Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#23001) Ice&Lime válasza Cipituning (#23000) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Fáradj át a flash ssd topikba, ott van vásárlás utáni tanácsadás.

[ Szerkesztve ]

(#23002) lazydog válasza angelhard (#22988) üzenetére


lazydog
addikt

Szóval 120 GB-os megoldásnak valószínűleg azt fogom választani.

A 120 illetve 128 GB-os megoldásnak leginkább a Crucial M550 lenne a jó.
Ha esetleg érdekelne a miért is, lapozz néhány oldalt vissza.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#23003) Sk8erPeter válasza Cipituning (#23000) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Pedig ez a része az összefoglalónak még pont látszik is, félkövérítve, a topic közepén-tetején:
"Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik!"

Sk8erPeter

(#23004) Bodor válasza lazydog (#23002) üzenetére


Bodor
veterán

Én visszalapoztam pár oldalt, de nem találtam olyan hozzászólást, ahol le lenne írva, hogy miért jobb a Crucial M550, mint a TOSHIBA Q Pro ... :U

(#23005) Dorian


Dorian
félisten

Sziasztok,

Lassan eljutok oda, hogy beruházzak egy SSD vinyóba. Nálam nincs fent sok program, böngészésre, letöltésre (minimális Office alkalmazások) és zenelejátszásra (csak forrásként) használom a laptopom. Ahogy néztem, 30GB-nál nem foglal többet a Win + a telepített programok, tehát egy 50-50 GB-os elég is lenne. Ennek ellenére van értelme nagyobbat venni? Ahogy néztem, egy 128GB-os sem nagyon komoly összeg. Talán a laptop vinyó tárhelynövelés céljából, de a mostanival is elvagyok.
Ami speciális kicsit, hogy Win Server 2012-t használok, ill. a laptopba a DVD helyére lenne betéve, szóval vmi megfelelő beépítő keret is kell hozzá.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23006) Bodor válasza Dorian (#23005) üzenetére


Bodor
veterán

Hát bizony, nem éri már megvenni a 64 GB-os példányokat.
120 GB-ban a Crucial MX100-at, Samsung 840 EVO-t, vagy a Kingston HypeX Fury-t javaslom.
Drágábbat csak akkor érdemes venni, ha számít az 5 év garancia, mert érezhető gyorsaságban és teljesítményben nincs igazán különbség .
Ne a DVD író helyére rakd az SSD-t, hanem a mostani HDD helyére. Ha szükség van a DVD íróra, akkor én ezt a beépítőkeretet javaslom, persze a méretbeli kompatibilitásról meg kell győződnöd rendelés előtt.

Raidsonic ICY BOX IB-AC642 SSD/HDD 2.5 SATA beépítő keret fekete

(#23007) Sk8erPeter válasza Dorian (#23005) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Lassan eljutok oda, hogy beruházzak egy SSD vinyóba"
"SSD vinyó". :DD Nincs ilyen, de jól hangzik. :)) Vagy SSD, vagy vinyó.

Ne vegyél 120/128 GB-osnál kisebbet, teljesen értelmetlen.

Sk8erPeter

(#23008) Dorian válasza Bodor (#23006) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi a tippeket, legalább szűkültek a lehetőségek, egyszerűbb lesz a választás.
A laptop HDD-je kell az SSD mellett, mert ugyan programok, Win helyfoglalása nem sok, de sok hely kell egyebeknek. DVD-re ugyanakkor semmi szükségem.

Sk8erPeter:
Értettem :R :)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23009) lazydog válasza Bodor (#23004) üzenetére


lazydog
addikt

Valszeg azért nem találtál ilyen hsz.t, mert nem írtam olyat, amiben a Crucial 550-et hasonlítottam volna a Toshiba Q Pro-hoz. Ez utóbbit nem ismerem, sőt erről még nem olvastam tesztet sem. Ettől eltekintve, első látásra tetszik ez a Toshiba.
Amúgy meg nem neked kellett volna visszalapoznod, hanem inkább a kérdezőnek. :D

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#23010) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Sziasztok. gépvásárlás előtt állok. és szeretném megkérdezni itt a finish-be milyen SSD-t ajállotok irás/olvasás/tartósság szempontjából. 120-128gb ban gondolkodok!

gép:
h97 fatality killer
I5 4590
2x4gb Corsair venegance LP

Amire én gondoltam az a HyperX 3K 120gb de ha tudtok jobbat annak örülnék a legjobban! és ha lehet aqua-ban kapható termék legyen :)

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#23011) lazydog válasza MasterHUn (#23010) üzenetére


lazydog
addikt

Ebben a boltban jelenleg a [link]256 GB-os a legkisebb.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#23012) borix válasza MasterHUn (#23010) üzenetére


borix
őstag

Nézzél át összehasonlító tesztet vásárlás előtt,hogy a lelked megnyugodjék,hogy jól választottál. :K
Nagy kiugró különbség nincs jelenleg SSD-nél egyik termék javára sem azonos ársávon belül.
Lehet olyanokat is olvasni,hogy a régebbi lassabb SSD gyorsabbnak tűnt mint az új ami papíron gyorsabb.

lazydog-nak igaza lehet abban,hogy nem érdemes annyira az 5 év garanciához sem ragaszkodni mert hamarabb lecseréli majd az ember egy ujjábra gyorsabbra mint,hogy 5-6 évig ragaszkodjon a (drágaszághoz) :N

(#23013) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy 128Gb-os SSD-t, milyet lenne érdemes venni? 20k lenne a keret, amiből meg kéne oldani.

(#23014) ginola válasza lazydog (#23011) üzenetére


ginola
addikt

Erről egész jókat lehet olvasni tesztekben, ár/értékben írják főleg kiválónak!

(#23015) lazydog válasza AthlonXP (#23013) üzenetére


lazydog
addikt

[link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#23016) lazydog válasza ginola (#23014) üzenetére


lazydog
addikt

Tudom. Én is jókat írok róla. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#23017) Bodor válasza lazydog (#23009) üzenetére


Bodor
veterán

A (#23002)-es hozzászólásodban, angelhard fórumtárs azon állítására , mely szerint a Toshiba Q Pro-t választja 120 GB-os SSD-nek, te azt írtad, hogy "A 120 illetve 128 GB-os megoldásnak leginkább a Crucial M550 lenne a jó"
Nyilvánvaló, hogy akkor ezek szerint te a Crucial M550-et jobbnak is tartod, mint a Toshibát.

Ha valamihez képest, valami mást tartunk jobbnak, akkor ezen állításnak szerintem az alapfeltétele, hogy minkét "valamit" ( SSD-t) jól ismerjük, mert különben hogy is rangsorolhatnánk őket, részesíthetnénk előnyben az egyiket, a másikhoz képest. Bár konkrétan tényleg nem írtál olyat, amiben a Crucial 550-et hasonlítottad volna a Toshiba Q Pro-hoz, de azt gondoltam, hogy ez megtörtént, ha már írod is, hogy csak olvassunk vissza, ha az ajánlásod miértjére lennénk kíváncsiak.

No én egy kíváncsi típus vagyok, és mivel én sem nagyon ismerem ezt a Toshiba SSD-t, gondoltam nem kezdek el magam kutakodni a neten az információ után, hiszen azt írtad, csak vissza kell olvasni.

No hát ezért olvastam vissza, de semmit sem találtam, és sajnos így nem tudjuk, hogy hova is kell visszalapozni, vagy hogy az ajánlásodat mire alapozod.

Egyébként is kicsit furcsa, hogy miért ajánlsz szinte mindenkinek csak Crucial M550-et- persze szíved joga - csak nekem néha ez már túl erőltetett.
Pl. nem értettem, hogy (#23010) MasterHUn-nak, aki 120 GB-os SSD-t keres, és kiszemelte a HyperX 3K-t, miért kell a 256 GB-os Crucial M550-et linkelni? :U

[ Módosította: Barthezz2 ]

(#23018) Topanka


Topanka
aktív tag

A korábbi segítség alapján az alábbiakat néztem ki win 7-8 alá, progiknak, és játéknak.
CRUCIAL 2,5" M500 240GB SATA3 CT240M500SSD1 28 480 Ft
CRUCIAL 2,5" M550 256GB SATA3 CT256M550SSD1 41 200 Ft‎
KINGSTON HYPERX 3K 240GB SATA3 SH103S3/240G 36 340 Ft
SAMSUNG 2,5" 840 PRO 256GB SATA3 MZ-7PD256BW 44 340 Ft
INTEL 2,5" 530 SERIES 240GB SATA3 SSDSC2BW240A401 37 750 Ft
ASUS P8P67 PRO alaplaphoz lenne, aminél ezek a SATA csatik vannak:
Intel® P67(B3) Express Chipset
2 db SATA 6.0 Gb/s csatlakozó (gray)
4 xSATA 3.0 Gb/s ports (blue)
Intel® Rapid Storage Technology RAID támogatás 0,1,5,10
Marvell® 9120 vezérlő
2 db SATA 6.0 Gb/s ports (navy blue)*
JMicron® JMB362 SATA controller
2 xExternal SATA 3.0 Gb/s ports*
* These SATA ports are for data hard drives only. ATAPI devices are not supported.
Az SSD-ék árai elég szélsőségesek, gondolom megvannak az okai.
A sebesség nem hiszem hogy jelentős különbség lenne köztük, ezért az árat nézném, illetve melyik lenne a legmegfelelőbb az alaplap SATA 3-as csatlakozókhoz?
Légyszi segítsetek még egy kicsit a választásban!
Félek, hogy nehogy mellé nyúljak.

(#23019) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Ezzel van tapasztalata valakinek? A véleményekben dicsérik, meg a leírás alapján is jónak tűnik, ráadásul keret is van hozzá, azt sem kéne venni.

A-Data SP-900 128Gb

(#23020) Bodor válasza Topanka (#23018) üzenetére


Bodor
veterán

Csatlakozó kérdésében csak annyit, hogy ha bármelyik SSD-t az "Intel® P67(B3) Express Chipset 2 db SATA 6.0 Gb/s csatlakozó (gray)" egyikére kötöd, akkor nem lesz problémád.

A döntéshez szerintem nem árt, ha figyelembe veszed az ár mellett, a garanciát, és az írási terhelhetőséget.

Ehhez 1-2 adat:

A Crucial és HyperX SSD-i 3 év garanciások. A Crucial SSD-ire 72 TB írási limitet ad meg a gyártó, a HyperX-nél nem lehet pontosan tudni, mert ők más mérési metódust használnak , ( itt írtam is róla, igaz, hogy a Fury kapcsán , de a metódus ugyanaz).
Az 5 év garanciával rendelkező Intel 530 és Samsung 840 Pro közül az utóbbi sajnos 75 TB írási limittel rendelkezik, tehát ha az 5 éven belül bármikor eléred a 75 TB írást, akkor már nem számíthatsz a garanciára.
Az Intel-nél nincs ilyen korlát, és még olcsóbb is, tehát a kettő közül az a jobbik vétel.

(#23019) AthlonXP: Ajánlott típus, de jelenleg szerintem hasonló áron sokkal jobb vétel lenne az Intel 520 ( itt 5 év garanciával) , mert tartósabb és nem aszinkron NAND-ok vannak benne, illetve a Samsung 840 EVO, vagy a szintén beépítőkerettel rendelkező Adata SX900, vagy SP920.

[ Szerkesztve ]

(#23021) silvergod


silvergod
őstag

Sziasztok!
Érdeklődnék melyik az a 60 (vagy esetleg 120gb,bár elég a 60 is bőven a rendszernek) ssd,ami most a legolcsóbb a piacon,de azért még megbízható és gondmentes.... rendszer lenne rajta csak,sata2 laphoz használva.
Köszönöm

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#23022) MasterHUn válasza Bodor (#23017) üzenetére


MasterHUn
senior tag

én azt kérdeztem hogy jó döntés-e a hyperX 3k vagy nézzek valami mást. nekem a szempont a gyorsaság írás-olvasás terén. illetve hogy tartós legyen de erre sajnos választ nem kaptam :(

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#23023) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok! Most már tényleg ott tartok, hogy csak döntenem kéne SSD ügyben, mert megérkezett pénteken a caddy-m próbaképp beletettünk egy hdd-t és frankón működik, úgyhogy már csak az SSD hiányzik, hogy a HDD-t kitehessem a caddy-be.
Jelenleg ezek a versenytársak:
Samsung 250gb EVO Érdemes most már Samut venni?
Adata 256GB ASP900S3
HyperX Fury 240gb

Sata II-n lesz használva, ezért fontos az írás/olvasási sebesség, már amennyit majd Sata II alatt ki tudok hozni belőle.

Ezek közül melyik az ajánlottabb darab, illetve mit tudnátok még ajánlani 240-256gb-sek közül?
Keret: 30-32k

Köszi!

(#23024) Topanka válasza Bodor (#23020) üzenetére


Topanka
aktív tag

Na ez az!!!!!! :R :R :R
Nagyon, nagyon köszönöm az egyértelmű választ, nincs mit filóznom többet.
Intel 530 lesz.
Mégegyszer köszönöm.

(#23025) lazydog válasza Bodor (#23017) üzenetére


lazydog
addikt

Pl. nem értettem, hogy (#23010) MasterHUn-nak, aki 120 GB-os SSD-t keres, és kiszemelte a HyperX 3K-t, miért kell a 256 GB-os Crucial M550-et linkelni? :U

Mert ő az aqua nevű bótot is "kiszemelte", ahol az általam favorizált Crucial M550-ből jelenleg csak 250 GB-os kapható.

Egyébként is kicsit furcsa, hogy miért ajánlsz szinte mindenkinek csak Crucial M550-et...

Pedig biztos voltam benne, ha valaki megértő és elnéző lesz velem, eme "gyengém" miatt, az te leszel. Mivel neked egyetlen feltűnően szívedhez nőtt típusú SSD a favoritod. :D

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#23026) MasterHUn válasza lazydog (#23025) üzenetére


MasterHUn
senior tag

tök lényegtelen hogy kapható (vagyis hogy, azt kérem és egyből odaadják ) mert a gépet amit venni akarok ott 99%ban rendelik :D

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#23027) lazydog válasza MasterHUn (#23026) üzenetére


lazydog
addikt

Amire én gondoltam az a HyperX 3K 120gb de ha tudtok jobbat annak örülnék a legjobban! és ha lehet aqua-ban kapható termék legyen :)

Ki élt vissza a nick-eddel?!

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#23028) MasterHUn válasza lazydog (#23027) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Senki nem élt vissza. :D de mivel nem kaptam választ így feltettem értelmesebben.

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#23029) lazydog válasza MasterHUn (#23028) üzenetére


lazydog
addikt

Tőlem kaptál választ napokkal, ezelőtt, amire csak most reagáltál, igaz kicsit furcsán.
Tehát megismétlem, Crucial M550, és mivel már nem követelmény az aqua, így jöhet a 128 GB-os verzió.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#23030) MasterHUn válasza lazydog (#23029) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Köszönöm ! :))

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#23031) lazydog válasza MasterHUn (#23030) üzenetére


lazydog
addikt

Én talán még jobban örülök, hogy segíthettem.
Ígérd meg hogy nem csapsz be, és nem a Hyperx-et veszed, ami mellett egyébként már rég döntöttél! ;]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#23032) MasterHUn válasza lazydog (#23031) üzenetére


MasterHUn
senior tag

ígérem megnézem melyikkel járok jobban :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#23033) silvergod


silvergod
őstag

erre esetleg valaki? [link]
köszi

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#23034) lazydog válasza silvergod (#23033) üzenetére


lazydog
addikt

A számodra is hasznos lehet ez a [link], amit már küldtem korábban valaki másnak.
Próbálj az ismertebb, illetve jónevű márkákra koncentrálni. Például a Transcend-et kerülném a helyedben.
Hozzáteszem, a 120 GB-osnál kisebb SSD nem igazán okos döntés manapság.

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#23035) Topanka


Topanka
aktív tag

Nem tudok kilépni a prohardverből. Ez a hiba jelenik meg:503 - Service Unavailable
Sajnos kérését nem tudtuk teljesíteni, mivel a RIOS motor éppen frissítés alatt áll. Kérjük próbálja meg újra.
Unfortunately your request could not be fulfilled, because the RIOS engine is being updated right now. Please try again. Hova írhatok ez ügyben? Nektek is ez van? Bocsi az offért, de nem tudom hova forduljak.

[ Szerkesztve ]

(#23036) MasterHUn válasza lazydog (#23029) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Amugy az még mindig fenn áll hogy az aquabol akarom elhozni. :) maximum berendelik vagy nem tudom :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#23037) lazydog válasza MasterHUn (#23036) üzenetére


lazydog
addikt

Az aqua-val kapcsolatban nekem kellemes tapasztalataim vannak. Az utóbbi három hétben kétszer is rendeltem tőlük. Kedvező áraik vannak és gyorsak.
Az esetleges garanciális problémakezelési gyakorlatukat szerencsémre nem ismerem. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#23038) radi8tor válasza lazydog (#23037) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egy HDD-t vittem vissza pár éve CRC hibával. Cserélték szó nélkül.
Az új is azt csinálta, kiderült a RAM volt hibás a gépben.

⭐ Stella

(#23039) AthlonXP válasza Bodor (#23020) üzenetére


AthlonXP
őstag

Köszi.

Valószínűleg valamelyik A-Data termék lesz, mert ők 128Gb-osak, nekem meg olyan kell, nem a 120-as.

(#23040) lazydog válasza AthlonXP (#23039) üzenetére


lazydog
addikt

Pont ez az, ami nem szempont a választáskor.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#23041) varmi2


varmi2
nagyúr

Olyan nagy a választék, hogy nem tudok dönteni. Mit ajánlanátok 120-128GB kapacitással, 25ezer alatti kategória érdekel. Win8.1 fog menni rajta, de 24/7ben. Jó ár/érték arányú érdekel.
Asztali gépben lesz, net meg zene, meg ilyen apróságok, Asus AM1M-A, lap mellett, Athlon5350 apuval karöltve.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#23042) Bodor válasza AthlonXP (#23039) üzenetére


Bodor
veterán

(#23043) Eduardo89


Eduardo89
aktív tag

Üdv!

WD Black helyett szeretnék rendszernek egy SSD-t. Úgy gondolom a 120/128 giga egyenlőre elégséges mindenre.
Amennyire képben vagyok az SSD-ket illetően a legjobb választás az MLC technológiára épülő típus.
20ezer körüli áron mik azok amik ajánlottak minőségben?
Legjobb áron az ADATA 128GB Premier Pro SP920 van.

Ezen kívül még ezeket néztem:
HyperX 120GB 3K SH103S3/120G
INTEL 120GB 520 SSDSC2CW120A310
PATRIOT 120GB Blaze PB120GS25SSDR

Ezek közül melyik ajánlott darab ?

Köszönöm! :R

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#23044) lazydog válasza varmi2 (#23041) üzenetére


lazydog
addikt

Az egyik ajánlatom már feltehetőleg ismered. :)
Azóta utánanéztem egy másiknak, és a review alapján, merem ajánlani ezt is.

"Toshiba's Q Series Pro is a bona fide Hyper-Class SSD, and if that wasn't enough, it's also one of the most cost-effective solid state solutions on the market."
[link]
[link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#23045) Sk8erPeter válasza lazydog (#23031) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ígérd meg hogy nem csapsz be, és nem a Hyperx-et veszed, ami mellett egyébként már rég döntöttél! ;]"
Merthogy az miért is lenne rosszabb döntés, mint az általad mindenáron nyomatott Crucial M550? :U

(#23037) lazydog :
Volt már tapasztalatom az Aquával garancia-ügyintézésben, semmi gond nem volt, még jó régen egy DVD-írót cseréltek szó nélkül. (Ami nem is az ő hibájukból ment tönkre. ;];])

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23046) lazydog válasza Sk8erPeter (#23045) üzenetére


lazydog
addikt

Ezek szerint te sem olvastál utánam, ahol ezt taglaltam. :)
Dióhéjban:
A HyoerX Sandforce vezérlős. Azt meg elég részletesen kifejtettem, miért nem szeressem.
A Crucial M550 meg különösen a 128 GB-os méretben előnyös, sebesség szempontjából.
Ugyanez érvényes az új favoritomra, a Toshiba Q Pro SSD-re is.

#23045 Sk8erPeter
Akkor ++Pirospont az aqua-nak. Ezentúl be sem teszem az egerem más webshop-ba. ;]

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#23047) spiritex


spiritex
veterán

Erre valaki?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#23048) MasterHUn válasza spiritex (#23047) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Szerintem az SSD jobb választás. (gyorsabb adat írás másolás) hoszabb ideig is jó (szerintem)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#23049) kacsip


kacsip
tag

Hali
Nemtudom, hogy jó helyre írok e, de lenne egy ssd-s problémám. Vettem egy Samsung 250es ssd-t, és telepítettem volna rá a windowst, de mikor kijelöltem rajta 100 gigát a windowsnak, a telepítő létrehozott még 3 másik meghajtót mindenféle cimkével. Azokat töröltem, majd feltettem a windowst az eredetileg létrehozott particióra, de így maradt egy 130gb és egy 500mb üres rész rajta. Azkat hogy tudnám egyesíteni, majd megformázni? Valaki tudna segíteni?

(#23050) lazydog válasza kacsip (#23049) üzenetére


lazydog
addikt

Ez nem SSD probléma. Keresd meg a Windows topikot. [link]

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.