Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#59001) Pyttawrx válasza mirai22 (#58999) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Video alapjan neked is megy, de mem szeretnél foglalkozni, akkor kicserélem neked, persze ha Debrecenhez kozel vagy

(#59002) mirai22 válasza F34R (#59000) üzenetére


mirai22
csendes tag

Pl az ifix oldalon kifejezetten leírják, hogy le kell kötni az akksiról az alaplapot. Szóval így én is meg tudnám (ha lenne szerszámom) de inkább egy hozzáértőre bíznám aki már csinált ilyet.

(#59003) mirai22 válasza Pyttawrx (#59001) üzenetére


mirai22
csendes tag

Szia! köszi :)
Szoktam Debrecenbe járni ;)

(#59004) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Na jelentem szépen muzsikál eddig a Kingston A400 SSD. Toredezettseget ugye kapcsoljam ki? Illetve azt írja a win, hogy optimalizálni kell, ezt ott a toredezettsegmentesitessel írja. Ezt mellozzem ugye?

(#59005) Frawly válasza baro32 (#58998) üzenetére


Frawly
veterán

Ahhoz speciális felhasználás kell, hogy az NVMe előnye kihasználható legyen. Átlag felhasználáskor még a 75000 vs. 35000 4K IOPS sem jön ki, nem hogy a tízszer annyi. Ennek az az oka, hogy átlagos programok, játékok, Windows, stb. úgy használja a lemezt, hogy a CPU-n, GPU-n való feldolgozás miatt máshol van a bottleneck, nem a nyers háttértársebességgen. Tehát egy gyorsabb fajta SATA SSD-nél gyorsabbat hiába is teszel bele, semmi nem fog kb. gyorsabban betölten NVMe-hez képest. Szélsőséges esetben 1-2 játék a több százból lesz kicsivel gyorsabb, meg ha baromi nagy fájlokkal dolgozol, ilyen több gigásakkal, pl. több 10 GB fájlmásolások SSD-n belül oda-vissza, videóvágás, nagy virtuális lemezképek tologatása.

Emiatt ilyen 80-90k-ért megfontolhatnál egy 2 TB-os SATA vagy M.2 SATA SSD-t, vagy 1 TB-os olcsóbb NVMe-t.

(#59006) Frawly válasza Jack Oneill (#59004) üzenetére


Frawly
veterán

Nem kell semmit kapcsolgatni. A Win7-10 automatikusan felismeri, hogy SSD-ről van szó, nem futtat rajta defragot, sem ütemezettet, sem kézit. Ha mégis kézileg erőltetnél egy defragot rá, akkor is TRIM-ezni fogja csak rajta az üres helyet, amit „Optimalizálásnak” nevez.

A400-nál arra figyelj, hogy ha nem a legújabb firmware-rel jönne, akkor azt frissíts rajta. Addig, amíg még nincs rajta sok adat.

(#59007) King Unique válasza Jack Oneill (#59004) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég a másik topikban már linkelve volt számodra többek között erre vonatkozóan is a lényeg. Vagyis nem, nem kell kikapcsolni W10-nél. Meg ha megnézed, sőt akár lefuttatod, akkor sehol nem ír olyat a meghajtóoptimalizáló SSD-nél, hogy töredezettségmentesítés.

Az ilyen kérdéseket az SSD topikok közül legközelebb inkább a Flash SSD topikban kellene feltenni.

(#59008) ubyegon2 válasza mirai22 (#59003) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Csak vigyázz, mert a cívis műhelyekben elég sok Kingston A400 karton érkezett mostanában, nehogy a tiedbe is ilyen kerüljön! :DDD

(#59009) baro32 válasza Frawly (#59005) üzenetére


baro32
aktív tag

Még egyszer köszönöm a válaszod és igen én is azon agyaltam hogy nem nagyon lenne akkor így értelme ha nem lenne gyorsabb mert ugye ebből a pénzből 2TB-ot lehetne venni amivel jobban járnék.
Tulajdonképpen nem sürgős elvagyok én az 512gb-on 1-2 játék van 1x-re rajta és most is van még 300gb-helyem rajta mivel van mellette egy 2TB-os HDD-is :)
Csak megpiszkálta a fantáziámat ez a PCIe 4.gen-es SSD de akkor hagyom.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#59010) Jack Oneill válasza King Unique (#59007) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Rendben, köszönöm.

(#59011) tasiadam válasza Raymond (#58334) üzenetére


tasiadam
veterán

Van micron 1100esem es van 840 evom is, mind a 2 sata 2-n. Egyik 240mega sebesseget tud irasnal es olvasasnal, masik meg inkabb 180. Es mind a 2-n volt win10, egyszeruen nem ereztem semmit belole. Melyikrn van, milyen sebeseggel kb mindegy. De vegul a samsungot kotott ki a win10, a micronrol meg a jatekok es PS megy.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#59012) tasiadam válasza baro32 (#59009) üzenetére


tasiadam
veterán

Jatekokra vagy egy gyors 7200as HDD-t nezz, vagy egy olcso SSD-t. Ha netes jatekokat jatszol, akkor mehet SSD-re, ha casual akkor HDD. Cs:go-nal nekem HDD-vel mikrolaggos volt, ssd-rol elmult ez. Ha nem fontos az adat, akkor mehet raidba.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#59013) Tuhajohn


Tuhajohn
tag

XPG SX8200 Pro 2TB jó választás 240€-ért (kb.: 77000 forint)? Játékra, alap használatra és pár 3d szoftverhez (maya, zbrush) kell. Z370 Taichi alaplapba megy majd.
Egyébként nézegettem őket és vannak 2TB-os modellek 400€-kért is. Azok mivel jobbak? Például a Samsung 970 Evo Plus kétszer annyiba kerül mint az általam kinézett XPG SX8200 Pro.

[ Szerkesztve ]

(#59014) Bodz válasza Tuhajohn (#59013) üzenetére


Bodz
nagyúr

Igen, az.
Gyorsabb, minden házon belül fejlesztett, na meg maga a Samsung név.

(#59015) Tuhajohn válasza Bodz (#59014) üzenetére


Tuhajohn
tag

Azt a sebesség különbség észrevehető átlag használat mellett vagy csak a tesztmérésekben?

(#59016) Laccoss válasza Tuhajohn (#59015) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha egy sima sata3 és egy nvme között nem veszel észre különbséget, akkor két nvme között pláne nem fogsz.

(#59017) Bodz válasza Tuhajohn (#59015) üzenetére


Bodz
nagyúr

Átlag használat mellett nem.

(#59018) koxminator


koxminator
senior tag

Lehet, hogy most halt? meg a kb. 2 hónapos Adata XPG 8200 Prom (256Gb). RendszerSSD volt, eddig is voltak furcsaságai, programok sérültek. Aztán HDD Sentinel Pro-val kis időre rendbe tudtam tenni, de nem végleg (pl. Acronis sem mindig tudott backupot csinálni). 99% a health, de ma formázni sem tudtam már - bár most épp 5ödjére sikerült. Még szerencse, hogy tegnap vettem biztonságból egy Samsung 970 Evo Plus 500-ast, így most nem b.. szét az ideg, csak kicsit. Most sikerült formázás után: 499853312 bad sectors were encountered during the format. These sectors cannot be guaranteed to have been cleaned. Jó, mi? :(((

Közben mégse sikerült a formázás: Creating file system structures.
Format failed.
Format failed.

Még szerencsére garis, vihetem vissza, hogy hiányzott ez nekem karácsony előtt...

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#59019) Raymond válasza koxminator (#59018) üzenetére


Raymond
félisten

Eloszor szereld es izzitsd be a 970-at hogy az rendben van-e mert ha az se akkor nem az SSD a hibas.

"HDD Sentinel Pro-val kis időre rendbe tudtam tenni"

SSD-t? Mert az nagyon valoszinutlen. A sajat programja mit mondott ra? Vagy azzal nem is nezted?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59020) Frawly válasza koxminator (#59018) üzenetére


Frawly
veterán

Az Adata saját SSD Toolboxával vagy a HD Sentinellel rá kéne nézni a SMART-ra, hogy az mit mutat. Valószínű meghalt, de mikor visszaviszed, van valami konkrétum, amire hivatkozni lehet, nem csak általánosságokat, hogy voltak furcsaságai, meg nem lehet formázni. Bár utóbbi is kellő indok önmagában.

(#59021) csiga8


csiga8
senior tag

Segítséget kérek gondomban, vagy irányítsatok oda, ahol tudnak segíteni.

Egy új Patriot 120 GB-os SSD-t az ismerős a laptoba tette, telepítette, ( WIN7, autószerelő, az autodatához kell a WIN7) majd miután - szerinte - megfagyott a telepítés az akkut kiszedte a laptopból.

No, azóta az SSD nem formázható, nem partícionálható sem WIN10 alól, sem AOMEI partition assisntattal, semi UHU linux-al. A HD sentinel nem jelez hibát.

A CHKDSK talál hibát, de nem javít.

A "Z" meghajtó tartalma egyszerűen nem kiírtható.

Találkozott már valaki ilyennel? Mivel orvosolható? Esetleg gariba vigye vissza?

UHU-ban ezt írja ki: Error synchronizing after inital wipe: Time out waiting for object ( udisks-error-quark,0)

[ Szerkesztve ]

(#59022) Frawly válasza csiga8 (#59021) üzenetére


Frawly
veterán

Ennek szerintem reszeltek, vigye vissza gariztatni. Eleve a neten is azt írják, hogy amikor így egy Patriot SSD átváltja a nevét SATAFIRM S11-re, az már azt mutatja, hogy a vezérlő/firmware döglött meg rajta. Milyen Patriot ez amúgy? Burst vagy P200?

(#59023) csiga8 válasza Frawly (#59022) üzenetére


csiga8
senior tag

Ez van rajta:

Burst
PBU120GS25SSDR PE000541 P-1943

(#59024) csiga8 válasza Frawly (#59022) üzenetére


csiga8
senior tag

Megtaláltam, köszi. Ezek szerint garanciás.

(#59025) ubyegon2 válasza Frawly (#59022) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szakik szerint ezt az A400 szokta produkálni, ami igaz is, csak hát bejött, amit írtam pár napja, hogy a nagy eladott darabszámok nagy számú hibát hoznak elő, a kevés eladott darabszámú SSD-nél ez értelemszerűen ritkábban jön elő. Múltkor már nem akartam folytatni a vitát, mivel a szakik írták, hogy ők értenek hozzá, mert ezt csinálják. (mondjuk hazánkban ez így nem sűrűn jár együtt)

Jelenleg az látszik, hogy az A400 meg ez a Patriot Burst is ezzel a vezérlővel lett szerelve:

Phison PS3111-S11, 2 channels

Ha még mindig nem értjük, miért az A400-ból jeleznek több meghibásodást, akkor komoly gondok vannak. ;) (ez a minden józan paraszti észt félresöprő szakemberekre értem)

Már csak az a kérdés, hogy tényleg a Kingston lenne a legrosszabb, ha ők már kiadtak hozzá fw frissítést? (nem tőled kérdezem ezt sem)

[ Szerkesztve ]

(#59026) mirai22 válasza ubyegon2 (#59008) üzenetére


mirai22
csendes tag

Csak OWC aura jó bele, vagy az eredeti apple horror áron.

(#59027) Graphics válasza ubyegon2 (#59025) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Picit kiforgatod amúgy a másik mondandóját... Olyanokat írsz, amit pl. nem írt senki.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59028) Jack Oneill válasza Graphics (#59027) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Én értem, amit mond. Nyilván rengetegen veszik az A400 sorozatot, így erzelemszeruen több meghibásodás fog jelentkezni. Meg kell vedenem a kollégát, de ti tényleg szidjatok a szériát, jogosan, vagy nem jogosan, az most más tészta. A lényeg, hogy szerintetek szar széria, meghibasodik stb stb. Lehet, hogy igazatok van, de a kolléga pont azzal próbálja ezt magyarázni, hogy a sok eladott példány miatt persze, hogy magasabb is lesz a meghibásodások, száma. Tok logikus. Kevesebben vesznek drágább minőségi terméket, ezért nyilván onnan kevesebb visszajelzes van. De mindezek tényleg azt jelentenek, hogy az adott termék nem jó?
Nálam is majd kiderul, mert most megy egy A400 a gépben.

(#59029) Graphics válasza Jack Oneill (#59028) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én értem, amit mond :) El is fogadom, viszont ez a kiforgatjuk a másik mondandóját annyira nem szeretem :)

Meghibásodás, az meghibásodás. Mit szépítsek rajta? 30 db-ból 3db meghalt. És a 30 nem igazán magas szám.... Lehet jó, sőt biztos megvenném én is, de mondjuk ezek után inkább megveszem a PNY-t vagy a Patriot-ot...

Általános tény, hogy a Kingston pár éve még kínált jó minőségű SSD-ket, és valahogy lentebb adták a minőséget azóta.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59030) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

HP Elitebook 840 G1 notebookba szeretném átvariálni az adattárolókat. Jelenleg egy 180 gigás (szerintem gyári) 2.5-ös SSD-van. Nagyobb tárhely miatt szeretném bővíteni. Elméletileg ezekben van egy M.2. es slot is. Teljesen átlagos,böngészés(FB,YB) filmezésre van használva a laptop. A lehetőségek a következőek: Elpasszolom a jelenlegi 2.5 gyári SSD-t,van a helyére egy sima 2.5-es 500GB HDD-m itthon és veszek egy 128 körüli M.2.-es SSD-t vagy esetleg veszek egy 500 as 2.5-es SSD-t és nem rakok bele mást.

Melyik megoldást ajánlanátok? Melyik érné meg anyagilag is meg teljesítményben is? Konkrétan melyik SSD-ket ajánlanátok a különböző megoldásokhoz?

Köszi.

Minden szinten,szinte minden.

(#59031) Pyttawrx válasza m0rd0k (#59030) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
Én biztos nem vennék/tennék HDD-t bele, még másodlagosnak sem. Kihasználnám az m.2 slotot, akár ahogy írtad egy 128-as ssd-vel, és az 500-as ssd-t tenném bele, a HDD-nek meg vennék egy házat, beletenném abba. De ez csak ahogy én csinálnám.

(#59032) Raymond válasza m0rd0k (#59030) üzenetére


Raymond
félisten

A problema az hogy az M.2 slot csak 2242-es SSD-ket fogad amibol nem sok van a piacon. A legegyszerubb ha veszel egy nagy 2.5" SSD-t es lecsereled a mostanit. Kis 120-128GB-nek nincs ertelme az arak miatt es HDD nem raknak mar a gepbe.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59033) Pyttawrx válasza Raymond (#59032) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Valóban kevesebb van... Pl én 2 típust használtam eddig az egyik az ez Transcend 120GB MTS420S M.2 2242 SATA3 SSD, (én a 240gb-os változatát) ez kapható, illetve aliexpressen kingspec LINK ezt egy 430 g2-es notiba. mindkettő gyors és hibátlanul működik mai napig. Biztatom az M.2 használatára. :D

(#59034) joocek


joocek
aktív tag

Sziasztok van alza kupon most? vagy valami ???? :DD :DD :DD
Olcsó ssd hez!!!

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#59035) lacus83 válasza joocek (#59034) üzenetére


lacus83
senior tag

Hol van már a tavalyi hó ;]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#59036) koxminator válasza Frawly (#59020) üzenetére


koxminator
senior tag

Fura, ma meg engedte formázni.. :F

Adata Toolbox:

HDD Sentinel:

Nekem ez így sem tűnik túl jónak, jól látom és gondolom?

@Raymond: szerencsére a 970-et előtte betettem és visszaállítottam rá az Acronis Image-t, azóta is tökéletesen megy, tehát biztosan az Adata SSD-vel van valami, nem pedig vezérlővel, alaplappal...

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#59037) Frawly válasza koxminator (#59036) üzenetére


Frawly
veterán

Egyedül ez a Data Integrity Error vészjósló. Én ezt a screenshotot lobogtatva visszavinném gariztatni. Olyan nincs, hogy egyszer engedi formázni, utána meg nem.

(#59038) ubyegon2 válasza Graphics (#59029) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazad van, kicsit csavarok a dolgokon, hogy plasztikusabbá tegyem, de már bocsi, de Te meg a tényeken csavarsz igen nagyot, ha a hozzád érkezett 30 darab alapján vonsz le következtetést. Nem? Lehetett egy rossz széria vagy bármi, de ha már a Partiotot említed, épp ugyanőgy halt meg pár hsz-sal előttünk a kolléga Burst SSD-je, lehet abból a szériából is meghalt volna nála is 10%. Nem tudjuk, de mivel ezek azonos belépú minőséget képviselnek és pont a Burst meg az A400 vezérlője ugyanolyan, így amit ti határozottan állítottatok, az egyszerűen nem állja meg a helyét. Arányaiban nézve túlzottan negatív mezőbe toltátok az A400-at. Ennyi a tény, minden más csak mese.

Az úgy jó, ha azt mondod, hogy a saját statisztikád alapján 10% romlott el, de ez fals adat, mint ahogyan az is fals lenne, ha az előbb említett kolléga a saját Patriot Burst statisztikáját hangoztatná, ami ugye 100%-os meghibásodás halál pontosan.

Ti vagytok a szakik, így én csak a mindenki által könnyen megérthető logikus következtetéseket vontam le.

Abban maximálisan igazad van, hogy a Kingston a régi minőségi SSD-i hírével tud eladni jóval több SSD-t, ami kicsit átverés, de az adott terméke csak kb ugyanolyan vacak, mint a többi hasonló. Én ezt állítom, ti ezt cáfoljátok. Az is lehet, hogy igazatok van, de amivel megalapozzátok állításotokat, az sokat ebben nem nyom latba. Másik erősködő kollégát sem akartam bántani, de az, hogy ő egy vidéki boltban szerelget be x darabot, az össz eladáshoz képest totál indiferens. Még akkor is, ha ő a világ legjobb SSD ismerője! Ilyenkor mondom azt, hogy kérdezzük inkább a Látóasszonyok topikját! Sorry! :R

konklúzió: minél általánosabb ténymegállapítást teszünk, annál távolabbról célszerű szemlélni a nagy egész halmazt. Ha valakinek a tepertős pogácsába beletörik a foga, utána jogosan állítja, hogy a tepertős pogácsa kitöri az ember fogát? Senki ne merjen ezután olyat venni/enni?

Ha eltekintünk a némileg tenyérbemászó stílusomtól, azért kicsit igazat adsz nekem ezekben, gondolom. ;)

(#59039) ubyegon2 válasza Jack Oneill (#59028) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Isten tartson meg erőben egészségben, hogy simán megértetted, amit makogtam! Már megérte összehordanom egymás mellé ennyi szót! :R És mivel igazam van, így remélem a Te SSD-d szerencsésebb szériából került ki, mint a kollégák példányai. Talán az is számít, ha az ember nem egy ún. beszállítótól kényszerül átvenni eszközöket, hanem maga választja ki az üzletet, amiben bízik. Tudjuk mekkora biznic hamisítani mondjuk a pendrive-okat, no de ne feltételezzünk senkiről galádságokat.

Szóval köszi a biztató hozzászólásod, a kollégák örömére ezek szerint fogok még itt írni néhanap! ;]

És még mindig azt mondom újra csak, hogy inkább a másik mondandóját forgassuk ki picinyt, mint magukat a tényeket! Egyik sem szép dolog, de az igazságot utóbbi fogja jelentős mértékben ferdíteni.

uff

:K

[ Szerkesztve ]

(#59040) ubyegon2 válasza mirai22 (#59026) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Fizikailag nem megy bele más SSD vagy valami más oka van? Láttam a vicces árakat a Macdoki-nál, amit ezek upgrade-nek neveznek az egy pofátlan tetü rablás inkább. 150eft-ért upgrade-eli 512GB SSD-vel? :((( Azannyát azt!

(#59034) joocek

Nekem még az egész kuponfüzetem megvan és érintetlenül! ;] Érdekel a dolog?

[ Szerkesztve ]

(#59041) Pyttawrx válasza Graphics (#59029) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ez még mindig téma?? Pedig. Osztom véleményed ha lehet kerülni kell a kingston-t, PNY- t használok egy ideje és nincs baja annak sem. De mindegy. Mindenki olyat vesz amit akar

(#59042) mirai22 válasza ubyegon2 (#59040) üzenetére


mirai22
csendes tag

lehet belemegy más de a gép csak ezzel müködik. Igen valamiből meg kell élniük, alacsony a gépeken az árrés.

(#59043) Frawly válasza Pyttawrx (#59041) üzenetére


Frawly
veterán

Ez egyéni tapasztalattal is változik. PNY-okra konkrétan több panaszt olvasok, mint a kingstonokra. Persze nem vagyok egyik gyártó ellen sem, csak megemlítem. Még a legdrágább márkák, modellek között is lehet döglöttekről olvasni. Olyan nincs, ami mindig 100%-ra megbízható, a selejtet egyik gyártó sem tudja 100%-ra kiszűrni. Inkább csak statisztikákra lehet támaszkodni, abból is a relatívra, hibás/eladott darab.

(#59044) Pyttawrx válasza Frawly (#59043) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem.....

(#59045) Shokkolo válasza Graphics (#58700) üzenetére


Shokkolo
addikt

Urak,

Az 500 GB-os Samsung 860 Evo mennyire ajánlott darab?
25k környékén árban nekem jó lenne.
Egy Latitude laposba menne a rendszer alá
(főleg "irodai" használatra > office, net, photoshop)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#59046) Pyttawrx válasza Shokkolo (#59045) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Maximálisan. Bátran veheted

(#59047) Shokkolo válasza Pyttawrx (#59046) üzenetére


Shokkolo
addikt

Köszönöm :)
Csak pont olvastam egy kicsit fentebb a samsungról lebeszélő szösszenetet...
vagy az a terrásra vonatkozik?

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#59048) Bodz válasza Shokkolo (#59047) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem lebeszélés igazából. Nyugodtan vehető a Samu 860 is, ha nem zavar az ára, remek ssd.

[ Szerkesztve ]

(#59049) Pyttawrx válasza Shokkolo (#59047) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

tuti veheted, max az ára miatt lehetett

[ Szerkesztve ]

(#59050) Shokkolo válasza Pyttawrx (#59049) üzenetére


Shokkolo
addikt

Igazából maga a lapos karácsonyi ajándék lesz, de a 120-as hynix kicsit kevéske PS -hez :)
És ha már ajándék, akkor úgy gondoltam megveszem bele,
csak a fenti eszmefuttatás egy kicsit megingatott.

Köszönöm :R

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.