Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#48801) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák Sandisk SSD Plus-ról mit tudunk? 20eFt-ért van 480GB-os. :R

(#48802) havri1 válasza KaiotEch (#48801) üzenetére


havri1
félisten

Kintről rendelve?

havri

(#48803) KaiotEch válasza havri1 (#48802) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Igen.

(#48804) Emperor_ válasza KaiotEch (#48801) üzenetére


Emperor_
addikt

Nem sokat.

Sajnos a SanDisk nem árul el semmi lényeges infót az SSD-iről (chip technológia, TBW érték) :( .
E miatt nem összevethetőek más piacon lévő SSD-kkel. 1 típus van csak, ami az ajánlásunkat élvezi.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48805) havri1 válasza KaiotEch (#48803) üzenetére


havri1
félisten

Én is néztem, 20e körül, de nincs vámmentes szállítás, így ha megfogják a Postán, 20e+27%Áfa és 3500ft vámkezelés. Rizikós sztem. És még nem beszélve magáról a termékről, amit ezek szerint nem is ajánlanak.

[ Szerkesztve ]

havri

(#48806) Frawly válasza KaiotEch (#48801) üzenetére


Frawly
veterán

Annyiért megéri átlag felhasználásra. Nyugodtan vedd meg, nem olyan dzsunka, mint a noname kínaiak. Lehet nem is olyan jó, mint az ajánlott modellek, de ezt a 20k-s ár bőven kompenzálja ekkora méretnél.

(#48805) havri1: ebben igazad van. Ha kintről rendeli, de nem kint él, hanem M.o-n, és a postán a vámosok megfogják, akkor vám+tréfa+kezelési költség jöhet rá, amivel együtt viszont ott lesz árban, mintha itthon rendelt volna egy olcsó 480 gigás SSD-t, A400, UV500, esetleg nem jön ki sokkal olcsóbbra a bolti SU800-nál, MX500-nál. És a bolt legalább itthoni garival árulja, nem kell külföldre visszaküldözgetni.

(#48804) Emperor: ez igaz, a gyártó hivatalosan nem árul el a termékről semmit, ami nem bizalomgerjesztő. De a WD Blue sorozat az SanDisk Plus-szal egyezik meg, csak át van szitázva, és az nem olyan rossz SSD.

[ Szerkesztve ]

(#48807) Emperor_


Emperor_
addikt

Frissítettem az Összefoglalóban az ajánlott típusokat.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48808) villifog válasza havri1 (#48779) üzenetére


villifog
tag

Esetleg 3 év garanciával Intel 730 MLC, 1591 hozzászólás: 22990Ft. 480 GB.

[ Szerkesztve ]

(#48809) havri1 válasza villifog (#48808) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, már megrendeltem ezt: (jó nagy árkülönbség van :( ) Intel DC S3510 Series

havri

(#48810) KaiotEch válasza villifog (#48808) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

És ez a 730-as széria jó? TBW? Mert intel oldalán 70GB/day-t, írnak, okés, de meddig :D Ahogy nézem ez sem mai darab már azért. Ajánlottakba sem látom.

Most kíváncsiságból megnéztem a céges gépemet: 18TB írás 423 napos power on time-al, az napi 44GB, hát azt kétlem, hogy valósan napi 44GB-t átforgatok rajta.

[ Szerkesztve ]

(#48811) villifog válasza havri1 (#48809) üzenetére


villifog
tag

Nekem Intel 520 és DC S3700-es is van, de szeríntem a 3 év gari sokat nyom a 3 hónap ellen. Én a gari időt is nagymértékben figyelembe venném. Utolsó ár.

(#48812) villifog válasza KaiotEch (#48810) üzenetére


villifog
tag

SSD-be a régi a jó. Viccet félretéve én inkább valami MLC-s SSD-t választanék planár vagy VNAND TLC helyett. Nem azért nem kerűl bele egy SSD az ajánlottak közé mert nem jó, hanem mert kevesen vették vagy nincs élég tapasztalat vele.

[ Szerkesztve ]

(#48813) villifog


villifog
tag

Arról nem is beszélve, hogy milyen hatásfokkal készülnek a QLC-s Intel SSD-k. De a régi planár MLC-s Intel SSD-k szeríntem jók. A 100GB-os 3700-est is 10x lehet naponta teleírni.

(#48814) Emperor_ válasza KaiotEch (#48810) üzenetére


Emperor_
addikt

5 éves időtartamra.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48815) KaiotEch válasza Emperor_ (#48814) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Akkor csak 124TB lenne? Az azért kevés. :Y

(#48816) villifog válasza KaiotEch (#48815) üzenetére


villifog
tag

A SanDisk mennyit bírna?
Azért azt is érdemes nézni, hogy 5év garanciális (3év után +2év amit neked kell intézni).
20nm MLC, szerintem kiszórják a még raktáron lévő készletet.
20000Ft környékén mit szeretnétek 480GB-os méretben? 0km-est?

[ Szerkesztve ]

(#48817) KaiotEch válasza villifog (#48816) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Fogalmam sincs, csak épp néztem a Samu 850 pro-t 480-asba nettóba kijön 27 körül, 5 év garival és valami 270-300GB TBW.

(#48818) villifog válasza KaiotEch (#48817) üzenetére


villifog
tag

Megírod, hogy hol?
Aprón gari nélkül esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#48819) atisboyy


atisboyy
csendes tag

Sziasztok!
Ssd-t vennék Dell N5010-es laptopomba. Átlagos felhasználásra kell (böngészés,bankolás,stb.,szóval semmi extra...). Samsung 860EVO 250 GB 2.5" Sata III-at néztem ki 5 év garival 23e-ért.Ha jól olvasom a samsungssd.com oldalon,hogy V-NAND 3bit MLC-vel szerelt az MZ-76E250B/EU típus. Van ahol meg TLC-nek írják más oldalakon. Melyik az igaz? Inkább MLC-set vennék a tartóssága miatt. Mi a véleményetek?

(#48820) KaiotEch válasza villifog (#48818) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

[link]

(#48821) Raymond: Mármint az Intel?

[ Szerkesztve ]

(#48821) Raymond válasza KaiotEch (#48817) üzenetére


Raymond
félisten

Az az SSD eddig meg az osszes endurance tesztben petabajtokat birt irni mielott meghalt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48822) villifog válasza KaiotEch (#48820) üzenetére


villifog
tag

Ez ügye bruttó 35000Ft, 3D VNAND TLC,
Samsung: előny 5év gari amit a Média intéz.
Intel: planár MLC, 3év után neked kell intézni a +2év garit.
35000 kontra 23000Ft.
Nem csak intel ssd-im vannak, de én az intelt választanám.
Ez nem pro, hanem evo, nem egy liga a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#48823) Emperor_ válasza KaiotEch (#48820) üzenetére


Emperor_
addikt

A linken egy EVO van. Ez nem a PRO :N .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48824) Frawly válasza KaiotEch (#48810) üzenetére


Frawly
veterán

Ez a statisztika nem valós, mivel a power on time-nak csak azt az időt számolja fel az SSD, amikor nem aludt. Ez nem egyenlő a bekapcsolva töltött idővel, mert mikor fut a géped, és nincsenek energiatakarékos módban a lemezek sem leállítva, az SSD-nek a saját vezérlője néha akkor is altatja a meghajtót, akár csak néhány mp-re, aztán feléled, ha lemezművelet érkezik be, te meg ezt nem veszed észre, mert olyan rövid a feléledési idő, mintha nem is lenne. A gyakorlatban, átlag felhasználásánál a bekapcsolva töltött időben a vezérlő majdnem az idő 50%-ban altatja a drive-ot. Ezért egy napi 12 órában járatott, 1 éves SSD, csak átlag napi 6 órás power on time-ot szokott mutatni.

Így esélyes, hogy az a 423 napos power on time nálad is 846 nap körül tényleges üzemidő lehet, és így leosztva már csak napi 22 GB körül van az írásod, ami egy teljesen átlagos, reális érték, átlagos windowsos felhasználóknak ennyi körül szokott lennie, 20-30 GB/nap körül. Ezt mutatják a tömeges statisztikák.

(#48807) Emperor: ez egy elég óvatos ajánlóbővítés volt. Nem került bele a 860-as Samu, a Kingston UV500. Az Adata SU800 szerintem nem belépőszint, hanem középkategóriás. A belépő szint a Kingston A400, amit szintén bele lehetett volna tenni. Én még az SU900-at is beletenném, mert az igaz, hogy nincs vele tapasztalat, de az SU800-zal van, és a SU900 egy fölé pozicionált termék, erősebb speckókkal, nem sokkal drágábban, így nem hinném, hogy mellé lehetne vele nyúlni.

Ha ez 1 hete jön elő, akkor azt mondtam volna, hogy az Adata SU650 is menjen a belépőszintű ajánlásba, de mióta a kolléga linkelte a newegg-en, hogy tömeges panasz van rá, hogy 2-6 hónap alatt megfekszenek, azért azzal egyetértek, hogy nem került be az ajánlóba.

[ Szerkesztve ]

(#48825) Emperor_ válasza KaiotEch (#48815) üzenetére


Emperor_
addikt

Kiszámolva annyi.
Ez a széria eddig nem került a látókörömbe. 20 nm MLC az elég meggyőző, sokkal többet kibír.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48826) Emperor_ válasza atisboyy (#48819) üzenetére


Emperor_
addikt

Erre a célra bővel elég a 860 EVO.

Ha mégis MLC-set akarsz, akkor:
Adata SP920, HyperX Savage

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48827) Frawly válasza Emperor_ (#48825) üzenetére


Frawly
veterán

A 124 TBW szerintem sem valami meggyőző. Elhiszem, hogy a klasszik MLC bír sokkal többet, de azért a mostani 3D TLC-s és 3D MLC-s meghajtóknál min. 400 TWB-t szoktak emlegetni ekkora tárterületnél, ehhez képest mégis csak alacsony. Endurance tesztről nem tudok, erről tudnál linket adni, ahol PB-okat bírt?

Abban viszont igaza van vilifognak, hogy 23k-t simán megérhet egy MLC-s 480 gigás SSD. Mondom ezt úgy, hogy az Intelnek nem vagyok valami nagy híve SSD-fronton. Ha tényleg igaz, hogy valahol a 27k-ért hozzá lehet jutni egy 500 gigás 850 Prohoz, akkor azt venném helyette. Bár azért kötve hiszem, mert a 250 gigás 860 Pro is min. 36k, az 500 gigás meg 50k fölött szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#48828) villifog válasza Emperor_ (#48825) üzenetére


villifog
tag

Szerintem is sokkal többet bír.
Pl :a 100GB-os intel 3700-es gari időig 1,8 PB-ot tud, mondjuk HET MLC-s.

(#48829) Emperor_ válasza Frawly (#48827) üzenetére


Emperor_
addikt

Endurance tesztet nem találtam róla sajnos.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48830) Frawly válasza Frawly (#48827) üzenetére


Frawly
veterán

Itt az utolsó sorban elgépeltem, 860 helyett 850 Pro-t akartam írni.

(#48831) fpeter84


fpeter84
senior tag

Sziasztok!

Az összefoglalóból nem tudtam pontosan kiszűrni a választ... Egy ilyen PCIe adapterrel "bármilyen" alaplapba bele lehet tenni egy NVMe MKey SSD-t, vagy kifejezetten BIOS/UEFI támogatás kell hozzá és nem ilyen egyszerű a dolog? Egy MSI Z97-G45 GAMING alaplapba tenném egyébként...

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#48832) KaiotEch válasza Emperor_ (#48823) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Jaja igazatok van, elírtam EVO. :R

(#48833) Geth válasza fpeter84 (#48831) üzenetére


Geth
addikt

A lapod manualja alapján a 3 db. 3.0 x16-os foglalat az alábbi kombókban tud menni (a 4 db. 2.0 x1 foglalatot vegyük ki a képletből):
x16 - -
x8 x8 -
x8 x4 x4
Ha nem használsz diszkrét GPU-t, akkor persze mehet a procihoz közelebbi slotba (is).
Ha van GPU-d abban a slotban (mert az oda való), akkor a következő hosszú slotba érdemes tenni, és EFI-ben állítani a sebességét x8-ra, vagy x4-re a vásárolt SSD sebességétől (meg hogy kell-e a 3. hosszú slot) függően.
Viszont ebben az esetben a GPU-nak szánt 1. slot is csak x8-as lesz. Ez talán nem annyira érvágás, tesztekben utána lehet nézni mekkora teljesítményt vesztesz, mérlegeld.

Sima tárolónak biztosan jó lesz, bootolni róla viszont nem 100%, hogy tud, de elég valószínű: a 9-es szériától kezdett terjedni booteszközként az NVMe, simán lehet, hogy tudja az EFI alapból.
Ha mégsem, akkor meg lehet moddolni az EFI-t és újraflashelni, vagy van más szoftveres mód is bootolásra, de az már körülményesebb.

Összeségében gondold át, szükséged van-e NVMe meghajtóra, nem elég-e egy vagy több SATA-s.

(#48834) Met


Met
nagyúr

Valami BB SSD akciót nem tudtok?
A múltkori 6k-snál nem kapcsoltam időben.
120GB+ és új.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48835) fpeter84 válasza Geth (#48833) üzenetére


fpeter84
senior tag

Köszi, néztem én is hogy a slotok sebessége némiképp visszabutul ha a további PCIe slotokat is aktiválom, de ahogy nézelődtem, nem hiszem hogy érzékelhető veszteséget okozna a 8x slot mód az i5 4690K@4.2GHz + 1060-3G konfignak. Ellenben ahogy nézem az 512GB-os NVMe SSD-k használt ára jóval kedvezőbb mint a sima SATA portosoké és sebességben is ők a nyerők, az adapter ára pedig elhanyagolható - amennyiben működik persze... Esetleg ennek az előzetes ellenőrzésére van valami mód? AIDA64, vagy akár ubuntu kernel logban keresve valamit?

SK Hynix-ok nem szerepelnek se az ajánlott se az ellenjavallt listában, de ezekből pl elég sokat hirdetnek a hardveraprón. Azért mert rosszak és mindenki szabadulna tőlük, vagy csak elárasztotta a piacot egy rakás bontott példány, azért jó az áruk?

(#48836) Geth válasza fpeter84 (#48835) üzenetére


Geth
addikt

Ahogy írtam korábban is: sima tárolónak biztosan menni fog (nem boot eszközként), bootolás valószínű (mert 9-es széria a lap), de ha mégsem, akkor peccselhető az EFI, csak újra kell flashelni.
Nem tudom hogy lehet előre ellenőrizni, hogy szükség lesz-e az EFI módosítására, ha bootolni is szeretnél róla.

(#48837) tibor2010 válasza fpeter84 (#48835) üzenetére


tibor2010
tag

Az SK Hynix Dell OEM SSD. A nagyobb kapacitású példányokat elsősorban prémium laptopokba szerelték. Ha kint is úgy működnek a dolgok ahogy itt, hogy ezeket a laptopokat elsősorban vezetők kapták reprezentációs célra, akkor nagyon jól lehet vele járni, hiszen alig használt példányokról lehet szó.
Az ún. refurbished darabokkal pórul lehet járni. A címkéjén rajta kell legyen ez a megjelölés.
A refurbished példányokat újraprogramozzák, valódi előéletük nem ismert. Lehet köztük jó is, pl. ha firmware frissítés hiba miatt programozták újra és valójában alig írtak rá.

(#48838) Emperor_ válasza fpeter84 (#48835) üzenetére


Emperor_
addikt

SK Hynix

Ha írsz pontos típust, akkor a tecnikai adatainak utána lehet nézni. Ha OEM SSD-ről van szó, akkor kérem a fenti Összefoglaló erre vonatkozó szakaszát elolvasni, megfontolni!

Írt közben tibor2010, az is megfontolandó :R .

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48839) jeni válasza Met (#48834) üzenetére


jeni
félisten

hardverker és a Bestmarkt az most 8900Ft

(#48840) Met válasza jeni (#48839) üzenetére


Met
nagyúr

Ugyan az a két cég:)
De tőlük amúgy sem kell semmi :(((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48841) balfek


balfek
tag

sziasztok!

erről vkinek infoja, tapasztalata van?
[link]
[link]

vennék egy ilyet, de aggódom :)

[ Szerkesztve ]

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#48842) Frawly válasza Met (#48834) üzenetére


Frawly
veterán

Az iponban most a 120 GB-os Apacer 7,6k. De a Kingston A400 nem akciós ára is csak 8,7k. Az Intenso High és az Adata SU650 is 8,7k náluk, és lehet az árgép.hu-n vagy az árukeresőn találni olyan boltot, ami akcióban még ennél is olcsóbban adja valamelyiket. Jó, ezek most nem 6k-ért mennek, de nem sokkal drágább. Ezeket a belépő szintű, alacsony limitű, planár TLC-s 120 gigásokat rendszeresen akciózzák le, nem nagyon veszi már őket senki.

Bár az Adata SU650-et nem tudom ajánlani, mióta tömeges panaszkodást lehet a newegg-en olvasni, hogy 2-6 hónap után tönkremennek. Lehet csak valami ottani félresikerült széria, de óvatosságra int. Itt a fórumon is vettek többen, közöttük én is, egyelőre itt nem volt rá panasz.

(#48843) balfek válasza balfek (#48841) üzenetére


balfek
tag

kiegészítés az előzőhöz:

256GB Biwin M6328 mSATA SSD -ről lenne szó (majd és 16000-ba kerül kb) és egy HP 2730p-be tenném az 1,8" HDD helyére - vettem egy ilyet hozzá:
[link]

főkérdés, hogy jól kalkuláltam-e, h menni fog?
kompatibilitási gondokról olvastam egyes ssd-k és laptopok között, hogy tudhatom meg, h nálam van-e ilyen?

[ Szerkesztve ]

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#48844) Met válasza Frawly (#48842) üzenetére


Met
nagyúr

Apacer-t láttam csak nem találtam itt a topicban erről a típusról semmit.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48845) Frawly válasza balfek (#48841) üzenetére


Frawly
veterán

Több mindentől függ. Mennyire olcsón tudnád venni, milyen gépbe lesz. A linken 16 ezret írnak a 256 gigásra, ez jó ár a kapacitást nézve, de írják utána azt is, hogy most nincs készleten senkinek, ez csak az utolsó ismert ár volt.

Tény, hogy mSATA-ból nem olyan nagy a választék, de ha beleférne a keretbe, lehet 23k-ért egy mSATA-s Samsung 860 EVO-val 250 GB-ossal jobban járnál.

Ami nagyon zavaró ebben a Biwin-ben, hogy a specifikációknál alig írnak róla valamit. Se azt nem tudni mennyi gari van rá, milyen NAND van benne (egyes források planár TLC-t emlegetnek), milyen vezérlő, se a limitről, se a 4K sebességről nem írnak semmi. Egyedül a 2 millió üzemóra meg az 512 gigás meghajtó szekvenciális sebessége van írva, azok elfogadhatónak néznek ki, de nem tudni a kisebb modellek mennyivel gyengébbek.

(#48844) Met: tapasztalat nincs vele. Planár TLC-s modell, a gyártó limitet nem ír, csak 1,5 millió üzemórát, meg korrektnek kinéző 550/500 megás szekvenciális értékeket a 120 gigás modellre. Valóban kockázatos ismeretlen modellt venni, de így blikkre semmivel nem tűnik gyengébbnek az Intenso High-nál meg a WD Greennél, amik szintén vagy nem ajánlott vagy ismeretlen modellek voltak. Ha ennyiért vállalva a kockázatot bepróbálod, akkor lesz vele tapasztalata végre legalább egy embernek :D

[ Szerkesztve ]

(#48846) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok!

1. 20 000 Ft +/- 2 000 Ft || Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
2. ~250 GB || Mekkora SSD-re van szükség?
3. Asztali gép m.2 (esetleg SATA3) || Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
4. AMD B450-es, nincs konkrét még || Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
5. Lehetőleg 5 || Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
6. op. rendszer, programok, (játék) || Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Emellett van egy USB3-as HDD-m, azon lesznek a filmek, zenék, képek...
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#48847) Frawly válasza Petyás (#48846) üzenetére


Frawly
veterán

Ajánlási sorrend: Crucial MX500 250 gigás M.2 SATA, Kingston UV500 240 gigás M.2 SATA, Adata SU800 256 gigás M.2 SATA. Mind 3D TLC-s és belefér a 20k-ba.

Pont kívül lenne a kereteden 23-24k-ért a Samsung 860 EVO 250 gigás M.2 SATA, de azt nem a keret miatt nem ajánlom, hanem AMD-s lapok nem mindig szeretik.

Esetleg Adata SU900 256 gigás sima SATA3, igaz ez 990 Ft-tal túl van a 22k-s kereteden, de 5 év garis, 3D MLC-s meghajtó.

[ Szerkesztve ]

(#48848) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok!
Egy gyors kérdés SAMSUNG 860 EVO 250GB MZ-76E250B/EU, ez a 60 hónap gyártói garanciás?

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#48849) Petyás válasza Frawly (#48847) üzenetére


Petyás
tag

Köszönöm!

Ezek közül csak az Adata SU900-ra van 5 év garancia?
Nekem az sokat jelent, de lehet, hogy ettől még más típus megbízhatóbb.
Illetve m.2-ről is lemondok az 5 év garancia javára...

(#48850) Frawly válasza Petyás (#48849) üzenetére


Frawly
veterán

Elvileg a Crucial MX500-at és a Kingston UV500-at is lehet 5 év garival kapni, de a boltok nem szoktak ennyi garit továbbadni, csak 3 évet.

Az Adatának az az előnye, ha a bolt nem is adja meg az 5 évet, a gyártónál regisztrálással az Adata felé mindig érvényesíthető mind az 5 év.

(#48848) BenQhunria: boltja válogatja, hogy megadják-e rá az 5 évet. A MediaMarktról tudni, hogy biztosan megadja. Más boltoknál a kedvüktől függ, illetve van, ahol kettébontják, árulják 3 éves Basic és drágábban, 5 éves garral is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.