Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#47901) HunChris


HunChris
senior tag

Valakinek tapasztalata a Samsung SM 863 -ról?

(#47902) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném kicsit kitolni a gépem élettartamát és arra gondoltam, hogy beruháznék egy SSD-re, mert talán a leglátványosabb gyorsulást ezzel érném el. Amire használnám: Windows 7, ArchiCAD és pár látványtervező program, Civilization V és Rome II: Total War illetve böngészés és hasonlók.

A konfig:
Alaplap: Gigabyte GA870A-UD3
Proci: Phenom II 955
Memória: 8 GB ram
Videókártya: Radeon HD5850
Merevlemez: 500 GB 7200 rpm

Elolvastam az összefoglalót és keresgettem az ajánlottak között olyan SSD-t, amely 20 ezer körül mozog és ~256 GB körüli a mérete. Így lett szimpatikus az ADATA ASU800SS-256GT-C 256 GB-os terméke. 22 ezerért tudom megvenni a helyi boltban, nagyjából ennyiért kapom meg webshopból is szállítással. Tudtok olyan SSD-t mondani amely ajánlottabb ennél ennyiért? Illetve van egyáltalán értelme vennem a gépbe? Mit gondoltok erről? Új gépet ameddig csak lehet nem szeretnék venni, már más dolgok a prioritások :)

(#47903) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Hali!

Kicsit off. Mennyire hátrány SSD-t használni HDD nélkül élettartam szempontjából? Torrentezés is lenne rajta emiatt kérdezem. Mivel passzív gépem van és meghal az 500-as HDD-m úgy döntöttem veszek egy nagyobb SSD-t amin elférek.

(#47906) Emperor_ válasza Grave_444 (#47903) üzenetére


Emperor_
addikt

Magas TBW-jű, MLC-st érdemes választani.

Pld Adata SP920, Adata SX950, Samsung 850 PRO, Kingston HyperX Savage

Használtból: Samsung 840 PRO, Intel 520, Adata SX930

(#47902) kacsyx

Én Opteron 175 CPU és köré való lappal használtam SSD-t, hidd el érdemes venni.
Adata SU650-t nézd még meg, más tippem nincsen.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47907) Emperor_ válasza eastsider (#47891) üzenetére


Emperor_
addikt

Nem igazán szoktunk Sandisk--et ajánlani.

60 GB Samsung 470 <-ilyet keress kicsiből.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47908) Emperor_ válasza SunMount3r (#47890) üzenetére


Emperor_
addikt

Az SX930 tartósabb azt vedd!
A sebesség különbség nem észrevehető oprendszer alatt.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47909) Frawly válasza Grave_444 (#47903) üzenetére


Frawly
veterán

Torrent mehet rá, a mértéke kérdéses. Mennyit töltesz le átlagban havonta? Ha nem sokat, koca torrentezés, akkor arra elég akármilyen SSD, még az alacsonyabb TBW limitesek akár. Ha kicsit hardcore-abb, akkor azok, amiket ajánlottak.

(#47910) Grave_444 válasza Frawly (#47909) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Csak filmeket szoktam 1080p-ben, talán havonta 10-et.
Kingston A400 240GB lesz, nem akartam drágábbat.

Jelenlegin 5TB az írt adat nem tudom ez mennyire számít soknak.

[ Szerkesztve ]

(#47911) Emperor_ válasza Grave_444 (#47910) üzenetére


Emperor_
addikt

Az A400 szerintem pont egy rossz választás erre a célra :( .

Limites a garija (240GB — 80TB) . Vagy 3 év vagy ha lecsökkent a kondíciója 1-re, akkor ugrik a gari.
A kondíció függ a ráírt adatmennyiségtől.

Azt kéne kimatekozni, hogy kb mennyi írás lenne az SSD-re és kb mennyi időre szánod.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47912) Grave_444 válasza Emperor_ (#47911) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Holnap érkezik úgyhogy késő bánat. :)

Előző A400 120GB volt, 1 év alatt 4,7TB ment rajta. Torrent ebben nem volt csak pár játék meg a progik.
93% volt a kondíciója. Ez törvényszerű, hogy romlik idővel? HDD-nél úgy tudom nem feltétlen.
Ami most van benn HDD 17TB és 36%. :U

Pár évig azért jó lenne ha kiszolgálna, legyen mondjuk 3, utána már 10-ért kapok ekkorát. ;]

(#47913) Frawly válasza Grave_444 (#47910) üzenetére


Frawly
veterán

1 év alatt 5 TB nem sok (14 GB/nap), ha a dupláját írod rá a torrent miatt, mondjuk kb. 10 tera/év (28 GB/nap), akkor a 240 gigás A400 a 80 TBW-s limittel azt is bírja vagy 8 évig (és még utána sem kéne tönkremennie), addig százszor visszahozza az árát. Bár én inkább nem sokkal drágábban Adata SU650-et rendeltem volna, de lehet ez az A400 is meg fog felelni arra, amire vetted.

(#47914) Grave_444 válasza Frawly (#47913) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Köszi a megerősítést én is így gondolom. :)
Tudom hogy van 2x ennyiért is ugyanekkora méretű, de átlag felhasználó észre se venné a különbséget.

Seed annyira úgy se ír adatot, főleg ha pár kb/s.

(#47915) Emperor_ válasza Grave_444 (#47912) üzenetére


Emperor_
addikt

Jobb oldalon Tudástár címkével van egy cikk: "Az SSD kondíciója...".

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47916) trialboj


trialboj
őstag

Hali, nem nagyon vágom a témát, annyit tudok hogy az ssd brutál gyors és biztonságosabb mint a régi hdd.

A jelenlegi kingston ssdm ilyen állapotban van 700 nap után. a sentinel azt írja h csak 80% a teljesítmény, ez mit jelent? ez még bőven használható ugye?

Vennék egy másikat, egy másik gépbe, és az érdekelne hogy a Kingston SSDNow UV400 256gb és a Kingston A400, 240GB között van lényeges különbség?

Az árrés jelenleg 7-8000 ft szóval nem mind1, hogy az az alig 100MB/s sebesség különbség mennyit számít?

Nem játszom, melós gépben lenne, rendszer hdd, és a grafikai melókat is erre menteném.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#47917) kacsyx válasza Emperor_ (#47906) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Köszi a választ!

Majdnem megrendeltem az ADATA SU800-at (3 év gari), de találtam közben egy Samsung 860 EVO-t ezer Forinttal drágábban, 5 év garanciával.

A pontos típusok:
ADATA 256GB (ASU800SS-256GT-C) 7mm SATA3 2,5" SSD
Samsung 250GB SATA3 2,5" 860 EVO Basic (MZ-76E250B/EU) SSD

Melyiket lenne érdemesebb megvennem? A hezitálásom oka, hogy a 860-as szériát nem láttam az ajánlott listában, csak a 850-est.

(#47918) Marci112233 válasza kacsyx (#47917) üzenetére


Marci112233
őstag

Azért nincs a 860-as a listában mert még nem túl rég jelent meg. Én így tudom, de amúgy szinte ugyan az mint a 850-es csak újabb kiadású. Egyébként nekem pár hete az általad linkelt 860-as megy a laptopomba, és semmi probléma vele.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#47919) kacsyx válasza Marci112233 (#47918) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Értem, köszi!. A garancia miatt már inkább a Samsunghoz húz az eszem.

(#47920) HunChris válasza kacsyx (#47919) üzenetére


HunChris
senior tag

A samsung mennyiért van?

(#47921) Krisztina87


Krisztina87
tag

Üdv venni szeretnék egy SSD és kérném segítségetek. Ha nem is mondtok pontos típust, mi az amire érdemes odafigyelni vásárlásnál? Mennyire érződik az a 280 MB/s és 400 MB/s különbség? 1-2sec különbség annyira nem érdekel.

1. 11.000 Ft alatt
2. 120Gb már elég.
3. Asztali gép SATA3
4. Alaplap: https://www.asus.com/hu/Motherboards/P8H77V/
5. 2-3 év elég.
6. WoW-ot akarom rátenni, ami 90%-ban csak olvasásból áll. Tehát a TBW sem kell, hogy nagy legyen.

Ezt nézegetem most: https://ipon.hu/shop/termek/kingston-120gb-a400-sata-3-25-sa400s37120g/1569752

A lényeg, hogy pénzzel szűken vagyok. Később fogok venni jobbat, csak most sürgősen kell és ezért próbálom minél kevesebbel megúszni.

Most ez van: Kingston 60Gb SV300-S37A

[ Szerkesztve ]

(#47922) trialboj


trialboj
őstag

Szóval akkor mind1, hogy Uv 500 v a400?

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#47923) menyhartlevi


menyhartlevi
aktív tag

Sziasztok! Nekem is segítségre lenne szükségem. :)

1. 30k körül.
2. 250GB
3. Dell 7577-be kéne, ha jól tudom M.2-es csatlakozó.
4. Dell 7577 :F :D
5. 5(?)
6. Átlagos felhasználás, semmi extra.

Igazából a Samsung 860 EVO-t és a 970 EVO-t néztem ki. Ha jól látom sok különbség nincs, az egyik 23k a másik meg 29k. Megéri a 970 a +6 ezret, illetve ugye működnének ezzel a géppel?

Köszönöm! :R

(#47924) Dromi


Dromi
tag

Helló volna egy gyors kérdésem, ha az SSD kondíciója 66% akkor mi van? (13.22TB adat mennyiség volt-működési idő 491 nap)

(#47925) tibor2010 válasza menyhartlevi (#47923) üzenetére


tibor2010
tag

Működik benne a 860, 960, 970 is.

A laptop fórumán páran lassúnak találják az M.2 NVMe boot időt.
Volt, akinek elég hamar meg is döglött. Laptopban sokkal nagyobb az esélye, hogy túlmelegszik.

(#47926) King Unique válasza Dromi (#47924) üzenetére


King Unique
titán

Milyen programmal nézted? Ha pl. a HDS és nem ír a szöveges értékelésben semmi hibát, OK a S.M.A.R.T. is, akkor alapvetően semmi. SSD-knél mondhatni normális, hogy idővel csökken a kondíció pl. az írásmennyiségtől függően is, lásd az SSD kondíciója, tények és tévhitek cikket.

Egyébként, ha már megtörtént a vásárlás, akkor az SSD-k használatával, problémáival stb. kapcsolatos kérdéseket a Flash SSD topikban kellene feltenni. Erre a jelen topik összefoglalója is felhívja a figyelmet már a legelején!

[ Szerkesztve ]

(#47927) Dromi válasza King Unique (#47926) üzenetére


Dromi
tag

HM, k, mondjuk itt is már annyi topik van, hogy ilyesmire nem gondoltam^, de amúgy ma rendeltem egy Samsung 860Evo-t (500gb) baromi jó áron van^. Erre most rámegy a rendszer a másik meg jó lesz extrának, akkor.^ Csak azt már nem akartam megkérdezni, mert úgyis megvettem volna^.

[ Szerkesztve ]

(#47928) menyhartlevi válasza tibor2010 (#47925) üzenetére


menyhartlevi
aktív tag

Köszönöm a választ. Akkor gondolom maradok a 860-nál, remélem az jó lesz. :R Mondjuk neten meg amit láttam, mindenki NVMe-t rakott bele. :F

(#47929) savior


savior
őstag

Általában egy SSD-nek mekkora hőfoka van terhelés közben meg alapba?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#47930) Raymond válasza savior (#47929) üzenetére


Raymond
félisten

Erre nincs egyertelmu valasz. Attol fugg milyen SSD (SATA, NVMe), milyen formatum (2.5" vagy M.2), milyen alaplap/haz esetleg milyen noti.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47931) tibor2010 válasza savior (#47929) üzenetére


tibor2010
tag

Itt van egy jó kis teszt:

SSD hőmérséklet

Jól szellőző asztali házban mérték, nem laptopban...

(#47932) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Az itteni szakiktól érdeklődnék, a következőkről. 1 TB-os SSD-t vennék, amire kizárólag csak nagy helyigényű játékok( BF1, GTA V, The Division, PUBG, stb.) lennének telepítve, illetve zenei anyagok tárolására szolgálna.
A linkelt három versenyző közül, melyik lenne az ideális ezekre. A tippeket előre is köszönöm.
[link]
[link]
[link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#47933) savior válasza Raymond (#47930) üzenetére


savior
őstag

Kingstone A400 SATA3 SSD, de SATA2 csatlakozóra lesz rádugva.
Kell majd foglalkoznom a hűtésével, esetleg rátehetem egy HDD tetejére?
Ja és PC.

[ Szerkesztve ]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#47934) Raymond válasza savior (#47933) üzenetére


Raymond
félisten

Azzal nem lesz gond. Oda rakod ahova akarod igazabol, ezek (2.5" SATA) nem melegszenek. A HDD teteje talan nem idealis, de szerintem meg ott se lesz gond. Ha azt latod hogy tartosan 50C folott jar akkor talan inkabb tedd mashova, de ez majd kiderul menet kozben.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47935) Frawly válasza Dromi (#47924) üzenetére


Frawly
veterán

Attól függ mi jelzi ki azt a 66%-os kondíciót és pontosan milyen SSD-ről van szó.

(#47936) Frawly válasza trialboj (#47922) üzenetére


Frawly
veterán

Nem mindegy. Az UV500 egy középkategóriás modell, lényegesen jobb specifikációkkal, míg az A400 egy belépőszintű termék. Egyébként meg egyik sem, helyettük én inkább venném az Adata SU-sorozat valamelyik darabját, ha van rá keret, akkor lehetőleg az SU800-at.

(#47937) Frawly válasza Krisztina87 (#47921) üzenetére


Frawly
veterán

Vészesetben a Kingston A400 is vehető átlag felhasználásra, de az iponban az Adata SU650 csak 10399 forint, az jobb választás.

(#47938) Frawly válasza trialboj (#47916) üzenetére


Frawly
veterán

Ez a mostani SSD-d teljesen jó. SSDOK-kal csinálj róla még képet, mivel nem látjuk miért nem megy a TRIM, ugyanis attól 80%-os a teljesítmény. Azt sose tudom eléggé hangsúlyozni, hogy olyan, hogy „teljesítmény” SSD-knél nem létező fogalom, a HDS-nek egy olyan kitalációja, mint a Windowsnak az „Élmény-index”. Ettől függetlenül a TRIM-et be kéne kapcsolni, valószínű drivercserével, de lehet már most is megy, csak a Win10 1803-as frissítése zavar be a HD Sentinelnek, és csak azért mutatja, hogy nem megy.

Új SSD-nél én nem ragaszkodnék a Kingston-hoz. Azt nem írtad mekkora kéne, mennyit tudnál rászánni. Egy biztos, 700 napos üzemidő alatt (az SSD ennél idősebb kéne, hogy legyen) 17 TB-ot írtál, ilyen szintű írásra az A400 semmiképp sem, mert ez már nem lájtos felhasználás.

(#47939) Damateo


Damateo
aktív tag

Üdv,
M.2 SSD-k melegedésével mennyire van gond?
Érdemes venni rá hűtőbordát?
msi x370 sli plus lapban lenne, és egy fractal design define s házban

(#47940) trialboj válasza Frawly (#47936) üzenetére


trialboj
őstag

Ez az adata SU800 miért jobb mint a kingston uv500?

256gb kellene fele felében használnám rendszernek és grafikai munkák mentésére. Sebességben kb pont ugyan ott vannak, máshoz nem értek, a 17TB írás nem tudom hogy jött össze, kb 4 hónapja használom grafikai mentésekre előtte csak rendszer lemez volt.

Ha azt mondod adata én elfogadom csak érdekelne hogy miért, nekem kisebb cégnek tűnik mint a kingston, megbízhatóságban is jobb? Az árrés amúgy nem olyan jelentős, főleg mert csak black friday körül vásárolnám majd.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#47941) kacsyx válasza HunChris (#47920) üzenetére


kacsyx
aktív tag

22500-ért vettem Pécsett, Budapesten van ennél olcsóbb is.

(#47942) korren válasza trialboj (#47940) üzenetére


korren
aktív tag

AData SU800 : 200 GB TBW

link

Kingston UV500: 100 GB TBW

link

:-*

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#47943) Frawly válasza korren (#47942) üzenetére


Frawly
veterán

Meg ezen kívül is több bizadalmam lenne az Adata SU sorozatban, amikkel eddig semmi baj nem volt. Ezzel szemben a Kingston SSD-knél nem villantott valami nagyot. Az UV500 specifikáció pedig korrektek, nem látok problémás pontját, de tapasztalat nincs vele, és valahogy csak az ár/érték aránya nem emelkedik ki. Persze ha valaki akkora Kingston fan, akkor akár be is próbálhatja az UV500-at, legalább lesz vele tapasztalata valakinek, de én akkor is Adatát vennék, azoknak mostanában az ára is elég verhetetlennek néz ki, főleg hogy sok helyen most akciózzák.

(#47939) Damateo: attól függ milyen M.2-es. Az M.2 SATÁ-sok nem melegednek. Az M.2 NVMe-sek meg mindenképpen, ráadásul elégtelen gyári hűtéssel érkeznek, így mindegy milyen jól szellőző Fractal csodába teszed bele, kell rá normális hűtés, minőségi paszta, normálisabb borda és valami venti, egyedül az utóbbi spórolható le, ha egyébként egy másik venti van a közelében.

[ Szerkesztve ]

(#47944) tibor2010 válasza Frawly (#47943) üzenetére


tibor2010
tag

Vettem mSata UV500-at mSata-ATA átalakítóba.
Egy nagyon régi Pentium M-es laptopot gyorsítottam kicsit.
Szerencsére működik a TRIM az átalakítóban lévő JMicron chippel is, az UV500 Marvell vezérlőjének köszönhetően.
Viszont ahogy várható volt, a Kingston programja nem látja az SSD-t, az esetleges firmware frissítést másképp kell megoldani.

UV500-nál kiemelik a visszafelé SATA 2 kompatibilitást, ami szerintem alap lenne minden SATA 3-as vezérlőnél.

(#47945) Frawly válasza tibor2010 (#47944) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, hát ilyen régi retró gépbe mindegy mit veszel, abba még az A400 is overkill lett volna, nem hogy az UV500 meg az Adata SU sorozat. Főleg, ha még átalakítóról is megy, akkor nem csoda, hogy a Kingston SSD Toolbox nem látja.

Azért van a topik összefoglalójában a kérdőív, aminek egy pontja, hogy milyen gépbe teszed. Ez nem csak azért érdekes, hogy milyen csatlakozók vannak rajta, hanem hogy a gép mit bír kihajtani, meg a felhasználás jellegére is utal, mert nagyon lassú, retró gépen nem valószínű, hogy túl írásintenzív dolgot csinálnál.

A SATA3 elvileg mindig visszafelé kompatibilis a SATA2-vel. Gyakorlatilag viszont akadhatnak olyan SATA2 vezérlők, amik nem szeretnek egy adott SATA2-es, SATA3-as SSD-t. SATA1-ig meg legtöbbször nem visszafelé kompatibilis. De. Mivel IDE-s átalakítóval használod, így ez a visszafelé kompatibilitási kérdés megint nem releváns.

(#47946) tibor2010 válasza Frawly (#47945) üzenetére


tibor2010
tag

Pont a lényegen siklottál át, de mindegy.

Tanulságként írtam, erre a célra (mSata-ATA átalakító), teljesen jó az UV500.
Mert baromira nem mindegy, melyik SSD-t teszik ebbe, ugyanis a TRIM nem fog működni.
Ugyanis amit eddig kinyomoztak az ezzel foglalkozó fórumok, melyik SSD-vel és mely firmware-el működik együtt ez a JMicron chipes átalakító, azokat az SSD-ket már nem lehet kapni.

A SATA 2 kompatibilitás kiemelését a Kingston írja a specifikációjában, mint érdekességet írtam, elemzést a SATA-ról nem kértem.

[ Szerkesztve ]

(#47947) allein


allein
addikt

Sziasztok. A linkben található SSD-t ajánlották fel beszámításra, van valakinek tapasztalata ezzel a típussal kapcsolatosan?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#47948) Frawly válasza tibor2010 (#47946) üzenetére


Frawly
veterán

Én meg azt írom, hogy az UV500, bár nem tűnik a legjobb vételnek, de egy korrekt SSD-nek tűnik és mint ilyen, túl jó egy ilyen régi gépbe, ami nem tudja kihajtani. Ilyen gépbe tényleg valami rettenet olcsó használt SATA2-es SSD való, vagy legolcsóbb SATA3-as újonnan, nem is szabad sokat rááldozni, eleve a gép sem ér semmit, amibe rakod. Plusz az IDE sávszéle is visszafogja max. 133 MB/sec-ra, ha szar az alaplapi IDE vezérlő, akkor még jobban. Még a TRIM sem hinném, hogy sokat számítana, annyit ilyen régi gép nem ír rá, de persze nem baj, ha tényleg megy TRIM, az mindig egy plusz pont.

(#47949) tibor2010 válasza Frawly (#47948) üzenetére


tibor2010
tag

Köszönöm, hogy felbecsülted ezt a régi laptopom, bár nem kértelek rá.
Ami egyébként egy Dell Latitude 400 full kiépítésben, dokkolóval, párhuzamos és soros porttal.
A Windows 7-es szépen elpötyög rajta, bizonyos spéci programjaim csak ezen működnek pl. régi Eprom programozók. Számomra becses, hadd döntsem el én, mennyit költök rá.

(#47950) Tosee


Tosee
őstag

Sziasztok!

Operációs rendrszer számára keresek SSD-t! Az alábbi konfigba kellene (asztali gép, átlagost felhasználás)!
Alaplap: GA-EP35-DS3R (rev. 2.1)
CPU: Intel Core 2 Duo E8400
Ram: 2x2 Gb DDR2 ram

SSD mérete: 120gb minimum (jelenleg kb 70 gb-ot foglal az oprendszer)
Ár: 10-12 ezer Huf

Jelenleg egy régi IDE csatlakozós Samsung 200 Gb-os hdd-n van a rendszer, de ezen csak szenved! Windows 7 emlékeim szerint jobban futott rajta, de most update-ról update-ra csak lassul a Win10! Tudom a memória sem éppen sok a gépben, de csak netezésre használom jóformán, és gondolom egy SSD pörgősebbé tenné a dolgot (ha esetleg mégsem, cáfoljatok meg nyugodtan)!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.