Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#2001) Bodor válasza szki (#1999) üzenetére


Bodor
veterán

Ezt örömmel olvasom.

(#2002) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

Sziasztok.
1-2 héten belül, ha miden jól össze jön venni akarok egy ssd meghajtót a laptopomba.
Dell Inspirion 15R N5010 típusú laptophoz milyen ssd-t ajánlanátok?
1. Mennyi az a minimum/maximum ár amennyit szánsz rá?
- 20-30eFt között
2. Mekkora SSD-re van szükség?
- 120GB körülire
3. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
- Windows 7 esetleg Ubuntu
4. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII vagy SATA3 a csatlakozó?
- Laptop SATAII-es csatlakozó tudomásom szerint.
5. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
- Dell Inspirion 15R N5010 i370-es processzorral szerelt laptopom van, nem tudom milyen alaplap lehet benne
6. Szükség van-e feltétlenül beépítő keretre és egyéb kellékekre az SSD-hez?
- Maga az ssd-re van csak szükségem.

Átlagos használatra lenne és a minél hosszabb élettartamú érdekelne, hogy ne keljen sokszor szétszedni a gépet. Sata3-as meghajtó érdekelne inkább, ha esetleg újabbra cserélném a laptopot akkor ki tudja majd használni.
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Üdv

(#2003) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek erről az SSD-ről: [link]
Egy 64GB-os verziót szeretnék venni, az oldalán azt írják, hogy 7%-al nagyobb kapacitással bír, mint más gyártó hasonló SSDi. Ez pontosan mit is takar? Másik típus,amit néztem az intel 330-as 60GB-os verziója. Előre is köszi a segítséget.

(#2004) axel797


axel797
csendes tag

Sziasztok egy gyors velemenyt kernek a kovetkezo ssd-rol Kingston HyperX 3K SSD 120GB ,eleg jo arban meg tudnam venni megeri-e vagy sem szerintetek megvenni.Elore is koszike a valaszokat :R

(#2005) rszp válasza axel797 (#2004) üzenetére


rszp
aktív tag

Ez egy olyan SSD ami a mostani átlagos 5000 írás helyett csak 3000 írást bír.
Ha olcsó kell Agility 3 120GB legyen. Ez már 24ezer körül van.
Talán 15-ért megvenném. Talán.

(#2006) buherka válasza axel797 (#2004) üzenetére


buherka
addikt

PH teszt

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#2007) Fire/SOUL/CD válasza BK87 (#2003) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Egy 64GB-os verziót szeretnék venni, az oldalán azt írják, hogy 7%-al nagyobb kapacitással bír, mint más gyártó hasonló SSDi. Ez pontosan mit is takar? "
A felhasználók megvezetését takarja. Ezen a sorozaton (is) feloldották az Over Provisioning számára fenntartott helyet ([link]), ezért lehet 512G-snak árulni és nem 480G-snak a feloldás nélkül. Ez így első hallásra nem tűnik megvezetésnek, lássuk miért is az. A példa kedvéért ennek az ADATA sorozatnak a 64G-s és egy OCZ Vertex 3 60G-s modelljét(amiben nincs ez a feloldás) hasonlítom össze.
Az ADATA formázott kapacitása ~60G, míg az OCZ ~56G, viszont az OCZ-t teljesen teleírhatod, akkor is elegendő terület van fenntartva a Spare Area-nak, nincs szükség Over Provisioning-ra, míg az ADATA-nál kell az Over Provisioning, azaz nem célszerű teleírni, olyan 10% szabad helyet kell fenntartani. Ha ezt betartod, akkor máris csak ~54G a tényleges kapacitás az ADATA-nál.

Természetesen az OCZ-t sem szokás teljesen teleírni, ez csak elméleti eszmefuttatás, de a reklámok "cselességére" rávilágít, azaz a feloldást nem tartalmazó SandForce vezérlős SSD-k ténylegesen felhasználható kapacitása semmivel sem kisebb, mint a feloldást tartalmazó Sandforce vezérlős SSD-k és nem Sandforce vezérlős SSD-k(Crucial, Samsung stb) kapacitásánál.
(60G=64G | 120G=128G | 240G=256G | 480G=512G)

Az Intel 330-as is SandForce vezérlős, nem feloldott OP-vel. Az általad kiszemelt ADATA 64G-s modelljében teljesen ugyanaz az SF vezérlő van mint az Intelben, tárterületben sem kapsz többet, viszont jó eséllyel az ADATA-hoz drágábban juthatsz hozzá.

UI: természetesen nem lebeszélni akarlak az ADAT-ról, mert ez egy jó sorozat, pusztán csak rávilágítottam bizonyos dolgokra.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2008) VaMik


VaMik
tag

Sziasztok!

Jól látom a mért adatokból, hogy az OCZ 3-as agility és vertex szériái jobban sikerültem mint a 4-es? Miben különbözik egyébként az agility és a vertex széria?

(#2009) buherka válasza VaMik (#2008) üzenetére


buherka
addikt

[link]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#2010) jeni válasza VaMik (#2008) üzenetére


jeni
félisten

Agilty 3 aszinkronos vezérlés SF chip 3 év gyártói és bolti garancia
Vertex 3 szinkronos vezérlés + a csomag része a PC házba tehető lefogató adapter- SF chip 3 év gyártói és bolti garancia
A Vertex 4 szinkronos vezérlés + a csomag része a PC házba tehető lefogató adapter- Marvell chip 3 év bolti és 5 év gyártói garancia

buherka
amit a buherka írt az igaz.

[ Szerkesztve ]

(#2011) Peddy789


Peddy789
őstag

Hi, van lényegi különbség a samsung 830 és ocz series 4 64gb ssd-k között?

Nincs túlnagy különbség köztük árban, de a samura 3év garancia 2 helyett ahogy látom, de az ocz sokkal gyorsabb írási sebesség de nekem csak az olvasási számít igazán.
Mondjuk azt lehet olvasni a samsung gyártói honlapján hogy korlátozott garancia, ez mit jelent? ha elkúródik a sok másolgatás miatt arra nincs gari? Meg különböznek a vezérlő típusok, ez sokat számít?

Melyiket érdemesebb venni és miért? :D

[ Szerkesztve ]

(#2012) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Sziasztok!

Melyiket érdemesebb? Melyik megbízhatóbb?
A Samsung 470, Samsung 830, Corsair Force, Corsair GT, OCZ Agility 3?
120 GB kapacitásúakat néztem, azokat vennék, viszont árban a legolcsóbb és legdrágábbak között akár 10 pénz is lehet a differencia. Van értelme a drágábbat választani? Van annyival jobb?
Lehet, hogy kettőt vennék és RAID 0-ba kötném, hogy növeljem a megbízhatóságukat és ezért az árkülönbség egyes típusok között duplán számítana.

Köszi!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#2013) QwErTy42 válasza QwErTy42 (#2012) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szerk.: RAID 1. Tükrözni szeretném és nem összefűzni.
Még reggel van... :D

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#2014) stifi


stifi
senior tag

sziasztok,

hibrid asztali megoldások léteznek már, érdemes ezzel foglalkozni? :F

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#2015) TeeJay válasza QwErTy42 (#2012) üzenetére


TeeJay
félisten

ezek közül én Samsung 830-at venném (az szinkronos) mert elég kevés bajt hallani róla
a többi olcsóbb a Corsair Force és az Aguility aszinkronos :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2016) QwErTy42 válasza TeeJay (#2015) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ezek mit jelentenek a gyakorlatban?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#2017) Peddy789


Peddy789
őstag

Mivel az előző hozzászólásom nemvolt szabványos ujraírom:

1. ~20ezer forint körül SSD-re költeni max 27e
2. 64GB bőven elég
3. Win7
4. Asztali gép sata3-al
5. Asus P8H77-V LE
6. Beépítő kerettel rendelkezem (a házhoz adtak eggyet)

(#2018) Bodor válasza justo00 (#2000) üzenetére


Bodor
veterán

(#2000) justo00 és (#2002) Zoleee89:

Az egyes hozzászólás táblázatában, a WIN7-hez ajánlottak bármelyike megfelelő lesz számotokra. A táblázatban a típusoknál jelölve van, hogy melyikhez jár beépítőkeret és melyikhez nem. Az aktuális árakat nektek kell felderíteni.

(#2011) Peddy789: Lényegi különbség nincs a két SSD között, ugyanazt érzed felhasználás közben mindkettőnél, mindegy, hogy milyen vezérlője van. Samura és Vertex 4-re kötelező a 3 év garancia, jobb helyeken viszont Vertex 4-re megadják az 5 év gyártó által ígértet is. Azt, hogy pontosan mit jelent a korlátozott garancia, azt nem tudom. Én az olcsóbbat venném a kettő közül, azért mert olcsóbb ! UI: 27K-ért már inkább 120 GB-os SSD-t néznék.

(#2012) QwErTy42: Mivel többnyire mindegyik ajánlott SSD 3 év garanciával rendelkezik, mindegy hogy melyiket veszed. OCZ Agility 3-al csak azért több a problémás visszajelzés, mert nagyon sokan vesznek olyat, és ezeknek a visszajelzéseknek a többsége user error. Sokan nem tudják még, hogyan kell kezelni egy SSD-t illetve egy rendszert az SSD-n.
Egy biztos: a drágább sem gyorsabb, megbízhatóbb , mint az olcsóbb, annak ellenére, hogy vannak akik csak a Samsung 830-at favorizálják, de szerintem ezt a kitüntető figyelmet nem érdemli meg. Az meg a használat szempontjából, gyakorlatilag tényleg mindegy, hogy aszinkron vagy szinkron chipek vannak az SSD-ben. ( és ezt nem csak én mondom) Én a Samu 470-et venném , ha még lehet kapni, mert talán az a legolcsóbb.Ha nem akkor mehet az Agility 3.

(#2008) VaMik: A már leírt technológiai különbségekhez annyit még érdemes tudni, hogy ezek a különbségek a felhasználás közben nem igazán érezhetőek.

(#2004) axel797: Azért az a 3000 sem kevés, nehéz azt az SSD-t is kifárasztani, de ha már Kingston, akkor azért én is inkább a sima Hyper X-et venném, nem a 3K-sat.

(#2003) BK87: A leírtakhoz csak annyit tennék hozzá, hogy az Adata-nak ez a típusa, csak azért nincs még benne az ajánlásban, mert még nincs gyakorlati tapasztalat vele, kijöhet bármilyen típushiba is akár. Ennek ellenére szerintem az Adata SSD-i jók szoktak lenni, én belevágnék . Ha megveszed, és már beszerelted, használtad, akkor szívesen veszem a tapasztalatokat, hogy az is ajánlható legyen.

(#2014) stifi: Szerintem nem. Ár/érték, felhasználói élmény szempontjából sokkal jobban jár az aki a rendszert egy önálló SSD-re teszi, és háttértárnak HDD-t használ.

[ Szerkesztve ]

(#2019) QwErTy42 válasza Bodor (#2018) üzenetére


QwErTy42
addikt

Köszönöm. :R

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#2020) madarasz92


madarasz92
őstag

Sziasztok !
1. 20-30ezer kellene egy SSD
2. 60-120gb-ig bármi jó
3. Win7
4. Asztali gép sata3-al
5. Asrock H61M/U3S3
6. Van beépitő keret a házban

(#2021) Bodor válasza madarasz92 (#2020) üzenetére


Bodor
veterán

Egyes hozzászólás táblázatából mazsolázz, 30K-ért már vehetsz 120 GB-os SSD-t is.

(#2022) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

Sziasztok.
Az ocz vertex 3 és 4 es modellje közt mi a különbség és az Agility 4 és 3-as modellje közt? Az Agility és Vertex között mi a különbség?
Megéri azt a plusz pénzt 4es széria vagy a 3as szériában a vertex? Használat közben észre fogom venni a különbséget Sata2-es porton notebookban??( későbbiekben sata3-as portú laptopba kerül majd át az ssd). Ha nem hoz lényeges különbséget akkor inkább megvesz az agility 3-as ssd-t és még spórolok is 10eft-ot kb.

(#2023) HeavyToys válasza Zoleee89 (#2022) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Más a vezérlő típusa. Sata 2-es porton, sőt úgy általában is, átlagos használat mellett szerintem nem fogod észrevenni a különbséget! Agility 3-at is megveheted, nálam is olyan dolgozik, már pár hónapja, nem volt vele semmi gondom! :)

(#2024) Bodor válasza Zoleee89 (#2022) üzenetére


Bodor
veterán

Csak egy kicsit kellett volna visszaolvasnod, mondjuk innentől fogva....

(#2025) gg72


gg72
veterán

Intel X25-V 40GB (SSDSA2CT040G310) jó lenne egy HD microserverbe? MS Server 2008 R2 lenne csak rajta, ami kb. 14GB helyet foglal, AHCI van (AMD vagy az oprendszeré).
Vagy inkább OCZ Agility 3 60GB?

[ Szerkesztve ]

(#2026) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

üdv mindenkinek! Leakarom cserélni a kis ssdmet(ADATA S599 60GB) egy nagyobbra. Első kérdésem mi a különbség de úgy is feltehetném hogy megéri-e 510 helyet 511 venni?
ADATA 120GB AS510S3-120GM-C 25000Ft
ADATA 120GB AS511S3-120GM-C 31500Ft
Mert ha igen akkor a 2.kérdésem mivel a kimaradt ssd szeretném használni külső adat tárolóként így a Samsung 830hoz (39500FT) kapott usb sata kábel miatt ő is számításba jöhet, de csak akkor ha az 510 ADATA valamiért nem megfelelő.
Majd elfelejtetem SATA II alaplapom van(Gigabyte 790X-UD3P) de ahogy olvasgattam a SATA3 SSD működik SATAII lapon csak nem olyan gyors.

[ Szerkesztve ]

Rock Katona

(#2027) Coolmat válasza LordDarkness (#2026) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

A különbség az 510 és az 511 között, hogy előbbi aszinkron, utóbbi szinkron nand flash chipekkel szerelt, ezért utóbbi gyorsabb nem tömöríthető adatok esetében, de ez csak benchmarkokban mutatható ki, valós felhasználásban nem vennél észre semmi különbséget, ezért nyugodtan veheted az 510-est is.

A meglévő SSD-d külső tárhelyként hasznosítása jó ötlet, ennél úgy jönnél ki a legjobban, ha egy 2,5"-os USB3-as racket vennél pl. egy ilyet (vagy hasonlókat lehet kapni 4-6k között), a Samsung notebook kit ennyiért nagyon túlárazott, azt ne vedd meg.

(#2028) LordDarkness válasza Coolmat (#2027) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

Na ez jó hír köszi,és kösz a tippet is!

Rock Katona

(#2029) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
OCZ Petrol 128 GB-os modellről mit tudtok mondani?
Jelenlegi Kingston V100 64 GB mellé menne, rendszert érdemes átrakni rá, vagy maradjon a 64 GB-sen?
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2030) Bodor válasza ViZion (#2029) üzenetére


Bodor
veterán

OCZ Petrol eléggé problémás típus, szerintem válogass inkább az egyes hozzászólásban javasoltak közül, és arra rakj fel egy friss rendszert, meglátod, sokat fog gyorsulni. Persze nem akkorát , mint HDD után SSD-re, de egy V100-ason lévő belakott rendszernél biztos gyorsabb lesz érezhetően.

(#2031) vati182


vati182
aktív tag

Szeretném kérdezni hogy már letiztaztam, hogy ocz agility 3at veszek de nekem a bent van most 500gb hdd és azt szeretném 2,5 külső tároló amin. Van e-sata hoz való csatlakozás is mert akkor a hdd-t is ki bírom használni rendesen. Meg nem is foglal nagy helyet.

Bocsi telefonról voltam, az elpotyögések és egyebek miatt.

(#2032) hegegabi80 válasza Coolmat (#1962) üzenetére


hegegabi80
addikt

Hát sajnos most nem igazán van pénzem ssd-re, ezért gondoltam a 80 GB sata2 winyót, jóval olcsóbban megúsznám.
Vagy akkor inkább érdemes várnom és gyűjtenem és inkább ssd-t venni?
A 30GB-os ssd meg kevés op.rendszernek, legalább 60GB-os kell.

(#2033) ViZion válasza Bodor (#2030) üzenetére


ViZion
félisten

Köszönöm! :R
És OCZ-n belül Vertex 3 vs. vertex 4? Esetleg Agility? A vertex 3 elvileg a leggyorsabb, de azt olvastam pár vezérlővel akad... V4-re több a gari (5 év), de drágább is...

hegegabi80: csak SSD, fénysebesség a HDD után. Akinek van/volt SSD-je az többet nem gyűjt HDD-re :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2034) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
A tapasztalt SSD guruktól kérdeznék egy-két dolgot. Gépfejlesztés előtt állok, ami eddig biztos az egy i-3 2120-as proci, és egy ASROCK H77 Pro4-M-es alaplap. A vásárlandó SSD-k közül, olvasgatva a különböző fórumokat, az első helyre került nálam a 64 GB-os SATA3-as CRUICAL m4 CT064M 4SSD2. Kérdésem az lenne, hogy mivel ennek valamilyen Marvell típusú vezérlője van, mennyire lenne baráti viszonyban a kinézett alaplappal? Érdekelne továbbá, hogy akinek esetleg hasonló SSD-je van mi a tapasztalata?
SSD-k közül ami még szimpatikus a CORSAIR 60 GB-os FORCE GT-s típusa, esetleg erről is szívesen vennék véleményeket.
Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2035) Fire/SOUL/CD válasza pendre54 (#2034) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az alaplapodon 2db Intel SATA3-as és 2db ASMedia SATA3-as port van, egyikkel sincs gond, de az Intel-re kösd az SSD-t, bármelyik SSD mellett döntesz is.
Mindkettő ajánlott SSD-k közt van, alapvető különbség, hogy a Corsair Sandforce vezérlős (tömörítést használ), míg a Crucial M4 meg nem használ tömörítést.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2036) cool13


cool13
őstag

Rászántam magam én is végre SSD-re. GIGABYTE EP45-DS3, Q9550 mellé jön rendszernek. Azt hiszem bonyolult nekem átmenteni a Win7 64 bit rendszerem, ezért új telepítést tervezek. Fire/SOUL/CD olvasgatom írásaid ez ügyben. :R
Van valami amire figyeljek?

[ Szerkesztve ]

(#2037) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok! Látom elég népszerű az Agility 3. Ár/érték arányban van ennél jobb választás?

(#2038) cool13


cool13
őstag

Ja és Agility 3 lett. Remélem jól választottam.

(#2039) Core2duo6600 válasza stifi (#1926) üzenetére


Core2duo6600
veterán

60 000 ért eladni használtan tuti nem lehet, meg lehet próbálni a vaterán, de körbe is nézhetsz, kiindulásnak nem rossz.

Én a helyedben még gyüjtenék pénzt, és megvárnám amíg tudok Ivy bridge rendszerre frissíteni, egy i5-3570 -re !

Hogy 64 vagy 128 ezt helyetted nem tudjuk eldönteni a kérdést lényegében magad meg is válaszoltad

Kétségtelen, hogy a mostani is fog gyorsulni az SSD től, pontosabban kisebb lesz a válaszidő, de ha csak játszol, akkor nem mindegy, hogy mennyi idú alatt tölt be a a game ?

(#1968) petike2014
Egy topikba elég, az, hogy kevesebb post van valakitől nem jelenti azt, hogy nem olvassa !!!

(#1969) vati182
Ha megtennéd, hogy nem idézed a teljes részt az első hsz ből !
Amgí nincs meg a pénzed rá, addig édes mindegy !
Win 7 alá meg az ajánlottak közül bármelyik !

A keret utólag fillérekért megvehető (asztali géphez ), de én nem variáltam vele behajítottam a gépházba és kész !
Nehogymár egy keret ennyibe kerüljön !

(#1996) vati182
Ami neked szimpatikis, nem írtad, hogy hol laksz

(#2000) justo00
1 HSZ

(#2003) BK87
Én Adata terméket nem vennék tucatjával szarnak be a pendrive ok a cégnél, az pedig jóval egyszerűbb mint egy ssd

(#2031) vati182
Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Ill. Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja

(#2036) cool13
Nincs különösebb, elöször minden driver nélkül (vga legyen fent mert a hiány eheti a cpu-t és lassabb lesz !!! ))mérj egyet, hogy mit csinál, majd tedd fel az ahci druver-t is, majd ismét mérj egyet, ha esetleg lassult, akkor kezd elölről és az ahci driver nélkül használd

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2040) dbius


dbius
veterán

Sziasztok!

Segítséget, tanácsot kérnék. Volt egy 128 gigás Corsair pendriveom, ami tönkrement, elküldtem a corsairnek gyártói garancia érvényesítésére (rma). Épp most kaptam a választ, hogy ez a termék már nem támogatott, így nem tudják cserélni, de választhatok bármilyen más terméket a palettájukról, ami árban hasonló.

Igazából egy ssd-re gondoltam, mivel még nem volt és ezzel a lehetőséggel egy aránylag nagyobb tárterületű darabhoz jutnék újabb kiadás nélkül.

Az alábbi két ssd-t, ill. azok egyikét néztem ki csereként, Ti melyiket ajánljátok inkább? Képességekben kb. hasonlóak, de mivel ez lenne az első ssd-m, gondoltam hozzáértőbbeket is megkérdezek.

1. Force Series™ GS 240GB
2. Force Series™ GT 240GB

Köszi :R

(#2041) jeni válasza dbius (#2040) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Ezt mert a technológia u.a. mint a Samsung 830 verziónál vagyis nem SF chipes

(#2042) dbius válasza jeni (#2041) üzenetére


dbius
veterán

A leírásnál azt írja, hogy: SandForce SF-2200 a vezérlőchip - szerintem a másiknál is -, vagy nem így gondoltad?

(#2043) jeni válasza dbius (#2042) üzenetére


jeni
félisten

akkor ezt néztem be Toggle NAND memory :U
azért írtam mert a Samsung 830 szériában tudtommal nem SF chip van és azokkal kevesebb gond van,nincs vagy kevésbé van összeakadás más vezérlő chipekkel

[ Szerkesztve ]

(#2044) Fire/SOUL/CD válasza jeni (#2041) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

:F - Lehet csak elírás részedről, de ez is SandForce vezérlős, ugyanaz, mint a GT, csak 24nm Toshiba Toggle NAND-okkal szerelt. (Meg azt hiszem, 360GB változatban is elérhető, amiben a GT nem...)

dbius
Fentiekből kiderül a GT és GS közti különbség. A GT-vel több tapasztalat van és ezek döntő többsége jó tapasztalat, a GS-ről még nincs semmi gyakorlati infó, sebességtesztet sem találtam, legalábbis olyat, amiben a tömöríthetetlen adatokkal lenne tesztelve(csak ilyet), mert ott lenne érdekes a különbség a Toggle NAND-ok miatt.

Szóval nem egyszerű döntés, hisz ha úgy is ingyen van mindkettő, akkor logikus lenne a GS, de erről meg nincs elég infó még.

Talán más valakinek lesz több infója vagy akár GS tulajdonos. Mindenképpen várj még egy kicsit, hogy többen is tudjanak válaszolni, hátha szerencséd lesz.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2045) dbius válasza jeni (#2043) üzenetére


dbius
veterán

Van valami baj egyébként ezzel a vezérlőchippel, hogy nem ajánlod?

Szerk: Köszönöm egyébként mindkettőtöknek :K

Fire/SOUL/CD: persze, várok még! :R

[ Szerkesztve ]

(#2046) Core2duo6600 válasza dbius (#2045) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Leginkább a marwell vezérlős sata 3 as chippel akad össze.
Ha nem ilyen van a lapodon nem igen lesz gond

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2047) dbius válasza Core2duo6600 (#2046) üzenetére


dbius
veterán

Ilyen biztos nincs, mivel egy Lenovo X200-as laptopban lesz, abban pedig csak sata2 vezérlő van.

(#2048) Core2duo6600 válasza dbius (#2047) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Akkor mindegy, hogy melyiket veszed
Akár külsőre is választhatsz, hogy melyik tetszik jobban, bár ugysem látni :)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2049) dbius válasza Core2duo6600 (#2048) üzenetére


dbius
veterán

Köszönöm mindenkinek :C

Akkor a GS marad szerintem.

Mellé azért még megpróbálok kérni egy 32 gigás usb 3-mas pendriveot is :D - az árba belefér -

(#2050) stifi válasza Core2duo6600 (#2039) üzenetére


stifi
senior tag

szia,

köszi a választ, bár már eltelt néhány nap és elhatároztam hogy a pöcsölés helyett beleugrom a bővítésbe - az eladással lesz ami lesz, holnap feldobom apróra a gépem :)
már egy i5-3450 konfigról írok, ez passzol a VGA mellé úgyis, és SSD-t végül nem vettem, ezt majd talán egyszer, ha 20k alatt lesz a 128-as változat :)

még ki sem próbáltam az új konfigot, éppen telepítgetek rá de gondolom ég és föld lesz játék közben a dolog...

Nincs időm kedvesnek lenni!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.