Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#53001) bpx válasza devast (#52988) üzenetére


bpx
őstag

A múlt héten vettem egy 2 TB-os 660p-t.
Volt korábban linkelve a cache méret: [link]. Ezt én is csak megerősíteni tudom.

OS telepítés után úgy folytattam, hogy a korábbi SATA-s SSD-ről átmásoltam 300 GB-nyi virtuális gépet.
Az első kb. 200 GB-on a SATA 3 SSD olvasása volt a korlátozó tényező, folyamatosan ment kb. 500 MB/s sebességgel az írás a 660p-re. Ahogy elfogyott a cache, az írás már csak 160MB/s volt 100% utilization mellett. Közben 70 fokig ment fel a hőmérséklete, de azóta sem volt ilyen, mert ekkora mennyiséget nem mozgatok, egyszeri alkalom volt.

Nekem arra kell, hogy legyen rajta OS, kb. 1 TB-nyi virtuális gép, amelyeket nem erőforrásigényes munkára használok. Játékok telepítve, stb. Nagy igénybevétel nem lesz. Olyat kerestem, ami olcsó és nagy, tudtam mire számítsak, 2TB SSD 57k+ÁFA áron boltból, 5 év garancia, 200 TBW azért nem rossz. A régi több éves kisebb SATA SSD-ket eladom, lett helyettük 1 nagy.

(#53002) Graphics válasza bpx (#53001) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Érdemes ilyenkor 2-3 részletben másolni nagy mennyiséget, és akkor úgy talán nem telítődik másolás közben.

Én is erősen agyalok egy 660p vásárlásán, mert amit beszereztem notit sajnos nem bővíthető másik egységgel.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53003) trecom


trecom
tag

Üdv mindenkinek szeretnék ssd-t külső házba tenni és filmeket lejátszani blu-ray lejátszón ez működhet?

(#53004) MeSKA


MeSKA
aktív tag

Sziasztok! Egy 512GB M2 SSD-t szeretnék, de az alaplapom miatt nem melegedő fajta kellene. Ez a 3 közül melyiket ajánlanátok? (sebesség mindegy, mind a három elegendő)

-Samsung 970 EVO Plus
-Adata SX8200 pro
-WD Black

(#53005) dudu5130


dudu5130
őstag

Sziasztok!
A CRUCIAL 500GB P1 M.2 PCIe M.2 2280 CT500P1SSD8 ajánlott típus? Azt tudom, hogy az MX széria jó, nekem is ez van de ennek az nvme-nek jó ára van.

(#53006) szMartin17


szMartin17
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni SSD vásárlás ügyében.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
20-30 ezer forint
2. Mekkora SSD-re van szükség?
480-512 GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Notebookba lesz a PCIe SSD mellett SATA helyen.
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
HP Probook 440 G5 3GJ10ES típus, bocsi de nem találom a linkjét.
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
Adattárolásra lesz használva. (torrent stb is!), úgyhogy ha iráskorlátozás is van akkor majdnem mindegy, de azért 3 év lehetne rá, szerintem addig nem torrentezem le az íráskorlátot se.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
átlagos felhasználás (nincs videószerkesztés, meg iylesmi, csak adattárolás, fájlcserélő program)

Köszi a segítséget!

(#53007) Frawly válasza dudu5130 (#53005) üzenetére


Frawly
veterán

Még nincs vele tapasztalat. Az ára jónak tűnik mindenesetre. Teszteken gyengén szerepel, ahogy nézem, de a belépős SATA SSD-khez képest mégis csak gyorsabb. Kb. a fentebb írt 660p-vel van egy szinten. Alap felhasználásra teljesen megfelelő.

(#53008) Frawly válasza MeSKA (#53004) üzenetére


Frawly
veterán

Állítólag az SX8200 melegszik a három közül legkevésbé. De a 970-es viszont jobb SSD a másik kettőnél. A melegedés nem az alaplaptól függ, ha más nem, teszel rá extra hűtést, egy hűtőbordát, meg a közelébe applikász egy ventit.

(#53009) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok! Száműzni tervezem a HDD-t a gépemből, és egy 2tb-os SSD-t szeretnék venni oprendszernek, játékoknak, és adatoknak. 2,5"-re van szükségem. Mit ajánlanátok?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#53010) Raymond válasza takacsbotond (#53009) üzenetére


Raymond
félisten

Sok lehetoseg ebben a kapacitasban nincs. A Crucial MX500 es a Samsung 860 QVO leginkabb. Az utobbi picit olcsobb ha bevallalod az egyik elso QLC-s SSD-t, a Crucial viszont jobb valasztas szerintem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#53011) Graphics válasza szMartin17 (#53006) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Intel 660p
Crucial P1

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53012) MeSKA válasza Frawly (#53008) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Köszi a választ! Az a baj, hogy a videókártya alatt van, az alaplap gyárilag "ad hozzá" hűtőbordát, de a videókártya alatt sajna nem tud szellőzni. (Gigabyte Aorus B450 Pro). Üveg oldal lapom van, így csak elől van 2db 14cm-es hátul 1db 12cm venti. Mást nem tudok sajnos... Persze szívem szerint a Samsungot venném, de ha melegedés miatt lassul, akkor inkább Adata,
De akkor az Adata melegszik a legkevésbé?

[ Szerkesztve ]

(#53013) Raymond válasza MeSKA (#53012) üzenetére


Raymond
félisten

Ez a tulmelegedes tema el van tulozva egy kicsit. Azert kell nekik hosszabb folyamatos terheles mire throttling-ba futnal es az se azt jelenti hogy megall az elet hanem azt hogy valamivel lassabban fog menni, de meg mindig jelentosen (tobbszorosen) gyorsabb mint egy SATA-s SSD.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#53014) dudu5130 válasza Frawly (#53007) üzenetére


dudu5130
őstag

Nekem a sebesség annyira nem lényeg. Megbízhatóság, élettartam és melegedés ami számít nekem.

(#53015) atom18


atom18
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Crucial MX500 2.5 2TB SATA3 CT2000MX500SSD1 ssd-t a hőmérséklete 40-45fok ez normális csak játékok vannak rajta?
Azért kérdem mert van egy samsung 850prom amin a win10 van és 23fok a maximális valaha mért is 25fok a 2t-on 48fok? :F

(#53016) Graphics válasza atom18 (#53015) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Normalis,.

Ezeket a hőfok dolgokat nem igazán értem... Kb erről szól minden...

Ez ilyen és kész. Hőt termel...Árammal megy

Használd!

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53017) Emperor_ válasza trecom (#53003) üzenetére


Emperor_
addikt

Igen.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#53018) Emperor_ válasza szMartin17 (#53006) üzenetére


Emperor_
addikt

Sata.s, 2,5"-os ssd.t keresel?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#53019) Emperor_ válasza bpx (#53001) üzenetére


Emperor_
addikt

Megkérdezhetem, hogy pontosan mi is van a gépeken, mennyi megy egyszerre és milyen az élmény?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#53020) szMartin17 válasza Emperor_ (#53018) üzenetére


szMartin17
tag

Igen, és ahogy néztem amiket mondtatok az PCIe-os.
Bocs ha félreérthető voltam.
Ideiglenesen egy Samsung EVO 850 250Gb van a gyári PCIe-os mellett.

(#53021) borix válasza Graphics (#53016) üzenetére


borix
őstag

Hogy lenne már nornális akkor lenne normális ha az átlag hasonló típusú ssd ezt a hőfokot produkálná nem?
Ez 15-18 fokkal fölötte van legalább.
Belefér?Bele.
Rá kell állítani egy ventit főleg nyáron mert akkor 50 fok fölöé is mehet.

(#53022) Graphics válasza borix (#53021) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:C Persze Mester.

Túl van pörögve ez a hőfok téma kicsit már... Sőt mehet 70 fok fölé is írás közben... Hűha, hőguta lesz belőle.

Azt meg tudod mondani, hogy miért magasabb a hőfoka mint más terméknek? :)

És amúgy mi melegszik? A 64 rétegű memóriachip, vagy a vezérlő?

Mivel az MX500 is inkább egy nagyon teljesítményű SSD, így érthető az, hogy ami gyors, az melegebb is..

"This is a high performance electrical component. Same as any other ingredient. Drives can run up to 70C and then automatically choke their performance to cool down."

Egy Intel G4400 és egy kortárs i5 sem fog azonos hőfokon menni... :Y

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53023) borix válasza Graphics (#53022) üzenetére


borix
őstag

Felőllem mehet nyáron 50-60 fokon is.Nem az enyém. ;]
Nem egy alaplapi chipset hűtőt vagy VGA hűtőt takaritottam le mert nem volt megfelelő a hűtése vagy zajos volt.
Nekem az ilyen dolgok nem okoztak gondot.

Tesztben volt valahol olvastam,hogy ez az SSD több áramot vesz fel mint a társai hőtérképen mutatott 51 fok nem volt nagy részen valószínű a vezérlő.

[ Szerkesztve ]

(#53024) gepesz13


gepesz13
tag

Sziasztok!
Van egy GIGABYTE B450 AORUS ELITE REV 1 alaplapom. Szeretnék bele rakni 2 darab 120 vagy 240GB-os SSD-t az alaplapon levő M2 csatlakozóba. Most úgy működik, hogy a SATA0-án és a SATA1-en van egy-egy 240GB-os KINGSTON SSD. Természetesen mindíg akkor jön valami gebasz, amikor sürgősen ki kellene nyomtatni vagy be kellene olvasni vagy a bankban kéne megnézni stb... valamit, akkor omlik össze a rendszer, vagy valami bill kombináció miatt jön a kék halál.
A meghajtók néhai klónozásával ezt sikerült 100%-ban elhárítani. A rendszermeghajtón csak az OP rendszer van, és azok a driverek, programok amik nem mennek fel máshova. A többi program, (Office; Acrobat; Autocad)
és a dokumentumaim egy 2TB-os HDD-n van, és így jól működik. Ha Nektek valamelyikőtöknek van ilyen alaplapja, vagy ért ezekhet az M2 csatlakozólhoz nagyon kérném, hogy segítsen miképp tudnám ezt megoldani.
Az M2 csatiba olyan SSD-ket, szeretnék tenn, amit tudok klónozni.
Üdv, és köszi!

[ Szerkesztve ]

(#53025) atom18 válasza Graphics (#53016) üzenetére


atom18
aktív tag

Rendben van :R

(#53026) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Ez a Cruical P1 milyen lehet? Ez és egy bontott Samsung PM981 között vacillálok.

(#53027) Emperor_ válasza szMartin17 (#53020) üzenetére


Emperor_
addikt

Samsung EVO 860 az ajánlatom.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#53028) Emperor_ válasza dudi6 (#53026) üzenetére


Emperor_
addikt

Olyasmi jellemzőkkel bír kb mint az intel 660p. Belépő-közép szintű NVMe SSD.
Ha elárulod azt, hogy mire használnád, akkor még segíteni is tudnánk választani :)
A gari is érdekes lehet...

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#53029) Amazonas válasza trecom (#53003) üzenetére


Amazonas
senior tag

Ha filmlejátszáson kívül másra is használnád a házat, vagy sűrűn cserélgetnéd rajta a filmeket, akkor arra ügyelj, hogy lehetőleg olyan külső házba tedd, ami támogatja azt, hogy az oprendszer USB-n keresztül is átküldje a TRIM parancsot az SSD-nek (gyakorlatilag SCSI UNMAP-ra fordítva).
Bővebben erről ebben a topikban tudsz olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#53030) trecom válasza Amazonas (#53029) üzenetére


trecom
tag

Csak rátenném az olyan filmeket amiket nem adtak ki kis hazánkba normális minőségben és néha megnézném.Mindenkinek köszönöm a válaszokat.Akkor gondolom mindegy hogy m2-es vagy satás ssd-t használok erre a célra?

(#53031) dudi6 válasza Emperor_ (#53028) üzenetére


dudi6
senior tag

Laptopba kellene, rendszer mellé munkára. Adatok tárolása + virtuális gépek futtatása.
PM981 -re pár hét garancia van a Cruicalra 5 év.

(#53032) milu


milu
aktív tag

Segítséget szeretnék kérni egy ismerősömnek SSD vásárlás ügyében.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
20e Ft körül
2. Mekkora SSD-re van szükség?
240-512 GB
3. Asztali gép vagy laptop, Laptop (Lenovo ThinkPad SL500, nagyon régi),
SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
SATA2
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Lenovo ThinkPad SL500 (2746E9G), már nincs gyártói link (nem találtam) csak ezt az oldalt:
https://www.driverscape.com/manufacturers/lenovo/laptops-desktops/2746e9g/20708
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
3 év
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
átlagos felhasználásra szükséges (irodai felhasználás)

Kiegészítő infó: (csak) 2 GB RAM van a gépben

(#53033) lenoma válasza milu (#53032) üzenetére


lenoma
aktív tag

A hasonló ThinkPad-okban 2 memória slot van és egy db 2gb-os ddr ram, illetve max 4gb-ot kezelnek.
Ha a másik slotba is teszel még egy memóriát, hogy összesen 2x2gb legyen akkor hasonló gyorsulás érhető el mint a HDD SSD-re csere esetén.
A hardverapro.hu oldalon 1700Ft körül kaphatsz 2gb-os laptop ramot.
Én abba a laptopba Crucial BX500 240GB-os SSD-t tennék és futárral rendelném, hogy ha nem tetszik mégse a laptopnak akkor 14 napon belül visszaküldhető legyen.
Szállítással 12.000 Ft-ból kijön ez az SSD.

(#53034) Istikee007


Istikee007
tag

Sziasztok!

Van egy HP 250 G6 (1wy43ea) notebookom, abba szeretnék egy SSD-t. Én ezt gondoltam ki:
Crucial BX500 480GB

illetve még felmerült a KINGSTON UV500 480GB. (Bár erről olvastam, hogy vissza esik a sebesség, az 5 év garancia miatt néztem ki)

Melyiket lenne érdemes vásárolni átlag felhasználásra, esetleg valami más alternatíva, ami ajánlott hasonló árba (pár ezerrel lehet több)?

[ Szerkesztve ]

(#53035) Graphics válasza Istikee007 (#53034) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mindkettő okés.

Én a Crucialt jobban preferálom

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53036) cidalain válasza milu (#53032) üzenetére


cidalain
veterán

Hasonlo regi gepe van munkatarsamnak. Ssdyt akart bele, mert azt hallott attol gyorsabb lesz. De persze ha cak 2 gb ram marad akkor keves. A trabant se lesz gyorsabb, ha slick gumit raksz ra, de igaz, hogy a kanyar amit eddig 30-cal vettel be, mostantol 50-nel is menni fog. Munkatarsammal vetettem a gepebe meg 4 gb ramot, az ovebe mehetett 4 is, es 6 gb rammal azt mondja ege es fold, tok jo lett. Ssd-t igy meg nem vettunk bele.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53037) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!

250 GB-os m.2 SATA SSD-t fogok venni. Kérdés, melyiket? Nem túl jól szellőző kis HTPC aluházba kerül majd.
1. WD Blue | WDS500G2B0B
2. Intel 545S | SSDSCKKW256G8X1
3. Samsung 860 EVO | MZ-N6E250BW
A Samsung a legdrágább a három közül, kérdés, ér-e többet annyival bármilyen téren a másik kettőnél...?
Intelről és WD-ről túl sokat nem tudok, de vállalhatónak tűnnek.
(Ami még szóba jött, az a Crucial MX500-as, amiből már van egy 500 gigásom, és az kissé melegedős, gondolom a kisöccse is, így azt nem tenném zárt térbe...)

Szerintetek?

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#53038) milu válasza cidalain (#53036) üzenetére


milu
aktív tag

cidalain és malnas köszönöm a válaszaitokat, elmondom a barátomnak, hogy mit javasoltatok!

Első sorban memória bővítés, amennyire lehetséges és egy SSD, ami ha nem okés, vissza lehet küldeni 14 napon belül! Jó ötlet!

(#53039) Emperor_ válasza dudi6 (#53031) üzenetére


Emperor_
addikt

A Pm981 jobb lenne, de ellene szól az oem volta és a kevesebb gari. Az mx-el meg melegedési gondok vannak.
Egy Samsung evo 970-et ajánlok.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#53040) Emperor_ válasza Pgraph (#53037) üzenetére


Emperor_
addikt

Intel nyugodtan vehető.
A wd.ről nincsen tapasztalat, de a speckója alapján vehető.

Milyen alaplaphoz lesz?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#53041) wwenigma válasza cidalain (#53036) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Többet ért volna az SSD.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#53042) Pgraph válasza Emperor_ (#53040) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Egy MSI H310I Pro mini ITX lapba megy.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#53043) Emperor_ válasza Pgraph (#53042) üzenetére


Emperor_
addikt

Abba jó a Samsung 860 Evo is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#53044) cidalain válasza wwenigma (#53041) üzenetére


cidalain
veterán

Nem gondolom. De majd tesztelem szemelyesen is, kaptam most egy masik laptopot 2 GB rammal. Kinszenvedosen lassu minden rajta, a memoria folyamatosan 90-100% koruli terhelesen van a gepben. Ez ceges gep, mindegy hogy mennyi ido alatt all fel a win, es az az 1 db sw mennyi ido alatt tolt be (10 masodperc, vagy 1 perc tok mindegy), de az hogy hasznalhatatlanul lassu a gepet hasznalni az nem az ssd hianya okozza. Pl jobb gomb helyi menu a kattintas utan 30-40 masodperccel jon elo. Rakattintasz, hogy tegye le a progit a talcara, es 1 percet varsz, mire lemegy stb.
Majd beszamolok.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53045) Pgraph válasza Emperor_ (#53043) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Igen, mindhárom általam felvetett darab jó bele, a WD Blue még az alaplap QVL-jében is benne van (az egyik előző hsz.-emben elrontottam a cikkszámát, szóval ez a 250 gigás: WDS250G2B0B).
Igazából jó lenne a 15k-hoz közelebb megoldani, a Samsung már a 20k-ba tart, és annyiért már akár a WD-ből, akár az Intel 545s-ből jönnek a fél terás darabok... Viszont az EVO 860-ról nem nagyon van negatív visszajelzés, szóval atomstabil modellnek tűnik... (A Samsung ki is használja ezt az árazással...).
A sebességeik kb. egyformák, az engem nem is érdekel, a megbízhatóság az elsődleges. Megérheti a felárat a Samsung a másik kettőhöz képest?

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#53046) sb95


sb95
csendes tag

Sziasztok,

HP Probook 450 G1 notebook-om fejleszteném egy ~250GB-os SSD-vel. Maximum 12-15k-t szánok erre a műveletre.

Két árkategóriában találtam 2-2 számomra szimpatikus típust és ebben kérném a segítségeteket, mit ajánlotok?

10-11 ezer forintos kategória:

- Western Digital Green 2.5 240GB
- Crucial BX500 2.5 240GB

14-15 ezer forintos kategória:

- Intel 545s Series 2.5 256GB
- Western Digital Blue 3D NAND 2.5 250GB

(#53047) Emperor_ válasza Pgraph (#53045) üzenetére


Emperor_
addikt

Az amd.s lapokkal való problémákon kívül nincs róla negatív visszajelzés. Szóval meg.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#53048) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Kicsit off, de veszek egy második SSD-t a gépbe (Zalman Z3), viszont csak 1db 2.5"-os hely van. Lehet kapni (iPon) olyat átalakítót/keretet/akármit, amibe belerakom mondjuk az SSD-t, és úgy lehet kezelni, mint ha egy 3.5"-os méretű akármi lenne? Ha igen, mi a neve? :D
Előre is köszönöm!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#53049) Graphics válasza sb95 (#53046) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bármelyik jó lehet, a BX500 most slágertermék, és jól is szerepel.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53050) cidalain válasza TomMusic (#53048) üzenetére


cidalain
veterán

Beépítő keret
Nyilvan neked a 2,5-3,5 atalakitó kell.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.