Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#74001) Pyttawrx válasza Angie™ (#74000) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A hyperx az más vonal ssd-ben is.

(#74002) Graphics válasza s_henderson (#73999) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Apacer As2280P4/Q4
Samsung 980
Kingston KC3000 / Fury Renegade

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74003) s_henderson


s_henderson
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! ;)

(#74004) Czimby


Czimby
addikt

Megkérdezem itt is, itt elég elterjedt az adott típus.

Vettem egy apacer AS2280Q4-et amihez adtak gyári hűtőbordát.
Viszont az alaplapomon(Asus tuf b550) is van gyárilag.

Melyiket érdemes használni?
Az SSD mellé kapott ugye egy rendes borda formailag, igaz felé hosszú mint az alaplapé ami csak egy vastag lemez.
Súlyra egyformák megmértem.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#74005) Graphics válasza Czimby (#74004) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mindegy, mehet az alaplapi.

Nem túl melegedős.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74006) sixpak válasza Czimby (#74004) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én az alaplap "bordáját" raktam vissza, 41 fok volt a max, all time....

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#74007) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Megjöttek a "tesztcuccaim".

Akit érdekelnek az olcsóbb SSD-k, hamarosan megnézem őket.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74008) Czimby


Czimby
addikt

Köszönöm uraim!
Ment rá az alaplapi!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#74009) Czimby válasza Czimby (#74008) üzenetére


Czimby
addikt

Meg egy kérdés lenne, rögzitettétek távtartóval, csavaral az SSD-t? Vagy csak beraktátok és a rugó nyomja fel az alaplapi bordának?

Én berkatam a tavtartót+csavar és úgy rá a gyári borda, viszont így minimálisan meghajlik az SSD.

Az alaplapon van gumibak az SSD alatt középen, viszont arra nem fekszik fel. Adtak még ragacsos gumilapot de az ugye egyoldalas SSD esetén használatos, odaraktam de azzal meg már túl magas...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#74010) hunaqua válasza Graphics (#74007) üzenetére


hunaqua
addikt

Igen,kíváncsiak vagyunk a véleményedre. Az olcsók közül PNY -t vettem mostanában,azok eddig rendben vannak.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#74011) degec


degec
senior tag

Tiszteletem, Segítsetek már pliz. kizárólag az ipon.hu-n milyen 1TBos .. 2,5-ös sata-s ssd-t vegyek ami értelmes? Apacert mondtátok korábban nem kapható csak 1db. :( Olcsóbb megoldás kéne A400 Kingston kerülendő gondolom..
Esetleg ez vagy az s55 s56? SILICON POWER 1TB Ace A55 SATA 3 2.5" SP001TBSS3A55S25

Köszönöm szépen ! :R

(#74012) sixpak válasza Czimby (#74009) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én nem tudtam rögzíteni, mivel nincs olyan csavar (sehol) ami felérne az ssd síkjáig, ami majdnem egy centi, kicsi csavart találtam, amit a laphoz adtak, de az használhatatlan, fel sem ér az ssd-ig, úgyhogy nálam bele van dugva a slotba és a lap bordája nyomja le.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#74013) IzI


IzI
senior tag

HI

Szeretnék kérni pár ajánlatot,ha megoldható. Ahol azt írják,hogy directstorage-ra optimizálva,akkor az marketing vagy későbbiekben jól jöhet még,amikor lesznek játékok erre fejlesztve? Vagy csak iops érték számít ebből a szempontból ?
Köszönöm

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
1TB/50e ,2TB/80
2. Mekkora SSD-re van szükség?
Kellene 1 TB és 2 TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
PC,m2
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
asus rog b650e-e [link]
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
5év van több is? :)
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Játék
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Új

(#74014) Czimby válasza sixpak (#74012) üzenetére


Czimby
addikt

Nem benne van már a lapban csak távolabb és át kell rakni?

Nekem külön zacsiban volt 2 tavtartó és 2 csavar.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#74015) Graphics válasza cs.zs. (#72433) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Visszautalva erre, az Intenso TOP nem MLC-s. :)

Ma jött meg, most volt időm foglalkozni vele. SM2259XT és Sandisk TLC van benne :) Még csak DRAM sincs benne.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74016) Pyttawrx válasza Graphics (#74015) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Intenso-n már túl vagyunk, rossz, gyenge.. Jah és flash topik!! :)

(#74017) Graphics válasza Pyttawrx (#74016) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De nem az. Ez a helyzet.

Így van róla infó, ez így olcsók között jó vétel, vehető.

Ide azért írtam le, mert erőltette, hogy MLC.

A többi oda is, meg logoutra megy, a CX2 szét lesz szedve.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74018) pluto1969 válasza Graphics (#74017) üzenetére


pluto1969
tag

Persze hogy nem MLC, hogy is gondolta ezt bárki. Egyébként nekem hasznosak ezek az infók, segítik a vásárlást. Eddig nem mertem Intenso-t venni, de ezekkel a belsőkkel bármikor. Fogok is rendelni, többet ér mint az S11 vezérlős PNY. Köszönöm az infót.

(#74019) Graphics válasza pluto1969 (#74018) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A változtatás persze nem lehetetlen, de ez most ok.

A Silicon Power S55 csalódás viszont.

Azt meg is reklamálom, mert több helyen is szar az adatlap.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74020) Pyttawrx válasza pluto1969 (#74018) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Dehogy ér többet.

(#74021) Graphics válasza Pyttawrx (#74020) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

S11-nél minden többet ér. Ha valasztani lehetne, biztos hogy ezt az Intenso, ha változik, akkor más a szitu.

A PNY CS900 is elszall ugyanúgy, csak kevesebb eladott darab miatt kevesebb visszajelzés jött rá.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74022) pluto1969 válasza Graphics (#74021) üzenetére


pluto1969
tag

Ez pontosan így van. Egyébként miben csalódtál az s55-ben. Valószínűleg s11-es, bár nekem is van, de még a régebbi S10 vezérlővel, és azzal nincs gond. Remélem nem QLC lett az s55 is. Igen elszálnak a PNY, Gigabyte, és Patriot ssd is, rengeteg infó van külföldi oldalakon. mindben s11 van. Oké közben rádtaláltam a flash topicban. Na ne QLC lett a s55. Ez durva, ebből se veszek többet. Akkor ezért van a legolcsóbbak között az s55 ssd-k.

[ Szerkesztve ]

(#74023) ANOka válasza Graphics (#74017) üzenetére


ANOka
őstag

Ha készen vagy a tesztekkel, akkor a linkeket azért ide is berakhatnád off-ként, hogy akit érdekel a konklúzió, az ott elolvashatja!

(#74024) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Melyek azok az M.2 NVMe 2280 SSD típusok amik a legkevésbé melegszenek? Egy passzív gépben lenne amin tűzfal OS fut, szóval nem kell sem nagy méret, sem nagy sebesség.
Régi típusok is szóba jöhetnek, ha le lehet még vadászni az apróról :)

[ Szerkesztve ]

(#74025) Graphics válasza Melorin (#74024) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Használtan egy Kingston A2000-es :)

Vagy bármely nem nagy tempójú SSD. Pl. WD SN520-530-asok.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74026) hunaqua


hunaqua
addikt

....eddig a PNY volt az ajánlott az olcsó kategóriában,most már sz@r lett! :D

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#74027) Graphics válasza hunaqua (#74026) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem szar, csak a jó nem ilyen :DDD .

Ettől függetlenül vehető.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74028) Tomko78 válasza Melorin (#74024) üzenetére


Tomko78
őstag

Én most vettem egy Kingston Fury Renegade 1 TB ssd-t a Kingston A2000 500 GB ssd-től majd 7 fokkal hűvösebb , mondjuk most pont 10 fokkal :) és én még rendeltem egy BE QUIET MC1 PRO M.2 SSD hűtőt rá nagy hiba volt azt hittem hogy nagyon fog melegedni , pedig a Kingston Furyn van a rendszer is

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#74029) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. S775 -ös alaplapom van, milyen (csatlakozójú) ssd-t vehetek ebbe?

-

(#74030) Raymond válasza 7Sony7 (#74029) üzenetére


Raymond
félisten

SATA

De jobb lenne ha az alaplap tipusat irnad meg mert ha van ismert kompatibilitas vagy mas problema akkor tobb az eselye hogy azt is megtudd.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#74031) Graphics válasza 7Sony7 (#74029) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Erre tavaly nem tettünk már pontot?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74032) 7Sony7 válasza Graphics (#74031) üzenetére


7Sony7
addikt

Ú bakker! Akkor végül nem vettem, azt meg el is felejtettem, hogy kérdeztem már itt, köszi! :B

Raymond: Köszi!

[ Szerkesztve ]

-

(#74033) tasiadam


tasiadam
veterán

Udv

Proxmox ala keresnek SSD-t/SSD-ket. Sok apro file masolasa tortenik, egyertelmuen. A jelenlegi 840 EVO samsungon megsul 1 tojas, ezt szeretnem valtani.
Jo lehet mSATA es 2.5 SATA is. Kerdesem: mely ipari/bussiness SSD johet szoba? SM/PM samsungok, intel szerver SSD-k?
Attol felek, a mezei SSD-k hamar meghalnanak a 7/24 munkaban, foleg a sok apro file miatt.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#74034) Graphics válasza tasiadam (#74033) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Aprón vannak ilyen jellegű SSD-k ,szerintem szemezgess azokból.

Micron és Intel.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74035) ubyegon2 válasza tasiadam (#74033) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Micron 480GB 5200 ECO Ezzel a kereséssel pár napja is előjött a forrás....

Téged érdeklő speed PM883 1,92TB-on végezve:

~$ dd if=/dev/zero of=testfile bs=100k count=1k oflag=sync
1024+0 beolvasott rekord
1024+0 kiírt rekord
104857600 bájt (105 MB, 100 MiB) másolva, 0,716106 s, 146 MB/s

~$ dd if=/dev/zero of=testfile bs=4k count=1k oflag=sync
1024+0 beolvasott rekord
1024+0 kiírt rekord
4194304 bájt (4,2 MB, 4,0 MiB) másolva, 0,362961 s, 11,6 MB/s

[ Szerkesztve ]

(#74036) carr válasza Graphics (#73873) üzenetére


carr
őstag

Bevált. Találtam egy bontatlan példányt itt aprón. 34 volt postával. Nemtom jó vétel e de már legalább a win fenn van, aktiváltam is, és eddig remek. Tényleg 0km.es. király
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#74037) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Aki most vesz Silicon Power S55-öst blisteres kivitelben, ne lepődjön meg a gyártó kis kedvességén, hogy a 240GB-os felirat ellenére a csomagban egy 256GB-os SSD-t fog találni, ámbár erre sehol nem hívják fel a figyelmet. :C

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74038) mohow


mohow
tag

Sziasztok!
1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
kb. 35.000 HUF, de nem sértődöm meg, ha csak 25k lesz... :)
2. Mekkora SSD-re van szükség?
1 TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali gépbe, de hogy SATA vagy M.2 az az ajánlástól függ, lásdd alább!!!
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Asus TUF GAMING B550M-PLUS (WI-FI) alaplap (+R5 3600 proc.)
Ebben az egyik M.2-ben van egy : Silicon Power 512GB A80 M.2 NVMe 1.3.
A másik M.2 slot felett van a VGA, de ha lehet, és érdemesebb ide tenni a másikat, akkor ok, ha nem akkor maradhat SATA is.
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
5 év garancia jó lehet. (Használt esetén is legyen még 3)
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átalgos, majdnem kizárólag játéktelepítéseknek. A meglévőn marad a rendszer.
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Lehet használt is, de legyen még rajta gari, lásd. 5-ös pont.

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#74039) Warface


Warface
csendes tag

Sziasztok, úgy tűnik 5 év igencsak aktív haszálat után meghalt a Kingston KC2000-es 1TB-os nvme M.2-es ssdm. Ennek a helyére szeretnék egy újat, de nem tudom milyet, 6 év alatt sokat válltozik a kínálat.
- 20-45 ezer Forintom van rá
- 500GB feletti kell, jó lenne ismét egy 1TB-os
- Asztali gépbe kell, MSI H97 Gaming3 -ba
- M.2 2280 Key M(PCIe Gen2 x2/SATA) való az alapba (80-nál lehet kisebb is, de sztem a nagyobb felület jobban hül)
- Nem kell rá hűtőborda, mert azt lehet venni külön is
- Nem baj ha a teljesítménye nagyobb, mint amit a lap tud, a lapnak is kb 2-3 éve van hátra.
- 3D modellezésre is kell (Blender és FreeCAD), Játékok futnának róla, Nagyon ritkán Videó vágás (de ez a legritkább)

Minden M.2-vel kapcsolatos tapasztalatot és segítséget nagyon szépen köszönök.

(#74040) varmi2 válasza Warface (#74039) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez most best buy

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#74041) Tomko78 válasza varmi2 (#74040) üzenetére


Tomko78
őstag

Én inkább ezt venném ;] [link]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#74042) Warface válasza varmi2 (#74040) üzenetére


Warface
csendes tag

nem rossz :D

(#74043) Warface válasza Tomko78 (#74041) üzenetére


Warface
csendes tag

na ez se rossz, sztem ez lesz, jól látom hogy vmi hűtése van?

(#74045) varmi2 válasza Warface (#74043) üzenetére


varmi2
nagyúr

Amit én ajánlottam, a dobozában komoly borda van.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#74046) Tomko78 válasza Warface (#74043) üzenetére


Tomko78
őstag

nincs hűtés rajta , előbb mintha betettem volna egy képet ahol látszik hűtés nélkül is 25-35 fok közt van a ssd

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#74047) Pyttawrx válasza Tomko78 (#74046) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Törölve lett:
Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik!

(#74048) Tomko78 válasza Pyttawrx (#74047) üzenetére


Tomko78
őstag

Rendben , kollegának akartam segíteni vele hogy nem kell rá hűtés , ő még csak most akar vásárolni ;)

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#74049) Pyttawrx válasza Tomko78 (#74048) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Így van, oda kell beírni, és ott megtalálja. Az a topik pont ezért van.

(#74050) Graphics válasza Tomko78 (#74041) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Annyiért igen, jó az a Kingston is :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.