Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#47851) gerner1 válasza makoss (#47850) üzenetére


gerner1
veterán

Amennyiben nem USB3.1 -es portba csatlakoztatva próbáltad, akkor nincs min csodálkozni. A képen látható tempó, az USB2.0 -ás szabvány felső határát mutatja. Tehát, azon az USB porton nem is lesz több.

[ Szerkesztve ]

(#47852) makoss válasza gerner1 (#47851) üzenetére


makoss
addikt

USB 3.0-n van!!!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#47853) makoss válasza makoss (#47852) üzenetére


makoss
addikt

Kell erre telepíteni valamit vagy formattálni? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#47854) gerner1 válasza makoss (#47852) üzenetére


gerner1
veterán

Amennyiben 3.0 -ád van, akkor ellenőrizd a beállításaidat, mert egyértelmű, hogy abban a portban -amellyel a kép készült- 2.0 -ás üzemmódban működik a portod.

(#47855) makoss válasza gerner1 (#47854) üzenetére


makoss
addikt

Én már régen néztem, merre is kell ezt állítani?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#47856) gerner1 válasza makoss (#47855) üzenetére


gerner1
veterán

Nem tudom, nem ismerem géped. De, én a BIOS -ban kezdeném az ellenőrzést. Abban a portban, másik USB3.0 -ás eszköz is ilyen "tetű" ?

[ Szerkesztve ]

(#47857) makoss válasza gerner1 (#47856) üzenetére


makoss
addikt

BIOS-ba sosem nyúlok.
Most megnéztem egy tabbal amin szintén van USB-3.0, már sokkal jobb! :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#47858) makoss válasza gerner1 (#47856) üzenetére


makoss
addikt

Ezt a Chuwi HI10 tab USB 3.0-ás bemenetén mértem:

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#47859) Raymond válasza makoss (#47857) üzenetére


Raymond
félisten

Hasonlo a problemad: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47860) makoss válasza Raymond (#47859) üzenetére


makoss
addikt

Bocs de ebben mi a lényeg?
Magyarul tudok :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#47861) makoss válasza gerner1 (#47856) üzenetére


makoss
addikt

Van egy elég gyors pendriveom, sandisk extreme 32GB USB 3.0-ás azzal ez a sebesség azon a bemeneten ahová korábbi problémás bemenetre dugtam:

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#47862) gerner1 válasza makoss (#47861) üzenetére


gerner1
veterán

Ez is ugyan az. 2.0 -ás üzemmódban van a port.

(#47863) makoss válasza gerner1 (#47862) üzenetére


makoss
addikt

Igen, megnéztem, a tabon is gyorsabb a pendrive :W

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#47864) makoss


makoss
addikt

Formattálás javíthat valamit a T5 sebességén? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#47865) Frawly válasza makoss (#47864) üzenetére


Frawly
veterán

Nem javíthat. Az fog csak javítani rajta, ha rendes USB3.0 vagy USB3.1-es portba dugod. Mondjuk egy ilyen táblagép még ilyen portokon sem tud kihajtani egy SSD-t.

(#47866) Emperor_


Emperor_
addikt

Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47867) Emperor_ válasza FuRiONight (#47847) üzenetére


Emperor_
addikt

Igen.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47868) makoss válasza Emperor_ (#47866) üzenetére


makoss
addikt

Rendben akkor folytassuk, ott, de nem kezdem elölről, jó volna ha akikkel eddig beszéltem átmenne oda.....bocs ha már költözni kell :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#47869) bump3r111 válasza bump3r111 (#47838) üzenetére


bump3r111
tag

Sziasztok, erre esetleg valaki? Kössz!

bump3r111 (#47838)

[ Szerkesztve ]

(#47870) Frawly válasza bump3r111 (#47869) üzenetére


Frawly
veterán

Az jó, amit kinéztél (860 EVO M.2 SATA). Nem tudom a CAD és a PS mekkora fájlokkal dolgozik szekvenciálisan, de ha ki tudod hajtani, akkor vehetsz 970 EVO-t is, az már NVMe-s, és 28k-ért megkapod a 250 gigásat, csak 5k-val drágább a 860 EVO-nál. Viszont az NVMe-seknek a melegedéssel baja lehet, főleg laptopban, készülj fel egy sok menetes szopóálarcos túrára.

(#47871) bump3r111 válasza Frawly (#47870) üzenetére


bump3r111
tag

PC-be lesz, ezesetben maradok a 860-nál. Akkor az előzőleg linkelt alaplappal tuti menni fog ez volt a lényeg. Kösssz!

(#47872) Frawly válasza bump3r111 (#47871) üzenetére


Frawly
veterán

Valószínűleg a 860 EVO is elég lesz. Felhasználástól függ. A legtöbb felhasználó nem használ olyan progikat, nem olyan a felhasználása, hogy érdemben ki tudja hajtani az NVMe-seket, hacsak nem videókat szerkeszt, meg virtuális gépekkel zsonglőrködik sokat (virtuális gép snapshotjának lapozása, OS telepítők tömeges futtatása) vagy hasonló, ami nagy fájlokkal dolgozik, nem sok kicsivel. Így ha nem a technikai kíváncsiság kielégítése a cél, akkor nem érdemes NVMe-set venni, annak ellenére, hogy egyre inkább nem sokkal drágábbak már 120-250 gigás méretben, ha valaki tud gondoskodni a rendes hűtéséről és a lapja tuti kezeli őket (bootolni is tud róluk), akkor vehetők. 480+ gigás méretben viszont még jóval drágábbak az NVMe-sek.

(#47873) Emperor_ válasza bump3r111 (#47838) üzenetére


Emperor_
addikt

Ha még kapsz valahol Adata SP920-ast, akkor azt ajánlom.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47874) bump3r111 válasza Frawly (#47872) üzenetére


bump3r111
tag

Köszönöm szépen a válaszokat végül az evo 860-at rendeltem meg.
Erről tud bootolni m.2 csatiról az Asus Prime 360B Plus alaplap, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#47875) Frawly válasza bump3r111 (#47874) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, kéne neki. Az újabb lapoknak bármiről tudniuk kell bootolni, M.2, U.2, teljesen mindegy, hogy NVMe vagy SATA, amit te rendeltél.

(#47876) Dalion


Dalion
tag

Sziasztok!
Van értelme egy 840 EVO-t 860 EVO-ra cserélnem SATA 3 csatlakozó esetén? Crystalmark eredmények alapján a kis fájlok írás/olvasása kb. dupla sebességű a 860-on, nagyobb méret esetén elenyésző a különbség.
Mivel most igen jó áron lehet hozzájutni elgondolkodtam az upgrade-en, win 10 rendszer-meghajtó lenne.

(#47877) Raymond válasza Dalion (#47876) üzenetére


Raymond
félisten

Cserelni csak a csere miatt vagy barmilyen benchmark erdemenyek miatt nincs ertelme.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47878) Dalion válasza Raymond (#47877) üzenetére


Dalion
tag

Tehát érdemi javulást nem érzékelnék, akkor viszont marad a 840, sok kedvem amúgy sem volt a belakott rendszert újrahúzni.

(#47879) snecy20 válasza Dalion (#47876) üzenetére


snecy20
veterán

Értelme szinte semmi, hiszen még a paramétereik is nagyon hasonlóak.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#47880) Met


Met
nagyúr

A torrent mennyire eszi az ssd-t?
Nem vagyok egy nagy letöltögetős. Május 28 óta 370GB le és 70 GB fel.
Van egy 500 gigás hdd-m adatoknak, majdnem a fele üres, PS, AI oda swappel és a GTA5 is csak oda fért fel.
Az adatok nagy része csak parkol ott.
Ha már így megy le az ssdk ára lehet beruháznék egybe.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#47881) Executioner válasza Met (#47880) üzenetére


Executioner
tag

Torrentre én megtartanám az 500-as HDD-t. - Bár szerintem a torrent sem nyírná ki belátható időn belül az SSD-t. Viszont a programok és játékok miatt megérné beruháznod egy másik SSD-re.

[ Szerkesztve ]

Exec

(#47882) Frawly válasza Met (#47880) üzenetére


Frawly
veterán

Ezt a torrentezési ütemet bármelyik SSD bírja. Még a tripláját is simán. PS, stb. swapja is az SSD-re menjen. Mindenképp érdemes beruházni egybe, még ha csak valami belépőszintű modellbe, mint pl. az Adata SU650, de nem sokkal drágább az SU800, Samu 860 EVO sem, ha valahol akcióban megkapod.

(#47883) snecy20 válasza Met (#47880) üzenetére


snecy20
veterán

Ilyen célra, tehát tisztán csak adattárolásra most még egyértelműen a HDD a legjobb megoldás.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#47884) Kékes525 válasza King Unique (#47810) üzenetére


Kékes525
félisten

Megvan a T5. Lenne egy láma kérdésem. A USB Type-C kábelét mindegy hogy milyen állásban dugom be? Nem látok különbséget a két állás között. Még ilyen csatlakozót és kábellel nem volt dolgom.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47885) Frawly válasza Kékes525 (#47884) üzenetére


Frawly
veterán

Nekem sincs még Type C-s USB-m, de elvileg mindegy hogyan dugod be, megfordíthatóra tervezték, nem lesz különbség. Ha átfáradsz a vásárlás után a Flash SSD topikba, akkor ott majd nézd meg egy másik T5-ös kolléga esetét, az alapján nézd meg, hogy UASP módban fut-e az eszköz, hogy tényleg ki tudd hajtani a SATA3-as sávszélt USB3-on.

(#47886) Kékes525 válasza Frawly (#47885) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi szépen, azt fogom csinálni. :) Erre gondoltál? [link]

"csak USB 3.1 Gen 2 porthoz csatlakoztatva fogod tudni kihajtani a T5-öt"

(#47887) Raymond

Köszi! :)

(#47888) King Unique

Köszi szépen és bocs az offért. :) Teszek majd oda egy tesztet róla.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47887) Raymond válasza Kékes525 (#47884) üzenetére


Raymond
félisten

Mindegy.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47888) King Unique válasza Kékes525 (#47884) üzenetére


King Unique
titán

Az ilyen kérdéseket eleve a másik topikban kellene feltenni, amiről pont nemrég volt újfent szó. Amúgy meg direkt olyan a Type-C csatlakozó, mint már említették. Megfordítható és mindkét állasban könnyen csatlakoztatható, pont ez az előnye a korábbi USB csatlakozótípusokkal szemben (bővebben).

(#47889) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Az ADATA SU800 helyett megéri az SX930-at venni, ha kb. egy árban vannak?

Köszi!

(#47890) SunMount3r válasza SunMount3r (#47889) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja, most olvasom, hogy az SU800-nak az írási sebessége 520 és 128GB-os, de az SX930-nak csak 460 és az az csak 120GB-os. Így már gondolom nem biztos, hogy jobb választás, de az összefoglaló listájában az SU800 csak a "belépő" kategóriában van, ezért gondolnám, hogy az SX930 mégis jobb valamiért. :F

[ Szerkesztve ]

(#47891) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

megnéztem az összefoglalót, de mégis kérnék segítséget

NAS-ba keresek SSD-t, méretből minél kisebb elég, csak stabil legyen. és lehetőleg ne túl drága, ezért használtan nézegelődök. írás nem lesz sok rajta

Sandisk X100 mennyire ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#47892) Kovbob


Kovbob
senior tag

Sziasztok!
Nem igazán vásárláshoz kapcsolódik a kérdésem, de legalább ssd.
Az lenne kérdésem, hogy melyik ssd lehet a gyorsabb valós körülmények között?
Adata SP900

Kingston V300

Azért vagyok rá kíváncsi, mert az egyik marad az én gépemben a másik meg egy másikba lesz, amiben úgyis Sata2-re lesz dugva. Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#47893) Kékes525 válasza Kovbob (#47892) üzenetére


Kékes525
félisten

Például az enyém, Samsung 960 EVO 512GB M2 PCIe MZ-V6E500BW. [link] A lényeg az M.2-es SSD-én van. Bármelyik M2-es jobb.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47894) Kovbob válasza Kékes525 (#47893) üzenetére


Kovbob
senior tag

Ez nyílvánvaló, de engem most nem az érdekel, hanem hogy a 2 közül melyik a jobb, mert ezek már adottak. Egyébként egyik lapon sincs m2 port.

[ Szerkesztve ]

(#47895) Frawly válasza Kovbob (#47892) üzenetére


Frawly
veterán

E kettő közül a Kingston a gyorsabb, de ezt csak benchmarkok alatt fogod tudni kimutatni, használatkor, tényleges sebességérzetet megítélve nincs közöttük különbség. Én az SP900-at tartanám meg, az egy megbízhatóbb SSD, mint a V300.

(#47896) Kovbob válasza Frawly (#47895) üzenetére


Kovbob
senior tag

Igen tudom, de a Kingston nálam már 3 éve üzemel hibátlanul :D Az Adata most lett véve faternak, akkor tényleg azt kapja, mert az a lassabb, sata2-höz jó lesz az :D Köszönöm a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#47897) Frawly válasza SunMount3r (#47889) üzenetére


Frawly
veterán

Attól függ milyen felhasználásra veszed, mennyit írnál rá, milyen gépbe tennéd, meg összegszerűen pontosan mekkora árkülönbséget takar az a kb. egy ár. Az Adata SU800 sem rossz választás, én még belépőszintnek sem mondanám, azok inkább az SU650, SU700. De. Az SX930 viszont egy elég megbízható MLC-s meghajtó, hangyányit lassabb, de ezt valószínű csak benchmarkok alatt tudod kimutatni, de a töltési időkön nem érzed. Ha sokat írsz rá, jobbam megéri az SX930, főleg, ha 5 év garival megkapod, akkor egyértelműen jobb választás.

Ha átlag felhasználásra veszed, nem írsz rá sokat, és nem ragaszkodsz az 5 év garihoz, elég a 3 év, akkor akár egy SU650 sem rossz választás, és az elég olcsó 240 gigás méretben is, nem kell 120 vs. 128 gigás különbségeket fontolgatnod.

(#47898) Frawly válasza Kovbob (#47896) üzenetére


Frawly
veterán

Én az Adata SP900-at tartanám meg, főleg, ha még újabb is. Kingston V-szeriával nem valami jók a tapasztalatok, ráadásul ha 3 éves, bármelyik pillanatban kifinghat. Az, hogy most 4K-s write-ban van egy kis különbség, nem fog számítani a tényleges sebességérzetben.

(#47899) Kovbob válasza Frawly (#47898) üzenetére


Kovbob
senior tag

Jó hát ez, hogy kifingik nem fingik ez teljesen mindegy, ha nem nálam fingana ki, akkor fateromnál, így tök mindegy. :)

(#47900) Frawly válasza Kovbob (#47899) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor meg mindegy is melyiket tartod meg. Én azt írtam, ha nekem kéne választani és mindegy lenne, ha a másik elköltözik az örök bitmezőkre.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.