Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#48651) Frawly válasza V911 (#48647) üzenetére


Frawly
veterán

lasker99 azért írta, hogy Samut nem venne, mert úgy emlékszek neki AMD-je van, és azok néha nem szeretik. Amúgy a Samu jó, bár azok már a drágább árkategória, ilyen 8-15 ezer forintos keretbe azok nem férnek be. Ugyanannyira ajánlottak, mint a Crucial, kb. egy árban is vannak, jó a Samsungok kicsit drágábbak, de olyan kevéssel, hogy általában nem számít, és ilyenkor is tipikusan kompenzálva van az 5 év garival.

De nem nagyon tudlak követni, előbb 6-10 ezres kategóriában nézelődnél, majd most a 13k-s A400 helyett a 15k-s Team Group-ot nézegeted. Valahogy tényleg el kéne dönteni, hogy mennyit szánnál rá és pontosan milyen gépbe, milyen felhasználásra menne, és az alapján egy ajánlott modellt venni.

Ha csak óriáspendrive-ból kell kettő, akkor viszont mind a WD Green, mind az Intenso vehető.

(#48649) solfilo: veheted az olcsóbbat. Az M.2 SATA nem gyorsabb, mint a sima SATA, a fizikai formátuma más csak, kábeleket tudsz vele spórolni.

(#48643) poci76: a gyártók 1 évet szoktak megadni, már amelyik megad, a gyakorlat is kb. ennyit mutat. Nekem állt már SSD polcon meg kikapcsolt gépben 3-4 hónapot, nem volt róla adatvesztés. Abban viszont igazad van, hogy az SSD nem archiválásra való, ahogy a pendrive sem, hanem vagy rendszerlemeznek vagy gépek között pendrive-nak használva. Ha hosszú távra kell adatot eltenni, azt HDD-re kell menteni.

[ Szerkesztve ]

(#48652) solfilo válasza Frawly (#48651) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi szépen! :R

solfilo

(#48653) totgab02


totgab02
junior tag

Sziasztok azt szeretném kérdezni, hogy op. rendszer alá, böngészés, műszaki karon beadandók irásánál, 2d tervezéskor van-e jelentős, vagy észlelhető sebességbeli különbség egy kingston a1000 nvme ssd és egy sima m.2-es között(típusát nem ismerem)?

(#48654) laskr99 válasza Frawly (#48651) üzenetére


laskr99
addikt

Nem az AMD miatt Intel-NV gépem van, csak személyes tapasztalat Samsung cuccokkal rossz , ezért is hanyagolom a márkát, lehet jók az SSD-ik de a többi termékeik alapján inkább hanyagolom :D

[ Szerkesztve ]

(#48655) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Intenso SSD 120GB SATA III 3813430
Az utolsó darabot hoztam el 5990ft-ért.Pusztán kiváncsiságból,egy pendrive áráért.Legyen valami tapasztalat vele.Tlc,ahogy a képen is látszik,és Silicon Motion vezérlő,nem mai darab.
Teszt üres állapotban:


Egy Samsung 840-en lévő rendszert klónoztam rá,hogy gyorsan működő rendszer alatt is megnézzem a sebességeket.
Minimális a változás:

Wasabi...

(#48656) Emperor_ válasza totgab02 (#48653) üzenetére


Emperor_
addikt

Ha arra gondolsz, hogy egy M.2 Sata csatis pld Samsung EVO 850 és az A1000 között, akkor semmi a válasz.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48658) Kronos3000 válasza PeACeY26 (#48657) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Az adatok egy dolog,érzésre sokkal érzékenyebb,gyorsabb ugyanaz a rendszer.Mániákusan cserélgetem a hardvereket,de sose költök rá sokat az avulás miatt,ennyit bőven megért.Persze hosszú távra nem ezt venném.A Samsung már öt éve szolgál nálam hiba nélkül,abban vakon megbízom.

Wasabi...

(#48659) HKorn


HKorn
addikt

Win 7 (vagy esetleg W10) alá elég lehet egy 120GB-s SSD? Csak ez lenne a gépben, sok adat nincs rajta, vagy inkább vegyek 240-es SSD-t, az a tuti?

Run&Ride

(#48660) breezer88


breezer88
tag

Az általános felhasználásra szánt SSD-et végig nézegetve benchamrk oldalakon meg az árukat figyelmbe véve csak nekem adódik a kérdés, hogy ki veszi meg a többi terméket az EVO 960-on kívül?

Még az mp500-al összevetve is gyorsabb és olcsóbb, hogyan lehet ennyivel jobb mindnél az EVO? vagy valamit nem veszek figyelembe?

Bocsi az értetlenkedésért, de még sosem volt ssd-m, csak tapogatózom az új konfig vásárlása előtt...

Köszönök szépen minden választ!

jha pl itt nézegettem az adatokat: http://ssd.userbenchmark.com/Compare/Samsung-960-Evo-NVMe-PCIe-M2-250GB-vs-Corsair-Force-MP500-NVMe-PCIe-M2-240GB/m200373vsm213562

[ Szerkesztve ]

(#48661) Ribi válasza breezer88 (#48660) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mondjuk mert az emeberek nagy része nem néz bencsmárkokat, hanem inkább csak árakat?
Mert az átlag embernek kb mindegy a sebesség, így is úgyis sokkal jobb lesz mint egy HDD.
Plusz van akinek a samsung mint márka nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#48662) totgab02 válasza Emperor_ (#48656) üzenetére


totgab02
junior tag

Igen így gondoltam, köszi :)

(#48663) Frawly válasza breezer88 (#48660) üzenetére


Frawly
veterán

Azok veszik, akik tudják, hogy a 970 EVO jobb vétel a 960 EVO-nál. Vagy akiknek a gépe nem fogad NVMe-t, vagy átlagos felhasználással nem használják ki, és inkább vesznek helyette egy dupla akkora SATA, M.2 SATA SSD-t. Ne tesztek alapján vegyél SSD-t, mert ott csak szintetikus benchmarkok alapján döntenek. Töltsd ki az összefoglalóban a kérdéssort, és lesz ajánlva ahhoz megfelelő modell a megjelölt kereten belül.

(#48655) Kronos3000: ennek alapján nagyon korrektnek néz ki, gyorsabb, mint a WD Green. Reméljük hosszú távon sem lesz vele probléma.

[ Szerkesztve ]

(#48664) Emperor_ válasza breezer88 (#48660) üzenetére


Emperor_
addikt

Az oldal mérései nem mérvadóak.
Az NVMe szekvenciális sebessége kevesek számára kihasználható.
NVMe.s meghajtókat régen frissítettem :-| az ajánlóban.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48665) Thowra123


Thowra123
tag

Ma beüzemeltem az új suv500 as ssdt. Ez lett a teszt eredménye (pár alap program felrakása után).
Minimális javulás van az előd suv400 hoz képest is, bár az se volt lassú :D

(#48666) siletto


siletto
tag

Sziasztok! Ki is tölteném akkor a tájékoztatót!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
30-32eFt-ra gondoltam, de nem gond ha kevesebbért is lenne.
2. Mekkora SSD-re van szükség?
HDD helyett kellene, így 500GB körül
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Laptop, egy 4 éves ASUS K551L, 8GB, 4200u
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
Ha minden igaz, SataIII-mas a gyári HDD, és van rajta egy "feles" mSata/mini pci-e? slot is, amiben gyárilag tettek 32gb-t egyes modellekbe(2230?), de abba nem találtam belevalót, halott szabványnak tűnik
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD?
3 vagy 5
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos, alkalmi 2d/3d CAD, de inkább átlagos

Szóval a 4 éves gépecskémbe kellene, nem tudom mennyit javítana rajta, és azt sem, hogy milyen SATA vezérlő van az alaplapon(megnézem ha lényeges), de már abban az időben is volt SATAIII. Maga a gép teljesen elég nekem, nem tervezem lecserélni, ezért is fejlesztenék. A Samsung 860EVO példányát néztem ki, ezt is a keret legteteje, de ha olcsóbban van hasonló/jobb, meghallgatnám.

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#48667) Zlin50


Zlin50
senior tag

Sziasztok!

A Crucial MX500 -at nem láttam az ajánlottak között. Az MX300-hoz képes jobb vagy akad jobb náluk, elsősorban megbízhatóságra nézve?

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#48668) Frawly válasza siletto (#48666) üzenetére


Frawly
veterán

Az a 860 EVO jó választás. Esetleg Crucial MX500. Az a baj, hogy semmit nem találni az Asus K551LN-ről, de még csak K551xx-ről sem. Nem írják sehol mi megy bele. Elvileg a koránál fogva kéne hogy fogadjon vagy M.2 SATA vagy mSATA SSD-ket, de egyik oldalon sem említik, és az alaplapról készült fényképeken sem látok neki csatlakozót, így a látatlanban még tippelni sem lehet. Pedig a 860 EVO-ból van 2,5 colos SATA, de mSATA és M.2 SATA is, és így megtarthatnád a gépben a HDD-t is. Hagyományos SATA3 SSD viszont tuti belemegy a HDD helyére. A CAD-ről nem tudom mennyire háttértárintenzív.

A 860 EVO-t próbáld olyan helyen venni, ahol megadják rá az 5 év garit.

(#48667) Zlin50: az MX500 is ajánlott. Az MX300 drágább, de egy nagyon kicsivel több tárterületet is ad, összességében az ár/értékarányuk egyformán jó. Én az MX500-at venném, újabb modell, újabb vezérlő, benchmarkokon hangyányival gyorsabb, de ha valahol találsz leakciózva MX300-at, az is jó vétel bármikor.

(#48665) Thowra123: persze hogy nem érzed gyorsabbnak. Benchmarkokon lehet kicsivel többet kapsz, de ezt a betöltési időkön nem érezni, hacsak nem nagy fájlokkal dolgozol, ami átlag felhasználásnál ritka. Ha NVMe-re upgrade-eltél volna, azt sem éreznéd gyorsabbnak, hiába kapnál CDM-ben ennél is 5× jobb számokat.

[ Szerkesztve ]

(#48669) siletto válasza Frawly (#48668) üzenetére


siletto
tag

Köszi!

A gép valóban nem egy gyakori típus, de nekem jól teljesít, és annak idején ajándékba adtak mellé gyári 4 helyett gyári 8GB ramot, így még mindig flottul megy, hátha ez az SSD is gyorsítana rajta.

Ha kiírja egy bolt, hogy 5 év a garancia, akkor az 5 év gyári lesz, vagy még ezzel is trükköznek? Mert láttam ahogy mondtad, van ahol csak 3 év a gari, gondolom ez bolti, na de ahol csak annyit írnak, hogy 5 év (60 hónap)?

(#48670) Frawly válasza siletto (#48669) üzenetére


Frawly
veterán

Az SSD mindenképp sokat gyorsít, 10 éves gépen is, nem hogy a 4 évesen. A szabvány méretű, 2,5 colos, 7 mm magas SATA3 SSD biztosan jó bele, az meg 99%, hogy mSATA és M.2 SSD-ket meg nem fogad az a laptop.

Az 5 év garancia azért fontos, mert ha a bolt nem adja meg rá az 5 évet, akkor a Samsunghoz sem lehet fordulni. Van bolt, amelyik jelzi ezt, hogy csak Basic garanciával árulja a Samsungokat, lehetőleg nem ezt kell venni, hanem 5 év garival, főleg, hogy általában nem sokkal drágább, néha még 1-2k sincs a különbözet. Vásárlás előtt érdeklődd meg.

[ Szerkesztve ]

(#48671) coqito


coqito
tag

Sziasztok,
egy Asus x550jk-laptoba szereték SSD-re frissíteni. 250gb-os elég lesz nekem, úgyis külső merevlemezre mentek mindent.

Melyik lehet az ami legjobb ilyen célre? Néztem a samsung 850 evo és 860 evo-t. Ahogy nézem pici különbség van köztük, árban is csak 2-3 ezer ft. Melyiket éremes? Esetleg van más ami most best buy?

Köszi!

Illetve nagyszülők kétmagos laptopjába esetleg érdemes lehet ssd-re váltani? (Dell Latitude E6400) 120 gb-os kategóriában mi a bestbuy? Oprendszer lenen rajta meg pár file. (Kingston A400 esetleg?)

[ Szerkesztve ]

(#48672) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Asztali gépemben 60Gb-os Samu 840-es SSD-m van, ami méretét tekintve a határát feszegeti néha - csak rendszer van rajta, játék nem. Namost szeretnék némi újítást és plusz méretet, ezért szeretném cserélni. Milyet javasoltok helyette?

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
20k körül.
2. Mekkora SSD-re van szükség?
240, de lehet elég a 120 is (azaz 3-4 k különbségnél a nagyobb)
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali, Sata3-as csatoló
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
Asus P8H77-M Pro
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD?
3 vagy 5
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos

Köszönöm a javaslatokat előre is!

(#48673) tomgabor válasza Frawly (#48670) üzenetére


tomgabor
senior tag

Van olyan bolt ami 5év bolti garanciát ad rá, ilyenkor is jobb a gyári 5év? Jobb a Fixdirect garancia mint a bolti?

(#48674) robertka


robertka
tag

Sziasztok,
Thinkpad T450 (i5-5300) laptopba szeretnék SSD-t tenni, ebben kérném a tanácsotokat.
20-30e Ft-ot szánok rá, a laptop Sata 3, 2,5" méretet fogad.
Minimum 240GB méretre van szükségem de ha ebbe az árba belefér a 480GB is az is jó.
Átlagos használatra számon. Ezeket néztem magamtól:
ADATA 256GB Ultimate SU900 SATA 3 2.5" ASU900SS-256GM-C
SAMSUNG 250GB 860 EVO SATA 3 2.5" MZ-76E250B/EU
HyperX 240GB Savage SATA 3 2.5" SHSS37A/240G
SILICON POWER 240GB Slim S70 SATA 3 2.5" SP240GBSS3S70S25
Köszönöm szépen.

(#48675) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Használtan tervezek ssd-t venni.
A 256GB-os samsung 850pro-t néztem ki magamnak (ez jobban tetszik), illetve a hyperx savage 240GB-ost.
Az ár kb ugyan az, mindkettő mlc-s, de a vnand és a kicsit nagyobb tárhely miatt jobb a samsung nem?
(tudom, mellényúlni elvileg egyikkel sem tudok)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#48676) Raymond válasza ArthurShelby (#48675) üzenetére


Raymond
félisten

Van kulonosebb okod ra hogy az MLC-s Pro kell? Keves felhasznalasi terulet van ahol ez feltetlenul szukseges. Sebessegben nem lesz difi mondjuk egy 860EVO-hoz kepest, de abbol ugyanazon az aron 500GB-ost kapsz. Normalis felhasznalas mellett nem kell az MLC.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48677) ArthurShelby válasza Raymond (#48676) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem a sebesség miatt kell mlc-s pro, hanem a tartósság miatt.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#48678) Raymond válasza ArthurShelby (#48677) üzenetére


Raymond
félisten

Az is mindegy, nem fogod a 860EVO hatarat (hivatalos vagy annak a valosagban tobbszorose) se elerni. Ha evente 10TB-ot irsz ra akkor mar atlag feletti felhasznalo vagy.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48679) Emperor_ válasza ArthurShelby (#48675) üzenetére


Emperor_
addikt

A Samsung tartósabb.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48680) xxxx.x


xxxx.x
tag

Sziasztok!

SSD-t keresek,
Minden megoldást, ajánlást szívesen fogadok.

Ár minél olcsóbb :)
Amibe kell:
Dell Latitude E6440 (i5, 8GB RAM, NO VGA)
250GB körüli méretre gondoltam.
A jelenleg használt gépembe ez van (kb hasonló felhasználás lesz):

Amit néztem eddig:
Crucial MX500
Kingston A400

[ Szerkesztve ]

(#48681) bugsyonic


bugsyonic
tag

Helló!

Egy 1Tb-os hdd-t akarok kiváltani egy SSD-vel, grafikai munkára kellene (Photoshop, InDesign stb.).

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 50-70 ezer körül
2. Mekkora SSD-re van szükség? 1 Tb
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Asztali gépbe kell. Már van benne egy 950 Pro M.2 vagy NVMe - ezt sosem tudom, hogy ez most ugyanaz, vagy mit jelöl pontosan :), de ez egy külön bővítő kártyán van, és van még egy üres slot az alaplapomon, ami egy Asus Z97-A.
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán) https://www.asus.com/hu/Motherboards/Z97A/
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!) 5-10 év.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? Inkább professzionális.

Főleg az M.2/NVMe dolog érdekel, mivel az elvileg gyorsabb, mint a sima SATA3.

Mit ajánlanátok a fentebb leírt paraméterek alapján? Mi lenne számomra a legjobb megoldás?

Köszi a válaszokat előre is!

(#48682) ferzoli


ferzoli
Ármester

Sziasztok!

Rendszer alá általános használatra (minimál torrent) újonnan 25k-ért 3 év garral jó lehet ez a Silicon Power S55 480GB?

Van ami ellene szól, vagy jobb hasonló áron?

Köszi!

(#48683) Frawly válasza ferzoli (#48682) üzenetére


Frawly
veterán

Annyi szól csak ellene, hogy nem túl sokmindent ír róla a gyártó, csak hogy planár TLC SLC cache-el, meg korrektnek kinéző sebességgel, de pl. TBW limitről semmit, meg tapasztalat sincs ezzel a meghajtóval. A Kingston A400-zal van legalább tapasztalad. De 2-3 ezressel drágábban vannak jobb vételek ennél a kettőnél, 28k környékén, Crucial MX500 500 gigás, Kingston UV500 480 gigás, ezek 3D TLC-k, magasabb limittel, 5 év garival is kifoghatók.

(#48684) solfilo válasza Frawly (#48651) üzenetére


solfilo
veterán

Iponnál nincs SU800 256GB sajnos, van valami alternatíva 20k-ig?

Az is eszembe jutott, hogy ha kitolom 10k-val a keretet, akkor vehetnék Crucial 500GB MX500-at, így particionálnám s egyik felére mehetne a Steam. Van valami, ami miatt kerülendő ez a Crucial?

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#48685) Frawly válasza solfilo (#48684) üzenetére


Frawly
veterán

20k-ig alternatíva még 240-250 gigásban a Kingston UV500, Crucial MX500.

De az az 500 gigás MX500 is jó vétel, ha meg tudod toldani a keretet, azért mégis csak dupla annyi tárterület, több játék felfér rá, nem növöd ki olyan hamar. Drágább ugyanis most egy olcsóbb, de kisebb SSD-t venni, amit hipp-hopp kinősz, és venni mellé még egy olcsót. Nem szól semmi a Crucialok ellen.

(#48686) Frawly válasza bugsyonic (#48681) üzenetére


Frawly
veterán

Elég irreális feltételeket támasztasz. Ebben az ársávban max. SATA3 és M.2 SATA meghajtók vannak, max. 5 év garival.

Az 1 terás M.2 NVMe-k, már 100 ezer fölött vannak, és azok is csak max. 5 év garral, nem 10-zel. A 10 év garos SATA3 SSD-k is már a 100k környéki kategória (Samsung 850 Pro, Sandisk Pro) 1 terás méretben.

A legközelebbi, ami a feltételeiddel egyezik, de már majdnem egy 10-essel feljebb van a kereteden, az a Kingston A1000 79k környékén, de az is csak PCIe x2-es meghajtó, nem teljes sebességű x4-es. Esetleg még az Adata SX6000, SX7000 az olcsóbbak közül, de azokból csak 500 gigás a max. ahogy nézem, és azok is x2-esek.

Vagy SATA3-asban az Adata SU900 72k-ért, ami 3D MLC, 5 év gari (Adatánál regisztrálható és érvényesíthető akkor is, ha a bolt nem adná meg rá mind az 5 évet).

Ez az „inkább professzionális” felhasználás mit jelent? Konkrétan milyen spéci progik lesznek futtatva, ami nem átlag felhasználási kategória? Mennyit tervezel ráírni (az írási igényedet már most látnod kell a jelenlegi SSD-d írásszámlálóján)?

(#48687) solfilo válasza Frawly (#48685) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi, akkor marad a nagyobb Crucial, szerencsére fogok 10k-t a monitoron, így pont belefér. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#48688) bugsyonic válasza Frawly (#48686) üzenetére


bugsyonic
tag

Köszi a választ! Valójában inkább írni fogok rá, erre kerülnének az új munkák, mivel eddig egy HDD-t használtam erre, de gyorsítani akarok, ezért kell egy SSD a HDD helyett.

Nem ragaszkodom az M2 NVMe dologhoz, sima SATA3 is jó, az már úgyis előrelépés a HDD-vel szemben.
Egy ilyen jó erre a célra: Samsung 860 EVO 1TB SATA3 MZ-76E1T0B?
Néztem a Kingston A1000-t, gondolom azért ez gyorsabb, mint a fentebb írt 860 EVO.

Persze jobb lenne egy 4x NVMe, de nem akarok most erre 100+ ezret költeni.

(#48689) Frawly válasza bugsyonic (#48688) üzenetére


Frawly
veterán

De mennyi írást jelent ez az „inkább” írni fogsz rá? Napi 100 giga? 1-2 tera? Milyen program fogja ezt kitenni? Torrent, videóvágás, virtuális gépezés, vagy mi? A mostani NVMe-s SSD-en mennyi írás keletkezett, mennyi idő alatt? Kiindulni csak konkrétumokból lehet.

Elvileg a 860 EVO sem rossz választás, elég magas a limitje. Igaz kicsit alacsonyabb (600 TB), mint az SU900 800 TBW-je, de még így is elég nehéz elérni szerintem. A 860 EVO-nál arra figyelj, hogy olyan boltban vegyed, ami ténylegesen is megadja rá az 5 évet.

Az a baj, hogy a régi klasszik MLC-s meghajtókból, amik PB-os írást is bírtak, még nem volt 1 terás voltozat, vagy amiből van (SP920, SX930, hasonlók), az meg nagyon drága, hasonlóan a 850 Próhoz.

(#48690) Emperor_ válasza xxxx.x (#48680) üzenetére


Emperor_
addikt

MX 500-at inkább. Vagy Crucial MX300, amit kapsz jó áron.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48691) Emperor_ válasza melan (#48672) üzenetére


Emperor_
addikt

3 évvel: Adata SU800, Crucial MX300
5 évvel: Samsung 860 EVO, Crucial MX500

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48692) bugsyonic válasza Frawly (#48689) üzenetére


bugsyonic
tag

Megnéztem, a rendszer ssd-re eddig 9,3 Tb lett írva, és kb. 2 éve vettem. Erre nem szoktam írni, ezen van a win és a többi programom (Photoshop, InDesign, Illustrator, Acrobat).

Főleg mentés lesz rá: pl. 1 munkához tartozó képek (jpg, tiff, psd, pdf), ps írás, és maguk a projekt fileok, ezek főleg InDesign. Semmi torrent, semmi videovágás, se virtuális gép. :)

Még konkrétabban is lehet, hogy meg tudom mondani, ha a HDD sentinel mutatja valahol a HDD-re írt mennyiséget. Ezt nem találtam meg, csak az SSD-hez.

(#48693) Emperor_ válasza robertka (#48674) üzenetére


Emperor_
addikt

Ebben a sorrendben ajánlom őket, egyikkel sem nyúlsz mellé:
HyperX 240GB Savage SATA 3 2.5" SHSS37A/240G
SAMSUNG 250GB 860 EVO SATA 3 2.5" MZ-76E250B/EU
ADATA 256GB Ultimate SU900 SATA 3 2.5" ASU900SS-256GM-C

Erről nincsen infóm:
SILICON POWER 240GB Slim S70 SATA 3 2.5" SP240GBSS3S70S25

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48694) Emperor_ válasza bugsyonic (#48692) üzenetére


Emperor_
addikt

Ragaszkodsz az 1TB-os mérethez?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48695) robertka


robertka
tag

Köszönöm szépen. :R

(#48696) bugsyonic válasza Emperor_ (#48694) üzenetére


bugsyonic
tag

A munka mappám most 877 Gb, ami szinkronizálva a van a felhő tárhellyel, így használom, és ezért kellene az 1 Tb.

Lehetne dolgokat archiválni, de abban a pillanatban amikor ezt meglépem tuti kell valami :), így jobb ha egy helyen van minden.

(#48697) breezer88


breezer88
tag

Sziasztok,

Akkor a javaslat alapján összeszedtem a topkinyitó pontjai alapján, hogy nagyjából milyen keret között mozgó SSD-t keresek:

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?

35.000 Ft környékén, persze ha a "tökéletes" választás még 2.000 Ft-ot igényelne, akkor ez nem lesz akadály, ennyi puffer van benne.

2. Mekkora SSD-re van szükség?

250 GB

3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?

Asztali gép, M.2. a lényeg.

4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)

Sajnos ez még nem kiforrot dolog, mert a gép (elméleti) összeállítása folyamatban van, de ilyesmikben gondolkozom:

AS Rock Z370-Pro4
Z370 Extreme4
Gigabyte-Z370 HD3P
MSI - Z370 PC PRO

5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)

3 évvel alapvetően beérem, de ha lehetséges persze, a több jobb.

6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?

Átlagos, ( játékokat van értelme az SSD-re telepíteni vagy csak bizonyos fajtákat? én pl.: nem játszok FPS-ekkel nagyon, inkább startégia ott tippre nem számít, de a sport játékok is előjönnek gyakran ott érzésre talán jobban számíthat...? )

Köszönöm szépen a segítésgetek!!

[ Szerkesztve ]

(#48698) Emperor_ válasza bugsyonic (#48696) üzenetére


Emperor_
addikt

Szerintem nem kell erre a célra valami nagyon tartós SSD.
Ezek közül, ami szimpi:
Samsung EVO 860
Samsung EVO 850
Crucial MX 300
Crucial MX 500
Adata SU 900

De ha esetleg találsz valahol (elvileg 5 év garival), akkor ezt ajánlom: Adata SP920

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48699) Frawly válasza bugsyonic (#48692) üzenetére


Frawly
veterán

Ez a felhasználás még átlagos, az évi 4,65 tera írás még inkább átlag alatti is. Erre az 5 év garis 860 EVO is overkill, nem hogy 10 év garis MLC-s meghajtók, meg NVMe.

(#48700) bugsyonic válasza Emperor_ (#48698) üzenetére


bugsyonic
tag

Hát igazából, ha esetleg hirtelen meghalna, akkor ott a felhős backup... de azért legyen jó.
Samsungból van itthon 3, szóval lehet, hogy az lesz.

Köszi a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.