Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#27001) Soma01


Soma01
veterán

Pár óra múlva (17-én, de nem tudom hány órától) hatalmas akciókat ígérnek az EMAG-nál.

(#27002) JackFeryll válasza Soma01 (#27001) üzenetére


JackFeryll
őstag

Persze mint az edigital-ban blackfriday-kor egyetlen értelmes SSD-t nem áraztak le. :)

(#27003) p2pp


p2pp
őstag

Már megrendeltem. Biztos, ami biztos.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#27004) Piftuka válasza ZTE_luky (#26989) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem bántásként mondom, és én ritkán szoktam ilyet mondani egy kérdezőnek, de azért visszaolvashatnátok a témában!

Ebben az esetben mindössze 2-3 hozzászólást kellett volna elolvasni, mert Soma belinkelte Bodor fórumtársunk remek ismertetőjét arra vonatkozóan, hogy miért érdemes az Intel 520-ast választani az 530-a helyett.

Én most hétvégén kezdtem nézelődni "SSD fronton", átböngésztem az ismertebb webáruházak kínálatát, és egyelőre még nem tettem fel a kérdésemet, mert azzal kezdtem, hogy elolvastam az itteni témaösszefoglalót, és az utolsó párszáz hozzászólást.

Tudom, milyen az, amikor az embernek sürgős válasz kell valamire (mondjuk arra is van topic a fórumon, "Azonnali kérdések órája" címmel), de most neked és annak a másik két kérdezőnek, aki a fenti kb. 15 hozzászólásban az "Intel 520-at vagy 530-at érdemes megvenni?" kérdést tette fel, tényleg elég lett volna mindössze pár hozzászólást visszaolvasnia.

Még azt is figyelembe véve, mennyire "pörög" ez a topic (megjegyzem: főleg az ilyen "instant kérdések miatt"), érthetetlen, hogy miért nem tettetek meg ennyit!? :(

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#27005) Bodor válasza Piftuka (#27004) üzenetére


Bodor
veterán

Teljesen jogos az észrevétel! :R

(#27006) Blade148


Blade148
csendes tag

Sziasztok!

Mi a különbség a kettő között, mert én nem látom.

[link]

[link]

(#27007) ZTE_luky válasza Piftuka (#27004) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

igen, bocsánat teljesen igazad van, én is előtte utána szoktam nézni, meg hátraolvasgatni, viszont már fél éve akarok ssd-t és akár hányszor meg akartam venni mindig elfogyott most is már ritka az 520 mint a fehér holló, már megint nincsen raktáron és hülye voltam kapkodtam, bocsánatodat kérem.

(#27008) ZTE_luky válasza Blade148 (#27006) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Szia, én sem vagyok szakértő nagy dologra ne számíts. :)
A garanciákat ugye észrevetted hogy messze nem ugyanannyi jár a kettőre?! valamint ne vakítson el az emag gyakori akciózgatása, mert megbolondítja a vevőket. Iponnál majdnem ugyanennyiért meg tudod venni, és szerintem megbízhatóbb hely.

(#27009) Emperor_ válasza Blade148 (#27006) üzenetére


Emperor_
addikt

Forgalmazót tessék összevetni ;) !

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#27010) Emperor_ válasza ZTE_luky (#27007) üzenetére


Emperor_
addikt

Ha belefér az 250-es Intel 520, akkor 5 év garival megkapod 33 eFt-ért az iponnál.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#27011) ZTE_luky válasza Emperor_ (#27010) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

igen én is szemezgettem már vele, de szerintem nekem fölösleges lenne az a gyorsaság...
nem vagyok megrögzött laptopozó, annyi hogy nincs asztali gépem csak laptopom netezgetek rajta filmeket nézek, szoktam rajta játszani is.. annyira kéne hogy ne kelljen tökölni ki be kapcsolásnál.. és szerintem nekem a 120-as is bőven megfelelne, annyi pénzem már nincs rá, és amúgy is szerintem fölösleges annyit kiadni. hülye voltam tegnap meg akartam venni mert tegnap még volt emagnál 18ért 520 120GB-os csak nem mertem mert nem bízok annyira az emagban hogyha esetleg garancián belül történne vele valami, nem tudom mennyire megbízható az emag..

(#27012) Blade148 válasza ZTE_luky (#27008) üzenetére


Blade148
csendes tag

Köszi! Igen a gari feltűnt, de semmi más különbséget nem láttam (nyilván fontos a gari)

(#27013) Emperor_ válasza ZTE_luky (#27011) üzenetére


Emperor_
addikt

PCland?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#27014) endreee


endreee
csendes tag

Sziasztok!

Egyáltalán nem értek az ssd-khez ezért a tanácsotokat szeretném kérni a választáshoz.

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD? --> általános, vagyis oprendszer és programok alá
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? --> inkább 40k, max 45k ha valami elképesztően jobb ami 40+os
3. Mekkora SSD-re van szükség? --> minimum 200 Gb, max 300 Gb
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? --> Win7, később 8,10 meg ami még jön
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? --> asztali gép, csak sata2 van benne, de visszafelé kompatibilis gondolom
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? --> veterán Asus P5B, de a lényeg az lenne, hogy egy év múlva egy új alaplappal megfelelően működjön és hozza a maximumot. A jelenleg elérhető lehető legújabb, legmodernebb típust szeretném.

Köszönöm

(#27015) ZTE_luky válasza Emperor_ (#27013) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

hát nemtudom, én nem ismerem.. van vele vmilyen tapasztalatod? mekkora? mióta van? mennyire megbízhatóak.. mert azért 5 év az sok idő..
végülis pcland 2000óta van ipon meg csak 2004óta de ha csak a honlapjukat nézed van egy kis különbség, meg iponnal már van tapasztalatom bennük megbízok.

[ Szerkesztve ]

(#27016) Bodor válasza endreee (#27014) üzenetére


Bodor
veterán

A jelenleg elérhető lehető legújabb, legmodernebb típust szeretném.

Feleslegesen költenél rá többet, mint egy jól bevált régebbire, és az újak sem gyorsabbak, csak a tesztekben.SSD-nél pont nem a legújabb a legjobb.
Összefoglaló ajánlását javaslom elolvasni, no meg egy pár hozzászólást előtted...
Én ezt ajánlom.
5 év garancia és extra írási terhelhetőség, és persze nem utolsó sorban megbízható, kipróbált típus.

[ Szerkesztve ]

(#27017) Emperor_ válasza ZTE_luky (#27015) üzenetére


Emperor_
addikt

pcland-del nincs személyes tapasztalatom, csak a piaci jelenlét miatt gondolom, hogy annyira vészesek nem lehetnek. iponnal van tapasztalatom gariztatás ügyében: pozitív.

A 120 GB-os, 520-as Intel-emet végül is az iponnál vettem, 3 év garival. Elvileg a maradék 2 közvetlenül az Intellel intézhető. emag-ot nem mertem bevállalni :U .

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#27018) ZTE_luky válasza Emperor_ (#27017) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

na igen iponról én is csak jót tudok mondani, mondjuk a laptopvásárlásnál okozott problémákat a hd, full hd kijelző össze vissza irogatás és félreinformálás de azonkívül semmi.. :)

viszont Pc land-ről nem nyugodt szívvel rendelnék.
Intel 520 24ezer (pc land)
Intel 530 23ezer (ipon)

nemtudom mennyivel jobb az 520 de már csak a megbízhatóság miatt az ipontól rendelném..
ha újra lesz emagon 520 akkor azt tuti megveszem, hülye voltam hogy nem mertem.

ha meg egy hónapon belül nem találok 520-at akkor sztem 530 lesz belőle, aztán most mit tudok tenni

(#27019) gubabela válasza Emperor_ (#27017) üzenetére


gubabela
senior tag

Én kerülném a pclandot. Volt már velük dolgom, de nagyon linkek. Addig jó vagy amíg fizetsz és nincs semmi, de ha valami nem jó vagy gondod van, akkor már nem szeretnek válaszolni. Nekem konkrétan a fogyasztóvédelemmel kellett fenyegetnem őket, hogy méltóztassanak válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#27020) Emperor_ válasza gubabela (#27019) üzenetére


Emperor_
addikt

Köszi az infót! Akkor nem ajánlom őket.

ZTE_luky Az 530 sem mellényúlás :) . Persze ha lehet választani, akkor 520 :R .

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#27021) ZTE_luky válasza Emperor_ (#27020) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

persze csak 530 is 23ezer, az 520 meg csak 18 volt, és így elég szar venni hogy tudom hogy szarabb és több pénzt adok érte :D

(#27022) dellarocco


dellarocco
csendes tag

Hello!

Szeretnek SSDt venni, de kulsoleg tudnam csak hasznalni. Van USB 3.0 ill Thunderbolt a laptopomon. Olvastam, hogy 240GBs meretnel az Intel 520at ajanljatok. Hogy lehet ezt osszehozni vegulis? Venni kell vmi konvertert hozza(ha igen milyet, meg mennyibe kerul)? En sajnos nem igazan ertek ehhez. Segitsetek legyszi!

Udv,

Adam

(#27023) Soma01 válasza ZTE_luky (#27018) üzenetére


Soma01
veterán

"viszont Pc land-ről nem nyugodt szívvel rendelnék"
Én meg elvből vagyok így az emag-gal.

(#27024) Ribi válasza dellarocco (#27022) üzenetére


Ribi
nagyúr

Külső HDD tok, USB3, SATA, 2.5". Ezek kb a kulcsszavak. PL.
Biztos van thunderboltos is, de talán az USB kicsit több helyen használható ha mégis kellene.

[ Szerkesztve ]

(#27025) canniball válasza dellarocco (#27022) üzenetére


canniball
nagyúr

Kívülre SSD-t? Nem sok értelme lenne... Miért nem lehet a laptopba beszerelni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27026) Humbucker


Humbucker
senior tag

A Corsair győzött?A számuk önmagukért beszélnek szerintetek? :)

(#27027) dellarocco válasza canniball (#27025) üzenetére


dellarocco
csendes tag

2012es retina macbook pro...1 fajta ssd jo bele az meg draga. Ezt mar hallottam, h kivulre annyira nem jo. Le tudnad irni, h miert? Illetve azert gondolom egy kulso HDDnel gyorsabb?!

(#27028) dellarocco válasza Ribi (#27024) üzenetére


dellarocco
csendes tag

Koszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#27029) gradient99 válasza gradient99 (#26999) üzenetére


gradient99
tag

A korábbi hozzászólásomra válaszolna valaki?

(#27030) Ribi válasza gradient99 (#27029) üzenetére


Ribi
nagyúr

Legolcsóbb SSD Kingston V300, most még valamivel 30k alatt van, de lehet még fentebb kúszik az árfolyamok miatt, de lehet ha jobb lesz, talán visszamegy.
Szóval ezt nem szokták javasolni, mert a többihez képest lassabb valamivel (régi tesztek nem érvényesek, mert sunyin megváltoztatták a chipeket benne). Viszont még így is elég gyors. Más SSD nem nagyon van 30k alatt, esetleg használt.

(#27031) Bodor válasza dellarocco (#27027) üzenetére


Bodor
veterán

2012es retina macbook pro...1 fajta ssd jo bele

Ez biztos? És melyik, és miért csak az?

USB-re kötött SSD-n több, mint valószínű, hogy nem megy a TRIM, szóval egyáltalán nem ajánlom.

(#27032) ZTE_luky válasza Soma01 (#27023) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

és az emaggal van konkrét problémád mert vszínű onét kell majd rendelnem, de nemtudok abba se megbízni, és tényleg 5év hosszú idő.

(#27033) canniball válasza dellarocco (#27027) üzenetére


canniball
nagyúr

Na ilyet sem hallottam még...igaz az A termékeit nem ismerem, de ha tényleg így van akkor az nagyon durva...

Az SSD rendszer alatt sokat hoz a konyhára, de külső meghajtóként nem hiszem hogy nyernél vele annyit amennyivel drágább egy HDD-nél.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27034) atee válasza gradient99 (#27029) üzenetére


atee
őstag

33 ezer Intel 520 [link]
Jobb vétel nem nagyon van most!

D-day 2002-01-04 01:54

(#27035) dellarocco válasza Bodor (#27031) üzenetére


dellarocco
csendes tag

[link]

[link]

Asszem vmi speci foglalalata van vagy mi (nem ertek ehhez).

Mondjuk ha tudnek amcsibol hozatni vkivel nem lenne veszes, de ha meg nem akkor sztem osszesen nem jonne ki vmi olcsora. Az a baj multkoriaban neztem, senki nem arul itthon ilyet... :S Meg ugye a garancia is problemas az amerikainal. Ennyire jarhatatlan ut ssd usbn? Szoktak pedig igy hasznalni vagy ettol fuggetlenul meg ez ertelmetlen dolog?

[ Szerkesztve ]

(#27036) Bodor válasza dellarocco (#27035) üzenetére


Bodor
veterán

Hát ez tényleg elég különleges és drága is. USB-n még nem láttam működő TRIM-et, szerintem anélkül meg szépen belassul, szóval sok értelme nincsen.

(#27037) dellarocco


dellarocco
csendes tag

Es thunderbolton keresztul? Errol esetleg tud vki vmit?

(#27038) Bodor válasza dellarocco (#27037) üzenetére


Bodor
veterán

Én nem

(#27039) MasterMark válasza dellarocco (#27037) üzenetére


MasterMark
titán

De ennek tényleg semmi értelme nem lenne. Gondolom az oprendszert nem arra raknád. Akkor meg minek SSD? Nem adattárolásra való.

Switch Tax

(#27040) dellarocco válasza MasterMark (#27039) üzenetére


dellarocco
csendes tag

2 dologra hasznalom a gepet elsosorban munka szempontbol, egyik reszehez kell win a masikhoz os x es van ehhez 128GBom... egyebkent most ugy nezem, h thunderbolt okes lehet. Egy kulfoldi forumokon ilyesmiket irnak rola:

"AFAIK, the TRIM command is supported at the IDE and AHCI driver level and simply not supported on external devices. Since Thunderbolt is an extension of the PCI bus, as far as the OS is concerned it's an internal drive."

Nem mintha ertenem a mozaikszavakat, de logikailag nekem ugy tunik, h okes :D

(#27041) somé


somé
őstag

Most akkor a V300-nak van "sima" SSD változata, meg van az SSDNow változata?

SSD vs SSDNow (Típusszám egyforma) :F

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#27042) Bodor válasza somé (#27041) üzenetére


Bodor
veterán

Ne vegyél ilyet.

(#27043) somé válasza Bodor (#27042) üzenetére


somé
őstag

Ez határozott volt. :R
Ennyiért sem? :U

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#27044) canniball


canniball
nagyúr

Az Intel 520 még most is "fekete keretes" mint korábban? Sok kisker oldalán nem, de az ugye nem sokat jelent...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27045) Dluinet válasza canniball (#27044) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a képen általában a "vastagító" keret nélkül látható, de mindegyikhez jár, még a legalapabb kiszerelésen is rajta van

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27046) Bodor válasza somé (#27043) üzenetére


Bodor
veterán

Annyiért sem, de Te tudod. 3k-val drágábban már normális, ( nem lebutított) HyperX Fury-t kapsz. Hosszú távon nem sok az a 3K különbség.

(#27047) canniball válasza Dluinet (#27045) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27048) Soma01 válasza ZTE_luky (#27032) üzenetére


Soma01
veterán

semmi konkrét, csak szubjektív, nem tetszik, hogy olyan messziről jön a cucc és oda megy a pénz...

(#27049) icons


icons
addikt

Üdv!

Ismerősöm vett Probook 450-eset, amiben M.2 foglalat van.

Nem nagyon találtam itthon Crucial M500 vagy M550 vagy Intel 525 vagy 530-as SSD-t itthon.

Tudtok ajánlani olyan SSD-t, amit lehet kapni vagy boltot, ahol ezek közül valamelyiket lehet kapni?

Köszi!
(addig persze keresgélek tovább, hátha ráakadok valamire!)

(#27050) Bodor válasza icons (#27049) üzenetére


Bodor
veterán

Pl. Itt Persze ez mind 2280-as, tehát a hosszabbik változat, nem tudom a gépedbe melyik kell, mert ugye van még a rövidebb, 2242-es típus is , de azok nem Intel vagy Crucial.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.