Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#35001) kukinyo válasza tpeter77 (#34990) üzenetére


kukinyo
addikt

és poci76
Köszönöm szépen mindkettőtöknek ezt a kimerítő, érthető leírást. :R
Így már könnyebb lesz választanom. :)

[ Szerkesztve ]

(#35002) Roland8622 válasza tpeter77 (#34994) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Szia.Köszönöm a választ. Nem egy egyszerű dolog ez, legalábbis számomra. A lap tetején lévő összefoglalót / meg benne a + linkeket/ elolvastam és egyre több dolog felmerült bennem. Hogy a rendszernek + pár alap programnak + 1-2 játéknak fenntartsak egy SSD-t az megérné, de hogy mennyi mindenre kell figyelni uhhh.
Telepítés után ez legyen bekapcsolva, az legyen feltelepítve.Van hozzá szerelő keret,hova fér el a gépházban stb. Szóval, hiába írtátok, hogy nem kell ezen ennyit rágódni azért ez nem olyan mint egy RAM-ot cserélni pl.
De lehet hogy csak én vagyok ilyen "hülyén" ezzel :D

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#35003) WeghA


WeghA
tag

Sziasztok! Az ajánlásban nem látom a Sandisk SSD-ket
Milyenek mennyire megbízhatók?
Konkrétan egy SSD Plus 240GB érdekelne! Egy régi Sata 2 alapra raknám a Windows-nak.

(#35004) radi8tor válasza WeghA (#35003) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ott van az pedig:
Sandisk Extreme Pro (10év)

Az olcsóbbak valószínű azért nincsenek ott, mert azok nem olyan jók és azonos áron van náluk jobb is.

⭐ Stella

(#35005) andris1602


andris1602
aktív tag

Sziasztok

Lenne egy találós kérdésem. :)

A minap kellett (volna) összeboronálnom egy régi gépet egy új SSD-vel (Adata sp550, 240Gb). Klónozni szerettem volna a rendszert, de sehogy sem sikerült, a hiba, hogy a fizikai szektorméret eltérő. (az SSD-nél már 4k a fizikai szektorméret, a winyónál 512 bájt volt.

Most megbíztak egy másik gép felújításával, de itt nem opció az újratelepítés, így elsődleges szempont lenne ez a klónozás dolog, de ahány gyártó ahány ssd-jét nézem, a szektorméretet sehol sem tüntetik fel a specifikációkban... ezt hogyan tudnám megtudni?

Esetleg lehet köze a szektormérethez, hogy az sp550 már TLC-s? vagy hogy 240Gb-os?

Egyébként az áruk miatt ezeket néztem:
Sandisk 120GB SSD Plus SDSSDA-120G-G25
Sandisk 128GB Z400s SD8SBAT-128G

Köszi a segítséget előre is :)

Üdv

(#35006) #20221952


#20221952
törölt tag

Emperor_

Ezt írja az alaplapi specifikáció:
3 x PCIe 2.0 x16 (at x16/x16/x1 or x16/x8/x8 mode)

Én ebből gondoltam, hogy működni fog.

Itt vannak az eredmények a mostani sebességről.

Bodor

Azért van csalódásom, mert csak egy lehelletnyivel gyorsabb a korábbi a merevlemezhez képest, ami ez volt:
Western Digital 300GB 16MB 10000rpm SATA2 WD3000HLFS

Gondolkodok azon, hogy memóriát cserélek 1333-ről 2400-ra, erről mi a véleményetek?

(#35007) worxland válasza #20221952 (#35006) üzenetére


worxland
addikt

Működni fog, de csak adsz a szarnak egy pofont. A CrystalDiskMark nagyobb értéket fog mutatni, de használat közben nem lesz gyorsabb. Nem leheletnyivel gyorsabb a vinyódnál, hanem konkrétan körberöhögi. A memória cseréje lenne a második pofon a szarnak, kábé ugyanannyi előnye van, mint a PCI-os csatoló vételének. De csak bátran előre, ha ettől jobban érzed magad.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#35008) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Tudom, hogy alapból nem igazán ajánlottak a legolcsóbb modellek, Adata SP550 ill. Sandisk Z400s, de konkrét problémákat nem olvastam eddig róluk.
Teljesítményben, írási terhelésben pedig nincs szükségem extrákra. HTPC-be menne visszafogott használattal. Csak annyi lenne a lényeg, hogy a jelenlegi 60GB helyett kéne egy "nem rosszabb" 120-as. Láttam, hogy van 1-2 sz*rlassú új modell, azokat kerülném. De a fentiek nem tűntek annak.

OCZ Agility 3 ill. Samsung 830 fut jelenleg. Utóbbi nem rossz, de azért már afelett is eljárt az idő, ha a sebességeket nézem pl...

(#35009) #20221952 válasza worxland (#35007) üzenetére


#20221952
törölt tag

Felesleges pénzkidobás szóba sem jöhet!

Nézd, ez alapom (alaplap, memória, processzor) van, egy teljesen új gép vásárlására még öt évig biztosan nem lesz pénzem (másra kell), ezért gondoltam a jelenlegi tuningolására (minimális ráfordítással), de csak akkor, ha annak sebesség különbsége jelentősen érezhető a mindennapi használat során.
Ha erre az a válasz, hogy ne költsek többet, hanem élvezzem azt ami van, azt is el tudom fogadni.

(#35010) Benőke válasza #20221952 (#35009) üzenetére


Benőke
őstag

Először olvasni kéne nem írni a problémáidról. Le van írva az összes problémádra, kétségedre a válasz.

Az hogy a végsebesség egy autópályán maximálva van 200km/h -ra attól még ugyan ez a sebesség tök más lesz az út során egy limóban és más egy sportkocsiban.
Itt is pontosan ugyan ez a helyzet.

Nem a nagy fileok folyamatos másolásánál van az igazi előnye, hanem a sok apró file írás olvasásánál. SATA1 -en is komoly gyorsulás érezhető miközben az elméleti sebesség ugyan az. Ezért boot -ol pl egy win másodpercek alatt a több perc helyett, pláne évek múlva is. A sok telepítés és egyéb nyalánkságok miatt ez 5 perc is simán lehet egy HDD -n. SSD -vel ehhez azért nagy bravúr kéne.

(#35011) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Lenovo Y580 FHD-s laptopba msata-s SSD-t melyhez az 1.hsz-t átolvastam, és ajánltok néhány darabot. Én Samsung PM841 és PM851 között vacillálok , ki melyiket ajánja mert láttam 1-2 db-ot apro-n.

Jelen esetben 120/128GB-os kellene , márka nem annyira fontos, de azért valami normálisabb Samu,Sandisk,Micron,Cruical,Plextor azok amiket el tudok képzelni.

A 851-es SAmu széria az véletlen nem 840 EVO? Valami még rémlik régről, mert az asztali gépemben 840 van.

Segítséget köszönöm előre is. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#35012) #20221952 válasza Benőke (#35010) üzenetére


#20221952
törölt tag

Csak annyi, hogy nem problémáról írtam, csupán egy felhasználói élményről, amit a használat során tapasztaltam.

Korábban sem és most sem indul el a rendszer másodpercek alatt (bár most valamivel gyorsabb) és a programok indítása sem lett gyorsabb (különösen az Outlook betöltése maradt olyan hosszú, amilyen volt).
Ha ezzel kapcsolatban van ötlet, akkor azt szívesen veszem!

A terméken kettő partíció van, amelyet a Windows hozott létre a telepítés során, az első 500MB, a második 200GB és emellett van még nem partíciónált szabad hely 38GB. Javaslatra a Samsung programja nincs feltéve, a virtuális memória kezelés automatikusra van állítva, amely csak a c: meghajtóra vonatkozik, egyéb dolgok nem lettek állítva.

(#35013) Benőke válasza #20221952 (#35012) üzenetére


Benőke
őstag

Nem látok bele, de ez már nem ennek a topic -nak a témája.

Gyorstalpaló SSD sebesség problémásoknak!

Flash SSD

(#35014) szinesz.bob


szinesz.bob
senior tag

Érdemes Silicon Power S55-öst vásárolni?

(#35015) andris1602 válasza andris1602 (#35005) üzenetére


andris1602
aktív tag

Erre esetleg valaki? :U

(#35016) Emperor_ válasza #20221952 (#35006) üzenetére


Emperor_
addikt

Menni fog benne, igen.
A boot-olási képessége számomra még mindíg kétséges.

A mérési eredmények teljesen okésak és jók a beállítások.
A hirtelen sebesség ugrás érzése azért maradt el mert a Raptor is veszett gyors és én egy 80gb-osról váltottam sdd.re. Már értem miért nem érzel szignifikáns gyorsulást.
Azt gondolom, hogy ettől gyorsabb érzést csak a teljes gépcsere hozhat, de nem hinném, hogy érdemes lenne ezt meglépni. Se a ram cserét, se a bővítőt nem ajánlom. Mint az többen írták már.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#35017) #20221952 válasza Emperor_ (#35016) üzenetére


#20221952
törölt tag

Köszönöm hozzászólásodat!
Már lettem a bővítőkártya vásárlásról és memóriacseréről.
Marad így ahogy, van.

(#35018) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok!

M.2 Sata SSD-re illetve a segítségetekre lenne szükségem.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 17-23k (nagyon max25k)
2. Mekkora SSD-re van szükség? 120-128Gb Illetve ha van olyan ami ajánlott és 240-256Gb és belefér a keretbe
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Laptop M.2 Sata 2280
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán) HP Probook 440 G3
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!) 3 vagy 5
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? Átlagos (szüleim gépébe)

Amiket néztem.

Intel 535 120G
Transcend MTS800 128G Ezt többen is javasolták
Samsung 850 EVO 120G Erre nem 5 év gari vonatkozik hivatalosan? Ennél már nincs belassulós történet?
Intel 540s 120G

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#35019) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

120Gb-os ssd-k közül melyiknek a legjobb most az ár érték aránya? Az intel meglepően olcsó a samsung kimagaslóan drága és nem tudok eligazodni melyik lehet a legjobb vétel.

(#35020) Benőke


Benőke
őstag

Van intel 540? TLC? Itt a kezdet vége, vagy a vég kezdete? :)

(#35021) plaschil


plaschil
aktív tag

Sziasztok!

Ilyen csatlakozójú ODD helyére szeretnék egy SSD-t a notimba (120-240 GB környékén). Mi szükséges ennek a beszereléséhez (valamilyen keret?), és milyen csatlakozójú SSD-k (vagy átalakító?) között nézelődjek? :R
Méretek: 127 mm x 103 mm x 9 mm.

[ Szerkesztve ]

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#35022) Benőke válasza plaschil (#35021) üzenetére


Benőke
őstag

ODD helyére SSD?
Oda a vinyót szokták. Mert előferdül hogy ez sata2 csak. Amúgy ez Sata csatlakozó.
CD/DVD meghajtónak látszó beépítőkeret kell és oda lehet bepattintani a meghajtót...

(#35023) Bodor válasza Rush77 (#35018) üzenetére


Bodor
veterán

Ha elég az 3 év gari akkor a Transcend, ha kell az 5 év akkor az Intel 535 a jó vétel.

Samu 850 is 5 évvel van, és nem lassul.

(#35019) TeebyKay: Adata SX 930.

(#35020) Benőke: Én is rácsodálkoztam. 70MB/s max szekvenciális írással és szégyenletes IOPS-okkal LINK

Nem is tudom hova tenni 19K-ért

(#35024) sb válasza sb (#35008) üzenetére


sb
veterán

Ezek? Vagy vmi más ajánlat az olcsók közül a leírt, lightos feltételek mellé?

(#35025) plaschil válasza Benőke (#35022) üzenetére


plaschil
aktív tag

Akkor a HDD helyére.

GT31N típusú ODD-m van és ST9500325AS típusú HDD-m. Mindkettő specifikációja szerint a csatlakozó SATA. Amit nem értek, hogy ha mindkettő SATA, akkor hogyan lehet teljesen más a csatlakozója, mert ez szemmel láthatóan nem ugyanaz... :F
Kérdésem az, hogy akkor most milyen keretre lenne szükségem, hogy az ODD helyére tehessem a HDD-t, és milyen SSD kellene, hogy betehessem a HDD helyére? :R

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#35026) Rush77 válasza Bodor (#35023) üzenetére


Rush77
aktív tag

Köszi. :R
Szerintem akkor Intelnél maradok.

(#35027) Benőke válasza plaschil (#35025) üzenetére


Benőke
őstag

Attól hogy méretileg kicsit más a tápcsatlakozó, attól az még sata.

Bár nem tudom melyik sata -1-2-3 de ez csak a sebességre van kihatással. Vinyónál jobb lesz

Pontosan milyen kell a tiédbe? Valószínűleg valamelyik univerzális a megoldás lesz a neked való.

Link

Meg kell nézni mekkora (magasság) a tiéd és veszel egy használható márkát belőle. A legtöbb notiban 9,5mm van.
Bár ahogy látom ez a GT31N HP féle meghajtó 12,5mm de azért mérd le :)

(#35028) plaschil válasza Benőke (#35027) üzenetére


plaschil
aktív tag

Ahogy írtam ekkora az ODD: 127 mm x 103 mm x 9 mm.

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#35029) Benőke válasza plaschil (#35028) üzenetére


Benőke
őstag

Bocs télleg. Hát akkor valami 9,5mm darabot vegyél :)

Lepattintod a ODD előlapját, át az univerzálisra és voila...
Ja igen vinyót tedd a beépítő keretbe. Annak kvázi mindegy hogy sata 1 v 2 v3 ül.
SSD nél ki tudod használni a különbséget.

(#35030) plaschil válasza Benőke (#35029) üzenetére


plaschil
aktív tag

Világos, köszönöm a helpet. E-bay-en kinéztem egy keretet, 1 ezres az egész, időm van megvárni... Addig meg az SSD-t meg is tudom venni, legfeljebb használok külső vinyót addig.
Kérdés: 120 GB-ig és 15k-ig mi az ajánlott vétel jelenleg? Rendszernek kell csak, gari max 3 év, utána ha tönkremegy, hát tegye.

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#35031) Sonja


Sonja
veterán

Intel 535 SSD-nél (120GB érdekelne) mi a különbség a Single Pack (SSDSC2BW120H601) és a Reseller 5 Pack (SSDSC2BW120H6R5) között? :F Árlistában így van feltüntetve, és árban 5eHUF-al drágább a Reseller 5 Pack. :B

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#35032) szinesz.bob


szinesz.bob
senior tag

Erre esetleg valaki:[link]

(#35033) Frenky89 válasza Sonja (#35031) üzenetére


Frenky89
őstag

Az R5-höz jár keret és sata kábel.

(#35034) Sonja válasza Frenky89 (#35033) üzenetére


Sonja
veterán

Áhh, köszönöm. :R Régebben ez OEM/Box-ként volt feltüntetve. :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#35035) DRB


DRB
senior tag

Sziasztok!

Egy 65 éves fiatalember :) laptopjába kéne egy SSD, átnéztem az ajánlott listát, onnan árban is meg úgy egyébként az ADATA SP920 a szimpi, igazából el is dőlt, hogy ebből a 128GB-osat veszem meg neki. De ettől függetlenül felmerült bennem a kérdés, hogy esetleg nem tudtok hasonló árban(kb. 15500 Ft) valami jobbat ami nincs a listán? Igazából a jobbat úgy értem, hogy gyorsabbat, legalábbis írásban(az SP920 adatlapján 160MB/s van), csak mert nekem ez egy hangyányit kevésnek tűnik. Nyilván van gyorsabb, persze drágábban, sajnos esetünkben az ár számít igazán, minden más csak ez után jön.
A válaszokat előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#35036) szinesz.bob válasza DRB (#35035) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Van most olcsón:Silicon Power S55 (de hogy milyen is azt nem tudom)

Kingston HyperX FURY 120GB olcsóbb és ott van az ajánlott listában.

(#35037) Razarus


Razarus
tag

Üdv!

SSD-re cserélném az asztaliban az ezer éves 160GB-s hdd-t, amin most XP fut.
A SSD-re már (64 bit-es, legális) Win 10 és a programok mennek, minden egyéb (saját "építésű") NAS-on van már most is. Méretben 128 GB bőven sok lenne. A lapon SATA1 csatlakozások vannak, ha igaz (P5G41-M) 2GB RAM mellett. (Ehhez jön még) A gép átlag felhasználással megy: net, filmek, dokukkal meló, levelezés, és néha "öt perces" játékok. Video- és hangszerkesztés meg hasonlók, kb. évente egy.
Igen, elolvastam a "bevezetőt", de nem érte a célját, mert túl hosszú és főleg túl sok infót ad át, ömlesztve. Bocs :)

Pénz nem számít (legalábbis legyen ez a kiindulási alap azért, hogy képbe kerüljek) és még a sebesség is másodlagos, már kategórián belül persze. Ami a preferencia: működjön!
Tehát fél, egy év múlva ne kelljen ezzel foglalkoznom megint. Ezt a garanciára is értem: nem garanciát, hanem jó, működő alkatrészt akarok beszerezni. A 3..5 év garancia szép, de kitehetem az ablakba, ha közben fél évente kiesik a gépem hetekre és ezalatt a sokkal lassabb NAS-al kell operálnom. Aztán, a garis SSD-re megint telepíthetek, megint beállíthatok... Remélem, ezen azért túljutott ez a technológia, illetve a gyártók is.

Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

(#35038) Emperor_ válasza DRB (#35035) üzenetére


Emperor_
addikt

A legolcsóbb a HyperX Fury szokott lenni.
Nem kell foglalkozni az alacsonynak tűnő írási sebességgel, ugyanis egy notiban nincsen olyan forrás, amiről ennél nagyobb sebességgel tudnál másolni. Oprendszer alá meg bőven elegendő ez az írási sebesség.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#35039) Bodor válasza Razarus (#35037) üzenetére


Bodor
veterán

(#35040) Razarus válasza Bodor (#35039) üzenetére


Razarus
tag

A név valamikor elitnek számított CD/DVD ügyileg. Lehet, bepróbálom.
.. és kösz!

Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

(#35041) Bodor válasza Razarus (#35040) üzenetére


Bodor
veterán

Biztos hülyeségből ajánlottam....

(#35042) szinesz.bob válasza Bodor (#35039) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Ennyi pénzért én biztos nem 120GB-t vennék, hanem 240-est.
A PLEXTOR név szerintem nem ér fel +120GB tárhely-el.

(#35043) DRB válasza Emperor_ (#35038) üzenetére


DRB
senior tag

Igen láttam a Fury-t is, hogy a listán van, olcsóbb is majdnem kétezer Ft-al, de lassabb is, írásban is olvasásban is mint az SP920. Igazad van, tulképp elég az az írási tempó, így is legalább 50-70%-al gyorsabb mint egy HDD, csak gondoltam megkérdezem, hátha akad egy kicsit gyorsabb ennyiért. Valóban rendszer alá lesz, ezt elfelejtettem írni, de ahogy látom egyértelmű volt, szóval akkor marad az SP920, ugyan drágább mint a Fury, de gyorsabb is, és az az ~1500 Ft még egy nyugdíjasnak is belefér. :).
Köszi a megerősítést. :R

(#35036) szinesz.bob: Sosem halottam erről a Silicon Power-ről, de nincs a listán úgyhogy én nem foglalkozok vele, jó lesz az ADAT SP920, a HyperX-re meg amit írtam fentebb. Azért köszi neked is :)

[ Szerkesztve ]

(#35044) jeni válasza Razarus (#35040) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Ez is jó vétel és még nagyobb is,ráadásul 5év garis!
Ha jól tudom ez is 3+2 év garis (regivel amit a gyártó utólag meg is adja-legalábbis a 120GB megkaptam)
Szintén 5év garis de ezzel nem kell bíbelődnöd a +2év ről.Alapból az Ipon megadja!
Azt viszont tudnod kell,hogy bármi elromolhat attól függetlenül mi is a márka neve!

[ Szerkesztve ]

(#35045) jeni


jeni
félisten

Külön linkeltem direkt. TLC-s.
Butul az Intel is,vagyis olcsóbbodás útján elindult?

(#35046) Bodor válasza szinesz.bob (#35042) üzenetére


Bodor
veterán

Lehet, hogy te nem vennél ilyet, de nem is neked ajánlottam.
A kérdező azt írta, hogy a "pénz nem számít", és a hogy tulajdonképpen a megbízhatóság, a jó működés az igazán fontos tényező, arra meg ez az egyik legjobb típus. Nem mellesleg 5 év garanciával, írási limit mentesen.

(#35047) szinesz.bob válasza Bodor (#35046) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

A pénz nem számít.... Igazad van! :)
Elnézést!

(#35048) Razarus


Razarus
tag

Bodor és szinesz.bob
Nálam a (számítható) megbízhatóság a legmagasabb prioritás (nem csak IT-ben). Akár a sebesség és méret rovására is, jelen esetben.
A "pénz nem számít" persze nem jelenti a "végtelen és tovább"-ot (jó is lenne :) ) de azért van mozgásterem. Némi tájékozódás után 30K-t szabtam meg plafonnak.

Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

(#35049) jeni válasza Razarus (#35048) üzenetére


jeni
félisten

Igazad van,de egy Rolls-Royce Car is eltud romlani. :R

(#35050) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

2 ssd-t néztem ki az új laptopba(G751), ha van jobb választás, kérlek mondjátok:

ADATA PREMIER PRO SP920 128GB
vagy
Intel 530 120GB?
Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.