Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#48201) tybke98 válasza Frawly (#48200) üzenetére


tybke98
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszod!

Nem vagyok nagy játékos, egyetem mellett meg nem is nagyon lesz időm foglalkozni velük. Ezért néztem csak 128 GB-ost.
Azért vettem ilyen kategóriájú gépet mert 3D tervezőprogramokhoz ezt találtam a legjobbnak. Használt munkaállomást nem mertem megvenni a garancia miatt.

Ezek szerint akkor jól informálódtam én is, de így meg van erősítve a dolog. Van egy 1 Tb-os HDD a notiban. Mellé ez nekem tökéletes lesz így.
Köszi még egyszer! :D

(#48202) tybke98 válasza Frawly (#48200) üzenetére


tybke98
csendes tag

Még 1 kérdés lenne. Hogy tudja fogadni az NVMe és a Sata típust is? Úgy tudom, hogy az egyiken 1 a másikon 2 bevágás van. Akkor ez hogy van megoldva? Már megrendeltem a Sata-sat, de ezen most elgondolkodtam.Kicsit idegesít a dolog, remélem jó lesz. :U

(#48203) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Sziasztok.
Jelenleg egy Kingston uv400 240gb-os ssd-m van. Szeretnék nagyobbra váltani. Ezek közül melyik lenne a jobb?
Kingston uv500 480gb vagy Samsung 860 evo 500gb? A kingston valamivel olcsóbb. Hosszú távra terveznék ezzel, mert 500gb nekem már elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#48204) tybke98 válasza tybke98 (#48202) üzenetére


tybke98
csendes tag

Közben találtam egy ilyet, csak már lejárt a szerkesztési idő. Bal alsó sarokban látszik, hogy 2 bevágás van az SSD-n. Akkor csak jó lesz.

https://youtu.be/NKXYw-SBHcU?t=316

[ Szerkesztve ]

(#48205) Frawly válasza tybke98 (#48202) üzenetére


Frawly
veterán

Úgy, hogy a csatlakozóba belemegy mindkét bevágásos, magában a csatlakozóban nincs külön bevágás, de érzékeli milyet raktál bele. Nem kell aggódni, simán belemegy az M.2 SATA, csak egyféleképpen megy bele, másik végén lecsavarozod, se kábel, se caddy, se semmi nem kell neki. Csak az alsó fedlapot kell lecsavarozni a notiról, nem kell az egészet teljesen szétkapni, a garanciát sem érinti.

(#48206) Frawly válasza Cseri0058 (#48203) üzenetére


Frawly
veterán

Átlag felhasználáshoz elég az UV500 is. Ráadásul arra mindig érvényesíthető a gyári 5 éves gari.

Samsungra csak akkor, ha a bolt is megadja rá az 5 évet (főleg, ha csak Basic garanciásnak árulják, mert akkor 3 év jótállást kapsz rá mindössze). Persze van előnye a 860 EVO-nak is, kicsit gyorsabb (de ezt csak benchmarkokon tudod kimutatni, tényleges használat közben semmivel nem érezni gyorsabbnak), nagyobb a TBW limitje egy kicsit, a tárhelye +20 GB-tal több (480 vs. 500 giga), meg a Samsung jobb gyári szoftvereket ad hozzá (klónozó progi, Samsung Magician, amiben elérhető a Turbo Cache, gyakoribb firmware frissítés). Viszont a 860 EVO meg sokszor nem kicsivel drágább, neked kell tudni, hogy ezek az extrák neked megérik-e a felárat.

Nagy vonalakban azonos kategória a két meghajtó, mindkettő elég magas TBW limites 3D TLC meghajtó, kb. azonos tárhely, SATA3 interface-t mindkettő kihajtja, mindkettő 5 év garos alapból.

(#48207) tybke98 válasza Frawly (#48205) üzenetére


tybke98
csendes tag

Okés. Akkor megnyugszom! :DD
Köszi szépen!

(#48208) nagyendre


nagyendre
újonc

Sziasztok!
Szeretném megtalálni az optimális SSD-t a gépembe az alábbi adatokkal:
1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
- 20-25ezer ft
2. Mekkora SSD-re van szükség?
- 240-256 GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
- Asztali, SATA3
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
- GA-945GCM-S2C
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10)
- 3
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
- Átlagos
Előre is köszönöm a gyors segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#48209) Márton válasza nagyendre (#48208) üzenetére


Márton
nagyúr

légyszi ne csak írj, olvass vissza, nem kell sokat :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48210) nagyendre válasza Márton (#48209) üzenetére


nagyendre
újonc

Köszönöm a gyors választ.

[ Szerkesztve ]

(#48211) Frawly válasza tybke98 (#48207) üzenetére


Frawly
veterán

Pont most találtam róla egy videót, ahol nagyon szépen, közeli képeken látszik, hogy belemegy két különböző bevágásos meghajtó ugyanabba az M.2 csatlakozóba.

Látszik, mikor veszi ki az elsőt, akkor azon van egy felső bevágás is (M.2 SATA B+M bevágás), helyére teszi be az M.2 NVMe-t, azon csak alul van bevágás (M bevágás). Te az első változatot teszed bele, az SU800 is B+M-es.

(#48212) Frawly válasza nagyendre (#48208) üzenetére


Frawly
veterán

Ebbe a keretbe bármi belefér a 240-256 gigások közül, Kingston UV500 (5 év gari), Samsung 860 EVO (5 év gari, de erre rá kéne kérdezni rendelés előtt), Crucial MX500, Adata SU800. Még a 275 gigás Crucial MX300 is belefér 25k környékén, ez még több tárhelyet ad (+19/+35 giga). Esetleg Adata SU900 26k-ért 256 gigás (5 év gari, 3D MLC-s). Ha pénzt akarsz spórolni, akkor a SATA2 miatt elég lehet bele még az Adata SU650 vagy Kingston A400 240 gigás is (ez utóbbi planár TLC csak), ezek 15-18k-s sávban vannak, plusz-mínusz valamennyi, attól függően hol veszed, melyik hol van leakciózva. Persze ez utóbbi lehetőség, ha nem akarod később áttenni másik gépbe.

A Kingston A400 (TLC) 480 gigás is megfontolandó, 26-27k környéke, kicsit lóg csak ki a keretedből, de dupla akkora tárhelyet kínál, és átlagos felhasználásra elég.

Amelyiknél nem írtam, azok 3D TLC-sek és/vagy 3 év garisak.

(#48213) pilu01


pilu01
senior tag

Sziasztok
Pár éve volt az aprón olyan tag aki HDD garanciális ügyintézésben nyújtott segítséget.
Persze már nem találom ki volt az.
Tudtok olyanról aki esetleg ssd ügyben nyújt hasonló szolgáltatást itt a PH-n?
Köszi előre is!

(#48214) nagyendre válasza Frawly (#48212) üzenetére


nagyendre
újonc

Köszönöm a gyors és nagyon korrekt választ, írtál pár megfontolandó dolgot.

(#48215) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Nekem kivételesen nem típusra, hanem méretre irányulóan lenne kérdésem:
Spórolás miatt gondoltam a 120 gigás SSD-re.
Win 10-et használnék, zeró játékkal, Visual Studioval, és kb ennyi. Multimédiás tartalmak sem nagyon érdekelnek, minden online található.

Szerintetek érdemes ezen spórolnom? Max 1 évig lenne így használva, utána úgy is full új konfigot vennék.

(#48216) dugo_ válasza MATEO6600 (#48215) üzenetére


dugo_
veterán

Ha veszel egy 10-12k körüli típust, akkor érdemes, drágábban nem.
A leírt felhasználásra bőven elég 120GB, újat sem kell majd venned, ha nem változnak a felhasználási szokások.

(#48217) MATEO6600 válasza dugo_ (#48216) üzenetére


MATEO6600
őstag

Köszönöm, én is így gondoltam :R

(#48218) Frawly válasza MATEO6600 (#48215) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor én leszek az első, aki azt írja, hogy költs rá egy nagyon kicsivel többet, és vegyél 240 gigásat minimum. Ha más nem valami belépő szintű modellt, mint az SU650, A400, ezek 15-17k környéke, de 17k-ba már a 240 gigás UV500 is belefér 5 év garival, ami már nem is belépős kategória. Ezek alig drágábbak (max. 3-5k-val), mint a 120-asok. Azt értem, hogy jelenleg elférsz egy 120-ason is, de sose tudhatod mit hozhat a jövő. Ha veszel egy új gépet, a 240-est abba átrakhatod, és ha újabb gép lesz, azon akkor tudsz nagyobb játékokat is tartani, amiknél nem árt, ha gyorsan indulnak, és nem kell sok percet várni egy pályabetöltésre.

Senkit nem vitt el még a mentő, mert túl sok tárhelye volt, és a 240-250 gigás SSD-knek a sebessége is jobb (igaz ez csak benchmarkokon és fájlmásolásokon jön ki, bootidőn, töltési időkön nem érezni), meg az íráslimitjük is dupla olyan magas (meg a több szabad hely miatt a wear levelingnek is nagyobb a mozgástere), mint a 120-asoknak. Több hely marad a temp fájloknak, frissítéseknek, swapnak, hibernációnak, letöltéseknek.

(#48219) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Többször írtátok, hogy a KINGSTON UV500-t 5 év garanciával adják!
De a legtöbb helyen 3 évet írnak!
Én csak az edigital+ipon+aqua-ba láttam 5 évvel!
Akkor hogy is van ez, honnét érdemes rendelni tényleges 5 év garanciával jó áron a KINGSTON UV500 240-est?

(^)(>.<)(^)

(#48220) Executioner válasza vacs (#48219) üzenetére


Executioner
tag

Edigital vagy Mysoft . :U

[ Szerkesztve ]

Exec

(#48221) csanady97 válasza Raymond (#48153) üzenetére


csanady97
tag

Adata SP580 Premier-ről mi a vélemény? Aqua-ban 17k a 240GB-os. 5000 Ft-al drágább mint a 128GB-os SU800, viszont annyit lehet megérne a dupla tárhely.

[ Szerkesztve ]

(#48222) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.

Gyors, és megbízható 120gigás M.2 SSD-t vennék. Sima SSD is jó, lényeg hogy gyors legyen.
Windowsnak lenne, de videókat is vágok, renderelek. Lapom az MSi B150 m3
20ezer forint körüli árat szánnék rá. Milyet vegyek?

Nézegettem ezt:
[link]

Ez vajon hozza az írt sebességet? Most egy kingston sv300-am van... Néha talán kevésnek érzem.
Ezt mutatja, végülis hozza az írt sebességet:

(#48223) Frawly válasza vacs (#48219) üzenetére


Frawly
veterán

Vedd ezeken a helyeken, amit felsoroltál. Nem lep meg, hogy sok bolt nem adja tovább a gyári garit. Viszont elvileg a Kingstonnál 5 évig érvényesíthető, de azt nem tudom hogyan, mit kérnek a gariztatásnál, mivel termékregisztrációt sem látok, ahogy az Adatánál.

[ Szerkesztve ]

(#48224) Frawly válasza csanady97 (#48221) üzenetére


Frawly
veterán

Régi, planár TLC-s modell, TBW limitjéről nem találok semmit. Nálánál szerintem jobb vétel az Adata SU650, az már 3D TLC, és az is 17-18k környékén van árban, mármint a 240 gigás.

(#48222) Benhill: a B150 M3 csak M.2 SATA-t támogat. Az meg nem lesz sokkal gyorsabb. Ennek az SV300-nak elég gyanúsan alacsonyak az a random írási értékei. SATA / M.2 SATA meghajtókból a leggyorsabbak a Samsung 860 széria most jelenleg, de ezek 250 GB-tól indulnak. Videóvágás mennyi lenne, renderelés mennyit ír? Nap/GB adat miatt. Mostani SV300-adnak mi az írási statisztája? Mennyi össz írás van rajta és mióta van meg?

[ Szerkesztve ]

(#48225) doddencs


doddencs
senior tag

Sziasztok!
HP 2570P laptopba szeretnék az ODD helyére tenni egy beépítő keretet. Hogy tudom kideríteni, milyen méret kell nekem? Tudna valaki segíteni? És hol érdemes beszerezni?

(#48235) kali válasza Frawly (#48224) üzenetére


kali
legenda

Korábban olvastam róla, ezért visszakerestem, itt írnak némi TBW támpontot, nem tudom, ez mennyire mérvadó: Link

(#48238) Emperor_ válasza Benhill (#48222) üzenetére


Emperor_
addikt

A kinézett SSD nem jó a lapodhoz, ugyanis M.2 SATA csatolósokat támogat csak. [link]

Adata SP920, SX930. Kingston Savage. Ezeket ajánlom.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48241) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani innen a Hardverapró oldalról ÚJ 120Gb SSD-t?
Sima alap SSD, megbízható közép kategória viszonylag olcsón.

Használtat nem vennék, már 2 éve vettem, de valami gond van vele mert nem mindig látja a gép, így most nincs is rácsatlakoztatva.

Live poor, die ritch.

(#48242) Frawly válasza gyáliSanyi (#48241) üzenetére


Frawly
veterán

Mennyit szánnál rá? A 120 gigások gyakran boltban is olcsók újonnan, és garid is lesz rá.

Egyébként meg az az SSD, amit használtan vettél, milyen modell volt pontosan. Egy saját gyári programjával készült SMART táblát (ennek hiányában a HD Sentinel SMART füléről készült képet) tudnál mutatni a Flash SSD topikban? A topik okulására, hogy az adott modellt más is kerülje el.

(#48243) user112


user112
senior tag

Sziasztok.
Asus x55c laptopba hogyan lehet ssd-t tenni?
Hdd->cd; ssd->hdd cserével?

(#48244) Marci112233 válasza user112 (#48243) üzenetére


Marci112233
őstag

Én a egy Dell Inspiron 5537-be tettem nemrég egy SSD-t, a HDD helyére. Gondolkodtam hogy a DVD olvasó helyére veszek keretet, de végül USB 3.0-ás házba tettem a HDD-t ami benne volt. Azért is döntöttem így mert így van egy hordozható HDD-m két gép közti fájlmegosztás végett.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#48246) korren válasza sanzi007 (#48245) üzenetére


korren
aktív tag

Az irónia helyett olvasd el, amit írtak NEKED. Kajak lehet belőle okulni, javadra válik.
Írom ezt egy használt SU800 256 GB tulajaként, sok más márkájú SSD mellett.
So salty...

-I like the misery. -I like this world!

(#48247) Emperor_ válasza gyáliSanyi (#48241) üzenetére


Emperor_
addikt

Ha elolvasod a fenti Összefoglalót, akkor abban konkrét típusok vannak. Már csak ki kell keresned őket HA-n ;) .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48248) Emperor_ válasza user112 (#48243) üzenetére


Emperor_
addikt

Úgy szokás általában, ahogy írod. Attól függ mi a cél.

A SSD-t a HDD helyére, a HDD-t pedig HDD caddy-be és be a DVD helyére. Ennél a magasságra kell ügyelni, legjobb ha leméred.
A képeken én nem látok DVD helyet. Van rajta?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48250) unicumnext


unicumnext
aktív tag

Sziasztok!

Az mennyire jó M2 SSD esetén, hogy 10 naponta 1%-al csökken a kondíció Hard Disk Sentinel szerint. Jelenleg 85%-on vagyok.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.