Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#44001) Pendragon911 válasza Frawly (#43992) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Éppen egy ilyen gondolat jutott most eszembe, fokozatosan haladok előre és először veszek egyet, amin a rendszer lesz - úgy látom, hogy a 120-asnál lejjebb felesleges menni, árban nem sok a különbség - utána idővel jöhet egy legalább dupla méretű, amire a játékok kerülnek.

(#44002) dugo_ válasza Pendragon911 (#44001) üzenetére


dugo_
veterán

Igazából már most megérné akkorát venni, amin elférnek a játékaid is. Ha nem is a teljes steam könyvtár, de mondjuk a gyakrabban játszottak és/vagy amik bonyolultságuk, nagy méretük miatt igénylik a gyors adathordozót. Elég sok játék mikrolagol, textúra betöltési hibákat csinál HDD alatt, mert egyszerűen lassú alájuk.

(#44003) TeeJay válasza Pendragon911 (#44001) üzenetére


TeeJay
félisten

250 gigás 850 EVO alá ne adj
azok már gyorsak és jól bírják
árban 30 alatt vannak, ha figyeled az akciókat 25-30között ki lehet fogni
Media Markt és Edigital 5év magyar Samsung garit ad rá szóval jó ideig nyugodt lehetsz :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44004) betyar1974 válasza dugo_ (#44002) üzenetére


betyar1974
senior tag


Ezt tudja a hdd-m és nem vettem észre hibát. :F Ditekt-ből hdd-re telepítve, pl. Ghost w.3, primal Project cars2

(#44005) dugo_ válasza betyar1974 (#44004) üzenetére


dugo_
veterán

Akkor te nem játszol olyan játékot, aminél kritikus, vagy nem hasonlítottad össze ugyanezt ssd-re telepítve.

(#44006) betyar1974 válasza dugo_ (#44005) üzenetére


betyar1974
senior tag

A felsoroltak hiba nélkül mennek, de ha te mondod... Neked elhiszem! :K
"Csak kérdés volt", adok a tapasztalatodra, pár hóhappal ezelőtt, Tőled is gyűjtögettem az infókat, amikor ssd-t vettem. :)

(#44007) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Új SSD vásárlásán gondolkodom az asztali gépemhez, mert az eddig Samsung 850 Pro 128 GB-osat már kinőttem.
1. Max. keret 50000 Ft
2. 256 GB, ha belefér 512 GB
3. Asztali gép, M2 (PCIe)
4. Gigabyte GA-H170-D3HP https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-H170-D3HP-rev-10
5. 5 év
6. átlagos
Előre is köszönöm a segítséget.

(#44008) CHIPman válasza TeeJay (#44003) üzenetére


CHIPman
nagyúr

És ipon is, ráadásul most ránézésre ott a legolcsóbb mindenféle kuponozás nélkül.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#44009) TeeJay válasza CHIPman (#44008) üzenetére


TeeJay
félisten

persze csak 1év garival adják néha
érdemes előtte megnézni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44010) CHIPman válasza TeeJay (#44009) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Néha? Ki lehet választani, hány év garival akarod, és az 5 év gyártói még olcsóbb is.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#44011) TeeJay válasza CHIPman (#44010) üzenetére


TeeJay
félisten

850 EVO 500GB-nál pl csak kétfajta 1év garis volt
bocsi

45-ből meg megvettem MM-ban gyári Samsung garival :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44012) betyar1974 válasza Tappancs2001 (#44007) üzenetére


betyar1974
senior tag

Nekem ez nagyon bejött, mellette WD black 1tb és kész.
Rufusz 5év.

[ Szerkesztve ]

(#44013) Emperor_ válasza Tappancs2001 (#44007) üzenetére


Emperor_
addikt

3 évvel ezeket ajánlom:
[link] [link] [link]

5 évvel nem tudok :( .

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#44014) dugo_ válasza betyar1974 (#44012) üzenetére


dugo_
veterán

Szerintem az elírás. 3 év a gyári gari rá, kétlem, hogy szeretetszolgálatot találtunk volna a Rufusz személyében.

(#44015) jeni válasza dugo_ (#44014) üzenetére


jeni
félisten

Rufusz megadja,vettem tőlük több mindent és egyik sem volt kamu a garit tekintve.

(#44016) dugo_ válasza jeni (#44015) üzenetére


dugo_
veterán

De mire fel adja meg, ha a Samsung csak 3 évet ad rá? Saját költségén puszira garizik a negyedik és ötödik évben úgy, hogy neki azt senki nem fogja megtéríteni?

(#44017) Multibit válasza dugo_ (#44016) üzenetére


Multibit
veterán

Évekkel ezelőtt Seagate NAS HDD-ket vettem az iPontól 5 év garanciával. Soha nem adott ennyit rá a gyártó, a kereskedő mégis bevállalta. Az egyik lemez idén adta meg magát és probléma nélkül cserélte. Pedig nem szeretetszolgálat.

(#44018) TeeJay válasza dugo_ (#44016) üzenetére


TeeJay
félisten

hardverkerben meg a HGST 2,5" 1TB notivinyót vettem 3év garival miközben csak 2év járna rá
megkérdeztem és a külföldi beszállítójuk megadja nekik a 3év garit és ők is annyival adják tovább
van ilyen néha, persze ritka mint a fehér holló de akad

kérdés kinek éri meg, bár valszeg pont olyan cuccra vállalják be ami megbízható így nincs rajta nagy bukta

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44019) WP14 válasza dugo_ (#44016) üzenetére


WP14
őstag

Egyszerű számtan az egész. Eladnak a hosszabb garanciaidő miatt 2-3 száz db-bal többet, amiből meghibásodás esetén néhányat cserélnek, a hasznuk akkor is nagyobb, mintha a 2-3 száz db-bal kevesebbet adták volna el. :)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#44020) betyar1974 válasza Emperor_ (#44013) üzenetére


betyar1974
senior tag

Én is az ADATA kivételével, az általad link-ek közül választottam. :K

(#44021) betyar1974 válasza dugo_ (#44014) üzenetére


betyar1974
senior tag

Gari erről(5év) szól, nemrég rendeltem, aztán nem tudom... :U Bízok benn, hogy vevőcsábítás a +2év és nem kamu.

[ Szerkesztve ]

(#44022) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Talán fejemet adom most már így 2017ben ssd vásárlásra. :DDD Azelőtt vártam, hogy olcsóbb legyen de kb 2 évvel ezelőtthöz képest alig ment az áruk le, na mindegy.
Kerestem a Silicon Power S55ös 120gbos szériára[link] de itt nem igazán találtam tapasztalatot. Specifikációk alapján bőven jó lenne ilyen "olcsón". Esetleg van valakinek tapasztalata vagy javaslata melyik olcsó variáns jó? Vagy még találtam Intelt is[link], maradjak ennél esetleg? Az összefoglalóban lévő ajánlások drágábbak vagy nem kaphatók már.

(#44023) Raymond válasza F_Zolee (#44022) üzenetére


Raymond
félisten

HyperX Fury 120GB

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#44024) Emperor_ válasza F_Zolee (#44022) üzenetére


Emperor_
addikt

Intel 5400s a kettő közül.

ez jó még

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#44025) Amazonas válasza F_Zolee (#44022) üzenetére


Amazonas
senior tag

Szia,

a HyperX Fury (a Kingston márkája) nem egész 2k Ft-al drágább, mint az általad nézett Intel, viszont bátran ajánlható, MLC-s drive.
(Ha ragaszkodsz az emag-hoz, ott 3k-val drágább.)
Ha gyakran használt programok vagy játékok is lesznek rajta az oprendszeren felül, akkor mindenképpen a 240 GB-t vedd, ha javasolhatom. Ft/GB-arányban jobb.
Most egyszeri, kicsivel nagyobb beruházás, de megéri. Ezt a döntést később még meghálálod magadnak, főleg, amilyen ütemben a különböző szoftverek terjeszkednek.

Szerk.: Közben ketten is megelőztek, míg bajlódtam a linkekkel. :)

[ Szerkesztve ]

(#44026) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Furyt néztem de nem túl "kevés" az a 120as írási tempó? Ezért vetettem el mivel a többi az duplája alapban.

Amúgy csak rendszernek kellene meg progiknak. Játékok hddn lennének...

[ Szerkesztve ]

(#44027) SMartin-HU


SMartin-HU
tag

Crucial SSD M.2 MX300 275GB és a Samsung 850 EVO 250GB között mi a különbség?

Kapacitáson kívül...

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#44028) Amazonas válasza F_Zolee (#44026) üzenetére


Amazonas
senior tag

Szia,

a Fury SandForce kontrollere egyrészt tömörítve ír, másrészt a véletlenszerű 4k-s írása (52 000 IOPS) több mint duplája a Silicon-énak (24 000 IOPS, Intel: 50 000 IOPS a 120 GB verziónál). Ez utóbbi, az apró file-os "szöszmötölés", ami inkább számít oprendszer és programok alatt. A folyamatos írás filmek másolgatásánál jelent pluszt, viszont, ha egy HDD a forrás-/céleszköz a másolásnál, akkor úgyis az lesz a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

(#44029) Amazonas válasza SMartin-HU (#44027) üzenetére


Amazonas
senior tag

Szia,

Crucial - Samsung:
1. garanciaidő (3 év, 5 év)
2. NAND-chipek gyártmánya (Micron, Samsung)
3. vezérlő és ezáltal a sebességértékek.

[ Szerkesztve ]

(#44030) SMartin-HU válasza Amazonas (#44029) üzenetére


SMartin-HU
tag

Köszi!

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#44031) F_Zolee válasza Amazonas (#44028) üzenetére


F_Zolee
veterán

Értem. Akkor az inteles változat se olyan rossz...

(#44032) Amazonas válasza F_Zolee (#44031) üzenetére


Amazonas
senior tag

Az Intel TLC, a Fury MLC. Bár átlag-felhasználásnál nincsen jelentősége.

(#44033) TeeJay válasza Amazonas (#44029) üzenetére


TeeJay
félisten

Samsung 40nanométeres 3D VNAND vs. Crucial kitudja hány nanométeres kitudja milyen 3D NAND

a Samsung 5évet ad rá Crucial 3évet
40nanométeres MLC és TLC VNAND is jóval tartósabb mint más gyártók 1x nanométeres egyéb NAND chip-je

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44034) Frawly válasza TeeJay (#44033) üzenetére


Frawly
veterán

A Crucial MX 300 elvileg 16 nm-es Micron 3D NAND TLC, már ha jól hámozom ki a 16 nm-t ebből a dokumentumból. Arra viszont nem találtam még forrást, hogy a kisebb csíkszélességen gyártás milyen előnyöket és hátrányokat hoz magával.

[ Szerkesztve ]

(#44035) Amazonas válasza TeeJay (#44033) üzenetére


Amazonas
senior tag

15 nm Micron MT29F3T08EUHBBM4-3R
"40nanométeres MLC és TLC VNAND is jóval tartósabb mint más gyártók 1x nanométeres egyéb NAND chip-je"
Ezt a kijelentésedet mire alapozod?

[ Szerkesztve ]

(#44036) TeeJay válasza Amazonas (#44035) üzenetére


TeeJay
félisten

mondjuk úgy hogy amikor még 40nanométeren gyártották az MLC NAND-ot sokkal többet bírtak mint amikor már csak 1x nanométeren...
meg a 256gigás 850PRO ami 35ezer újraírás után nyiffant ki az elég sokat elárul arról hogy a Samsung nem kamuzott, tényleg sokkal tartósabb a 40nanométeres gyártástechnológia

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44037) Raymond válasza Frawly (#44034) üzenetére


Raymond
félisten

Nem 16nm, minimum 20nm (egy lepes vissza), de inkabb 25nm:

"This vertical approach lets us expand the size of each 3D NAND cell—the lithography is actually larger than our latest planar NAND. The larger NAND cells improve both performance and endurance to the point where we expect our MLC 3D NAND parts will meet or exceed the endurance rates of our 20nm NAND—and our TLC 3D NAND will better satisfy demanding data center storage applications."

[link]

Most van nekik 16nm planar, amikor a fentit irtak a megjelenskor/elott akkor volt a 20nm az aktualis.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#44038) Amazonas válasza TeeJay (#44036) üzenetére


Amazonas
senior tag

Értem. ...és túl azon, hogy a PRO jól bírta a szétírást, az EVO-t (=TLC) vásárló átlag felhasználó számára ez mit jelent?

(#44039) TeeJay válasza Amazonas (#44038) üzenetére


TeeJay
félisten

valszeg 40nanométeres 3D TLC is jóval többet bír mint egy 20 vagy 1x nanométeres 3D TLC
a sima planáris 1x nanométeres TLC-hez képest meg aztán főleg

aztán a 840EVO-ban 19nanos planáris TLC volt és az is bírt 3000 újraírást
szóval a 3D TLC bátran ajánlható :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44040) Frawly válasza TeeJay (#44036) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem ez nem a nanométerekkel függ össze. Simán, ahogy halad az idő, úgy optimalizálják és olcsósítják a gyártást, már nem méretezik felül úgy minőségre a cellákat, ahogy régen, ezzel párhuzamosan csökken a csíkszélesség, de ezek egymástól független párhuzamos folyamatok. Valószínű 10-16 nm-en is tudnának olyan tartósat gyártani, mint a 850 Pro, vagy akár az első SLC-s SSD-k, de azt a célközönség nem tudná megfizetni. Nem éri meg nekik, inkább szolgálnak ki több vevőt olcsóbb termékkel, mint keveset drágával. Emellett rájöttek arra is, hogy az SLC/MLC meg a régi gyártástechnológia tartóssága overkill átlag felhasználásra, ahol nem nagyon éri el senki a TLC-s cellák fáradáslimitjét (hacsak mégis nem speciális felhasználásról, vagy háttérben futó bugos szoftver végtelen írási ciklusba fordulásáról van szó), nem hogy az MLC-jét. Ennek ellenére biztosan gyártanak még nagyon strapabíró SLC/MLC SSD-ket, de méregdrága, szerveres termékként.

Egyre inkább fognak olcsó TLC-s drive-okat gyártani (sőt, már pedzegetik a még olcsóbb QLC-t), de minél nagyobb tárkapacitással, hogy kiszorítsák a HDD-ket a rendszermeghajtói szerepkörből. Sok embert visszatartott eddig, hogy megfizethető kategóriában csak max. 120 gigás SSD-t tudott volna beszerezni, azon meg nem fért volna el az összes program + adat, de ahogy egyre olcsóbban jönnek ki a fél-egy terás SSD-k, úgy már HDD-ket csak nem sebességkritikus archiválásra lesz értelme tartani. Arra is rá fognak jönni hamarosan, hogy sebességben is elérték a SATA3 kimaxolásával azt a sebességet és latencyt, amit átlag felhasználó kihasznál a gyakorlatban, szóval erre sem annyira fognak gyúrni, csak árdrágításra jó overkill sebességeket támogatni, ami átlag konfigban bottleneck miatt nem tudja kifutni magát. Persze egyelőre még gyúrnak a benchmarkadatokra, mert jól el lehet vele adni a terméket, de ez változni fog.

(#44041) att88ila


att88ila
tag

Ez a WD ssd jó e?[link] :F :F

(#44042) Wasquez


Wasquez
senior tag

Melyik gyártók megbízhatóak, a WD Toshiba AMD Transcend Adata milyenenk? Nálam ők nem a topp, de nem is a gagyi kategória, de nem tudom, mennyire megbízhatóak?

PC

(#44043) TeeJay válasza Wasquez (#44042) üzenetére


TeeJay
félisten

Samsung 850PRO és EVO bátran veheted

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44044) TeeJay válasza Frawly (#44040) üzenetére


TeeJay
félisten

igen csak NAND gyártáskor minél kisebb a csíkszélesség annál kevesebb atom fogja tárolni a cella állapotát
így a 19 vs. 40nanométer között baromi nagy eltérés van
arról nem beszélve hogy 40nanométeren mennyivel könnyebb gyártani valamit mint 19-en
persze végtelen réteg nem lesz 3D NAND esetén sem
de ha legalább ilyen 256 rétegig eljutnak szintén 40nanométeren az elég nagy tárkapacitást hozhat
szóval még jó ideig van benne realitás

aztán hogy utána mi lesz majd kiderül

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44045) Emperor_ válasza att88ila (#44041) üzenetére


Emperor_
addikt

Ajtótámasznak.

Fenti Összefoglalóban találsz konkrét típusokat.

Wasquez
Neked is a fent Összefoglaló tanulmányozását ajánlom ;-)!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#44046) Kotomicuki válasza Frawly (#44040) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

"...de azt a célközönség nem tudná megfizetni. Nem éri meg nekik, inkább szolgálnak ki több vevőt olcsóbb termékkel, mint keveset drágával. Emellett rájöttek arra is, hogy az SLC/MLC meg a régi gyártástechnológia tartóssága overkill átlag felhasználásra, ahol nem nagyon éri el senki a TLC-s cellák fáradáslimitjét, nem hogy az MLC-jét..."

Ez, sajnos, a "gyártók" által a végfelhasználókba sulykolt hazugság!

A földrésznagyságú, úszó szemétszigetek korszakában igenis kötelezném a gyártókat arra, hogy mint anno az NDK-ban: 20-30 évet kibíró készülékeket gyártsanak - pl. porszívót nem azért kell cserélni, mert már nem divatos a színe és itt még nagyon sok mindent fel lehetne sorolni (hűtő, mosógép, TV,stb.), amibe bizony az SSD is beletartozik -> kinőtted? (arról most ne is beszéljünk, ha árában adnák, akkor sokkal később nőnéd ki, mert nagyobbat(/többet) tudnál venni, ugyanannyiból) hordozhatónak/tartaléknak még jó lesz az... és, ha SLC volna, akkor még adattárolónak is megfelelhetne!
Az eleve ipari hulladékgyártás egyrészt átverés és a vevők semmibevétele/lenézése - már itt bukik a "piac" és a win-win biznisz - , másrészt maguk alatt vágják a fát, mert olyanba nem invesztál a normális ember, ami megbízhatatlan működésű és emiatt hasznavehetetlen - a hülyékre meg én nem építenék, mert a történelmi példák az mutatják, hogy ők a vesztesek, hosszútávon...

Ha 40nm-en megéri - de még mennyire, ilyen túlárazás mellett - a TLC, akkor a harmad akkora tárkapacitású, de emellett 3x tartósabb és gyorsabb SLC is bőven hasznot hozhatna, mind a gyártójának, mind a vevőjének - az más kérdés, hogy az utóbbi években/évtizedekben már túlzott módon a haszonra törekedtek és ezért szinte megállt a PC fejlődése, így jelenleg olyan csatolófelület sincs, ami a sebességtöbbletet kihasználhatóvá tehetné, de ez a legkönnyebben megoldható probléma lenne, ebben a tárgykörben.
Ha meg a tárhely kellene, akkor van még hely a 2,5"-os meghajtóban is, nemhogy a nagyobb formátumokban és a PCB-növeléssel együtt is, legfeljebb csak pár dollár többletköltségről beszélhetünk a gyártó oldalán... Már csak azt a szemléletet kéne üldözni, hogy ezt szabadon több ezerre is át lehessen váltani, ahogy azt ma is teszik és ezzel a többségnek okozva hatalmas károkat - fogyasztó- és jog-védelem, ami mára már semmivé lett, uú, mint az állampolgárok érdekeit legalább részben képviselő kormányok, tehát a jelenlegi "SSD" is csak egy tünete a sok közül a magáért ki nem álló, így egyre degenerálódó és önpusztítóvá váló emberiségnek!

Röviden: ha el szeretnék adni, akkor azt te is megtudnád fizetni, ebben biztos lehetsz, de ők, ehelyett inkább kirabolnak, mert következmények nélkül megtehetik - amíg a pénzeddel rájuk szavazol!
...és, ha nem fizetnek érte, vagy nem kényszerítenek rá akkor legalább saját magadtól ne terjessz hülyeségeket!
Köszönöm, részemről ennyi volt! :R

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#44047) Amazonas válasza Kotomicuki (#44046) üzenetére


Amazonas
senior tag

A világ (legalábbis a kapitalista, szabadpiaci része) így működik. Ez van sajnos. A fogyasztás a motorja a gazdaságnak. Elemi közgazdaságtan. Ha csökken a fogyasztás, csökken a kereslet, a felvevőpiac, ezáltal a termelés, ami a konjunkturán keresztül az ellátási lánc minden elemére kihat.
Következésképp (nagyon lesarkítva!!!): ha mindenki visszafogná magát a fogyasztásban, előbb-utóbb nem biztos, hogy be kell menned dolgozni, mert nem lesz hova.
Sajnos ennyire elcs*szett a világ, hogy a fogyasztással generálsz többlet munkahelyeket és jólétet.
A PCB-növelése: nincs olyan hülye gyártó, aki növelné az egyszer már lekicsinyített PCB-t. A nagyobb PCB-be több anyag kell (ergo drágább, és az a pár cent tömegtermelésnél dollártízezreket jelent!!!), több paszta kell rá, a logisztikai költségekről nem is beszélve... (Nagyon nem mindegy, hogy egy kamionnyi panelből hány termék PCB-jét tudod kitörni.)

[ Szerkesztve ]

(#44048) TeeJay


TeeJay
félisten

találtam egy érdekes tesztet

Samsung 850 EVO V2 és V3 megnézték a kettő között mi a különbség
egyik ugye még az első kiadás 32rétegű a másik már 48rétegű és ezért fele annyi chip is elég 1TB-hoz
most azt nyomozom hogy az 500 gigás is már ezt kapja-e vagy még a régebbi 32rétegűt
régiben 4darab chip volt darabonként 8 lapka, de ha 48rétegűvel szerelik már akkor elég lehet 2chip 16lapkával
ki mit tud erről?

[link]

meg is van a német teszt :D
és tényleg a 850 EVO 48rétegű 3D TLC-vel
250gigás 1chip, 500gigás 2chip illetve az újakban már LPDDR3 RAM van cache-nek

meg is nézem én már ilyet kaptam-e :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44049) laskr99


laskr99
addikt

M.2 SSD vagy Sata 3 ajánlottabb? Cruicial 275GB-os MX300 lenne a példány. Játékra és oprendszer alá kéne. Asrock H97 Fatal1ty killer lapba.

(#44050) TeeJay válasza TeeJay (#44048) üzenetére


TeeJay
félisten

lemaradt a teszt link
ha igaz amit írnak akkor 48rétegnél Samsung már lement 21nm gyártástechnológiára
hmmm
[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.