Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#48451) lenoma válasza FNZ (#48448) üzenetére


lenoma
aktív tag

Szia!

A probléma megoldását keresve láttam, hogy nem egyedi eset. Rengeteg embert érint.
Úgy tapasztaltam, hogy sata2-vel nem kompatibilis és nem csak AMD, hanem intel oldalon is lehet gond vele. Bár a 20 lépésese regedit módosítás az intel oldalon megoldja a problémát sok embernél.
Ide módban nincs fagyás.
Kék halál nálam csak Samsung magician tesznél volt.
1-2 perces lefagyások pedig akkor ha egyszerre próbáltam írni, olvasni az SSD-re AHCI módban.

Mivel az SSD fél éve megjelent és tömeges a gond, gondolom a Samsungnál is tudnak róla.
Nem szokott a Samsung fél év alatt hibát javítani? Vagy nincs rá megoldás?

Szerintem a személyes átvételnél nincs 14 napos elállás, mivel az arra vonatkozik, hogy megvételnél nem láttad személyesen az árut így ha nem felel meg akkor elállhatsz.

Sajnos nem hallgattam a Samsungot soha írásokra...

(#48452) FNZ válasza lenoma (#48451) üzenetére


FNZ
őstag

"Szerintem a személyes átvételnél nincs 14 napos elállás, mivel az arra vonatkozik, hogy megvételnél nem láttad személyesen az árut így ha nem felel meg akkor elállhatsz."
a boltban sem láttam az árut, mert fizetsz az automatánál, majd utána látod az árut úgy mint a futárnál, szerintem ugyan az.
megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#48453) jeni válasza FNZ (#48452) üzenetére


jeni
félisten

malnas

A webshopban megrendelt termék esetén még abban az esetben ha személyesen veszed át a boltban,akár kp esetén akár kártyás fizetés esetén mindkét esetben él a 14 napos elállási lehetőség!

(#48454) gerner1 válasza jeni (#48453) üzenetére


gerner1
veterán

Így van.👍 Kivéve, ha a rendelés -és ennek okán a kiállított számla is- vállalkozás/cégnévre történt/szól ...

(#48455) Vackor1


Vackor1
tag

Sziasztok !

Azt szeretném megkérdezni, hogy normális -e vagy hibát takar az , hogy a pár hónapja vásárolt Transcend MTS420 - sajnos csak ezt találtam ebben a méretben - 120 G-s, M2-es SSD a következőket produkálja , egy HDD mellett . Az SSD-n csak az oprendszer és a programok vannak telepítve, az összes adat a HDD-re megy. A gépet minden indításnál nézi a HD Sentinel , a HDD teljesen rendben van, viszont az SSD a megvétele után 5-6 héttel 99% -os lett, majd 4-5 hetente esik egyet-egyet, jelenleg 96 %-on áll, 1,79 T adat írása után. Az is furcsa, hogy reggel, amikor indítom, akkor a HDD hőmérséklete 20 fok körüli , az SSD viszont alapból 40 fölöttivel indul , függetlenül , hogy mennyi a hőmérséklet a helyiségben ( mostanában megy a klíma , tavasszal még a fűtés ment , akkor is kb. ezek voltak az induló értékek ) és hiába van a gép alatt hűtő , 50-55 fokig simán felmegy sima böngészés közben - közben a HDD hőmérséklete nem vagy csak jelentéktelen mértékben változik - , de van , hogy a 60 fokba is belekóstol..

Előre is köszönöm a véleményeket , meglátásokat !

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#48456) Frawly válasza lenoma (#48451) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem nem azzal függ össze, hogy SATA2-es vezérlőről van-e szó. Volt itt a topikban, aki régi, SATA2-es géphez vett 860 EVO-t és teljesen kifogástalanul működött neki, igaz azok emlékeim szerint inteles gépek voltak.

De tényleg nem lehetetlen, hogy a Samsung sara, és ha már tudnak róla, kitolnak egy új firmware-t, amivel már nem fog szórakozni régi lapokban sem.

(#48455) Vackor1: nem aggódnék miatta. Ha kb. 20 hét alatt 1,9 TB-ot írtál fel, az nem valami sok, mondhatni ultra lightos felhasználás. Az a 40-55 fok sem abnormális, az én MX300-aim 30 fokról indulnak, és nem jól szellőző notiban felmennek akár 59 fokig is. Amíg 70 fok alatt van, addig semmi gond nem lesz vele.

[ Szerkesztve ]

(#48457) tibor2010 válasza Vackor1 (#48455) üzenetére


tibor2010
tag

A hőmérséklet értékek nálam is hasonlóak Crucial MX300 M.2-vel.
Az SSD állapotát a saját programjával nézd, a Transcend SSD Scope programot kell telepíteni.
Ezzel lehet a firmware frissítést is elvégezni.

(#48458) lenoma válasza Frawly (#48456) üzenetére


lenoma
aktív tag

A Samsung állítólag intel sata vezérlőt ajánl az AMD használóknak 860 mellé:

https://eu.community.samsung.com/t5/Cameras-IT-Everything-Else/860-EVO-250GB-causing-freezes-on-AMD-system/td-p/575813

Azért inkorrekt a Samsung részéről, hogy csak vásárlás után van tájékoztatás erről:

Valaki használ 860-at Ryzen mellett?

(#48459) Frawly válasza lenoma (#48458) üzenetére


Frawly
veterán

Abban egyetértek, hogy gáz, és ez már olyan rendszeres problémaként jön elő, hogy az ajánlóba oda kéne írni a Samsungok mellé, hogy AMD mellé nem ajánlottak. Félre ne érts, szerintem a 850, 860-as Samuk elég jó sorozat, egyik legjobb SSD-k, tehát nem dzsunkák, de úgy tűnik az AMD-s lapok allergiásak rá.

(#48460) tibor2010 válasza lenoma (#48458) üzenetére


tibor2010
tag

Tesztelték Ryzen alaplappal:

AMD_Ryzen_Samsung_860

Minden probléma nélkül.

(#48461) lenoma válasza tibor2010 (#48460) üzenetére


lenoma
aktív tag

Köszönöm, Ryzen-ra akarok váltani csak még nincs nagy választék b450-es lapokból - kezdő magas ár nélkül.
Akkor kizárásos alapon az AMD sata 2 vezérlő lesz a ludas és az idén április körüli éves Windows 10 frissítés is bekavarhatott.
Amúgy Samsungnál mennyi idő mire egy hibára megoldást kínálnak a korábbi tapasztalatok alapján?
/Azon kívül, hogy váltsunk intelre :-)/

(#48462) tibor2010 válasza lenoma (#48461) üzenetére


tibor2010
tag

Nem biztos, hogy lesz rá Samsung megoldás. Egyébként a Samsung meg az AMD hónalja is büdös, különben miért menne Ryzennel? Az alaplap kompatibilitási listáját is érdemes nézegetni, láttam olyan bejegyzést, hogy Ryzen 2200G-vel nem működött, ott meg az alaplap gyártója volt a hibás.

(#48463) Frawly válasza lenoma (#48461) üzenetére


Frawly
veterán

Lehetetlen megjósolni mikor javítja a Samsung. Lehet hogy csak napok, de lehet hogy egy év is lesz. Kristálygömb kéne hozzá és jövőbe látás.

Mindenesetre a Ryzen-es lapok elég válogatósak, RAM-ból is durván válogatnak mit esznek. Még az is lehet, hogy az alaplapgyártók előbb fognak lépni a Samsungnál, és kihoznak új BIOS-t, amivel már nem lesz probléma.

[ Szerkesztve ]

(#48464) Vackor1 válasza tibor2010 (#48457) üzenetére


Vackor1
tag

Köszönöm szépen, megnézem azzal is, ezt nem ismertem még.
További kellemes napot kívánok ! :)

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#48465) lenoma


lenoma
aktív tag

Ajánlanátok amd sata2 vezérlőhöz 500gb körüli, olcsó de megbízható SSD-t torrentezéshez, nem rendszer meghajtónak. Nagyobb TBW előny.

(#48466) Frawly


Frawly
veterán

Na, megjött az első QLC-s NVMe-s SSD, egész jó árban (512 gigás 28k, 1 terás 56k környékén forintra átszámolva), Intel 660p. Íme az Anandtech és Phonorix tesztek.

Egész tetszetős, és állítólag nem is melegszik NVMe-s létére, 49 foknál nem ment feljebb. Egyedül az írásterhelhetőségéről nem írnak semmit, de gondolom az sem alacsony. A NAND típusa is bizonytalan, egyik oldalon sima QLC-t írtank, másikon 3D QLC-t, valószínű ez az utóbbi lesz.

Sebességben ugyan kicsit elmarad a 960, 970-es Samsung sorozattól, de nem olyan nagyon, cserébe nem melegszik és sokkal olcsóbb. Már ez a bemutatóár is jól hangzik, ha még jobban lemegy, akkor lenyomja a többiek árát is.

Mondtam én, hogy még pár év, és az 1 tera lesz a belépő, és az NVMe sem lesz drágább. Sokan ezt nem értették, akik korábban 5-10 éves garihoz ragaszkodtak 120 gigás SSD-knél.

(#48467) tibor2010 válasza lenoma (#48465) üzenetére


tibor2010
tag

Talán az Adata SU800 512GB (400 TBW) működne. Két régi AMD-s konfigurációt találtam SU800-al.

(#48468) Frawly válasza lenoma (#48465) üzenetére


Frawly
veterán

Mint a kolléga már írta, ő utánanézett az alaplapod kompatibilitási listájának, és azon rajta vannak a Crucial MX500, MX300 meghajtók, és nincs rajta, de az MX500-zal egyező vezérlőjű (SM 2258) Adata SU800 is játszik, meg az MX300-zal egyező vezérlőjű Kingston UV500 is (Marvell 88SS1074 vezérlő). Ezek mindegyike ajánlott meghajtó, 3D TLC-s, értelmes limittel (200 TBW vagy jóval afölött). Az MLC-s SSD-k (SP920, SX930, SU900) meg hiába strapabírók, 500-as méretben már nem olcsók.

Torrentezés nagyban attól függ, hogy havi mennyi letöltés megy rá, a feltöltés/seed az mindegy, az csak olvasással jár. Torrentkliensben a letöltési statisztikáidat nézd meg, le lehet olvasni.

Ha nagyon ipari méretben csapatod, havi 1 tera letöltés meg efölött, akkor csak MLC-s jön szóba, akármilyen drága.

[ Szerkesztve ]

(#48469) lenoma válasza Frawly (#48468) üzenetére


lenoma
aktív tag

Köszönöm, ezt választottam:
ADATA SU800 Premier Pro 512GB
Valaki használ ilyet?
Érdekelnének a tapasztalatai, mondjuk melegedés, müanyag-e a borítás.

(#48470) Frawly válasza lenoma (#48469) üzenetére


Frawly
veterán

Van több embernek már a topikban. Panasz eddig nem volt rá, egy hibás darabot fogott ki valaki mindjárt vásárlás után, de rendben cserélték neki. A többieknek működött, volt még pár ember, akit megijesztett, hogy a Hard Disk Sentinel régebbi verziói rossz adatokat közöltek le róla, miszerint hibás, holott nem volt hibás, újabb verziókban (min. 5.30-asat használj) már rendesen kezelik.

Melegedni ugyanannyira melegszik, mint akármelyik másik SATA modell, 30-60 fok között valahol, attól függően mekkora terhelésnek van kitéve, és mennyire üzemel jól szellőző helyen. Hűtést nem igényel.

A borítása fekete műanyag, kék címkével és színes kolibrival (lásd itt a képek, eleje, hátulja, doboza látszik). Az M.2 SATA-s meg csak egy darab nyák, rajta pár chippel. Arra még készülj fel, hogy mostanában az Adata SU-k párszáz giga próbaírással érkeznek a gyárból, ez nem jelenti azt, hogy használt SSD-t adtak el neked, csak tesztelik, hogy selejt ne menjen ki. Üzemórán látni fogod, hogy a bekapcsolások számán, hogy csak próbaüzemről van szó.

Dobozában csak az SSD van, meg esetleg egy cetli egy szoftvernévvel és letöltési hellyel. Semmi CD, meg beépítőkeret, meg színes masni és bőrtok, extrákkal nem kényeztetnek el, olyanok csak a Samsungokhoz járnak.

[ Szerkesztve ]

(#48471) Frawly válasza Frawly (#48470) üzenetére


Frawly
veterán

malnas: kicsúsztam a szerkesztési időből, itt van róla videó. Van a dobozban jótállásos papír, azt kifelejtettem, meg úgy néz ki, hogy amit a videón bontanak ki, abban van 2,5 colos beépítőkeret, az nem biztos, hogy lesz benne, de haszna sincs sok.

[ Szerkesztve ]

(#48472) Fifi válasza Fifi (#48339) üzenetére


Fifi
őstag

Sziasztok!

Lehet, hogy nem ide tartozik ez már, illetve nagyon határterülete a topicnak, de talán tudok segíteni. :B

Megjött a fenti hozzászólásomban linkelt mstata ssd és a microsata adapter. Egy dologgal nem számoltam, hogy az adapter méretei nem egyeznek egy normál microsata ssd-vel. Egy kicsit vastagabb (magasabb), ez nem gond, viszony keskenyebb és rövidebb is, így a notebookban lévő helyen (nagy lyuk egy vezető sínnel) nem tudom rögzíteni :(

Van egy régebbi microsata ssd fém burkolattal, amit szét tudtam csavarozni és gondoltam abba rakom bele. Mivel az adapter és az msata együtt magasabb, így a burkolat tetejét nem tudom rátenni, így csak az egyik oldalára tudnám rögzíteni mondjuk kétoldalas ragasztóval :DDD
Illetve az adapter sarkait is le kellene vágni, mert a csavarhelyeken felfekszik ...

Van olyan mstata->microsata adapter, melybe ezt az msata ssd-t bele tudom rakni és 1,8"-os széles burkolatot ad?

(#48473) tibor2010 válasza Fifi (#48472) üzenetére


tibor2010
tag

Én csinálnék egy fém takarólemezt 2 füllel. A két fület azokkal a csavarokkal rögzíteném, amelyekkel az SSD-t is. A fém lemez és az adapter közti részt kitölteném ragasztópisztollyal.
Elég egyszer jól a helyére tolni.

(#48474) tibor2010 válasza tibor2010 (#48473) üzenetére


tibor2010
tag

Van ilyen is:
https://www.addonics.com/products/adms18sa.php

(#48475) #44416768


#44416768
törölt tag

Sziasztok!

HP ELITEDESK 800 G1 SFF I7-4770-be milyen belső SSD-t vegyek a meglévő HDD helyett?
Sima SATA csatlakozó van rajta.
Legalább 250, de talán 500Gb lenne a cél.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#48476) Fifi válasza tibor2010 (#48474) üzenetére


Fifi
őstag

Közben megtaláltam én is, de nem nagyon látok beszerzési lehetőséget :(

Ennek jobban ürülnék azért, mint a barkácsnak, főleg úgy, hogy műszaki analfabéta vagyok és szerszámaim sincsenek, így valaki meg kellene kérnem a lemez "legyártására" is .. de ilyen ember sincs a környezetemben :((

(#48477) Raymond válasza Fifi (#48476) üzenetére


Raymond
félisten

Tedd bele a doboz nelkul. Csak az SSD-t es az atalakitot.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48478) Fifi válasza Raymond (#48477) üzenetére


Fifi
őstag

Nem tudom, mert a notebookban egy vékony kis sínben kellene beletolni, de keskenyebb és rövidebb is, ezért nem ér el a csatlakozóig. Csak valami csipesszel tudnám belezsonglőrködni és csak a foglalat tartaná, ami nem egy életbiztosítás.

Ezt az Addonics ADMS18SA adaptert ezen az egy helyen találtam. ~13eFt mire ideér .. még jó hogy kapni :DDD

(#48479) B4ZSO86


B4ZSO86
csendes tag

Sziasztok. Előre is elnézést ha már volt,vagy ha hülye kérdés. SSD-t lehet tv-n filmnézésre használni? Akár külső házas SSD-t vagy pl mint a WD MyPassport SSD. Igazából UHD filmeket néznék róla. Tudom vehetnék külső winyót,de nem kell,mert nem tárolom a filmeket.

(#48480) bizmark6 válasza Fifi (#48478) üzenetére


bizmark6
tag

Csak egy ötlet.A kártyaolvasó adapter /pld mindig tv/ nem lenne alkalmas?

[ Szerkesztve ]

redmi note 10S MIUI Global 13.0.3.(SKLEUXM),Hisense 43"A7500F

(#48481) lacos001


lacos001
senior tag

Tűrhető? fogalmam sincsen,azért kérdezem [kép]

(#48482) Emperor_ válasza B4ZSO86 (#48479) üzenetére


Emperor_
addikt

Lehet.
Lehet venni tokot+SSD.t vagy külső SSD.t pld Samsung T5.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48483) Emperor_ válasza #44416768 (#48475) üzenetére


Emperor_
addikt

Samsung EVO 850. Crucial MX 300/500.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48484) B4ZSO86 válasza Emperor_ (#48483) üzenetére


B4ZSO86
csendes tag

Köszi a választ

(#48485) #44416768 válasza Emperor_ (#48483) üzenetére


#44416768
törölt tag

Köszönöm, az EVO lesz. :R
860-as.

[ Szerkesztve ]

(#48486) atis78


atis78
tag

Sziasztok,
SSD vasarlas elott allok es ehhez kernem a tanacsotokat.
Jeleneleg van egy ITX-es konfigom a kovetkezo komponensekkel: Gigabyte Z170 Wifi + i3 6300 + Intel 530 120GB SSD + WD 1TB HDD.
Szeretnek egy VGA-t tenni a gepbe egy GTX 1050Ti kepeben. Helyszuke miatt sajnos igy csak 1 db 2.5-os drive-nak marad hely.

Adja magat a lehetoseg hogy akkor az intel 530-ast lecserelnem egy m.2-es SSD-re amivel akkor minden elferne a hazban. (SSD-t csak rendszermeghajtonak hasznalom)
Elso korben ok lennenek a kiszemeltjeim:
OCZ RD400 / ADATA XPG8200 / Intel 760p / Samsung 960 v 970 EVO mind 240-250-Gb-os kiszerelesben.
Ti ezek kozul melyikre szavaznatok es miert? Erezheto ezek kozott atlagos felhasznalas mellett barmi kulonbseg?

Mivel az ADATA a legolcsobb ezek kozott akar meg azon is gondolkodom hogy kis raforditassal az XPG8200-bol egy 480-ast szereznek be.
Ezzel a lehetoseggel kapcsolatban erdekelne hogy az ADATA mennyire megbizhato a tobbi gyartohoz viszonyitva?

Elore is koszi a segitseget.

(#48487) Plexicushio válasza Frawly (#48466) üzenetére


Plexicushio
senior tag

"Na, megjött az első QLC-s NVMe-s SSD, egész jó árban (512 gigás 28k, 1 terás 56k környékén forintra átszámolva), Intel 660p."

1:1 konverzió? :)

Az a 28k jó lesz majd 40 ezernek is.

(#48488) FMogyi


FMogyi
újonc

Üdv!

SSD vásárlással kapcsoaltban lenne kérdésem (olvastam a bevezető cikket):

Kb. 12 éve összerakott desktop gépet használok AMD Athlon 64 X2-es (2 magos proc 2,1GHz) + 4GB DDR3 + HD4670 + 1TB SATA HDD. Ma már lassú, de nekem többé kevésbé elegendő arra, amire használom. Email, web, programozás.
Játszani nem játszom legfeljebb 100 éves játékokkal pl. CMR 2005, Dune2000 stb.

A kérdéseim:

1., Toljak-e 80-100eHUF-ot egy újabb konfigba (pl. AM4 M.2-es lap + Ryzen3 2200G proc+ 4GB DDR4 mem + SSD - amit úgyse használnék ki még 50%-ban sem vagy egy szimpla SATA SSD pl. ADATA SP920 120GB (az op rendszernek) is érezhetően gyorsít a helyzeten?

2., Hétköznapi használatban a SATA és egy NMVe M.2-es SSD közötti sebesség különbség mennyire érezhető?
Ezt azért kérdezem, hogy ha gyakorlatilag nincs nagy különbség, akkor 2 lépésben tudnék fejleszteni.
Első körben veszek 1 SATA SSd-t, majd ha már az is kevés akkor lecserélem a lap+proc+mem-et.
De ha önmagában egy SATA SSD nem képes nagy csodákra, akkor a lap+proc+mem cserét is meg kell lépnem. Akkor viszont az NVMe M.2 SSD-vel jobban járnék, mint egy SATA-val.

Bocs, de fogalmam sincs, hogy mennyi a marketing és mennyi az igaz abból, hogy egy SSD 10x gyorsabb egy HDD-nél. Olvastam felhasználói vélemyényeket ill. teszteket pl. a WD fórumon, ahol a WD Green SSD lassabban írt (80 MB/s), mint egy jobb HDD!

Mellékelem a HDD-m benchmarkját.

Ha esetleg valaki tudna a 120GB-os SSD-jéről bernchmarkot küldeni az jó lenne.

Előre is köszönöm a segítséget.
Norbert

(#48489) Multibit válasza FMogyi (#48488) üzenetére


Multibit
veterán

Egy NMVe M.2 SSD szekvenciális írás/olvasás terén hasít. A Te felhasználási szokásaid mellett egy SATA SSD is sokat javít a rendszer reakció idején (boot idő, alkalmazások indítása). Nem tudom, hogy a régi lapodon SATA III, vagy még csak SATA II vezérlő van, az előbbi jobb lenne.
Amúgy én manapság nem vennék 120 GB-os SSD-t, mikor 25 ezerért lehet az aprón 0 kilométeres fél terás példányokat kapni.

(#48490) lao válasza FMogyi (#48488) üzenetére


lao
tag

Ide is : [link] be nézhetsz , lehet , hogy ott is van info.

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#48491) Frawly válasza atis78 (#48486) üzenetére


Frawly
veterán

Csak emiatt ne cserélj, a 2,5 colos SSD-t oldalvást is oda tudod csavarozni valahová, elég, ha 1 csavar tartja. Ez nem HDD, hogy csak vízszintesen lehet beszerelni a meghajtósínbe, különben nem működik jól. Pár gramm az egész SSD, még odacsavarozás nélkül is ellóg a kábel végén.

(#48492) Frawly válasza FMogyi (#48488) üzenetére


Frawly
veterán

Egyelőre most csak SSD-t vegyél teljes konfigbeújítás helyett, nézd meg mennyit gyorsít. Átlag felhasználásnál nincs előnye az NVMe-seknek, hiába gyorsabbak, átlagos progik nem tudják kihajtani belőle a többletet (meg esetleg régi lap, régi proci sem tudja őket kihajtani). Bőven elég az az SP920, vagy akár egy még olcsóbb SU800, UV500, lehetőleg azokból is próbálj meg a 240 gigásra rámenni (a nagyobb méretű modellek mindig kicsit gyorsabbak a 120 gigásnál ugyanannál a termékvonalnál is), meg a tárhelyet sem növöd ki olyan gyorsan, és adott esetben tényleg csak néhány ezres árkülönbség van közöttük.

A marketingnek viszont nem szabad bedőlni, mert weboldalakon olyan merész kijelentéseket tesznek, hogy 7-10× gyorsabb, mint egy HDD, közben meg vannak olyan területek (4K random lemezműveletek, elérési idő), ahol 100-200×-os a sebességkülönbség a SATA3 SSD és SATA HDD között. Ennek ellenére a gyakorlatban nagy fájlok másolásánál és betöltési/bootidőknél tényleg áll, hogy 7-10×-es a különbség kb. saccra.

Egy Adata SU800 eredményei, igaz nem saját, és 512 gigás változat:

Lehet a te lapod, procid, meg a SATA2-es vezérlőd nem fog tudni ennyit kihajtani egy SATA3-as SSD-ből, de a bootidő akkor is le kell menjen 10 másodperc alá, átlag progik betöltődésének azonnalinak kéne lennie (töltési idő nélkül), többé nem látsz olyat, hogy villódzik a HDD LED, meg kerreg a lemez. A lapod szerintem amúgy sem támogat M.2 NVMe-s SSD-t, esetleg külön bővítőkártyára kötve, de arról meg nem biztos, hogy a lap+BIOS tud bootolni!

Még egy dolog: mivel AMD-s konfigod van, Samsung 860-asat ne vegyél, hiába fasza SSD, AMD-sek szívnak vele, hogy nem megy náluk rendesen valami SATA vezérlős bug miatt!

(#48493) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Egy kis segítséget kérnék.Egy Hynix PC300 PCIe NVMe 256GB -os ssd-t szeretnék venni.
A gondom hogy semmi információt nem találok az alaplapom oldalán,hogy működne vagy sem.Rendszermeghajtóként lenne rá szükség.Semmilyen utalás nincs hogy a pcieX4 foglalat támogatja vagy sem a pcie nvme ssd-t.
Az alaplap:
GA-B85M-D3H

Wasabi...

(#48494) nightvison


nightvison
tag

Hali

Msi Z97 Gaming 5 alaplap
https://www.msi.com/Motherboard/z97-gaming-5.html
(1x 2280 Key M(PCIe Gen2 x2/SATA)

Milyen ssd-t ajánlanátok? 256GB-ás érdekel csak!

Köszi!

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#48495) nightvison válasza Kronos3000 (#48493) üzenetére


nightvison
tag

Ennél a lapnál feljtsd el az m.2 ssd-t, nézz sima 2,5"-ssdt!

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#48496) MPowerPH válasza Kronos3000 (#48493) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem kell info, eleg ranezned magara a lapra, es lathatod, hogy nincs ilyen csatlakozoja.

mod: Bent van a 970 Pro, 1Tb. Egyenlore meg ures, majd valamikor huzok ra rendszert is, mert a regit mar nem akarom atklonozni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#48497) Kronos3000 válasza nightvison (#48495) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Erről van szó.Csak épp nem plextor.BMW001-neked is.

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#48498) MPowerPH válasza Kronos3000 (#48497) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kerestem, de nekem csak az M.2 -es valtozatat dobja ki. Adapterrel mondjuk mukodne az is, de nem tudom, hogy bootolni is kepes lenne e a lapod rola.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#48499) jeni válasza Kronos3000 (#48497) üzenetére


jeni
félisten

nekem a 1155 lapnál nem működöt a bootolás. Bios nem ismerte fel.
Tokozás alapján a 1150 az fiatalabb rendszer ,de elvileg azoknál már működött,jobb esetben BIOS frissítés kell majd csinálnod.

(#48500) Kronos3000 válasza jeni (#48499) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Köszönöm mindenkinek,úgy látom próba nélkül kideríthetetlen,külföldi fórumokon is ellentétes információk vannak,semmi biztosat nem találtam.
Bios nálam mindig a legfrissebb. :N

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.