Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#48751) Emperor_ válasza breezer88 (#48749) üzenetére


Emperor_
addikt

Samsung EVO 960
a játék telepíthető az SSD.re. Az SSD hozadéka játék esetén, hogy a pályabetöltések lesznek gyorsabbak a hdd.hez képest.
sata3 és NVMe között nincsen észrevehető különbség.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48752) Emperor_ válasza V911 (#48748) üzenetére


Emperor_
addikt

Szekvenciális sebességről beszélünk. Az kb nem számít operációs rendszer és progik alatt.
Az összefoglaló tanulmányozását ajánlom ;-)!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48753) Emperor_ válasza ekkold (#48750) üzenetére


Emperor_
addikt

Samsung EVO 850/860
Crucial MX 300/500.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48754) Frawly válasza Ciccuka (#48733) üzenetére


Frawly
veterán

Elvileg mehet, ha lehet az x16-os foglalatba tegyed a kártyát. Ami miatt kockázatos, hogy nem a kártyával lesz a baj, mert azzal használható lesz az NVMe SSD, hanem ha rendszermeghajtóként akarod használni (bootolni róla), azt a lap nem biztos, hogy fogja tudni a legújabb BIOS-szal sem. Mert a BIOS-nak is kell ezt támogatnia. Bár elvileg olyankor is lehet vele mókolni, ha a BIOS nem támogatja, hogy valami bootmanagert teszel fel egy másik meghajtóra (egy HDD-re, vagy SATA SSD-re), ami bebootoltatja az OS-t az NVMe-s SSD-ről, de még nem csináltam ilyet, szerintem semmi esetre sem egyszerű, szopórollerezés várhat rád, ha mégis belevágsz.

(#48755) Frawly válasza Rick3D (#48730) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, várható esés folyamatosan, évről évre. Ha a memóriaárak lemennek újra, akkor még nagyobb esés is várható az árakban, mint amit a technológiai fejlesztések indokolnának, mert még így is magasan vannak tartva az árak jelenleg (a RAM is drága), a mostani ármérséklődés SSD-fronton csak a fejlesztéseknek tudható be, egyre olcsóbb technológiával gyártják a NAND chipeket.

De ezzel nem kell foglalkozni. Ennyi erővel soha ne vegyen az ember semmit, inkább várjon ki a végtelenségig, hogy mindig essenek az árak. Akkor kell megvenni, mikor megfizethető az a méret, modell, amire szükséged van.

(#48756) Geth válasza Frawly (#48754) üzenetére


Geth
addikt

Ha nem olyan régi az alaplap (pl. Intel esetén 6-os szériától), ennél a boot manageres, Cloveres mókánál sokkal jobb moddolni az EFI-t, kevésbé törékeny megoldás.

(#48757) Kenpao


Kenpao
csendes tag

Sziasztok!

Egy olcsó SSD-t szeretnék vásárolni gamingre + adott programokra, amik sokat töltenek merevlemezről.

A Kingston A400 480GB SSD-t néztem ki, ami a legjobb áron van.

A hátrányait tekintve tudom, hogy TLC alapon gyártják, ami a legrosszabb a kategóriájában, ezért is olcsó.

A kérdésem az lenne, hogy a játékok darálnak annyit az SSDken, hogy ez ne bírja ki 5+ évig?

Semmi más nem lenne rajta, csak játék + néhány szoftver (Ilyen SSDre nem is szívesen raknék bármilyen mást, ami adatvesztést okozhat (OS, backup, ...))

Köszi előre is! :)

[ Szerkesztve ]

(#48758) breezer88 válasza Emperor_ (#48751) üzenetére


breezer88
tag

Nagyon köszönöm!

Még annyi merült fel bennem, hogy árban a 970 EVO és a 960 EVO totál egyformák (illetve árukereső szerint a 970 olcsóbban elérhető párzáz Ft-tal :) ) akkor nem érdemesebb már a 970-et választani inkább , szerinted?

(#48759) Integreat


Integreat
tag

Sziasztok!

Elromlott az ASUS K501L laptopomban az 1T HDD, és hasonló árban szeretnék valami újat vásárolni:

Nyilván ilyen ártartományban nincs túl sok opció, én ezen eszközöket néztem ki, de szívesen fogadok más tanácsokat is.

Western Digital 2.5 240GB M.2 SATA 3 (így későbbiekben a 2.5-ös foglalatba mehetne egy HDD, ha szükségem van helyre)

Kingston A400 2.5 240GB SATA (ez a HDD helyére menne)

Seagate FireCuda SSHD 500GB + 8GB (ez SSHD, az SSD-nél nyilván lassabb, viszont nagyobb tárhely, és a HDD sebességénél azért - tudtommal - jóval fényesebb.)

Egyéb?

Ti mit választanátok? Egyáltalán ezek kompatibilisek a géppel?

UI: sürgős, mert jelenleg így nincs gépem, döntenem kéne. Nyilván van bestbuy kétszer ennyiért, de jelenleg nem szeretnék ennyit kiadni tárolóeszközre, kivéve, ha nagyon meggyőztök :R

(#48760) Emperor_ válasza Kenpao (#48757) üzenetére


Emperor_
addikt

Erre jó választás.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48761) Emperor_ válasza breezer88 (#48758) üzenetére


Emperor_
addikt

Annyi van a 970-el, hogy nen túl régi modell. Még nincsen vele túl sok tapasztalat, páran vettek csak.
Ha megbízható boltból veszed, 5 év garival akkor vehető, persze.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48762) ekkold válasza Emperor_ (#48753) üzenetére


ekkold
őstag

Köszönöm, végulis ezt lett megrendelve. Ha minden jól megy a jövő héten be is építem.

A jelenlegi winyó partició klónozására jelenleg mi az ajánlott szoftver? Van egy régi boot CD-ről mentett paragon partició managerem (boot pendrájvon), vag yinkább valami mást használjak?

(#48763) Emperor_ válasza ekkold (#48762) üzenetére


Emperor_
addikt

Általában a Macrium Reflect Free-t szoktuk ajánlani. De a samsung progijával (Data Migration Software) is klónozhatsz.
Én használtam már mindkettőt, az Acronis-ot és nem volt gond semelyikkel. Lényeg, hogy az SSD alignálását végezze el.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48764) Chemistry


Chemistry
csendes tag

Hali!

Laptopba vennék HDD helyett egy SSD-t, szerintem elég lenne a 250 gb.
Szoktam játszani, illetve általános egyetemi tevékenységekhez szükséges. (Word stb., mondhatni általános felhasználásnak)

A korábbi véleményeitek alapján a Crucial MX500-at néztem ki, ami árban 19 ezer körül van.
Kérdéseim:

M.2 vagy a 2.5"-ös SSD-t érdemesebb megvennem? Tudtommal mindkettőt kezeli a laptop.
Pár hsz-szel fentebb említette valaki az SSHD-t, arról mi a vélemény? (nem vetném meg a +250 gb-t :DDD )
Más ötletetek van?

Köszi a válaszokat :R

(#48765) breezer88 válasza Emperor_ (#48761) üzenetére


breezer88
tag

IPON-nál találtam 5 év gyári garival (30k), a többi helyen csak 3-at adnak... azt hiszem meg is van a nyertes választás! :)

Nagyon szépen köszönöm!!

(#48766) Frawly válasza Geth (#48756) üzenetére


Frawly
veterán

Akár azt is, mert az UEFI is egy boot manager egymagában, így elvileg megoldható, de nem tudom milyen modok léteznek erre ahhoz a laphoz. A tisztán szoftveres megoldás előnye, amit írtam, hogy nem kell hozzá belenyúlni a BIOS-ba, és bármikor eltávolítható, nem jár kockázattal.

Én mindenképp azt javaslom a kollégának, hogy az NVMe SSD-t felejtse el. Látszik, hogy csak valami tesztben látta ezt a mesés 2-3 GB/sec átvitelt, de nem tudott olyan indokot írni, ami azt bizonyítaná, hogy tényleg szüksége van ilyenre, és jelenlegi gépe sem támogatja, a helyében nem erőltetném mindenáron. Persze, tőlem vehet, mindenki arra költi el a pénzét, amire akarja, még nagyon anyagi bukóval sem jár, mert 120-256 gigás méretben nem sokkal drágábbak az NVMe-k már, mint a SATA SSD-k, de kérdés van-e úgy értelme, hogy kártyát kell vegyen, UEFI-t vagy boot managert kell hekkeljen, bevállalja a melegedést, külön hűtést, és még lehet akkor sem tudja kihajtani vagy a felhasználásánál fogva kihasználni. Egyszerűen van, hogy tényleg úgy állnak a csillagok, hogy nem érdemes izmozni vele.

[ Szerkesztve ]

(#48767) Emperor_ válasza Chemistry (#48764) üzenetére


Emperor_
addikt

Azonos sebességűek a SATA3 és M.2, laptop esetén nincsen érv egyik mellett sem, egyik ellen sem. Ami szimpi Neked.

SSHD-ról nem tudok nyilatkozni. A más ötlet alatt mire gondolsz? Más típusok vannak a fenti Összefoglalóban, ha erre irányult a kérdésed.

breezer88
Szívesen!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48768) ekkold válasza Emperor_ (#48763) üzenetére


ekkold
őstag

Köszi! Letöltöttem a samsung programjait. Létezhet az, hogy az Aqua-anál reggel még 32890Ft , este meg 40090 Ft ugyanez a meghajtó? Most nem tudom megnézni (holnap kiderül), hogy amikor kattintottam a megrendelésre akkor éppen mennyibe került, mindenesetre most nagyon piszkál a dolog.

(#48769) Ciccuka válasza Frawly (#48349) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mikor volt a Kingmax-oknak hullós szériájuk :F

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#48770) jeni válasza ekkold (#48768) üzenetére


jeni
félisten

a drágábbik az 5év gyártói garis,az olcsóbbik az bolti 3év garis
itt megkapod 5év garival itt is ennél is
az is igaz egyiknél sem egyértelmű,hogy bolti vagy gyártói?

(#48771) esposito12


esposito12
újonc

Sziasztok!

Laptopomba szeretnék egy SATA3 SSD-t tenni. Nincsenek nagy igényeim, rendszer lenne rajta, alap programokat használnék (office, netezés stb.), és max 1-2 régebbi játék lenne rajta.

A HDD-t megtartom ODD helyére beépítve, így nagy tárhely se kell, mert azon el lesznek a filmek stb. amik tárhelyigényesek, ezért 240-250GB környékin gondolkodom.

A keret amit rászánok kb 20000 Ft, max 25000 Ft, ha az a pár ezer plusz jelentősebb szintlépést eredményez és megéri belefektetni, de ha ezekhez az igényekhez nem kell ennyit költeni és megspóroltok nekem pár ezer forintot, azt is megköszönöm :)

Miket tudnátok ajánlani? :DD

(#48772) Frawly válasza Ciccuka (#48769) üzenetére


Frawly
veterán

Régen, sok évvel ezelőtt, még a SATA2 korszakban volt 1-2 hullós modelljük, legalábbis én úgy emlékszem, csak a pontos típusokra sem. De ahogy nézem, kapni sem lehet már, hacsak nem az aliexpressről rendeled Kínából, akkor úgy sincs csábítás rá. Magyar boltokban az ajánlott modellek sem sokkal drágábbak, és azok biztosabb vételek.

(#48771) esposito12: Adata SU800. Vagy Kingston UV500. Amelyiket olcsóbban megkapod, 20k környéke mindkettő.

(#48768) ekkold: 32k körül van a rendes ára. 40k-ért nagyon drága. Ha mégis 40-et számolnának fel, küldd vissza.

[ Szerkesztve ]

(#48773) Ciccuka válasza Frawly (#48772) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nem kevered véletlen valamelyik másik gyártóval? Tudsz konkrét típust mondani, esetleg linkelni meghibásodást (innen ph-ról)?

Itt a topikban nemigen volt vele tapasztalat. Kingmax az egy minőségi gyártó (1989-től).

KingDian, Kingfost, KingFast, Kingspec, stb. (kínai replikák) és a Kingston-al is hajlamosak sokan összekeverni. Mostanában egyébként a Kingston produktumaival sok a probléma.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#48774) Emperor_ válasza ekkold (#48768) üzenetére


Emperor_
addikt

Erre nem tudom a választ.
Töröld a megrendelést, ha számodra kedvezőtlen változtatást végeztek rajta!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48775) Bodz


Bodz
nagyúr

Akartam venni néhány 240 gigás SU650-et, de kissé elbizonytalanodtam a tartósságát illetően. Elég sok a panasz, hogy x idő után megdöglik. Ezzel kapcsolatban itt van már tapasztalat?

(#48776) Frawly válasza Ciccuka (#48773) üzenetére


Frawly
veterán

Nem emlékszem már, nem követtem akkor még annyira az SSD-k világát. Nekem nincs jó tapasztalatom Kingmax-szal RAM-ok terén. De ha annyira minőségi, felőlem vegyél. Ez a topik az ajánlásról szól, nem arról, hogy mást nem vehetsz. Még jobb is, ha az ajánlottak között nem szereplő márkát, modellt bepróbál valaki, vállalva a kockázatot, legalább lesz azzal is tapasztalat.

Elég furákat kérdezel sorban, előbb ezt az NVMe-t erőltetted, majd az SSD csatolóinak a típusait, most meg előhozakodsz ezzel a Kingmaxszal. Csak az összefoglalóban a kérdőívet nem töltötted ki, hogy milyen gépbe, milyen felhasználásra keresel pontosan SSD-t, mekkora keretből.

(#48777) esposito12 válasza Ciccuka (#48773) üzenetére


esposito12
újonc

Köszi :R

(#48778) Frawly válasza Bodz (#48775) üzenetére


Frawly
veterán

Még nincs vele hosszú távú tapasztalat. Páran vettek már itt a topikban, közöttük én is nemrég 45 fontért. Igaz én külső drive-nak használom, ezért nincs intenzív használat alatt, és csak kevés írást kap. Tényleg aggasztó, amit többen írnak a linken, hogy 2-6 hónap alatt bekrepál, ha ez bebizonyosodik, akkor bekerül a kerülendők közé. Csodálkoznék rajta, ha ez bizonyosodna be, mert Adatákra általában sem szokott megbízhatósági panasz lenni, sem az SP-s, sem az SU-s, sem az SX-es modellekre. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy a neweggről most kiszórt egy hibás szériát valami kínai kereskedő. Ha itthon veszi valaki, a 3 év garancia mindenképp biztosíték, ha probléma lenne.

(#48779) havri1


havri1
félisten

Helló!

30e FT-os keretből torrentre szeretnéd egy sata3-as SSD-t az asztaliba. Használt is szóba jöhet, ha még értelmes állapotban van. 500GB 25e körül nézegettem itt aprón. Torrentre mindegy mit, vagy érdemes rámenni a témára?
Samsung EVO 860 500GB esetleg?
:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#48780) Frawly válasza havri1 (#48779) üzenetére


Frawly
veterán

Az attól is függ, hogy mekkora letöltést értesz torrentezésen. Havi 100GB? 1TB? Több? A torrentkliens statisztikáiból kiderül.

Ilyen 31k környékén 500 gigás modellnél az Adata SU800 400 TBW-jű, a Samsung 860 EVO 300 TBW limittel. 37k környéke Adata SU900 szintén 400 TBW-vel, de ez már 3D MLC. A többi MLC-s és 3D MLC-s meghajtó ekkora méretben már 50k fölött van. Használtan kevesebb. Viszont én ráköltenék még +5k-t, és akkor inkább újonnan vennék SSD-t. 25k-ért a 860 EVO akkor éri meg, ha nincs ronggyá írva és a tulaj az eredeti hologrammos garipapíros 5 év jótállással, számlával adja neked tovább.

(#48781) havri1 válasza Frawly (#48780) üzenetére


havri1
félisten

Napi 2-300GB írás van jelenleg, ezt váltaná le az ssd.
Köszi, körülnézek. 3-5 év eletciklusra számolnék max.

havri

(#48782) Frawly válasza havri1 (#48781) üzenetére


Frawly
veterán

Ennyit a 400 TBW-s meghajtók kibírnak 4-5 évig minimum. Bár ez azért már nem kispályás tétel, évi 107 TB, ezt már háttértárral is nehéz bírni, akkor is, ha a felét letörlöd (mert elfogyasztott tartalom vagy nem tetszett), a maradékot meg archiválod HDD-re. Biztosan a letöltés ennyi? A seed nem számít.

(#48783) Emperor_ válasza havri1 (#48781) üzenetére


Emperor_
addikt

Használtból
Intel 520, Samsung 850 pro, Kingston HyperX 3k, Kingston Savage.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48784) havri1 válasza Frawly (#48782) üzenetére


havri1
félisten

Ennek kb 70-80%-a menne ssd-re. Lehet még redukálni, ha arról van szó.

Köszi Emperor neked is!

[ Szerkesztve ]

havri

(#48785) Emperor_ válasza havri1 (#48784) üzenetére


Emperor_
addikt

Huh, ez hardcore felhasználás.
Bármit veszel, kérlek néha jelentkezz be a Flash SSD topic-ba, hogy mit bír a választott SSD!
Még egy ajánlás: Adata SP920 új vagy használt. Van információnk 300 TB mellett vígan elketyegő példányról. Új persze nem fér a keretbe 500 GB, de használt kisebb igen.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48786) havri1 válasza Emperor_ (#48785) üzenetére


havri1
félisten

Rendben! Samsung 850 evo van már így használatban egyik ismerősnél, mindjárt szólok neki, küldjön pár képet :)
Számolgatok még. Ha egy ~10TB írással lévő használtat vennék 20 körül, akkor még 280-290TB maradna belőle. Ezt kéne leosztani napi írásra (min 3 év), és erre belőni a torrentet. Ha 3 évente ezt megismetlem, kb ugyan ott vagyok, mintha most vennék egy újat, mondjuk 400TB - ot tudóból, viszont osszessegeben többet lehetne a 2-re írni. Nem beszélve, hogy 3 év múlva bízom benne, már 1TB osok lesznek hasonló árban.
Na még átrágom ezt :)

havri

(#48787) Raymond válasza havri1 (#48786) üzenetére


Raymond
félisten

"Ha egy ~10TB írással lévő használtat vennék 20 körül, akkor még 280-290TB maradna belőle."

Ezt igy nem szamolhatod. A halozati (file meret) irasmennyiseget meg be kell szoroznod valamivel mert a host writes (a NAND cellak valos irasai) tobb lesz a belso garbage collection miatt. De ennyi irasnal aranylag hamar kiderul mi az atlag szorzo nalad, csak figyelni kell a host writes szamolot a SMART-nal amit a halozati felhasznalassal ossze tudsz vetni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48788) havri1 válasza Raymond (#48787) üzenetére


havri1
félisten

Értem, köszönöm

havri

(#48789) tomic


tomic
addikt

Sata SSD és M.2 SSD között van sebességbeli különbség vagy egyéb bármi más azonos típusok között?

(#48790) Raymond válasza tomic (#48789) üzenetére


Raymond
félisten

Nincs, ha mindketto SATA bekotesu es 2.5" vs. M.2 amire gondoltal.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48791) tomic válasza Raymond (#48790) üzenetére


tomic
addikt

Az egyik az alaplap hátuljára csatlakozik a másik egy SATA csatiba.Így sincs? A hátlapi csati is SATA csatinak számít?

(#48792) Raymond válasza tomic (#48791) üzenetére


Raymond
félisten

"alaplap hátuljára" ? Ez mi ez? Olyan M.2 nincs. Esetleg az aljara gondoltad? Vannak lapok ahol alul van az M.2 slot nem felul ahova a CPU, RAM, kartyak stb. megy.

Ha az SSD maga SATA protokol-t hasznal a formaja mindegy (2.5" belso, eSATA kulso, M.2 stick) a sebesseg ugynaz lesz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48793) tomic válasza Raymond (#48792) üzenetére


tomic
addikt

Pl mini ITX lapok hátulján lévő M.2 csatira gondolok.

De a lényeget megválaszoltad,köszi.

(#48794) Frawly válasza havri1 (#48784) üzenetére


Frawly
veterán

A határon van, de bírják a tartósabb SSD-k ezt. A rájuk megadott hivatalos TBW limit nem azt jelenti, hogy csak annyi írást bírnak el, hanem hogy annyi írás után nem lesz már rá jótállás. Mindenesetre ilyen felhasználásnál mélyebbre kell nyúlni a zsebbe, ha SSD-re akarsz ekkora mennyiségeket felcsapatni.

(#48795) Raymond válasza tomic (#48793) üzenetére


Raymond
félisten

Ja, gondoltam hogy ez lehet. Sebesseg szempontjabol a fizikai kivitel mindegy ha a protokol SATA.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48796) vond válasza havri1 (#48786) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Esetleg ez a szerverekbe szánt, alig használt darab? Ez azért valószínűleg jól bírná a strapát. 500 gigások közül 30k alatt ennél csak "gyengébbek" vannak az aprón.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48797) havri1 válasza vond (#48796) üzenetére


havri1
félisten

Ez kifejezetten tetszik, bár nem értek hozzá :)
Köszi

havri

(#48798) Komplikato válasza tomic (#48793) üzenetére


Komplikato
veterán

Az Ultra M.2 feliratból (lehet tévesen) azt gondolom ez NVMe csatolós. Na most ott elég nagy szórás van, de azért egy ilyen 3000+ sebességnél már igen is észrevehető a differencia.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#48799) vond válasza havri1 (#48797) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Annyira én sem, de gondoltam, mivel MLC-s, és nem kifejezetten consumer cucc, talán komolyabb darab, és jobban terhelhető. És az sem mindegy, hogy alig volt használva.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48800) Raymond válasza Komplikato (#48798) üzenetére


Raymond
félisten

"ez NVMe csatolós"

NVMe/SATA, belemegy mindketto. Sima hasznalat mellett (OS, barmolas, jatekok) nem veszel eszre kulonbseget es a mostani arak mellett a SATA valtozatbol ketszer akkorat kapsz mint az NVMe-bol ugyanazert az arert.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.