Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#13001) karis


karis
tag

A Crucial M4 vagy az M500-ról van valakinek tapasztalata? Az ajánlások között láttam az M4-et de az M500 nem.

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#13002) worxland válasza InterFox (#13000) üzenetére


worxland
addikt

Ez Win kérdés, nem SSD.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#13003) Proxyone


Proxyone
csendes tag

hello, szeretnék egy kis segítséget kérni, én is SSD vásárlás előtt állok, de annyira sokféle van a piacon hogy nem tudom milyet vegyek.

Egy AMD fx proci meg egy asus v formula alaplap van a gépembe, w7-et használok, egy 120Gb-s SSD-t szeretnék.
Kb 30k-t költenék rá, többet nem szivesen :P

Még lenne egy kérdésem hogy mi a különbség az SATA3 csatis és PCI-E csatis SSD között? :)

Honor 6 plus / AMD FX-8150, ASUS Crosshair V formula, Sapphire nitro RX-580

(#13004) balintka válasza Proxyone (#13003) üzenetére


balintka
addikt

Kingston V300 vagy Samsung 840.

(#13005) Kom-ancs válasza Proxyone (#13003) üzenetére


Kom-ancs
tag

V300-ban nem fogsz csalódni.Nekem itt azt ajánlották,azt is vettem és mondhatom a villámnál csak egy picit,de gyorsabb. :K

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#13006) Qru válasza Proxyone (#13003) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

V300 vagy 840 EVO.

#nincsbennetarcsi

(#13007) VLala75


VLala75
tag

Asus p8b75-m lx laphoz milyen ssd-t ajánlotok ?????

(#13008) Bodor válasza VLala75 (#13007) üzenetére


Bodor
veterán

Az összefoglalóban ajánlottakat.

(#13009) Mate


Mate
nagyúr

Tegnap megérkezett a Samu 840 pro. Tökéletes minden szempontból.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#13010) csirkepokk


csirkepokk
tag

Sziasztok!

A mostani ssd-m [link] szeretném nagyobbra cserélni, 120-128GB-ra.
Milyet nézzek helyette, ill. mi ajánlott mostanában?

(#13011) Qru válasza csirkepokk (#13010) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kingston V300 / HyperX (nem a 3k!!! a sima) vagy Samsung 840 / 840 EVO / 840 PRO.

mod:

Amúgy milyen géphez kellene?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#13012) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

Linux alá milyen SSD-t ajánlotok? 100-128 GB-t szeretnék minimum. Samsung 840-st néztem, az jó lesz? Max. 30e-ig, esetleg 32e-ig

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#13013) csirkepokk válasza Qru (#13011) üzenetére


csirkepokk
tag

I5 3570K, Asrock Z77 Extreme 4, Asus GTX 660TI, 8GB Corsair Wengeance LP 1600Mhz, Seagate 2TB 5900RPM 64MB SATA3

(#13014) Qru válasza csirkepokk (#13013) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor jók lesznek amiket első körben javasoltam. :K

#nincsbennetarcsi

(#13016) csirkepokk válasza Qru (#13014) üzenetére


csirkepokk
tag

Köszönöm, Samsung lesz a nyertes.A 840 PRO :R

(#13017) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Hello!
SSD vásárlás előtt állok és nem vagyok képben a témában mert nem nagoyn követtem figyelemmel.

A kritériumok az alábbiak:
-SATA3(későbbi alaplap csere miatt, addig is SATA2-ben menne)
-120 vagy 128 GB
-Op. rendszer (Win 7 a későbbiekben talán win 8 lenne rárakva) + progik
-ár: 25-30 k között és persze a best-buy érdekel.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#13018) Balage76 válasza Gergosz2 (#13017) üzenetére


Balage76
senior tag

Samsung 840 EVO vagy a régebbi 840, illetve V300.

(#13019) SloWater


SloWater
tag

Sziasztok!

Úgy tűnik be tudok ruházni egy SSD-be, nem fogom elkapkodni és igyekszem beleásni magam valamilyen szinten a témába, de hálás lennék némi útmutatásért.
Szegeden 3 olyan üzlet van, ami egyéb körülmények miatt számításba jöhet, alapértelmezetten az ő kínálatukból kell válasszak.

Amiben segítséget kérek az, hogy van-e olyan gyártó/márka/típus amit mindenképpen kerüljek?

128 gigát keresek 30-35000 forint körül a profilomban látható konfigba két HDD mellé a Win7 és pár játék számára.

Jelen állás szerint a következő márkákból választhatok:

- A-Data
- Corsair
- Kingfast
- Kingston
- OCZ
- Samsung
- Sandisk
- Silicon Power

Az OCZ Vertex 450-et egy ismerősöm ajánlotta, illetve régebben jókat olvastam a Samsungokról itt a tesztekben.

Előre is köszi!

Steam/Game: SloWater[Ph] - Never go full retard!

(#13020) Bodor válasza SloWater (#13019) üzenetére


Bodor
veterán

Nincs kifejezetten olyan gyártó, amit kerülni kell,(talán csak a Kingfast) az olyan típusok viszont amelyeket kerülni kell, nincsenek benne az összefoglalóban ajánlottak között, azokból viszont bátran mazsolázhatsz.Topik tetejét nyisd le!
Vertex 450-el még nincs sok tapasztalat, talán az OCZ Vector 120 GB-os jobban ajánlható, mert már régebbi darab, és jó áron kapható mostanság , 5 év garanciával együtt, már ha ennél a gyártónál maradnál.
30-25K-s árban a töbi 5 év garanciás típus is jó vétel .

(#13021) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok!
Jelenleg SSD vásárlása előtt állok. Számomra megfizethető , tesztek alapján a 250GB-os verziót venném , valakinek tapasztalat a típusról? (42k körül vannak a 250-sek , minek vegyek 30k-ért 120-at).
Köszönöm.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#13022) Gergosz2 válasza Balage76 (#13018) üzenetére


Gergosz2
veterán

amúgy ezek jófajták? :F :)
MIlyen írás/másolási sebsségre illetve élettartamra számítsak?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#13023) MikaVejneGI válasza MikaVejneGI (#13021) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

Samsung 840 EVO szériáról van szó.
Nem tudom,hogy maradt le.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#13024) Tomacko


Tomacko
senior tag

Sziasztok !

Egy SSd vétele előtt vagyok, amiért kérdéses lehet, hogy mit vegyek meg az a firmware része. Mert nem igazán értem, hogy melyik ssd-n milyen chipsethez való firm van....

Tehát a paramétereim:

- Extreme Digital-nál kell vásárolnom mindenképp.
- 30-35.000 FT nálam a lélektani határ.
- 60 GB feletti méretben gondolkodok.
- Asztali gép lesz, ponotsan fogalmazva egy multimédia PC, Antec NSK 1380 házba telepítve, így kell beépítő keret is
- Asus e45m1-m pro lapon használva 8GB Geil DDR3 1333Mhz ram társaságában
- Win 7 ultimate 64 bit rendszert szeretnék neki telepíteni, de leőfordulhat, hogy win 8 lesz, attól függ melyik mennyire "barátja" egy távirányítónak amit még nem kerestem hozzá. Tehát a fő feladat a média lejátszás lesz, vegyesen film és zene is, valamint tartalom megosztás a házon belül, a HDD-ken tárolt anyagokból, vesetleg még nagy ritkán online videózás és egyéb alap netes történetek, valamint file megosztás.

Szóval én ehez a konfighoz szeretnék venni egy bele illő SSD-t, rendszernek.

Előre is köszönöm az ötleteket, ami már fix az a ház és az alaplap, a HDD-k valószínüleg WD márkából lesznek, de RAM-ból is fogadok tippet, viszont arra nem költenék többet, inkább csak kevesebbet.

Tomi

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#13025) Bodor válasza Tomacko (#13024) üzenetére


Bodor
veterán

(#13026) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok!
Osztottam ,szoroztam.
Kingston V300 240GB vagy Samsung 840 EVO 250GB közül választhatok.
Melyiket ajánljátok?

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#13027) odrif válasza MikaVejneGI (#13026) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Az olcsóbbat szerintem.

20 éve a Prohardveren

(#13031) Tomacko válasza Bodor (#13025) üzenetére


Tomacko
senior tag

Köszi szépen a választ és a tippet, nálam is ez nyert kb, de én mint laikus műkedvelő inkább informálódok mindig vásárlás előtt :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#13032) Bodor válasza Tomacko (#13031) üzenetére


Bodor
veterán

Beépítőkeretet meg 1000 Ft. alatt tudsz hozzá venni.

(#13027) odrif: +1 !

[ Szerkesztve ]

(#13033) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Kicsit off lennék, elfelejtettem mi az a program ami kiírja az SSD állapotát Hard Disk Sentinel-en kívül?

Előre is köszi.

(#13034) S-IW válasza B-L-A-C-K (#13033) üzenetére


S-IW
tag

Szia!
Talán ez?

(#13035) B-L-A-C-K válasza S-IW (#13034) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szia! Köszi ez az...:)

(#13036) odrif válasza Bodor (#13032) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Érdekes, hogy higgadtan, tisztelettudóan felhívtam itt valakinek a figyelmét, hogy szakmai topikban ne hirdessen, és még az én hozzászólásomat is kimoderálták innen.
Ilyen még nem is fordult elő ha jól emlékszem.

20 éve a Prohardveren

(#13037) Bodor válasza odrif (#13036) üzenetére


Bodor
veterán

Gondolom azért, mert a tiéd csak ahhoz a hozzászóláshoz kapcsolódott, amelyben hirdettek, anélkül pedig nem volt sok értelme, a topikhoz biztosan nem volt köthető önmagában.

[ Szerkesztve ]

(#13038) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello!

Jelenleg egy 120GB-os Kingston V+200-at használok, Win8 Pro fut rajta. A családban megirigyelték a laptopom sebességét és arra gondoltam, h ezt átpakolom abba a laptopba, magamnak veszek egy újat.

Mindenképp nagyobb kapacitásút szeretnék, egy 240/256GB-os SSD-t. A Kingston nekem nagyon bevált, nem csak SSD szinten, ezért azokkal szemezek. Vegyek egy ugyanilyen, de nagyobb V+200-at vagy egy Hyper X jobb lenne?! Pl. ő ???

A Samsungról is egyre jobbakat hallani, esetleg még az is mehetne, például ez

A keret max. 60k, annál többet nem szándékozom rá költeni.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#13039) Bodor válasza tylerddd (#13038) üzenetére


Bodor
veterán

Hyper X azon az áron igen csak jó választás. Ha kevés a 3 év garancia, akkor megfontolandó a linkelt Samsung 840 Pro 5 év garanciával, csak hát ugye drágább is.

(#13040) kurtz


kurtz
aktív tag

Üdvözleheletem.

I54570 hd 7970 8gb ram 1tb hdd asrock h87 pro 4 [illetékes topic visszaigazolására vár-> eltérhet]
környezetbe keresek ssdt a következő szempontok alapján:
mérete minimum 60gb
relatíve tartós / megbízható legyen konfig váltásig mindenképp maradjon életben [~3 max 4 év]
kinézett darab: Kingston 120GB SV300S37A

ez megfelelő? illetve hasonló árban van-e megfontolandó darab? [esetleg ezen árkategória fölött best buy darab ami tényleg megéri a felárat.?]

előre is köszönöm.

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#13041) Coolmat válasza kurtz (#13040) üzenetére


Coolmat
őstag

Üdv!

A Kingston V300 teljesen rendben van, hasonló áron egyéb alternatíva a Samsung 840 Basic és a 840 Evo (utóbbi még elég új, nincs vele még sok tapasztalat). Drágább kategóriában sem kapsz érezhetően gyorsabb SSD-t, csak az 5 év garancia miatt érheti meg többet áldozni rá (pl. Samsung 840 Pro, OCZ Vector stb.).

Szerk off: amúgy a kinézett konfig is rendben van szerintem, esetleg egy olcsóbb Z87-es lapot választhatnál a H87 helyett, hogy minimálisan (300-400MHz-el) tudd tuningolni a procit ha szükség lenne rá.

[ Szerkesztve ]

(#13043) potyi23


potyi23
senior tag

hali. ssd-t szeretnek notiba. ezek kozul kellene valasztanom. :

1 Kingston SSDNow V300
2 Kingston HyperX 3K SSD 120GB
3 Samsung 840 EVO

koszi fiuk :R

(#13044) Qru válasza potyi23 (#13043) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Árat nem írtál... de a rangsor így néz ki:

HyperX 3K (gyorsabb mint a V300), V300 (bizonyítottan jó ssd), 840 EVO (nincs vele baj, de elég új még, nincs vele számottevő tapasztalat).

Ha nincs nagy árkülönbség akkor HyperX, ha jóval drágább akkor V300, ha szeretsz úttörő lenni (nem olyan ;] ) akkor 840 Evo.

#nincsbennetarcsi

(#13045) potyi23 válasza Qru (#13044) üzenetére


potyi23
senior tag

koszonom,csak azert nemirtam arat,mert most nem az ar dont,ugyanis nem nkm lesz :D tesomnak :DDD koszi,tomor ,es ertheto valaszod ! :R

[ Szerkesztve ]

(#13046) ViZion


ViZion
félisten

Helló!
EZT nem találtam. Trim és ilyesmit tud-e? Netezős ócó konfigba lenne, linuxal, HDD mellé. Vélemény? :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13047) Bodor válasza ViZion (#13046) üzenetére


Bodor
veterán

Mit nem találtál rajta, mikor linkelted? Jaa...hogy az adata oldal nem jön be...
TRIM-et tudja az biztos, megfelelő linux verzióval , szóval netezős gépbe jó lesz.

(#13048) ViZion válasza Bodor (#13047) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi, meglett közbe a gyártói oldal is :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13049) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Szerintetek mennyi a reális ára egy használt de hibátlan Intel X25-M G2-es 160 Gb-os SSD-nek?

(#13050) Qru válasza SPeti1984 (#13049) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Erre tessék: [link]

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.