Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#32001) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Erről az ssd-ről mi a véleményetek? Win 8.1 menne rá mini ITX lapba. Megelégeltem a vinyó kerregését.
Megéri ennyi pénzért?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#32002) jeni válasza aelod (#32001) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Ma már a 120-128GB alatt nem érdemes venni.
Ár/érték arányban nem jó vétel amit kinéztél és a 60GB hamar megtud telni. Inkább tegyél hozzá még 5000Ft-t Esetleg a nagyobbat.

.

(#32003) truebaba8


truebaba8
tag

hello,
egy 64gb-os ssd-t akartam venni - regebben vettem egyet valami samsung 830-at, de meg nem a 3 allapotu "bit"-el, az megyeget is szepen par eve 100%-os allapottal..

Kellene most egy ugyanilyen 64gb-os, vagy nagyobb (de 64gb is jo lene)
Afat visszakapom, es igy nekem a hasznalt piacon nevetsegesen magasak az arak.

Ujként meg 1-2 ezerrel tobbert 120-asat kapok.

rendszer vinyonak, fejlesztoi gepre melyiket vennetek ezek kozul?

Ebbe a lassan 8 eves lapba lenne: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2554#ov
nem tudom a 3GB/sec azt jelenti sata3 ???

a jelenlegi samsung is valami harmat gyengen muzsikal benne, persze nem AHCI-ben van.

Szoval mi lenne ide a legjobb ezen 3 kozul?

http://www.edigital.hu/ssd-meghajto/kingston-ssdnow-v300-120gb-sata-3-ssd-%28svp300s37a/120g%29-2.5-p348038.html

http://www.edigital.hu/ssd-meghajto/samsung-120gb-650-series-basic-ssd-%28mz-650120z-sata3%29-p479638.html

http://www.edigital.hu/SSD-meghajto/Kingston-120GB-HyperX-3K-SATA3-25-SSD-%28-SH103S3/120G-%29-p325573.html?bid=&partner=10002

Köszi mindenkinek a segitseget elore !

-

(#32004) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok, ezt meg szabad venni? Premier Pro SP920 120gb.
Notebookba lesz, nem a leggyorsabb kell, csak korrekt működés es megbízhatóság. Köszönöm.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#32005) bkiky01 válasza gurabli (#32004) üzenetére


bkiky01
senior tag

Nekem ma jött meg, ár/értékben sztem verhetetlen.

(#32006) bci22


bci22
csendes tag

Egy kis helpet kérnék. A remek Win10 Threshold2 szépen elszúrta a rendszerem, így újra kéne raknom, de akkor már inkább meg akarom lépni az SSD-re váltást is egyben. (A terv az volt, hogy jövő év eleje felé nekilátok spórolni egy jobb fajtára, de így erről inkább lemondok...)

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
- A lehető legkevesebb, lehetőleg 10-15eFt között.

2. Mekkora SSD-re van szükség?
- 120-128GB

3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
- Asztali, SATA3-mal.

4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
- [ASRock Fatality B85 Killer]

5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ?)
- Az ár jelenleg elsődlegesebb, így nem szempont.

6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
- Átlagos, csak a rendszer és a programok mennének rá.

Én magamtól ezeket néztem amik jelenleg a pénztárcámnak megfelelőek lennének:

[SanDisk Z400s 128GB]

[Intenso TOP 128GB]

[Kingston HyperX FURY 120GB]

[ADATA Premier Pro SP920 128GB]

Ahogy néztem az utolsó kettő az ajánlottak között is szerepel, az első kettőről pedig nem sokat találtam. Ezek közül melyik lenne a legmegfelelőbb választás? Ha az első kettő nem jó vétel az ajánlottak közül a HyperX FURY vagy az ADATA a megfelelőbb? Természetesen ha ilyen árban valaki tud még jobbat azt is szívesen fogadom :)

(#32007) gurabli válasza bkiky01 (#32005) üzenetére


gurabli
senior tag

Ok. Akkor ez lesz:) közben latom, hogy ajánlott is.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#32008) truebaba8 válasza gurabli (#32007) üzenetére


truebaba8
tag

huha, akkor ugy latom eleg rossz szintu topicba jottem be
Akkor inkabb majd en magam eldontom
Hajra ezzel a szarral!

[ Szerkesztve ]

-

(#32009) truebaba8 válasza bci22 (#32006) üzenetére


truebaba8
tag

en ezt <a href=" valasztom a felsoroltak közül. perpillanat az elolvasott kulfoldi review alapjan legalabbis

-

(#32010) truebaba8 válasza bci22 (#32006) üzenetére


truebaba8
tag

bocs, leszedte valamiert,
szoval en ma ilyent vettem: Samsung 120GB 650 Series Basic+

rapid modba lehet tenni ezt is, mint a 840+ -tol felfele.

"you can get almost 1.8x performance gains at Windows start up and application loading” from RAPID mode. So essentially, by enabling RAPID mode, we should see almost double the performance out of our storage
"

[ Szerkesztve ]

-

(#32011) Starz561


Starz561
tag

Üdv. Tervezem meg vásárolni életem első SSD-jét. Egy 120GB-s samsung 850 evo-t akarok venni és lenne pár kérdésem.. (Alaplapom: [link] )

1. 120GB- ből kb mennyi lesz az ami elérhető ?

2. Rendszer partíciót ha át klónozom az ssd-hez járó progival nem lesz az hogy egyre jobban össze omlik a rendszer stb.. ?

3. Nem kell valamit be állítgatni a biosban ha csak szimplán le formázom a windows telepítővel és tisztán fel rakom rá a windows-t ? (Bocsi ha hülye kérdés de nem igen értek hozzá)

4. Nem lesz baja az SSD-nek ha nincs rögzítve a gépházban ? (Azt tervezem hogy rá rakom a HDD rekeszre és remélhetőleg ott jól fogja érezni magát..)

5. A samsungon kívül ti mit ajánlotok ?

Válaszokat előre is köszönöm.

Esetleges elírásokért, elnézést. :)

(#32012) bkiky01 válasza truebaba8 (#32008) üzenetére


bkiky01
senior tag

Vettél valamit és minden más szar.. Mennyi vagy 14? :) Amúgy 15k-s ssd-ről volt szó.. Az evo 21körül van..

(#32013) truebaba8 válasza bkiky01 (#32012) üzenetére


truebaba8
tag

Helloka,

"Mennyi vagy 14? "
sajnos 50 majdnem. szeretnek 14 lenni, de sajna ezt majd a kov eletemben.

"Az evo 21körül van.."
pontosan irtam mit vettem: Samsung 120GB 650 Series Basic+
ez nem evo, viszont _jogosan_ sokan nem ismerik

evokent megy rajta a rapid is. az ara pedig 17e amiben kb benne van 1500ft kiszallitas dij picsabuznyasba: "Amúgy 15k-s ssd-ről volt szó."
es akkor igen 500 ft-ot tevedtem

Tovabbi szep napot!

-

(#32014) Dealer95 válasza truebaba8 (#32013) üzenetére


Dealer95
őstag

Sajnos nem éppen ajánlott típus az a 650-es Samsung...
Kingston Fury is jobb választás lett volna szerintem.

Egy korábbi kérdésedre válaszolva:
8 éve még nem volt SATA3.

3GB/s =SATA2
6GB/s =SATA3

[ Szerkesztve ]

(#32015) bkiky01 válasza truebaba8 (#32013) üzenetére


bkiky01
senior tag

A basic tényleg csak picivel drágább, de sztem teljesítményben nagyjából ugyanott vannak.. ;)

(#32016) truebaba8 válasza Starz561 (#32011) üzenetére


truebaba8
tag

Hello,

1. kb 112 GB kb attol fugg mire formazod.
2. nezd at az atteres ssd-re topicokat, ki kell kapcsolnod par dolgot a win-ben, hogy ne irja allandoan az ssd-r
3.AHCI modban, amit biosbol kapcsolsz be, es ha ugy telepited a windowst, gyorsabb lesz az ssd-t
(en speciel nem ahci modban hasznalom, de en lusta vagyok)
4. semmi, de ha aktiv hdd-re rakod ra, tegyel koze valami kozt, hogy tudjon szellozni, mivel a normal hdd-k eleg melegek tudnak lenni, mint a mai fiatalok zome. eleg par 4-5 mm is.. a vinyo tud lenni nyaron melegben 45 fok felett is.(es sokan nem tudjak 50 felett meg szepen kepesek megbizhatatlanokka is valni)
5. nekem samsung van 830 talan, meg van sok darab db kingston v100, v200, v300
En a samsungot ajanlom, bar a tobbivel sem volt gond eddig.
Amivel volt: Intel 80GB x-25M, hogy mondtak, hogy az milyen jo lesz.. a francokat :-) 3 honap utan meghalt.
De ez mar regen volt, par eve.

-

(#32017) truebaba8 válasza Dealer95 (#32014) üzenetére


truebaba8
tag

"Sajnos nem éppen ajánlott típus az a 650-es Samsung..."
link?

amugy ha a 650-es nem, akkor a 840-es sem, nem?
Nezd meg mibol epul fel a ketto!

[ Szerkesztve ]

-

(#32018) truebaba8 válasza truebaba8 (#32017) üzenetére


truebaba8
tag

Bought two of them and both score slightly above 550/450 on sata III and 280/280 on sata II
nem nagyon ismerik sehol se, ez egy oem verzio, lehet pont a balkanra szanva, de jo.

nalam a samsung 830 sata2-on 120-at nyom readbe, lehet gyorsabb lesz ez

[ Szerkesztve ]

-

(#32019) Dealer95 válasza truebaba8 (#32017) üzenetére


Dealer95
őstag

A 840 EVO sem ajánlott.

Samsungból a 830, 840 PRO, 850 EVO, 850 PRO az "ajánlott" SATA3-as SSD.

850 vs 650 pl:
korábban már volt említve [link]

A sebesség függ a kapacitástól is.
Azonos típuson belül egy 128, egy 256 és egy 512GB-os között is nagy különbségek lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#32020) ló úr válasza bci22 (#32006) üzenetére


ló úr
őstag

Hónapok óta win10-et használok insider preview-t méghozzá. Olyan érdekes, h soha nem szúrt el még egy frissítést sem. Nem lehet, h vmi user error volt? Gépet kikapcsoltad frissítés közben stb !? :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#32021) truebaba8 válasza Dealer95 (#32019) üzenetére


truebaba8
tag

szia,

kosz, majd reggel meg atnezem, ertem mire gondolsz.
Max lemondom a rendelest - bar meg nem biztos, hogy emiatt lemondom.

-

(#32022) bci22 válasza ló úr (#32020) üzenetére


bci22
csendes tag

Semmi extrát nem csináltam. Windows Update jelzett, hogy frissíthetek. Megtettem, hiba nélkül lefutott. Ám azt véltem utána felfedezni, hogy valami nem oké a RAM kihasználásával. Konkrétan bootolás után már 85-87% körül volt a RAM kihasználtsága. Pár perc alatt pedig elérte a 98%-ot is, itt pedig már minden omlott szépen összefelé. Reboot, kikapcsolás, áramtalanítás nem segít. 10-ből kb 1-szer indul 12-14%-os RAM kihasználtsággal, de akkor is 1-1,5 óra alatt eléri a 97-98%-ot. Amikor pedig eléri még kikapcsolni sem tudom a gépet. Viccen kívül mondom, komolyan. Szépen úgy tesz, mintha már majdnem leállna, a monitor is lekapcsol, de egyszercsak újra bebootol. Ki érti ezt... Az update előtt hibátlan volt, és úgy általában sem volt soha semmi gondom egyik Windows verzióval sem. Még a sokak által gyűlölt és szidott Win8-8.1-gyel sem:P A RAM mennyisége is kizárható az okok közül, egyrészt mert 8GB 1600MHz-es van bent, másrészt mint mondottam a frissítés előtt tökéletes volt. (Csak összehasonlításképp írom le, hogy a 4GB RAM-mal szerelt ASUS laptopom a rendszer betöltését követően 34%-ot használ.) Íme egy kép a problémáról: [link] Ez közvetlenül a bekapcsolást követően készült, csak a videókártya és hangkártya driver valamint uTorrent futott a háttérben...

(#32023) ló úr válasza bci22 (#32022) üzenetére


ló úr
őstag

Allitsd vissza az elozo verziot :) Hatha ugy jolesz es nem kell mindent ujratelepitened :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#32024) middleaged válasza bci22 (#32006) üzenetére


middleaged
tag

Üdv!
Bocsi,hogy, neked írom, csak én is az általad említett két ssd között hezitálok.
Talán csak érkezik rá válasz.
Ami most van az: OCZ Agility 2 120GB
Érdemes váltani?

(#32025) pendre54 válasza bci22 (#32022) üzenetére


pendre54
addikt

Én még azt csak megnézném, hogy a képen látható össz. 97 % miből jön össze, vagyis melyik az a folyamat(ok), amik ennyire használják a memóriát. A torrent is alig 3 %, a többi meg nem látszik. Érdemes lenne a feladatkezelő menüjében a Részletek alatt végignézni, hogy mi mennyi, és ha megvan a felelős, hogy mi eszi a memóriát, utána már lehet rákeresni a neten a problémára.
Az is elképzelhető, hogy egy sima BIOS reset is megoldaná a problémát, nálam néhány hete a procival volt hasonló probléma, a jumperral reseteltem, rögtön helyrejött utána.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#32026) NEMO1968


NEMO1968
őstag

Sziasztok!
SSD-t szeretnék venni.
Az összefoglalóban nem találtam megoldást,ezért kérdezek itt.
1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
10-15k
2. Mekkora SSD-re van szükség?
Gyakorlatilag mindegy,rendszer és pár progi kerülne rá
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Laptop,SATA 2.
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
TOSHIBA NB 100 netbook,az alaplap típusát nem tudom sajnos.
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ?)
Minél több.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos.
Ami igazán lényeges,az a megbízhatóság,kis fogyasztás,ne legyen melegedős és XP menne rá( sajnos a használt progik csak XP alatt futnak hibátlanul),tehát ne zavarja a TRIM hiánya.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#32027) Bodor válasza NEMO1968 (#32026) üzenetére


Bodor
veterán

XP alá ne vegyél SSD-t, mert igencsak zavaró lesz a TRIM hiánya.

(#32028) NEMO1968 válasza Bodor (#32027) üzenetére


NEMO1968
őstag

Azoknál is,amikben van beépített Garbage Collection?
Amúgy a telepítések után inkább csak olvasás lenne az SSD-ről.
Igazából a zaj miatt lenne jó az SSD,szervergépbe menne,ami éjjel nappal megy,így a ventillátor kikapcsolása után egy csendes passzív gépem lenne
Persze ha nem javasoljátok,akkor megpróbálkozok mégegyszer a WIN 7-el.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#32029) Bodor válasza NEMO1968 (#32028) üzenetére


Bodor
veterán

beépített Garbage Collection nem helyettesíti a trimet.

Próbálkozz inkább. megy azon a Winows 7 is. Bios-t nem árt fissíteni és jó lenne bele 2 GB RAM is.

SSD-vel.

Ha elszántad magad, akkor Fury jó választás 15 K körül.

(#32030) NEMO1968 válasza Bodor (#32029) üzenetére


NEMO1968
őstag

Köszi! :R

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#32031) szupersanyi


szupersanyi
aktív tag

Sziasztok!
Max. 20k-ból milyen SSD-t vegyek?
És SSD-re miket érdemes pakolni Windows mellett?

(#32032) Bodor válasza szupersanyi (#32031) üzenetére


Bodor
veterán

Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el!

(#32033) bci22 válasza pendre54 (#32025) üzenetére


bci22
csendes tag

BIOS-t még nem néztem, de majd rálesek. Hogy miből jön össze? Fogalmam sincs. Lehet én vagyok a béna, de nekem nem derül ki mi a francért telik meg. Íme 4 kép, hátha ezekből valaki rá tud jönni mivel lehet a galiba:

[1. kép]
[2. kép]
[3. kép]
[4. kép]

Sajnos az utóbbi 2-t már csak telefonnal bírtam lefotózni, mert olyan szinten halt be a rendszer, hogy még a screenshot-ot sem bírta lementeni. Visszaállítani pedig nem tudom, mert én hülye letöröltem a mentést, mivel az elején még nem tűnt úgy, hogy bármi baj lenne, és eddig sosem jártam még úgy, hogy a rendszer így kipurcanjon. Most viszont így jártam, és a hülyeségemért cserébe megérdemlem az újratelepítést...

Ahogy néztem a HyperX Fury-ra kezdek hajlani. A terv szerint Extreme Digitalból venném, jelenleg 17.990Ft az ára ott. 10.000Ft-ot Erzsébet-utalvánnyal fizetnék belőle, így az ennél olcsóbb üzletek sajnos kiesnek, de egyébként is 14-15eFt legolcsóbban gyakorlatilag mindenhol. Árban egész közel esik már hozzá a Samsung 850 EVO is, de nem vagyok biztos benne, hogy megérné azt a plusz 4eFt-ot. Nem vagyok túlzottan otthon az SLC, MLC és TLC technológiákban sem, de a fentebb segítségnek belinkelt írásokból én azt szűrtem le, hogy egy MLC jobban megéri élettartamilag és sebesség-ügyileg is általában, mint egy TLC, mert a TLC az újabb gyártási technológia miatt gyakorlatilag csak a gyártóknak kedvez és nem a felhasználónak. Így pedig mivel a Samsungok TLC-sek a Fury pedig MLC (és még olcsóbb is) nekem az következik, hogy jobban megéri a Fury. Vagy teljesen rosszul értelmeztem a dolgot? :D

(#32034) HF77


HF77
senior tag

üdv
lenne egy Dell D630 laptopom, ebbe tudok beletenni ssd-t?
most egy hagyományos 320gb hdd megy benne, ssd-vel gyorsabbá válik a gép..?(vin7 fut rajta)
köszi

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#32035) spuros


spuros
őstag

Sziasztok,

SSD-t szeretnék venni a Lenovo ThinkPad X201-es notebookomba melyet munkára és általános felhasználásra (torrentezésre is) használok. Linux Mint Debian rendszer lakik rajta melyet nem nagyon szeretnék Windowsra lecserélni.
A merevlemez elkezdett érdekesen működni ezért gondoltam veszek bele egy másikat és akkor már az legyen SSD.

Sajnos a keret éppen nem nagy. 20.000 Ft környékén kellene mozognom és legalább 200-250 GB kellene. Elérhető ilyen áron megbízható SSD? Keresgéltem hirdetésekben és boltokban is de kicsit meglepett az árazás..

Esetleg tudtok ebben segíteni/tanácsot adni hol nézegessek? Nem zárkózom el az apróhirdetésektől sem.

A Kingston v300 széria nagyon beteg? Mert olvastam az összefoglalóban a nem ajánlott listán. Viszont azokból találtam nekem jó árakkal.

(#32036) laci12234


laci12234
tag

Szerintetek az intel 530serial 120gb ssd jo ?? Meg a samsung 850 evo 500gb jo ??

(#32037) junior11 válasza laci12234 (#32036) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem jó.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32038) poci76 válasza bci22 (#32033) üzenetére


poci76
aktív tag

MLC-TLC témában általában az van, amit írsz, a Samsung 850-ess viszont kivétel, mert a 3D technológia miatt kétszer akkora csíkszélességgel gyárthatnak, mint a konkurencia, ezért a 850 TLC ugyanolyan megbízható, mint más gyártók MLC megoldásai.

(#32039) poci76 válasza spuros (#32035) üzenetére


poci76
aktív tag

Szerintem jövő év második felében lesznek 20e körül az olcsóbb 250 GB-os osztályú SSD-k, most még 25 körül vannak. A V300 nagyon lassú. Ha ez nem zavar, megveheted, minőségi gondokról nem tudok vele kapcsolatban.

(#32040) mexel


mexel
veterán

Igazán lehetne megint valami Samsung-Win10 akció, mint ami volt kb 2 éve a 120gb-os samu és win8-al. Kellene már vennem most egy 250-es Evo-t, de lehet hogy várni kellene valami jó karácsonyi akcióra?
Nem tud senki valami jó bennfentes infót? :D
A jó kis 64gb-os 830-at kellene lecserélni, tehát nem olyan sürgős.

(#32041) spuros válasza poci76 (#32039) üzenetére


spuros
őstag

aha értem, köszönöm.. :R

(#32042) Crytek


Crytek
veterán

Az M.2-es SSD-nek van esetleg egyéb más előnye a "normál" SSD-vel szemben azon kívül hogy kábel nélküli és alaplapi illeszkedés révén nem kell neki + hely a házban?

Next PC Upgrade: 2022

(#32043) bci22


bci22
csendes tag

Arra jutottam, hogy holnap elmegyek az Extreme Digital-ba és beruházok egy Kingston HyperX Fury-ra. Esetleg aki már rendelkezik ilyennel elmondaná mire számítsak? Mit fogok kapni az áráért cserébe?

(#32044) jeni válasza bci22 (#32043) üzenetére


jeni
félisten

amit kifizetsz érte vagyis egy Kingston HyperX Fury-t. :K

(#32045) Zola01


Zola01
tag

Hali!
Egy netezős/filmezős gépbe vennék egy ssd-t rendszernek és filmeknek, de nem tudom, hogy mennyire bírná a folyamatos film letöltést/torrentet.
Van, aki ilyenekre használja az ssd-t? Mi a tapasztalat, mennyire romlik az állapota?

Köszi!

(Oo\ SKYLINE /oO)

(#32046) jeni válasza Zola01 (#32045) üzenetére


jeni
félisten

épen torrentre a legkevésbé alkalmas az SSD
az állandó írás nem tesz jót neki.
infó

(#32047) bci22 válasza jeni (#32044) üzenetére


bci22
csendes tag

Természetesen tartozékokra gondoltam, vagy irónia nélkül értetted amit írsz, és semmit nem adnak hozzá csak magát az SSD-t? Azt reméltem ezért az árért kapok hozzá beépítő keretet, kábelt, miegymást. Vagy ha a Fury-hoz nem adnak, a 850 EVO-hoz igen? 4eFt a különbség csak, még nem késő átpártolnom a Samsung mellé és azt megvenni. :P

[ Szerkesztve ]

(#32048) oravecz56 válasza Zola01 (#32045) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Szia
A lényeg az ,hogy a torrent letöltései ne az ssd-n legyenek egy másik merevlemezen.A torrent .exe az lehet
az ssd-n.A filmet letöltöd torrentel pédául egy másik meghajtóra a Mplayert meg az ssd-ről inditod.
Szép napot

Oszika

(#32049) jeni válasza bci22 (#32047) üzenetére


jeni
félisten

A képeken is látni, hogy fapados,tehát semmi csavarok, semmi kábel ,semmi tartó-t nem adnak hozzá. Ezért is olcsóbb jóval. Az EVO sem ,ott talán annyi van,hogy adnak cd lemezt hozzá. Az EVO előnye a megbízhatóság és az 5 év garancia.

(#32050) Zola01 válasza jeni (#32046) üzenetére


Zola01
tag

jeni és oravecz56 köszi!
Gondoltam, hogy ez lesz a megoldás, de nem akartam hdd-t a gépbe. Reméltem, hogy valaki volt olyan bevállalós és ssd-n torrentezik. :D

(Oo\ SKYLINE /oO)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.