Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#47301) Frawly válasza Aurig@ (#47298) üzenetére


Frawly
veterán

A Flash SSD topikban volt egy ugyanilyen SSD, az bőven 70 fok fölé ment, bordát + ventit kellett rá applikálni. De lehet, ha a házadnak tényleg jó a szellőzése, vagy van a meghajtó közelében egy ventilátor, akkor nem tűnik vészesnek a melegedése. 55-58 fok környékéig a SATA SSD-k is felmelegednek, ha nem jól szellőző helyen üzemelnek.

Ebben a melegedésben semmit nem fejlődtek az NMVe SSD-k. Talán nem a gyártók hibája, mert egy kis nyák az egész 4-5 chippel, kicsi a hőleadó felület, nem tudják rendes hűtővel felszerelni. Esetleg ha a gyártástechnológia fejlődik, és durván leviszik a csíkszélességet, akkor talán nem fog annyira melegedni. De az is lehet, hogy akkor is fog, mert akkor meg több cellából fog állni a meghajtó is, meg nagyobb lesz a vezérlő.

[ Szerkesztve ]

(#47302) balazs1022


balazs1022
őstag

Sziasztok!

SSD vasarlasa elott allok. A jelenlegi merevlemezem borzaszto lassu.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 20.000ft
2. Mekkora SSD-re van szükség? Nem kell nagy (max 120gb) mert mellette maradna a sima HDD.
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Hp elitebook 8540w. Ilyen csatis:

4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!) Mindegy. Talan 2-3 év
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? Atlagos. Csak windows + programok mennek rá. Minden mas HDD-re. (Letoltesek, film, zene, kepek, akar jatekok)

Szeretném ha a gép ( az ssd-vel egyutt) meg 10 evet kiszolgalna. :)

Valaszokat elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#47303) barkoo válasza balazs1022 (#47302) üzenetére


barkoo
csendes tag

Én egy ilyet javasolnék

https://ipon.hu/shop/termek/transcend-128gb-ssd230-sata-3-25-ts128gssd230s/1549798

Magas írási, olvasási sebesség, jó ár, jó márka 3 év garanciával :)

(#47304) wassabi11 válasza barkoo (#47303) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Akkor már legyen https://ssd-meghajto.arukereso.hu/adata/su800-256gb-sata3-asu800ss-256gt-c-p348122568/

Ez Adata ismertebb nagyobb is és 20000ft :)

(#47305) balazs1022 válasza wassabi11 (#47304) üzenetére


balazs1022
őstag

Es esetleg az adata sp920? Ipon.h u az jo bolt?

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#47306) jeni válasza balazs1022 (#47305) üzenetére


jeni
félisten

:C :K :K
csoda ,hogy még kapható és nem egy magas ár a többi SSD-hez mérve,melyek azok gyengébbek,kevésbé ajánlottak.
ez 3+2 év garis (gyártónál regivel van meg az 5év)

(#47307) wassabi11 válasza balazs1022 (#47305) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Jó bolt az ipon szerintem. Nem tudom nézd meg az ajánlóba hátha ott van :D az SU800 tuti ott van és 20 ropi.

(#47308) barkoo válasza balazs1022 (#47305) üzenetére


barkoo
csendes tag

Keveslem az írási sebességét, a 180 mb/s picit kevés.

(#47309) balazs1022 válasza barkoo (#47308) üzenetére


balazs1022
őstag

Mi a jo ertek? :)

Mas szerint is keves?

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#47310) barkoo válasza balazs1022 (#47309) üzenetére


barkoo
csendes tag

Amit fent wassabi11 kolléga linkelt valóban jó választás, 256gb, és 300mb/s írási sebesség. Amit én linkeltem az 128gb, de 500mb/s sebesség. Ha jobban jön a több tárhely rajta, akkor a 256gb-s a jó választás, de ha szükséged van a picit több írási sebességre (ami rendszer particiónak, programoknak, illetve játékoknak hasznos) akkor a transcend a jobb választás. Persze ez csak az én véleményem :)

(#47311) Raymond válasza barkoo (#47310) üzenetére


Raymond
félisten

Nem kell megsertodni, de szerintem maradj meg egy darabig read-only modban es tanulmanyozd a temat.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47312) wassabi11 válasza barkoo (#47310) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Amít én linkeltem annak 520 az írási sebessége :Y olvasási meg 560 :)

(#47313) Emperor_ válasza balazs1022 (#47305) üzenetére


Emperor_
addikt

Teljesen jó választás. A speedshop.ban szokott lenni 5 évvel eleve, érdemes ott venni.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47314) barkoo válasza wassabi11 (#47312) üzenetére


barkoo
csendes tag

Való igaz én is rájöttem, bocsi a PCX oldalon van rosszul feltüntetve :)

(#47315) Frawly válasza barkoo (#47308) üzenetére


Frawly
veterán

Az SP920-nak az írási értékei valóban kicsit gyengusok, de ez csak a kisebb modelleket érinti, másrészt a gyakorlatban, működés közben nem érzed ezt a különbséget, hogy 300 MB/s a szekvenciális írás vagy 500 jött-e ki benchmarkokon (hacsak nem spéci felhasználásról van szó). Az SP920-at különösen szoktuk ajánlani, elég megbízható MLC-s meghajtó 5 év jótállással. Nagyon mellényúlni nem lehet vele, ha valaki kap még valahol jó áron. Egy hibája van szerintem, csak a 120 gigás olcsó, a 250-500 gigás változat már drága a mezőnyben, emiatt átlagos felhasználásra nagyobb méretkategóriában vannak szerintem jobb vételek. Emiatt én nem preferálnám saját felhasználásra, de ha valaki 120 gigás méretig keresi, akkor erősen ajánlani szoktuk.

A 120 gigásnál ne vezessen félre, hogy sok gyártó megadja „up to” értékként a sebességmaximumot, de az a legnagyobb modellre vonatkozik, odatesznek olyanokat megjegyzésbe apró betűvel, hogy „Speed may vary due to host hardware, software, usage, and storage capacity.”.

Transcendről nincs tapasztalat. Ha neked van néhány modellel, lőhetnél róluk CDM és SSDOK screenshotot, meg leírhatnád a tapasztalataidat vele, mióta használod, mennyire vagy velük megelégedve sebességre. Eddig nem nagyon ajánlottuk, nem csak a tapasztalat híján, de elég belépő szintű modelljei vannak a gyártónak, és eddig a terméktámogatása sem volt valami nagy ívű, de ahogy most újra ránéztem, látom, hogy fejlődnek, mert pl. van már saját gyári szoftverük, az SSD Scope, amire szükség is van, mert HDS, SSDOK, hasonló progik nem hinném, hogy felismerik a Transcend SSD-ket. Plusz ahogy nézem, egyre olcsóbbak is az SSD-ik. Szóval én nem lennék ellenük, ha többet tudnánk róluk.

(#47316) Frawly válasza balazs1022 (#47305) üzenetére


Frawly
veterán

16k jó ár érte, annyiért nagyon ajánlott, ha tényleg nem kell 128 gigásnál nagyobb meghajtó. Én viszont az iponból 20k keretből inkább Adata SU800-at vennék, igaz majdnem 22-k, de 256 gigás. Vagy ha a keret annyira merev, hogy a 20k az abszolút felső határ, akkor SU650-et, szintén 256 gigás méretben.

Azt értem, hogy írtad, hogy elég a 120 gigás, de majd ahogy használod, egyre több programnál, játéknál fog jelentkezni az igény, hogy gyorsabban induljon, ne a lassú HDD-ről fusson, jól fog jönni a nagyobb tárhely. Még senkit nem vitt el a mentő, mert túl sok tárhelye volt, főleg nem SSD esetén. Garantálom neked, hogy a többlet 128 giga tárhely nem fog megromlani, jól fog jönni. Legrosszabb esetben nagyobbra veszed az SSD-n a lapozófájlt, meg megnöveled a böngészőcache méretét, vagy ha mégis hibernálsz, akkor terpeszkedhet rajta a hiberfil.sys is. Vagy több hely marad a wear levelingnek, hogy a cellák között a fáradást jobban elossza, egyenletesítse.

(#47306) jeni: ezt kár volt off-ba tenni, ennél jobban on topic nem is lehettél volna.

[ Szerkesztve ]

(#47317) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Sziasztok

Segítségre lenne szükségem, mégpedig abban, hogy külső SSD-t akarok Pendrive helyett, mert meguntam, hogy sorban döglenek meg, illetve az írás és olvasási sebességük nem túl acélos.
Minden lehetőség érdekel, az összeépítős is, mármint belső SSD beépítve valami USB3-as házba.
Alapvetően telepítésekhez lenne használva, és nem lenne hátrány ha nem 1-2 évet bírna.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#47318) King Unique válasza zsolt501 (#47317) üzenetére


King Unique
titán

Aki nemrég külső SSD ügyben érdeklődött, az az alábbi választ kapta. Amit annyival kiegészítenék, hogy egyrészt USB-SATA adaptert leginkább akkor érdemes venni, ha több eszközhöz is használni akarjuk, cserélgetni őket stb. Ellenkező esetben célszerűbb inkább egy külső házat / gyári kiszerelésű külső SSD-t, amely előbbi megoldásnak nemrég voltak linkelve a topikjai. Másrészt egy gyári kiszerelésű külső SSD ugyan valamivel drágább lehet, de ugyanakkor előnyösebb is bizonyos dolgok tekintetében. Például az ADATA és a Samsung modelljénél is működik a TRIM, mellékelnek speciális szoftvereket, az előbbi víz-, por- és cseppálló, tesztelték a kompatibilitást mobileszközökkel is, mindkettőnél kényelmes csatlakozást biztosít a Type-C megoldás stb. Igaz ilyen feltételekkel akár külső házat is lehet találni pl. a StarTech, vagy egyéb gyártók kínálatában.

Egyébként külső SSD-t leginkább akkor érdemes venni és használni, ha pl. egy 2,5"-os merevlemez adatátviteli sebességénél jóval nagyobb értékekre van szükség adatmozgatásnál, operációs rendszert akarunk róla futtatni, egy (átlagos) pendrive-nál megszokottnál nagyobb írási terhelhetőség kell, netán aksiról működő mobileszközhöz akarjuk csatlakoztatni, ahol fontos egy mobil külső HDD-hez képest a kisebb energiaigény. Viszont operációs rendszerek szimpla telepítéséhez megteszi rendszerint egy pendrive is és azoknál is lehet találni az átlagnál tartósabb, valamint akár jóval gyorsabb típusokat (példák).

[ Szerkesztve ]

(#47319) balazs1022 válasza Frawly (#47316) üzenetére


balazs1022
őstag

Koszonom szepen mindenkinek a valaszokat. Nagyon hasznosak voltak. :R Az Adata SU800 256GB lesz a befuto. :) :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#47320) NLZ


NLZ
tag

Samsung 970 Evo tartalmaz bármi szarvas hibát, ami a vétele ellen szólna?
Vagy ilyet még korai megállapítani?

(#47321) Frawly válasza zsolt501 (#47317) üzenetére


Frawly
veterán

Erre a célra mindegy milyen SSD-t nézel, jó a legolcsóbb, legbelépőbb szintű modell is (Kingston A400 vagy esetleg valami ennél olcsóbb). Meg veszel hozzá egy USB-SATA átalakítót, USB3-ról hajtva ugyanolyan gyors lesz, mintha a gépbe lenne beszerelve.

Vehetsz dedikált külső SSD-t is, vagy a belső SSD-t teheted a külső házba, de az lehet nem éri meg a felárat, mert semmivel nem lesz jobb vagy biztonságosabb, max. esztétikusabb.

Külső háznál meg USB-SATA átalakítónál azt érdemes nézni, hogy átvigye a SMART és TRIM ATA parancsokat. A legtöbb sajnos nem viszi át, bár nem akkora tragédia, mert így külső meghajtóként elmegy nélkülük is az SSD.

(#47320) NLZ: még korai akármit is kijelenteni, de eddig nem szól semmi ellene, gyors SSD jó áron. Eddig egyik NVMe-s Samsung szériával sem volt eddig probléma, meglepne, ha pont a 970-ese kezdenének el problémázni. Az 5 éves jótállás is elég nagy biztonságot ad ilyen tekintetben.

[ Szerkesztve ]

(#47322) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Köszönöm a tanácsokat mindenkinek.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#47323) King Unique válasza Frawly (#47321) üzenetére


King Unique
titán

Azért ez így nem feltétlen igaz, hogy csak esztétikailag jobb egy mezei adapternél a külső házas megoldás, vagy éppen a gyári külső SSD... Pont az imént volt felsorolva néhány előny. Ahogyan az is, hogy igazán mikor érdemes ilyen adaptert használni, mert amúgy akkor inkább már egy külső házba célszerű beszerelni az SSD-t, ami lehet akár tool-free típus is. Egy külső házban normálisan rögzítve van, a SATA-csatlakozó sincs kitéve feszegetésnek, egy hordozótokba is inkább passzol úgy stb. Az pedig manapság elég alap dolog szokott lenni az ilyen USB-eszközöknél, hogy működik a S.M.A.R.T. Attól, hogy némelyik noname típus, illetve egy noname USB-SATA adapter ezt nem támogatja, az még nem jelenti azt, hogy általánosítva a legtöbb ilyen. A TRIM viszont már más dolog, azt általánosan az előbbihez képest valóban kevésbé támogatják. De szerencsére egyre szaporodnak az olyan típusok is főleg az USB 3.1 Gen 2 vonalon, amelyek már igen.

[ Szerkesztve ]

(#47324) Frawly válasza King Unique (#47323) üzenetére


Frawly
veterán

Nem azt mondom, hogy nincs igazad, mert a külső hát a SATA csatoló oldaláról nézve stabilabb, de az USB-kábel akkor is kicsúszhat, meg feszegetve lehet. Esetleg ha külső tápos ház (ami SSD-knél NEM szokás a kicsi áramfelvétel miatt), akkor a tápellátása lehet stabilabb.

Én mindenképpen USB-SATA adapterrel használnám, a legolcsóbb megoldás. Csak a mai napig nem találtam olyat, ami átvinné a TRIM-et. Ezt az adatot nem közlik a specifikációkban sajnos.

SSD-nél azért felesleges a külső ház, mert a SATÁ-sok eleve egy házba vannak beszerelve, az meg elég, hogy védje a meghajtót. Illetve a kollégának nem írtam, de nem csak 2,5 colos SATA meghajtók léteznek, hanem vannak 1,8 colosak is, ha pendrive-ként használja, talán jobban jön, hogy egy pár mm-rel kisebb. Szerintem létezik USB-s átalakító M.2 SATÁ-s meghajtóhoz is, annak a keskenysége talán még jobban leutánozza a pendrive érzését, viszont az M.2-es SSD-nek kell a ház, alapból csak egy puszta nyák.

(#47325) King Unique válasza Frawly (#47324) üzenetére


King Unique
titán

Az, hogy az USB-kábel kicsúszik az aljzatból (csak úgy nem szokott), vagy megfeszül benne, az még mindig jobb, mintha a SATA-csatlakozó lenne feszegetve, akár puszta figyelmetlenségből. Ha erős feszegetés hatásra deformálódik, akkor előbbi esetben csak a kábelt / külső házat kell cserélni, míg az utóbbinál akár az SSD-t. Az meg a másik, hogy a SATA fizikai interfész nem igazán olyan gyakori és intenzív csatlakoztatásra lett tervezve, mint az USB.

Attól, hogy egy 2,5"-os méretformátumú SSD-nek - ennyi erővel a HDD-nek is - van úgymond háza, még nyilván nem véletlenül találták ki hozzá külső használatra az ahhoz való külső házat. Ami akár víz, por, nagyobb ütődés, nyomás stb. ellen is nyilván jobban védheti az SSD-t, mint natúrban a saját külső burkolata. Arról nem beszélve, hogy normálisabban is néz ki úgy külső meghajtóként, mint szimplán csak csupaszon. Ezekből pedig értelemszerűen szintén létezik többféle méretformátum, manapság igazodva az SSD-khez is. Olcsó típusokat pedig szintén lehet találni, pláne a nemzetközi online piacterek kínálatában. Viszont azért akármilyen noname és kétes minőségű olcsó szemetet nyilván nem érdemes megvenni, ami adapterre és külső házra egyaránt igaz.

[ Szerkesztve ]

(#47326) #07746304


#07746304
törölt tag

A 850 EVO mellé 860 EVO-t vásároltam, meg vagyok vele elégedve :K

(#47327) zsolt501 válasza Frawly (#47324) üzenetére


zsolt501
nagyúr

[link] Ez pl. átviszi a TRIM-et, igaz nem egy olcsó darab, de ahogy nézem mindent tud ami kellhet egy külső ház esetén, van pár 2,5"-os ház még ott ami a specifikációk alapján kezeli a TRIM-et.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#47328) Frawly válasza zsolt501 (#47327) üzenetére


Frawly
veterán

Nem tudom hol olvastad, hogy viszi. A felhasználói értékelésekben valaki panaszkodott, hogy nem viszi, és ezt a StarTech.com Customer Support is megerősítette egy további kommentben, ott a lap alja felé. Egyébként meg az sem érdekelne, ha vinné, 45 dodóért inkább nem írnám le hová tegyék a házukat. Az majdnem egy olcsó 120 gigás SATA3 SSD ára. Ettől azért lényegesen olcsóbban keresnék megoldást, bőven jó lenne a TRIM-képes átalakító is.

(#47329) Zephy


Zephy
csendes tag

Sziasztok!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
20 ezer maradt a keretből a célra, persze minél kevesebb megy el annál jobb. Kipótolhatom de ezt túllépni csak nagyon indokolt esetben szeretném.
2. Mekkora SSD-re van szükség?
120-128GB, oprendszer alá megy, pár alap program kerül csak rá, minden más HDD-re megy.
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali gép, M.2 (lehetőleg NVMe ha már a lap támogatja), 2db HDD már lesz a gépben
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
alaplap
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
Minimum 5, a több jobb de ahogy néztem ebben az árban ennyi a maximum.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos, böngészés, film, zene, torrent, irodai használat, szülői felhasználás lesz.

Soknak tűnhet ez a lap és egy 8. gen proci erre a felhasználásra, de az elsődleges cél az lenne, hogy 5-10 évig kitartson. Az előző konfig ennyi idő után adta meg magát, vásárláskor hasonló kategória volt mint a most tervezett és a végén még mondjuk, hogy használható volt.
Ebből a megfontolásból szeretném a legjobb SSD-t ami kijön a keretből, akár soknak tűnik ma akár nem.
Az Adata SX6000-t néztem, 3-4 ezerrel drágább csak mint egy Kingston A400 vagy egy UV400 de jóval gyorsabb és 5 év garis, amit boltban is megadnak rá.
A 7000-es modell 128-as kiadása a gyártói speci alapján még lassabb is, a 8000-es már feszegeti a keretet és nem tud annyival többet, plusz általánosságban úgy láttam, hogy minden típusnál a 120as kapacitásúak maximum a felét hozzák a teljes sebességnek, így nem tudnak annyival többet, hogy +50%-os árat érjenek az SX6000-hez képest.
Szemeztem persze a Samsung 970 Evo-val de azt nagyon túlzásnak érzem, sem a 250GB nem kell, sem akkora sebesség, persze rossz nem lenne, 5 év garit is adnak rá, de 50%-os keret túllépést kétlem, hogy érne számomra, még 10 éves befektetésként sem.

Mi a véleményetek, van esetleg jobb javaslat?

(#47330) Frawly válasza Zephy (#47329) üzenetére


Frawly
veterán

Ha annyira ragaszkodsz az NVMe-hez, akkor az SX7000-et vedd. Az SX6000 specifikációkban lassabb, csak x2 PCIe sávszélt támogat x4 helyett, de majdnem egy árban vannak. iponban most akciós, de lehet máshol is megkapod olcsón.

Neked is azt tudom ajánlani, amit nemrég egy hasonló kérdéssel előállt kollégának a (#47316)-os hozzászólásomban. Ilyen alap felhasználásnál nem lehet az NVMe-t kihasználni, ugyanazt a sebességérzetet nyújtaná egy SATA3-as SSD, amiből kétszeres tárhely férne a keretbe, pl. 256 gigás Adata SU800. Tudom, csak OS lenne rajta, meg pár progi, és ezek ráférnek 120 gigásra is, de már lassan meme lesz belőle, hogy mindenkire rátukmálom a nagyobb SSD-t. Szerintem nem éri meg csak azért SSD-t venni, hogy gyorsabb legyen a boot, de 1-2 progit kivéve minden a lassú HDD-ről tötyörögjön továbbra is. A filmek, zenék, stb. maradhatnak a HDD-n, mert azoknak az elérése nem sebességkritikus, de pl. jó, ha az összes program az SSD-n van, meg van hely rajta terpeszkedni.

(#47331) RoyBatty válasza Frawly (#47330) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Én is nagyobb (200+ GB) SSD-t vennék. Egyrészt egyik operációs rendszer sem arról híres, hogy az újabb release-k egyre kisebb helyet foglalnának, másrészt jót tesz egy SSD-nek, ha nincs teljesen tele és jobban tud gazdálkodni a rendelkezésre álló cellákkal.

(#47332) Zephy válasza Frawly (#47330) üzenetére


Zephy
csendes tag

A gyártó szerint a 128-as verzióban az SX7000 lassabb mint az SX6000, hiába x4-es míg az SX6000 csak x2, ezért is gondoltam utóbbira. A 256-os verzióknál fordul a kocka de azok már 970 EVO árban vannak (emiatt is merült fel az utóbbi gondolata).
SX6000 vs SX7000
Plusz a 7000-re itthon csak 3 év garit adnak meg, míg a 6000-re adják az 5 évet.
A másik nagy bajom a SATA SSD-vel (a sebesség és a hely mellett, ugye lesz már 2 HDD és szűkös lenne, annyira egymáson lehet, hogy nem lenne elég a gyári hűtés), hogy itthoni 5 év garival talán csak a Kingston UV500-at és a Samu 860 EVO-t találtam, azokat is csak 1-2 boltban.
Eddig az 50 gigás határt sosem lépte át a rendszer, természetesen minden programmal együtt amiket továbbra is a win partícióra (már SSD-re) tennénk, így jutottam arra, hogy 120 körül bőven elég lenne. Az már viszont bennem is felmerült, hogy újabb 10 év múlva mekkora hely kellhet majd erre a célra.

(#47333) stefi81


stefi81
tag

Ez egy V300 mérése. (gyárilag 450/450 van a dobozra írva)

Ha vennék egy ADATA 128GB SU800-at, amire gyárilag 560/300 van írva ott mit mérnék?
Lenne a hétköznapi használatban valami javulás?
Egy Lenovo ideapad 510 i3 6100U-al.

(#47334) weiss válasza stefi81 (#47333) üzenetére


weiss
addikt

Nem igazán. Én 960 evora cseréltem a V300-at, és nem érzek különbséget, talán minimálisan, de az lehet placebo.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#47335) Emperor_ válasza stefi81 (#47333) üzenetére


Emperor_
addikt

1. Nehéz előre megmondani, hogy majd mit fogsz mérni 😀. Egy biztos, a gyártói specifikációnál kevesebbet 😀.
2. Semekkora.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47336) Frawly válasza Zephy (#47332) üzenetére


Frawly
veterán

Valóban, a nagy meghajtóknál az SX7000-et írja gyorsabbnak az Adata, a 128 gigás méretben viszont az SX6000-et. Ahogy nézem, ilyen kicsi méretben alig gyorsabbak szintetikus teszteken is, mint a SATA3-as meghajtók, ezek szerint ezért ilyen olcsó. 5 évvel nem jársz végül is rosszul az SX6000-rel.

5 év az nem csak arra a kettőre van, amit még írtál, hanem Adata SP920-ra (bár annak a benchmarkeredményei nem tetszenének, noha átlag felhasználás alatt azt sem éreznéd lassabbnak), 850 EVO. Meg még volt pár kevésbé ismert márka Patriot, Apacer, meg a fene emlékszik rá mi. Bolttól függ mire adják meg az 5 évet.

(#47333) stefi81: Adata SU800 128 gigással a Flash SSD topikban kb. 550/280 MB/sec szekvenciális olvasást/írást mértek, de a 3200/3000 MB/sec-es NVMe-t sem éreznéd gyorsabbnak. Csak a sebesség miatt nem érdemes lecserélni a V300-at. Max, ha kinövöd, vagy már túl sok éves, mert a Kingston V-széria nem valami megbízható.

[ Szerkesztve ]

(#47337) Frawly


Frawly
veterán

Az soha nem értettem, hogy pár SSD-s modell miért pont írásban gyenge. Míg másik pár modell meg írásban erősebb, ami logikusabb is lenne, hiszen íráskor a vezérlő üres cellákat keres, és könnyebben talál néhány szabad cella közül egy szabadat, mint olvasáskor egy konkrét cellát, amiben a kért adat van. Az is igaz, hogy átlag felhasználásnál inkább az olvasás számít, akkor is az elérési idő meg a kis fájlokkal végzett (4K és az alatt) a random read.

(#47338) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

Pár napja vettem egy Samsung SSD 860 EVO 250 GB-s SSD-t. Eleinte HD Sentinellel a kondíció és a teljesítmény is 100% volt, most viszont a teljesítmény lement 80%-ra. Csak a windows van rajta, más semmi. gépem az adatlapomon. SSDOK az állapotra N/A-t mutat. Ez és a 80% miért lehet?

Your car, your life ;)

(#47339) Pardise válasza Pardise (#47338) üzenetére


Pardise
senior tag

Win 10 Pro van fent, nem tudom az ssdok miért 8.1-et mutat....

Your car, your life ;)

(#47340) jeni válasza Pardise (#47338) üzenetére


jeni
félisten

Hard Sentinel esetében tegyél fel frissebbet.
Általában fordítva szokott lenni az érték csökkenés,de nem 2 nap alatt.
Kondició
A Samsung sajátossága volt korábban,hogy már az elsőre 99% értéket mutat a kondiciónál de ez meg marad jó sokáig.

A Flash SSD topikban érdeklődj.
14 napos elállást ilyenkor is elfogadják?

(#47341) Pardise válasza jeni (#47340) üzenetére


Pardise
senior tag

Hardveraprón vettem az SSD-t egy sráctól, papíros garancia van hozzá. Feltettem az új HD sentinelt, ez már 100%-ot mutat, szóval fasza :R

Your car, your life ;)

(#47342) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Asztali gépemben már eldöntöttem marad a mostani SSD. viszont ma a laptopom (Dell Inspiron 5537) felhúzott mert atom lassú lett, pedig kb 8 hónapja lett újrarakva rajta a rendszer. Így gondoltam nézek bele SSD-t és a benne lévő WD10JPVX HDD-t kirakom külső házba.

Na most én a Samsung 860 EVO 250 GB-ost néztem ki, de körülnéztem és HA-n is láttam hogy voltak vele gondok boot driveként. Na most nekem pont rendszer alá kéne, ráadás laptopba. Mi az a hiba ami miatt nem volt jó rendszer alá? Valami banális ok, vagy komolyabb gond? Ha komolyabb és nem 100% hogy a laptopommal megy, akkor inkább 850 EVO-t nézek.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#47343) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! vettem egy samsung 850 SSD-t, windows 10 alatt van értelme az SSD cd-s softwarét külön telepíteni, gyorsít, van bármi haszna? köszi

(#47344) Raymond válasza kalapacsolok (#47343) üzenetére


Raymond
félisten

Nincs. Max firmware update, allapon ellenorzese es hasonlok miatt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47345) jeni válasza Marci112233 (#47342) üzenetére


jeni
félisten

Itt a 850 EVO SSD voltak gondok. ellenben a faternak a Samu laposába tegnap egy Samu 850 Pro 128GB tettem be és friss Win10 Home-t tettem fel minden hiba nélkül.

U.i.:
Nem kizárt,hogy a 860 EVO SSD hibás amit az aprón is láttál,hiszen az eladó azt is írta,hogy 2 embernek sem ment,de arra még nincs a gyártói oldalon firmware javítás, viszont tárként használva jól működik. amúgy nem nagy buli HA-n17000Ft áron gari nélkül megvenni. a boltban 23000Ft és 5év gari van hozzá.
amúgy ha para lenne a Samsung akkor az Adata SU800,SP920,SX930,az Intel 545S,stb...

[ Szerkesztve ]

(#47346) Marci112233 válasza jeni (#47345) üzenetére


Marci112233
őstag

Mondjuk azt elfeledtem, hogy nekem Win 7 megy majd fel rá, mert arra van szükség a laptopon.
Végül is még mérlegelek, aztán ha mégsem lenne jó a 860 EVO akkor is ott a 14 napos elállási jog.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#47347) masterful87


masterful87
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék mostanában egy kb. 120GB körüli SSD-t venni egy Intel N3540 procis Acer ES1-512-P97C laptopba.
Nem a leggyorsabbat keresem, hanem a legolcsóbbat. Legyen megbízható, a 3 év gari is untig elég nekem. Csak az oprendszer menne rá, hátha dob valamennyit a felhasználói élményen, talán kicsit gyorsabb lenne a böngészés.
Nézegettem a Kingston V300-at, de fentebb olvastam, hogy nem ajánlott, akkor esetleg a még olcsóbb testvére az A400?

Köszönöm.

(#47348) jeni válasza masterful87 (#47347) üzenetére


jeni
félisten

Ha minél olcsóbban akarod megvenni és a bolt ad 3év garanciát akkor teljesen mindegy melyiket veszed meg.

(#47349) Emperor_ válasza Marci112233 (#47342) üzenetére


Emperor_
addikt

Egy mSATA-s EVO 860-al voltak gondok egy Dell notiban. Ettől kezdve olvashatod a történéseket.

masterful87
A legolcsóbb, ajánlott SSD az Adata SU800.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47350) oxalisz válasza Marci112233 (#47342) üzenetére


oxalisz
tag

A "Flash SSD" társ fórumon jelezte egy fórumtárs, hogy egy DELL laposban nem boldogult az 860EVO-val. A gép típusára nem emlékszem, de ha édrekes, nézz uánna.
Én, mostanában egy A557-be raktam 250GB-s 850EVO-t, illetve egy E554-be 250GB-s 860EVO-t. Mind a kettőn eredeti Win 10 van. Mind a telepítés, mind pedig a napi használat rendben. (A legutóbbi win frissítés során sem volt semmi gubanc. Tudom, hogy 1 -1 db alapján nem lehet helyes áltaános következtetésre jutni, de az én tapasztalatom szerint bármelyik válaszható. Az inkompatibilitás, mint a példabeli DELL-nél még mindíg lehetséges persze. Külön - külön jók, de együtt nem.

[ Szerkesztve ]

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.