Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#65001) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Egy Sandisk ssd plus mennyivel lehet gyengébb mint egy Samsung 860 Evo?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#65002) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok
Kingston UV500 vagy A2000? Miért olcsóbb az A2000 mikor papíron sokkal nagyobb a sebessége?
Laptopba szeretném tenni, meglévő vinyó mellé.

(#65003) Graphics válasza Moonwolf (#65001) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem egy kategória.

Ha jól rémlik az SSD Plus az inkább WD Green.

Átlag felhasználónak nem tűnik fel szerintem

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#65004) |AP|


|AP|
veterán

B550-es lapba vennék GIGABYTE AORUS Gen 4-et (500GB). Pár ezressel több csak, mint pl. a Samsung 970 Evo plus hasonló méretben.
Számolnom kell jelentősebb melegedéssel a Samuval szemben ha a PCIe 4-eset veszem?

(#65005) Graphics válasza |AP| (#65004) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem valószínű. És nem is biztos , hogy érezhető különbség lesz tempóban

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#65006) |AP| válasza Graphics (#65005) üzenetére


|AP|
veterán

mármint a melegedés nem valószínű? Az tiszta hogy tempóban nincs túlzottan érezhető különbség, de ha melegedésben sincs, akkor inkább venném az újabb/gyorsabb/jövőállóbb(?) ssd-t pár ezressel többért.

(#65007) mindkilla


mindkilla
tag

Sziasztok,
1tb m2 pcie, 40-50e huf sávban van olyan egyed, aminek az ár/érték aránya legjobbnak mondható?
Ryzen 7 és B550 Tomahawk a körítés.

(#65008) Graphics válasza |AP| (#65006) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát csak a melegedés volt a kérdés :D és arra írtam, hogy nem valószínű.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#65009) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Sziasztok!

Remélem nem leszek off a kérdésemmel! :)

Adott egy régi B75-ös lap (Asrock B75M-GL R2.0) [link] +3770-es proci
A második slotba raknék egy ilyen kártyát: IB-PCI215M2-HSL [link]

Mennyire profitálna a sebességből (Win10-es VMware környezet futna róla sokat illetve Android emulator ) egy belerakott belépő normális NVMe-s SSD (1 TB A2000 már bizonyított laptopomban, beruháznék még1-re), azaz mekkora előrelépés lenne sebességben egy hagyományos sata-s SSD-hez képest (Tudom itt is tág a határ, de legyen akkor itt már belépő szint felett)? Elvileg limitálva van ugye a második slot sebessége.

Vagy nincs értelme vacakolni vele és nézzek egy gyorsabb hagyományos SSD-t?

Köszönöm!!! :R

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#65010) Graphics válasza _ocsisajt (#65009) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem kezelné az NVMe-t, mivel nem ismeri a chipset ezt a technológiát, de kijavítanak, ha tévedek.

Illetve ilyen kártyákból az eBay-en is akad jónéhány, olcsóbban is

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#65011) _ocsisajt válasza Graphics (#65010) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Köszönöm!

Kíváncsi leszek, hogy megerősítenek-é! :)

Addig akkor felrakok egy keresztkérdést! Az igényeim adottak, azaz sok-sok adatot ír/olvas a vm meg emu miatt, tehát kell a gyors tempó.
Mit javasoltok ha hagyományos "kétésfélcolos" SSD-re adom a fejem? (Mit adom, kényszerülök :DDD ) Inkább megfelezem a tárhely igényemet...
Így akkor 30K-nál meghúznám a határvonalat!

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#65012) Graphics válasza _ocsisajt (#65011) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

WD Blue 3D

Samsung 860 Evo.

Itt hasonló kártyánál van tapasztalat B75-tel: [link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#65013) _ocsisajt válasza Graphics (#65012) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Köszi a tippeket! :R

Gondolom "János" hozzászólását kell sasolnom bőszen! :)

Ahogy értelmezem ő butulni akart Win-t az SSD-ről, de nekem csak tárhely lenne. Jó kérdés, mi? :)

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#65014) Graphics válasza _ocsisajt (#65013) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bizony.

Ezt még tesztelni is tudnám, mert van itthon egy NVMe PCIe adapterem, és B75-ös/H61-es lapom is.

Hát, holnap úgy is meg kell bontanom más miatt a gépem, ki tudom próbálni, ha addig nem lesz infó.

Tárhelyként nem lehetetlen, hogy működne, de én is csak gyakorlati tapasztalat mellett mernék A vagy B-t mondani.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#65015) _ocsisajt válasza Graphics (#65014) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Húúú azt nagyon megköszönném!

Hab lenne a tortán ha tudnál Crystal bencset (vagy valami hasonlót!) is tolni hozzá! :DDD :B :R

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#65016) Pyttawrx válasza Graphics (#65014) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Várjuk :)

(#65017) _ocsisajt válasza Graphics (#65012) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Inkább választanám a Samut, ha maradok simánál. Két okból. Nagyobb TBW és az SLC Cache kezelése miatt! (Amiket így rapid olvastam róluk!)
:B
Thnx!
Tesztet meg várom/várjuk, nagyon! :))
(Tippre: tárhelyként frankó lesz! :B )

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#65018) Graphics válasza _ocsisajt (#65015) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát egy HP EX900-asom van, meg talán Toshiba vagy Hynix NVME van a munkahelyen.

Valamit összehozok.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#65019) Graphics válasza Graphics (#65018) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerk. nem tudtam volna nyugodtan aludni.

Szóval egy NVMe PCIe adapterben lévő EX900-as SSD-t tettem be egy Fujitsu E500-asba.

Alaplapi chipset: B65-ös chipset ( B75-tel egy szinten mozog, a különbségeket most passzolom )
Proci : i3-2100

Elérem a meghajtóimat, most fut a Bencsmárk :D

Szóval megkövetem magam, először nem mondtam igazat.

Már rendelem is a következő adaptert. Amit fentebb linkeltem tökéletesen elég amúgy :) és csak 800 Ft.

Remélem tudtam segíteni.

1GB-os fájlmérettel.: (2-vel is ennyit ment )

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#65020) Pyttawrx válasza Graphics (#65019) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C :R

(#65021) _ocsisajt válasza Graphics (#65019) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Óemgé!!!

Megarespekt!!! :R :R :R

Jó volt a megérzésem. :B

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#65022) _ocsisajt válasza Graphics (#65019) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Nah, itt az amit le akarok cserélni... Az utóbbi időben borzadály amit művel... Néha komolyan jobb volt az ex-HDDm :U :DDD

Ez egy 98%-os CT480BX500...

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#65023) Graphics válasza _ocsisajt (#65022) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs rajta cache, ha Momentum Cache-t állítasz neki jobb lesz.

A BX egy belépő szintű ssd

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#65024) _ocsisajt válasza Graphics (#65023) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Köszi! :)
Tudtam, hogy az... De ez krimi amit művel az utóbbi időben... (rendszer lag, töltési idők borzalmasak néha) A kérdés az az, hogy régebben sem állítottam momentum cache-t neki és akkor miért volt jó? :F

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#65025) Pyttawrx válasza _ocsisajt (#65024) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Esetleg nem melegszik? Vagy nincs rá újabb fw?

(#65026) _ocsisajt válasza Pyttawrx (#65025) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Na várjunk, lehet hazudtam, szerintem állítottam neki MCache-t, vmi rémlik...
Most nem vagyok otthon már, este megnézem feltétlen a settinget/FW-t/melegedést IS! :B

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#65027) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

Látom, hogy már mSATA és M.2 a divat, de én egy megbízható (sok garis) 512GB-os SATA SSD-t keresnék egy régebbi Dell laptopba Windows 7 alá
(tudom ne is mondjátok - már rajta vagyok hogy fater gépét lecseréljem, de borzalmasan lassú a HDD benne).

⭐ Stella

(#65028) Pyttawrx válasza radi8tor (#65027) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
5év gar pl WD BLUE 3D sata3, ez tökéletes lesz abba is. :)

(#65029) Max_218


Max_218
tag

Sziasztok!

Szeretném a régi HDD-t western digital blue 1 terásat nyugdíjazni,kezd kicsit idegesíteni a tekerése.
Van a gépben 1 samsung evo 860 evo120gb és egy kingston a400-as 240gb satás mindkettő SSD.
Most jó áron(41ezer) tudnék elhozni egy Samsung 970 EVO 1TB-t,mi a véleményetek róla,úgy olvastam hogy melegszik nagyon és lassul is miatta.Folyamatos lenne az új játékok telepítése rá,plusz néhány torrent.Vagy van rá más alternatíva?
Másik 2 ssd-t felesleges tartanom mellé?

Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#65030) Pyttawrx válasza Max_218 (#65029) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! egyúttal meneszd az A400-at is :D
Fontos tényező, hogy mibe kell, és mire használod, ezt még kérlke írd le

(#65031) radi8tor válasza Pyttawrx (#65028) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És ennél megbízhatóbb nem nagyon van ilyen régi csatolóval? Anno tudom a 840 Pro volt az etalon.

⭐ Stella

(#65032) Pyttawrx válasza radi8tor (#65031) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ő van 5 év garral a samsung evo860, de teljesen felesleges, elég megbízható a wd blue is, meg ugyanúgy 5 év garos. Egyik sem lesz kihasználva :)

(#65033) radi8tor válasza Pyttawrx (#65032) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:R

⭐ Stella

(#65034) Max_218 válasza Pyttawrx (#65030) üzenetére


Max_218
tag

Igazából játékok cserélődnének rajta +letöltések mennének rá. heti szinten talán egy 50-100gb

Ryzen 5 2600
ram 16gb
gigabyte ds3h lapba.

(#65035) Graphics válasza radi8tor (#65031) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem divat kérdése, mert amúgy m.2 csatolóval is van SATA-s protokollt használó SSd.

Helytakarékosabb megoldás tud lenni, ha van ilyen a gépben, néha pedig olcsóbb is szokott lenni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#65036) ubyegon2 válasza radi8tor (#65027) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Látom, hogy már mSATA és M.2 a divat,

Egyelőre nem veszünk fel látóasszonynak sajna! Az mSata annyira divat mostanában, hogy a múzeumon kívül már nem sok helyen látsz ilyet! A normál Sata3 viszont töretlenül divat mindig. A WD Blue 3D-vel viszont tényleg nem tudsz mellé nyúlni! Majd egy éve nyúzok én is egy 500GB-os példányt öreg notebookomban.

Ez a Windows 7 új SSD-re telepítése csak valami nyelvbotlás volt? Fater igényeinek totál megfelelne egy desktop Linux is, Te meg ismered is, nem kell bemutatni! ;) (mármint nem a faterodra gondoltam)

(#65037) radi8tor válasza ubyegon2 (#65036) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Thx, de az már egy új laptop lesz, le kell cserélnie ezt a Dell E6400-at. :D Pénze van rá csak motivációja nincs - főleg a rengeteg telepített cucc miatt.
Linux nem játszik nála az tuti.

⭐ Stella

(#65038) Raymond válasza radi8tor (#65037) üzenetére


Raymond
félisten

"Pénze van rá csak motivációja nincs - főleg a rengeteg telepített cucc miatt."

A megoldas: Macrium Reflect Free

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#65039) Graphics válasza Raymond (#65038) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Új laptopnál viszont felejtős a Win7 :)

Réginél viszont tény, Macrium, most is épp klónozok egy HDD-ről az SSD-re :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#65040) jokeph válasza Graphics (#65039) üzenetére


jokeph
nagyúr

Macrium Free Reflect nagyon jó progi, csak ajánlani tudom. :C :K
Mindent is le lehet vele klónozni (anno erre a jó öreg Ghost-ot használtam, DOS alól), még akár Win alól a futó OS-t is. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#65041) ubyegon2 válasza radi8tor (#65037) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha eddig nem volt motiváció, most a WD Blue 3D-től megtáltosodott géppel még inkább nem lesz! :N No de telepített cuccok meg úgyis meghajtók között mozognak.....

(#65042) tasiadam


tasiadam
veterán

veletlen a flash ssd csoportba irtam ki.
De: melyik ssd-t ajanljatok ezek kozul?
wd green, patriot burst, BX500, PNY CS900

kb egy arban vannak. 128gb a lenyeg.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#65043) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Kérdezném, hogy SATA3 alaplapi csatlakozóba ha SATA 3 eszközt illesztek (mondjuk SSD meghajtót) fontos vagy ajánlott a SATA3 kábel, vagy tökéletesen megteszi a SATA2 kábel is?
Köszönöm szépen előre is. :R

És bocsánat, ha már sokszor le volt írva.

(#65044) Graphics válasza tasiadam (#65042) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó de ezek mind 120-asok ;]

Bármelyik, nincs prioritás

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#65045) Pyttawrx válasza peter889 (#65043) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jobb a sata3 nyilván. A sata2-vel a max sebessége kevesebb, mégha gyakorlatban nem is feltétlen érzed. Véleményem szerint ssd-hez azért tegyünk sata3-at. :)

(#65046) Pyttawrx válasza tasiadam (#65042) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A bx500 melegebb a többinél, amúgy mind egyforma.

(#65047) tasiadam


tasiadam
veterán

Akkor amelyik hamarabb szerepel az arlistan/keszleten van, az lesz. koszi!

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#65048) ubyegon2 válasza Pyttawrx (#65045) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Na tessék! Engem jó rég ugyanezért úgy lehülyéztek, hogy minek írok marhaságokat, nincs is külön sata2 és sata3 kábel, mert mind ugyanaz. Meg ugyan nem győztek, de ők voltak a szakik. ;]

(#65049) peter889 válasza Pyttawrx (#65045) üzenetére


peter889
őstag

Ok, köszi szépen a választ. :R

(#65050) Raymond válasza ubyegon2 (#65048) üzenetére


Raymond
félisten

Nincs kulon SATA2 vagy SATA3 kabel, csak "jo" es "nem jo" kabel van. Ennyi. Annak van max ertelme hogy egy olyan kabelt hasznalj aminel van zarokapocs, de ez is csak a szarazabb, biztonsagosabb erzes miatt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.