Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#58001) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Üdvözlöm a Topiclakókat!

Az alábbi helyzetben kérnék tanácsot:

SSD-t keresek az alábbi paraméterekkel:
- 1 TB
- 2,5", SATA III
- Gigabyte GA-970A alaplap
- meglehetősen statikus adattárolás, semmi programfuttatás vagy videóvágás.

A gondom az, hogy kizárólag a Samsungot ismerem, jelenleg összesen 8 3-8 éves Samsung SSD fut a kezeim alatt a családban, gond nélkül -- de gondoltam, hátha felesleges a Samsung-felár.

A Patriot, Crucial, Adata, Gigabyte, WD, stb. márkák számomra SSD-k területén teljesen ismeretlenek, de paraméterei alapján a Crucial MX500 felettébb rokonszenved típusnak tűnik.

Kérdés tehát, hogy TI mit ajánlotok, illetve, hogy ez az Alza-kupon hogyan működik, honnan lehet szerezni.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#58002) Laccoss válasza MaCS_70 (#58001) üzenetére


Laccoss
addikt

Olvass vissza, minden kérdésedre megvan a válasz.

(#58003) Dudi1976


Dudi1976
csendes újonc

Sziasztok. MSI B450 Gaming Plus MAX + 2600x kombóhoz milyen SSD-t ajánlanátok 500 GB környékén? Játékra, képszerkesztésre, video vágásra lenne használva abszolút hobby szinten. Jó lenne ha kijönne 30 alatt, de ha picivel több és megéri a különbséget akkor akár jöhet az is. Köszi előre is.

(#58004) MaCS_70 válasza Laccoss (#58002) üzenetére


MaCS_70
félisten

Visszaolvastam kb. 200 beírásnyit, és ezek után kérdeztem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#58005) Multibit válasza MaCS_70 (#58004) üzenetére


Multibit
veterán

Megtaláltad az egyik leginkább ajánlott típust. Az Crucial MX500 jól lesz.

(#58006) MaCS_70 válasza Multibit (#58005) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, köszönöm, nekem is úgy tűnik.

Amiről viszont semmit nem tudok, az az Alza-kupon. Mert ha mérsékelhető az alzás ár, ami ugye 5-6 év jótállást jelent, akkorez nagyon jó vétel lehet.
Viszont a Samsung 860 EVO 43e Ft környékén már megvehető, szintén 5 év garanciával, és az a különbség lehet, hogy már csak a Samsung Magician miatt is megérné (Crucialhoz nem találtam ilyen programot, és a Samsungnál kifejezetten tetszik, hogy eleve hely foglalható le az Over Provisioningnek.)

Az eddig talált Alza-kuponok nem működnek, a füzet szerint meg mostanában eleve nincs SSD-re kuponakció, pedig itt azt látom, hogy még tegnap is működött.
Szóval vélhetően nem ismerek egy itt általánosan használtnak tűnő információt -- ezért kérdeztem.

Amúgy ez a garancia/ár is egy érdekes kérdés. Könnyen lehet, hogy mire leketyeg az általánosnak tűnő 3 év, az árak már akkorát zuhantak, hogy statisztikailag gyakorlatilag okafogyottá válik az árkérdés.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#58007) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#58006) üzenetére


MaCS_70
félisten

Közben okosodtam, és úgy tűnik, hogy az ALza elvetésével, 5 év jótállással:
Crucial MX500 1 TB - kb. 37e Ft
Samsung 860 EVO 1 TB - kb. 44e Ft

A kérdés tehát arra egyszerűsödött le, hogy tekintetbe véve, hogy csak adatot tárolnék rajta, van-e ésszerű érv a Samsung 7e Ft-os felára mellett őt választani.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#58008) ubyegon2 válasza MaCS_70 (#58004) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Alzás kuponok ügyében kb 10 4 hsz-t kellett volna csak visszaolvasnod.

[ Szerkesztve ]

(#58009) MaCS_70 válasza ubyegon2 (#58008) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, köszönöm, megtettem, láttam is a kódjaidat, de egy nagy piros X-et kaptam az Alzától. Ezért aztán feltételeztem, hogy már kifutottak, dacára a meghirdetett decemberi dátumnak.

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#58010) ubyegon2 válasza MaCS_70 (#58009) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

1 perce néztem......

A kábelt meg a fülhallgatót hozzáadva és alkalmazva a kódokat hozzájuk, jön a kedvezmény.

Használd ki az ingyenes házhozszállítást! Add az ONLINEFIZETES kódot a kosárba minimum 25 000 Ft vásárlási érték felett.

[ Szerkesztve ]

(#58011) MaCS_70 válasza ubyegon2 (#58010) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, végül nekem is!
A fülhallgatóval. Ott hibáztam, hogy előtte többször is nem a fülhallgatót, hanem egy autós kelléket tettem a kosárba, és azzal nem fogadta el a 4000 Forintos "kiegészítők" kupont, csak a 2000 Ft-os autóst.
A fülhallgatóval viszont az audió és a kiegészítős kupon is működött.
Elég érdekes a rendszerük! :)

Nagyon köszönöm a segítségedet -- így aztán Crucial-öm lesz igen jutányos áron! :R

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#58012) ubyegon2 válasza MaCS_70 (#58011) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Super, örülök, hogy sikerült! Sajnos próbálgatni kellett jó pár termék/kód kombinációt, de ez amit linkeltem, eddig mindenkinél bevált! ☺️
Használd egészséggel az SSD-t!

(#58013) Bodz válasza Dudi1976 (#58003) üzenetére


Bodz
nagyúr

Adata S11 Pro
Viper VPN100 kuponozással.

[ Szerkesztve ]

(#58014) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Szuleim Acer es1-533 n16c1 notebookjat szeretnem kicsit felgyorsitani SSD-vel. 256GB koruli eleg lenne, szinte csak a rendszer es par dolog lenne rajta. Leginkabb bongeszesre(FB,Youtube) szovegszerkesztesre,nyomtatasra hasznaljak, neha egy film nezes esetleg.

Melyiket lenne erdemes bele venni? MX500 lenne a jo ahogy olvastam a topikot, sajatomban is az van,de igazabol nembiztos hogy megerne a felarat egy olcsobbal szemben, erre a minimalis/ritka felhasznalasra. Tudnatok ajalni valami olcsobb alternativat?

Koszi!

Minden szinten,szinte minden.

(#58015) ubyegon2 válasza m0rd0k (#58014) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Ha sokallod az MX500-at, akkor a Kingston A400 240GB lesz a kiválasztott. ;)

A vázolt célra megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#58016) madahun


madahun
csendes tag

Sziasztokl!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? ~40k
2. Mekkora SSD-re van szükség? 1TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Asztali, M.2
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán) MSI B450M Mortar
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!) Ahogy néztem, az 5 év megszokott a kategóriában
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? Átlagos, főleg játékok és hobbi szintű játékfejlesztés

A Crucial MX500-at néztem 36k körül, van más, amin érdemes lehet elgondolkozni?
Köszönöm előre is

(#58017) Bodz válasza madahun (#58016) üzenetére


Bodz
nagyúr

Alza, kuponozással Kingston A2000 37770 Ft. SX8200 Pro mondjuk még a 3 év gar ellenére is jobb ajánlat itt. De nem vagyok benne biztos hogy ez a bolt létezni fog ennyi ideig. :D

[ Szerkesztve ]

(#58018) Frawly válasza jokeph (#57996) üzenetére


Frawly
veterán

Nem is azt mondtam, hogy nem élhető, hanem hogy nem szabad extra igényeket támasztani. Mert nyilván, aki SATA3-as sebességet vár el, az csalódni fog a SATA2-ben, még ha a betöltési/bootidőkön nem is érezni annyira, csak a szekvenciális értékeken.

A SATA1 vezérlős gépekkel az a baj, hogy legtöbbször inkompatibilitás lép fel az új SSD-kkel szemben, meg azokban a proci is olyan muzeális, meg az FSB/RAM sávszél is olyan szűk, hogy ki sem tudna hajtani egy modern SSD-t. Szerencsés esetben szekvenciálisan azért 150 MB/sec a SATA1, kicsivel az ATA133 felett van a sebessége. De random r/w-ben a proci már biztosan nem hajt ki semmit.

(#58019) jokeph válasza Frawly (#58018) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nyilvánvalóan. :K Ha nem mérsz rá, fel sem tűnik hogy a SATA 3-as SSD SATA 2.ön megy. :D

SATA 1: édeskevés, teszteltem laptopban. Pedig a CPU elég "bivaly" benne, Core 2 Duo T7200 (DDR2 667 dual-channel) , alig volt gyorsabb benne az SSD mint a benne lévő 1 TB-os Toshiba HDD. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#58020) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok. Van egy kb 8 éves HP számítógépem

Szeretnék bele egy beépíthető SSD vinyót, mert a normál vinyóval akadozik, ha több ablakot nyitok meg, de sajnos nem értek hozzá hogy mi mivel kompatibilis. Tudnátok segíteni benne, hogy milyen vinyó lenne bele kompatibilis?

Memória elvileg 4 giga van benne, de nincs több hely benne. Bővíthető vajon nagyobbra?
Milyen jó akciót tudtok akár belföldi akár aliexpress/ebay stb.?

Köszi minden segítséget.

(#58021) hzhzhz


hzhzhz
csendes újonc

sziasztok, igyekeztem feltúrbózni a tudásom az összefoglaló topicból, de egy fontos kérdésnél megakadtam, még pedig, hogy az ASUS N551JW szériás laptopba milyen csatlakozójú SSD jó?
a honlap szerint Intel® HM86 Express lapkakészlet van benne (https://www.asus.com/hu/Laptops/N551JW/specifications/), ami ha jól néztem utána (https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/75531/intel-hm86-chipset.html) SATA3-as SSD-vel kompatibilis, de a techkalauz tesztjében azt írják (igaz a JM széria tesztjéhez, de ugyanaz a HM86os lapka van benne), hogy mSATA csatlakozó is van az alaplapon (https://techkalauz.hu/asus-n551jm-teszt/):
„További fontos adat, hogy van mSATA folglalat is az alaplapon, ami ugyan felezett méretű, tehát kicsit nehezebb beszerezni, de így akár 2db HDD és 1 SSD is lehet a laptopban, ha az ODD helyére is keretet rakunk merevlemeznek”
Ez azt jelenti, hogyha ha az ODD-t nem akarom kivenni és SATA3-as SSD-t veszek, akkor azt csak a HDD helyére lehet betenni? De ha mSATA foglalattal rendelkezőt, akkor a HDD kivétele nélkül lehet beszerelni az SSD-t?

köszi a segítséget előre is

(#58022) kssvirag


kssvirag
tag

sziasztok.
egy kis segitség kellene.
Szeretnék nagyobb ssd -t venni a gépbe.
most egy 2.5" SATA van benne.
Ez helyett szeretnék SSD M.2 félét .
Namármost itt mindegy milyen M.2 ssd -t veszek, mert mintha itt is többféle lenne? vagy pontosan melyik lenne jó az alaplapomba?
Lap: MSi Z270 Gaming Plus (version 1.0)
Köszi

(#58023) kssvirag válasza kssvirag (#58022) üzenetére


kssvirag
tag

egyáltalán, érdemes M.2 re váltanom, vagy maradja a sata-nál?
de mindenképp nagyobb kell mert már a 240gb kicsi.

Nem értem ezt az M.2 SSD t. van ahol sata III van ahol PCIe nek irja, stb.
Most akkor melyik jó a lapomba?

[ Szerkesztve ]

(#58024) Frawly válasza maglew (#58020) üzenetére


Frawly
veterán

Nem világos, hogy SSD-t vagy SSHD-t keresel a gépbe, mert vinyót emlegetsz. Most vinyó kéne bele, vagy SSD? Azt sem írtad, hogy asztali gép-e, de a jelenlegi HDD kódjából és a SATA vezérlő nevéből visszakövetkeztetve asztali gépről van szó.

Egyébként SATA3 jó bele. Kéne tudni a pénzbeli kereted, és hogy mekkora tárterületeset keresnél, lesz-e speciális felhasználási mód (nagy fájlok írása pl., akár virtuális gép, akár videóvágás, akár hasonló, mint több gigás fájlmásolás oda-vissza.

A topikban a legajánlottabbak most, ha visszaolvasol ezen a topikoldalon, akkor látod, hogy Samsung 860 EVO, Crucial MX500, WD Blue 3D, pár hozzászólással fentebb uby kolléga írt Alza kuponkódot is, hogy jelentős árkedvezménnyel lehessen megvenni.

(#58025) Frawly válasza hzhzhz (#58021) üzenetére


Frawly
veterán

Az a baj, hogy a neten mindenfélét írnak. A linkelt magyar cikkben lévő gépen valóban van feles méretű SSD-t fogadó mSATA csati. De ne felejtsd el, hogy az JM-es gép volt, a tiéd JW-s, amit nem tudni miben különbözik. Elvileg a RAM foglalatok két szélén van két mini PCIe csati, az egyikbe Wi-Fi kártya megy, a másiknak SSD felirata van elvileg (ebbe menne az mSATA SSD), le kéne venned a gép alját.

De tegyük fel tényleg van rajta mSATA foglalat, úgy valóban, az ODD megtartásával 2 SSD is mehet bele. Akkor is feles méret miatt nehezen találsz bele SSD-t, valami régi, kicsi tárhelyű, elavult modellt, amiből még volt feles méret. A normál méretű mSATA is kihalóban van, már csak Samsung 860 EVO és Transcend van, amik értelmes SSD-k mSATA-ban, de ezek a méret miatt felejtősek nálad. Plusz ha találsz is bele feles méretű mSATA SSD-t, akkor is ott van még az, hogy esetleg csak SATA2 port van mögötte, és korlátozva lesz a szekvenciális sebessége (ami a betöltési időkön nem érződik, vagy csak minimális mértékben).

Szóval inkább vedd ki az ODD-t, nem is értem miért ragaszkodsz hozzá. Mire használsz még optikai lemezt így 2019-ben? Hacsak nem a gépen hallgatsz AudioCD-t, meg nézel rajta DVD/BD filmeket, akkor semmire nem jó. OS-t telepíteni lehet pendrive-ról is, sokkal kényelmesebben és gyorsabban. Így inkább én a HDD-t az ODD helyére tenném be, a HDD helyére meg egy SATA3 SSD-t, lásd az előző hozzászólásomban az ajánlott 3 modell.

(#58026) Frawly válasza kssvirag (#58023) üzenetére


Frawly
veterán

Ebbe a Z270-es lapba a gyári specifikációk szerint (ott Details fül) jó M.2 SATA és M.2 NVMe is (utóbbit tudja PCIe 3.0 x4, azaz full sebességen hajtani), azaz mind a két fajta jó bele, illetve azokból is bármilyen fizikai hosszúságút fogad (így a legelterjedtebb, normál méretet is, ami 2280-as). Az, hogy milyet érdemes venned, az azt dönti el, hogy mire használod majd, és mennyi pénzt áldoznál rá, ki kéne tölteni a topikösszefoglalóban lévő kérdőívet.

Annyit még tudnod kell, hogy az M.2 SATA semmivel nem gyorsabb a SATA3-nál, csak a csatolófelület más, de ugyanazt a SATA vezérlőt használják. Az M.2 PCIe NVMe már gyorsabb, de az meg csak akkor jön ki, ha spéci a felhasználás.

(#58027) maglew válasza Frawly (#58024) üzenetére


maglew
aktív tag

Szia. Sajnos nem értek hozzá túlzottan. Egy 128 GB vagy 256 GB tárhely kellene amiről a rendszer működne (és nem HDD), ezt használnám C: meghajtónak.

A jelenlegi vinyó pedig lenne a D: meghajtó, ezen lennének a fotók, filmek, dokumentumok.


Viszont a gép lassulása a kevés memóriától is lehet. Mennyit lehet vajon belepakolni? Most 4 Giga van benne, de nincs több tárhelyem. Ha veszek egy 8 Gigást vagy 2X8 Gigást akkor fel fogja ismerni? Vagy ezt hogy lehet kideríteni?

(#58028) Alex91 válasza maglew (#58027) üzenetére


Alex91
félisten

Veszel egy 240-256 gb ssd-t, meg felbovited minimum 8 gb-ra a ram-ot, vagy csereled az egesz gepet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#58029) maglew válasza Alex91 (#58028) üzenetére


maglew
aktív tag

Köszi. Ram-nál DDR3 kell bele, ott mindegy hogy hány mhz vagy milyen az órajele? Bele való SSD-t tudnátok ajánlani valahol jó áron?

(#58030) ubyegon2 válasza maglew (#58029) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Bele való SSD-t tudnátok ajánlani valahol jó áron?

Nem olvasod el a neked írt hozzászólásokat?

(#58031) orionpro


orionpro
tag

Crucial P1 okés vagy kerülendő? 1TB lenne games mappa. Mellette 250-es 970 evo és egy 2TB WD hdd.

[ Szerkesztve ]

(#58032) Beelzee


Beelzee
tag

Sziasztok!
SSD csere előtt állok.Köszi előre is a segítséget.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?30k
2. Mekkora SSD-re van szükség?500gb kb.
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?M.2,ha lehet.Asztali gép.https://www.msi.com/Motherboard/B450-TOMAHAWK
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)5 év minimum.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?Teljesen átlagos.

(#58033) Bodz válasza Beelzee (#58032) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szia!

S11 Pro.

(#58034) Bodz válasza orionpro (#58031) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem feltétlen kerülendő, de hasonló árra ki lehet hozni Alzánál a Kingston A2000-et. Szerintem inkább azt érdemes megvenni.

(#58035) Eldgrym


Eldgrym
csendes tag

Kedves Fórumtagok!

Notimba szeretnék M.2-es SSD-t vásárolni az alábbi paraméterekkel:

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
Br. 20-25 ezer forint

2. Mekkora SSD-re van szükség?
256/500-as. Amennyiben a notimba szerintetek is csak 256-os kompatibilis, úgy fejet hajtok és ez esetben maradjon a 256-os.

3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Noti, M.2 csati.

4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Lenovo IdeaPad Y700-15ISK-80NV
https://www.lenovo.com/hu/hu/laptops/ideapad/y700-series/Ideapad-Y700-15/p/88IPY700618

5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10)?
3/5

6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Egyszer-egyszer játék, OS ezen menne, fő használat 3D-ben, terek renderelése (grafikai munka)

Előre is köszönöm szépen a segítségetek!

Üdv,

Eld

U.I.: Bold-oltam a minimális elvárásom a hardware-el szemben.

(#58036) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Új gép összeállítása előtt állok.
A fő összetevők:

ASROCK B365M Pro4, INTEL Core i5-9400F , G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 KIT F4. Ehhez a trióhoz néztem ki a PATRIOT 512GB VPN100 M.2 PCIe M.2 2280 VPN100-512GM28H SSD-t. Szerintetek ez megfelelő lenne Windows10 Pro 64 bit alá oprendszernek és a játékoknak? CS:GO Spyro, Need for speed .... stb...
Vagy ha ez nem a legjobb amit mit ajánlanátok helyette?

(#58037) lemusz


lemusz
addikt

Szerintetek megérezni egy SATA3 A400 120Gb -> M2 A2000 250Gb cserét? Általános felhasználás, böngészés, esetleg multi játéknál kevesebb microlagg stb közben?
[link] A2000 még nincs a listában, de kb azonos szintű ezzel az SX8200 Pro-val, ha jól néztem.

[ Szerkesztve ]

(#58038) Frawly válasza Eldgrym (#58035) üzenetére


Frawly
veterán

Ebbe a notiba jó SATA3, M.2 SATA, M.2 NVMe SSD is. A keretedbe is belefér sok minden, 240-500 gigás méretig sok minden.

Az 500 gigás Samsung 860 EVO, Crucial MX500, WD Blue 3D, az mindegy, hogy M.2 SATA vagy SATA3, attól függ, hogy a SATA3 meghajtóhelyen a HDD-t meg akarod-e tartani. Árban, sebességben ugyanott van a SATA3 és az M.2 SATA. A Crucial MX500 M.2 SATA melegszik, azt csak SATA3-as változatban ajánlom.

256 gigásokból belefér a keretedbe NVMe SSD is, Samsung 970 EVO Plus, 970 EVO, Adata SX8200 (Gammix S11), WD Black SN750, Kingston A2000, Patriot Viper VPN100. Esetleg WD Blue SN500, Kingston KC2000, Gigabyte, Gigabyte Aorus. Drágábbtól soroltam az olcsóbbig, de 20-25k-ba mindegyik belefér. Az NVMe-knél arra kell figyelni, hogy laptopban melegedhetnek.

alza.hu-n éri meg nézelődni, jó árak vannak, fentebb a topikban írtak kuponkódokat is, amivel további árengedményt lehet érvényesíteni, és általában az 5 év garit is megadják az 5 év garis SSD-kre.

(#58039) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! :)
Notimba lefőtt az vinyó elég csúnyán..
0 ról kezdeni mindent. :((

Vettem bele ezt [link] [link] az SSD-t más világ azért.. :U
Nick Fury lett [link] :DDD
Kistesó [link]

Szóval
Meglakolt a bűnös. [link] [link] ;]
Formatáltam ... segítségemre volt a Youtube is. [link] :DDD :DDD

Hány évet bírnak az SSD-t? Átlagos felhasználás mellett.
Mindenből kicsi. :D

(#58040) Bodz válasza K Norbi (#58039) üzenetére


Bodz
nagyúr

Notiba aztán nagyon kell az rgb. Ráadásul 30-ért ez egy nagyon túlárazott valami. Remélem legalább használtan vetted! :)

Ezt így nem lehet megmondani. Míg meg nem döglik.

(#58041) Bodz válasza smiti (#58036) üzenetére


Bodz
nagyúr

A lapodhoz eleve van megfelelő M2 hűtés, ezért inkább legyen 8200 Pro.
Ha nem szeretnéd használni vagy a másik slotba szánod, akkor tökéletes a VPN100 is.

[ Szerkesztve ]

(#58042) Frawly válasza lemusz (#58037) üzenetére


Frawly
veterán

A400-hoz képest talán megérzel egy A2000 vagy SX8200 NVMe-t, főleg, hogy tárhelyben is előrelépsz (nem csak az NVMe miatt gyorsabbak, hanem a nagyobb tárhely okán is). Egy 860 EVO, MX500-hoz képest viszont nem nagyon (ezekből nincs is 120-128 gigás), átlagos felhasználás, játékok alatt nem jön ki a különbség, csak nagy fájlokkal történő munka meg benchmarkok alatt.

(#58039) K Norbi: a HyperX Fury egy tartós modell, min. 300-600 TB írást jósolok neki, és 5-10 év üzemidőt. Ezt az új RGB-s szériát nem ismerem, de a régi Fury-k MLC-sek voltak, és vannak példányok, amik már 8 éve húzzák az igát, elég megbízható SSD. Persze sose tudni, a vezérlő bedögölhet 1 hónap után is. De egy SSD kb. 5 év után elavul, addigra lesznek olcsó, 2 terás NVMe-k, felesleges 10 évig nyúzni.

A topikban már nem szoktuk említeni a Fury-t. Pedig nem rossz SSD, nem kerülendő, de ma már ár/érték arányban vannak jobbak, gyorsabbak, így inkább azok kerülnek be az ajánlásba, de a Fury sem lett kerülendő. Néhány éve még a legjobb vételek között volt, ajánlottuk is minden második hozzászólásban, de az idők változnak, új modellek jönnek-mennek, átrendeződik a piac.

Semmi nem tart örökké. Én még a HDD-d sem ekézném, mert az egy dolog, hogy beadta a kulcsot, de kérdés, hogy mennyi idő után. Ha bírta 8-10 évig, akkor megbocsátható neki, szépen kihúzta. Örökké semmi nem megy, a háttértár mindig kopik, fogyóeszköz, HDD-nél is. Meg ha lefőtt a HDD, én utánanéznék annak a gépnek, megoldanám valahogy a problémát, mielőtt az SSD is lefő benne.

Ezen felesleges felhúzni magad, mert valami tönkremegy. Kellemetlen persze, cserélni, minden újratelepíteni. Biztonsági mentésnek viszont mindig lennie kell. Nem csak a háttértár halála esetére, de pl. user error miatt törölsz valamit, felülírsz véletlenül, vagy vírus/ransomware végez pusztítást a fájlaid között, akkor ne bukj adatot. Az az adat, ami csak egy helyen van meg, azt máris lehet úgy tekinteni, hogy elveszett, de egyelőre még határozatlan ideig elérhető.

(#58043) Bodz válasza Frawly (#58038) üzenetére


Bodz
nagyúr

Viperen nagyon magas a borda, nem igazán noti kompatibilis. Kép alapján az Aorus sem. S11 éppen beférhet (bár én nem kockáztatnék).

[ Szerkesztve ]

(#58044) Zin


Zin
senior tag

500 GB mekkora lesz a valos meret?SSD nel is lejon vmennyi mint a HDD nel?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#58045) kssvirag válasza Frawly (#58026) üzenetére


kssvirag
tag

rendben.
Nagyon köszönöm.
Igazából csak játékokra és netre kell.
Akkor az ár lesz számomra döntő. Szinte csak hétvégén tudom használni a gépet.
a 2 éve vett 240gb sata ssd már kicsi, egy-két játék ha felfér.

1. 20-25k körül
2. 480-500gb
3. asztali gép általános felhasználás.
4. [link] alaplap.
5. gari szinte mindegy, de azért legyen 1-2év
6. Átlagos használatra.

köszönöm

(#58046) Frawly válasza kssvirag (#58045) üzenetére


Frawly
veterán

Neked is ugyanazokat tudom ajánlani, mint a kollégáknak fentebb. 500 gigásban Samsung 860 EVO, Crucial MX500 (ez szigorúan csak SATA3-asban), WD Blue 3D. Az mindegy, hogy M.2 SATA vagy SATA3.

Esetleg még az 500 gigások közül a WD Blue SN500 NVMe fér bele 25k-s keretbe. De alig van a kereten felül 26k-ért az 500 gigás WD Black SN750, illetve 27k-ért 512 gigás Adata SX8200, 28k-ért a Patriot Viper VPN100, ezek mindegyike NVMe-s. Ez utóbbi hármat hátha kuponnal le tudod vinni 25k-ra, az alza.hu-n. Bár NVMe-re lehet kell hűtést is venned, a Viperen eleve van.

Alapjában az NVMe nem éri meg a nagy felárat, de jelen esetben a felsorolt SATA3/M.2 SATA és M.2 NVMe modellek között alig van pár ezres különbség, úgyhogy miért ne.

(#58047) K Norbi válasza Bodz (#58040) üzenetére


K Norbi
addikt

Azt elnéztem..
S.O.S be kellett valami.
Aztán fórumoztam.
Samusng Evo kellett volna gépembe.
Most már tudom. :D

(#58042) Frawly
Akkor remélem fog működni pár évet.
8.5 évet bírt a vinyó :)
Jaa nem voltam én mérges. Sose vagyok.
Csak adatok végett kellett, így soha senki nem tudja helyreállítani. :K
Még ha akarná sem.

Trimet hogy tudom tutira le ellenőrizni be van kapcsolva?
Biosba telepítés előtt AHCI volt kiválasztva
Win 10 be elvileg ok.
Bár nem értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#58048) K Norbi válasza K Norbi (#58047) üzenetére


K Norbi
addikt

Vagy a Flash SSD be tegyem fel ezt a kérdést? :D

(#58049) smiti válasza Bodz (#58041) üzenetére


smiti
addikt

Köszönöm a tanácsod, kicseréltem! :R

(#58050) Ribi válasza K Norbi (#58039) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem akarlak megrémíteni, de lehet a lehető legrosszabbat vetted, főleg notebooka.
Remélhetőleg ki lehet kapcsolni valahogy az RGB-t rajta.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.