akkor a 64gb-os ssd-t érdemes venni és utána minden mehet másfajta háttértárra.

[ Szerkesztve ]

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#3007) viktorhmv


viktorhmv
senior tag

Sziasztok!
Egy gyors kérdés:
128 GB SSD vagy 24GB SSD és 500GB sima HDD? Amelyik gépbe menne az nem torrentezésre lenne használva hanem max pár film meg képek lennének rajta.

Üdv

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#3008) Bodor válasza cashzoli (#3006) üzenetére


Bodor
veterán

Jól írja (#3005) randras. Annyi a kiegészítés, hogy az " egyik SSD-ből sem fog kijönni a max" igaz, de csak a tesztekben, valós felhasználásban mindegy, hogy SATA vagy 3, szóval nyugodtan megveheted az első hozzászólás táblázatában ajánlottak közül azt amelyik árban megfelelő számodra.

(#3007) viktorhmv: 24 GB-os SSD-val még nem igazán találkoztam, de egyébként is elég szűkösen lehet elférni rajta egy WIN7-el hosszabb távon, szóval alap egy 64 GB-os SSD rendszernek, háttértárnak meg akkora HDD, amennyit bír a pénztárcád.

[ Szerkesztve ]

(#3009) Fantomas80 válasza ZCoyote (#2995) üzenetére


Fantomas80
tag

Bazz ezt jól elírtam ! :W

Igen ennyin elférek amik kellenek nekem progik fent vannak.
Böngésző média lejátszó vírusírtó képnézegető hdsentinel tömörítő telefonprogramja.
Na mindegy ezért döntöttem én úgy hogy elég nekem a 60G környéki lemez is.

A hagyományos vinyón is mindig elfértem 30G -ás partíción.
A játékokat mindig másik partícióra telepítek persze.

[ Szerkesztve ]

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#3010) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok, Acer 5755G laptopom van, szeretnék bele 128GB-os SSD-t rakni. Mire kell figyelnem, milyet ajánlanátok? Win7 64bit oprendszerem van.
Köszönöm előre is!

S23

(#3011) Bodor válasza alex devil (#3010) üzenetére


Bodor
veterán

Semmi extra , egyes hozzászólásban vannak az ajánlottak.

(#3012) randras válasza alex devil (#3010) üzenetére


randras
veterán

Nekem is az van, Vertex 3-at vettem bele, tökéletes.

(#3013) TeeJay válasza alex devil (#3010) üzenetére


TeeJay
félisten

vegyél egy Raidsonic ICY-BOX IB-AC642-t is és akkor az ODD helyére tudod tenni az SSD-t és megmarad a vinyód is a notiban. az ODD meg megy egy szép külső USB2-es házba.
pár hete vettem nagyon jó cucc, már csak az SSD-t kell megvennem és tökéletes a rendszer :R

http://www.juventus-team.hu/hirek/13470/Hogy_a_feneben_fer_egy_SSD_a_laptopba_a_HDD_melle_.html

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3014) alex devil válasza Bodor (#3011) üzenetére


alex devil
senior tag

Köszönöm szépen!

S23

(#3015) alex devil válasza randras (#3012) üzenetére


alex devil
senior tag

Köszönöm szépen, beruházok egybe :R

S23

(#3016) alex devil válasza TeeJay (#3013) üzenetére


alex devil
senior tag

Én is így gondoltam :D
Köszönöm a linket :R

S23

(#3017) molnarpeter válasza alex devil (#3016) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ebayről 4k nagyjából az optibay+külső ODD ház ;)

mp

(#3018) jada00 válasza TeeJay (#3013) üzenetére


jada00
tag

Ez nagyon nagy!!!! :Y :C Köszi! :R

(#3019) jeni válasza TeeJay (#3013) üzenetére


jeni
félisten

maga a külső ház USB 2.0 amibe tesszük az optikai meghajtót az kapható külön?

(#3020) molnarpeter válasza jeni (#3019) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link]

mp

(#3021) K_Gabor


K_Gabor
tag

Sziasztok!

A közeljövőben remélhetőleg beszerzek majd egy SSD-t,de a segjtségeteket szeretném kérni a kiválasztásban.

A rá szánt összeget jó lenne tizen pár ezer körül belőni és lehetőleg minél jobban közelíteni felülről 10 felé :)
Úgy saccolom 60GB-os elég lesz.
Időm nagy részében Linuxon/Ubuntun fogok lógni,de ha megoldható és elférek akkor egy win7/8 is lenne rajta,de ez még képlékeny.
Felhasználást tekintve programozás zömmel,néha film és némi videó szerkesztés.Játszani nemigen játszom.
Asztali gépbe lenne,egy ilyen lap van benne .Nem egy mai darab de SATA 3 már van rajta.A teljes gép az adatlapomon fent van amúgy.Nem egy erőmű,de az SSD téma nagyon piszkálja a fantáziám.
Tervek szerint egy Tempest 410-es kuckóba fog költözni a rendszer,úh a beépítőkeret se a legfontosabb,de nem haragszom meg érte:)

Előre is köszönöm a segítséget,és bocs a kisregényért :) :R

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#3022) jada00 válasza TeeJay (#3013) üzenetére


jada00
tag

Már rendeltem is egyet! Így elég lett volna vennem egy 60Gb-s SSD-t, de már mindegy a 128gigás mégis csak jobb! :D

(#3023) alex devil válasza molnarpeter (#3017) üzenetére


alex devil
senior tag

:R

S23

(#3024) jeni válasza molnarpeter (#3020) üzenetére


jeni
félisten

ha valaki megrendelné akkor kifizetném neki,mert nekem nincs jogosultságom arra

(#3025) jeni válasza K_Gabor (#3021) üzenetére


jeni
félisten

szia
hát.......
azon NINCS SATA 3 6.0 Gb/s- azon csak 4db SATA 2 csatlakozók vannak rajta.
Lefelé a Sata 3-s SSD jó de nem éri el azt az adatátviteli sebességet egy SATA 2-re kötve.
Lassabb lesz de gyorsabb lesz így is egy HDD-nél.

[ Szerkesztve ]

(#3026) K_Gabor válasza jeni (#3025) üzenetére


K_Gabor
tag

Oh basszus tényleg,na gratulálok magamnak... :W
Ez felhasználás szintjén mekkora difit jelent?

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#3027) K_Gabor válasza K_Gabor (#3026) üzenetére


K_Gabor
tag

Sajna lejárt a szerkesztési időm.

Gyorsan rákerestem,és ha jól láttam az én esetemben ez nem sok vízet zavarna,de javítsatok ki ha tévednék.

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#3028) jeni válasza K_Gabor (#3027) üzenetére


jeni
félisten

jobb lesz a géped egy SSD-vel,mint ha csak HDD lenne a fő meghajtod
500 MB/sec ezt nem éri el de a 250 MB/sec amit nagy valószínű annak az 50% át éri el.

(#3029) Bodor válasza K_Gabor (#3027) üzenetére


Bodor
veterán

Rendszer szinten teljesen mindegy, hogy SATA2 vagy 3.

(#3030) Real93


Real93
aktív tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre, mert elég tanácstalan vagyok.

1. Jó lenne 10k alatt maradni.
2. 16GB
3. Win XP
4. laptop, IDE
5. Passz, a noti típusa HP NX6110 (holnap meg tudom mondani az alaplapot is, ha fontos)
6. Amennyiben nem találunk 2,5"-es IDE SSD-t, igen.

(#3031) molnarpeter válasza jeni (#3024) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Írj egy privátot, és megbeszéljük :) Ha nem sürgős, akkor kb egy hét múlva tudok majd képet mutatni, akkorra várom az enyémet :))

mp

(#3032) Bodor válasza Real93 (#3030) üzenetére


Bodor
veterán

Hát ha 10 alatt szeretnék venni egy 16 GB-os IDE-s SSD-t , ami jó XP-hez, akkor én is tanácstalan lennék......

(#3033) baloghzr2


baloghzr2
tag

Sziasztok,

Meg mindig nem tudtam eldonteni,hogy ocz verrtex 3-at vagy agility 3-at vagy Samsung 830-at lenne erdemes vennem?Sata2-vel hasznalnam,mert nincs sata3-om az alaplapomon.

Varom az erveket,tapasztalatokat esetleg.......ki mit mond?

Elore is koszi!!

[ Szerkesztve ]

(#3034) mokiber válasza randras (#3003) üzenetére


mokiber
tag

megvan, de nem világos hogy kell használni. leírnád röviden? köszönöm előre is.

(#3035) randras válasza mokiber (#3034) üzenetére


randras
veterán

File menü => Test Data almenü => All 0x00 (0 Fill) kiválasztása

Főoldalon:

Első kiválasztó lista: 5
Második kiválasztó lista: 1000MB
Harmadik kiválasztó lista: Kiválasztod az SSD meghajtóját

Katt az All-ra, és vársz kb. 10 percet, majd megjelennek a sebesség eredmények!

baloghzr2: Agility 3-at, az a legolcsóbb!

[ Szerkesztve ]

(#3036) mokiber válasza randras (#3035) üzenetére


mokiber
tag

köszi, a négy sor mire vonatkozik?

sec
512k
4k
4k qd32

(#3037) randras válasza mokiber (#3036) üzenetére


randras
veterán

Seq : Szekvenciális írás/olvasás 1024 KB-os blokkokban
512K : Véletlenszerű írás/olvasás 512 KB-os blokkokban
4K : Véletlenszerű írás/olvasás 4 KB-os blokkokban
4K QD32 : Véletlenszerű írás/olvasás 4 KB-os blokkokban (AHCI módhoz)

(#3038) Real93 válasza Bodor (#3032) üzenetére


Real93
aktív tag

SATA is jó lenne, csak akkor meg kéne valami átalakító. Ezt néztem, de úgy látom nem túl ajánlott márka :( Vagy ez. A harmadik lehetőség pedig ez lenne, gondolom ez se túl ajánlott márka.
Nagyjából idáig jutottam, nem tudom léteznek e egyáltalán olyan átalakítók, amik ide kellenének, nem nagyon találtam.

[ Szerkesztve ]

(#3039) Bodor válasza Real93 (#3030) üzenetére


Bodor
veterán

Egyébként ezt találtam neked.

16K-ért már talán megvehető, és a TRIM-et Diskeeper programmal pótolva, elég jó teljesítményt adna. LINK

(#3040) Real93 válasza Bodor (#3039) üzenetére


Real93
aktív tag

Tényleg jó lenne, csak az a baj, hogy ez már jóval drágább, mivel nincs belőle 16-os. Akkor lehet hogy marad a HDD, ha az a KingSpec se lesz jó. :(

(#3041) baloghzr2 válasza randras (#3035) üzenetére


baloghzr2
tag

Koszi a valaszt!
Gyorsasagban es megbizhatosagban melyik a jobb,a Samsung 830,a vertex 3 vagy az agility 3?????
Inkabb kiadok par ezer forinttal tobbet,mivel hosszu tavra veszem!

Ki mit ajanl?????

Elore is koszi!

(#3042) Crytek válasza baloghzr2 (#3041) üzenetére


Crytek
veterán

Samung 830, Agility 3 és végül a vertex 3 a sorrend!

Next PC Upgrade: 2022

(#3043) jaksa


jaksa
csendes tag

Sziasztok!
Én is hasonlóan mint baloghzr2 ez a három közül szeretnék választani 120-128GB-ost. Tehát Samsung 830, vertex 3, agility 3, esetleg vertex 4, agility 4, vagy Corsair force 3, force GT.
Egy Asus p8z68 PRO, i5 2500K, 8GB RAM, Win7 Ultimate x64 a konfigurációm.
Elsősorban videó vágás / szerkesztérse kellene Pinnacle Studióban, másodsorban persze játékokra is.
Előre is köszi a választ.

(#3044) slycugel2000


slycugel2000
tag

Sziasztok!

Elolvastam az első hozzászólást, de szeretnék egy dolgot tisztázni a magam számára, lehet, hogy hülyén hangzik :)

Mivel az SSD-re nem csak a Win7-et és a szükséges felhasználói programokat (Office, etc.) tenném, hanem a játékokat is (gyorsabb pályabetöltés, pl, BF3), ezért felmerült:

Érdemes-e a rendszert egy kisebb SSD-n tartani (60GB) és a játékokhoz venni egy külön SSD-t, ugyanakkorát (60GB) vagy nagyobbat (120)

VAGY

ez teljesen felesleges, a rendszer nem lesz gyorsabb, illetve a játékok fel- és letelepítése nem fragmentálja szét a Win7-et? (bocsánat, én még a HDD-ből indulok ki, ahol ez számított)

Ha a válasz az, hogy felesleges, akkor gondolom kell venni 1 db nagyobb SSD-t (120/160) és nyugodtan mehet rá a Win7 és a játékok is.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#3045) Bodor válasza Crytek (#3042) üzenetére


Bodor
veterán

Azért kíváncsi lennék, hogy ezt a sorrendet hogyan állítottad fel! Használtad mind a hármat a gépedben?
Mert igazából valós felhasználás során semmilyen különbség nincs közöttük! Tesztek meg mindegy mit mutatnak.

(#3043) jaksa: Teljesen mindegy melyiket veszed, én az Agility-t venném, mert az a legolcsóbb.

(#3044) slycugel2000: Az a logikus és ésszerű, hogy venni kell egy nagyobb SSD-t, és mehet rá minden, mert az SSD nem töredeződik, és még particionálni is felesleges.

(#3046) ViZion válasza slycugel2000 (#3044) üzenetére


ViZion
félisten

SSD-n nincs töredezés (illetve van, de az elérési idő miat ezzel nem kell foglalkozni).
2 db 60 GB-os SSD-re ha csak ~30 GB a rendszer akkor pár játék ide, többi a másikra... Ha egyben van 120 GB akkor könnyebb rendezgetni a dolgaid, sebességben nem lesz rosszabb.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3047) slycugel2000 válasza ViZion (#3046) üzenetére


slycugel2000
tag

Köszi szépen a választ, akkor azt hiszem egyértelmű, hogy 1 nagyobb SSD-t (120/160) érdemesebb venni, mert akkor más értelme nem lenne 2 külön egységnek, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#3048) Crytek válasza Bodor (#3045) üzenetére


Crytek
veterán

Mivel kiváncsi vagy leírom. A felhasználok általi visszajelzésekből.
Nekem nincs SSDm ,mert a 48K rengeteg a 240gbosért amit majd egyszer venni szeretnék max 30k ért.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#3049) baloghzr2


baloghzr2
tag

Koszi a valaszokat!Akkor szerintem maradok a Samsung 830 128gb!!

Meg annyi kerdesem lenne,hogy a Samsung 830 es a Vertex 4 kozul melyik a gyorsabb,megbizhatobb????Egyebkent Sata2-vel lesz hasznalva,mivel nem tudja az alaplapom az sata3-t,de szeretnem a legtobbet kihozni belole.

Elore is koszi!

[ Szerkesztve ]

(#3050) randras válasza baloghzr2 (#3049) üzenetére


randras
veterán

Ha mindenképp feleslegesen akarsz pénzt kidobni, ahogy látom, akkor már Vertex 4 egyértelműen, az 5 év gari miatt. Szerintem. De hangsúlyozom neked tök felesleges még a 830 is.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.